partizanai

Kaimą persekioja viena už kitą baisesnės tragedijos: prabilo žudynių liudytojai  (108)
2016 m. vasario 5 d. 10:43
Po mįslingo gaisro Šimonių girioje esančiame girinkijos pastate, kai tragiškai žuvo trys medkirčiai, vietos gyventojai prabilo apie jų kraštą persekiojančias nelaimes. Nors ir nesako, kad vietovė, kurioje nutiko viena už kitą baisesnė tragedija , yra užkeikta, tačiau užsimena, jog keisti dalykai daugeliui neduoda ramybės.
Vytautas V.Landsbergis: augindamas penkis vaikus įpranti būti sunkumų kilnotojas
2016 m. vasario 5 d. 00:00
Interviu su Vytautu V.Landsbergiu sužinosime, kaip gimsta idėjos jo knygoms, ar vaikai vis dar mėgsta skaityti ir kokia gi ta vaikų rašytojo ir senelio duona?
Holokaustą išgyvenusi profesorė: gelbėję žydus parodė – lietuviai garbinga tauta  (130)
2016 m. sausio 31 d. 20:57
Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2005 metais paskelbė sausio 27-ąją kasmetine Tarptautine holokausto aukų atminimo diena. Šią dieną 1945 metais buvo išlaisvinti Aušvico stovyklos mirtininkai: 7 tūkst. leisgyvių kalinių, iš jų – 130 vaikų. Nuo 1940-ųjų iki 1945-ųjų čia buvo nužudyta daugiau nei 1,5 mln. žmonių: žydų, lenkų ir kitų tautybių iš visos Europos.
Mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursas. Žygis Dzūkijos miškų takais – atgaiva sielai ir protui  (1)
2016 m. sausio 31 d. 13:00
Pastaraisiais metais išvydome straipsnių, kuriuose daug pagrįstų skundų švietimo sistema ir šiuolaikinių mokinių gyvenimu. Girdime žodžius, kad šių dienų mokinys yra pernelyg apkraunamas neįveikiama įvairių mokslų krūva, kad sudėtingi egzaminai, kad trūksta laiko popamokinėms veikloms ir kitų įvairiausių nuomonių.
Paliaubos baigėsi: „Mara Salvatrucha“ gauja į naują karą kyla savadarbius ginklus pakeitusi bepiločiais orlaiviais  (18)
2016 m. sausio 28 d. 20:39
Prieš kelias dienas Salvadoro valdžia paviešino duomenis, kiek per 2015 metus gatvių smurtas nusinešė žmonių gyvybių. Pagal šį rodiklį – 105 žmonės 100 tūkst. gyventojų – šalis užėmė pirmąją vietą pasaulyje. Kasdien per susišaudymus tarp kariaujančių bandų, policijos ir „mirties eskadronų“ žūva dešimtys žmonių.
Legendinis Lietuvos partizanų mūšis – pakeliui į kino teatrus  (15)
2016 m. sausio 28 d. 14:28
Viena esminių Lietuvos partizanų pasipriešinimo kovų tapęs Kalniškės mūšis , įvykęs 1945 metų gegužės 16 dieną, bus perkeltas į kino juostą. Jau spalio mėnesį kino ekranuose pasirodys filmas „Kalniškė – lūžio taškas“, kuris ne tik priartino ir išaiškino nuožmiausią partizanų kovą, bet ir atskleidė NKVD slepiamus faktus.
Kolumbijos FARC partizanai: gyvenimas iš arti
2016 m. sausio 25 d. 02:08
Kolumbija yra arti istorinio susitarimo – po Kuboje įvykusių derybų tarp Revoliucinių karinių Kolumbijos pajėgų ( FARC ) ir šalies vyriausybės pasiektas taikos susitarimas. Jau kovo mėnesį prieštaringai vertinamos FARC kovotojai turėtų sudėti ginklus ir įsilieti į taikų šalies gyvenimą.
Žygio dalyviai tikslą pasiekė kaip partizanai  (6)
2016 m. sausio 19 d. 15:05
Iš Vilniaus išvažiavome ankstyvą šeštadienio rytą. Aš, mano kolegė Laima iš Vilniaus Balsių progimnazijos ir dvi Lietuvos mokyklose savanoriaujačios merginos iš Vokietijos, Sara ir Sofija. Po valandos jau buvome didžiausiame Lietuvos kaime – Marcinkonyse. Seniau čia ne kartą teko lankytis, bet visi apsilankymai vyko šiltuoju metų laiku. Šį kartą apsilankymo Marcinkonyse tikslas kiek kitoks – dalyvavome žygyje, skirtame partizanams atminti.
Karo ekspertai svarsto scenarijus: V. Putinas – avantiūristas ar blaivus strategas?  (494)
2016 m. sausio 17 d. 21:00
„Jeigu pavėlavote išvykti automobiliu – eikite pėsčiomis“, – vienas iš daugelio mūsų karinės žinybos patarimų, kaip elgtis ginkluoto konflikto atveju. Tačiau piliečiams svarbu ne vien žinoti, ką pataria šalies valdžia, bet ir numatyti, kada vis dėlto prireiks instrukcijų, kurių pastaruoju metu pagausėjo.
A.Kraujelio-Siaubūno sesuo siekia M. Misiukonio nuteisimo brolio žūties byloje  (196)
2016 m. sausio 13 d. 17:45
Paskutiniu Lietuvos partizanu vadinamo Antano Kraujelio - Siaubūno sesuo Janina Šyvokienė siekia, kad buvęs Lietuvos vidaus reikalų ministras, buvęs KGB darbuotojas Marijonas Misiukonis būtų nuteistas genocido byloje, susijusioje su jos brolio žūtimi.
JAV suimti du asmenys, siejami su „Islamo valstybe“  (2)
2016 m. sausio 8 d. 13:45
JAV pareigūnai nurodė, kad du asmenys, įtariami ryšiais su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS), penktadienį stos prieš teismus Kalifornijoje ir Teksase – tarp jų pabėgėlis iš Sirijos, kuris yra kaltinamas grįžęs į savo šalį ir kovęsis ekstremistų pusėje.
Partizano Daumanto brolio Antano Lukšos-Arūno kovos – tarsi iš veiksmo filmų  (3)
2016 m. sausio 4 d. 11:16
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė užuojautą dėl partizano, kario savanorio, laisvės kovų liudininko Antano Lukšos mirties.
Mirė partizanas, karys savanoris, laisvės kovų liudininkas Antanas Lukša  (485)
2016 m. sausio 2 d. 23:47
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė užuojautą dėl partizano , kario savanorio, laisvės kovų liudininko Antano Lukšos mirties.
P. Ambrazevičius pasidalino geriausių ir prasčiausių šiemet skaitytų knygų sąrašu  (28)
2015 m. gruodžio 29 d. 12:41
Humoristui ir tikram protmūšių asui Pauliui Ambrazevičiui knygų skaitymas – vienas malonumas. Savo feisbuko paskyroje garsus vyras pasidalijo rekomendacijomis, perskaitytų knygų sąrašu ir atskleidė, kokie kūriniai jį nuvylė labiausiai.
„Istorijos detektyvai“: ar tikrai amerikiečiai žadėjo ateiti partizanams į pagalbą?  (1378)
2015 m. gruodžio 27 d. 10:19
Vienas populiariausių ir, deja, iki šiol gajų mitų apie pokario partizanines kovas – tai, kad Vakarų valstybės ragino Lietuvos partizanus kovoti su okupantais, žadėdamos greitu metu ateiti į pagalbą pavergtoms Baltijos tautoms.
R. Sadauskas-Kvietkevičius. Apginkluoti savanorius ir šaulius bijo tik ketinantieji kolaboruoti su okupantais  (810)
2015 m. gruodžio 20 d. 15:35
Ryškiai žaliuojanti žolė paskutinėmis Advento dienomis ir iš toli ataidinti jau dabar pradėjusių švęsti nekantruolių vakarėlio muzika šiemet manęs neerzina. Senstu arba tiesiog apsipratau gyventi šiame sudėtingame pasaulyje, kur nebeliko jokios prasmės apsimesti šventesniu už popiežių ar bandyti primesti savo skonį ir pažiūras gamtai arba kaimynui.
Kaip vyko bolševikų „valymas“: kartais rimtai, kartais - dėl akių  (107)
2015 m. gruodžio 5 d. 06:00
Leidyklos „Briedis “ išleistame Józefo Mackiewicziaus romane „Nereikia garsiai kalbėti“ pasakojama apie Vilnijos gyvenimą vokiečių okupacijos metais. Jame pateikta naujų Vilnijos istorijos faktų, piešiamas dramatiškas šio krašto žmonių gyvenimas Antrojo pasaulinio karo laikotarpiu, kai į neišnarpliojamą raizgalynę susipynė tarpusavyje kovojančių vokiečių, lietuvių, lenkų ir sovietinių partizanų santykiai.
Gyventojų trėmimu įtariamą buvusį sovietų pareigūną tirs medikai  (26)
2015 m. gruodžio 1 d. 18:24
Panevėžio apygardos teisme įpusėjo gyventojų tremties pokariu į Tomsko sritį Rusijoje byla. Byloje jau apklausti liudytojai, specialistai. Dabar ekspertams liko išsiaiškinti, ar 87 metų kaltinamasis Jonas Gailiūnas galėtų atlikti bausmę, jeigu būtų pripažintas kaltu ir jam būtų skirta laisvės atėmimo bausmė.
Organizuota netvarka: kaip liaudies gynėjais tapti įsigeidę kaimiečiai pateko į sovietų spąstus  (223)
2015 m. lapkričio 28 d. 06:00
Optimistinis požiūris į rezistencijos kovas – būtent tuo išsiskiria leidyklos „Briedis“ išleisto žurnalisto Mindaugo Milinio istorinis romanas „Partizanas“, kuriame aprašomi pirmieji bolševikinės okupacijos metai.
Unikali sovietinio kario skulptūros istorija Alytaus rajone: ginamasi, kad pavaizduotas prancūzas  (37)
2015 m. lapkričio 26 d. 12:57
Alytaus rajone kunkuliuoja aistros dėl vieno iš įspūdingiausių sovietinių paminklų Lietuvoje, šalia Miroslavo dar sovietmečiu pastatytos sovietų kario skulptūros – beveik trijų metrų aukščio akmeninės galvos su šalmu. Istorija būtų panaši į Žaliojo tilto atvejį, jeigu įvykiai nebūtų pasisukę netikėtu kampu. Tris dešimtmečius stovėjusios skulptūros paskirtis buvo aiški nuo pat jos pastatymo Miroslavo kolūkio rūpesčiu devintojo dešimtmečio viduryje – tai atminimo paminklas sovietų armijos pulkui, kurį netoliese sunaikino hitlerininkų pajėgos.
O. Koršunovas apie J. Vaitkų: pirmasis mokytojo išbandymas buvo valanda tylos  (1)
2015 m. lapkričio 24 d. 12:27
„Pirmas susitikimas su Jonu Vaitkumi buvo nepamirštamas. Tranzavome su draugu iki režisieriaus sodybos. Pasiklydome ir tik pavakarį, kaip kokie partizanai, išlindome iš miško. Ir matom – tolėliau Jonas Vaitkus lauką aria“ – pirmą pažintį su būsimu mokytoju prisimena režisierius Oskaras Koršunovas . Netikėtą Jono Vaitkaus portretą žiūorovai gali išvysti ir naujame Jokūbo Viliaus Tūro dokumentiniame filme „Apie Joną“, kuris šiandien, antradienį, rodomas sostinės kino centre „Skalvija“ .
Ką apie J. Noreiką-Generolą Vėtrą sako LAT ir Štuthofo konclagerio dokumentai  (241)
2015 m. lapkričio 16 d. 14:44
Maždaug panašiu metu Vilniuje ir Kaune Jonas Noreika-Generolas Vėtra ir buvęs laikinosios vyriausybės ministras pirmininkas Kazys Škirpa buvo susieti su žydų žudynėmis Lietuvoje. Žydų tema labai jautri, ji sekama ir Vakaruose, ir Rytuose. Vieni stebi, ar Lietuva pajėgi įvertinti savo praeities kaltę, o kiti ta kalte sumaniai naudojasi.
Pamirštos žudynės Ruseiniuose: tėvas sudegintą dukrą atpažino iš dantų  (428)
2015 m. lapkričio 9 d. 14:33
„Nelaimės visada traukia.“ Taip apie žuvusią vyresniąją seserį Zofiją ruseiniškė Laima Kunevičiūtė kalbėjo šeštadienį, lapkričio 7-ąją, kuomet buvo minimos 70-osios Ruseinių kaimo, Kėdainių rajone, tragedijos metinės.
G. Songaila. Negi sutiksime su EŽTT sprendimu dėl partizanų naikinimo?  (587)
2015 m. spalio 28 d. 06:00
Spalio 20 d. Strasbūro Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT) priėmė sprendimą, kad Lietuvos teismai esą pažeidė Europos Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją, teisdami partizanų naikintojus už genocidą ( Vasiliauskas prieš Lietuvą ). Šioje byloje tai yra jau galutinis ir neskundžiamas sprendimas. Tačiau dėl galutinio aiškumo Europo
G. Songaila. Europos sąžinė pralaimi 8:9  (410)
2015 m. spalio 22 d. 18:24
Būtų sunku labiau įžeisti Lietuvą ir kitas Baltijos šalis (o taip pat – pakenkti jų saugumui), negu tai spalio 20 d. padarė Strasbūro Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT), priimdamas sprendimą , kad Lietuvos teismai esą pažeidė Europos Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją, nuteisdami partizanų naikintojus (rus. istriebitieli) už lietuvių tautos genocidą ( Vasiliauskas prieš Lietuvą ). Teisėjai, nepritarę šiam sprendimui, suabejojo, ar po to šis teismas dar gali pretenduoti į „Europos sąžinės“ vardą.
Teisininkai: po Strasbūro Lietuvos teismai turės kruopščiau pagrįsti partizanų reikšmę  (260)
2015 m. spalio 21 d. 19:01
Po Strasbūro teismo sprendimo Lietuvos teismai turėtų kruopščiau pagrįsti pokario partizanų reikšmę lietuvių tautai, nagrinėdami bylas, kuriose prie „miško brolių“ naikinimo prisidėję asmenys teisiami dėl genocido, teigia teisininkai.
Strasbūro teismas: Lietuva partizanų naikinimą nepagrįstai prilygino genocidui  (409)
2015 m. spalio 21 d. 11:14
Lietuva su sovietų okupacija kovojusių partizanų naikinimą nepagrįstai prilygino genocidui, paskelbė Europos Žmogaus Teisių Teismas .
Intelektualai sukilo: gina Just. Marcinkevičiaus indėlį į Nepriklausomybę  (647)
2015 m. spalio 20 d. 11:14
LIETUVOS INTELEKTUALŲ ATVIRAS LAIŠKAS. 2015 m. spalio 12 d. Vilnius .
V. Landsbergis. Rusija Sirijoje  (301)
2015 m. spalio 7 d. 16:57
Brežnevo režimas pasilaidojo Afganistano kalnuose – regis, kartu su Sovietų Sąjunga , kuri po invazijos ir pralaimėto karo Afganistane ritosi nesulaikomai žemyn. Politbiuras su paskirtuoju valdyti M. Gorbačiovu nebegalėjo imperijos išgelbėti. Tautos jau šį tą reiškė.