partizanai

J. Olekas apie Rusijoje sulaikytą J. Mataitį: man nėra žinoma, kad jis būtų dirbęs Lietuvai  (34)
2015 m. birželio 29 d. 01:50
Sovietų Sąjungos ir Rusijos Federacijos Aukščiausiųjų Tarybų prezidiumų sprendimas 1954 metais perduoti Krymą Ukrainai prieštaravo pagrindiniam Sovietų Sąjungos įstatymui, nes nei Rusijos Federacijos, nei Sovietų Sąjungos Konstitucija Aukščiausiųjų Tarybų prezidiumams nesuteikė galių svarstyti autonominių socialistinių respublikų konstitucinių-teisinių statusų pakeitimo. Tokį dokumentą pasirašė Rusijos generalinio prokuroro pavaduotojas Sabiras Kechlerovas.
Kelionės po Lietuvą: kuo vilioja Anykščiai ir Utena  (9)
2015 m. birželio 27 d. 08:00
Vasara – atostogų ir kelionių metas. Pastaruoju metu darosi vis įdomiau keliauti po Lietuvą – turizmo informacijos centrai, muziejai sugalvoja tokių veiklų, kuriomis galima sudominti ir aktyvius, nenurimstančius vaikus, kuriems svarbiausia, kad daug ką būtų galima paliesti, išbandyti, patikrinti, ar gidas sako tiesą, ir suaugusiuosius.
Sukrečiančioje iš Vilniaus kilusio rašytojo istorijoje – juodžiausi Lietuvos puslapiai  (65)
2015 m. birželio 21 d. 21:04
Tarpukario Vilniuje kilmingo carinės Rusijos karininko ir bajorės lenkės šeimoje gimęs 87 – rių rašytojas Igoris Argamantė (Igor Argamante) kalbėdamas nepaliauja juokauti. Kaip pats sako, juokas ir ironija padeda gyventi su baisiais prisiminimais apie sovietų myriop pasiųstą tėvą, į Vilniaus getą ištremtą geriausią draugą žydą, karą ir brolį, svajonių šalyje užlipusį ant minos.
Iš Sibiro namo parėjo pėsčiomis: per dieną – po 60 kilometrų  (214)
2015 m. birželio 14 d. 12:55
LRT daugiau nei keturiasdešimt metų dirbančio režisieriaus ir prodiuserio Juozo Saboliaus ir jo šeimos likimą skaudžiais ženklais bei praradimais yra pažymėjusi tremtis į Sibirą , tėviškės netektis, sovietinio režimo persekiojimas, tačiau, kaip ir daugelis lietuvių, Saboliai išgyveno. To nebūtų buvę, jei tėvai, seneliai, proseneliai nebūtų įskiepiję paties svarbiausio – meilės Namams ir Tėvynei.
Kertinė data, nuo kurios prasideda šiuolaikinės Lietuvos nelaimės  (630)
2015 m. birželio 14 d. 00:03
1940 m. birželio 15 d. Lietuva buvo okupuota, po metų birželio 14 d. prasidėjo masiniai gyventojų trėmimai.
Prisiminė išduotus partizanus  (182)
2015 m. birželio 13 d. 16:28
Kauno rajone, Kluoniškių kaime prisimintas prieš 70 metų tarp Tauro apygardos partizanų ir enkavedistų vykęs mūšis, pagerbti žuvę miško broliai. Renginyje prisiekė ir nauji šaulių sąjungos nariai.
Gyventojai apstulbo: partizanų memoriale pradėjo rastis naujų kapų  (31)
2015 m. birželio 7 d. 22:00
Marijampolės politinių kalinių ir tremtinių sąjungos atstovai piktinasi, kad Tauro apygardos partizanų memoriale pradėti laidoti ne buvę šios apygardos partizanai , o suplanuoti šeimų kapai. Esą taip naikinamas memorialo išskirtinumas. Miesto valdžia kritiką pripažįsta ir žada įvesti naujas taisykles.
„Misija Sibiras‘15“ dalyviai nustebino net visko mačiusius  (162)
2015 m. birželio 2 d. 15:42
Šią savaitę paaiškės visi dešimtosios „Misija Sibiras‘15“ dalyviai, kurie liepos viduryje leisis į Tomsko sritį tvarkyti apleistų tremtinių kapų, aplankyti į Lietuvą taip ir negrįžusių tautiečių.
Makedonijoje per susirėmimus su ginkluota grupuote žuvo šeši policininkai  (5)
2015 m. gegužės 10 d. 09:34
Makedonijoje per susirėmimus su ginkluota grupuote žuvo penki policininkai, informuoja BBC .
Leningrado skerdynės: kai nelygioj kovoj badas tapo geriausiu sąjungininku  (407)
2015 m. balandžio 30 d. 16:33
Apie Antrojo pasaulinio karo metais vykusią Leningrado blokadą parašyta šimtai knygų. Baisi tragedija, pasiglemžusi milijonų žmonių gyvybes, giliai ir skaudžiai įsirėžė į rusų tautos sąmonę. Leidykla „Briedis “ išleido baltarusių publicisto ir istoriko Vladimiro Bešanovo knygą apie Leningrado gynybą ir blokadą – „Leningrado skerdynės“.
Sadistai saugumiečių uniformomis: sovietiniai tardymo metodai  (573)
2015 m. balandžio 25 d. 14:28
Pirštų traiškymas durimis, adatų kišimas į panages, kameros-šaldytuvai, brutalus mušimas arba ramus savim pasitikinčio ir viską kontroliuojančio tardytojo įtikinėjimas prisipažinti – sovietinio saugumo pareigūnai pokario metais turėjo platų veiksmų arsenalą.
T. Venclova. Žydai ir lietuviai: kas pasikeitė ir kas nepasikeitė per 40 metų  (335)
2015 m. balandžio 24 d. 06:00
Lygiai prieš 40 metų parašiau straipsnį „ Žydai ir lietuviai“. Jis visų pirmą pasirodė žydų savilaidinėje spaudoje, paskui Izraelyje, paskui jį išvertė ir išspausdino lietuviai emigrantai. Straipsnis emigracijoje sukėlė tam tikrą triukšmą.
Visuomenininkai neparodė didelio susidomėjimo šauktiniais  (18)
2015 m. balandžio 15 d. 10:07
Visuomenininkai neparodė didelio noro stebėti, kaip sudaromas šauktinių sąrašas, trečiadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.
105-ąjį gimtadienį švenčiantį pasaulinio garso baltarusį matematiką išugdė Vilnius  (25)
2015 m. balandžio 6 d. 19:56
Ši balandžio 6-oji turėtų būti ypatinga vienuose senelių globos namuose Vokietijoje. Ten gyvenantis pasaulinio garso matematikas Barysas Kitas švenčia 105-ąjį gimtadienį. Jo gyvenimo kelio vingis suko ir pro Lietuvą – Vilniaus universitete šis baltarusis pasirinko šlovę jam atnešusią profesiją, šiame mieste patyrė ir sunkius karo išbandymus.
V. Pakarklytė. Nepalaužiama partizanų dvasia: kovojo iki paskutinio, gyvi nepasiduodavo  (412)
2015 m. balandžio 1 d. 06:00
Lietuvai iškilmingai paminėjus Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį, kuris šiais metais susilaukė itin daug visuomenės dėmesio, pasireiškusio aktyviu dalyvavimu įvairiuose miestuose švenčiamuose renginiuose, sužavėta padidėjusio solidarumo tarp gyventojų, kuriam labai tikėtina, įtakos turi ir kaimyninėje valstybėje nesiliaujantys liūdni įvykiai – Rusijos agresija Ukrainoje , nusprendžiau parašyti apie Lietuvos ginkluoto pasipriešinimo dalyvių, 1944 – 1953 m. kovojusių prieš sovietų okupantus, dvasinę stiprybę, kurios dėka nežmoniškomis sąlygomis jie išgyveno ir turėjo jėgų kovoti su okupantu net dešimtmetį.
A. Bumblauskas pasakė, kaip iš tiesų reikėtų įvertinti A. Smetoną  (786)
2015 m. kovo 26 d. 20:32
Vilniaus universiteto profesorius Alfredas Bumblauskas nesutinka su prezidentės Dalios Grybauskaitės nuostata, kad šalyje turi būtinai atsirasti paminklas pirmajam tarpukario Lietuvoje prezidentui Antanui Smetonai , kuris 1940 m. birželį pasitraukė iš sovietų agresiją patiriančios Lietuvos.
M. Adomėnas. Dėmesio! Rinkimai dar nesibaigė, arba kodėl aš (vis dar) kandidatuoju  (73)
2015 m. kovo 24 d. 11:48
Pažiūrėjus į žiniasklaidos puslapius, gali pasirodyti, kad rinkimai Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje jau pasibaigė: visur rodomas, cituojamas, aprašomas tik vienas kandidatas.
E. Vareikis. Šauktiniai – natūrali gynybos dalis  (57)
2015 m. kovo 18 d. 18:03
Mūsų šaliai reikia stiprinti gynybą. Toks paprastas ir aiškus dalykas, visi su tuo lyg ir sutinka. Laikas ir geopolitinė aplinka taip pat palanki – piliečių galvoje galutinai ir, tikėkimės, negrįžtamai bliūkšta populistų mitai apie tai, kad karų istorija baigėsi, gyvensime ilgai ir laimingai, NATO yra tik popierinis tigras, gintis nebereikia, niekas nepuls, kariuomenė reikalinga tik paradui... Priešingai, dvidešimt penkis metus kurtą šalį ginti reikia ne mažiau, o gal ir labiau nei prieš ketvirtį amžiaus.
Literatūrinė Lietuvos sala Leipcige
2015 m. kovo 17 d. 17:13
Kovo 12-15 dienomis Lietuvos nacionalinis stendas buvo pristatomas Tarptautinėje Leipcigo knygų mugėje, Vokietijoje . Leipcigo knygų mugė – kasmet rekordinė, bet šiemet lankytojų skaičius joje viršijo ketvirčio milijono ribą: mugę ir mieste vykstantį „Leipcigas skaito“ festivalį aplankė per 250 tūkstančių skaitytojų. Tai – beveik aštuoniskart daugiau nei apsilanko Vilniaus knygų mugėje.
Buvęs partizanų rėmėjas J. Abraitis: tų jaunuolių gyvenimas buvo siaubingas  (230)
2015 m. kovo 11 d. 18:41
„Prisimenu, eina 15-16 metų vaikas, velka sunkų kulkosvaidį, visas alkanas, nemiegojęs. Klausia jo: ar nesunku tau, vaikeli? O jis sako: dėl Lietuvos niekas nesunku“. 87 metų Juozas Abraitis su smulkiausiomis detalėmis prisimena siaubingus Antrojo pasaulinio karo metus, atkaklią savo tėvo kovą už didelės šeimos saugumą, išvargusius partizanus, kareivių žiaurumą, badą, skurdą, prievartą, mirtį.
G. Šidlauskas. Žuvusiems partizanams atgaline data keliami nerealūs reikalavimai  (255)
2015 m. kovo 6 d. 11:31
Kelis pastaruosius metus Vytauto apygardos partizanas Antanas Kraujelis viešoje erdvėje paskirų asmenų nuosekliai po žūties (palaikai iki šiol nerasti) kaltinamas dalyvavimu civilių gyventojų, net kai jie buvo okupacinės valdžios apginkluoti, taikių žmonių, net kai jie veikė prieš partizanų ir jų rėmėjų struktūrą, naikinime, ignoruojant, kad šiuos asmenis partizanai pagrįstai laikė teisėtais savo taikiniais – kolaborantais.
G. Mažeikis. Ar šauktiniai bus ruošiami hibridiniam karui?  (168)
2015 m. kovo 4 d. 18:50
Kokiam karui bus rengiami Lietuvos šauktiniai? Ar hibridiniams konfliktams laipsniškai peraugantiems į lokalius karus-mišrūnus? Dažniausiai kalbantys apie hibridinius karus turi omenyje ginkluotų susirėmimų fazę su svetimos kariuomenės būriais, o nesvarsto, kaip bręsta hibridiniai konfliktai ir kaip tai veikia šauktinių kariuomenę, kokius jai iššūkius formuluoja.
D. Glodenis. Nusegus medalius kai kuriems partizanams, Lietuva tik sustiprės  (492)
2015 m. kovo 4 d. 11:38
Vytautas Sinica straipsnyje „ Ko nepadarė KGB, padarys signatarai? “ kelia klausimą dėl platesnio partizanų vykdytų mirties bausmių vertinimo konteksto. Tai reakcija į Jurgio Jurgelio straipsnį „ Ar galima iš A. Kraujelio atimti kario savanorio statusą? “. Tačiau straipsnyje matome „šiaudinio žmogeliuko“ puolimo ir „kaltės per asociaciją“ taktiką: tikrosios oponento pozicijos pakeičiamos dirbtinėmis, o oponentas ne įveikiamas argumentu, o tiesiog apjuodinamas.
Vaizdo įrašas: mes nužudėmė B. Nemcovą  (562)
2015 m. kovo 4 d. 11:01
Vadinamosios „Novorosijos“ separatistai tikina prisiimantys atsakomybę dėl Rusijos opozicijos politiko Boriso Nemcovo nužudymo.
Kijevas pranešė apie naujus bombardavimus  (39)
2015 m. vasario 24 d. 13:17
Prorusiški separatistai antradienį paskelbė pradedantys atitraukti sunkiąją ginkluotę nuo fronto linijos Rytų Ukrainoje, bet Kijevo kariškiai, kurie sakė savo sunkiųjų ginklų neatitrauksiantys, kol nesiliaus apšaudymas iš priešo pusės, pranešė apie naujus bombardavimus.
Įvardino, kodėl V. Putinui Baltijos šalyse lengva tikrai nebus  (783)
2015 m. vasario 24 d. 05:30
Saugumo situacija Rytų Europos regione pastaraisiais metais pablogėjo ir kiekvienas žino, kad dėl to kaltas Kremliaus siekis įtvirtinti savo dominavimą posovietinėje erdvėje. Tačiau šįkart Rusija užsimojo kaip reikiant: aneksavo Krymą, pradėjo ginkluotą konfliktą Rytų Ukrainoje, užsiima provokacijomis ne tik prie rytinių NATO sienų, bet ir prie Švedijos bei Didžiosios Britanijos.
L. Linkevičius: turime būti budrūs – mumis gali žaisti  (256)
2015 m. vasario 23 d. 18:48
Žmonės dabar drąsesni – vis dažniau prieina gatvėje pakalbinti, užduoti jiems rūpimo klausimo, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius .
„Istorijos detektyvai“: išdavystės pokariu  (29)
2015 m. vasario 17 d. 15:58
Pokario partizanų kovos – tai ne tik didvyriškumas, ne tik pasiaukojimas, bet ir išdavystė tų, kuriais partizanai tikėjo, kurie buvo laikomi bendražygiais ir ištikimais draugais.
V. Vasiliauskas. Ei, informacinio karo generolai, kur jūsų kariuomenė?  (37)
2015 m. vasario 17 d. 15:18
Kol kas šiame kare ginklais žvangina politikos lyderiai, valstybės vadovai(ė), apžvalgininkai, tylint visuomenei. Nelyg liaudžiai Aleksandro Puškino „Borise Godunove“. Generolai be kariuomenės.