Parkinsono liga

Princas Charlesas sulaukė legendinio boksininko Muhammado Ali pagyrimo
2015 m. kovo 21 d. 12:43
Bokso superžvaigždė Muhammadas Ali penktadienį pavadino Velso princą Charles'ą (Čarlzą) „didžiausiuoju“, kai kelionę po Jungtines Valstijas baigiantis Didžiosios Britanijos sosto įpėdinis apsilankė buvusio sportininko gimtajame mieste.
Lietuvių mokslininkui – aukščiausias Amerikos fizikos draugijos įvertinimas  (44)
2015 m. kovo 13 d. 16:47
Į Amerikos fizikos draugijos programos „Outstanding Referees“ sąrašus šiais metais įtrauktas Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) Fundamentinių tyrimų skyriaus mokslininkas prof. habil. dr. Kęstutis Pyragas. Jis yra pirmasis mokslininkas iš Baltijos šalių, pagerbtas aukščiausiu recenzentų įvertinimu nuo pat šios programos įkūrimo pradžios 2008 m.
Iš pirmo žvilgsnio nedidelis dalykas gali sukelti vėžį ir kitas nepagydomas ligas  (11)
2015 m. kovo 7 d. 00:10
Skambina pavojaus varpais: lietuvių burnose – tiksinčios bombos.
Įdomūs faktai apie šlapimą: kokias ligas išduoda  (26)
2015 m. kovo 6 d. 06:40
Šlapimas , be abejonės, nėra ta sveikatos tema, apie kurią žmonės dažnai kalbėtų. Tačiau taip buvo ne visada. Senovėje žmonės šlapimą vartojo pačiose netikėčiausiose situacijose. O ir dabar yra piliečių, tikinčių stebuklinga šlapimo galia.
Po avarijos paralyžiuota: nieko neskaudėjo, net nesupratau, kada lūžo stuburas  (88)
2015 m. vasario 15 d. 17:51
29-erių Raimonda Kavaliauskaitė nė sekundei nebuvo praradusi sąmonės ir net nepajuto, kada verčiantis mašinai nuo šlaito lūžo stuburas.
Hiperaktyvumas: 10 klausimų specialistui
2015 m. sausio 14 d. 00:05
Kai dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sutrikimas (angl. ADHD - Attention Deficit Hyperactivity Disorder) diagnozuojamas vaikui ar paaugliui, tėvai sutrinka – o kas dabar bus? Portalas eltern.de kalbina psichologijos profesorių, kuris atsako į daugelį rūpimų klausimų.
Paskutiniai garsių žmonių prieš mirtį ištarti žodžiai  (10)
2015 m. sausio 11 d. 09:52
Ar bent įsivaizduojate, kokius paskutinius žodžius prieš mirtį ištarė garsiausi pasaulio menininkai, pranašai, verslo magnatai ir politikai? Kai kurių jų ištartos paskutinės frazės liko taip ir nepaaiškintos.
Bokso legenda M. Ali išrašytas iš ligoninės
2015 m. sausio 8 d. 09:27
Muhammado Ali šeimos atstovas pranešė, kad bokso legenda pasveiko po stiprios šlapimo takų infekcijos ir buvo išrašytas iš ligoninės. Pasak atstovo Bobo Gunnello, 72-ejų metų M. Ali, kuris tris kartus yra tapęs pasaulio sunkiasvorių čempionu, antradienį vakare išėjo iš ligoninės, kurios pavadinimas nenurodomas, ir grįžo namo.
Iš ligoninės išleistas legendinis boksininkas M. Ali
2015 m. sausio 7 d. 16:53
Bokso legenda Muhammadas Ali buvo paleistas iš ligoninės, kurioje atsidūrė praėjusį mėnesį dėl sunkios šlapimo takų infekcijos, praneša BBC .
Legendinis boksininkas M. Ali atsidūrė ligoninėje  (5)
2014 m. gruodžio 21 d. 09:50
Vienas geriausių visų laikų boksininkų Muhammadas Ali paguldytas į ligoninę dėl pneumonijos (plaučių uždegimas). Tiesa, neatskleidžiama, kurioje ligoninėje yra prižiūrimas buvęs sportininkas, rašo CNN .
Robinas Williamsas – absoliutus 2014 m. „Google“ paieškų lyderis
2014 m. gruodžio 16 d. 15:13
Robino Williamso mirtis paskatino žmones visame pasaulyje internete ieškoti informacijos apie garsiojo komiko gyvenimą ir šiais metais tai buvo stipriausia paieškų „Google“ tendencija, antradienį pranešė ši interneto gigantė.
Nepraraskite budrumo: naktis klube gali baigtis nemaloniomis pasekmėmis  (68)
2014 m. gruodžio 13 d. 21:35
Jau ne kartą esu girdėjęs apie tai, kai žmonės praranda atmintį po siautulingų vakarėlių, ypač naktiniuose klubuose. Dažniausias pasakojimas pasižymi vienu bendru elementu – gėriau kokteilį, o kas toliau – niekaip negaliu prisiminti, nors tu ką. Ko gero, kokteiliai iš nepažįstamų rankų kartais gali būti ne tiek vaišingumo išraiška, kiek spąstai.
Teatro instaliacija leidžia patirti Parkinsono ligos simptomus
2014 m. gruodžio 10 d. 14:23
Tai unikalus teatro potyris, tačiau tik vienam žiūrovui. Ir nors šis vaizdo įrašas turi geros dramos elementų, jis atlieka svarbų darbą suprantant Parkinsono ligą. Žiūrovas girdi mintis ir regi pasaulį 33 metų vyro, kuriam vystosi Parkinsono ligos simptomai, akimis. Jis ketina sakyti kalbą per vestuvių pobūvį, bet dėl drebančių rankų jam sunku net nulaikyti šaukštą. Jis yra išsigandęs.
Kavos poveikis organizmui: pasiklydę tarp mitų ir tiesos  (26)
2014 m. lapkričio 25 d. 06:23
Apie kavos poveikį organizmui dažniausiai galima išgirsti dvi priešingas nuomones. Pirmoji – kava turi daug neigiamų savybių ir jos derėtų atsisakyti. Antroji – saikingai geriama kava ne tik nekenkia, bet ir teigiamai veikia mūsų sveikatą.
Smarkiai pablogėjo legendinio boksininko M. Ali sveikata  (10)
2014 m. spalio 13 d. 07:28
Legendinis boksininkas Muhammadas Ali , kuris serga Parkinsono liga, nepajėgė atvykti į filmo apie save premjerą, - praneša agentūra REUTERS. Pasak M. Ali brolio Rachmanno, buvusio boksininko sveikatos būklė labai prasta ir jis beveik negali kalbėti.
Liga, kurios labai gėdijamasi: net keli lašeliai yra ženklas susimąstyti  (28)
2014 m. rugsėjo 22 d. 14:00
Visuomenėje vis dar gajūs mitai, jog su šlapimo nelaikymo problema susiduria tik senyvo amžiaus žmonės ir kad keli lašeliai neturėtų kelti nerimo, teigia gydytoja, „Inkocentro“ vadovė Jurga Misevičienė.
Gera žinia sergantiems išsėtine skleroze  (15)
2014 m. rugsėjo 19 d. 09:43
Gera žinia sergantiems išsėtine skleroze - naujas vaistinis preparatas fingolimodumas bus kompensuojamas 100 procentų.
„Google“ įsigijo įmonę, kuri palengvins Parkinsono liga sergančiųjų kančias  (2)
2014 m. rugsėjo 17 d. 20:58
JAV korporacija „ Google “ įsigijo biotechnologijų bendrovę „Lift Labs“, kuri gamina specialius šaukštus, palengvinančius sergančiųjų Parkinsono liga gyvenimą.
Apie kokius sveikatos sutrikimus praneša balso pokyčiai  (4)
2014 m. rugsėjo 8 d. 06:27
Ar kada susimąstėme, jog ir mūsų balsas gali nemažai pasakyti apie mūsų sveikatą ?
Liga, kurios vyrai gėdijasi labiausiai  (14)
2014 m. rugsėjo 2 d. 11:52
Sirgti – nevyriška, bent jau toks stereotipas gajus mūsų visuomenėje, turbūt, dėl to nemažai vyrų drovisi kalbėti apie ligas, ypač tokias, kaip šlapimo nelaikymas . Jie tyliai kenčia, vengia viešumos, išranda savo „gydymo“ būdus.
Operacija, kokių reta: atvira kaukole griežė smuiku  (7)
2014 m. rugpjūčio 25 d. 13:52
Profesionaliam muzikantui Rogeriui Frischui buvo atliekama operacija, kuria siekta pašalinti jį kankinusią problemą – rankų virpulį. Kad gydytojai galėtų stebėti ir tikrinti chirurginės intervencijos veiksmingumą, muzikantas operacijos metu turėjo griežti smuiku, skelbia Cnet.com.
Kodėl ne visiems sveika grūdai ir kuo pavojingas glitimas  (47)
2014 m. rugpjūčio 23 d. 14:54
Apie glitimą ir jo daromą žalą dažniausiai susimąsto tik tie, kas serga celiakija . Dauguma vartoja grūdinius baltymus nė neįtardami apie galimą pavojų sveikatai. Gal jau metas stabtelėti ir pažvelgti į javus nauju žvilgsniu?
Dėl R. Williamso mirties - nauja versija  (13)
2014 m. rugpjūčio 19 d. 09:41
Niekada nesužinosime tikrųjų priežasčių, kodėl aktorius Robinas Williamsas priėmė sprendimą pasitraukti iš gyvenimo, rašo perezhilton.com.
Kaip suprasti, kada organizmui trūksta vandens: 4 stadijos  (26)
2014 m. liepos 10 d. 10:52
Mokslo jau įrodyta, kad organizmo išsausėjimas – viena svarbiausių įvairių skausmų ir ligų, tarp jų – vėžio, priežastis. Deja, nedaugelis gydytojų atkreipia į tai dėmesį ir savo pacientams primena apie būtinybę gerti kuo daugiau paprasto švaraus vandens. Ir ne tik tada, kai troškina. Sporto klubo lankytojams nuolat primenu, kad neeitų į treniruotę be vandens buteliuko, teigia „Goodlife“ sporto ir laisvalaikio klubo seimai trenerė Toma Kreivėnaitė.
Ar ateityje bėgiosime po nuodingą žolę?  (8)
2014 m. liepos 8 d. 12:53
Kompanijos „Monsanto“ ir „Scotts“ pradėjo bandymus su pirmąja genetiškai modifikuota (GM) žole, skirta ir privatiems asmenims, ir komerciniam naudojimui. „Scotts“ paruošė pievinės miglės rūšį, kuri genetiškai pritaikyta atlaikyti didelį kiekį „Monsanto“ herbicido „Roundup“ ( roundapas ). Šios žolės sėklos nėra reglamentuojamos ir nebus žymimos kaip GMO (genetiškai modifikuoti organizmai).
Pilvo skausmas gali pranešti apie nepagydomą ligą  (8)
2014 m. birželio 25 d. 06:28
Kai nerimaujame ar ko laukiame, jaučiame maudulį pilve. Mokslininkai ištyrė, kad maudulys pilve gali būti ir Parkinsono ligos, išsėtinės sklerozės bei psichinės sveikatos sutrikimo požymis.
Kuo Parkinsono ligos gydymui ir diagnostikai nusipelnė lietuviai?  (4)
2014 m. birželio 18 d. 09:44
Parkinsono liga , sulėtinančia judesius ir sukeliančia galūnių virpėjimą, serga beveik 3 procentai vyresnių nei 65 metai žmonių, tai yra 0,3 proc. visos pasaulio populiacijos. Lietuvoje skaičiai kiek mažesni – ši liga diagnozuota maždaug 10 tūkstančių gyventojų. Nepaisant nemažo sergančiųjų skaičiaus, diagnozuodami ligą gydytojai vis dar kliaujasi išoriniais, plika akimi stebimais simptomais, kurie atsiranda jau paskutinėse ligos stadijose.
Kompensuojami vaistai: mažesnės priemokos ar galimybė rinktis?  (23)
2014 m. birželio 13 d. 21:16
Prieš porą savaičių garsiai nuskambėjęs insulino priemokų „skandalas“ sukėlė nemažai aistrų.
Pudeliukų veisykla: reikalinga visų pagalba!  (11)
2014 m. gegužės 10 d. 08:00
Rašo VšĮ „Rainiukas“ vadovė Orinta Valiūnienė - sunku rašyti šią naujieną, nes negaliu parašyti taip, kaip siela šaukia...