pensijos

Ministerija - prieš siūlymą kompensuoti pensijas mirusiesiems iki 2014-ųjų gegužės  (51)
2015 m. balandžio 18 d. 09:54
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ( SADM ) nesutinka, kad būtų kompensuojamos iki 2014 metų gegužės mirusių pensininkų sumažintos pensijos.
Teisėjai savo organizacijos vairą vėl patikėjo R. Gadliauskui  (1)
2015 m. balandžio 17 d. 17:06
Vilniaus miesto apylinkės teisme penktadienį įvykusiame visuotiniame Lietuvos Respublikos teisėjų asociacijos ( LRTA ) forume teisėjai išsirinko naują organizacijos valdybą ir pirmininką.
Klausimas V. Putinui į akis: kam mes save apgaudinėjame?  (45)
2015 m. balandžio 16 d. 12:14
Kaip ir buvo tikėtasi, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo tradicinėje konferencijoje, kurioje atsakinėjo į klausimus tiesioginės transliacijos metu, daugiausiai dėmesio skyrė ekonominiams klausimams.
Rusijos finansų ministras: šalis turi rimtų problemų  (66)
2015 m. balandžio 15 d. 11:49
Rusijos finansų ministras Antonas Siluanovas antradienį Maskvoje pareiškė, kad būtina kuo skubiau spręsti pensinio amžiaus ilginimo klausimą, skelbia „ Interfax “, kurį cituoja newsru.com.
Darbas iki mirties tampa išeitimi: pailsėsiu, kai numirsiu  (304)
2015 m. balandžio 15 d. 11:36
„Dirbsiu iki mirties. Pailsėsiu, kai numirsiu“, – dažnai sako ne tik pensijos sulaukę, bet ir jauni žmonės. Pranykusi riba tarp darbo ir asmeninio gyvenimo, noras kuo daugiau užsidirbti – daugelio išsivysčiusių valstybių rykštė.
JAV akcijų rinkos aktyviau reagavo į Kinijos ekonomikos duomenis
2015 m. balandžio 14 d. 10:55
Vakar dieną svarbių makroekonominių naujienų Europoje ir JAV skelbiama nebuvo, o didžiųjų indeksų vertės didžiąja dalimi reagavo į pavienių bendrovių paskelbtą informaciją. Vokietijos akcijų rinkos indeksas DAX vakar krito 0,29 proc., o jo sudėtyje investuotojai aktyviau pardavinėjo automobilių gamybos milžinės „ Volkswagen AG “ (-1,80 proc.) akcijas. Buvo paskelbta informacija, kad pastarąją bendrovę pagal populiarumą Kinijoje aplenkė kitas gamintojas – „ Hyundai Motor Co.“, o tai vertindami investuotojai, stūmė Pietų Korėjos įmonės akcijos vertę į viršų 2,10 proc. Kiekviena į eksportą besiorientuojanti bendrovė nori atsirėžti Kinijos rinkos dalies, nes būtent šioje rinkoje bendrovėms yra daug neišnaudotų galimybių, kurios garantuoja didesnius pelnus.
Graikijai belieka vienintelis kelias  (168)
2015 m. balandžio 14 d. 10:25
Graikijos vyriausybė ruošiasi skelbti šalies nemokumą dėl valstybinių įsiskolinimų, jeigu nepavyks susitarti su tarptautiniais šalies kreditoriais iki balandžio pabaigos. Tokią informaciją savo interneto svetainėje paskelbė laikraštis " The Financial Times ".
A. Mockus. Socialdemokratų socialinė politika - prieš šešėlinę ekonomiką  (58)
2015 m. balandžio 12 d. 10:36
Ką konservatoriai ir liberalai, užliūliuoti savo žiaurios antikrizinės politikos „sėkmės“, taip karštligiškai žadėjo, kad iš šešėlinio verslo per vienerius metus ištrauks milijardą litų, tą sėkmingai įgyvendina socialdemokratų vadovaujama Vyriausybė.
A. Sysas atsikirto D. Grybauskaitei  (234)
2015 m. balandžio 10 d. 13:36
Prezidentei Daliai Grybauskaitei pareiškus, kad, norint įgyvendinti socialinio draudimo reformą, reiktų didinti mokesčius, nes ji kainuotų per milijardą eurų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ( SADM ) išplatino pranešimą, kuriame teigia, jog jos parengtam Socialiniam modeliui įgyvendinti ir Lietuvos žmonių gerovei užtikrinti naujų mokesčių nereikės. Neigiamai apie prezidentės poziciją atsiliepė ir Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas .
Lietuvos švietimo sistema: kaip jaunimui tinkamai ja pasinaudoti?  (4)
2015 m. balandžio 9 d. 16:28
Sakoma, kad bėgant metams žmogus bręsta ir supranta savo klaidas. Vieni žmonės mokosi iš savo klaidų ir jas taiso ateityje, kiti mokosi iš kitų klaidų ir stengiasi jų išvengti čia ir dabar. Tačiau tik maža dalis susimąsto apie tai, kokiu principu veikia švietimo sistema, ir puola elgtis pagal bandos principą.
Tokio darbdavių sujudimo dar niekada nebuvo  (117)
2015 m. balandžio 9 d. 07:18
Daugybę diskusijų sukėlusiam mokslininkų pasiūlytam naujam socialinam modeliui pritarė Valstybės pažangos taryba. Jos nariai tvirtina, kad darbo kodekso liberalizavimas, kuriam nepritaria profesinės sąjungos, Lietuvai svarbus tiek pat, kiek ir euro įvedimas.
Esu 23-ejų – kam man ta kariuomenė?  (259)
2015 m. balandžio 8 d. 10:29
Pirmą kartą rašau tokio pobūdžio tekstą. Esu 23 metų ketvirto kurso studentas. Nevaikštau po naktinius klubus, alkoholio nevartoju ir nesu mamyčiukas. Gyvenu vieno kambario bute su drauge, esu ramaus būdo žmogus. Šiuo metu aktyviai ieškau darbo ir staiga iš dangaus nukrito darbo pasiūlymas už 38 eurus per mėnesį.
Atšauktas skrydis tarp Paryžiaus ir Vilniaus  (5)
2015 m. balandžio 8 d. 10:27
Prancūzijos oro kontrolės darbuotojams trečiadienį pradėjus streiką, atšauktas skrydis iš Paryžiaus į Vilnių.
Kas bus su Ukraina? Vakarai tiesiog lauks Rusijos žlugimo  (133)
2015 m. balandžio 8 d. 06:54
„Nėra jokių garantijų, kad Vakarai pasielgs teisingai“, – portalui LRT.lt teigia Hooverio instituto ( JAV ) bendradarbis Paulas Roderickas Gregory, komentuodamas kai kurių savo kolegų Vakaruose samprotavimus apie galimą Krymo pripažinimą Rusijai mainais į šios atsitraukimą iš įšaldytų konfliktų zonų. Amerikos ir Lietuvos analitikai prognozuoja, kad Krymas dar ilgai bus Rusijos teritorija, virsianti „juodąja skyle“.
Mirė seniausia Žemės gyventoja  (30)
2015 m. balandžio 7 d. 07:57
Pirmadienį Kanzaso valstijoje mirė seniausia planetos gyventoja Gertrude Weaver , praneša „Reuters“. Jai buvo 116 metų.
Izraelyje gyvenanti gražuolė lietuvė apie pinigus nekalba – kasdien mato turtuolius  (154)
2015 m. balandžio 6 d. 13:50
Saulėtas rytas Tel Avivo paplūdimyje. Kažkas deginasi, kažkas laikraščius ar knygas skaito, daugybė bėgiojančių ir mankštą darančių žmonių. O gražuolė lietuvė Simona Reuveni, apie kurią šįkart pasakoja LRT televizijos laida „ Emigrantai “, čia ateina pasisemti gerų emocijų – žvelgia į krantą skalaujančios Viduržemio jūros tolį ir kiekvieną kartą pagalvoja, kokia ji laiminga.
Architektė: dėmesys vien Vilniui kelia problemų regionuose  (16)
2015 m. balandžio 5 d. 17:38
Nauji, ekspresyvūs pastatai tėra mada, o tai, kas madinga, kitą sezoną reikia padėti į spintą, tvirtina Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė architektė Gražina Janulytė-Bernotienė . Anot jos, architektai tai po truputį pradeda suprasti. Jie turi susitarti tarpusavyje, kad miesto veido nepuoštų ryškūs akibrokštai, sako architektė.
Prorusiški separatistai parašė atvirą laišką A. Merkel ir F. Hollande'ui  (189)
2015 m. balandžio 5 d. 12:57
Prorusiški separatistai Rytų Ukrainoje parašė atvirą laišką Vokietijos kanclerei Angelai Merkel ir Prancūzijos prezidentui Francois Hollande'ui, kuriame reikalauja nutraukti Kijevo vykdomą finansinę blokadą.
Darbas iki grabo lentos: tai gali tapti realybe  (1343)
2015 m. balandžio 2 d. 05:30
Lietuvoje pensinis amžius jau dabar laipsniškai ilginamas taip, kad pasiektų 65 metus vyrams ir moterims. Tačiau remiantis naujuoju siūlomu socialiniu modeliu, dėl kurio pastaruoju metu diskutuoja valdžia, darbdaviai ir profsąjungos, nuo 2026 m. pensinis amžius būtų susietas su vidutine tikėtina gyvenimo trukme – jei ilgės trukmė, ilgės ir pensinis amžius.
Bręsta esminis susitarimas dėl išeitinių išmokų  (317)
2015 m. balandžio 1 d. 05:30
Drastiškas planas panaikinti dabartines išeitines išmokas atleidžiant iš darbo įgauna kitą pavidalą.
Ruošiama reforma: darbdaviams atleidimo terminai ir išmokos - aktualiausi  (49)
2015 m. kovo 31 d. 10:36
Lietuvoje būtina liberalizuoti darbo santykius, mano darbdavių pozicijas ginanti Lietuvos verslo konfederacija .
Ūkininkės atgaiva – vaistažolių laukai ir bitynas  (6)
2015 m. kovo 30 d. 15:32
72 m. ūkininkė iš Utenos Janina Milašienė pavasarį butą iškeičia į gamtos prieglobstyje – Zarasų rajone, Gražutės regioniniame parke – esančią sodybą. Moteris prisipažįsta, kad buvimas gamtoje, vaistažolių rinkimas ir bitininkavimas yra atgaiva jos širdžiai.
Politologas: Donbase dabar gyvena tik teroristai ir pensininkai, už ką gyvena – neaišku  (33)
2015 m. kovo 30 d. 10:08
Rytų Ukrainoje, karinio konflikto su prorusiškais separatistais zonoje nesiliauja sprogimai, pavojinga važinėti, nes užminuota daugelis kelių.
Viešajame transporte ir parduotuvėje pamatė tikrąjį lietuvių veidą  (166)
2015 m. kovo 28 d. 07:56
Atsivertus bet kurį žinių portalo puslapį arba įsijungus žinias labai dažnai galima išgirsti, kokie nenaudėliai, plėšikai, vagys ar žudikai esame. Kaip reketuojame senutes, kaip gudriai sugebame sugalvoti pinigines aferas arba kaip planuojame žmogžudystes.
L. Bielinis. Darbo santykių iliuzijų atsisakymas  (234)
2015 m. kovo 27 d. 06:00
Mes regime pakankamai emocingą ir man asmeniškai nesuprantamą kai kurių politikų neigiamą reakciją į teikiamą darbo santykių reformą. Daugiausia argumentų kyla dėl visų tų „lengvatų“ ar socialinių gėrybių, kurias iki šiandien gauna dirbantieji. Jos malonios ir pageidautinos, tačiau tik tokioje valstybėje, kuri turi didelius biudžetus ir sparčią besivystančią bei konkurencingą rinką.
Seimas nenudžiugino pensininkų  (177)
2015 m. kovo 26 d. 19:30
Seimas nepriėmė svarstyti konservatorių siūlymo paskubinti per krizę sumažintų pensijų kompensavimą.
Katytė Alisa negalėdama laisvai įkvėpti gyveno tris metus
2015 m. kovo 26 d. 16:32
Mes beveik kiekvieną dieną matome tragiškus gyvūnų likimus ir kiekvieną kartą tragedija yra savita, sukrečianti ir nepaliekanti ramybėje. Šią katytę aptikome visiškai atsitiktinai. Tiesiog į vieną kiemą vežėme po kastracijos paleisti katinėlį.
Įvardijo 25 punktus, kuriais nori pabloginti visų dirbančiųjų sąlygas  (965)
2015 m. kovo 25 d. 18:46
Oficialiai prasidėjus naujo socialinio modelio, kuris apima darbo santykius, socialinį ir pensijų draudimą, svarstymams, profesinės sąjungos pateikė sąrašą savo pastabų.