pieno ūkis

B. Pauža. Vyriausybės pagalba pieno gamintojams  (17)
2015 m. gruodžio 1 d. 13:05
Nespėjo Lietuvos pieno ūkis atsigauti po drastiškai kritusių pieno supirkimo kainų 2012 metais, kai Rusijos embargas ir pieno kvotų panaikinimas atnešė dar didesnę ir ilgalaikę krizę ne tik Lietuvai, bet ir visoms Europos Sąjungos ( ES ) šalims.
Pieno karas gali kainuoti kiekvienam: grasina blokuoti kelius  (465)
2015 m. rugpjūčio 12 d. 05:30
Karštis kyla ne tik lauke, bet ir ūkininkų, perdirbėjų bei valstybės santykiuose – nepatenkinti mažomis pieno supirkimo kainomis gamintojai grasina kelių blokada.
Žemės ūkio ministrė papasakojo, kuo lietuviškas maistas geresnis  (109)
2015 m. liepos 30 d. 06:47
Lietuvoje užauginti vaisiai ir daržovės, taip pat vietos pieno produktai yra labai kokybiški, bet per mažai vertinami, mano Lietuvos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė , įvardijusi jų pranašumus. Šią savaitę Lietuvos pieno perdirbimo įmones lanko ekspertai iš Kinijos ir tikimasi, kad užsienio svečiai pamatė lietuvių pranašumą.
Pienininkams – 23 mln. eurų  (31)
2015 m. vasario 10 d. 23:41
Nuo Rusijos embargo nukentėjusiems pienininkams pradėta mokėti parama. Ūkiams ruošiamasi išmokėti 23 mln. eurų.
Lietuvos pieno sektoriui gresia krizė  (70)
2014 m. lapkričio 12 d. 22:01
Krentančios pasaulinės pieno kainos ir nuo kitų metų ES planuojamas pieno kvotų panaikinimas gali sukelti krizę Lietuvos pieno sektoriuje.
Pienas rekordiškai pinga, bet tik ne parduotuvėse  (104)
2014 m. rugsėjo 14 d. 10:00
Ūkininkai kraipo galvas: pieno supirkimo kainos krito iki rekordiškai žemo lygio, bet pieno produktai parduotuvėse neatpigo.
Po susitikimo su premjeru pienininkai prakalbo apie drastiškus pokyčius  (247)
2014 m. rugpjūčio 21 d. 16:47
Į pasitarimą pieno perdirbėjus sukvietęs premjeras Algirdas Butkevičius tvirtina sutaręs, kad pieno supirkimo kainos iki rugsėjo gali mažėti iki 12 proc.
Iš aukštakulnių basučių į guminius batus – savo noru  (3)
2014 m. liepos 24 d. 14:53
„Niekas nesupranta, labai stebisi ir džiaugiasi, kaip žmogus iš miesto gali sumąstyti atvažiuoti gyventi į kaimą ir dar norėti dirbti tokį purviną darbą“, – apie savo „atostogas Rūgpienių kaime“ pasakoja kaunietė studentė Indrė, vasaros atostogoms pasirinkusi atokų Lumpėnų kaimą Pagėgių rajone.
Išmokos už suvalgytų karvių pieną  (15)
2014 m. vasario 20 d. 08:37
Šiemet atsietąsias papildomas nacionalines tiesiogines išmokas už pieną gaus 54 tūkst. žemdirbių, tačiau šalyje tėra 30 tūkst. pieno gamintojų. Kur yra pakastas šuo?
Ūkininkai: šaudyti karves ar dar palaukti?  (77)
2013 m. lapkričio 14 d. 12:19
- Šiandien mes turime kasti apkasus ir rengtis ilgam žiemos karui, - sako Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) tarybos pirmininkas Jonas Vilionis. Dėl išorės priežasčių šalies pieno pramonė kasdien praranda po tris milijonus eurų.
N. Narauskas. Pieno ūkiai neišvengiamai privalės plėstis  (19)
2013 m. spalio 28 d. 10:58
Pieno gamybos sektoriuje ilgainiui neliks smulkių pieno ūkių, kurių savininkai bus priversti arba juos plėsti, arba apskritai pasitraukti iš pieno gamybos. Ši nuomonė nėra laužta iš piršto, o tiesiog atspindi realijas, senokai nusistovėjusias tiek Europoje, tiek pasaulyje. Lietuva nėra išimtis, nes priklauso tai pačiai, globaliai pieno rinkai, todėl mūsų šalyje galioja tokie patys rinkos dėsniai, kaip ir Vokietijoje arba Naujojoje Zelandijoje, kaip Šveicarijoje arba Jungtinėse Amerikos Valstijose.
Pieno ūkis: tarp pesimizmo ir optimizmo  (19)
2013 m. sausio 29 d. 00:00
Neseniai žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna susitikime su Pakruojo rajono žemdirbiais akcentavo, jog vienas svarbiausių uždavinių – stabilizuoti padėtį, kad nemažėtų galvijų.
Tradicinio ūkio patrauklumas – nestandartinis šeimininkavimas  (21)
2012 m. gruodžio 8 d. 00:00
Gyvenimas ir darbas kaime Mindaugui Lekešiui – tarsi savaime suprantamas dalykas, mat ir profesiją rinkosi zootechniko. Nemažai metų jis dirbo Šunskų sen. (Marijampolės sav.) Izabelės Laukaitytės kolūkyje zootechniku. O kai kolūkiai skaidėsi į žemės ūkio bendroves, nusprendė pradėti savarankiškai ūkininkauti.
Nepatenkinti žemdirbiai žada atginti karves prie ministerijų  (32)
2012 m. spalio 8 d. 09:48
Lietuvos pieno gamintojai reikalauja, kad nedelsiant būtų išmokėtos 87 litų už toną kvotinio pieno išmokos. Jei reikalavimas nebus patenkintas, žemdirbiai žada atginti karves prie Žemės ūkio ir Finansų ministerijų, o patys ateiti apsiginklavę dalgiais ir šakėmis.
„Nukirpti“ milijonai, arba Lietuvą užplūsta skambi tyla  (9)
2012 m. spalio 4 d. 00:00
Žemdirbys jautrus gamtos ir valdžios pokyčiams. Jei vakare saulė leidžiasi į debesį, žino – kitą dieną lauk lietaus. Valdžia apie savo planus praneša antraščių potekstėmis, kaip antai: „Pieno rinka rodo atsigavimo ženklus“, „Dar ne laikas mažinti sankcijas už nekokybišką pieną“, „Pigesnis lenkiškas pienas – iššūkis lietuviškai oligopolijai“ ir pan.
Pamario laukuose beliko dalis rapsų ir grikiai  (4)
2012 m. spalio 1 d. 08:32
Pamario žemdirbių laukuose nukultos beveik visos grūdinės kultūros - belikusi dalis vasarinių rapsų ir grikiai. Lyginant kelerių metų derlingumo duomenis, šiųmetis derlius yra daug didesnis. Atskiruose ūkininkų laukuose, kur buvo diegiamos pažangiausios technologijos, ne vienas prikūlė iki 5 tonų iš hektaro žieminių ir vasarinių kvietrugių bei kviečių, po 3 tonas žieminių ir 2 tonas vasarinių rapsų. Kiek prastesnis dėl lietingų orų iškultų miežių derlius.
Žemės ūkio bendrovės kratosi latifundijų įvaizdžio  (3)
2012 m. gegužės 19 d. 09:05
Iširusių žemės ūkio bendrovių griuvėsiams sunaikinti ieškoma milijonų litų, o išlikę tokie ūkiai – stiprus ekonomikos ir socialinės kaimo žmonių gerovės ramstis.
Pieno ūkyje – hamletiški klausimai  (8)
2012 m. gegužės 16 d. 10:53
Teismas ir pristabdytos milijoninės investicijos – tokia gausių kaimynų skundų ir aplinkosaugininkų dėmesio Biržų rajono ūkininkams Vaidutei ir Vytautui Stankevičiams atomazga.
Pieno ūkį keičia į šiaudų granulių gamybą  (21)
2012 m. gegužės 9 d. 09:07
Ūkininkas Rimantas Vaidotas, išbandęs įvairias žemės ūkio sritis, gyvena permainų laikotarpį. Balandį pradėjo veikti jo įkurtas šiaudų granulių gamybos cechas, jau parduotos pirmosios 250 t produkcijos.
Pieno ūkio savininkė laiko randa ir kūrybai  (2)
2012 m. kovo 27 d. 12:24
Šutronių (Veisiejų sen.) ūkininkė Vilma Prapiestienė nesutinka, kad pieno ūkis reiškia katorgišką darbą. Pusšimtį melžiamų karvių laikanti moteris suranda laiko ir knygai paskaityti, su vyru Viktoru po svečias šalis pasidairyti, ir laisvalaikio pomėgiams puoselėti.
Pieno ūkių Lietuvoje vis mažėja  (78)
2012 m. kovo 24 d. 21:26
Lietuvos ūkininkai laiko vis mažiau gyvulių, ypač melžiamų karvių, kai kurie visai atsisako pieno ūkių, praneša LTV „Panorama“.
Estijoje statomas didžiausias Baltijos šalyse pieno ūkis  (13)
2011 m. gruodžio 8 d. 09:03
Estijos Pernu apskrityje ateinančių metų pirmoje pusėje pradės veikti naujas pieno ūkis, kuriame įsikurs daugiau nei 2 tūkst. karvių, skelbia DELFI.ee.
Voniškių žemės ūkio bendrovėje - didelių investicijų metai  (2)
2011 m. lapkričio 24 d. 10:49
Kitąmet veiklos dvidešimtmetį minėsianti Voniškių žemės ūkio bendrovė dar iki šių Kalėdų tikisi užbaigti vieną moderniausių regione fermų, kurioje yra veršiavimosi patalpos, veršelių auginimo skyrius, 20 vietų melžimo aikštelė ir 140 vietų melžiamų karvių tvartas, taip pat administracinės ir buitinės patalpos.
J.Ramonas. Metas skelbti ekstremalią padėtį žemės ūkyje  (97)
2011 m. spalio 12 d. 09:06
Valdžios kalbos apie pažangą kaime ir žemės ūkyje tėra pasaka tiems, kurie ne itin suvokia, kas iš tikrųjų vyksta šiame ekonomikos sektoriuje. Esmė ta, kad mūsų valstybė ir nežinia kelintos kadencijos valdžia neturėjo ir neturi jokios kaimo ir žemės ūkio politikos. Tiesiog plaukiama pasroviui.
Situacija pasaulio pieno rinkose  (4)
2011 m. liepos 7 d. 15:31
Šiais metais pieno gamybos augimas pasaulyje sudaro 2 proc., o iš viso pasaulinė pieno gamyba 2011 m. gali siekti 724 mln. tonų. Vidutiniai augimo tempai, palyginti su ankstesniais metais, nesikeičia, teigiama Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO) pranešime.
ES tiesia paramos ranką šeimos ūkiams  (4)
2011 m. gegužės 6 d. 14:52
Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonė „Pusiau natūrinis ūkininkavimas“ skatina ūkininkus didinti savo valdų konkurencingumą, gerinti valdų struktūrą bei plėtoti rinkos poreikius atitinkantį ūkininkavimą.
Scena išvargino kaip šienapjūtė  (2)
2010 m. gruodžio 9 d. 10:12
Ar grožis gali būti darbštumo sinonimas? Iš dvylikos dalyvių, finale besivaržiusių dėl gražiausios ūkininkaitės titulo, šauniausiomis pripažintos merginos tai įrodė.
"Apie ūkį ir bites": ožkininkystė ir pieno ūkis Lietuvoje (2010 08 21)
2010 m. rugsėjo 23 d. 01:22
Pirmoje laidos dalyje susipažinsite su netoli sostinės ūkininkaujančia Dalia Emužyte, kuri savo ūkyje laiko ožkas ir turi sūrinę, atitinkančią aukščiausius Europos Sąjungos standartus. Antroje laidos dalyje - pažintis su ūkininkais Saule ir Rolandu Liutkevičiais, kurių pieno ūkis yra vienas didžiausias Kėdainių rajone.
Save pažįstantis per garsą
2010 m. rugpjūčio 13 d. 00:00
Ekonomikos sunkmečių, dvasinių krizių krečiamame pasaulyje vešėte veši stereotipai: materialinę gerovę pasiekia dvasiškai tuščias žmogus, o štai dvasiniams ieškojimams atsiduoda tas, kuris net savęs nepajėgia išlaikyti. Štai čia: stop! Mat tie patys stereotipai, į klišes spraudžiantys ir laisvesnę mintį, ir gilesnį jausmą, siūlo receptus, kaip tapti ir laimingam, ir dvasingam, ir turtingam, dažnai net nekeldami klausimo, ar įmanoma pasiekti dvasinio ir materialinio prado harmoniją.