partizanai

Krymo scenarijus Lietuvoje – jau išbandytas  (240)
2014 m. lapkričio 27 d. 12:18
Rusijos įvykdytas Krymo atplėšimas nuo Ukrainos Lietuvai nėra jokia naujovė. Kaip ir hibridinis karas. Lietuva tai patyrė savo kailiu, teigia istorikas Vytautas Jokubauskas , kalbėjęs Lietuvos šaulių sąjungos surengtoje konferencijoje apie pilietinę gynybą hibridinio karo metu.
V. Juozapaitis. Hibridinio karo partizanai kultūroje  (76)
2014 m. lapkričio 26 d. 12:04
Nors paskutinio Raudonosios armijos kareivio kerzinis batas nustojo trypęs Lietuvą prieš du dešimtmečius, randai, likę pusę amžiaus prievartautoje mūsų sąmonėje, taip ir liko iki galo nesugiję.
Atviravimai iš kaimo, kuriame nužudyta studentė: vietiniai jį vadino Zoro  (450)
2014 m. lapkričio 19 d. 17:09
„Vietiniai jį vadino Zoro. Tai buvo keistas žmogus, niekada su mumis neišgerdavo, nelabai bendravo, neturėjo vietinių draugų, buvo labai užsidaręs, toks mamyčiukas , kuris įsėsdavo į savo žalią automobilį ir važiuodavo tik jam žinomais keliais“, – taip apie dėl studentės Justinos Šikšniūtės nužudymo įtariamą Valdą J. pasakojo Macikuose sutiktas jaunuolis.
Vokiečiai demaskavo V. Putino melus  (126)
2014 m. lapkričio 18 d. 16:24
Vokietijos laikraštis „Bild“ atliko kruopščią Rusijos prezidento Vladimiro Putino ARD žurnalistui Hubertui Seipeliui duoto interviu analizę – ieškojo akivaizdaus melo įrodymų. Rado net penkis.
J. Jurgelis. Kaip žeminamas partizaninis karas  (252)
2014 m. lapkričio 18 d. 06:00
2000-jų metų vasario16-osios dienos proga iš Seimo tribūnos buvo perskaitytas keturiasdešimt dviejų LR Seimo narių konservatorių bei krikščionių demokratų pasirašytas pareiškimas. Šiuo pareiškimu politikai išsakė kritines pastabas dėl to, kad šalies prezidentas Valdas Adamkus įteikė valstybinį apdovanojimą pirmosios vyriausybės vidaus reikalų ministrui Marijonui Misiukoniui, kurį politikai kaltina dėl partizano Antano Kraujelio savižudybės / nužudymo ir kitų sunkių nusikaltimų.
Lietuva balsuos prieš Rusijos siūlomą rezoliuciją  (220)
2014 m. lapkričio 14 d. 13:34
Lietuva balsuos prieš Jungtinėms Tautoms pateiktą Rusijos siūlomą rezoliuciją, kuria, pasak užsienio reikalų ministro, prisidengiant kova su nacizmu siekiama sumenkinti Baltijos šalių istoriją ir teisinti agresyvius veiksmus.
V. Juozapaitis. Ar tikrai kiekvienas lietuvis yra tikras lietuvis?  (208)
2014 m. lapkričio 14 d. 10:59
Gal šios mintys iš šalies pasirodys, švelniai tariant, keistos, tačiau sunku rasti tinkamesnius žodžius, kuomet tenka įrodinėti savaime suprantamas aksiomas ar dėsnius, kurie nuo mūsų vertinimo niekada nepasikeis.
Lietuvos SSR KGB inkriminuotų veikų partizanui A. Kraujeliui papildomas tyrimas  (13)
2014 m. lapkričio 13 d. 17:21
Tyrimo metu išanalizuoti septyni epizodai, dalyvavimu kuriuose Lietuvos SSR KGB kaltino Lietuvos partizaną A. Kraujelį.
Ukrainos bataliono vadas: jiems tiesiog nusispjauti  (189)
2014 m. lapkričio 11 d. 14:51
Pokalbis su vienu iš savanorių bataliono „Azov“ vadų vyksta automobilyje dideliu greičiu skriejant iš bataliono bazės užmiestyje Mariupolio miesto link.
Anykščių rajone įprasminama partizanų veikla  (44)
2014 m. lapkričio 6 d. 07:36
Anykščių rajone, Šimonių girioje, prie buvusios Lietuvos partizanų Algimanto apygardos vadavietės netoli Priegodo ežero, ketvirtadienį bus oficialiai atidarytas pažintinis maršrutas „Algimanto apygardos partizanų kovos takais“.
Teatro vertybės ir privilegijos  (4)
2014 m. spalio 26 d. 17:13
Teatras yra viduj, teatras yra kaip tavo sąžinė, kaip tavo minčių kondensatas kokia nors tema, kokiu nors tikslu. Tas, tikras teminis vienetas – teatras. Būtis teatre yra gyva, kondensuota, dinamiška ir harmonizuota. Reikia tik sugebėti. Čia mano idealas, kurio aš galbūt nepasiekiau, aišku, nepasiekiau... Juozas Miltinis
Vilnius virto pragaru: raudonarmiečiai plėšė, kankino sužeistuosius, prievartavo seseles  (539)
2014 m. spalio 25 d. 06:00
Leidykla „Briedis “ pradeda leisti unikalią knygų seriją „ Vilnius liepsnose“ ir pristato pirmą šios serijos knygą „Liepsnojantis Vilnius. Liudininkų prisiminimai“. Karo žinovo Gintauto Širono surinkti ir išversti pasakojimai – tai liudijimas apie juodžiausias Antrojo pasaulinio karo dienas, kai gerai pažįstamos sostinės gatvės tapo pragaru.
Ukraina: komunistų padėtis tapo dar keblesnė  (12)
2014 m. spalio 23 d. 16:33
Nuo tada, kai viename Ukrainos pietrytiniame mieste Oleksijui Baburinui priklausanti Josifo Stalino statula buvo susprogdinta, šis komunistas įstatymų leidėjas buvo priverstas slapstytis už sunkių metalinių žaliuzių. Dabar jis sako, kad visa jo partija yra puolama.
Griūvančių partizanų bunkerių likimas mažai kam rūpi?  (54)
2014 m. spalio 12 d. 21:44
Partizaninio judėjimo metais dešimtys tūkstančių lietuvių kovojo už šalies laisvę iš po žeme įrengtų slėptuvių miškuose, tačiau šiandien griūvančių partizanų bunkerių likimas mažai kam rūpi: įvairios valstybės institucijos kratosi raginimų prisiimti už juos atsakomybę.
Aistros dėl partizano „Siaubūno“: didvyris ar skerdikas?  (572)
2014 m. spalio 10 d. 13:53
Du signatarai tikina atvertę juodą puslapį Lietuvos pasipriešinimo kovų istorijoje.
L. Kasčiūnas. „Liberalizmas“, kuris naudingas Rusijai  (93)
2014 m. spalio 10 d. 11:15
Liberalai dažnai mėgsta konservatyvesnius žmones kaltinti tuo, jog „į pasaulį žvelgia matydami tik juoda arba balta“.
J. Ohmanas: Europa visada skaičiuoja ir žiūri savo  (80)
2014 m. spalio 9 d. 18:44
Nuo Albanijos iki Estijos eina pilka zona, į kurią pakliūnančios valstybės vis dar turi įrodinėti savo teisę į valstybingumą. Lietuvos partizanai aiškiai pasakė: mes turėsime savo valstybę.
J. Jurgelis. Procesas, kuris daro gėdą valstybei  (349)
2014 m. spalio 9 d. 10:04
Kalbame apie teismo procesą, kuriame Marijonas Misiukonis yra kaltinamas genocidu, o Antanas Kraujelis pripažįstamas M. Misiukonio vykdyto genocido auka.
Prekybos centras lygindamas nepasikuklino  (96)
2014 m. spalio 7 d. 18:10
Pasirodo, tarpukariu partizanai miškuose lakstė kaip triušiai. Bent taip teigiama prekybos tinklo „Iki“ skrajutėje, pritvirtintoje prie ūkininko užauginto šaldyto triušio.
A. Kazlauskas. Žaliojo tilto balvonai – kasdienės vergo grandinės  (1137)
2014 m. spalio 6 d. 13:41
Ukrainiečiai vieną po kito verčia leninus (šįkart krito motininis Charkive, Derhachi ir Svatove), o kada gi mes išvalysime Lietuvą nuo okupantų simbolių? Praeitą savaitę teko klausyti radijo laidos apie Žaliojo tilto skulptūras. Savo požiūrius dėstė menotyrininkė Laima Kreivytė ir istorikas Algimantas Kasparavičius. Reikia pripažinti, jog jau seniai negirdėjau tiek daug nenuoseklumo bei priešaravimo sau.
Pradeda pasakojimų ciklą apie pokario partizanus  (29)
2014 m. rugsėjo 26 d. 18:35
„Nors atrodo, kad yra daug parašyta knygų, publikuota dokumentų, tačiau iš tiesų mes menkai težinome tikrąją pokario istoriją. Ji labai sudėtinga, tragiška, tačiau būtina apie tai kalbėti. Ypatingai šiomis dienomis, kai matome, jog nauja okupacija nėra iš fantastikos srities”, – žurnalistas Virginijus Savukynas , savo kuriamai „ Istorijos detektyvų“ laidai parengęs pasakojimų ciklą apie Lietuvos partizanus.
„Istorijos detektyvai“ pradeda pasakojimų ciklą apie pokario partizanus  (55)
2014 m. rugsėjo 26 d. 13:35
Populiarioje LRT televizijos laidoje “ Istorijos detektyvai ” pradedamas pasakojimų ciklas apie Lietuvos partizanus.
Charkovo aktyvistai: miestas turi savo separatistinę bombą  (39)
2014 m. rugsėjo 18 d. 22:03
Nepaisant ugnies nutraukimo režimo Rytų Ukrainoje, Luhansko ir Donecko sričių kaimynystėje esančioje Charkovo srityje ruošiamasi galimam prorusiškų separatistų įsiveržimui – atliekami tam skirti pasienio su Rusija stiprinimo darbai.
Paslaptinga Lietuvos istorija: kur dingo didžiųjų karių kapai  (40)
2014 m. rugsėjo 16 d. 22:06
Senovės pasaulio nekropoliai, kuriuose žmonės laidojo prieš tūkstančius metų savo artimuosius, žavi mus iki šiol. Tai ir Egipto Gizos piramidės, ir Antikos pasaulio nekropoliai.
Dar vienas Maskvos mitas sklaidosi kaip dūmas: tai buvo prievarta ir kerštas  (158)
2014 m. rugsėjo 11 d. 15:47
Antrojo pasaulinio karo metais Lietuvoje aktyviai veikė vadinamieji „raudonieji“ partizanai.
V. Sinica. Mūsų „gėdinga“ rezistencija ir garbinga istorikų misija  (149)
2014 m. rugsėjo 9 d. 06:00
Po Kruvinų žemių (Vidurio Rytų Europos) dalybas pradėjusio Molotovo-Ribentropo pakto metinių ir pradėjus rodyti nuostabią dokumentinę juostą „Nematomas frontas“ pasigirdo nemažai džiugių balsų, skelbiančių, jog mūsų visuomenė bręsta, pilietiškumas auga, o meilė valstybei tampa jaunosios kartos norma.
M. Jurkynas. Jei mes nepasakosim savo istorijos paveikslo, jį mums apibrėš kiti  (127)
2014 m. rugsėjo 5 d. 11:15
Baltijos kelio 25-metis duoda peno įvairiems apmąstymams. Apie Rusijos neofašistines grėsmes, apie užsilikusių sovietinių stabų ir skulptūrų vietą Grūto parke ar Lietuvos okupaciją menančiame muziejuje, apie mūsų ir Ukrainos saugumą praėjus ketvirčiui amžiaus po valstybingumo atkūrimo bei apie baltiškąją savastį.
Peršautas partizano dienoraštis išvydo dienos šviesą  (6)
2014 m. rugsėjo 5 d. 00:00
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) išleido naują leidinį „...pergyventų jausmų atogarsis“, kuriame publikuojamas Vyčio apygardos partizano Albino Bilinkevičiaus-Balčio dienoraštis, laiškų ir eilėraščių faksimilės.
L. Kojala. Konflikto deeskalacija: ukrainietiška ir rusiška versijos  (30)
2014 m. rugpjūčio 29 d. 10:54
Rusijos ir Ukrainos prezidentų susitikimas Minske , nors ir pavadintas „ lemsiančiu pasaulio likimą “,  buvo pasmerktas dar prieš jam prasidedant.