orų prognozės

Lietuvių kelionė aplink pasaulį: pažintis su ypatingais Tasmanijos gyventojais  (2)
2014 m. balandžio 6 d. 08:53
Anksti ryte iš gana nedidelio, bet populiaraus Gillespies Beach kempingo išvažiavo beveik visi vakar čia nakvoti atvykę žmonės ir mes likome kone vieni. Dar vakar pastebėjome, kad iš kempingo vedė trijų valandų trekingas, kurį šiandien norėjome praeiti.
Autostopu po Naująją Zelandiją: ką lietuviai patyrė įspūdinga gamta garsėjančiame Fjordland regione?
2014 m. balandžio 5 d. 11:58
Aplink pasaulį keliaujantys lietuviai Gerda ir Sigitas toliau dalinasi su mūsų skaitytojais įspūdžiais iš viešnagės Naujojoje Zelandijoje. Kokie nuotykiai jų čia laukė?
Policija ragina vairuotojus nuo balandžio 1-osios neįsijausti  (15)
2014 m. kovo 31 d. 13:30
Nuo antradienio atšaukiami šaltuoju sezonu galioję greičio apribojimai – automagistralėse bei greitkeliuose lengvaisiais automobiliais bus galima lėkti greičiau. Savo ruožtu policija vairuotojus ragina užmesti akį ir į orų prognozes.
Projektas, kuris Lietuvoje leis pamatyti „Boeing Dreamliner“  (55)
2014 m. kovo 9 d. 21:00
Kauno oro uoste dviaukštis laineris „ Boeing 747“ ar „ Boeing 787 Dreamliner “ gali pasirodyti bet kurią dieną. Praėjusių metų pabaigoje veiklą pradėjusio „ FL Technics “ orlaivių techninės priežiūros ir remonto centro komanda, be abejo, norėtų, kad ta diena ateitų kuo greičiau – ji tam pasirengusi. Dėl ambicijos teikti paslaugas didžiausiems orlaiviams teko investuoti ir daug lėšų, ir daug pastangų.
Savaitgalio ritmai. Merginų širdis užbūrė gražuolis Soliaris  (26)
2014 m. kovo 8 d. 15:30
Savo išvaizda ir užburiančiais balsais merginų širdis tirpti verčiančių vyrukų desantas nebaigia plūsti į naktinį klubą - mikrofono estafetę perima lyriškasis Soliaris .
Klimatologai prieš senolių spėjimus: kokia prognozuojama artėjanti vasara?  (17)
2014 m. kovo 7 d. 22:32
Senoliai tikėjo, jog iš pirmųjų trijų pavasario dienų galima nuspėti, koks bus ateinantis pavasaris , vasara ir ruduo. Kovo pradžią įvertinęs prof., etnologas Libertas Klimka konstatavo, kad pavasaris nebus labai malonus – šiltos vasaros dar gali tekti ilgia palūkėti. O klimatologai, abejojantys tokių prognozių patikimumu, sako, kad šis pavasaris kaip tik bus gerokai šiltesnis nei praėjusiais metais. Tačiau jei pasitvirtins niūrios prognozės, vasara pasaulyje gali būti labai nerami.
Orchidėjos pavasarį: aktyvus augimas ir didesnis vandens poreikis  (1)
2014 m. kovo 5 d. 00:10
Prasidėjus pavasariui ypatingo dėmesio vėl ima reikalauti aplinka, augalai. Pradedame nuo orchidėjų – kokios priežiūros reikia šioms gėlėms šiltuoju sezonu. Į ką svarbu atkreipti dėmesį, pataria Lietuvos orchidėjininkų draugijos narė Gustina Leiputė.
Po Saulės žybsnio Žemėje prasidėjo geomagnetinė audra  (24)
2014 m. vasario 19 d. 15:00
Saulėje prieš kelias paras įvykęs vainikinės masės išsiveržimas kartu su saulės vėjo dalelių srautu šiąnakt mūsų planetoje sukėlė geomagnetinę audrą, kuri, astrofizikų vertinimu, gali tęstis dar bent pusantros paros.
„Fast Lap: Ice Attack“ palauks geresnių orų
2014 m. vasario 13 d. 11:28
Neįprastai šilti vasario mėnesiui orai koreguoja lenktynių ant ežero planus. Varžybų organizatoriai „ Fast Lap Events“ vasario 15 d. ant Jiezno ežero planuotas lenktynes yra priversti nukelti į kovo 22 d. Nors ežero ledo storis yra tinkamas, tačiau koją „Fast Lap: Ice Attack“ lenktynių vykdymui pakišo nuo lietaus ir teigiamos oro temperatūros pažliugęs privažiavimas prie ežero, kuriame dalyviai tiesiog užklimptų. Esant tam tinkamoms sąlygoms, lenktynės gali būti vykdomos ir anksčiau.
Vasaris priblokš kritulių gausa: ar tai bus sniegas?  (65)
2014 m. sausio 31 d. 16:28
Gamtininkai sako, kad žiema dar neišsikvėpė ir vasaris priblokš ypatinga sniego gausa. Kad vasario pabaigoje gali būti daugiau sniego nei įprasta, patvirtina ir ilgalaikės orų prognozės. Tačiau sinoptikai įsitikinę, kad pirmąją vasario pusę nesulauksime nei sniego, nei pūgų.
Laukia 25 laipsnių speigas - o kokia bus vasario pradžia?  (89)
2014 m. sausio 21 d. 16:28
Artimiausių dviejų savaičių metu orai kis.
Lengvai montuojami vikšrai automobilį paverčia neklimpstančiu tanku  (31)
2014 m. sausio 13 d. 14:57
Šiurpokos žiemiškų orų prognozės gąsdina ne vieną vairuotoją. Galbūt kaip tik tokiam periodui idealiai tiks lengvai montuojamų vikšrų sistema „Track N Go“, kuria galima „apauti“ bet kurio automobilio ratus ir paversti jį sunkiai sustabdomu vikšriniu tanku.
„Halls Winter Rally“ organizatoriai: priežasčių neįvykti raliui nėra  (1)
2014 m. sausio 10 d. 16:27
Sausio 24-25 dienomis vaizdingame Utenos regione griaudės greičiausias žiemos festivalis – „Halls Winter Rally 2014“. Nors panašu, kad žiema į Lietuvą ateina gerokai pavėlavusi, ralio organizatoriai ramina žiūrovus – atsižvelgiant į dabartines sinoptikų prognozes ralis įvyks kaip suplanuota.
Jei „dangus negrius“, lietuviškas palydovas į kosmosą pakils ketvirtadienį  (96)
2014 m. sausio 9 d. 07:10
Jau tris kartus atidėta lietuviškųjų palydovų „ Lituanica Sat-1“ ir „ LitSat-1 “ iškėlimo į kosmosą misija gali įvykti dar ketvirtadienio vakarą. NASA paskyrė tam laiką - 20 val. 7 min. Lietuvos laiku.
Pragaištinga žiema: slidinėjimo trasose želia žolė  (51)
2014 m. sausio 3 d. 10:45
Kalendorinė žiema kone įpusėjo, tačiau lietuviški slidinėjimo kurortai gali tik lieti ašaras: darbuotojai priversti atostogauti, skaičiuojami tūkstantiniai nuostoliai. Tiesa, vilties teikia orų prognozės, kad žiema sausio viduryje vis dėlto ateis.
Dar turintiems pinigų prekybininkai parengė staigmeną  (215)
2014 m. sausio 2 d. 07:13
Prekybininkai sausį pasitinka pirmosiomis išpardavimų nuolaidomis: dauguma parduotuvių kainas mažina pirmiausiai siūlydami nuolaidas iki 50 proc., tačiau vėliau jas žada karpyti stipriau – taip tikimasi pritraukti pirkėjų, dar turinčių pinigų po kalėdinių apsipirkimų.
Kaunas paskleidė gerumo dvasią  (35)
2013 m. gruodžio 17 d. 12:43
Pirmadienio vakarą pristatytas kalėdinis vaizdo klipas , kuriame savanoriškai filmavosi daugiau nei pusšimtis kauniečių. Nuotaikingame filmuke žmonės raginami nelikti abejingais ir ištiesti pagalbos ranką ar tiesiog padaryti gerą darbą, o scenos buvo filmuojamos gražiausiose Kauno vietose.
Autizmo požymių turinčio paauglio istorija: į prestižinę gimnaziją įstojo pirmu numeriu  (244)
2013 m. gruodžio 11 d. 06:00
Jei perkratytume savo atmintį, turbūt ne vienas prisimintume žmogų, kuris mums atrodo keistas ar nenormalus: nepakalbintas pats neprabils, neturi tikrų draugų ir visiškai nepritampa prie kolektyvo.
Telefono programėlė: jūs esate Lietuvos Tarybų Socialistinėje Respublikoje  (16)
2013 m. gruodžio 4 d. 13:13
Nusprendėte telefono programėle patikrinti, kokia oro temperatūra yra jūsų buvimo vietoje? Galite nemaloniai nustebti – telefonas už jus geriau žino ne tik ją, bet ir tai, kad šiuo metu vis dar gyvenate Lietuvos Tarybų Socialistinėje Respublikoje. Apie tai informavo DELFI skaitytojas, besinaudojantis mobiliąja programėle „Weather 5 days“.
Kaip paruošti mobilųjį telefoną kelionei į užsienį? (10 patarimų)  (10)
2013 m. lapkričio 25 d. 23:56
Naktį prieš kelionę įkraukite telefoną: dauguma mūsų šią nesudėtingą, bet gyvybiškai svarbią užduotį mokame atlikti gerai. Vis dėlto, tai ne viskas, ką turite padaryti prieš veždamiesi telefoną į užsienį. Štai 10 papildomų patarimų, kuriuos paruošė smartertravel.com – į juos turėtų atkreipti dėmesį išmaniuosius, o dažnai – ir mažiau funkcionalius telefonus turintys keliautojai, prieš leisdamiesi į kelionę. Nuo kelionių programėlių (apps) atsisiuntimo iki apsisaugojimo nuo lupikiškų tarptinklinio ryšio (roaming) mokesčių – visas naudingiausių patarimų dešimtukas vienoje vietoje.
Niujorko gidas  (2)
2013 m. spalio 25 d. 18:38
Tai - vienas labiausiai jaudinančių miestų pasaulyje. Niujorko miestą sudaro penki rajonai, bet Manhatanas yra tas, kuris niekada nemiega – ir jame niekada netrūksta veiksmo: nuo ryškių Brodvėjaus ir Times aikštės šviesų iki vienų žinomiausių muziejų ir architektūrinių objektų pasaulyje. Be to, Niujorke yra daugiau restoranų ir barių, nei galėtumėte tikėtis aplankyti per metus – visa tai daro šį miestą mūsų amžiaus Roma.
Kaip vairuoti atšalus orams  (25)
2013 m. spalio 20 d. 16:37
Įpusėjus rudeniui bei artinantis pirmajam šaltukui specialistai ragina jau dabar tinkamai paruošti savo transporto priemonę. Tinklalapio LRT.lt skaitytojams ekspertai nurodo, į ką reikia atkreipti dėmesį bei kaip elgtis sudėtingomis eismo sąlygomis.
Kokie orai mūsų laukia savaitgalį  (7)
2013 m. spalio 19 d. 10:18
Savaitgalio dienos pasidalins saulę ir debesis. Šeštadienis žada saulės spindulius, o sekmadienis – debesis ir saulę. Numatomas vėsesnis oras. Kita savaitė bus apniukusi, tačiau pamažu sugrįš šiluma.
Orų paradoksas: kodėl klimatui šylant, žiemos šaltėja?  (104)
2013 m. spalio 16 d. 11:17
Vasaros pabaigoje net kelios Europos meteorologijos agentūros  vienbalsiai pranešė apie šiemet gresiančią itin atšiaurią žiemą, kuri tęsis net iki pavasario vidurio . Maža to, artėjantį šaltos žiemos ciklą jos pavadino būsiančiu šalčiausiu per pastaruosius šimtą metų. Lietuvos klimatologai sako, kad ši žinia buvo suprasta neteisingai ir skuba paaiškinti, ar žiema iš tiesų bus šalta ir kaip tai siejasi su klimato šiltėjimu.
Važiuoti dviračiu galima ir esant 30 laipsnių šalčio  (67)
2013 m. spalio 13 d. 18:59
Europos ekspertai pastebi, kad kelionių dviračiu kasmet vis daugėja. Visgi neretai įvairių miestų gyventojai teisinasi, kad dar dažniau tai daryti jiems trukdo oro sąlygos. Tačiau specialistai sako, kad oro sąlygos – ne kliūtis, o keliauti dviračiu galima ir žiemą.
Ką žada sinoptikai savaitgaliui?  (19)
2013 m. spalio 12 d. 09:37
Savaitgalį numatomi gražūs orai – juos lems aukštas slėgis, LRT radijui sakė sinoptikė Judita Liukaitytė .
Bloga žinia nelaukiantiems šildymo sezono: bobų vasara jau buvo  (175)
2013 m. spalio 7 d. 15:25
Dėl išaugsiančių sąskaitų šildymo sezono su siaubu laukiantys gyventojai mūru stoja už tai, kad būstai dar nebūtų šildomi.
Ateities miestai: be potvynių, nusikaltimų ir spūsčių  (23)
2013 m. spalio 1 d. 17:09
90 proc. visų pasaulyje sukauptų duomenų esame sukūrę per pastaruosius dvejus metus. Šį reiškinį apibūdinantis IT terminas – didieji duomenys (angl. Big Data ) – jau spėjo patraukti mokslininkų, verslininkų ir miestų vadovų dėmesį. Pasaulyje yra pavyzdžių, kai pasitelkiant sudėtingas analitikos ir prognozavimo sistemas sukaupti duomenys įdarbinami mažinant transporto spūstis ar sprendžiant beviltiškas nusikaltimų bylas. Panašios technologijos jau taikomos ir Lietuvoje.