partizanai

Tema, kuria naudojasi Rusija: tai nukreipta prieš Lietuvą  (39)
2014 m. gruodžio 22 d. 06:58
Antanas Kraujelis-Siaubūnas buvo vienas iš paskutinių su sovietų okupacija kovojusių Lietuvos partizanų, nusišovęs, kai NKVD pareigūnai apsupo jo namus.
„Karas po karo“ (III): kiek šiuolaikinis žmogus ištvertų partizanų bunkeryje?  (145)
2014 m. gruodžio 18 d. 12:02
Lietuvos partizanai , patirdami vis didesnių nuostolių prieš gausias sovietų vidaus kariuomenės ir saugumo pajėgas, nuo 1945-ųjų pabaigos privalėjo keisti kovos taktiką: veikti nedideliais būriais, slapstytis miškuose ar sodybose.
P. Urbšys. Valdžia bijo tų, kurie nebijo jos  (62)
2014 m. gruodžio 17 d. 10:45
Kelia nerimą tai, kad dabartinę įtampą, kylančią su Rusija, valdžios struktūros išnaudoja tam, kad būtų sustiprinta galimybė dar labiau kontroliuoti žmogaus privatų gyvenimą.
Ukraina: padėtis – vis sunkesnė  (99)
2014 m. gruodžio 15 d. 14:04
Apie 1,3 tūkst. žmonių žuvo Ukrainoje per separatistinį konfliktą nuo rugsėjį paskelbtų paliaubų pradžios, rodo naujausia Jungtinių Tautų ( JT ) ataskaita, kurioje sakoma, kad sukilėlių kontroliuojamame rytiniame regione daugeliui žmonių sunku išgyventi.
Karas po karo (II): vienas žymiausių partizanų, siuntęs sovietų okupantus į mirtį  (261)
2014 m. gruodžio 11 d. 11:27
Pokario Lietuvoje partizanų taikiniais tapdavo sovietų valdžios ir saugumo pajėgų atstovai. Visgi kiekvieną partizanų operaciją, net ir puikiai suplanuotą, lydėjo didžiuliai pavojai, grėsmė būti susektam, išaiškintam ar tiesiog fiziškai sunaikintam.
J. Ohmanas: vėl iškyla klausimas - pasilikti savo šalyje ir už ją kovoti ar pasitraukti į Vakarus  (85)
2014 m. gruodžio 9 d. 10:00
„Šioje visuomenėje aš jaučiuosi kitoks. Jaučiu atsakomybę už tai, kas bendra“, - pokalbį pradeda švedų kilmės kino režisierius Jonas Ohmanas , dokumentinės dramos „ Nematomas frontas “ bendraautorius. Su juo kalbamės jam vos grįžus iš Amerikos, kur buvo pristatoma legendinio partizano Juozo Lukšos–Daumanto gyvenimo bei partizaninio judėjimo Lietuvoje istorija. Specialiame DELFI interviu J. Ohmanas, kuris yra ir paramos Ukrainai organizatorius, atvirauja apie tapatybės paieškas, kūrybinius iššūkius būnant svečioje šalyje ir pokario įtaką, kuri, jo teigimu, yra daug didesnė, nei mes manome.
Karas po karo (I): ko neįžvelgė sovietai ir ką numatė Lietuvos partizanai  (105)
2014 m. gruodžio 4 d. 18:27
Prieš 70-mt metų prasidėjus sovietų okupacijai atsivertė vienas tragiškiausių ir kruviniausių lietuvių tautos istorijos puslapių. Tai laikotarpis, kurį galima įvardinti kaip karą po karo.
DELFI TV premjera: ginkluoto antisovietinio pasipriešinimo istorija - dokumentikos cikle „Karas po karo“  (68)
2014 m. lapkričio 28 d. 10:37
DELFI TV parengtas dokumentikos ciklas „Karas po karo“ - tai keturių dalių pasakojimas apie 1944 metais okupuotoje Lietuvoje prasidėjusį ginkluotą antisovietinį pasipriešinimą, jo raidą, partizanų kovos taktiką bei jų tradicijų tęsėjus - Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgas.
Krymo scenarijus Lietuvoje – jau išbandytas  (336)
2014 m. lapkričio 27 d. 12:18
Rusijos įvykdytas Krymo atplėšimas nuo Ukrainos Lietuvai nėra jokia naujovė. Kaip ir hibridinis karas. Lietuva tai patyrė savo kailiu, teigia istorikas Vytautas Jokubauskas , kalbėjęs Lietuvos šaulių sąjungos surengtoje konferencijoje apie pilietinę gynybą hibridinio karo metu.
Atvykstantiems prie ežero – nauja pramoga  (7)
2014 m. lapkričio 26 d. 12:27
Vyksta intensyvūs Metelių apžvalgos bokšto statybos darbai. Todėl jau visai netrukus visi norintys galės pasigrožėti nuostabia ežero ir jo apylinkių panorama.
V. Juozapaitis. Hibridinio karo partizanai kultūroje  (79)
2014 m. lapkričio 26 d. 12:04
Nors paskutinio Raudonosios armijos kareivio kerzinis batas nustojo trypęs Lietuvą prieš du dešimtmečius, randai, likę pusę amžiaus prievartautoje mūsų sąmonėje, taip ir liko iki galo nesugiję.
Atviravimai iš kaimo, kuriame nužudyta studentė: vietiniai jį vadino Zoro  (451)
2014 m. lapkričio 19 d. 17:09
„Vietiniai jį vadino Zoro. Tai buvo keistas žmogus, niekada su mumis neišgerdavo, nelabai bendravo, neturėjo vietinių draugų, buvo labai užsidaręs, toks mamyčiukas , kuris įsėsdavo į savo žalią automobilį ir važiuodavo tik jam žinomais keliais“, – taip apie dėl studentės Justinos Šikšniūtės nužudymo įtariamą Valdą J. pasakojo Macikuose sutiktas jaunuolis.
Vokiečiai demaskavo V. Putino melus  (126)
2014 m. lapkričio 18 d. 16:24
Vokietijos laikraštis „Bild“ atliko kruopščią Rusijos prezidento Vladimiro Putino ARD žurnalistui Hubertui Seipeliui duoto interviu analizę – ieškojo akivaizdaus melo įrodymų. Rado net penkis.
J. Jurgelis. Kaip žeminamas partizaninis karas  (254)
2014 m. lapkričio 18 d. 06:00
2000-jų metų vasario16-osios dienos proga iš Seimo tribūnos buvo perskaitytas keturiasdešimt dviejų LR Seimo narių konservatorių bei krikščionių demokratų pasirašytas pareiškimas. Šiuo pareiškimu politikai išsakė kritines pastabas dėl to, kad šalies prezidentas Valdas Adamkus įteikė valstybinį apdovanojimą pirmosios vyriausybės vidaus reikalų ministrui Marijonui Misiukoniui, kurį politikai kaltina dėl partizano Antano Kraujelio savižudybės / nužudymo ir kitų sunkių nusikaltimų.
Lietuva balsuos prieš Rusijos siūlomą rezoliuciją  (218)
2014 m. lapkričio 14 d. 13:34
Lietuva balsuos prieš Jungtinėms Tautoms pateiktą Rusijos siūlomą rezoliuciją, kuria, pasak užsienio reikalų ministro, prisidengiant kova su nacizmu siekiama sumenkinti Baltijos šalių istoriją ir teisinti agresyvius veiksmus.
V. Juozapaitis. Ar tikrai kiekvienas lietuvis yra tikras lietuvis?  (207)
2014 m. lapkričio 14 d. 10:59
Gal šios mintys iš šalies pasirodys, švelniai tariant, keistos, tačiau sunku rasti tinkamesnius žodžius, kuomet tenka įrodinėti savaime suprantamas aksiomas ar dėsnius, kurie nuo mūsų vertinimo niekada nepasikeis.
Lietuvos SSR KGB inkriminuotų veikų partizanui A. Kraujeliui papildomas tyrimas  (15)
2014 m. lapkričio 13 d. 17:21
Tyrimo metu išanalizuoti septyni epizodai, dalyvavimu kuriuose Lietuvos SSR KGB kaltino Lietuvos partizaną A. Kraujelį.
Ukrainos bataliono vadas: jiems tiesiog nusispjauti  (188)
2014 m. lapkričio 11 d. 14:51
Pokalbis su vienu iš savanorių bataliono „Azov“ vadų vyksta automobilyje dideliu greičiu skriejant iš bataliono bazės užmiestyje Mariupolio miesto link.
Anykščių rajone įprasminama partizanų veikla  (44)
2014 m. lapkričio 6 d. 07:36
Anykščių rajone, Šimonių girioje, prie buvusios Lietuvos partizanų Algimanto apygardos vadavietės netoli Priegodo ežero, ketvirtadienį bus oficialiai atidarytas pažintinis maršrutas „Algimanto apygardos partizanų kovos takais“.
Teatro vertybės ir privilegijos  (4)
2014 m. spalio 26 d. 17:13
Teatras yra viduj, teatras yra kaip tavo sąžinė, kaip tavo minčių kondensatas kokia nors tema, kokiu nors tikslu. Tas, tikras teminis vienetas – teatras. Būtis teatre yra gyva, kondensuota, dinamiška ir harmonizuota. Reikia tik sugebėti. Čia mano idealas, kurio aš galbūt nepasiekiau, aišku, nepasiekiau... Juozas Miltinis
Vilnius virto pragaru: raudonarmiečiai plėšė, kankino sužeistuosius, prievartavo seseles  (540)
2014 m. spalio 25 d. 06:00
Leidykla „Briedis “ pradeda leisti unikalią knygų seriją „ Vilnius liepsnose“ ir pristato pirmą šios serijos knygą „Liepsnojantis Vilnius. Liudininkų prisiminimai“. Karo žinovo Gintauto Širono surinkti ir išversti pasakojimai – tai liudijimas apie juodžiausias Antrojo pasaulinio karo dienas, kai gerai pažįstamos sostinės gatvės tapo pragaru.
Ukraina: komunistų padėtis tapo dar keblesnė  (12)
2014 m. spalio 23 d. 16:33
Nuo tada, kai viename Ukrainos pietrytiniame mieste Oleksijui Baburinui priklausanti Josifo Stalino statula buvo susprogdinta, šis komunistas įstatymų leidėjas buvo priverstas slapstytis už sunkių metalinių žaliuzių. Dabar jis sako, kad visa jo partija yra puolama.
Griūvančių partizanų bunkerių likimas mažai kam rūpi?  (54)
2014 m. spalio 12 d. 21:44
Partizaninio judėjimo metais dešimtys tūkstančių lietuvių kovojo už šalies laisvę iš po žeme įrengtų slėptuvių miškuose, tačiau šiandien griūvančių partizanų bunkerių likimas mažai kam rūpi: įvairios valstybės institucijos kratosi raginimų prisiimti už juos atsakomybę.
Aistros dėl partizano „Siaubūno“: didvyris ar skerdikas?  (572)
2014 m. spalio 10 d. 13:53
Du signatarai tikina atvertę juodą puslapį Lietuvos pasipriešinimo kovų istorijoje.
L. Kasčiūnas. „Liberalizmas“, kuris naudingas Rusijai  (93)
2014 m. spalio 10 d. 11:15
Liberalai dažnai mėgsta konservatyvesnius žmones kaltinti tuo, jog „į pasaulį žvelgia matydami tik juoda arba balta“.
J. Ohmanas: Europa visada skaičiuoja ir žiūri savo  (80)
2014 m. spalio 9 d. 18:44
Nuo Albanijos iki Estijos eina pilka zona, į kurią pakliūnančios valstybės vis dar turi įrodinėti savo teisę į valstybingumą. Lietuvos partizanai aiškiai pasakė: mes turėsime savo valstybę.
J. Jurgelis. Procesas, kuris daro gėdą valstybei  (349)
2014 m. spalio 9 d. 10:04
Kalbame apie teismo procesą, kuriame Marijonas Misiukonis yra kaltinamas genocidu, o Antanas Kraujelis pripažįstamas M. Misiukonio vykdyto genocido auka.
Prekybos centras lygindamas nepasikuklino  (96)
2014 m. spalio 7 d. 18:10
Pasirodo, tarpukariu partizanai miškuose lakstė kaip triušiai. Bent taip teigiama prekybos tinklo „Iki“ skrajutėje, pritvirtintoje prie ūkininko užauginto šaldyto triušio.
A. Kazlauskas. Žaliojo tilto balvonai – kasdienės vergo grandinės  (1137)
2014 m. spalio 6 d. 13:41
Ukrainiečiai vieną po kito verčia leninus (šįkart krito motininis Charkive, Derhachi ir Svatove), o kada gi mes išvalysime Lietuvą nuo okupantų simbolių? Praeitą savaitę teko klausyti radijo laidos apie Žaliojo tilto skulptūras. Savo požiūrius dėstė menotyrininkė Laima Kreivytė ir istorikas Algimantas Kasparavičius. Reikia pripažinti, jog jau seniai negirdėjau tiek daug nenuoseklumo bei priešaravimo sau.