Pakruojo dvaras

Pakruojo dvare – devyniolikto amžiaus šventinis šurmulys ir atgijęs „Spragtukas“
2015 m. gruodžio 15 d. 11:37
Pakruojo dvariškiai jau žadina prieš šimtmetį dvare vykusius pasiruošimus žiemos šventėms. Gruodžio 19 dieną Pakruojo dvaro Gyvasis muziejus pasitiks lankytojus su progine programa, kuri visus atvykusius panardins į šventinį devyniolikto amžiaus dvaro gyvenimą. Šventiniu laikotarpiu didžiausioje dvaro sodyboje Lietuvoje atgis ir legendinė „Spragtuko“ istorija.
Mototurizmo ralis: motociklininkai nėra begalviai nesubrendėliai
2015 m. rugpjūčio 20 d. 17:52
Rugpjūčio 22 dieną Lietuvos motociklininkus suvienys kultūrinis ir vienas svarbiausių bei azartiškiausių metų renginių – Mototurizmo ralis po Lietuvą, kurio šūkis – „Pažink, suvienyk, būk kaip Vytis“.
5 įspūdingiausi Lietuvos dvarai  (9)
2015 m. gegužės 27 d. 19:55
Užburiantys vaizdai, ore tvyranti istorija, nuostabi gamta – tai kiekvienam, kuris nori pabėgti nuo kasdienybės ir apsilankys viename iš Lietuvos dvarų.
FNTT sudrebino pramogų pasaulį: aiškinasi, ar siekė užvaldyti ES lėšas  (48)
2015 m. kovo 23 d. 18:51
Pakruojo dvarą valdantis verslininkas Giedrius Klimkevičius turi didelių bėdų – Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) ir Generalinė prokuratūra pramogų pasaulyje gerai žinomą vyrą kaltina dėl sukčiavimo .
Lietuvoje daugėja santuokų  (15)
2015 m. vasario 13 d. 17:21
Pernai Lietuvoje buvo įregistruotos 22 908 santuokos (užpernai - 21 349).
Ištaigingose dvaro patalpose plaukioja nespėti išgelbėti baldai  (7)
2015 m. sausio 19 d. 11:52
Pakruojo dvaras , kurį kiekvieną pavasarį ,,skriaudžia'' patvinusi Kruoja, apsemtas jau dabar. Pavasarinis polaidis šiemet atėjo sausį. Patalpos, kurios bent kiek žemiau, nei 1 aukštas - skęsta. Apsemta pokylių salė, plaukia nespėti išnešti baldai, keli rakandai. Tas pats pirtyje - vandens gal 30- 40 centimetrų.
Skęsta Pakruojo dvaras  (15)
2015 m. sausio 19 d. 10:09
Pakruojo dvaras , kurį kiekvieną pavasarį ,,skriaudžia'' patvinusi Kruoja apsemtas jau dabar. Pavasarinis polaidis šiemet atėjo sausį. Patalpos, kurios bent kiek žemiau, nei 1 aukštas - skęsta. Apsemta pokylių salė, plaukia nespėti išnešti baldai, keli rakandai. Tas pats pirtyje - vandens gal 30- 40 centimetrų.
„Lietuvos dvarai“: Pakruojo dvaro paslaptys ir istorija  (9)
2014 m. spalio 30 d. 15:47
Pakruojo dvarvietė pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose minima 1531 m. Dvaro įkūrėjas ir pirmasis savininkas buvo Rietavo tijūnas M. Vakavičius, vėliau dvarą valdė V. Martinavičius, A. Koleckis, S. Juškevičius, didikai Zabielos, grafai Miunsteriai. Grafaitei Aleksandrai Miunsterytei 1786 m. ištekėjus už Vilhelmo fon Ropo, dvaras kaip kraitis tapo Ropų giminės nuosavybe.
Uždraudė paršelių lenktynes  (2)
2014 m. spalio 3 d. 12:36
Rudenėjantis Pakruojo dvaras atsisveikina ne tik su vasara, bet ir su viena dvaro lankytojų pamėgtų pramogų – paršelių lenktynėmis. Ši dvaro svečių taip mėgta nuotaikinga pramoga nutraukiama dėl afrikinio kiaulių maro epidemijos.
„Mototurizmo ralyje“ – specialus Kultūros paveldo departamento apdovanojimas  (1)
2014 m. rugpjūčio 20 d. 12:04
Jau šį šeštadienį, rugpjūčio 23 d. daugiau kaip 140 motociklų vairuotojų dalyvaus pažintiniame renginyje po Lietuvą „Mototurizmo ralis“. Susibūrę į komandas po 2 - 5 motociklus, dalyviai planuos individualų maršrutą per organizatorių pateiktus kultūrinius, istorinius, gamtos bei architektūrinius objektus. Ir keliaus tik į tuos Lietuvos kampelius, į kuriuos patiems bus smalsu ir įdomu.
Gyvajame muziejuje – galimybė išgirsti žaldoko pasakojimą apie senovinę alaus gamybą  (6)
2014 m. rugpjūčio 8 d. 10:59
Praėjusį savaitgalį Pakruojo dvare vykusiame „Amatų, muziko ir alaus“ festivalyje buvo galima įsitikinti, kad tikri žaldokai, mokantys virti naminį alų, šiais laikais itin domina, matyt, todėl, kad yra retenybė, ši profesija nyksta. Tuo įsitikinome, kai Pakruojo dvaro žaldokas šventės svečius pakvietė išgirsti pasakojimą apie naminio alaus gamybą – erdvus dvaro svirnas netalpino norinčiųjų, susitikimą teko kartoti keletą kartų.
Šunų paroda, ledų šventė ir kiti savaitgalio renginiai  (1)
2014 m. rugpjūčio 1 d. 10:33
Savaitgalio renginių apžvalga jau tapo tradicine mūsų portale. Kviečiame skaityti ir planuoti savo šeimos laisvalaikį. O jeigu žinote daugiau smagių renginių, kur laukiamos šeimos su vaikais, parašykite mums el.p. tavovaikas@delfi.lt.
Pakruojo dvare – vestuvių spektaklis kartu su žiūrovais  (4)
2014 m. liepos 25 d. 11:33
Netradicinės formos užstalės spektaklį galite pamatyti ir net jame dalyvauti Pakruojo dvaro svirno teatre vykstančiose Gyvojo muziejaus savaitgalių programose.
Kur keliauti Lietuvoje su šeima: atrinktos ir įvertintos geriausios vietos  (27)
2014 m. birželio 9 d. 10:15
Prasidėjus vasarai, daugeliui šeimų kyla klausimas, kaip turiningai praleisti laisvalaikį, kaip pailsėti keliaujant su vaikais. Viena dažniausių vasaros pramogų tampa išvykos tiek į užsienį, tiek po gimtąjį kraštą. Tam, kad kelionė netaptų našta, o teiktų džiaugsmo visiems šeimos nariams, būtina kruopščiai pasirinkti maršrutą ir lankytinas vietas, pritaikytas ne tik suaugusiesiems, bet ir mažiesiems keliautojams.
Lietuviškos vestuvės: altorių nori iškeisti į sraigtasparnį  (15)
2014 m. vasario 14 d. 11:33
Lietuvoje būsimieji jaunavedžiai santuokos registravimui renkasi ne tik civilinės metrikacijos įstaigas ar bažnyčias, bet amžinąją meilę vienas kitam prisiekia parkuose, pilyse, paplūdimiuose ir net muziejuose ar laivuose. Jaunavedžiai amžinąją meilę norėtų prisiekti net skrendančiame sraigtasparnyje.
Ūkio ministerijos dėmesys kultūros paveldui, meno inkubatoriams ir kūrybiniams klasteriams  (2)
2013 m. gruodžio 12 d. 10:30
Lietuvos Respublikos ūkio ministerija 2007–2013 m. administravo beveik 6 mlrd. litų Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšų, svarbių ūkio modernizacijai ir ekonomikos plėtrai. Parama teikta verslo, energetikos, mokslinių tyrimų, turizmo sektoriams.
Ir Lietuvoje yra dvasių apsėstų namų  (1)
2013 m. spalio 31 d. 11:26
Lietuviams Helovynas vis dažniau tampa ne tik proga sudalyvauti persirengėlių vakarėlyje, bet ir pasiklausyti kraupių istorijų apie vaiduoklius, o kartais ir sudalyvauti vienoje kitoje ekskursijoje į dvasių „apsėstus“ namus.
Savaitgalio renginiai, kuriuos verta pamatyti  (1)
2013 m. rugpjūčio 1 d. 06:20
Rugpjūčio pirmojo savaitgalio renginių daugiausia vyks pajūryje. O vienas net - vidury vandens.
Pakruojo dvare Tadas Blinda ragina keiktis lietuviškai  (5)
2013 m. gegužės 9 d. 10:04
Tadas Blinda didžiausiame Lietuvoje Pakruojo dvare ne tik supažindina jaunuosius svečius su dvaru, jo pastatais, istorija ir istorijomis, jodina žirgais, tačiau nuo šiol nusprendė jaunuosius tautiečius pamokyti ir lietuviško keikimosi meno.
Pakruojo dvaras – atgimusios baronų Ropų valdos  (22)
2013 m. kovo 18 d. 10:15
Dvarai Lietuvoje atsirado XIII amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje kaip Lietuvos didžiojo kunigaikščio administracijos centrai. Lietuvoje buvo net keturi tūkstančiai dvarų ir dvarelių, tačiau šiandien jų išliko tik apie 500. Deja, didžioji dalis palikti likimo ir laiko valiai.
Populiarėja santuokos netradicinėse vietose
2012 m. rugpjūčio 17 d. 12:55
Vestuvės jūroje. Nuotrauka „iStockphoto"
Jaunavedžiai vis dar ieško originalių vietų susituokti  (10)
2012 m. rugpjūčio 17 d. 10:39
Pirmąjį šių metų pusmetį 207 poros įregistravo santuokas įvairiose reprezentacinėse šalies vietose - dvaruose, parkuose, muziejuose, laivuose.
Pakruojo dvaras vasarą traukia būrius lankytojų  (5)
2012 m. liepos 24 d. 11:06
Pakruojo dvare vasarą netrūksta pramogų. Čia su malonumu vestuvininkai važiuoja fotografuotis ne tik iš Pakruojo, bet ir iš Panevėžio, Šiaulių bei kitų rajonų.
Mažų miestelių didelės paslaptys  (5)
2012 m. birželio 21 d. 17:30
Birželio 20 d. Kauno raj. Raudondvario gimnazijos mokytojų kolektyvas tradiciškai „pasikinko“ kelionių organizatorę „Kivedą“ ir ji su savo vežimu, pakinkytu dvyniais žirgais - didžiuliu autobusu, vasaros taku pakyla vis į kitą Lietuvos regioną. Šiemet mokytojų lankytinas objektas: Pasvalys - Pakruojo dvaras - Joniškėlis.
Pakruojo dvaro šventėje - senovinių drabužių paradas
2012 m. birželio 1 d. 08:46
Kiekvienos moters spintoje tikrai yra bent vienas drabužis ar aksesuaras, vertas grafienės drabužinės. Nesvarbu, ar tai – močiutės atiduotas vėrinys, dovanų gauta šilko skarelė, sendaikčių turguje įsigyta suknia ar pačios nunertos pirštinaitės – pats metas šias grožybes iš spintos gilumos ištraukti į dienos šviesą.
Šalia Pakruojo dvaro ruošiamasi statyti gyvenamuosius namus  (121)
2012 m. kovo 30 d. 21:34
Pakruojo rajono valdžia leido statytis namus šalia didžiausio Lietuvoje išlikusio Pakruojo dvaro. Vienas pirmųjų dvaro pašonėje statytis suskubo rajono tarybos narys. Anksčiau palaiminę šias statybas Kultūros paveldo departamento atstovai dabar sako, kad padėtį aiškinsis vietoje.
Lietuvos dvarai, kuriuose vaidenasi, vilioja paslaptimis  (12)
2011 m. spalio 29 d. 11:33
Vaiduoklių, šmėklų medžioklė, apsiginklavus fotoaparatu užsienio šalyse – populiarus užsiėmimas tarp paranormalių reiškinių entuziastų. Tuo tarpu Lietuvoje į panašius reiškinius vis dar žiūrima su nepasitikėjimu.
Atgaivintas dar vienas Pakruojo dvaro pastatas  (1)
2011 m. rugpjūčio 24 d. 10:36
Restauratoriai baigia darbus Pakruojo dvaro kompleksui priklausančiame sandėlyje. Jis stovi centrinėje dvaro sodybos dalyje šalia rūmų, pasižymi rūmų architektūrą atkartojančia stilistika, todėl jam buvo suteikta pirmenybė renkantis, ką toliau restauruoti iš 34 šio komplekso kultūros paminklinių pastatų.
Pakruojo dvaras rengia viduramžių puotą
2011 m. birželio 15 d. 18:19
Birželio 18 dieną didžiausioje Lietuvoje išlikusioje dvaro sodyboje – Pakruojo dvare vyks viduramžių puota. Šventės dalyvių lauks riterių kovos, senovinės muzikos koncertai bei šokiai, vyks kiaulaičių varžybos bei nusikaltėlių egzekucija, jaunųjų renginio svečių lauks riterių ir damų mokyklėlė.