partizanai

A. Bumblauskas pasakė, kaip iš tiesų reikėtų įvertinti A. Smetoną  (775)
2015 m. kovo 26 d. 20:32
Vilniaus universiteto profesorius Alfredas Bumblauskas nesutinka su prezidentės Dalios Grybauskaitės nuostata, kad šalyje turi būtinai atsirasti paminklas pirmajam tarpukario Lietuvoje prezidentui Antanui Smetonai , kuris 1940 m. birželį pasitraukė iš sovietų agresiją patiriančios Lietuvos.
M. Adomėnas. Dėmesio! Rinkimai dar nesibaigė, arba kodėl aš (vis dar) kandidatuoju  (73)
2015 m. kovo 24 d. 11:48
Pažiūrėjus į žiniasklaidos puslapius, gali pasirodyti, kad rinkimai Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje jau pasibaigė: visur rodomas, cituojamas, aprašomas tik vienas kandidatas.
E. Vareikis. Šauktiniai – natūrali gynybos dalis  (56)
2015 m. kovo 18 d. 18:03
Mūsų šaliai reikia stiprinti gynybą. Toks paprastas ir aiškus dalykas, visi su tuo lyg ir sutinka. Laikas ir geopolitinė aplinka taip pat palanki – piliečių galvoje galutinai ir, tikėkimės, negrįžtamai bliūkšta populistų mitai apie tai, kad karų istorija baigėsi, gyvensime ilgai ir laimingai, NATO yra tik popierinis tigras, gintis nebereikia, niekas nepuls, kariuomenė reikalinga tik paradui... Priešingai, dvidešimt penkis metus kurtą šalį ginti reikia ne mažiau, o gal ir labiau nei prieš ketvirtį amžiaus.
Literatūrinė Lietuvos sala Leipcige
2015 m. kovo 17 d. 17:13
Kovo 12-15 dienomis Lietuvos nacionalinis stendas buvo pristatomas Tarptautinėje Leipcigo knygų mugėje, Vokietijoje . Leipcigo knygų mugė – kasmet rekordinė, bet šiemet lankytojų skaičius joje viršijo ketvirčio milijono ribą: mugę ir mieste vykstantį „Leipcigas skaito“ festivalį aplankė per 250 tūkstančių skaitytojų. Tai – beveik aštuoniskart daugiau nei apsilanko Vilniaus knygų mugėje.
Buvęs partizanų rėmėjas J. Abraitis: tų jaunuolių gyvenimas buvo siaubingas  (230)
2015 m. kovo 11 d. 18:41
„Prisimenu, eina 15-16 metų vaikas, velka sunkų kulkosvaidį, visas alkanas, nemiegojęs. Klausia jo: ar nesunku tau, vaikeli? O jis sako: dėl Lietuvos niekas nesunku“. 87 metų Juozas Abraitis su smulkiausiomis detalėmis prisimena siaubingus Antrojo pasaulinio karo metus, atkaklią savo tėvo kovą už didelės šeimos saugumą, išvargusius partizanus, kareivių žiaurumą, badą, skurdą, prievartą, mirtį.
G. Šidlauskas. Žuvusiems partizanams atgaline data keliami nerealūs reikalavimai  (254)
2015 m. kovo 6 d. 11:31
Kelis pastaruosius metus Vytauto apygardos partizanas Antanas Kraujelis viešoje erdvėje paskirų asmenų nuosekliai po žūties (palaikai iki šiol nerasti) kaltinamas dalyvavimu civilių gyventojų, net kai jie buvo okupacinės valdžios apginkluoti, taikių žmonių, net kai jie veikė prieš partizanų ir jų rėmėjų struktūrą, naikinime, ignoruojant, kad šiuos asmenis partizanai pagrįstai laikė teisėtais savo taikiniais – kolaborantais.
G. Mažeikis. Ar šauktiniai bus ruošiami hibridiniam karui?  (168)
2015 m. kovo 4 d. 18:50
Kokiam karui bus rengiami Lietuvos šauktiniai? Ar hibridiniams konfliktams laipsniškai peraugantiems į lokalius karus-mišrūnus? Dažniausiai kalbantys apie hibridinius karus turi omenyje ginkluotų susirėmimų fazę su svetimos kariuomenės būriais, o nesvarsto, kaip bręsta hibridiniai konfliktai ir kaip tai veikia šauktinių kariuomenę, kokius jai iššūkius formuluoja.
D. Glodenis. Nusegus medalius kai kuriems partizanams, Lietuva tik sustiprės  (492)
2015 m. kovo 4 d. 11:38
Vytautas Sinica straipsnyje „ Ko nepadarė KGB, padarys signatarai? “ kelia klausimą dėl platesnio partizanų vykdytų mirties bausmių vertinimo konteksto. Tai reakcija į Jurgio Jurgelio straipsnį „ Ar galima iš A. Kraujelio atimti kario savanorio statusą? “. Tačiau straipsnyje matome „šiaudinio žmogeliuko“ puolimo ir „kaltės per asociaciją“ taktiką: tikrosios oponento pozicijos pakeičiamos dirbtinėmis, o oponentas ne įveikiamas argumentu, o tiesiog apjuodinamas.
Vaizdo įrašas: mes nužudėmė B. Nemcovą  (562)
2015 m. kovo 4 d. 11:01
Vadinamosios „Novorosijos“ separatistai tikina prisiimantys atsakomybę dėl Rusijos opozicijos politiko Boriso Nemcovo nužudymo.
Kijevas pranešė apie naujus bombardavimus  (39)
2015 m. vasario 24 d. 13:17
Prorusiški separatistai antradienį paskelbė pradedantys atitraukti sunkiąją ginkluotę nuo fronto linijos Rytų Ukrainoje, bet Kijevo kariškiai, kurie sakė savo sunkiųjų ginklų neatitrauksiantys, kol nesiliaus apšaudymas iš priešo pusės, pranešė apie naujus bombardavimus.
Įvardino, kodėl V. Putinui Baltijos šalyse lengva tikrai nebus  (783)
2015 m. vasario 24 d. 05:30
Saugumo situacija Rytų Europos regione pastaraisiais metais pablogėjo ir kiekvienas žino, kad dėl to kaltas Kremliaus siekis įtvirtinti savo dominavimą posovietinėje erdvėje. Tačiau šįkart Rusija užsimojo kaip reikiant: aneksavo Krymą, pradėjo ginkluotą konfliktą Rytų Ukrainoje, užsiima provokacijomis ne tik prie rytinių NATO sienų, bet ir prie Švedijos bei Didžiosios Britanijos.
L. Linkevičius: turime būti budrūs – mumis gali žaisti  (256)
2015 m. vasario 23 d. 18:48
Žmonės dabar drąsesni – vis dažniau prieina gatvėje pakalbinti, užduoti jiems rūpimo klausimo, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius .
„Istorijos detektyvai“: išdavystės pokariu  (29)
2015 m. vasario 17 d. 15:58
Pokario partizanų kovos – tai ne tik didvyriškumas, ne tik pasiaukojimas, bet ir išdavystė tų, kuriais partizanai tikėjo, kurie buvo laikomi bendražygiais ir ištikimais draugais.
V. Vasiliauskas. Ei, informacinio karo generolai, kur jūsų kariuomenė?  (37)
2015 m. vasario 17 d. 15:18
Kol kas šiame kare ginklais žvangina politikos lyderiai, valstybės vadovai(ė), apžvalgininkai, tylint visuomenei. Nelyg liaudžiai Aleksandro Puškino „Borise Godunove“. Generolai be kariuomenės.
R. Sadauskas-Kvietkevičius. Iš kur tas mūsų užtaisas?  (161)
2015 m. vasario 16 d. 06:00
Žiūrėdamas į senas nuotraukas, iš kurių žvelgia pablukę signatarai aukštyn užraitytais ūsais ir pirmieji savanoriai paskubomis prisisiuvę prie svetimų Didžiojo karo armijų uniformų lietuviškus simbolius, pasirėmę į vokiškus šautuvus ir rusiškus kulkosvaidžius, galėčiau pamanyti, kad jiems viskas buvo paprasta ir aišku – čia savi, ten svetimi, tai yra priešai. Užtaisei, nusitaikei...
Laikai, kai bijojo apsikrėsti raudonomis bacilomis: kodėl V. Noreikai užtrenkė duris  (132)
2015 m. vasario 15 d. 15:11
Neįsileiskime atvykstančių iš sovietinės Lietuvos – jie mus gali „apkrėsti“ raudonomis bacilomis. Taip sovietmečiu mąstė nemažai Australijos lietuvių, piestu stojusių net prieš garsaus operos solisto Virgilijaus Noreikos koncertus šioje šalyje.
R. Bogdanas. Šaunioji septyniukė, Žaliojo tilto balvonų sargai  (686)
2015 m. vasario 12 d. 16:40
Jei ministras paskelbia įsakymą, tai šis teisės aktas yra viršesnis už kitų jam pavaldžių institucijų nutarimus. Kultūros ministras Šarūnas Birutis pasirašė įsakymą dėl sovietinės simbolikos, kuris deda kryžių ant visokių balvonų ir kūjų su pjautuvais. Tada išsigando savo drąsos ir ėmė šauktis vertintojų.
V. Savukynas. Norvegiškos „Bernevernet“ labai reiktų Lietuvai  (866)
2015 m. vasario 12 d. 11:05
Per šias savaites pergyvenau visą jausmų gamą: nuo pasipiktinimo iki supratimo. Be jokios abejonės, Norvegijos atžvilgiu. Taip, vaikų atėmimas iš tėvų yra labai žiauri priemonė. Būna atvejų, kai patys tėvai nenori vaikų. Bet jei jie dėl jų kovoja, reiškia, kad jie jiems kažką reiškia. Vadinasi, jie jiems yra brangūs. Ir manęs niekas neįtikins, kad ir vaikui jo tėvai nėra svarbūs.
V. Sinica. Ko nepadarė KGB, padarys signatarai?  (319)
2015 m. vasario 5 d. 09:52
Rodos, penktus metus pora signatarų vis grįžta prie įrodinėjimų, jog paskutinis ginkluotos pokario rezistencijos Lietuvoje dalyvis – partizanas Antanas Kraujelis-Siaubūnas – buvęs visai ne laisvės kovotojas prieš okupacinį režimą, o paprasčiausias kriminalinis nusikaltėlis. Buvęs VSD vadovas Jurgis Jurgelis ir LSDP garbės pirmininkas Aloyzas Sakalas vieningai kaltina Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrą (LGGRTC) klastojant tyrimus ir slepiant Siaubūno nusikaltimus bei reikalauja atimti iš jo kario savanorio teisinį statusą.
G. Šidlauskas. Dėl partizano A. Kraujelio. Atsakymas J. Jurgeliui  (215)
2015 m. vasario 4 d. 12:15
Jeigu partizanas A. Kraujelis būtų įvykdęs kriminalinius nusikaltimus ar vykdęs žinomai nusikalstamus įsakymus, žudęs taikius-neutralius gyventojus, nebūtų reiškiamas kaltinimas jo žūtyje dalyvavusiam M. Misiukoniui, nes šis būtų laikomas gelbėtoju nuo niekuo dėtų žmonių žudiko.
J. Jurgelis. Ar galima iš A. Kraujelio atimti kario savanorio statusą?  (246)
2015 m. vasario 4 d. 06:00
Sausio pradžioje TV laidoje „Savaitė“ Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) direktorė Birutė Teresė Burauskaitė metė iššūkį įtvirtintoms nuostatoms ne tik Lietuvos įstatymuose, bet ir Europos žmogaus teisių teismo ( EŽTT ) nutarimuose bei tarptautiniuose dokumentuose.
Jonas Žemaitis - Vytautas: nužudytas, bet nepalaužtas ir nenugalėtas laisvės kovos vadas  (370)
2015 m. sausio 31 d. 10:24
Jonas Žemaitis - kadrinis Lietuvos kariuomenės karininkas, baigęs mokslus Vakaruose. Artėjant antrajai bolševikų okupacijai 1944 m. jis ne tik apsisprendė likti Lietuvoje, bet ir įsijungė į antinacinę rezistenciją Raseinių apskrityje. Po 1944-1945 m.m. sandūros sovietų teroro prieš Lietuvos žmones bangos, kai gindami savo orumą ir gyvybes lietuviai masiškai stojo į partizanų gretas, J.Žemaitis suprasdamas, kad be geros organizacijos ir vadovavimo ginkluoti laisvės kovotojų būriai nepasieks savo tikslų, ėmėsi vadovavimo partizanų rinktinei, vėliau apygardai pareigų.
Karas šiandien ir rytoj . Purvinas ar šventas reikalas?  (23)
2015 m. sausio 26 d. 06:00
Iki šiol daug dėmesio skyrėme karo politiniams, technologiniams ir teisiniams aspektams. Liko nepaliesta dar viena karo sfera – ideologinės ar, platesne prasme, emocinės paskatos kariauti.
Ukraina: Rusija ruošia provokaciją, kad galėtų įvesti karius  (4393)
2015 m. sausio 24 d. 14:19
Rusija ruošia naują provokaciją Ukrainos rytuose, kad turėtų „patikimą pretekstą“ įvesti savo karius į Ukrainos teritoriją, skelbia Ukrainos Antiteroristinės operacijos (ATO) štabas.
Pasakė, ką reikia daryti su Žaliojo tilto skulptūromis  (186)
2015 m. sausio 14 d. 09:57
Žaliojo tilto skulptūrų likimas yra turbūt viena jautresnių temų kalbant apie Lietuvą ir jos kultūrą. Vieni, kaip gerb. D Varnaitė , siūlo griauti šias abejotinos kultūrinės reikšmės skulptūras, kiti priešingai – Mindaugas Simanavičius pasisako už tokių kūrinių išsaugojimą ir pritaikymą turistams. Iš tiesų abu autoriai yra iš dalies teisūs.
„Istorijos detektyvai“: ar lietuviai rengė pasikėsinimą į A. Hitlerį ir J. Paleckį?  (21)
2015 m. sausio 12 d. 11:47
Ar galėjo taip būti, kad Lietuvos valstybės saugumo departamentas planavo pasikėsinti į nacistinės Vokietijos vadovą fiurerį Adolfą Hitlerį, o Lietuvos partizanai – į LTSR Aukščiausios tarybos prezidiumo pirmininką Justą Paleckį?
„Koloradiniai“ lipdukai: kodėl partizanai neprisipažįsta  (744)
2015 m. sausio 6 d. 18:16
Konservatorių partijos gretas neseniai papildęs visuomenininkas Tadas Langaitis palaiko triukšmą sukėlusią „koloradinių“ lipdukų klijavimą ant Rusijos televizijose reklamuojamų prekių ir prisipažįsta esantis vienas šio judėjimo „partizanų“.
„Karas po karo“ (IV): šių dienų partizanai - Lietuvos specialiųjų pajėgų kariai  (281)
2014 m. gruodžio 31 d. 11:00
Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų kariai atkuria ir tęsia pokaryje vykusio Lietuvos partizaninio judėjimo tradicijas.
Tema, kuria naudojasi Rusija: tai nukreipta prieš Lietuvą  (124)
2014 m. gruodžio 22 d. 06:58
Antanas Kraujelis-Siaubūnas buvo vienas iš paskutinių su sovietų okupacija kovojusių Lietuvos partizanų, nusišovęs, kai NKVD pareigūnai apsupo jo namus.