Panevėžio RAAD

Joninėms besiruošusiems brakonieriams labai nepasisekė  (5)
2015 m. birželio 26 d. 12:41
Joninėms žuvies tinklais pasigauti nusprendusiems brakonieriams labai nepasisekė. Vyrai manė, kad prieš šventę aplinkosaugininkai nedirbs, tačiau labai apsiriko.
Įkliūva ir patys atsargiausi: sučiupo su 12 tinklų  (7)
2015 m. birželio 17 d. 14:07
Aplinkosaugininkai ilgai bandė pričiupti vieną brakonierių ir pagaliau jiems pavyko. Brakonieriaus valdose buvo surasta daugybė tinklų. Už tai jam bus skiriama didelė bauda, praneša Panevėžio RAAD.
Važiavę pirkti subrakonieriautos žuvies aplinkosaugininkai surado tinklų arsenalą
2015 m. birželio 9 d. 10:25
Sužinoję, kad Rokiškio rajone vykdoma nelegali prekyba subrakonieriauta žuvimi, aplinkosaugininkai apsimetė pirkėjais ir pabandė jos įsigyti.
Negali paaiškinti, kaip įmonės sandėlyje atsidūrė briedis  (5)
2015 m. birželio 5 d. 10:34
Panevėžyje - neeilinis įvykis. Vienos įmonės darbuotojai labai nustebo sandėlyje pamatę išsigandusį briedį. Netrukus atskubėjusi pagalba padėjo gyvūnui saugiai pasiekti mišką.
Panevėžyje per daugiabučių langus šaudomi kovai  (29)
2015 m. gegužės 27 d. 12:02
Konfliktas tarp varninių paukščių ir žmogaus Panevėžyje tęsiasi. Panevėžyje iš Tulpių gatvėje esančio daugiabučio namo išėjusį pasivaikščioti pilietį privertė krūptelti išgirsti šūviai, teigiama Panevėžio RAAD išplatintame pranešime spaudai.
Lydekų mėgėjams ruošiasi užkurti tikrą pirtį  (6)
2015 m. vasario 17 d. 14:23
Lydekoms nuo vasario 1 dienos iki balandžio 20 d. leidžiama ramiai ruoštis nerštui ir atsikvėpti nuo meškeriotojų antplūdžio. O štai lydekų ištroškusiems brakonieriams rengiama tikra pirtis - beveik tris mėnesius be atvangos darbuosis aplinkosaugininkai , tikrindami įvairius vandens telkinius, ar tik koks gudrutis nesugalvos ne laiku ir ne vietoje užmerkti savo meškerės, tikintis sugauti užgintą grobį.
Įeis į istoriją: brakonieriams – 10 tūkst. eurų bauda  (25)
2015 m. sausio 15 d. 13:38
Panevėžio regiono aplinkosaugininkai praneša, kad galimai neteisėtu būdu buvo sumedžioti 3 briedžiai – patelė ir du jaunikliai. Policija šiuo metu yra pradėjusi tyrimą, nes gamtai padaryta žala siekia įspūdingas sumas.
Kai nesiseka, tai nesiseka: tinklai tušti, bet baudą susimokėti teks  (7)
2014 m. gruodžio 5 d. 10:22
Rokiškio rajono Kriaunų seniūnijos Baršėnų kaimo teritorijoje ant gražaus Sartų ežero kranto kartu su draugu A. D., gyvena pilietis S. D. Turėdami laisvo laiko (abu niekur nedirba) piliečiai neteisėtai žvejodavo, naudodami draudžiamus žvejybos įrankius - statomus tinklus. Tačiau viena žvejyba buvo lemtinga.
Brakonierius teisinosi elnią supainiojęs su šernu  (11)
2014 m. rugsėjo 17 d. 16:46
Vakar, rugsėjo 16 d., Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Kupiškio rajono gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams įkliuvo medžiotojas brakonierius . Jo laimikis – suaugęs tauriojo elnio patinas , kurį jis aiškino sumedžiojęs per klaidą – supainiojęs elnią su šernu.
Ne pirmą kartą pričiuptas brakonierius: negaliu atsispirti, juk prie ežero gyvenu  (15)
2014 m. rugsėjo 3 d. 14:24
Panevėžio regiono aplinkosaugininkų diena Obelių seniūnijoje, Obelių ežere buvo kupina kurioziškų situacijų. Iš pradžių ežere pastebėta valtis , kurią įtartinai, tarsi kažko ieškodami, irklavo du asmenys. Sulaukus, kol atplauks į krantą, paaiškėjo, kad šie žvejai neturi leidimų mėgėjiškai žvejybai, žvejybos įrankių valtyje nebuvo, tačiau ant dugno tysojo keletas sugautų lynų.
Rokiškėnai sukrėsti - briedė metėsi ant automobilio, kad išgelbėtų jauniklį  (14)
2014 m. rugsėjo 1 d. 12:22
Pastaruoju metu vis dažnėjantys pranešimai apie didžiųjų žvėrių susidūrimus su automobiliais signalizuoja apie suaktyvėjusią žvėrių migraciją per automobilių kelius . Prieš savaitę Vilniaus rajone po susidūrimo su briedžiu nukentėjo senyva pora , žvėris nugaišo vietoje. O šio penktadienio popietę Bendrasis pagalbos centras pranešė, kad Rokiškio rajone, Sėlynės kaimo prieigose, kelyje Rokiškis – Svėdasai automobilis susidūrė su briede. Tačiau įvykio liudininkai neatsistebi motinos pasiaukojimu gelbėjant patirties neturintį jauniklį.
Prieš ir po: ką galima sukurti iš sąvartyno?
2014 m. rugpjūčio 25 d. 16:35
Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras įgyvendindamas Panevėžio regiono senų sąvartynų ir šiukšlynų uždarymo projektą pabaigė 93 senų sąvartynų uždarymo darbus. Nuotraukose matote, kaip pasikeitė vienas iš rajone dūlėjusių, Vilkapievių sąvartynas . Šiuo metu rajono svečias, užlipęs ant kalvelės vargu ar atspėtų, kas anksčiau buvo šioje vietoje.
Ant kelio – negyva Raudonosios knygos atstovė  (9)
2014 m. rugpjūčio 12 d. 16:05
Panevėžio aplinkos apsaugos departamentas (RAAD) praneša, kad Vyžuonos medžiotojų klubo plotuose (Rokiškio rajone) ant kelio rasta negyva ūdra. Ją užfiksavo pro šalį važiavęs pilietis. Aplinkosaugininkai išsiaiškino, kad gyvūną matė ir medžiotojai , tačiau neskubėjo apie tai pranešti.
Ministrus ragina pasekti V. Mazuronio pavyzdžiu  (47)
2014 m. birželio 20 d. 08:51
Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė teigiamai įvertino aplinkos ministro Valentino Mazuronio žingsnį atleidžiant Aplinkos ministerijai pavaldžių institucijų vadovus ir kitiems ministrams siūlo pasekti šiuo pavyzdžiu.
Aistros dėl srutų  (29)
2014 m. birželio 14 d. 16:00
Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) ėmėsi iniciatyvos užglaistyti tarp smulkiųjų ūkininkų ir aplinkosaugininkų verdančią nesantaiką, kuri paaštrėjo užpernai įsigaliojus ES mėšlo tvarkymo direktyvai. Ar aplinkosaugininkų reikalavimai ne per griežti? Gal inspektorius turėtų būti konsultantas ir patarėjas, ne tik baudžiantis prievaizdas? O gal ūkininkai manipuliuoja tariamu ar tikru nežinojimu?
Vyrai dėl stirnos supjaustė tvorą  (15)
2014 m. gegužės 30 d. 13:49
Panevėžio aplinkos apsaugos departamento inspektorius Gytautas Stukas gavo pranešimą, kad Matulionio gatvėje, Kupiškio mieste, buvusio autoserviso teritorijos tvoroje, yra įstrigusi stirnaitė. Nuvykęs į vietą aplinkosaugininkas įsitikino, kad pranešimas buvo teisingas ir į pasikvietė Kupiškio rajono agentūros pareigūnus.
Už smėlį - beveik 8000 litų bauda  (16)
2014 m. gegužės 5 d. 19:12
Daug diskusijų bei nepagrįstų skundų inspektorių atžvilgiu sukėlusi administracinių teisės pažeidimų byla dėl neteisėto smėlio kasimo pagaliau baigta.
Pritarta įstatymui, kuris reglamentuos prasmengančių žemių regiono apsaugą  (7)
2014 m. balandžio 22 d. 19:30
Lietuvoje, ypač Biržų apylinkėse, nuo seno žinomi ten vykstantys keisti dalykai: tai prasmenga žemė, sugriaudama pastatus ar visą diendaržį su gyvuliais nugramzdindama į požemį, tai dingsta upelis, o jo vanduo, žiūrėk, kitoje vietoje prasimuša šaltiniu. Pasitaiko, kad net žuvys viename ežere dingsta, o po kurio laiko pasirodo kaimyniniame ežeriuke. Dabar tokie reiškiniai, vadinami karstiniais, suprantami kaip gausybės esančių ir naujai atsirandančių požeminio vandens išplautų urvų pasekmė.
Tikrins automobilių remontininkus  (28)
2014 m. balandžio 8 d. 11:53
Aplinkos ministerija primena apie balandžio 1 d. prasidėjusią akciją „Garažiukas“. Įgyvendinant akciją siekiama užtikrinti tinkamą atliekų tvarkymą autotransporto priežiūros ir remonto sektoriuje, taip pat užkirsti kelią aplinkos teršimui transporto priemonių atliekomis.
Panevėžiečio išradingumas: signalizacija žvėrims ir aplinkosaugininkams  (3)
2014 m. balandžio 7 d. 13:45
Panevėžio RAAD aplinkos apsaugos inspektoriai kovo 21 d. iš Panevėžio policijos komisariato gavo informaciją, kad Panevėžio rajone galimai vykdomos neteisėtos medžioklės. Nuvykus į vietą, inspektoriai prie pat sodybos, miške, aptiko įrengtą šėrykla žvėrims šerti, kurioje buvo įrengta signalizacija, pranešanti apie priartėjančius žvėrelius. Išradingumui ribų nėra: brakonieriai tokią pat signalizaciją, įspėjančią apie artėjančius pašalinius asmenis, buvo įsirengę ir ant vietinio keliuko.
Skelbiama akcija „Augintinis teršia – šeimininkas moka“  (33)
2014 m. kovo 31 d. 10:38
Siekiant apsaugoti viešas teritorijas nuo taršos naminių gyvūnų ekskrementais nuo š. m. balandžio 1 d. iki balandžio 30 d. skelbiama akcija „Augintinis teršia – šeimininkas moka“.
Savaitgalį – aktyvesnė žvejų mėgėjų kontrolė  (12)
2014 m. vasario 21 d. 12:37
Pasitraukus šalčiams, tačiau vandens telkinius vis dar kaustant ledui, ant jų pažvejoti susirenka gausus žvejų mėgėjų būrys. Dėl to daugėja pranešimų apie neleistinai gaudomas ar netinkamo dydžio žuvis, netvarkomą aplinką ir kitus pažeidimus. Siekiant užtikrinti tinkamą žvejybos kontrolę, savaitgalį visoje Lietuvoje bus organizuojami aplinkosaugininkų reidai . Jų metu inspektoriai tikrins, ar žvejai mėgėjai nežvejoja šiuo metu draudžiamų žvejoti lydekų, ar yra atsakingai pasiruošę žūklei ir ar turi leidimus žvejoti.
Savaitgalį ant ledo masiškai lips žvejai ir aplinkosaugininkai  (17)
2014 m. sausio 24 d. 13:11
Savaitgalį visoje Lietuvoje bus organizuojami aplinkosaugininkų reidai, praneša Aplinkos ministerija. Jų metu inspektoriai tikrins, ar žvejai mėgėjai atsakingai pasiruošę žūklei ir ar turi leidimus žvejoti.
Varyminė medžioklė netikėtai virto „pokrūmine“  (24)
2014 m. sausio 17 d. 13:03
Panevėžio regiono aplinkosa apsaugos departamento pareigūnai, tikrindami, kaip medžiotojai laikosi Medžioklės taisyklių, sugavo ir nubaudė stirnos jauniklę nušovusį vyrą. Jis negalėjo paaiškinti, kodėl šovė į šiuo metu draudžiamą medžioti žvėrelį.
Už elnią 20 tūkst. baudą gavusį medžiotoją užjaučia ir aplinkosaugininkai, ir miškininkai  (99)
2014 m. sausio 10 d. 12:01
GRYNAS.lt jau rašė apie nušautą trečiametį elnio patiną, kuris ragų gerai neįžiūrėjusiam medžiotojui atsieis arti 20 tūkst. litų. Plačiau šį atvejį aprašo leidinio „Sekundė“ žurnalistai.
Vos pabaigęs mokėti baudą, užsidirbo keliskart didesnę su galimybe „sėsti“  (19)
2013 m. gruodžio 16 d. 16:14
Trisdešimt aštuonerių metų Panevėžio rajono gyventojas D. M. tik šių metų birželio mėnesį dalimis baigė mokėti jam 2010 metais Panevėžio regiono aplinkosaugininkų paskirtą 2800 Lt baudą už neteisėtą medžioklę Kupiškio rajone. Tais pačiais metais, už neregistruoto šaunamojo ginklo laikymą ir naudojimą jis buvo nuteistas, bausmės vykdymą atidedant, tačiau, kaip paaiškėjo, jaunas vyras iš savo klaidų nepasimokė.
Patyrusio brakonieriaus namuose aplinkosaugininkai susitiko policijos pareigūnus  (12)
2013 m. spalio 9 d. 11:26
Antradienį Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, gavę informaciją apie galimą brakonieriavimą Širvėnos ežere Biržuose, sulaikė du šio miesto gyventojus, neteisėtai tinklais sugavusius 12 lydekų, 8 ešerius, 5 raudes ir 13 kuojų. Jie turės atlyginti 6613 litų gamtai padarytą žalą ir sumokėti administracinę baudą, kuri gali būti siekti nuo 400 iki 1000 litų.
V. Mazuronis: karinėje bazėje nesislėpėme  (138)
2013 m. rugsėjo 26 d. 10:49
Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis sako, kad Pajuosčio karinė bazė beveik nenaudojama, yra svarstymų ją uždaryti, o aplinkosaugininkų renginys nėra pirmasis renginys toje teritorijoje, nes renginiai karinėje bazėje vyksta nuolat.
Ką daryti, kad žvejojant lašišas netektų sumokėti 72 tūkst. litų?  (52)
2013 m. rugsėjo 5 d. 18:06
Prasidėjus akcijai „Lašiša – 2013“ aplinkosaugininkai jau sučiupo ir 72 tūkst. Lt baudą skyrė neteisėtai 35 lašišinių žuvų jauniklius sugavusiam meškeriotojui. Ką reikia žinoti ruošiantis lašišų žvejybai, kad netektų susimokėti tūkstantinės baudos ?