patranka

Vilniuje ir vėl šėlo fizikai – 46-osios „FIDI“ dienos  (46)
2014 m. balandžio 5 d. 18:23
Šiemet jau miesto tradicija tapusios Vilniaus universiteto studentų organizuojamos fizikų dienos „F i di“ vyko jau 46-ajį kartą.
Ukraina: pareigūnams išduoti koviniai ginklai, pranešama apie 100 aukų  (2031)
2014 m. vasario 20 d. 16:16
Teisėsaugos pareigūnams išduoti koviniai ginklai, jais bus galima naudotis remiantis Ukrainos milicijos įstatymu. Ukrainos vidaus reikalų ministras Vitalijus Zacharčenka pasirašė reikiamus įsakymus, skelbiama ministerijos pranešime, skelbia zn.ua.
JAV karinis laivynas nuo vasaros bus apsiginklavęs lazeriais  (72)
2014 m. vasario 19 d. 19:08
Vos ne kiekvieną dieną tenka susidurti su faktais, kurie kažkada buvo tik mokslinės fantastikos knygose aprašyti objektai ar reiškiniai. O ateinančią vasarą realybe turėtų tapti ir dar vienas fantastų labai mėgstamas objektas – lazerinis ginklas. Juos į savo karo laivus turėtų pradėti montuoti JAV karinis laivynas. Tikinama, jog lazerių paskirtis – ginti laivus nuo bepiločių orlaivių ir elektrinių ginklų, šaudančių viršgarsinio greičio šoviniais.
Ukraina: protestų teritorija plečiasi, skelbiamas visuotinis gedulas  (1007)
2014 m. vasario 19 d. 10:33
Ukrainos gynybos ministras Pavelas Lebedevas įsakė siųsti į Kijevą 25-ąją Dnipropetrovsko desantininkų brigadą, skelbia zn.ua.
Košmaras Kijeve tęsiasi: aukų skaičius pasiekė 25, nušautas žurnalistas  (1198)
2014 m. vasario 19 d. 05:50
Naktis Kijeve priminė filmą apie karą - liepsnos, sproginėjimai, šūksniai, maldos. Žuvusiųjų skaičius auga – trečiadienio rytą pasiektas 25 aukų skaičius, skelbiama, jog sužeistųjų skaičius siekia 1000, 240 žmonių yra hospitalizuoti, bet tai gali būti ne riba.
Kijevo naktis: liepsnose ir maldose  (3599)
2014 m. vasario 18 d. 15:08
Naktis Kijeve priminė filmą apie karą - liepsnos, sproginėjimai, šūksniai, maldos. Taip įsisiūbavo aikštė po to, kai milicija apie 20 val. pradėjo Maidano šturmą. Gatvėse pasirodė šarvuočiai, žmonės buvo vaikomi vandens patrankomis ir dūminėmis granatomis. Jie gynėsi kurdami laužus, fronto liniją atsitverdami ugnimi. Žuvusiųjų skaičius auga. Ribotą įvažiavimą į Kijevą kai kurie kovotojai įveikė - protestuotojų autobusai atvyksta iš kitų miestų.
„Berkut“ siautėja: sudaužyti automobiliai, grobiami protestuotojai  (766)
2014 m. sausio 23 d. 10:44
Sausio 23 d. rytą, apie ketvirtą valandą, specialiosios paskirties dalinio „ Berkut “ kariai sulaikė Automaidano dalyvius (protestuotojus, kurie patruliuoja gatvėse), patruliavusius prie 17-tos Kijevo ligoninės.
Susirėmimai Kijeve: žurnalistas nufilmavo, kaip į jį pataiko kulka  (204)
2014 m. sausio 20 d. 12:04
Žurnalistas spėjo nufilmuoti, kaip milicininkas nusitaikė ir pataikė į jį kulka.
Ukrainoje – kautynes primenantys susirėmimai  (221)
2014 m. sausio 20 d. 10:14
Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Kijeve, Gruševskio gatvėje prie „Dinamo“ stadiono vyko pozicinė kova tarp protestuojančiųjų ir milicijos. Naktį „ Berkut “ nariai tai pažengdavo į priekį, tai būdavo priversti keliasdešimt metrų atsitraukti.
Kijeve milicija susirėmė su protestuotojais: kraujas, ugnis, minusinė temperatūra ir vandens patrankos  (473)
2014 m. sausio 19 d. 15:57
Ukrainos sostinėje Kijeve sekmadienį ir pirmadienio naktį policija prieš akmenis ir molotovo kokteilius mėtančius protestuotojus panaudojo vandens patrankas ir ašarines dujas. Kijevas per tiesioginę transliaciją atrodo šiurpiai: dega transporto priemonės, girdisi triukšmas, žmonių riksmas.
„Intel“ įdarbins 16 metų vunderkindą  (16)
2014 m. sausio 2 d. 11:32
Naujienų agentūra „ Reuters “ pranešė, kad amerikiečių vunderkindas, kuriam yra vos 16 metų ir kuris jau garsėja savo išradimais, greitu metu pradės dirbti kompanijoje „ Intel “.
Kodėl fejerverkai tokie brangūs?  (38)
2013 m. gruodžio 29 d. 16:14
Ugnis visose pasaulio kultūrose turi labai svarbią apeiginę ir maginę reikšmę. Tas poškėjimas nėra šiaip sau – tai piktųjų jėgų nubaidymas, ritualinis apeiginis veiksmas, ir visai nesvarbu, kad jis dabar yra išreikštas šiuolaikinėmis priemonėmis.
L. Žigelytė. Nacionalinėms vyrų premijoms – valio!  (199)
2013 m. gruodžio 12 d. 10:28
Paskelbus, kurie šeši vyrai tapo Nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatais, socialiniuose tinkluose plinta su Loretos Graužinienės pasažais konkuruoti galintys laureatus atrinkusios komisijos komentarai. Garbinga vienuolikos asmenų komisija, kurioje yra net dvi moterys, mėgina pasiaiškinti, kodėl jau antrus metus iš eilės šiai svarbiausiai (ar bent jau dosniausiai) Lietuvos kultūros pasaulyje premijai nebuvo nominuota nė viena moteris.
Kino recenzija. Stalingradas  (71)
2013 m. gruodžio 5 d. 17:28
Vienas žinomiausių ir pačių pelningiausių rusų prodiuserių, aktorių ir režisierių Fiodoras Bondarčiukas nesiliauja stebinti savo eksperimentais kino pramonėje. Po stulbinančios sėkmės sulaukusios karinės dramos „9-oji kuopa“ ir fantastinės brolių Strugackių „Gyvenamosios salos“ ekranizacijos, kino kūrėjas daugiau nei keturis metus ruošėsi Rusijai ir visam pasauliui pristatyti patį didingiausią šalies karinį epą, o jį palaikė net Holivudo studijos.
Karas, kurį Lietuva kariautų užpuolus priešui  (918)
2013 m. lapkričio 22 d. 09:16
Lietuvos kariuomenė yra pasirengusi kovoti asimetrinį karą ir laukti sąjungininkų paramos mažiausiai mėnesį.
Psichologas tvirtina, kad žaisliniai ginklai yra naudingi vaikams  (1)
2013 m. lapkričio 17 d. 10:14
„Mano namuose nebus jokių šautuvų, iečių ir durklų" - pareiškia ne viena mama, susilaukusi sūnelio. Ji prašo giminaičių nepirkti šautuvėlių vaikui dovanų, o jei netyčia šie atneša, paslepia spintos gilumoje vaikui net nespėjus pamatyti. Ar tikrai vaikui nereikia žaidimų su žaisliniais ginklais? O gal jie... būtini?
Ko dar nežinojote apie įtempiamas lubas  (16)
2013 m. lapkričio 4 d. 00:01
Gražios, lygios lubos yra siekiamybė įrengiant kiekvieną patalpą. Vis dėlto, visuomey atsiranda naujų poreikių: galbūt norite kažko nematyto ar ekscentriško, galbūt baiminatės dėl nekokybiškai atlikus darbus pradėsiančio kristi tinko, ar tiesiog norite, kad naujos lubos būtų įrengtos kuo greičiau. Sprendimas galėtų būti įtempiamos lubos. Ką reikėtų žinoti apie šį lubų tipą, pasakoja ManoNamai.lt kalbinti ekspertai.
Europos čempionato aistroms nurimus: dešimt labiausiai nuvylusių žaidėjų  (49)
2013 m. rugsėjo 30 d. 15:04
2013 metų Europos čempionatas išsiskyrė netikėtumų gausa: prieš čempionatą favoritais laikytos rinktinės sunkiai rinko pergales, tuo tarpu kai kurių komandų lyderiais turėję tapti žaidėjai atrodė blankiai. Nurimus Europos čempionato aistroms, portalas SportIN.lt pristato RealGM.com krepšinio analitiko Erildo Budraičio parengtą dešimt labiausiai lūkesčių nepateisinusių žaidėjų sąrašą.
Automobilinis „Top Gear Live” cirkas Varšuvoje: su fejerverkais, avarijomis ir pavojingais J. Clarksono juokeliais apie lenkus  (21)
2013 m. rugsėjo 27 d. 10:19
Šimtai automobilių, svylančių padangų kvapas, dūmai, ugnis, 58 tūkst. žmonių ir Jeremy Clarksono, Richardo Hamondo bei Jameso May „ Top Gear Live” autocirko pasirodymas – tai praėjusį savaitgalį „Orlen“ kompanijos organizuoto „Verva Street Race” vakarėlio ingredientai.
Verslininkas siūlo, kaip apsiginti nuo vilkų  (47)
2013 m. rugpjūčio 23 d. 21:14
Kol Anykščių rajono gyventojams ramybės neduoda jų naminius gyvulius pjaunantys vilkai , verslininkai ragina nelaukti sėkmingo medžiotojų šūvio, o patiems rūpintis apsaugos priemonėmis. Jie tikina, kad plėšrūnus padėtų atbaidyti garsinės baidyklės ir gyvuliams po kaklu rišami skambalai. Pastarieji iki šiol daugeliui kėlė tik šypseną.
Dėl parado Belfaste sužeista dešimtys policininkų  (69)
2013 m. rugpjūčio 10 d. 17:00
Šiaurės Airijos sostinėje penktadienio vakarą sužeista dešimtys policininkų, kilus susirėmimams su Didžiosios Britanijos vyriausybę palaikančiais protestantais, įtūžusiais dėl respublikonų katalikų organizuoto parado.
Belfaste policija šaudė plastikinėmis kulkomis ir vandens patranka vaikė minią  (42)
2013 m. rugpjūčio 10 d. 12:40
Šiaurės Airijos, kur kartkartėmis prasiveržia tarpkonfesinis smurtas, sostinėje Belfaste penktadienį policija šaudė plastikinėmis kulkomis ir vandens patranka vaikė minią, iš kurios į policininkus buvo svaidomi įvairūs daiktai.
Įžūlūs narkotikų perdavėjai pasikėsino suvažinėti Pravieniškių pareigūną  (28)
2013 m. liepos 24 d. 08:38
Įžūlius narkotikus permetusius vyrus bandė sulaikyti Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos pareigūnas, tačiau jo paties gyvybei kilo grėsmė.
Raudondvario dvaras kviečia į kelionę per epochas  (8)
2013 m. liepos 3 d. 14:57
Vytautas Didysis , Žygimantas Augustas , Barbora Radvilaitė, Mykolas Tiškevičius, Antanas Smetona – šiuos ir kitus istorinius personažus bus galima sutikti liepos 6 dieną Raudondvario dvare.
Turkijos policija po premjero ultimatumo šturmavo protestų centru tapusį parką  (14)
2013 m. birželio 16 d. 08:48
Turkijos policija Stambule su vandens patranka ir ašarinėmis dujomis išvarė protestuotojus ir Gezio parko ir vėl prasidėjo neramumai, informuoja BBC .
Pažintis su tankų žudiku tituluojamu JAV atakos orlaiviu A-10C Thunderbolt II
2013 m. birželio 12 d. 10:32
Daugiau nei 2 tūkstančiai karių iš keturiolikos šalių trijose Baltijos šalyse dalyvauja tarptautinėse karinėse pratybose „Kardo kirtis 2013“. Kariai treniruojasi planuoti ir vykdyti konvencines šalies gynybos operacijas: Viena iš tarptautinių pratybų užduočių – oro paramos organizavimas ir vykdymas, pasitelkus sąjungininkų orlaivius. Atakos lėktuvai A-10 yra vieni patikimiausių orlaivių JAV Karinių oro pajėgų arsenale. Pagrindinė šių lėktuvų funkcija – naikinti priešo antžeminę šarvuotąją techniką, tokią kaip tankai, kovos mašinos, sunkvežimiai ir t.t. Be to, šis orlaivis gali vykdyti ir kitas užduotis: naikinti priešo įtvirtinimus, infrastruktūrą ar gyvąją priešo jėgą. Pagrindinis A-10 ginklas yra itin galinga, besisukanti 30 mm patranka, kuri per minutę iššauna apie 3900-us iki 750 gramų masės sviedinių. Šie sviediniai be didelių sunkumų pramuša šiuolaikinio tanko šarvus iš maždaug 6,5 kilometro atstumo. Todėl JAV pilotai, kalbėdami apie šį orlaivį, neretai juokauja, kad tai „didelis ginklas su aplink sukonstruotu lėktuvu“. Šio ginklo pagalba, A-10 lėktuvai, JAV operacijos Persijos regione „Audra Dykumoje“ metu, 1991 m. buvo sunaikinta net 900 priešo tankų, taip pat nemažai kitų antžeminių taikinių. Todėl neretai lėktuvas vadinamas „tankų žudiku“. Jau trečią kartą vykstančias tarptautines pratybas ,,Kardo kirtis“ rengia Baltijos šalių ginkluotosios pajėgos ir JAV kariuomenė Europoje. Keliose mokymo vietose Estijoje ir Lietuvoje tobulinamos brigados lygio štabų planavimo procedūros, o Latvijoje, Adaži poligone, vyksta kuopos lygmens lauko taktinės pratybos, kuriose kartu treniruojasi sausumos ir oro kariniai komponentai bei Specialiųjų operacijų pajėgų atstovai iš JAV, 3-jų Baltijos šalių bei Jungtinės Karalystės.
Savaitgalio ritmai. Vingio parke audringai atidarytos diskotekos po atviru dangumi  (30)
2013 m. birželio 8 d. 03:08
Penktadienio vakarą Vingio parke atidarytas pirmasis naktinis klubas po atviru dangumi „Open Air Disco“. Vakarėlio metu plokšteles suko ir muzikinius klipus miksavo DJ Ai-Va iš Latvijos ir Europos pietuose kiekvieną vasarą grodavęs Lietuvis DJ Mantini.
Savaitgalio renginių gidas: nuo ančiukų lenktynių iki koldūnų varžytuvių  (6)
2013 m. birželio 6 d. 14:33
Ančiukų lenktynės upe, skaniausių koldūnų varžytuvės, baltų amatai ir karyba, jachtų regata, naktinio klubo po atviru dangumi atidarymas ir dar begalė įvykių mūsų lauks šį savaitgalį visoje Lietuvoje. DELFI renginių gidas siūlo pačius ryškiausius.
Šveicarų policija per technoparadą areštavo dešimtis žmonių  (15)
2013 m. gegužės 26 d. 18:03
Šveicarų policija sekmadienį pranešė, kad kilus susirėmimams per politinių motyvų turėjusį technoparadą Berne areštavo 61 žmogų, be to, pareigūnai nurodė, kad buvo sužeistas 21 saugumo pajėgų narys.