Parkinsono liga

Mirė legendinės grupės „Earth, Wind & Fire“ įkūrėjas M. White'as  (5)
2016 m. vasario 5 d. 05:46
Būdamas 74-erių mirė populiarios grupės „Earth, Wind & Fire“ įkūrėjas Maurice'as White'as. Dainininkas ir dainų autorius Anapilin iškeliavo ketvirtadienį po ilgos kovos su Parkonsono liga. Žvaigždė mirė savo namuose Los Andžele.
Rado būdą įveikti vėžį su 50 kartų mažiau chemoterapijos  (11)
2016 m. sausio 18 d. 15:57
Patalpinus vaist ą nuo vėž io į burbuliukus, gautus iš paties paciento imuninės sistemos, jis tampa kur kas efektyvesnis. Toks metodas apsaugo vaistą paclitakselį nuo paties organizmo gynybos, o tai reiškia, kad auglį pasieks visas burbuliukų krovinys, rašo svetainė futurity.org.
Tobulindami kūnus, pamirštame vieną grėsmę  (1)
2016 m. sausio 10 d. 10:44
Kai žmonės pasitelkė sau į pagalbą mažiausią šio pasaulio gyventoją elektroną, elektronika skverbiasi į visas mūsų gyvenimo sritis ir lengvina gyvenimą.
Liga, kuri sugadina ne tik vyresnių žmonių, bet ir jų artimųjų gyvenimus  (23)
2015 m. gruodžio 19 d. 00:00
Ponas N., kadaise buvęs garsus visuomenės veikėjas, dienas leidžia senelių globos namuose. Paklaustas apie savo gimimo datą, vargiai gali ją prisiminti.
Sukūrė technolgiją, kuri iš anksto praneša apie žemo kraujospūdžio krizę  (1)
2015 m. lapkričio 23 d. 12:02
„ Hipotenzija yra pasaulinio masto problema, kuriai iki šiol nebuvo galima užbėgti už akių. Mūsų institutas kartu su LSMU mokslininkais sukūrė technologiją, padėsiančią iš anksto numatyti individualaus paciento hipotenzijos krizės pradžią bei įspėti apie tai gydantį personalą“, – teigė Kauno technologijos universiteto (KTU) Sveikatos telematikos mokslo instituto direktorius prof. Arminas Ragauskas .
Žmona atskleidė tikrąją R. Williamso savižudybės priežastį  (15)
2015 m. lapkričio 3 d. 18:19
Nors gerbėjai visame pasaulyje manė, kad aktorius Robinas Williamsas nusižudė, nes sirgo depresija, jo žmona Susan Schneider atskleidžia tikrąją tragedijos priežastį, skelbia uk.eonline.com.
Neįtikėtinas moters talentas: užuodžia Parkinsono ligą  (2)
2015 m. spalio 23 d. 12:58
Viena Škotijoje gyvenanti 65 metų amžiaus britė turi mokslininkus stebinantį gebėjimą užuosti Parkinsono ligą. Moteris užuodžią ligą pauosčiusi marškinėlius, kuriuos vilkėdami miegojo sergantieji čia liga, skelbia Didžiosios Britanijos spauda.
Kaip iš tiesų mus veikia kava: mitai ir tiesa  (35)
2015 m. spalio 1 d. 08:10
Apie kavos poveikį organizmui dažniausiai galima išgirsti dvi priešingas nuomones. Pirmoji – kava turi daug neigiamų savybių ir jos derėtų atsisakyti. Antroji – saikingai geriama kava ne tik nekenkia, bet ir teigiamai veikia mūsų sveikatą.
Profesorius atvirai: nesąmonė, kad senstant visi turime kvailėti  (2)
2015 m. rugsėjo 7 d. 10:09
„Dalis žmonių įsitikinę, kad atminties ir kiti sutrikimai, taip pat silpnaprotystė yra natūralus senėjimo procesas. Bet taip nėra. Tai ligos, kurias reikia gydyti“, - sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Neurologijos centro vadovas profesorius Gintaras Kaubrys (51 m.).
Išvengti neurologinių ligų padės pakeista miego poza  (9)
2015 m. rugpjūčio 17 d. 21:38
Mokslininkai teigia, kad miegojimas ant šono – skirtingai nuo miegojimo ant nugaros ar pilvo – yra geriausias būdas „išvalyti“ smegenis ir sumažinti Alzhaimerio , Parkinsono ir kitų neurologinių ligų riziką, rašo portalas „Futurity“.
Buvęs JAV prezidentas G.H.W.Bushas susižeidė pargriuvęs namuose  (24)
2015 m. liepos 16 d. 09:34
George'as H.W.Bushas , vyriausias iš tebegyvenančių buvusių JAV prezidentų, trečiadienį pargriuvo savo vasaros rezidencijoje ir susilaužė kaklo kaulą, bet jo būklė patenkinama, pranešė jo atstovas.
91 metų buvęs JAV prezidentas George`as H.W. Bushas paguldytas į ligoninę  (4)
2015 m. liepos 16 d. 08:22
Buvęs Jungtinių Valstijų prezidentas George`as H. W. Bushas sveiksta. 91 metų Bushų šeimos patriarchas trečiadienį buvo paguldytas į ligoninę, kai jam parkritus savo namuose Meino valstijos Kenebankporto mieste lūžo vienas kaklo slankstelis, rašo eonline.com.
Kofeinas, nikotinas ir elektroniniai „narkotikai“: kieno ateitis šviesiausia?  (7)
2015 m. liepos 14 d. 11:43
Neįsivaizduojate ryto be gaivinančios arbatos puodelio? Išbėgę iš namų sustojate nusipirkti puodelio stiprios kavos? O gal pirmas cigaretės dūmas tarsi nušviečia blankų rytinį pasaulį? Įpusėjus dienai pajuntate koncentracijos stygių? Pradeda streikuoti atmintis, o jūsų gabumai tarsi „išgaruoja“. Bet vos tik „susiverčiate“ dar vieną kofeino, nikotino „dozę“ – jūs vėl pilnas jėgų?
Viena baisiausių ligų vyrą visiškai paralyžiavo: pirmieji simptomai atrodė visai nekalti  (140)
2015 m. liepos 5 d. 17:51
Ligą, kuri per dvejus metus praktiškai sunaikino fizikos mokslų fizikos mokslų daktaro Irmanto Mikulsko raumenis, medikai vadina viena baisiausių, kuria, deja, serga žmonės. Tačiau vyras, jau nebegalintis ir kalbėti, iki šiol dirba mokslinį darbą ir kuria išradimus.
Priemonės, padėsiančios išvengti ar palengvinti Parkinsono ligą  (17)
2015 m. liepos 4 d. 22:19
Parkinsono ligos priežastis yra mažas dopamino kiekis organizme, LRT Radijui sako žolininkė Nijolė Degutienė . „Pavyzdžiui, šokoladas yra kakavos produktas, kuris taip pat padeda dopaminui išsiskirti.
Liga, kuri sutrikdė visam gyvenimui: gali šlapintis tik per kateterį  (35)
2015 m. birželio 8 d. 23:55
Rūta Udraitė Mikalauskienė augina penkerių metų dukrą, kuri visą gyvenimą galės šlapintis tik su kateteriu. Reta liga sergančios mergaitės mamai tenka praeiti kryžiaus kelius, kad jos dukra turėtų galimybę normaliai vystytis ir gyventi normalioje visuomenėje.
Mirė Nobelio premijos laureatas I.A. Rose'as  (1)
2015 m. birželio 3 d. 12:01
Antradienį JAV , Masačusetso valstijoje mirė biochemikas Irwinas A. Rose'as, 2004 metais su dviem kitais mokslininkais pasidalinęs Nobelio chemijos premiją, skirtą už išsiaiškinimą, kaip ląstelės atpažįsta senus bei nebeveikiančius baltymus ir perdirba juos į naujus baltymus. Jo ir kolegų atradimas tapo pagrindu sukurti naują vaistų nuo vėžio klasę. Velioniui buvo 88 metai.
Įžymybės irgi kenčia: kokios ligos kankina Kim Kardashian, Halle Berry ir kitas žvaigždes  (4)
2015 m. birželio 1 d. 10:11
Nors visuomenė įžymybes dažniausiai linkusi sudievinti, žinomi veidai, žvelgiantys į mus iš televizijos ekranų bei žurnalų puslapių, yra lygiai tokie patys žmonės kaip ir mes. Ir, nors geresnė finansinė padėtis dažnai leidžia pretenduoti į brangesnį gydymą, čia galime prisiminti taisyklę, kad už pinigus sveikatos nenusipirksime. Taigi, pristatome jums penkias įžymybes, kurios jau senokai kovoja su lėtinėmis ligomis. Ir kalbame ne apie „žvaigždžių ligą“...
Jaunieji išradėjai stebina pasaulį: įkvepiančios istorijos
2015 m. gegužės 24 d. 00:00
Kol jų bendraamžiai dar žaidžia kompiuterinius žaidimus, grupelė talentingų jaunuolių visą dėmesį skiria medicinos naujovėms kurti. Mokykloje mokslininkų karjerą pradėjusių vaikinų ir merginų darbai, laimėję ne vieną apdovanojimą tarptautinėse mokslo mugėse, jau įvertinti pasaulyje.
Despotė žmona norėjo R. Williamsą uždaryti į prieglaudą, kur būtų galėjusi jį kontroliuoti  (25)
2015 m. gegužės 18 d. 09:05
Aktoriaus Robino Williamso savižudybė paliko daug neatsakytų klausimų. Nemažai jų yra susiję su kino žvaigždės žmona Susan Schneider, skelbia celebdirtylaundry.com.
Liga, pravirkdžiusi milijonus: įdomūs faktai  (4)
2015 m. gegužės 11 d. 10:24
„Šią dieną aš pamiršiu, bet tai nereiškia, jog ji yra nesvarbi“, – šiuos žodžius filme „Vis dar Elis“ („Still Alice“, rež. Richardas Glatzerio ir Washas Westmorelandas) apie Alzheimeriu sergančią Elis Houland tarė aktorė Julianne Moore (54) ir ne tik pravirkdė milijonus žiūrovų, papildė gausią apdovanojimų kolekciją, bet ir atkreipė visuomenės dėmesį į šią sunkią bei klastingą ligą.
Paskutinės A. Hitlerio valandos: Eva sakė norinti būti „gražus lavonas“  (136)
2015 m. gegužės 3 d. 18:15
Nauja, hipnotizuojanti knyga minutė po minutės atskleidžia, kokia buvo paskutinė Adolfo Hitlerio para jo bunkeryje Berlyne prieš 70 metų.
Britas prisipažino: kai mano žmona tapo vyru, mūsų santuoka sutvirtėjo  (60)
2015 m. balandžio 28 d. 23:00
Grahamas Hopwoodas iš Bredfordo nenustebo, kai jo žmona Catherine prisipažino norinti tapti vyru, ir dabar jie laimingesni nei anksčiau, rašo „The Mirror“.
D. Mikutienė. Žmogaus gyvybės kaina įsakymų labirintuose  (41)
2015 m. balandžio 1 d. 11:41
Europos Sąjungoje net 30 milijonų žmonių serga retomis ligomis. Kiek tokių žmonių yra Lietuvoje — nežinia, nes iki šiol nėra jokio retų ligų registro, nors retų ligų gydymo reglamentavimas yra privalomas ir yra visų ES narių sveikatos politikos dalis.
Princas Charlesas sulaukė legendinio boksininko Muhammado Ali pagyrimo
2015 m. kovo 21 d. 12:43
Bokso superžvaigždė Muhammadas Ali penktadienį pavadino Velso princą Charles'ą (Čarlzą) „didžiausiuoju“, kai kelionę po Jungtines Valstijas baigiantis Didžiosios Britanijos sosto įpėdinis apsilankė buvusio sportininko gimtajame mieste.
Lietuvių mokslininkui – aukščiausias Amerikos fizikos draugijos įvertinimas  (44)
2015 m. kovo 13 d. 16:47
Į Amerikos fizikos draugijos programos „Outstanding Referees“ sąrašus šiais metais įtrauktas Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) Fundamentinių tyrimų skyriaus mokslininkas prof. habil. dr. Kęstutis Pyragas. Jis yra pirmasis mokslininkas iš Baltijos šalių, pagerbtas aukščiausiu recenzentų įvertinimu nuo pat šios programos įkūrimo pradžios 2008 m.
Iš pirmo žvilgsnio nedidelis dalykas gali sukelti vėžį ir kitas nepagydomas ligas  (11)
2015 m. kovo 7 d. 00:10
Skambina pavojaus varpais: lietuvių burnose – tiksinčios bombos.
Įdomūs faktai apie šlapimą: kokias ligas išduoda  (26)
2015 m. kovo 6 d. 06:40
Šlapimas , be abejonės, nėra ta sveikatos tema, apie kurią žmonės dažnai kalbėtų. Tačiau taip buvo ne visada. Senovėje žmonės šlapimą vartojo pačiose netikėčiausiose situacijose. O ir dabar yra piliečių, tikinčių stebuklinga šlapimo galia.
Skambina pavojaus varpais: lietuvių burnose – tiksinčios bombos  (152)
2015 m. vasario 27 d. 11:39
Ar gali nedidelis kariesas pakeisti žmogaus gyvenimą? Gydytoja odontologė Sandra Butkienė įsitikinusi – tikrai taip. Deja, ne į gerąją pusę. Tyrimai įrodė, kad dantų kariesas gali sukelti net tokias rimtas ligas, kaip vėžys, Alzhaimerio ar Parkinsono liga .