ovuliacija

6 faktai, kuriuos reikėtų žinoti apie seksą per menstruacijas  (13)
2015 m. liepos 4 d. 00:00
„50 pilkų atspalvių gerbėjos“ tikriausiai atsimena sekso seną su tamponu. O kaip yra realiame gyvenime? Daugeliui neduoda ramybės klausimas, ar galimas seksas per menstruacijas, ar tai saugu, ar bent jau abiems patiks?
Kaip susilaukti berniuko: patarimai, kurių galbūt dar nežinojote  (19)
2015 m. liepos 3 d. 00:22
Iš karto pabrėžiame, kad kalbėsime ne apie patikimą planavimą, o apie tikimybės pradėti tam tikros lyties vaiką padidinimą – šiuo atveju, kalbėsime apie berniukus, o jei norite mergaitės, tuomet darykite viską priešingai.
Apie menopauzę: ko daugiau pakaitinėje hormonų terapijoje - žalos ar naudos  (3)
2015 m. liepos 2 d. 00:10
Bet koks kūrėjas jums pasakys, kad pauzės yra nuostabus dalykas, nes būtent per jas gimsta šedevrai, genialios mintys ir atradimai. Vis dėlto apie menopauzę moterys nekalba su dideliu džiaugsmu. Tiesą sakant, apie šį savo gyvenimo tarpsnį jos linkusios apskritai nekalbėti. Kuo mus taip baugina menopauzė ir kaip ją lengviau išgyventi?
Kontraceptinės tabletės: kodėl skiriasi medikų nuomonės?  (79)
2015 m. birželio 27 d. 17:30
Neseniai viena „MedGuru.lt“ skaitytoja kreipėsi į mus sunerimusi, sakydama, kad dermatologė Vilniuje išvadino ją pasmerktąja vien todėl, kad ši kelis mėnesius vartojo kontraceptines tabletes . Ar iš tiesų jos žaloja moters organizmą? Domimės kontraceptinių tablečių istorija, jų sunkiai pamatuojamu šalutiniu poveikiu ir skirtingomis medikų nuomonėmis.
Kokie požymiai rodo, kad prasideda menopauzė  (12)
2015 m. birželio 17 d. 14:33
Natūralus fiziologinių organizmo pokyčių periodas – klimaksas – moterims dažniausiai kelia stiprų nerimą . Menopauzė pasireiškia ne tik fiziologiniais, bet ir psichologiniais požymiais. Vis dėlto svarbu pabrėžti, kad kiekvienos moters organizmas individualus, tad ir menopauzės simptomatika pasireiškia skirtingai.
Gydytoja: kada tinkamiausias amžius gimdyti ir kiek vaikų susilaukti sveikiausia  (16)
2015 m. birželio 17 d. 00:05
Gimdymas – stresas moters organizmui. Kiek reikia laiko, kad organizmas atgautų jėgas? Kada gimdyti dar kartą? Ar turi įtakos moters amžius? Konsultuoja akušerė genetikė ginekologė Ingrida Kravčenkienė.
Kaip lytiniai hormonai lemia mūsų išvaizdą, sveikatą ir net charakterį  (8)
2015 m. birželio 15 d. 00:10
Bandydami paaiškinti tam tikromis mėnesio dienomis netikėtai užplūstančią prastą nuotaiką, geidulingus vyrų žvilgčiojimus į kairę ar paauglių krečiamas kvailystes, neretai mestelėjame: „Tai – tik hormonai.“ Kad hormonai, nesiginčysime, bet ar neturėtume atsisakyti dalelytės „tik“?
12 mitų, susijusių su pastojimu  (1)
2015 m. birželio 1 d. 09:53
Senolių išmintis byloja: skrendantys gandrai, gyvenamojo būsto remontas, moters sapnas apie žvejybą ir prasiskleidęs fikuso lapelis – tai ženklai, pranešantys apie artėjantį šeimos pagausėjimą. Vis dėlto šiais laikais nebetikima iš močiutės lūpų išgirstais burtažodžiais ir kitais magiškais užkalbėjimais. Juos keičia nauji mitai, kurie dažniausiai būna nuogirdos ar lakios fantazijos draugų pramanai. Pateikiame dvylika populiariausių mitų, susijusių su pastojimu.
Kokia tikimybė pastoti iš pirmo karto?  (40)
2015 m. gegužės 18 d. 08:16
Vienoms moterims pastoti pavyksta iš karto nusprendus tai padaryti, kitoms tenka laukti kelis mėnesius ar net metus. Kokia yra statistinė tikimybė pastoti iš pirmo karto?
Pagimdė dvynes, kurios pradėtos skirtingų vyrų  (40)
2015 m. gegužės 9 d. 07:32
Kad ir kaip keistai skambėtų šios žinutės antraštė, viskas būtent taip ir yra. Teismui pareikalavus atlikti tėvystės DNR tyrimus, šį pirmadienį paaiškėjo keistas dalykas - dvynukių tėčiai yra du skirtingi vyrai.
Kodėl gimsta genetinėmis ligomis sergantys vaikai?
2015 m. gegužės 7 d. 00:00
Paveldimumas, amžius , infekcinės ligos , žalingi įpročiai – tai tik dalis priežasčių, dėl kurių moterims didėja tikimybė susilaukti genetinėmis ligomis sergančio kūdikio .
Kodėl gimsta genetinėmis ligomis sergantys vaikai?
2015 m. gegužės 7 d. 00:00
Paveldimumas, amžius, infekcinės ligos, žalingi įpročiai - tai tik dalis priežasčių, dėl kurių moterims didėja tikimybė susilaukti genetinėmis ligomis sergančio kūdikio.
Pagal ką renkamės partnerį ir kodėl vieni žmonės žavi labiau nei kiti  (181)
2015 m. balandžio 29 d. 00:00
Meilės santykiams paprastai būdinga tai, kad mylimasis ir mintys apie jį mums kelia teigiamas emocijas – džiaugsmą, optimizmą ir žavėjimąsi. Antrąją pusę renkamės pagal patrauklumą. Kuo žmogus patrauklesnis, tuo labiau juo žavimės.
Genai ar auklėjimas lemia, koks bus vaikas?  (24)
2015 m. balandžio 23 d. 00:00
Laukdami mažylio tėvai dažnai bando įsivaizduoti, koks jis bus: mielas, draugiškas, paklusnus, o gal agresyvus ir piktas? Kokia bus jo išvaizda? Įrodyta, kad žmogaus genai atsakingi už daugiau nei 50 % charakterio savybių. Likusią dalį lemia aplinka ir auklėjimas . Taigi į ką mažylis bus panašus išoriškai, priklauso nuo genų.
Kontracepcija : populiariausi mitai ir faktai
2015 m. balandžio 21 d. 11:14
Apie apsisaugojimo priemones informacijos galime rasti labai daug, tačiau internete sklando ir daug nepagrįstų mitų, kurie lengvai gali suklaidinti mažiau žinantį žmogų.
Kaip atsiranda vyrų ir moterų seksualinės fantazijos ir kuo jos skiriasi?  (11)
2015 m. balandžio 17 d. 00:00
Mintyse kuriamas erotinis scenarijus gali atrodyti kaip uždraustas vaisius, apie kurį ne visada norisi kalbėti. Nors iš tiesų tai nėra taip nuodėminga, kaip gali atrodyti.
Tinkamiausias laikas pasirūpinti kontracepcija – pavasaris
2015 m. balandžio 7 d. 09:01
Šiuolaikinė moteris savarankiškai planuoja savo karjerą, laisvalaikį ar šeimos pagausėjimą. Ilgalaikės kontracepcijos priemonės ne tik padeda moterims kontroliuoti vaisingumą, tačiau gali išspręsti ir varginančias skausmingų ar gausių mėnesinių problemas.
Didžiausios moterų baimės dėl ilgalaikės kontracepcijos: ar tu jų turi?
2015 m. balandžio 1 d. 16:55
Moterims, planuojančioms išbandyti šiuolaikines ilgalaikes grįžtamojo poveikio kontracepcijos priemones – hormoninę ar vario spiralę, implantą – ir vis neapsisprendžiančioms kurią iš jų pasirinkti, kyla daugybė klausimų.
Šiuolaikinė kontracepcija: ar verta baimintis hormonų
2015 m. kovo 23 d. 15:14
Pasikliaudamos iš ankstesnių laikų įsigalėjusiais mitais apie šalutinį kontracepcijos poveikį, daugelis moterų nesistengia pasidomėti, kokia yra šiuolaikinė kontracepcija.
Kiek moterų dėl karjeros neatsisakytų sekso su savo bosu?  (2)
2015 m. kovo 2 d. 00:10
Romantiniai santykiai, flirtas ir įsimylėjimas tarp kolegų – gana dažnas reiškinys. Jauni aistros apimti žmonės seksu gali užsiimti ir darbe, nors dažniausiai intymūs santykiai tarp bendradarbių užsimezga išvykų metu ar per kolektyvines šventes. Spontaninį seksą vyrai vertina kaip laimėjimą, o moterys dėl to neretai gailisi. Užvaldžius jausmams, pora pamiršta viską. Kuo tai gresia?
Iššūkis įprastinei sampratai: visa tiesa apie seksą, orgazmą ir pornografiją  (52)
2015 m. vasario 8 d. 23:12
Pamirškite, ką žinojote apie žmogaus prigimtį! Knygos autoriai – filosofijos mokslų daktaras, psichologas Christopheris Ryanas ir medicinos mokslų daktarė, psichiatrė Cacilda Jethá – plėšia figos lapelius nuo kiekvienos svarbesnės žmonijos vystymosi istorijos idėjos su stulbinama erudicija ir pavydėtinu sąmoju.
Kas iš tiesų vyksta menstruacijų metu  (8)
2015 m. vasario 2 d. 16:46
Kokia kas mėnesį moteris kankinančių menstruacijų prasmė? Atrodytų, naudos jokios – vieni nepatogumai: prastai jautiesi, padidėja apetitas, skauda visą kūną... O kur dar PMS! Taip, taip... Savaitę vaikštai suirzusi dėl priešmenstruacinio sindromo, dar savaitę sergi – pusė mėnesio taip ir praeina! Kas gi iš tiesų tuo metu vyksta tavo organizme?
Ką kiekvienai vertėtų žinoti apie mėnesines  (8)
2015 m. sausio 12 d. 15:35
Ar žinojai, kiek kraujo netenkama mėnesinių metu? O kodėl ginekologai per menstruacijas nepataria maudytis vonioje ar lepintis masažu?
Ką moteriai būtina žinoti apie intymią sveikatą 20, 30 ir 40 m.  (50)
2015 m. sausio 4 d. 00:05
Įprastai moterys vengia tiesioginių klausimų apie intymią sveikatą. To priežastis gali būti drovumas ir įvairios baimės. Moterys neklausia ginekologo, pačios ieško informacijos internete, per drauges.
Paslaptingoji endometriozė - moterų liga, kuri slepiasi po įprastais simptomais  (16)
2014 m. gruodžio 28 d. 14:55
Apie paslaptingąją endometriozę prieš pusšimtį metų praktiškai niekas net nebuvo girdėjęs. Dabar, statistikos duomenimis, Lietuvoje kasmet registruojama per 700 naujų šios ligos atvejų.
5 patarimai, jei planuojate pradėti vaiką  (3)
2014 m. gruodžio 25 d. 00:05
Jeigu planuojate vaiką, jums pravers šie patarimai būsimiems tėčiams ir mamoms.
Ką moterys renkasi į vyrus, o ką - į meilužius ir kodėl
2014 m. gruodžio 20 d. 00:12
Kad ir kaip norėtume tikėti savo dieviškąja prigimtimi, iš tikrųjų esame panašesni į paukščius nei į angelus: svetimaujame kaip tetervinai, keliame pavydo scenas kaip kregždės, tikimės ištikimybės kaip albatrosai, o partnerius renkamės vadovaudamiesi ne sveiku protu, o madingomis tendencijomis – visai kaip povai.
Gydytojas griauna mitus apie tai, kodėl šeimos nesusilaukia vaikų  (10)
2014 m. gruodžio 1 d. 00:00
„Negaliu susilaukti vaikelio“. Tokiu sakiniu neretai prasideda moterų, norinčių, bet negalinčių greitai pastoti laiškai. Ar visada verta pulti į neviltį? Kas gali padėti greičiau pastoti?
Berniukas ar mergaitė: kokie požymiai nėštumo metu byloja apie lytį?  (16)
2014 m. lapkričio 28 d. 08:00
Galbūt jūs negalite sužinoti būsimo kūdikio lyties arba nusprendėte laukti siurprizo, tačiau yra tam tikri požymiai, kurie prognozuoja kas jums gims. Pabandykite paspėlioti - tai bus smagi laiko leidimo forma laukiant didžiojo įvykio.