patranka

Nežinoma jėga: kiek kainuoja rusų pajėgos Sirijoje?  (8)
2015 m. lapkričio 26 d. 14:48
Viskas prasidėjo šių metų rugsėjo 28 dieną, kai lėktuvas Tu-154 išskrido iš Nalčiko, perskrido Kaspijos jūrą, vėliau Iraną, Iraką ir Siriją, ir galiausiai nusileido Chmeimimo oro bazėje netoli Latakijos. Tu-154 skrido lydimas šešių naikintuvų Su-34.
Sovietų tankai-monstrai: pasenę, bet gyvybingi. Ir populiarūs lyg „kalašnikovai“  (8)
2015 m. spalio 28 d. 00:00
Tokie, kaip automatai AK-47 , tik tankai. Kas? Žinoma, tai neseniai savo šešiašdešimtmetį „pažymėję“ T-54 ir T-55, kurie ir šiandien išlaiko savo vietą kovos lauke visame pasaulyje. Paprastai valdomi ir eksploatuojami, šie garbaus amžiaus sovietiniai šarvuoti žvėrys, vis dar išlaiko populiarumą mažose šalyse ir tarp nevalstybinių nereguliarių pajėgų. Tai yra tikrieji „žmonių tankai“.
XIX a. masinio naikinimo ginklas: 1 šūvis – 100 ančių  (18)
2015 m. spalio 1 d. 15:16
Liaudies išmintis byloja: vienu šūviu dviejų zuikių nenušausi. O šimtą? Kaip tik tokiam atvejui ir buvo pagamintas šis medžioklinių šautuvų pasaulio Gargantiua.
Tykojant šerno miške šovė uždelsto veikimo bomba  (33)
2015 m. rugsėjo 29 d. 11:36
Miško lankytojų paliekamos šiukšlės – didžiulė problema visoje Lietuvoje. Neaplenkia ji ir Žemaitijos nacionalinio parko. Visai neseniai čia nutiko labai įdomus dalykas.
Lietuvos, Latvijos ir JAV kariai dalyvauja prieštankinėse pratybose  (38)
2015 m. rugsėjo 28 d. 20:00
Daugiau nei 350 karių iš Lietuvos , Latvijos ir Jungtinių Valstijų pirmadienį Pabradės poligone Švenčionių rajone pradėjo dviejų savaičių prieštankinių padalinių pratybas „Medžiotojas 2015“.
Apie tanką „Armatą“ - iš pirmų lūpų  (51)
2015 m. rugsėjo 23 d. 15:23
Žemutiniame Tagile vykusioje parodoje ,,Russia Arms Expo (RAE) 2015“ portalas lenta.ru pakalbino vyriausiąjį Uralo transporto mašinų gamybos konstravimo biuro konstruktorių Andrejų Terlikovą. Pastarasis yra tanko ,,Т-90“ ir unifikuotos sunkiosios vikšrinės platformos ,,Armata“ kūrėjas. Būtent ,,Armata“ statiškų ekspozicijų parodoje tapo pagrindine parodos pokalbių tema.
Migrantų krizė: Vengrijos pasienyje – smurto proveržis  (2109)
2015 m. rugsėjo 16 d. 17:08
Vengrijos teisėsauga panaudojo ašarines dujas, kad suvaldytų grupę migrantų, kurie mėgino prasilaužti pro užtvarą, blokuojančią šalies sieną nuo Serbijos, pranešė valstybinė naujienų tarnyba MTI.
Briuselyje verda aršūs ES žemdirbių protestai  (40)
2015 m. rugsėjo 7 d. 20:09
Belgijos policija pirmadienį ašarinėmis dujomis ir vandens patranka mėgino išvaikyti Europos žemdirbius, kurie vertė šieną ir laidė fejerverkus, reikalaudami ES įsikišimo prieš smunkančias maisto produktų kainas, didele dalimi dėl Rusijos embargo.
Vokiečio prisiminimai iš karo talžomos Lietuvos: kaip aš sėdėjau dantisto kėdėje  (153)
2015 m. rugsėjo 5 d. 06:00
Leidykla „Briedis “ visuomenei pristato asmeniniais išgyvenimais paremtą Hanso Heinco Refeldto (Hans Heinz Rehfeldt) knygą apie Antrojo pasaulinio karo kovas Rytų fronte „Su tankų korpusu „Grossdeutschland“ Rusijoje , Vengrijoje, Lietuvoje ir kovoje dėl Rytprūsių“.
Įtempiamos PVC lubos: jų privalumai ir trūkumai  (5)
2015 m. rugpjūčio 3 d. 00:00
Remontuojant patalpą pilna įvairiausių rūpesčių – štai įrengei lubas, o dar laukia šimtai kitų rūpesčių: nudažėte ar ištapetavote sienas, dar reikia sudėti grindis, primontuoti grindjuostes. Šie darbai labai užtrunka, tiesa, bent jau pirmam iš jų yra greitas sprendimas. Tai įtempiamos lubos , produktas apie kurį vis dažniau kalbama ir kuris vis dažniau giriamas. Kuo jos naudingos? Radome ne tik pluoštą privalumų, tačiau ir trūkumų.
Italai to nesupras: kaip nereikėtų elgtis Romoje
2015 m. liepos 10 d. 13:15
Viena iš labiausiai turistų lankomų Europos miestų yra Roma . Visi norintys į ją plūsta ištisus metus. Nepaisant vietinių gyventojų ir verslininkų noro įtikti turistams ir kaip reikiant pasipelnyti, vis tik yra dalykų, kurių Italijoje gimęs, augęs ir gyvenantis italas nesupras apie turistus. O pastariesiems vertėtų žinoti kelis naudingus dalykus.
Japonai priėmė amerikiečių iššūkį: gigantiški robotai jau ruošiasi dvikovai  (2)
2015 m. liepos 7 d. 22:13
Amerikiečių iššūkis, mestas japonams priimtas, ir dabar robotų fanai nekantriai laukia didžiosios dvikovos tarp „ Kuratas ” ir „ MegaBots Mark 2 ”.
Dėl Armėnijos Rusija vis labiau nepatenkinta  (55)
2015 m. birželio 25 d. 12:44
Maskvos politikai vis dažniau kritikuoja protesto akcijų Jerevane.
Kalinių draugas spruko palikęs patranką  (15)
2015 m. birželio 19 d. 16:09
Birželio 18 d., apie 7.30 val., Kybartų pataisos namų pareigūnai netoli įstaigos teritorijos pastebėjo įtartiną asmenį, kuris su savimi turėjo savadarbę patranką , veikiančią suspausto oro principu.
Sukilo dėl mėsos turguose: kaip žinoti, kad ne arkliena?  (61)
2015 m. birželio 8 d. 06:59
Garsiojo serialo „Nusikaltimo vietos tyrimas: Majamis („CSI: Miami“)“ pagrindinis veikėjas amerikiečių policijos leitenantas Horatio Caine`as su savo komanda vien iš plauko, rasto aukos panagėje, pagal žudiko DNR iškart nustato nusikaltėlio tapatybę. Lietuvos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba perdirbamą, parduodamą mėsą (ne tik žaliavą, bet ir termiškai apdorotus produktus) taip pat tikrins sparčiai populiarėjančiais genetiniais tyrimais, jei kils abejonių, ar mėsa tikrai lietuviška, o ne lenkiška, jautiena, o ne arkliena.
Kelionė į trolių šalį: kur nuvykti su vaikais?
2015 m. birželio 5 d. 14:39
Oficialus kelionių Norvegijoje gidas visitnorway.com lengvina kelionę planuojančių tėvų dalią ir dalijasi 7 vietomis, kurias būtina aplankyti fiordais ir pasakomis apie trolius garsėjančioje šalyje.
Svetingumo dizaino meistriškumo pavyzdys Malaizijoje  (1)
2015 m. gegužės 28 d. 00:00
100 metų senumo išsaugotame ir pritaikytame istoriniame ansamblyje įkurto „Macalister Mansion“ viešbučio (Penangas, Malaizija) dizainas buvo kuriamas sujungiant įvairius stilius: vietinio butiko tipą su intymia aura ir šiuolaikinį dizainą, dėmesį detalėms. dizainas varijuoja nuo meninių išraiškų iki uniformų, nuo prekių ženklo kūrimo ir interjero dizaino bei viso to, kas telpa tarp šių dalykų. Šio viešbučio paveldui priskiriamos erdvės buvo kruopščiai pritaikytos, o pagrindiniai elementai išlaikyti ir įpinti į šiuolaikinį dizainą, pabrėžiant tinkamą pusiausvyrą tarp praeities nostalgijos ir ateities aktualumo vizijos.
Rusija parodė naujausius savo ginklus  (248)
2015 m. gegužės 9 d. 11:34
Rusija šeštadienį surengė pompastišką karinį paradą Maskvos Raudonojoje aikštėje, minint pergalės prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare 70-ąsias metines, ir šia proga demonstruoja kai kurias naujas ginkluotės sistemas.
Nutylėta istorija . Kaip prasidėjo Antrasis pasaulinis karas: Vesterplatė ir Brestas  (372)
2015 m. gegužės 8 d. 11:25
Bresto tvirtovės gynyba ir Raudonosios armijos karių pasiaukojimas, ginant ją nuo nacių puolimo Antrojo pasaulinio karo metu, yra virtę legenda.
Svarstoma apginkluoti TKS lazerine patranka  (11)
2015 m. gegužės 5 d. 15:26
Mokslininkai sako, kad Tarptautinė kosminė stotis ( TKS ) vieną dieną gali būti apginkluota lazeriu, kuriuo būtų numušamos orbitoje skriejančios nuolaužos.
Ugniagesių eksperimentas: liepsnosvaidis prieš vandens patranką  (8)
2015 m. balandžio 29 d. 14:19
Netikėto populiarumo (1,3 mln. peržiūrų per keletą dienų) sulaukė netikėtas gaisrininkų eksperimentas. Ugniagesiai nusprendė surengti tiesioginę dviejų gamtos stichijų – ugnies ir vandens – akistatą. Netgi ne akistatą, o kaktomušą. Taisyklės labai paprastos: vienas priešais kitą pastatomi ir tuo pat metu įjungiami liepsnosvaidis ir vandens patranka. Ar vanduo tokiomis aplinkybėmis sugebės nuslopinti ugnį?
Naujos Rusijos tanko nuotraukos  (171)
2015 m. balandžio 28 d. 11:21
Artėjant gegužės 9-ajai, Rusija pasauliui pademonstravo naujos kartos tanką „ Armata T-14“, skelbia BBC.
Ką būtina žinoti renkantis įtempiamas lubas
2015 m. kovo 11 d. 00:01
Įtempiamos lubos pasižymi įvairiais privalumais, kurie kur kas sunkiau įgyvendinami taikant įprastus lubų dengimo metodus. Lygus paviršius, praktiškai bet koks apipavidalinimas ir atsparumas užliejimui - vieni iš jų. Vis dėlto, tai lemia ir didesnę tokių lubų kainą. Ką žinoti apie įtempiamas lubas, apžvelgėme šiame straipsnyje.
50 įsimintiniausių minčių apie meilę ir seksą  (2)
2015 m. vasario 22 d. 12:11
Nuo saviironijos kupinų sąmojų ir paikysčių iki rašytojo plunksnos vertų deklaracijų: per daugelį metų filmų herojai padovanojo mums begalę auksinių frazių. Žurnalas „Esquire“ surinko bene smagiausias kino citatas apie meilę ir seksą. Pasilinksminkime!
Ukrainos pajėgos skelbia sunaikinusios separatistų karinės technikos  (23)
2015 m. sausio 28 d. 15:05
Per pastarąją parą Antiteroristinės operacijos pajėgos Luhansko srityje sunaikino separatistų tanką, savaeigę artilerijos sistemą ir savaeigę artilerijos patranką 2C9 „Nona“.
Po ministro žodžių – protestai Kosove, yra sužeistų  (13)
2015 m. sausio 27 d. 22:02
Pareigūnai Kosove panaudojo ašarines dujas ir vandens patranką prieš tūkstančius etninių albanų, protestavusių Prištinoje dėl bendruomenių ministro išsakytų komentarų, skelbia BBC.
R. Beniušis – apie pirmą įvartį, „Milan“ pasiūlymą, V. Romanovo kuriozus ir akistatą su T. Henry  (11)
2015 m. sausio 26 d. 15:37
Vienas rezultatyviausių visų laikų Lietuvos čempionatų puolėjų Ričardas Beniušis prieš dvejus metus „griebėsi šiaudo“ savo karjeroje ir pasirinko žaisti Pakruojo „Kruojos“ komandoje.
Ukraina: Rusija ruošia provokaciją, kad galėtų įvesti karius  (4393)
2015 m. sausio 24 d. 14:19
Rusija ruošia naują provokaciją Ukrainos rytuose, kad turėtų „patikimą pretekstą“ įvesti savo karius į Ukrainos teritoriją, skelbia Ukrainos Antiteroristinės operacijos (ATO) štabas.
Pakistane netoli Prancūzijos konsulato sužeistas AFP fotografas  (4)
2015 m. sausio 16 d. 19:44
Pakistane per susirėmimus netoli Prancūzijos konsulato penktadienį buvo sužeistas prancūzų naujienų agentūros AFP fotografas. Pakistano Karačio mieste protestai surengti prieš Paryžiaus satyrinį leidinį „Charlie Hebdo“ , skelbia „ Reuters “.