pensijos

Vieną geriausių šių laikų matematikų nuo badmiriavimo Rusijoje gelbėja darbas Švedijoje  (129)
2014 m. liepos 24 d. 15:07
Legendinis matematikas Grigorijus Perelmanas, prieš keletą metų patraukęs viso pasaulio dėmesį tuo, jog įrodė Poincaré prielaidą, tačiau atsisakė už šį įrodymą siūlytos milijono dolerių dydžio premijos. Mažame Sankt Peterburgo daugiabučio bute su mama gyvenantis ilgaplaukis vyras, kūno higienai skiriantis nedaug dėmesio, yra vienas paslaptingiausių žmonių, kurį žurnalistai tiesiog medžiote medžioja. Bet dažniausiai nesėkmingai.
Stebinantys lūkesčiai: kokios pensijos tikisi lietuviai  (63)
2014 m. liepos 24 d. 11:27
Beveik pusė Lietuvos gyventojų arba 49 proc. sako, kad sulaukę užtarnauto poilsio senatvėje, tikisi gauti tokio dydžio pensiją , koks dabar yra jų atlyginimas, kita dalis t.y. 39 proc. šalies gyventojų į ateitį žiūri dar optimistiškiau ir sako, kad tikisi gauti pensiją, kuri bus net didesnė nei jų šio mėnesio atlyginimas .
Laikrodis Vilniaus centre pradėjo skaičiuoti laiką, likusį iki euro įvedimo  (1)
2014 m. liepos 23 d. 16:53
Europos Sąjungos Tarybai priėmus galutinį sprendimą dėl euro įvedimo Lietuvoje, Vilniuje, Gedimino prospekte, virš Lietuvos banko pastato durų specialus laikrodis pradėjo skaičiuoti laiką, likusį iki istorinės datos – 2015 m. sausio 1 d., kai Lietuvos naująja valiuta taps euras.
VMI kasdien pildo „juodąjį automobilių pardavėjų sąrašą“  (29)
2014 m. liepos 23 d. 10:06
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI ) informuoja, jog šiemet vykdomas projektas „Ratai“, skirtas užtikrinti, kad pajamos, gaunamos iš verslo, susijusio su prekyba naudotais automobiliais, būtų apskaitytos ir visi mokesčiai nuo gautų pajamų būtų sumokėti.
Sudėliotas pensijų kompensavimo tvarkaraštis  (58)
2014 m. liepos 22 d. 13:54
Pensininkai rugsėjo pradžioje turėtų sužinoti tikslų pensijos kompensacijos dydį, o pirmosios išmokos bus pradedamos mokėti lapkritį, žada valdininkai.
Lito keitimo į eurus kursas – SMS žinute  (86)
2014 m. liepos 22 d. 09:22
Trečiadienį, liepos 23 d., Europos Sąjungos ( ES ) Tarybai priėmus galutinį sprendimą dėl euro įvedimo Lietuvoje , šalies gyventojai apie nustatytą neatšaukiamą lito ir euro kursą bus informuoti tiesiogiai – trumpąja žinute ( SMS ).
Jie uždirba daugiausiai Lietuvoje: vienas neteisingas žingsnis ir gresia kalėjimas  (106)
2014 m. liepos 22 d. 05:30
Nuolatinė įtampa, reguliarūs sveikatos patikrinimai, didžiulė atsakomybė, psichologiniai išbandymai ir pojūtis, kad esi atsakingas už šimtų žmonių gyvybę – tai tenka ištverti daugiausia pajamų Lietuvoje gaunantiems specialistams. Jų šiuo metu dirba Lietuvoje vos 94.
K. Leontjeva. Kiek pilame į kuro baką, o kiek – į biudžetą?  (69)
2014 m. liepos 21 d. 11:47
Ar šią vasarą jau apsilankėte Lietuvos pajūry? Daugelis prie jūros atostogaujančių šeimų kruopščiai dėlioja planuojamo poilsio išlaidas: kiek kainuos nakvynė, kiek – maistas, pramogos, taip pat ir prieš porą metų įvestas „pagalvės“ mokestis Palangos savivaldybei.
Kaip senstame pagal zodiako ženklą  (9)
2014 m. liepos 18 d. 00:00
Kiekvienas kitaip jaučia amžių. Vienas ir sulaukęs 50 m. jaučiasi 20-ies, kitas būdamas 30-ies jaučiasi tarsi 80-metis. Panagrinėkime, kaip sensta zodiako ženklai.
Laukiantiems sotesnių laikų - reikia sulaukti rugsėjo  (44)
2014 m. liepos 17 d. 09:00
Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad rugsėjį turėtų paaiškėti, kiek ir kada didės pensijos, minimali mėnesinė alga bei algos valstybiniame sektoriuje bei ligos ir motinystės išmoka.
Papasakojo, kaip pasikeitė pirkėjų elgesys po euro  (192)
2014 m. liepos 17 d. 05:30
Latviai jau nuo šių metų sausio 1 d. į savo pinigines kiša nebe dvidešimtmetį naudotus latus ir santimus, o euro banknotus ir centus. DELFI portalo kalbintos prekiautojos  Ventspilio centre esančiame turguje pasipasakojo, kaip joms sekasi gyventi su nauja valiuta .
Pasakė, kada tiksliai didės minimali alga  (53)
2014 m. liepos 16 d. 09:07
Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės teigimu, minimali alga šalyje gali būti didinama jau šių metų paskutiniajame ketvirtyje.
R. Vainienė. Mažinti mokesčius – misija neįmanoma  (27)
2014 m. liepos 16 d. 07:56
Mokesčiai – neišsemiama tema, aktyvi net vasarą. Štai du Seimo nariai užregistravo Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisas, kad šį mokestį mokėtų tie, kurių turto vertė viršija 750 tūkstančių litų. Ir pasiūlė sumažinti mokesčio tarifą – nuo 1 iki pusės procento.
Džiugi žinia iš premjero: pasakė, kada didės atlyginimai  (1)
2014 m. liepos 15 d. 14:57
Laikinasis Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius , antradienį pristatydamas būsimus Ministrų kabineto darbus Seime, žadėjo, jog pensijos, socialinės išmokos ir valstybinio sektoriaus algos didės nuo kitų metų. "Visiškai neseniai mūsų valdančiosios koalicijos Politinė taryba turėjo pasitarimą ir socialinės apsaugos ir darbo ministrė pristatė savo viziją ateinantiems metams, kiek didės bazinė pensija ir draudžiamosios pajamos, tik dar nėra priimtas sprendimas, nuo kurio mėnesio ir kokios dienos", - Seime sakė A. Butkevičius.
Džiugi žinia iš premjero: pasakė, kada didės atlyginimai  (126)
2014 m. liepos 15 d. 13:39
Laikinasis Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius , antradienį pristatydamas būsimus Ministrų kabineto darbus Seime, žadėjo, jog pensijos, socialinės išmokos ir valstybinio sektoriaus algos didės nuo kitų metų.
G. Nausėda siūlo atsakymus, kaip skirstyti ekonomikos augimo vaisius  (38)
2014 m. liepos 14 d. 17:55
Šiandien vidurdienį spaudos konferenciją surengusi šalies vadovė sakė, vienas svarbiausių antrosios kadencijos tikslų - užtikrinti socialinę žmonių gerovę ir kelti gyvenimo kokybę.
Specialistas - apie tai, kaip iš tiesų reikėtų didinti pensijas  (81)
2014 m. liepos 14 d. 10:36
Teisininkas Audrius Bitinas , pastaruosius trejus metus dirbęs socialinės apsaugos ir darbo viceministru, teigia, jog žadamas pensijų didinimas kelia daug klaustukų.
S. Vettelis: motyvacijos man niekada netrūkdavo  (1)
2014 m. liepos 11 d. 07:42
Šiais metais pasaulio čempionas Sebastianas Vettelis tik du kartus kilo ant prizininkų pakylos, bet abu kartus tebuvo tik trečias, o jo „Red Bull“ komandos kolega Danielis Ricciardo kol kas vienintelis ne „ Mercedes “ pilotas, iškovoję pergalę. Interviu vokiečių portalui „Spox“ keturis kartus pasaulio čempionas S. Vettelis pareiškė, kad šių metų nesėkmės neturi jokios įtakos jo motyvacijai kovoti.
Pensininkams žiebiama nereali viltis  (50)
2014 m. liepos 10 d. 08:29
Grupė parlamentarų inicijuoja Valstybinio socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo įstatymo pataisas, kad mirus pensijų gavėjams neišmokėtą kompensacijos dalį galėtų gauti jų turto paveldėtojai.
Pensininkė: nereikia man tų papildomų 10 Lt  (194)
2014 m. liepos 7 d. 17:20
Valdantieji šių metų pabaigoje ar kitų pradžioje žada didinti mažiausias pensijas 10 litų. Be to, nuo kitų metų numatoma 100-150 litų didinti minimalią mėnesio algą bei didinti ligos išmokas. Tariamasi ir dėl galimybės didinti bazinį atlyginimo dydį biudžetininkams ne valstybės tarnautojams.
K. Brazauskienė prabilo, kas nutiks jai išsikrausčius iš Turniškių  (449)
2014 m. liepos 7 d. 14:42
Vyriausybė dar nežino, ar po Konstitucinio Teismo išaiškinimo prezidento Algirdo Brazausko našlė Kristina turės palikti Turniškes . Pati K. Brazauskienė pasiruošusi palikti rezidenciją, tačiau užsimena apie valstybės laukiančias išlaidas.
Apsišaukėliui Donecko lyderiui beliko bėgti į Marsą  (281)
2014 m. liepos 7 d. 06:58
Ukrainos kariuomenei savaitgalį, pasak prezidento Petro Porošenkos , pasiekė simbolinį lūžį vykdant antiseparatistinę operaciją. Atsikovotuose miestuose stengiamasi kuo greičiau grąžinti normalias gyvenimo sąlygas. Kitą Rytų Ukrainos dalį iš prorusiškų gaujų kontrolės kariuomenė žada perimti per kelias savaites.
L. Rimkevičienė: augindama vaikus atsisakiau ne tik viešojo gyvenimo  (34)
2014 m. liepos 7 d. 00:00
Ką šiandien veikia ir kuo gyvena žurnalistė Liepa Rimkevičienė .
Paradoksas: kontrabandos karalius Lukiškėse gyvena iš valstybinės pensijos  (85)
2014 m. liepos 3 d. 18:03
Kontrabandos karaliumi tituluojamas Vilius Karalius teigia, kad Lietuvai būtų naudingesnis laisvėje, o ne Lukiškių kalėjime. Maža to, vyras net neslepia, kad gauna garbingą valstybinę pensiją.
Piktintis prašymais paaukoti - nebrandu  (11)
2014 m. liepos 1 d. 15:01
Iš daugelio žiniasklaidos priemonių, ypač Kalėdų laikotarpiu, sklinda nesibaigiantys prašymai aukoti: vaikų namams, seneliams, vėžiu sergantiems ir pan. Per kelerius metus jau įpratau prie šio intensyvaus aukų prašymo srauto, tačiau, pripažinsiu, iš pradžių jis mane labai erzindavo.
Nakvynės namų gyventojai: alkoholikai, sveikuoliai bei vyrai, atidavę butus buvusioms žmonoms  (26)
2014 m. liepos 1 d. 05:30
Skirtingose Lietuvos vietose įsikūrę nakvynės namai – tarsi maža mūsų visuomenės kopija. Čia, nublokšti skaudžių gyvenimo istorijų, glaudžiasi patys įvairiausi žmonės.
Estijos parlamentas pareiškė pasitikėjimą vyriausybe
2014 m. birželio 30 d. 17:59
Estijos parlamentas pirmadienį pareiškė pasitikėjimą vyriausybe, kuri įstatymo dėl valstybinio pensijų draudimo priėmimą susiejo su pasitikėjimo klausimu.
Pensijos ir išmokos eurais: kad tik negavus smūgio  (306)
2014 m. birželio 27 d. 11:06
Nuo ateinančių metų gaunantys pensijas ir įvairias pašalpas turėtų nenustebti savo sąskaitose pamatę šviečiančius mažesnius skaičius – keičiantis valiutai jų gaunamų pinigų išraiška itin sumenks.
80 proc. ES mokytojų - nesaldu  (41)
2014 m. birželio 27 d. 09:22
Tyrimai rodo, kad daugiau kaip 80 proc. Europos Sąjungos mokytojų jaučiasi nevertinami. Lietuvos mokytojai taip pat skundžiasi prastomis darbo sąlygomis, tačiau šįmet valdžia nieko jiems nežada.