pensijos

Analitikas paaiškino, kodėl pensijų indeksavimas neveiks  (66)
2016 m. vasario 5 d. 16:41
Kol bus neišspręstos svarbiausios problemos, joks pensijų indeksavimas neveiks, LRT RADIJUI sako analitikas Stasys Jakeliūnas .
D. Grybauskaitė siūlo koncentruotis į pensijų indeksavimą ir darbo santykių lankstumą  (89)
2016 m. vasario 4 d. 13:10
Seimui svarstant naują socialinį modelį, prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo koncentruotis į pensijų indeksavimą bei darbo santykių lankstumą, kad iki rinkimų būtų priimta nors dalis Darbo kodekso ir kitų įstatymų pataisų.
Mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursas. Lietuva XXI a. sūkuryje: mes patys savimi netikime  (1)
2016 m. vasario 3 d. 10:30
Gyvenimas – jis toks nenuspėjamas, negali dėl nieko būti tikras, o įvykiai keičiasi nežmoniškai lekiančiu greičiu, kurio negalime sustabdyti. Pabėgėliai, emigracija, Seimas, mokslai, Lietuvos „žvaigždutės“ ir krepšinis – tokios temos mirga mūsų žiniasklaidoje, o komentarai dažniausiai būna ne patys gražiausi.
Černobylio jėgainės operatorius: katastrofos pamokos nebuvo išmoktos – anksčiau ar vėliau išgirsime  (64)
2016 m. vasario 3 d. 08:56
Po Černobylio katastrofos mažai kas pasikeitė – Fukušima yra patvirtinimas, kad Černobylio pamokos neišmoktos, LRT RADIJUI sako buvęs Černobylio jėgainės ketvirtojo reaktoriaus operatorius, dirbęs ir tris dienas po avarijos, Aleksejus Brėjus.
R. Dičpetrienė. Atviras laiškas: kiek dar vaikų turėsim rasti šuliniuose, kad atsipeikėtume?  (17)
2016 m. vasario 1 d. 15:41
Lankiausi kūdikių namuose. Galvojau, kad berniukui kokie keturi mėnesiai, o pasirodo – jau metai. Toks jis mažuliukas, atrodo lyg nykštukas, nes gimė neišnešiotas. Greičiausiai jis niekada neaugs šeimoje. „Tokio niekam nereikia, mažo ir su širdies yda“, – sako globos namų direktorė. O berniukas iš visų jėgų įsikimba į direktorę savo coliuko rankelėmis ir pažvelgia į mane savo tamsiomis, didelėmis, suaugusio žmogaus akimis – juk nesiprašė jis pats į šį pasaulį. Neatlaikau aš to žvilgsnio, nuleidžiu akis.
A. Kubilius. Kada valdžia nustos apgaudinėti pensininkus ir mus visus?  (541)
2016 m. vasario 1 d. 13:15
Premjeras neseniai paaiškino, kodėl pensijos Lietuvoje yra mažesnės nei kaimyninėse valstybėse. Kaip visada jo atsakymas buvo toks pat paprastas: atseit, Kubilius jas 2009 m. sumažino, todėl jos ir yra mažesnės.
I. Šiaulienė. Kokius pokyčius atspindi didėjantys atlyginimai?  (172)
2016 m. sausio 29 d. 23:41
Algirdo Butkevičiaus vadovaujamos Vyriausybės atsakingas valstybės valdymas ir pasirinktos ekonominės priemonės: palankesnės sąlygos smulkiam ir vidutiniam verslui, investicinės aplinkos gerinimas, sėkmingas ES lėšų įsisavinimas, namų renovacija, šilumos ūkio pertvarka užtikrino krašto ūkio atsigavimą.
L. Linkevičius: šiemet išaiškės, ar atlaikys Šengeno zona  (61)
2016 m. sausio 28 d. 15:23
„Nenoriu dramatizuoti, bet šie metai bus išbandymo metai Šengenui, ar mes atlaikysim“, - „Žinių radijo“ laidoje „Globali, bet Lietuva“ sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
V. Blinkevičiūtė. Kodėl mūsų pensijos vienos mažiausių?  (366)
2016 m. sausio 28 d. 14:10
Seniai žinoma statistika, jog Lietuvos pensijos mažesnės už kaimynų, buvo pradėta viešinti tada, kai mūsų pensininkai gavo ilgai lauktas didesnes išmokas. Nenorėčiau teigti, jog tai susiję su artėjančiais rinkimais, tačiau į klausimą, kodėl, jau kelintus metus gerėjant ekonominei padėčiai, pensijos buvo pradėtos didinti tik praėjusiais metais ir kodėl mus aplenkė mūsų artimiausi kaimynai, atsakyti reikia.
KT teisėjas nesutinka su priimtu teismo sprendimu dėl valstybinės pensijos  (134)
2016 m. sausio 27 d. 19:20
Konstitucinio Teismo ( KT ) teisėjas Egidijus Šileikis nesutinka su šią savaitę Teismo paskelbtu nutarimu, kad teisėjai ar valstybės tarnautojai šalia darbo užmokesčio dar gali gauti ir valstybinę pensiją už statutinę tarnybą.
Seimas sprendžia rebusą: kaip sudėjus 2 ir 2 gauti 5  (117)
2016 m. sausio 27 d. 17:59
Trečiadienį socialinį modelį svarstęs Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) pagaliau pripažino tai, ką jo rengėjai sakė nuo pat pradžių – be „Sodros“ reformos naujo Darbo kodekso (DK) priimti neįmanoma.
Kosove kulkų suvarpyto Lietuvos pareigūno artimieji: gailesčio ir dėkingumo neliko nė kvapo  (409)
2016 m. sausio 27 d. 16:23
Kai lietuvis muitininkas Audrius Šenavičius prieš dvejus metus Kosove žuvo nuo užpuolikų kulkų, užuojautą jo artimiesiems reiškė ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė , ir premjeras Algirdas Butkevičius , ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius .
K. Miškinienė. „Mamadieniai“ turi likti kaip didesnė socialinė darbuotojų apsauga  (21)
2016 m. sausio 27 d. 08:16
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (toliau – SR DK ) jau apsvarstė naujos redakcijos Darbo kodekso (toliau – DK) projektui Seimo narių bei kitų suinteresuotų asmenų pateiktus pasiūlymus. Tikimės, kad Komitetas galutinę išvadą priims vasario mėnesį, kai bus suderintos pozicijos dėl atidėtų straipsnių.
R. Šadžius viliasi, kad prigis teisinga mada  (16)
2016 m. sausio 26 d. 18:23
Lietuvoje maksimaliai sumažinti šešėlinę ekonomiką gali prireikti penkmečio, tačiau kaskart pagerinus mokesčių surinkimą, galima svarstyti apie mažesnį darbo jėgos apmokestinimą, interviu BNS sako finansų ministras. Pasak Rimanto Šadžiaus, griežtesnis mokesčių administravimas neturi tapti baudžiamosiomis akcijomis. Jis viliasi, kad visuomenė sąmoningės: „Jeigu pasidarytų madinga būti legaliu, tas labai padėtų.“
Mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursas. Ar visi mūsų naudojami vaistai saugūs?  (4)
2016 m. sausio 26 d. 16:58
Vis daugėja pranešimų apie platinamus falsifikuotus vaistus. Kas gali atsitikti pavartojus padirbtų vaistų?
VMI užsimojo papildomai surinkti šimtus milijonų  (262)
2016 m. sausio 26 d. 16:29
Šiemet numatomos mokestinės naujovės labiausiai paveiks mokesčių mažinimo inžineriją pamėgusias bendroves, savo ir įmonių kišenes maišančius vadovus ir neaiškiomis aplinkybėmis turtą įsigijusius asmenis.
A. Tapinas. Kiek ilgai taip ars ministrai ir kas vyks Zypliuose, liks Zypliuose  (319)
2016 m. sausio 26 d. 13:49
Metų pradžia kaip žemės drebėjimas supurtė Lietuvą. Regis, jau dabar pakirs po švenčių snūduriavę mūsų valdžios atstovai, raginami visuomenės, matydami ekspertų įspėjimus skubiai imsis darbų ir reformų.
KT: valstybinė pensija už tarnybą nėra privilegija  (54)
2016 m. sausio 26 d. 10:52
Dabartinė tvarka, kuri leidžia dirbantiems teisėjams, valstybės tarnautojams gauti pareigūnų ir karių valstybines pensijas, neprieštarauja Konstitucijai, antradienį paskelbė Konstitucinis Teismas (KT).
Valdžia nusitaikė į pensijas: ekonomistai pateikė savo vertinimą  (494)
2016 m. sausio 25 d. 10:28
Mažinti karinį biudžetą, didinti mokesčius dirbantiesiems, įvedant progresinius mokesčius nuo visų pajamų – tai socialdemokratės Birutės Vėsaitės siūlymas, kaip Lietuvoje padidinti pensijas.
Kaip nustatyti katės amžių?  (32)
2016 m. sausio 25 d. 08:18
Kačių šeimininkai dažniausiai žino augintinio amžių, nes juk taip paprasta atsiminti, kada ir kokio amžiaus nupirktas arba surastas kačiukas atsidūrė jūsų namuose! Tačiau kartais pasitaiko situacijų, kai katės amžiaus šeimininkai nežino.
Rusijos laukia didžiausia krizė nuo Sovietų Sąjungos griūties  (1355)
2016 m. sausio 22 d. 15:50
Šiemet sukako 16 metų nuo tada, kai Vladimiras Putinas įžengė į Kremlių. Per tiek laiko Rusijos ekonomiką buvo galima pakeisti iš esmės, tačiau to nepadaryta, o šiandien šalies laukia jau labai seniai neregėti sunkumai.
Buvusiai žmonai nereikės apmokėti pakelių maniako K. Jonaičio vestuvių  (20)
2016 m. sausio 21 d. 16:11
Vestuvėms besiruošiantis kalėti iki gyvos galvos nuteistas garsiausias Lietuvos maniakas Kazys Jonaitis pinigų iš buvusios sutuoktinės negaus. Taip ketvirtadienį nutarė Vilniaus miesto apylinkės teismas .
Lapių šimtametė skaito be akinių ir sukasi valso ritmu  (23)
2016 m. sausio 21 d. 14:56
Kauno rajono savivaldybės teritorijoje gyvena 11 senolių, šiemet švęsiančių šimtmetį. Vieną iš šimtamečių - Lapių seniūnijos gyventoja Marcelė Kuizaitienė neeilinio jubiliejaus proga trečiadienį sulaukė iškilmingo pasveikinimo.
B. Vėsaitė vėl juokina feisbuką  (625)
2016 m. sausio 21 d. 13:58
Seimo narė socialdemokratė Birutė Vėsaitė vėl linksmina socialinio tinklo „Facebook“ vartojus. Trečiadienio vakarą jos profilyje pasirodė klausimas, ne vienam sukėlęs juoką ir privertęs griebtis už galvos. Ketvirtadienį ji išsišoko vėl.
A. Butkevičius: indeksavimas leistų depolitizuoti pensijų didinimą  (68)
2016 m. sausio 21 d. 09:53
Pensijų indeksavimas , kurį numato Seimo svarstomas „ Sodros “ sistemos pertvarkos modelis, depolitizuotų pensijų didinimo procesą, sako premjeras Algirdas Butkevičius .
R. Lazutka: nereikia tikėtis, kad valstybė pasirūpins senatvėje  (531)
2016 m. sausio 20 d. 18:31
Nederėtų tikėtis, kad valstybė savaime pasirūpins pensinio amžiaus žmonėmis, reikėtų to reikalauti ir tokiu būdu užsitikrinti orią pensiją, tvirtina ekonomikos profesorius Romas Lazutka .
Antakalnio senolio istorija sujaudino tūkstančius lietuvių  (180)
2016 m. sausio 20 d. 17:40
Kaip ir kasryt visai netoli Antakalnio poliklinikos, šalia kelio, ant kampo galima pamatyti mažą staliuką užtiestą rožine staltiese. Ant stalo sukrauti medaus stiklainiai, o šalia jo sėdi senolis kailine kepure.
A. Butkevičius: pradėjus indeksuoti pensijas jos didės 6-7 proc.  (143)
2016 m. sausio 20 d. 15:57
Nuo kitų metų pradėjus indeksuoti pensijas, jos galėtų didėti apie 6-7 proc., prognozuoja Premjeras Algirdas Butkevičius .
Nesugalvotas šauktinio dienoraštis: bausmės, bausmės, bausmės  (701)
2016 m. sausio 20 d. 05:30
Komentatoriai sako, kad po priesaikos aš jau nei savanoris, nei šauktinis. Tebūnie – esu karys.