Parkinsono liga

Kaip iš tiesų mus veikia kava: mitai ir tiesa  (34)
2015 m. spalio 1 d. 08:10
Apie kavos poveikį organizmui dažniausiai galima išgirsti dvi priešingas nuomones. Pirmoji – kava turi daug neigiamų savybių ir jos derėtų atsisakyti. Antroji – saikingai geriama kava ne tik nekenkia, bet ir teigiamai veikia mūsų sveikatą.
Profesorius atvirai: nesąmonė, kad senstant visi turime kvailėti  (2)
2015 m. rugsėjo 7 d. 10:09
„Dalis žmonių įsitikinę, kad atminties ir kiti sutrikimai, taip pat silpnaprotystė yra natūralus senėjimo procesas. Bet taip nėra. Tai ligos, kurias reikia gydyti“, - sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Neurologijos centro vadovas profesorius Gintaras Kaubrys (51 m.).
Buvęs JAV prezidentas G.H.W.Bushas susižeidė pargriuvęs namuose  (24)
2015 m. liepos 16 d. 09:34
George'as H.W.Bushas , vyriausias iš tebegyvenančių buvusių JAV prezidentų, trečiadienį pargriuvo savo vasaros rezidencijoje ir susilaužė kaklo kaulą, bet jo būklė patenkinama, pranešė jo atstovas.
91 metų buvęs JAV prezidentas George`as H.W. Bushas paguldytas į ligoninę  (4)
2015 m. liepos 16 d. 08:22
Buvęs Jungtinių Valstijų prezidentas George`as H. W. Bushas sveiksta. 91 metų Bushų šeimos patriarchas trečiadienį buvo paguldytas į ligoninę, kai jam parkritus savo namuose Meino valstijos Kenebankporto mieste lūžo vienas kaklo slankstelis, rašo eonline.com.
Kofeinas, nikotinas ir elektroniniai „narkotikai“: kieno ateitis šviesiausia?  (7)
2015 m. liepos 14 d. 11:43
Neįsivaizduojate ryto be gaivinančios arbatos puodelio? Išbėgę iš namų sustojate nusipirkti puodelio stiprios kavos? O gal pirmas cigaretės dūmas tarsi nušviečia blankų rytinį pasaulį? Įpusėjus dienai pajuntate koncentracijos stygių? Pradeda streikuoti atmintis, o jūsų gabumai tarsi „išgaruoja“. Bet vos tik „susiverčiate“ dar vieną kofeino, nikotino „dozę“ – jūs vėl pilnas jėgų?
Mirė Nobelio premijos laureatas I.A. Rose'as  (1)
2015 m. birželio 3 d. 12:01
Antradienį JAV , Masačusetso valstijoje mirė biochemikas Irwinas A. Rose'as, 2004 metais su dviem kitais mokslininkais pasidalinęs Nobelio chemijos premiją, skirtą už išsiaiškinimą, kaip ląstelės atpažįsta senus bei nebeveikiančius baltymus ir perdirba juos į naujus baltymus. Jo ir kolegų atradimas tapo pagrindu sukurti naują vaistų nuo vėžio klasę. Velioniui buvo 88 metai.
Įžymybės irgi kenčia: kokios ligos kankina Kim Kardashian, Halle Berry ir kitas žvaigždes  (4)
2015 m. birželio 1 d. 10:11
Nors visuomenė įžymybes dažniausiai linkusi sudievinti, žinomi veidai, žvelgiantys į mus iš televizijos ekranų bei žurnalų puslapių, yra lygiai tokie patys žmonės kaip ir mes. Ir, nors geresnė finansinė padėtis dažnai leidžia pretenduoti į brangesnį gydymą, čia galime prisiminti taisyklę, kad už pinigus sveikatos nenusipirksime. Taigi, pristatome jums penkias įžymybes, kurios jau senokai kovoja su lėtinėmis ligomis. Ir kalbame ne apie „žvaigždžių ligą“...
Jaunieji išradėjai stebina pasaulį: įkvepiančios istorijos
2015 m. gegužės 24 d. 00:00
Kol jų bendraamžiai dar žaidžia kompiuterinius žaidimus, grupelė talentingų jaunuolių visą dėmesį skiria medicinos naujovėms kurti. Mokykloje mokslininkų karjerą pradėjusių vaikinų ir merginų darbai, laimėję ne vieną apdovanojimą tarptautinėse mokslo mugėse, jau įvertinti pasaulyje.
Despotė žmona norėjo R. Williamsą uždaryti į prieglaudą, kur būtų galėjusi jį kontroliuoti  (25)
2015 m. gegužės 18 d. 09:05
Aktoriaus Robino Williamso savižudybė paliko daug neatsakytų klausimų. Nemažai jų yra susiję su kino žvaigždės žmona Susan Schneider, skelbia celebdirtylaundry.com.
Liga, pravirkdžiusi milijonus: įdomūs faktai  (4)
2015 m. gegužės 11 d. 10:24
„Šią dieną aš pamiršiu, bet tai nereiškia, jog ji yra nesvarbi“, – šiuos žodžius filme „Vis dar Elis“ („Still Alice“, rež. Richardas Glatzerio ir Washas Westmorelandas) apie Alzheimeriu sergančią Elis Houland tarė aktorė Julianne Moore (54) ir ne tik pravirkdė milijonus žiūrovų, papildė gausią apdovanojimų kolekciją, bet ir atkreipė visuomenės dėmesį į šią sunkią bei klastingą ligą.
Paskutinės A. Hitlerio valandos: Eva sakė norinti būti „gražus lavonas“  (136)
2015 m. gegužės 3 d. 18:15
Nauja, hipnotizuojanti knyga minutė po minutės atskleidžia, kokia buvo paskutinė Adolfo Hitlerio para jo bunkeryje Berlyne prieš 70 metų.
Britas prisipažino: kai mano žmona tapo vyru, mūsų santuoka sutvirtėjo  (60)
2015 m. balandžio 28 d. 23:00
Grahamas Hopwoodas iš Bredfordo nenustebo, kai jo žmona Catherine prisipažino norinti tapti vyru, ir dabar jie laimingesni nei anksčiau, rašo „The Mirror“.
D. Mikutienė. Žmogaus gyvybės kaina įsakymų labirintuose  (41)
2015 m. balandžio 1 d. 11:41
Europos Sąjungoje net 30 milijonų žmonių serga retomis ligomis. Kiek tokių žmonių yra Lietuvoje — nežinia, nes iki šiol nėra jokio retų ligų registro, nors retų ligų gydymo reglamentavimas yra privalomas ir yra visų ES narių sveikatos politikos dalis.
Princas Charlesas sulaukė legendinio boksininko Muhammado Ali pagyrimo
2015 m. kovo 21 d. 12:43
Bokso superžvaigždė Muhammadas Ali penktadienį pavadino Velso princą Charles'ą (Čarlzą) „didžiausiuoju“, kai kelionę po Jungtines Valstijas baigiantis Didžiosios Britanijos sosto įpėdinis apsilankė buvusio sportininko gimtajame mieste.
Lietuvių mokslininkui – aukščiausias Amerikos fizikos draugijos įvertinimas  (44)
2015 m. kovo 13 d. 16:47
Į Amerikos fizikos draugijos programos „Outstanding Referees“ sąrašus šiais metais įtrauktas Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) Fundamentinių tyrimų skyriaus mokslininkas prof. habil. dr. Kęstutis Pyragas. Jis yra pirmasis mokslininkas iš Baltijos šalių, pagerbtas aukščiausiu recenzentų įvertinimu nuo pat šios programos įkūrimo pradžios 2008 m.
Iš pirmo žvilgsnio nedidelis dalykas gali sukelti vėžį ir kitas nepagydomas ligas  (11)
2015 m. kovo 7 d. 00:10
Skambina pavojaus varpais: lietuvių burnose – tiksinčios bombos.
Įdomūs faktai apie šlapimą: kokias ligas išduoda  (26)
2015 m. kovo 6 d. 06:40
Šlapimas , be abejonės, nėra ta sveikatos tema, apie kurią žmonės dažnai kalbėtų. Tačiau taip buvo ne visada. Senovėje žmonės šlapimą vartojo pačiose netikėčiausiose situacijose. O ir dabar yra piliečių, tikinčių stebuklinga šlapimo galia.
Po avarijos paralyžiuota: nieko neskaudėjo, net nesupratau, kada lūžo stuburas  (88)
2015 m. vasario 15 d. 17:51
29-erių Raimonda Kavaliauskaitė nė sekundei nebuvo praradusi sąmonės ir net nepajuto, kada verčiantis mašinai nuo šlaito lūžo stuburas.
Hiperaktyvumas: 10 klausimų specialistui
2015 m. sausio 14 d. 00:05
Kai dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sutrikimas (angl. ADHD - Attention Deficit Hyperactivity Disorder) diagnozuojamas vaikui ar paaugliui, tėvai sutrinka – o kas dabar bus? Portalas eltern.de kalbina psichologijos profesorių, kuris atsako į daugelį rūpimų klausimų.
Paskutiniai garsių žmonių prieš mirtį ištarti žodžiai  (10)
2015 m. sausio 11 d. 09:52
Ar bent įsivaizduojate, kokius paskutinius žodžius prieš mirtį ištarė garsiausi pasaulio menininkai, pranašai, verslo magnatai ir politikai? Kai kurių jų ištartos paskutinės frazės liko taip ir nepaaiškintos.
Bokso legenda M. Ali išrašytas iš ligoninės
2015 m. sausio 8 d. 09:27
Muhammado Ali šeimos atstovas pranešė, kad bokso legenda pasveiko po stiprios šlapimo takų infekcijos ir buvo išrašytas iš ligoninės. Pasak atstovo Bobo Gunnello, 72-ejų metų M. Ali, kuris tris kartus yra tapęs pasaulio sunkiasvorių čempionu, antradienį vakare išėjo iš ligoninės, kurios pavadinimas nenurodomas, ir grįžo namo.
Iš ligoninės išleistas legendinis boksininkas M. Ali
2015 m. sausio 7 d. 16:53
Bokso legenda Muhammadas Ali buvo paleistas iš ligoninės, kurioje atsidūrė praėjusį mėnesį dėl sunkios šlapimo takų infekcijos, praneša BBC .
Legendinis boksininkas M. Ali atsidūrė ligoninėje  (5)
2014 m. gruodžio 21 d. 09:50
Vienas geriausių visų laikų boksininkų Muhammadas Ali paguldytas į ligoninę dėl pneumonijos (plaučių uždegimas). Tiesa, neatskleidžiama, kurioje ligoninėje yra prižiūrimas buvęs sportininkas, rašo CNN .
Robinas Williamsas – absoliutus 2014 m. „Google“ paieškų lyderis
2014 m. gruodžio 16 d. 15:13
Robino Williamso mirtis paskatino žmones visame pasaulyje internete ieškoti informacijos apie garsiojo komiko gyvenimą ir šiais metais tai buvo stipriausia paieškų „Google“ tendencija, antradienį pranešė ši interneto gigantė.
Nepraraskite budrumo: naktis klube gali baigtis nemaloniomis pasekmėmis  (68)
2014 m. gruodžio 13 d. 21:35
Jau ne kartą esu girdėjęs apie tai, kai žmonės praranda atmintį po siautulingų vakarėlių, ypač naktiniuose klubuose. Dažniausias pasakojimas pasižymi vienu bendru elementu – gėriau kokteilį, o kas toliau – niekaip negaliu prisiminti, nors tu ką. Ko gero, kokteiliai iš nepažįstamų rankų kartais gali būti ne tiek vaišingumo išraiška, kiek spąstai.
Teatro instaliacija leidžia patirti Parkinsono ligos simptomus
2014 m. gruodžio 10 d. 14:23
Tai unikalus teatro potyris, tačiau tik vienam žiūrovui. Ir nors šis vaizdo įrašas turi geros dramos elementų, jis atlieka svarbų darbą suprantant Parkinsono ligą. Žiūrovas girdi mintis ir regi pasaulį 33 metų vyro, kuriam vystosi Parkinsono ligos simptomai, akimis. Jis ketina sakyti kalbą per vestuvių pobūvį, bet dėl drebančių rankų jam sunku net nulaikyti šaukštą. Jis yra išsigandęs.
Kavos poveikis organizmui: pasiklydę tarp mitų ir tiesos  (26)
2014 m. lapkričio 25 d. 06:23
Apie kavos poveikį organizmui dažniausiai galima išgirsti dvi priešingas nuomones. Pirmoji – kava turi daug neigiamų savybių ir jos derėtų atsisakyti. Antroji – saikingai geriama kava ne tik nekenkia, bet ir teigiamai veikia mūsų sveikatą.
Smarkiai pablogėjo legendinio boksininko M. Ali sveikata  (10)
2014 m. spalio 13 d. 07:28
Legendinis boksininkas Muhammadas Ali , kuris serga Parkinsono liga, nepajėgė atvykti į filmo apie save premjerą, - praneša agentūra REUTERS. Pasak M. Ali brolio Rachmanno, buvusio boksininko sveikatos būklė labai prasta ir jis beveik negali kalbėti.
Liga, kurios labai gėdijamasi: net keli lašeliai yra ženklas susimąstyti  (28)
2014 m. rugsėjo 22 d. 14:00
Visuomenėje vis dar gajūs mitai, jog su šlapimo nelaikymo problema susiduria tik senyvo amžiaus žmonės ir kad keli lašeliai neturėtų kelti nerimo, teigia gydytoja, „Inkocentro“ vadovė Jurga Misevičienė.