pensijos

Darbdavys, kuris pasirūpins jūsų senatve už jus: tokių jau yra ir Lietuvoje  (32)
2015 m. lapkričio 27 d. 19:36
Kaupti pensijai už jus gali ir jūsų darbdavys . Nors vakarų pasaulyje tai gana įprasta, tam netgi kuriami nuosavi profesiniai fondai, pavyzdžiui, mokytojų ar valstybės tarnautojų, Lietuvoje tam ryžtasi, palyginus, dar nedaug įmonių.
Po tragiškai pasibaigusio šeimininkėlės konflikto su vaiku prabilo tylėjusieji  (1664)
2015 m. lapkričio 26 d. 18:01
Tragiškai pasibaigęs šeimininkėlės konfliktas su vaiku DELFI skaitytojų nepaliko abejingų, o nusižudžiusios moters artimuosius padrąsino prabilti.
KT pasiskė dėl pensijų daugiavaikėms motinoms  (49)
2015 m. lapkričio 26 d. 12:03
Teisinis reguliavimas, kuriuo nustatyta, kad daugiavaikėms motinoms politinėms kalinėms ir tremtinėms, turinčioms teisę gauti kelias valstybines pensijas, mokama tik viena iš jų, neprieštarauja Konstitucijai , ketvirtadienį paskelbė Konstitucinis Teismas (KT).
Musulmono mylimoji rėžė lietuviams apie jų problemas  (595)
2015 m. lapkričio 26 d. 10:07
Galvojau šia tema išvis nerašyti, nes, na, būkim biedni bet teisingi – kam barstyti perlus kiaulėms? Tačiau paskui vis tiek nutariau paantrinti savo pirmtakams.
P. Gylys. Mūsų biudžetas holisto akimis  (21)
2015 m. lapkričio 26 d. 08:06
Šiuo metu svarstome svarbiausią šalies ekonominį dokumentą–metinį nacionalinį biudžetą. Svarbiausias jis yra ne tik pagal savo piniginę apimtį, bet ir pagal įtaką šalies gyvenimui.
Skelbs, ar galima gauti ir daugiavaikės motinos, ir nukentėjusiųjų asmenų valstybinę pensiją  (14)
2015 m. lapkričio 26 d. 07:23
Ketvirtadienį Konstitucinis Teismas ( KT ) skelbs, ar valstybines pensijas už penkis ar daugiau vaikų gaunančios motinos kartu gali gauti ir politiniams kaliniams ar tremtiniams skiriamą nukentėjusiųjų asmenų valstybinę pensiją.
Išsijuokė iš kasdienybe tapusio ralio ir ralistų Vilniaus gatvėse  (51)
2015 m. lapkričio 25 d. 09:36
Kolega iš Laborantų-filosofų sąjungos atkreipė dėmesį į štai tokią problemą: vyrai į pensiją išleidžiami vyresni, negu moterys. O moterų vidutinė gyvenimo trukmė ilgesnė. Išeina (arba pareina ), kad vyrai ilgiau moka mokesčius savo pensijai – vadinasi, sumoka daugiau, bet pačią pensiją gauna trumpiau – vadinasi, mažiau. Panašu į diskriminaciją pagal lytį. Bet aš ne apie tai. Dėl nuolat didinamo pensinio amžiaus sulaukti pensijos man – kaip tam Achilui iš Zenono paradokso pavyti vėžlį.
Seimas nesutiko didinti vidutinės pensijos  (146)
2015 m. lapkričio 24 d. 18:50
Seimas nesutiko kitų metų „ Sodros “ biudžete numatyti lėšų didinti vidutinę pensiją, kuri spalį siekė 246,93 euro per mėnesį.
Vilniaus darželyje – tragiškai pasibaigęs šeimininkėlės konfliktas su vaiku  (1663)
2015 m. lapkričio 24 d. 18:00
Iš pirmo žvilgsnio nekaltas šeimininkėlės konfliktas su grupės vaiku baigėsi tragedija .
Siūlo išeitį lietuviams, kaip nedirbti, bet gauti tiek pat  (184)
2015 m. lapkričio 24 d. 17:40
Daugelis pagalvoja, kokia senatvė jo laukia ir kaip ji atrodys. Ar žmogus prisijungs prie „kietų“ senukų, keliaujančių po svetimas šalis ir besidžiaugiančių gyvenimu gretų, ar prie tų, kurie krapšto kiekvieną centą, norėdami nueiti į teatrą ar bent nusipirkti duonos.
Seimas linkęs pritarti didesniam NPD ir mokesčiams parduodant NT  (23)
2015 m. lapkričio 24 d. 16:52
Seimas pritarė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisų projektui, kuriuo siekiama didinti pajamų apmokestinimo progresyvumą, sumažinant mokestinę naštą mažas pajamas gaunantiems asmenims, paskirstyti mokestinę naštą tarp darbo ir kapitalo pajamų apmokestinimo, pasiruošti prisijungimui prie Einamųjų nematomų operacijų liberalizacijos kodekso.
N. Mačiulis įvertino kaip gyvensime kitąmet: galiu pabūti velnio advokatu  (16)
2015 m. lapkričio 24 d. 12:25
Seimas antradienį pirmą kartą apsvarstė 2016-ųjų biudžeto projektą ir grąžino jį tobulinti Vyriausybei. „ Swedbank “ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis sako, kad nors ir sukritikuotas visų priežiūros institucijų, didelės finansinės įtampos jis sukurti neturėtų.
Premjero Džiuljeta: mylima, prarasta ir išsižadėta  (335)
2015 m. lapkričio 23 d. 19:01
„Simpatiška, protinga, labai taktiška, mokanti laikyti liežuvį už dantų – ko dar reikia politikoje?“ – taip į Specialiųjų tyrimų tarnybos ( STT ) akiratį pakliuvusią ir staigiai atsistatydinusią premjero Algirdo Butkevičiaus Vyriausybės sekretoriato vadovę, kuri yra politinio pasitikėjimo darbuotoja, Džiuljetą Žiugždienę „Veidui“ charakterizavo buvęs jos kolega universitete.
Aptirpusios emigrantų perlaidos signalizuoja apie neigiamas pasekmes  (668)
2015 m. lapkričio 23 d. 07:04
Per pirmąjį šių metų pusmetį užsienyje dirbantys lietuviai į gimtinę persiuntė 182,63 mln. eurų mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Ekonomistai sutaria, kad jei ši tendencija užsitęs, Lietuvai turės bent dvi neigiamas pasekmes.
V. Uspaskichas. Europos Parlamentas ir visa Europa – veidmainiai ir autokratai  (231)
2015 m. lapkričio 22 d. 17:49
Neseniai buvau komandiruotėje Kijeve. Vargšė ta Ukraina, tikinti, kad galės išmokti iš Europos Sąjungos tikros demokratijos ir žmogaus teisių.
Į Australiją emigravusio lietuvio receptas mažai uždirbantiems tautiečiams  (652)
2015 m. lapkričio 22 d. 12:20
Gyvenimą Australijoje pradėjęs dirbdamas anglų kalbos nemokančiu padavėju, šiandien 35 m. Artūras Zakarauskas turi savo verslą ir sprendimą emigruoti laiko geriausiu gyvenime. Karjerą Australijoje padaręs A. Zakarauskas stebisi lietuviškomis prekių ir paslaugų kainomis, o mažais atlyginimais besiskundžiantiems tautiečiams siūlo australišką receptą: susirasti papildomą darbą.
Nepavydėtina situacija: atgauti per gyvenimą kauptus pinigus gali būti ne taip paprasta  (108)
2015 m. lapkričio 20 d. 23:00
Apie senatvę pagalvoja daugelis ir supranta, kad ir kokia ji nelaukiama – vis tiek kažkada ateis. Kai kurie apie savo gyvenimą senatvėje pradeda galvoti iš anksto ir nusprendžia kaupti papildomas lėšas pensijų fonduose, kiti pinigus laiko kojinėje, treti – išvis nesirūpina. Nors sprendimas kaupti iš esmės yra sveikintinas žingsnis, tačiau net ir jis nėra apsaugotas nuo papildomų su tuo susijusių rūpesčių.
Pašalpų gavėjams gresia slapti patikrinimai  (219)
2015 m. lapkričio 20 d. 20:31
Panevėžio savivaldybė, paskutinė Lietuvoje socialiai remtinus gyventojus pasitelkusi atlikti visuomenei naudingų darbų, spėjo patirti, kad tarp jų – ne vien durstantys galus. Kodėl naujosios tvarkos koordinatoriai jau svarsto apie slaptus tikrintojus?
Negailestingai ligai smogus, išgelbėjo spontaniškai priimtas sprendimas  (17)
2015 m. lapkričio 19 d. 14:45
„Visas mano gyvenimas buvo labai sunkus, - giliai atsidūsta Laima Dovydėnienė. – Teko vienai auginti sūnų, sunkiai ir daug dirbti, kad išsilaikytume, o kur dar sveikatos problemos.“
Nepavydėtinas paprastų rusų gyvenimas  (1103)
2015 m. lapkričio 17 d. 19:33
Rusijos visuomenė šiandien yra pasiilgusi Šaltojo karo metais turėto supervalstybės statuso, bet pamiršusi, ką reiškia deficitas, kai parduotuvėje trūksta net ir paprasčiausių maisto prekių.
Biudžeto skylėje – prioritetų begalybė  (5)
2015 m. lapkričio 17 d. 14:22
Renovuota viena Vilniaus r. mokykla stovi tuščia – joje neliko mokinių. Bet pastatas renovuotas su ES parama, tad kelerius artimiausius metus negalima keisti jo paskirties, o prižiūrėti ir šildyti reikia. Taip pleškinami mokesčių mokėtojų pinigai, o ataskaitose rodoma, kad mokykla renovuota ir net padidintas jos energinis efektyvumas. Neūkiškumo, gal net korupcijos apraiškų apstu ir 2016 m. biudžeto projekte.
B. Szydlo: J. Kaczynskiui lojali naujoji Lenkijos premjerė  (1)
2015 m. lapkričio 17 d. 11:58
Angliakasio šeimoje gimusi Beata Szydlo , pirmadienį prisaikdinta Lenkijos premjere, už savo sėkmingą politinę karjerą turi būti dėkinga konservatyvios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) lyderiui Jaroslawui Kaczynskiui, kurio į socialinę paramą ir antiimigracinę politiką orientuota strategija padėjo iškovoti reikšmingą pergalę spalį vykusiuose parlamento rinkimuose.
Mirusiojo turtas, kurį artimieji pamiršta paveldėti  (44)
2015 m. lapkričio 17 d. 11:50
Daugelis žmonių pagalvoja apie jų laukiančią senatvę ir norėdami, kad ji būtų kuo labiau aprūpinta – jau dabar kaupia pinigus pensijų fonduose. Tačiau kai kurie tais pinigais taip niekada ir nepasinaudoja. Gyvenimo vingius nuspėti sunku, nežinia, už kurio kampo slypi mirtis ir ar lemtingoji valanda išmuš tik sulaukus senatvės.
Partijų reitingai: socialdemokratams yra apie ką pagalvoti  (520)
2015 m. lapkričio 16 d. 05:30
Skandalų krečiami socialdemokratai išlieka populiariausia partija šalyje, tačiau jų populiarumas, kad ir paklaidos ribose, sumenko. Antroje vietoje esantys liberalai per mėnesį paaugino rėmėjų gretas, o konservatoriai stovi vietoje.
D. Grybauskaitė: reikalavimai šiai valdančiajai daugumai - minimalūs  (185)
2015 m. lapkričio 15 d. 20:49
Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako nesitikinti daug iš dabartinės valdančiosios daugumos, todėl mažiau ją kritikuoja ir kelia minimalius reikalavimus. Šalies vadovė teigia, jog pastarojo meto korupcijos ar piktnaudžiavimo skandalus įvertins patys rinkėjai.
A. Užkalnis. Man bus gerai, bet jums reikia rūpintis. Nebent atvyks daug pabėgėlių  (717)
2015 m. lapkričio 13 d. 16:25
Dažnas manęs klausia, padėjęs ranką ant mano augaloto peties ir žvelgdamas į akis: „Kaip manai, už ką gyvensi, kai išeisi į pensiją? Nejau manai, kad Lietuvos socialinis draudimas apmokės tavo sočią senatvę, kad galėtum septynis kartus per savaitę valgyti pusryčius mieste, geltoną Benedikto kiaušinio trynį lapnodamas?“. Taip yra, nes man jau greit 45-asis gimtadienis, smilkinius papuošė šarma, suprantate. Pats gyvenimo vidurvasaris. Daugiau apie tai – iliustruotoje šalies spaudoje, skyriuje „Aukštuomenė“.
Lenkijos prezidentas oficialiai delegavo į premjero postą B. Szydlo  (1)
2015 m. lapkričio 13 d. 15:06
Lenkijos prezidentas oficialiai delegavo konservatyvios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ pasiūlytą kandidatę Beatą Szydlo į premjero postą, atlikdamas formalų žingsnį, nes naujos vyriausybės sudėtis jau yra žinoma kelias dienas.
„The Washington Post“: 6 priežastys, kodėl V. Putinui geriau nesirinkti Baltijos šalių savo taikiniu  (788)
2015 m. lapkričio 13 d. 14:04
Dar lapkričio pradžioje „Politico“ skelbė, kad JAV karybos ekspertai nerimauja, esą naujais Rusijos karinės agresijos taikiniais gali tapti Baltijos valstybės – ar tai būtų Rusijos Ukrainoje vykdomo hibridinio karo pakartojimas ar žaibiška ataka, įvykdyta nespėjus sureaguoti NATO, skelbia „The Washington Post“ profesorius Robertas Personas.
Kitąmet dalis dirbančiųjų gali sulaukti mažesnės algos  (87)
2015 m. lapkričio 13 d. 13:51
Daugiau nei pusei milijono Lietuvos gyventojų nuo kitų metų pradžios atlyginimas prieš mokesčius sumažės vienu procentu.