pensijos

Kodėl vieni skursta, o kiti uždirba daug pinigų?  (87)
2015 m. liepos 4 d. 16:00
Kodėl vieni žmonės skursta, o kiti uždirba daug pinigų ir gali džiaugtis gyvenimu? Ar skurstantieji yra patys kalti, nes per mažai dirba, priima nerealius ir nepagrįstus sprendimus ir per mažai rūpinasi ateitimi? Ar kalta visuomenė, kuri nesugeba skurstantiesiems suteikti reikalingų išteklių, galimybių daugiau uždirbti bei patiems sumažinti skurdą?
Kasdienybės eskizai: skolas moka tik bailiai  (55)
2015 m. liepos 4 d. 06:00
– Klausyk, ar man vienam atrodo, kad Lietuvoje tvyro kažkoks lengvas džiaugsmas dėl Graikijos kracho?
Kaip suklijuoti sudaužytą širdį ir atgauti vidinę ramybę po skyrybų?  (47)
2015 m. liepos 2 d. 22:02
Kaip bepasuktum, žmogus yra sociali būtybė. Todėl savo bendraminčių ir ypač antrosios pusės paieška bei radimas tampa vienu svarbiausių, tiesiog gyvybiškai būtinu dalyku mūsų gyvenime.
Sąskaitą užblokavo 5-ioms dienoms: nei pensijos, nei algos  (90)
2015 m. liepos 2 d. 07:17
Į DELFI kreipėsi senjorų pora, kuri pateko į bėdą: dirbantis neįgalus senjoras su nepasiekiamais pinigais banko sąskaitoje gyveno 5-ias dienas. Galiausiai, jo atvejis buvo išnagrinėtas, žmogus gali naudotis savo pinigais.
Sprendimas dėl Graikijos atidėtas: laukiama referendumo  (39)
2015 m. liepos 1 d. 17:28
Euro grupė šiandien vykusio pasitarimo metu nusprendė nesvarstyti dar vienos finansinės paramos suteikimo Graikijai iki kol Graikijoje nebus surengtas referendumas, kuris numatytas sekmadienį.
„120s žinios“: didėjanti minimali alga ir skęstanti Graikija
2015 m. liepos 1 d. 16:37
Šiandien trumposiose „ 120s “ žiniose žiūrėkite: Rusijos Generalinė prokuratūramano, kad užklausa dėl Baltijos šalių – neperspektyvi, bankrutuojanti Graikija prašo pagalbos, didėja MMA ir pensijos, Šiaurės Korėjoje oficialiai atidarytas naujas Pchenjano oro uosto terminalas.
Aiškėja, kiek gali didėti vidutinė pensija: tikrai pasijaus  (207)
2015 m. liepos 1 d. 11:10
Jei pensijų indeksavimas prasidėtų jau kitąmet, vidutinė senatvės pensija padidėtų 15,35 euro, o kartą padidėjusi, niekada ir nesumažėtų. Tokį principą nori įteisinti naują socialinį modelį Seimui pateikusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ( SADM ).
Vieniems didėja algos, visiems – mokesčiai  (155)
2015 m. liepos 1 d. 07:47
Nuo trečiadienio 25 eurais didėja minimali alga – nuo šiol ji bus 325 eurai. Kylant minimaliai algai, didėja ir privalomojo sveikatos draudimo ( PSD ) įmokos dydis.
Graikija priėjo liepto galą  (541)
2015 m. liepos 1 d. 06:30
Pinigų stokojanti Graikija antradienį praleido 1,5 mlrd. eurų (1,7 mlrd. dolerių) mokėjimo terminą Tarptautiniam valiutos fondui ( TVF ), kai žlugo paskutinės akimirkos pastangos surasti kompromisą su oficialiais Europos Sąjungos ( ES ) skolintojais.
Bankrutuojanti Graikija griebiasi naujos taktikos  (361)
2015 m. birželio 30 d. 17:21
Suomijos finansų ministras Aleksandras Stubas patvirtino, kad Graikijai nebus pratęsta dabartinė paramos programa. Europos grupės vadovas Jeroenas Dijsselbloemas pranešė, kad Graikija pateiks naują pasiūlymą rytoj ir eurozonos finansų ministrai surengs dar vieną telekonferenciją, kad jį apsvarstytų, rašo BBC.
Nebeturi iliuzijų – Graikija bankrutuoja  (408)
2015 m. birželio 30 d. 13:36
Graikijos finansų ministras nurodė, kad Graikija nesumokės Tarptautiniam valiutos fondui (TVF) paskolos įmokos, skelbia „Reuters“.
Nuspręsta dėl kompensacijų dirbusiems pensininkams  (38)
2015 m. birželio 30 d. 13:15
Kompensacijos senatvės pensijų gavėjams, 2010-2011 m. dirbusiems ir gavusiems papildomai sumažintas pensijas, bus pradėtos išmokėti 2016 m. Kompensacijas planuojama išmokėti per trejus metus.
Siūlo sėdėti kaip pelei po šluota, nes baigsis kaip graikams  (520)
2015 m. birželio 29 d. 17:16
Antradienį Seimas balsuos dėl PVM lengvatos šildymui pratęsimo, pensijų dirbusiems pensininkams ir sumažintų algų biudžetininkams kompensavimo. Banko „ Nordea “ ekonomistas Žygimantas Mauricas sako, kad nei vienas šių sprendimų, kurių bendra vertė siekia per 300 mln. eurų, jokios ekonominės logikos neturi . Negana to, būtent dėl tokių populistinių žaidimų graikai šiandien yra ant prarajos slenksčio.
A. V. Danė. Demokratiško balso ir Graikijos pasitraukimo iš eurozonos sankirtos  (13)
2015 m. birželio 29 d. 15:35
1984-aisiais Marguerite Duras kalbėjo apie praktišką neįmanomumą žurnalistikai egzistuoti moralinių pozicijų vakuume. Būtent šiandieniniame, lietuviškos žianiasklaidos diskurse apie Graikijos krizę šis pastebėjimas tampa vis labiau pastebimas. Kai pagrindiniai signifikantai, kurių dėka mūsų informacijos šaltiniai sukuria nuomones apie vieną svarbiausių sprendimų Europos Sąjungoje nuo projekto gimimo datos, neperžengia „tinginystės”, „puotavimo”, „fiskalinės disciplinos stokos” ir panašių sąvokų – pasvarstymai į situaciją žvelgiant iš analitinės ir kiek labiau kritinės prizmės (pavadinkime tai, priešpriešine moraline pozicija) tampa būtinybe.
Feisbukas siaučia: kas praėjusią savaitę trenkė liberalams?  (336)
2015 m. birželio 29 d. 12:37
Liberalų sąjūdžio sąskrydis, kuriame tauragiškiai apkaltinti besilinksminę spardydami palapines, liberalų frakcijoje dirbančio Vilniaus miesto tarybos nario Marko Adamo Haroldo keiksmažodžiai Lietuvos adresu ne vieną rinkėją verčia klausti – kas nutiko vienai inteligentiškiausių Lietuvos partijų?
N. Mačiulis paskaičiavo Graikijos pasitraukimo tikimybę  (88)
2015 m. birželio 29 d. 11:42
Savaitgalį Graikijos premjeras, supratęs, kad kelis mėnesius trukęs jo politinis šantažas ir blefas nepasiteisino, metė paskutinę savo kortą – paskelbė referendumą. Tauta turės nuspręsti, ar sutikti su tarptautinių kreditorių reikalavimais, įgyvendinti struktūrines reformas, sumažinti neadekvačiai išpūstas socialines išmokas bei padidinti mokesčius, ar pasirinkti alternatyvų kelią – bankrotą ir tikėtiną pasitraukimą ne tik iš euro zonos, bet ir iš Europos Sąjungos .
„120s“ žinios: žuvusio „An-2“ piloto kraujyje rasta alkoholio  (6)
2015 m. birželio 25 d. 16:03
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: žuvusio piloto A. Mačiulio kraujyje rasta alkoholio, Seimas persigalvojo dėl pensijų, NATO perspėja dėl didelių kautynių Ukrainoje, išliks ramūs orai, Rusijos kariai mokėsi kaip naudotis „žemė oras“ paleidimo sistemomis.
Rusija imasi drastiškų sprendimų  (406)
2015 m. birželio 23 d. 21:18
Rusijos finansų ministerija pateikė iniciatyvą per ateinančius trejus metus sumažinti pensijų indeksavimą daugiau nei 2,5 trln. rublių (40,9 mlrd. eurų). Šis siūlymas aptartas šalies vyriausybės pasitarime, kuriam vadovavo Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas . Aptarimas vyko tą pačią dieną, kai Europos Sąjunga (ES) pratęsė sankcijas Rusijai .
Geros naujienos socialiai remtiniems gyventojams  (29)
2015 m. birželio 23 d. 17:17
Socialiai remtini gyventojai, kurių pajamos laikinai padidės dėl išmokamų pensijų kompensacijų, ir toliau gaus pašalpas. Kompensacijos nebus priskiriamos šeimos narių gaunamoms pajamoms, į kurias atsižvelgiama, skiriant paramą.
D. Kreivys. Kas geresnio, premjere?  (86)
2015 m. birželio 23 d. 15:18
Kasdien daugėja ženklų, rodančių, kad Lietuvos ūkis stoja. Tačiau garo pritrūkusį ekonomikos garvežį prižiūrėti turintis premjeras ir jo ūkio ministras į šiuos ženklus dėmesio nekreipia. Dar daugiau – tvirtina, kad viskas gerai ir kuo ramiausiai mėgaujasi likusia kelione.
Ar reikia gelbėti šalį, kurioje pensijos beveik 4 kartus didesnės negu Lietuvoje?  (222)
2015 m. birželio 23 d. 13:42
Ekonomistas Gitanas Nausėda įsitikinęs, kad bus rastas kompromisas sprendžiant Graikijos finansinę krizę ir šalis nebus išmesta iš euro zonos. Tačiau ekspertas pastebi, kad nei paskolos pratęsimas, nei skolų nurašymas nebūtų teisingiausia išeitis. G. Nausėdos nuomone, jeigu Lietuvai tektų finansiškai prisidėti sprendžiant Graikijos krizę, lietuviai tikrai nesuprastų, kodėl reikia gelbėti šalį, kurioje pensijos yra beveik keturis kartus didesnės negu Lietuvoje .
Pailgintas pareigūnų ir karių tarnybos laikas  (128)
2015 m. birželio 23 d. 11:34
Parlamentarai antradienį priėmė pataisas, kuriomis penkeriais metais pailgino karių ir pareigūnų tarnybos laiką.
D. Grybauskaitė: kodėl Lietuva turėtų mokėti už Graikiją?  (355)
2015 m. birželio 22 d. 11:05
Graikija nori puotauti, o už tai turi sumokėti kitos valstybės, teigia Lietuvos prezidentė. Pasak Dalios Grybauskaitės , Lietuvos pozicija dėl Graikijos skolų krizės yra griežta - valstybė keletą dešimtmečių gyveno ne pagal išgales, o dabar nenori už tai prisiimti atsakomybės.
G. Nausėdos patarimas norintiems emigruoti  (212)
2015 m. birželio 22 d. 10:50
Koks atlyginimas priverstų SEB banko prezidento patarėją Gitaną Nausėdą emigruoti? Apie tai jis kalbėjo DELFI TV tiesioginės konferencijos metu, pristatęs Lietuvos makroekonomikos perspektyvas.
Perspėja: pensijų kompensavimas turi ir tamsiąją pusę  (148)
2015 m. birželio 22 d. 06:52
Nors santykinis lietuvių pensijų dydis, palyginti su vidutiniu darbo užmokesčiu, yra didesnis nei estų, realus vidutinės pensijos dydis skiriasi maždaug 100 eurų estų naudai.
Prieš lemiamas derybas - A. Tsipro pareiškimas  (31)
2015 m. birželio 18 d. 13:06
„Aklas užsispyrimas" mažinti pensijas graikams tik dar labiau pablogintų ir taip jau šalį gniaužiančią finansinę krizę, ketvirtadienį Vokietijos laikraščiui skirtuose komentaruose parašė Graikijos premjeras Alexis tsipras Alexis Tsipras. Apie tai praneša „ Reuters ".
Mokesčiai, kurių neišvengsime: NT ir automobilių  (550)
2015 m. birželio 18 d. 10:33
Viso nekilnojamojo turto (NT) ir automobilių apmokestinimas yra neišvengiamas, jų galima tikėtis ir kitąmet, mano SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.
Lietuvos dirbantiesiems – sąlygos, kurių prancūzas net nesuprastų  (509)
2015 m. birželio 18 d. 05:30
Vyriausybės užsakymu mokslininkų paruoštas darbo santykių liberalizavimo projektas gal ir gali išjudinti darbo rinką, tačiau darbuotojams nieko gero nežada. Paruoštas Darbo kodeksas nurodo trumpesnius įspėjimo terminus bei mažesnes išeitines išmokas nei yra šiuo metu.
Pradeda didėti pensijos  (167)
2015 m. birželio 17 d. 14:03
Vyriausybė trečiadienį pritarė simboliniam senatvės pensijų didinimui, kuriam šiemet papildomai reikės 26,8 mln. eurų valstybės lėšų.