oro gaivikliai

Cheminė bomba jūsų namuose: sukelia vėžį ir naikina imunitetą  (36)
2015 m. rugpjūčio 26 d. 13:38
Vasariška šiluma atneša ne tik malonumų. Ko gero, daugeliui ne kartą teko susidurti su prastu kvapu, dėl vienų ar kitų priežasčių tvyrančiu namuose.
6 vėžio sukėlėjai jūsų namuose, kurių privalu atsikratyti  (54)
2015 m. kovo 20 d. 06:49
Bėgant laikui savo namus pavertėme tvirtovėmis, bent jau taip manome. Dabar laikai radikaliai pasikeitė ir didžioji dalis pavojų slypi ne už mūsų namų sienų, o tarp jų.
Kokie aromatai tinka šaltajam metų laikui
2015 m. vasario 8 d. 00:10
Sintetiniai oro gaivikliai aplinkai ir sveikatai daro daugiau žalos, nei naudos. Todėl namų kvepinimui geriau naudoti gamtos kvapus.
Kas galėjo pagalvoti, kad namuose esantys daiktai taip kenkia  (18)
2014 m. gruodžio 8 d. 13:07
Kaune pasireiškus smogui mokslininkai ėmė aiškintis, kokia yra šio miesto oro kokybė, rašo kaunodiena.lt. Pasirodo, kad kauniečiai iš tiesų turi dėl ko nerimauti. Viena daugiausiai įtariamų kelianti vieta – Žaliakalnis .
Ekspertė – apie buitinę chemiją, kurios geriau iškart atsisakyti  (54)
2014 m. lapkričio 21 d. 14:51
„Ar, pirkdami buitinę chemiją, kosmetiką, žaislus, sauskelnes vaikams, pagalvojate, ką iš tiesų perkate, kokia yra produktų sudėtis? Ar atkreipiate dėmesį į etikečių ženklinimą? Juk tai, kas yra aplink mus, ką naudojame, tiesiogiai veikia mūsų sveikatą“, – alytiškių klausė Laura Stančė, Baltijos aplinkos forumo cheminių medžiagų ekspertė.
Keletas paprastų būdų nemaloniam kvapui patalpose išnaikinti  (1)
2014 m. balandžio 19 d. 16:00
Mūsų patalpų gaiva pirmiausia priklauso nuo švaros ir dažno vėdinimo, nuo kiekvieno gyvenančiojo ar dirbančiojo asmeninių higienos įpročių. Gaivų ir švarų patalpų orą malonu pakvėpinti natūraliais eteriniais aliejais, smilkalais.
Dauguma smilkalų ir kvapiųjų žvakių nuodija?  (43)
2013 m. spalio 21 d. 15:07
Aerozoliai, kvapiosios žvakės, smilkalai ir kitos priemonės, kuriomis kvepiname namus, dažniausiai gaminami iš cheminių medžiagų, kurios sukelia vėžį, kvėpavimo takų ar kitas ligas, sako Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyriaus visuomenės sveikatos administratorė Viktorija Buzytė.
Oro gaivikliai: gaivina namus ar teršia?  (3)
2013 m. spalio 8 d. 10:21
Oro tarša - tai ne tik dulkės, kietosios dalelės, žiedadulkės, automobilių išmetamosios dujos, tačiau ir įvairi kosmetika bei blogas kvapas . Dažnai blogą kvapą mes bandome maskuoti įvairiais gaivikliais, smilkalais, eteriniais aliejais, kurių pasirinkimas šiuo metu yra labai platus. Oro gaiviklius naudojame visur - gyvenamuosiuose kambariuose, biuruose, viešbučiuose, vonioje, tualete, automobilyje. Tačiau retas susimąsto, kokį poveikį jie turi mūsų sveikatai, praneša diena.lt
Nuomonė. Gamintojai, nustokite siūlyti prekes, kurių mums visai nereikia  (39)
2013 m. liepos 22 d. 18:21
Skaitytoja Nerida į GRYNAS.lt redakciją atsiuntė laišką, kuriame kreipiasi į gamintojus, gaminančius prekes, kurių dažnam iš mūsų visai nereikia. Laiške rašoma apie vartojimą, arba tiksliau - nenorą vartoti tai, kas greitai genda, teršia aplinką ir turi formą, bet ne turinį.
10 priemonių, padėsiančių sunaikinti blogą kvapą namuose  (3)
2013 m. gegužės 17 d. 15:23
Įvairūs oro gaivikliai – greitas ir paprastas būdas apvalyti namus nuo nemalonių kvapų. Tačiau tikrai ne patikimiausias: bet kokie cheminiai, ypač aerozoliniu pagrindu veikiantys gaivikliai nėra itin naudingi jūsų sveikatai, jie greitai išsisklaido, be to – yra daugybė sričių, kuriose šių gaiviklių pritaikyti neįmanoma.
Penkios toksiškiausios medžiagos produktuose ir prekėse  (37)
2013 m. balandžio 25 d. 06:00
Kokios medžiagos populiariuose produktuose ir prekėse kenksmingiausios? Patarlė „mano namai – mano tvirtovė“ aktuali bet kuriame pasaulio kampelyje.
Kuo kvėpinti namus, kad nekenktume sveikatai?  (1)
2013 m. balandžio 2 d. 12:24
Sintetiniai oro gaivikliai aplinkai ir sveikatai daro daugiau žalos, nei naudos. Todėl namų kvepinimui pasitelkite įvairias gėrybes iš gamtos.
Kuo kvepia Kalėdos jūsų namuose?
2012 m. gruodžio 8 d. 00:00
Koks tas Kalėdų kvapas? Vieniems tai - mandarinų, eglutės aromatas, kitiems - cinamono, karšto vyno ar imbierinių sausainių. O kitiems to nepakanka, norisi susikurti savitą ypatingų švenčių kvapą.
10 dalykų, kurių nežinojai apie krūties vėžį  (10)
2012 m. spalio 26 d. 10:35
Spalis - kovos prieš krūties vėžį mėnuo. Neketiname tavęs gąsdinti ir moralizuoti apie būtinybę reguliariai tikrintis. Tik atrinkome 10 faktų apie šią ligą, kurie padės geriau ją pažinti ir apsisaugoti.
DIENOS PATARIMAS: 5 mažai kam žinomi degtinės panaudojimo būdai
2012 m. liepos 13 d. 14:13
Kadangi šiandien penktadienis 13-ta, ir šiandienos patarimas šiek tiek aštresnis nei įprastai. Pakalbėkime apie ugninio vandens naudą buityje.
Oras virtuvėje gali būti užterštas labiau nei judrioje miesto gatvėje  (12)
2012 m. birželio 8 d. 17:09
Trinantis aplink viryklę šiuolaikinėje ankštoje virtuvėje galima prisikvėpuoti daugiau nuodingų teršalų nei vaikštinėjantis smogo pilnomis centrinėmis didelių miestų gatvėmis, rašoma naujo mokslinio tyrimo išvadose.
Kvapai - magiška stilingo interjero dalis  (4)
2011 m. lapkričio 30 d. 09:00
Interjeras - tai ne tik gražus baldai, derančios spalvos ir stilingos detalės, bet ir tam tikrą nuotaiką kuriantys kvapai. Prabangaus Londono prekybos centro “Peter Jones” kvapų ekspertė Kat Silva Lozana atskleidžia keletą gudrybių, kaip pripildyti namus nuostabių aromatų.
Kelios gudrybės, kaip pripildyti namus nuostabių aromatų  (1)
2011 m. lapkričio 30 d. 09:00
Interjeras - tai ne tik gražus baldai, derančios spalvos ir stilingos detalės, bet ir tam tikrą nuotaiką kuriantys kvapai. Prabangaus Londono prekybos centro “Peter Jones” kvapų ekspertė Kat Silva Lozana atskleidžia keletą gudrybių, kaip pripildyti namus nuostabių aromatų.
Kaip išsirinkti tinkamą oro gaiviklį?  (1)
2011 m. kovo 2 d. 14:04
Pastaruoju metu oro gaivikliai, priklausomai nuo juose esančių veikliųjų medžiagų, gali veikti skirtingai.
Kiek purvo reikia vaiko sveikatai?  (7)
2011 m. vasario 10 d. 00:00
Britas epidemiologas Davidas Strathanas atkreipė dėmesį į keistą dėsningumą. Lyginant su pirmuoju vaiku, antrojo, trečiojo ir vėlesnių vaikų alergijos išsivystymo rizika buvo mažesnė. Toks dėsningumas buvo paaiškintas gana greitai.
Atsargiai: chemikalai valikliuose  (5)
2010 m. gruodžio 15 d. 00:00
Oro gaivikliai ir valymo skysčiai atšviežina orą ir dezinfekuoja mūsų gyvenamąsias patalpas. Vis dėlto, Berklyje įsikūrusio Kalifornijos universiteto atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad, naudojant juos per dažnai ar mažose, neventiliuojamose patalpose, šie produktai išskiria nuodingą teršalų kiekį. Tai lemia du pagrindiniai chemikalai – etilenglikolio eteriai ir terpenai.
Pranešta apie rekordinį naujų narkotikų skaičių  (9)
2010 m. lapkričio 10 d. 15:48
Vien per praėjusius metus aptiktos 24 naujų sintetinių narkotikų rūšys, kurių tikrasis poveikis dar neištirtas. Iš viso internetu galima įsigyti net 32 rūšių narkotikus, kurių rinką sukontroliuoti labai sudėtinga. Mat vieną preparatą uždraudus, netrukus jis pasirodo kitu pavadinimu ir šiek tiek pakeista sudėtimi. Šiuo metu net 170 internetinių parduotuvių parduoda vadinamuosius „teisėtus narkotikus“ ir haliucinogeninius grybus.
Specialistė: neva „natūralūs“, „rankų darbo“ muilai, smilkalai yra ištisas chemijos fabrikas  (20)
2010 m. rugsėjo 25 d. 00:02
Bene kiekvienuose namuose galima rasti purškiamų ar į elektros tinklą jungiamų oro gaiviklių, smilkalų, kvepiančių žvakių, atrodo, užliejančių būstą nepakartojama gaiva. „Argi tai blogai?“ – klausia dažnas, kvepinantis savo gyvenamąją aplinką ir net nesiruošiantis atsisakyti aromatingųjų priemonių. Juk net televizijoje sukasi gausybė reklamų, kuriomis bandoma įtikinti, kad namai privalo kvepėti, antraip visi namiškiai išsilakstys. Tačiau ne visada tai, kas kvepia, duoda naudos, ypač neaiškios kilmės sintetiniai kvapai, galintys sukelti net sveikatos problemų.
Narkomanijos užuomazgos – už uždarų mokyklų durų  (20)
2010 m. rugsėjo 8 d. 00:02
„Aš savo akimis mačiau, kaip mano sūnus iš manęs pavogė 100 litų. Sakiau: „Audriau, būk geras, atiduok.“ O jam ašaros rieda, rankomis ir galva sieną daužo: „Negaliu, mama!“ Atsidarė durys ir jis pasileido tekinas tiesiai per pievą. Vėliau jo klausiau: „Kur tu ėjai?“ O jis atsakė: „Į taborą, mama, kaip tu nesupranti...“ Taip mes prarandame savo vaikus, mes juos laidojame“, – pravirko prieš dvejus metus savo sūnų anapilin išlydėjusi vilnietė Dalia.
Tarp moksleivių plinta nauji narkotikai  (282)
2010 m. rugsėjo 2 d. 14:36
Rinkoje kasmet atsiranda naujų cheminių medžiagų, kurias vartoti paaugliai skatinami ne pagal paskirtį. Oficialiai šios medžiagos pristatomos kaip oro gaivikliai, dezodorantai ar odinių dirbinių valikliai, žolių mišiniai, vonios druskos. Anot specialistų, narkotikų vartojimo problema žinoma praktiškai visoms mokykloms, tačiau iš 2 tūkst. švietimo įstaigų per 1,5 metų gauta vos 20 pranešimų.
Mokykla ir narkotikai. Ką turėtų žinoti tėvai ir pedagogai?  (5)
2010 m. rugsėjo 2 d. 13:20
Vilnietė pedagogė Dalia (61) prieš dvejus metus palaidojo sūnų, kuris pralaimėjo asmeninę kovą su narkotikais. Jam nebuvo ir trisdešimties. Dalios sūnus pirmą kartą narkotikų pabandė dar būdamas paaugliu.
Pedantiškos moterys rizikuoja susirgti krūties vėžiu?  (14)
2010 m. liepos 21 d. 13:27
Pernelyg pedantiškos moterys, kurios iš visų jėgų stengiasi užtikrinti, kad jų namai būtų nepriekaištingai švarūs ir kvepiantys, dažniau rizikuoja susirgti krūties vėžiu, teigiama naujausiame tyrime, kurio išvadas publikuoja dailymail.co.uk.
Gaivesnis oras ne visada sveikesnis  (120)
2010 m. vasario 21 d. 11:41
Visi mes namuose turime bent po vieną oro gaiviklį. Tai gali būti purškiami aerozoliai, kvapios plytelės ar muilai, kvapūs lapeliai, žvakės, smilkalai ar į elektros tinklą jungiami kvapą skleidžiantys prietaisai. Manoma, kad jie ne tik panaikina nemalonius kvapus, bet ir teigiamai veikia mūsų nuotaiką. Specialistai įspėja, kad dauguma oro gaiviklių turi nervų sistemą slopinančių arba vėžį sukeliančių medžiagų, neigiamai veikia hormonų sistemą, o kūdikiams gali sutrikdyti virškinimą.
Siūloma patikslinti įstatymo nuostatas dėl draudimo vartoti alkoholį automobilių salonuose  (25)
2009 m. balandžio 6 d. 10:58
Įstatymo pataisomis siūloma nustatyti, kad automobilių salonuose draudžiama vartoti, laikyti ir gabenti ne visus alkoholio produktus atidarytoje pakuotėje, bet tik alkoholinius gėrimus. Tokias Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis siekiama patikslinti įstatymo nuostatas dėl draudimo vartoti alkoholį automobilių salonuose, Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys socialdemokratas Rimantas Sinkevičius.