Panevėžio RAAD

Sučiuptas brakonierius labai gailėjosi, bet ne dėl to, kad brakonieriavo  (13)
2015 m. lapkričio 16 d. 15:31
Aplinkosaugininkai sučiupo brakonierių, kuris apgailestavo ne todėl, kad ryžosi brakonieriauti, bet labiausiai liūdėjo dėl to, jog tam pasirinko netinkamą dieną.
Aplinkosaugininkai nubaudė prisišiukšlinusį medžiotoją  (11)
2015 m. lapkričio 6 d. 15:15
Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai 2015 metais, vykdydami medžioklės ir žūklės kontrolės reidus, jau užfiksavo ir 17 kitų su laukinės gyvūnijos apsauga nesusijusių administracinių teisės pažeidimų, pranešime spaudai informuoja Panevėžio RAAD.
Išvardijo vietas, kur galima atsikratyti senų padangų  (3)
2015 m. spalio 12 d. 14:49
Artėjant laikui keisti padangas aplinkosaugininkai primena, kaip paprastai, nemokamai ir neteršiant aplinkos jomis atsikratyti.
Už subrakonieriautą stirną gavo tūkstantinę baudą  (9)
2015 m. spalio 7 d. 16:00
Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, gavę operatyvios informacijos, Biržų rajone Slyžių kaime sulaikė šio kaimo gyventoją B.U. Kaimo gyventojas vienos gražios dienos vakare netoli savo namų, vedamas medžioklės aistros, neteisėtai sumedžiojo suaugusį stirnos patiną, skelbiama Panevėžio RAAD pranešime spaudai.
Aplinkosaugininkai vairuotojams ir šunų šeimininkams surengė siurprizą  (2)
2015 m. rugsėjo 1 d. 13:19
Panevėžio agentūra kartu su Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir kontrolės skyriumi vykdė reidą Panevėžio miesto teritorijoje esančiose žaliosiose zonose. Reido tikslas - užkirsti kelią neteisėtam automobilių statymui vandens telkinių apsaugos juostose ir ant žaliųjų vejų, taip pat patikrinti, kaip laikomasi Gyvūnų laikymo taisyklių reikalavimų Panevėžio mieste.
Protestuodamas prieš valdžią tiesiai į gatvę išleidžia nuotekas  (1)
2015 m. rugpjūčio 21 d. 12:58
Panevėžio RAAD Kupiškio rajono agentūros pareigūnai gavo piliečio pranešimą, kad Kupiškio rajone, Noriūnų seniūnijoje, pilietis B. K. pila ant kelio nuotekas. Tai daroma jau ne pirmą kartą.
Lemtinga klaida, kurią daro žmonės, priglaudžiantys gandriukus  (3)
2015 m. rugpjūčio 17 d. 11:08
Sodyboje perintys gandrai nuo seno laikomi santarvės nešėjais ir namų saugotojais. Teigiama, jog mūsų tautos pasididžiavimas – baltasis gandras – gyvena iki 33-ejų metų, nors vidutinė jo gyvenimo trukmė yra 5-eri metai. Rugpjūčio 24-oji, šv. Baltramiejaus diena, lietuvių nuo seno laikoma gandrų išskridimo data, tačiau neretai iki šio laiko didžioji dalis gandrų jau būna palikę Lietuvą, o kita dalis – vėluojantieji, tolimam skrydžiui pakyla prasidėjus rudeniui, skelbiama Panevėžio RAAD pranešime.
Labai nepasisekė: teks atsisveikinti su brangiu šautuvu  (18)
2015 m. liepos 30 d. 18:00
Panevėžio RAAD gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai liepos 28 dieną, atlikdami aplinkosauginę akciją „Povandenininkai”, sulaikė du piliečius, A.K ir G.J., kurie povandeniniu pneumatiniu šautuvu šaudė žuvis rekultivuotame žvyro karjere prie Karsakiškio miestelio, Panevėžio rajone.
Rokiškyje siautėja vilkai  (58)
2015 m. liepos 30 d. 16:31
Kamajų seniūnijos ūkininkas iš Skeirių kaimo, liepos 29 rytą paskambino į Rokiškio rajono agentūrą ir pranešė, kad liepos 29-ios naktį vilkai ganykloje, Skeirių (Kamajų sen.) kaime, išpjovė 11 avių. Vilkai šeimininkavo ne tik ganykloje. Pasak ūkininko, vilkų būta ir tvarte, nes rado apdraskytų avių, o keleto dar neranda iš viso. Ūkininkas nuostolius skaičiuoja ir kreipsis į rajono savivaldybę dėl padarytų nuostolių atlyginimo, skelbiama Panevėžio RAAD pranešime spaudai.
Joninėms besiruošusiems brakonieriams labai nepasisekė  (5)
2015 m. birželio 26 d. 12:41
Joninėms žuvies tinklais pasigauti nusprendusiems brakonieriams labai nepasisekė. Vyrai manė, kad prieš šventę aplinkosaugininkai nedirbs, tačiau labai apsiriko.
Įkliūva ir patys atsargiausi: sučiupo su 12 tinklų  (7)
2015 m. birželio 17 d. 14:07
Aplinkosaugininkai ilgai bandė pričiupti vieną brakonierių ir pagaliau jiems pavyko. Brakonieriaus valdose buvo surasta daugybė tinklų. Už tai jam bus skiriama didelė bauda, praneša Panevėžio RAAD.
Važiavę pirkti subrakonieriautos žuvies aplinkosaugininkai surado tinklų arsenalą
2015 m. birželio 9 d. 10:25
Sužinoję, kad Rokiškio rajone vykdoma nelegali prekyba subrakonieriauta žuvimi, aplinkosaugininkai apsimetė pirkėjais ir pabandė jos įsigyti.
Negali paaiškinti, kaip įmonės sandėlyje atsidūrė briedis  (5)
2015 m. birželio 5 d. 10:34
Panevėžyje - neeilinis įvykis. Vienos įmonės darbuotojai labai nustebo sandėlyje pamatę išsigandusį briedį. Netrukus atskubėjusi pagalba padėjo gyvūnui saugiai pasiekti mišką.
Panevėžyje per daugiabučių langus šaudomi kovai  (29)
2015 m. gegužės 27 d. 12:02
Konfliktas tarp varninių paukščių ir žmogaus Panevėžyje tęsiasi. Panevėžyje iš Tulpių gatvėje esančio daugiabučio namo išėjusį pasivaikščioti pilietį privertė krūptelti išgirsti šūviai, teigiama Panevėžio RAAD išplatintame pranešime spaudai.
Lydekų mėgėjams ruošiasi užkurti tikrą pirtį  (6)
2015 m. vasario 17 d. 14:23
Lydekoms nuo vasario 1 dienos iki balandžio 20 d. leidžiama ramiai ruoštis nerštui ir atsikvėpti nuo meškeriotojų antplūdžio. O štai lydekų ištroškusiems brakonieriams rengiama tikra pirtis - beveik tris mėnesius be atvangos darbuosis aplinkosaugininkai , tikrindami įvairius vandens telkinius, ar tik koks gudrutis nesugalvos ne laiku ir ne vietoje užmerkti savo meškerės, tikintis sugauti užgintą grobį.
Įeis į istoriją: brakonieriams – 10 tūkst. eurų bauda  (25)
2015 m. sausio 15 d. 13:38
Panevėžio regiono aplinkosaugininkai praneša, kad galimai neteisėtu būdu buvo sumedžioti 3 briedžiai – patelė ir du jaunikliai. Policija šiuo metu yra pradėjusi tyrimą, nes gamtai padaryta žala siekia įspūdingas sumas.
Kai nesiseka, tai nesiseka: tinklai tušti, bet baudą susimokėti teks  (7)
2014 m. gruodžio 5 d. 10:22
Rokiškio rajono Kriaunų seniūnijos Baršėnų kaimo teritorijoje ant gražaus Sartų ežero kranto kartu su draugu A. D., gyvena pilietis S. D. Turėdami laisvo laiko (abu niekur nedirba) piliečiai neteisėtai žvejodavo, naudodami draudžiamus žvejybos įrankius - statomus tinklus. Tačiau viena žvejyba buvo lemtinga.
Brakonierius teisinosi elnią supainiojęs su šernu  (11)
2014 m. rugsėjo 17 d. 16:46
Vakar, rugsėjo 16 d., Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Kupiškio rajono gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams įkliuvo medžiotojas brakonierius . Jo laimikis – suaugęs tauriojo elnio patinas , kurį jis aiškino sumedžiojęs per klaidą – supainiojęs elnią su šernu.
Ne pirmą kartą pričiuptas brakonierius: negaliu atsispirti, juk prie ežero gyvenu  (15)
2014 m. rugsėjo 3 d. 14:24
Panevėžio regiono aplinkosaugininkų diena Obelių seniūnijoje, Obelių ežere buvo kupina kurioziškų situacijų. Iš pradžių ežere pastebėta valtis , kurią įtartinai, tarsi kažko ieškodami, irklavo du asmenys. Sulaukus, kol atplauks į krantą, paaiškėjo, kad šie žvejai neturi leidimų mėgėjiškai žvejybai, žvejybos įrankių valtyje nebuvo, tačiau ant dugno tysojo keletas sugautų lynų.
Rokiškėnai sukrėsti - briedė metėsi ant automobilio, kad išgelbėtų jauniklį  (14)
2014 m. rugsėjo 1 d. 12:22
Pastaruoju metu vis dažnėjantys pranešimai apie didžiųjų žvėrių susidūrimus su automobiliais signalizuoja apie suaktyvėjusią žvėrių migraciją per automobilių kelius . Prieš savaitę Vilniaus rajone po susidūrimo su briedžiu nukentėjo senyva pora , žvėris nugaišo vietoje. O šio penktadienio popietę Bendrasis pagalbos centras pranešė, kad Rokiškio rajone, Sėlynės kaimo prieigose, kelyje Rokiškis – Svėdasai automobilis susidūrė su briede. Tačiau įvykio liudininkai neatsistebi motinos pasiaukojimu gelbėjant patirties neturintį jauniklį.
Prieš ir po: ką galima sukurti iš sąvartyno?
2014 m. rugpjūčio 25 d. 16:35
Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras įgyvendindamas Panevėžio regiono senų sąvartynų ir šiukšlynų uždarymo projektą pabaigė 93 senų sąvartynų uždarymo darbus. Nuotraukose matote, kaip pasikeitė vienas iš rajone dūlėjusių, Vilkapievių sąvartynas . Šiuo metu rajono svečias, užlipęs ant kalvelės vargu ar atspėtų, kas anksčiau buvo šioje vietoje.
Ant kelio – negyva Raudonosios knygos atstovė  (9)
2014 m. rugpjūčio 12 d. 16:05
Panevėžio aplinkos apsaugos departamentas (RAAD) praneša, kad Vyžuonos medžiotojų klubo plotuose (Rokiškio rajone) ant kelio rasta negyva ūdra. Ją užfiksavo pro šalį važiavęs pilietis. Aplinkosaugininkai išsiaiškino, kad gyvūną matė ir medžiotojai , tačiau neskubėjo apie tai pranešti.
Ministrus ragina pasekti V. Mazuronio pavyzdžiu  (47)
2014 m. birželio 20 d. 08:51
Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė teigiamai įvertino aplinkos ministro Valentino Mazuronio žingsnį atleidžiant Aplinkos ministerijai pavaldžių institucijų vadovus ir kitiems ministrams siūlo pasekti šiuo pavyzdžiu.
Aistros dėl srutų  (29)
2014 m. birželio 14 d. 16:00
Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) ėmėsi iniciatyvos užglaistyti tarp smulkiųjų ūkininkų ir aplinkosaugininkų verdančią nesantaiką, kuri paaštrėjo užpernai įsigaliojus ES mėšlo tvarkymo direktyvai. Ar aplinkosaugininkų reikalavimai ne per griežti? Gal inspektorius turėtų būti konsultantas ir patarėjas, ne tik baudžiantis prievaizdas? O gal ūkininkai manipuliuoja tariamu ar tikru nežinojimu?
Vyrai dėl stirnos supjaustė tvorą  (15)
2014 m. gegužės 30 d. 13:49
Panevėžio aplinkos apsaugos departamento inspektorius Gytautas Stukas gavo pranešimą, kad Matulionio gatvėje, Kupiškio mieste, buvusio autoserviso teritorijos tvoroje, yra įstrigusi stirnaitė. Nuvykęs į vietą aplinkosaugininkas įsitikino, kad pranešimas buvo teisingas ir į pasikvietė Kupiškio rajono agentūros pareigūnus.
Už smėlį - beveik 8000 litų bauda  (16)
2014 m. gegužės 5 d. 19:12
Daug diskusijų bei nepagrįstų skundų inspektorių atžvilgiu sukėlusi administracinių teisės pažeidimų byla dėl neteisėto smėlio kasimo pagaliau baigta.
Pritarta įstatymui, kuris reglamentuos prasmengančių žemių regiono apsaugą  (7)
2014 m. balandžio 22 d. 19:30
Lietuvoje, ypač Biržų apylinkėse, nuo seno žinomi ten vykstantys keisti dalykai: tai prasmenga žemė, sugriaudama pastatus ar visą diendaržį su gyvuliais nugramzdindama į požemį, tai dingsta upelis, o jo vanduo, žiūrėk, kitoje vietoje prasimuša šaltiniu. Pasitaiko, kad net žuvys viename ežere dingsta, o po kurio laiko pasirodo kaimyniniame ežeriuke. Dabar tokie reiškiniai, vadinami karstiniais, suprantami kaip gausybės esančių ir naujai atsirandančių požeminio vandens išplautų urvų pasekmė.
Tikrins automobilių remontininkus  (28)
2014 m. balandžio 8 d. 11:53
Aplinkos ministerija primena apie balandžio 1 d. prasidėjusią akciją „Garažiukas“. Įgyvendinant akciją siekiama užtikrinti tinkamą atliekų tvarkymą autotransporto priežiūros ir remonto sektoriuje, taip pat užkirsti kelią aplinkos teršimui transporto priemonių atliekomis.
Panevėžiečio išradingumas: signalizacija žvėrims ir aplinkosaugininkams  (3)
2014 m. balandžio 7 d. 13:45
Panevėžio RAAD aplinkos apsaugos inspektoriai kovo 21 d. iš Panevėžio policijos komisariato gavo informaciją, kad Panevėžio rajone galimai vykdomos neteisėtos medžioklės. Nuvykus į vietą, inspektoriai prie pat sodybos, miške, aptiko įrengtą šėrykla žvėrims šerti, kurioje buvo įrengta signalizacija, pranešanti apie priartėjančius žvėrelius. Išradingumui ribų nėra: brakonieriai tokią pat signalizaciją, įspėjančią apie artėjančius pašalinius asmenis, buvo įsirengę ir ant vietinio keliuko.