patranka

Vokietijoje tūkstančiai ultradešiniųjų protestavo prieš A. Merkel migracijos politiką  (101)
2016 m. sausio 12 d. 09:58
Tūkstančiai ultradešiniųjų pažiūrų protestuotojų pirmadienį dalyvavo demonstracijoje Vokietijos rytiniame Leipcigo mieste, protestuodami prieš rekordinį pabėgėlių antplūdį, su kuriuo jie sieja lytinio smurto prieš moteris protrūkį per Naujųjų metų sutiktuves.
Penki Saudo Arabijos ginklai, kurių turėtų bijoti Iranas  (28)
2016 m. sausio 12 d. 00:50
Augant įtampai tarp Saudo Arabijos ir Irano , virš šių dviejų galių vėl pasirodė karo šmėkla. Visai neseniai Saudo Arabija nutraukė diplomatinius santykius su Iranu po to, kai įsiaurinusi minia padegė jos ambasadą Teherane. Protestuotojai įsiuto po to, kai Saudo Arabija įvykdė egzekuciją 47 kaliniams, tarp jų – ir aukštam musulmonų šiitų dvasininkui Sheikhui Nimrui al Nimrui. Dvasininkas, kuris buvo suimamas jau ne vieną kartą, dažnai ragindavo rytų provinciją atsiskirti nuo Saudo Arabijos karalystės.
Vokietijoje protestuotojai prieš imigrantus susirėmė su policija  (181)
2016 m. sausio 10 d. 08:14
Vokietijos riaušių policija šeštadienį vaikė kraštutinių dešiniųjų pažiūrų protestuotojus, kurie išėjo į gatves išreikšti nepritarimą Vokietijos vykdomai "atvirų durų" migracijos politikai.
Alytaus pataisos namų vadovas: mus puolė iš visų pusių  (9)
2016 m. sausio 8 d. 13:54
„Mus puolė iš visų pusių“, - taip apie ketvirtadienio vakarą Alytaus pataisos namuose, kai į įkalinimo įstaigos teritoriją suslėgto oro dujų patrankos pagalba buvo permesti 29 mobilieji telefonai, pasakojo pataisos namų vadovas Kęstutis Jasmontas .
Neslepia: Viešojo saugumo tarnyba kol kas nėra pajėgi atremti grėsmes  (76)
2016 m. sausio 8 d. 12:40
Viešojo saugumo tarnyboje (VST) vyksta permainos, tačiau kol kas tarnyba neturi pakankamai technikos atremti kylančioms grėsmėms, sako tarnybos vadas Ričardas Pocius .
„Kino pavasarį“ atidarys bežodis filmas, kuriam muziką parašė „Sigur Ros“
2016 m. sausio 6 d. 10:43
21-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ kovo 31 d. startuos filmu-pareiškimu. Jį atidarys juosta „Viskas dėl šou“ (orig. „The Show of Shows“, rež. Benediktas Erlingssonas). Tai – išties netradicinis pasirinkimas, mat filme nėra dialogų. Vietoje jų skambės kultinės islandų grupės „ Sigur Ros “ narių sukurta muzika, o ekrane keisis neįtikėtini vaizdai iš praėjusio amžiaus cirko pasirodymų, kurių daugelis anksčiau viešai nerodyti.
Svarstoma iš Vokietijos pirkti naudotų vandens patrankų  (370)
2016 m. sausio 4 d. 11:52
Vyriausybė svarsto, ar Viešojo saugumo tarnybai (VST) be konkurso iš Vokietijos vidaus reikalų ministerijos pirkti specialiojo transporto su vandens patrankomis.
A. Hitlerio puolimas: prieš žiemą svarbiausia paimti ne Maksvą, bet Krymą  (221)
2015 m. gruodžio 19 d. 06:00
Leidyklos „Briedis“ išleistame Józefo Mackiewicziaus romane „Nereikia garsiai kalbėti“ pasakojama apie Vilnijos gyvenimą vokiečių okupacijos metais. Jame pateikta naujų Vilnijos istorijos faktų, piešiamas dramatiškas šio krašto žmonių gyvenimas Antrojo pasaulinio karo laikotarpiu, kai į neišnarpliojamą raizgalynę susipynė tarpusavyje kovojančių vokiečių, lietuvių, lenkų ir sovietinių partizanų santykiai.
J. Olekas: „Boxer“ nusipirkome trečdaliu pigiau negu pradinė siūlyta kaina  (442)
2015 m. gruodžio 17 d. 08:49
„30 mm patranka gali kovoti su pačiais moderniausiais šiuo metu vikšriniais transporteriais ir pėstininkų kovos mašinomis, taip pat ir su mūsų potencialių priešininkų mašinomis. Bokštelyje taip pat yra integruotas prieštankinis veikimo prietaisas, kurio nuotolis yra 4 km. Tai reiškia, kad 4 km atstumu gali sunaikinti bet kokį taikinį, tanką taip pat“, – apie pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ technines galimybes sako Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas .
„Armata” ar „Maša“?  (3)
2015 m. gruodžio 15 d. 01:31
Apie naująjį rusų karinės technikos gaminį – naujos kartos tanką T-14 „ Armata “ pastaruoju metu ypač daug kalbama. Tačiau be techninių parametrų, kuriuos taip liaupsina rusų žiniasklaida, galima sužinoti ir kiek netikėtų dalykų.
K. Girnius. Prezidentė įsitraukė į rinkimų kampaniją  (310)
2015 m. gruodžio 11 d. 08:08
Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, ką galvoja, nors ji kartais šneka negalvodama. Kiekvienu atveju ji nevynioja reikalų į vatą. Jos sakiniai trumpi ir griežti, lyg kardo kirčiai. Ji skelbia nuosprendžius, o ne kviečia dialogui ir diskusijoms. Matyti, kad toks kalbėjimo būdas patinka daugeliui lietuvių. D. Grybauskaitė lieka nepaprastai populiari, gal tik Algirdas Brazauskas turėjo tiek gerbėjų.
Nežinoma jėga: kiek kainuoja rusų pajėgos Sirijoje?  (8)
2015 m. lapkričio 26 d. 14:48
Viskas prasidėjo šių metų rugsėjo 28 dieną, kai lėktuvas Tu-154 išskrido iš Nalčiko, perskrido Kaspijos jūrą, vėliau Iraną, Iraką ir Siriją, ir galiausiai nusileido Chmeimimo oro bazėje netoli Latakijos. Tu-154 skrido lydimas šešių naikintuvų Su-34.
Sovietų tankai-monstrai: pasenę, bet gyvybingi. Ir populiarūs lyg „kalašnikovai“  (12)
2015 m. spalio 28 d. 00:00
Tokie, kaip automatai AK-47 , tik tankai. Kas? Žinoma, tai neseniai savo šešiašdešimtmetį „pažymėję“ T-54 ir T-55, kurie ir šiandien išlaiko savo vietą kovos lauke visame pasaulyje. Paprastai valdomi ir eksploatuojami, šie garbaus amžiaus sovietiniai šarvuoti žvėrys, vis dar išlaiko populiarumą mažose šalyse ir tarp nevalstybinių nereguliarių pajėgų. Tai yra tikrieji „žmonių tankai“.
XIX a. masinio naikinimo ginklas: 1 šūvis – 100 ančių  (18)
2015 m. spalio 1 d. 15:16
Liaudies išmintis byloja: vienu šūviu dviejų zuikių nenušausi. O šimtą? Kaip tik tokiam atvejui ir buvo pagamintas šis medžioklinių šautuvų pasaulio Gargantiua.
Tykojant šerno miške šovė uždelsto veikimo bomba  (33)
2015 m. rugsėjo 29 d. 11:36
Miško lankytojų paliekamos šiukšlės – didžiulė problema visoje Lietuvoje. Neaplenkia ji ir Žemaitijos nacionalinio parko. Visai neseniai čia nutiko labai įdomus dalykas.
Lietuvos, Latvijos ir JAV kariai dalyvauja prieštankinėse pratybose  (38)
2015 m. rugsėjo 28 d. 20:00
Daugiau nei 350 karių iš Lietuvos , Latvijos ir Jungtinių Valstijų pirmadienį Pabradės poligone Švenčionių rajone pradėjo dviejų savaičių prieštankinių padalinių pratybas „Medžiotojas 2015“.
Apie tanką „Armatą“ - iš pirmų lūpų  (51)
2015 m. rugsėjo 23 d. 15:23
Žemutiniame Tagile vykusioje parodoje ,,Russia Arms Expo (RAE) 2015“ portalas lenta.ru pakalbino vyriausiąjį Uralo transporto mašinų gamybos konstravimo biuro konstruktorių Andrejų Terlikovą. Pastarasis yra tanko ,,Т-90“ ir unifikuotos sunkiosios vikšrinės platformos ,,Armata“ kūrėjas. Būtent ,,Armata“ statiškų ekspozicijų parodoje tapo pagrindine parodos pokalbių tema.
Migrantų krizė: Vengrijos pasienyje – smurto proveržis  (2109)
2015 m. rugsėjo 16 d. 17:08
Vengrijos teisėsauga panaudojo ašarines dujas, kad suvaldytų grupę migrantų, kurie mėgino prasilaužti pro užtvarą, blokuojančią šalies sieną nuo Serbijos, pranešė valstybinė naujienų tarnyba MTI.
Briuselyje verda aršūs ES žemdirbių protestai  (40)
2015 m. rugsėjo 7 d. 20:09
Belgijos policija pirmadienį ašarinėmis dujomis ir vandens patranka mėgino išvaikyti Europos žemdirbius, kurie vertė šieną ir laidė fejerverkus, reikalaudami ES įsikišimo prieš smunkančias maisto produktų kainas, didele dalimi dėl Rusijos embargo.
Vokiečio prisiminimai iš karo talžomos Lietuvos: kaip aš sėdėjau dantisto kėdėje  (153)
2015 m. rugsėjo 5 d. 06:00
Leidykla „Briedis “ visuomenei pristato asmeniniais išgyvenimais paremtą Hanso Heinco Refeldto (Hans Heinz Rehfeldt) knygą apie Antrojo pasaulinio karo kovas Rytų fronte „Su tankų korpusu „Grossdeutschland“ Rusijoje , Vengrijoje, Lietuvoje ir kovoje dėl Rytprūsių“.
Įtempiamos PVC lubos: jų privalumai ir trūkumai  (5)
2015 m. rugpjūčio 3 d. 00:00
Remontuojant patalpą pilna įvairiausių rūpesčių – štai įrengei lubas, o dar laukia šimtai kitų rūpesčių: nudažėte ar ištapetavote sienas, dar reikia sudėti grindis, primontuoti grindjuostes. Šie darbai labai užtrunka, tiesa, bent jau pirmam iš jų yra greitas sprendimas. Tai įtempiamos lubos , produktas apie kurį vis dažniau kalbama ir kuris vis dažniau giriamas. Kuo jos naudingos? Radome ne tik pluoštą privalumų, tačiau ir trūkumų.
Italai to nesupras: kaip nereikėtų elgtis Romoje
2015 m. liepos 10 d. 13:15
Viena iš labiausiai turistų lankomų Europos miestų yra Roma . Visi norintys į ją plūsta ištisus metus. Nepaisant vietinių gyventojų ir verslininkų noro įtikti turistams ir kaip reikiant pasipelnyti, vis tik yra dalykų, kurių Italijoje gimęs, augęs ir gyvenantis italas nesupras apie turistus. O pastariesiems vertėtų žinoti kelis naudingus dalykus.
Japonai priėmė amerikiečių iššūkį: gigantiški robotai jau ruošiasi dvikovai  (2)
2015 m. liepos 7 d. 22:13
Amerikiečių iššūkis, mestas japonams priimtas, ir dabar robotų fanai nekantriai laukia didžiosios dvikovos tarp „ Kuratas ” ir „ MegaBots Mark 2 ”.
Dėl Armėnijos Rusija vis labiau nepatenkinta  (55)
2015 m. birželio 25 d. 12:44
Maskvos politikai vis dažniau kritikuoja protesto akcijų Jerevane.
Kalinių draugas spruko palikęs patranką  (15)
2015 m. birželio 19 d. 16:09
Birželio 18 d., apie 7.30 val., Kybartų pataisos namų pareigūnai netoli įstaigos teritorijos pastebėjo įtartiną asmenį, kuris su savimi turėjo savadarbę patranką , veikiančią suspausto oro principu.
Sukilo dėl mėsos turguose: kaip žinoti, kad ne arkliena?  (61)
2015 m. birželio 8 d. 06:59
Garsiojo serialo „Nusikaltimo vietos tyrimas: Majamis („CSI: Miami“)“ pagrindinis veikėjas amerikiečių policijos leitenantas Horatio Caine`as su savo komanda vien iš plauko, rasto aukos panagėje, pagal žudiko DNR iškart nustato nusikaltėlio tapatybę. Lietuvos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba perdirbamą, parduodamą mėsą (ne tik žaliavą, bet ir termiškai apdorotus produktus) taip pat tikrins sparčiai populiarėjančiais genetiniais tyrimais, jei kils abejonių, ar mėsa tikrai lietuviška, o ne lenkiška, jautiena, o ne arkliena.
Kelionė į trolių šalį: kur nuvykti su vaikais?
2015 m. birželio 5 d. 14:39
Oficialus kelionių Norvegijoje gidas visitnorway.com lengvina kelionę planuojančių tėvų dalią ir dalijasi 7 vietomis, kurias būtina aplankyti fiordais ir pasakomis apie trolius garsėjančioje šalyje.
Svetingumo dizaino meistriškumo pavyzdys Malaizijoje  (1)
2015 m. gegužės 28 d. 00:00
100 metų senumo išsaugotame ir pritaikytame istoriniame ansamblyje įkurto „Macalister Mansion“ viešbučio (Penangas, Malaizija) dizainas buvo kuriamas sujungiant įvairius stilius: vietinio butiko tipą su intymia aura ir šiuolaikinį dizainą, dėmesį detalėms. dizainas varijuoja nuo meninių išraiškų iki uniformų, nuo prekių ženklo kūrimo ir interjero dizaino bei viso to, kas telpa tarp šių dalykų. Šio viešbučio paveldui priskiriamos erdvės buvo kruopščiai pritaikytos, o pagrindiniai elementai išlaikyti ir įpinti į šiuolaikinį dizainą, pabrėžiant tinkamą pusiausvyrą tarp praeities nostalgijos ir ateities aktualumo vizijos.
Rusija parodė naujausius savo ginklus  (248)
2015 m. gegužės 9 d. 11:34
Rusija šeštadienį surengė pompastišką karinį paradą Maskvos Raudonojoje aikštėje, minint pergalės prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare 70-ąsias metines, ir šia proga demonstruoja kai kurias naujas ginkluotės sistemas.