Oranžerija

Singapūro botanikos sodai − rojus žemėje  (4)
2016 m. vasario 6 d. 00:00
Vieni iš gražiausių pasaulyje Singapūro botanikos sodai pradėti kurti dar 1859 m. ir tebekuriami ligi šiol. Dėl modernumo ir biologinės įvairovės 2015 m. šie sodai įtraukti į UNESCO paveldo objektų sąrašą kaip moderniausi ir turintys daugiausia biologinės įvairovės.
Tiriant Aukštosios Fredos dvarą paaiškėjo įdomūs faktai  (4)
2015 m. gruodžio 13 d. 23:00
Prieš restauravimo darbus Aukštosios Fredos dvaras, kurio teritorijoje įsikūręs beveik 100 metų skaičiuojantis VDU Kauno botanikos sodas , buvo ištirtas. Pateikiame įdomius faktus apie šį paminklinį objektą.
A. Adamkienė turės savo vardo tulpių rūšį  (15)
2015 m. spalio 23 d. 15:08
Kitą pavasarį Kauno VDU botanikos sode turėtų pražysti pirmosios Almos Adamkienės vardo tulpės – penktadienį surengta iškilminga olandiškų tulpių veislių „Alma Adamkiene“ ir „Gintarinė Lietuva“ svogūnėlių įteikimo botanikos sodui ceremonija.
„Drugelių namai“: čia gyvena pasakiško grožio sutvėrimai  (2)
2015 m. rugsėjo 23 d. 10:22
Akmenės krašto muziejuje ritasi „nauja karta“ šiais metais dar nematytų egzotinių šalių drugeliai. Nuo šio savaitgalio (rugsėjo 26–27 d.) specialioje drugelių oranžerijoje skraidys arti šimto drugių. Jums nereikės keliauti į Pietų Ameriką ar Indiją: „drugelius-pelėdas“, „drugelius-aitvarus“, „drugelius-leopardus“ pamatysite Akmenėje. Taip pat bus pristatyta didžiausia Lietuvoje dieninių drugių kolekcija.
Dainininkė N. Jones – naujoji „Valgyk, melskis ir mylėk“ namo savininkė
2015 m. rugsėjo 15 d. 17:18
Amerikiečių aktorė ir dainininkė Norah Jones gegužės mėnesį tapo naująja Julios Roberts filmo „Valgyk, melskis ir mylėk“ filmavimo aikštele tapuso namo savininke. Nors dainininkė šį nekilnojamo turto objektą įsigijo dar gegužės mėnesį, informacija buvo laikoma paslaptyje.
Kaip pasirinkti sau tinkamus augalus?
2015 m. rugpjūčio 5 d. 09:08
Laukiniais augalais, jų naudingosiomis maistinėmis, kvapinėmis, gydomosiomis savybėmis domisi vis daugiau žmonių. Rasos Buslavičienės – biologės, laukinių augalų vartojimo praktikės patarimai, kaip pažinti ir kur panaudoti gamtos duotybes.
Gražiausios Palangos vietos: ką veikti yra ne tik paplūdimyje  (43)
2015 m. rugpjūčio 1 d. 09:55
Daugelis Palangą sieja su pajūriu, kuriame nuolat vaikščioja šaltą alų ir čeburekus siūlantis jaunimas. Tačiau šiame kurorte yra žymiai įspūdingesnių vietų, kuriose apsilankė GRYNAS.lt žurnalistai.
Kaip ištekėti už italo (ir jo šeimos)  (54)
2015 m. liepos 31 d. 00:00
Asmeninė patirtis. Iš pradžių buvo tik romantiškoji šio pavadinimo dalis – apie italą. Per kelis mėnesius iki vestuvių supratau, kad santuokos nebus be jo šeimos. Rūpestingi tėvai ranką pridėjo prie visko – pradedant kostiumu, baigiant svečių susodinimu per šventinius pietus .
Tarp nemokamų pramogų Palangoje – ne tik jūra  (2)
2015 m. liepos 28 d. 00:01
Ką galima nuveikti Palangoje, jei piniginė nėra itin stora? Didžiausiame šalies kurorte apstu ir daugiau pasiūlymų, kaip puikiai praleisti laiką su mažyliais ar bičiuliais, per daug neišlaidaujant.
P. Hilton sesuo rado savęs vertą jaunikį: penktadienį ištekėjo už bankininkų šeimos palikuonio
2015 m. liepos 10 d. 17:09
Prabangių viešbučių tinklo paveldėtojos Paris Hilton sesuo penktadienį ištekėjo už garsiausios Europos bankininkų dinastijos palikuonio, o jų vestuvės vyko Kensingtono rūmų - oficialios Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kembridžo kunigaikštienės Catherine rezidencijos, fone.
Nustebsite sužinoję, kam „Facebook“ įkūrėjas išleidžia uždirbtus milijonus  (2)
2015 m. birželio 23 d. 13:01
Technologijų vadovas Markas Zuckerbergas išleido 3 milijonus svarų imigrantų švietimui – tai tik maža dalis palyginus su kitais mokėjimais.
Miesto centrą okupuoja žiurkės  (147)
2015 m. birželio 11 d. 19:50
Ir taip tuščias Panevėžio centras netrukus gali dar labiau ištuštėti. Tik ne dėl prasidedančio atostogų sezono, o būriais čia lakstančių graužikų. Didžiulės žiurkės braunasi į vietos gyventojų namus ar parduotuvėles ir drąsiai nardo tarp pėsčiųjų kojų.
P. Hilton sesers Nicky vestuvės – buvusiuose princesės Dianos namuose  (3)
2015 m. birželio 3 d. 07:35
Dar vienos karališkos vestuvės. Šaltiniai patvirtino, kad Kensingtono rūmuose Nicky Hilton planuoja ištekėti už mylimojo, bankininkystės verslo paveldėtojo Jameso Rothschildo, rašo usmagazine.com.
Mokslininkė įvertino kambarinius augalus: kokia iš tiesų jų nauda?
2015 m. gegužės 14 d. 22:28
Gegužės 15 dieną besiruošiant minėti „Augalų žavadienį“ - žavėjimosi augalais dieną, - Lietuvos edukologijos universiteto oranžerijos vadovė Teresė Jokšienė kartu su savo studentais sukūrė siužetą apie kambarinius augalus, kuriame kalbama apie jų poveikį žmogaus savijautai.
Mokslininkė įvertino kambarinius augalus: kokia iš tiesų jų nauda?  (4)
2015 m. gegužės 14 d. 22:28
Gegužės 15 d. 11.45 val. Lietuvos edukologijos universitete vyks „ Augalų žavadienis “ – žavėjimosi augalais diena. Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto (GMTF) II aukšto koridoriuje bus atidaryta studentų nuotraukų paroda „Sustabdyta gamtos akimirka“, vyks filmuko „Žalioji klasė“ premjera.
Maistas akims: žmogaus sukurti žalieji šedevrai  (12)
2015 m. balandžio 24 d. 22:05
Visi pasaulio turistai plūsta į žymius, išpuoselėtus sodus, kuriuose atsiveria oranžerijos meno kūriniai. Žymiuose pasaulio parkuose vienas kitą keičia vis prabangesni fontanai ir baseinai.
LEU oranžerijos grožiu gali mėgautis ir neįgalieji
2015 m. balandžio 2 d. 14:26
Praėjusių metų gruodžio mėnesį Lietuvos edukologijos universiteto ( LEU ) oranžerija buvo pritaikyta ir neįgaliesiems. Čia buvo praplatinti takai ir iš kiemo pusės padarytas patogus įvažiavimas judėjimo negalią turintiems lankytojams. „Dygliuotieji sukulentai įrėminti tvirta atrama, kad visiems, o ypač silpnaregiams, būtų saugu juos apžiūrėti“, – džiaugiasi LEU oranžerijos vyresnioji botanikė Teresė Jokšienė .
Tai jus nustebins: ko nežinojote apie šias sukneles  (2)
2015 m. vasario 1 d. 00:00
Įdomūs faktai apie mados namų „Chanel“ 2015 metų pavasario ir vasaros aukštosios mados kolekcijos sukneles.
Įspūdžiai iš orchidėjų parodos: anksčiau ši gėlė buvo tik aukštuomenės privilegija
2015 m. sausio 15 d. 00:00
Kadangi sakoma, kad pradėti ruoštis kitam kasmetiniam renginiui geriausia yra vos pasibaigus buvusiam, paruošas pradėjome, na, gal ne iškart pasibaigus „Augalų labirintams 2013“, bet tikrai anksti. Kone prieš pusę metų pradėjome kurti viziją, ar parodą rengsime, kada ją rengti ir kur.
Verkių dvaro kompleksas - vienas vertingiausių klasicistinių ansamblių Lietuvoje  (1)
2014 m. gruodžio 23 d. 08:17
Verkių dvaro sodyba įsikūrusi Vilniaus miesto pakraštyje, gražiame kraštovaizdyje. Vienas pakraštys atsiremia į Neries upę, kiti ribojasi su Jeruzale, Naujaisiais Verkiais ir Verkių mišku. Verkių dvaro ansamblį sudaro daugybė išlikusių pastatų ir mažosios architektūros detalių.
Pilis, kurioje iki šiol vaidenasi  (16)
2014 m. gruodžio 17 d. 11:09
Lietuvos dvarai ir pilys – reikšmingi mūsų istorijos liudininkai, per savo gyvavimo laikotarpį būdavę didžiųjų kunigaikščių ir didikų rezidencijomis, kultūros ir švietimo centrais, saugodavę ne tik turtingas bibliotekas, archyvus, meno dirbinių ir paveikslų kolekcijas, bet ir didikų, bajorų šeimų istorijas, jų gyvenimo būdą. Atsinaujinusios ir pagražėjusios pilys kviečia pažinti senąją ir dabartinę savo istoriją.
Į botanikos sodą lankytojai lindo per tvorą  (1)
2014 m. lapkričio 26 d. 14:17
Savaitgalį į pirmuoju sniegu pasipuošusį Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodą susirinko gausus būrys žmonių. Įėjimas į sodo erdvę buvo istoriškai ypatingas – pro skylę tvoroje.
Namas naujas, o paklodės šalo prie sienų  (22)
2014 m. lapkričio 11 d. 19:42
Marijampolėje, V. Kudirkos gatvėje, stovintis dvylikaaukštis, palyginus su dauguma šiuo metu Lietuvoje modernizuojamų ar jau modernizuotų namų, yra naujas – pastatytas tik 1993 metais. Tačiau pasak daugiabučio bendrijos pirmininko Gintauto Kavaliausko, politinių permainų ir neramumų metu pradėtam statyti namui buvo naudojamos nekokybiškos medžiagos ir palikta daug statybinio broko.
Restauruos Liubavo dvaro oficiną ir oranžeriją
2014 m. lapkričio 10 d. 12:55
Viešoji įstaiga „ Europos parkas “ kartu su partneriu Norvegijos kultūros paveldo institutu (NIKU) įgyvendina projektą „Liubavo dvaro sodybos oficinos ir oranžerijos restauravimas ir pritaikymas kultūros ir viešosioms reikmėms“, kuris yra bendrai finansuojamas Islandijos, Lichtenšteino ir Norvegijos pagal EEE finansinį mechanizmą ir Lietuvos Respublikos.
Šiuolaikiškas žvilgsnis į klasikinį dvarą
2014 m. spalio 25 d. 00:02
Pasaulinio garso šefo Gordono Ramsay’io restorano, įsikūrusio viešbutyje „The St. Regis Doha“ Katare, dizainu buvo siekiama sukurti elegantiško, klestinčio Anglijos dvaro, kuriam būdinga didžiulė vidaus ir lauko erdvių bei potyrių įvairovė, įspūdį.
Kretingos kapinėse rasti ilgai ieškoti didikų palaikai  (30)
2014 m. spalio 17 d. 21:21
Senosiose Kretingos kapinėse rasti keturi sarkofagai, manoma, su grafų Tiškevičių palaikais, pranešė LRT laida „Panorama“ .
Kaune prasidėjo įspūdinga drugelių paroda  (5)
2014 m. spalio 12 d. 10:24
Kaune esančio Vytauto Didžiojo universiteto ( VDU ) Botanikos sode prasidėjo įspūdinga drugelių paroda. Lankytojai turi unikalią progą pasivaikščioti specialioje patalpoje ir prisiliesti prie nematytų tropinių drugelių. Čia vis dar tęsiasi vasarą – patalpose vyrauja apie 26,5 laipsnių temperatūra, oro drėgmę palaiko specialūs prietaisai.
Namų ieško Fėja, panaši į kriaušę  (1)
2014 m. rugsėjo 25 d. 13:25
Ne spalva Fėja kaip kriaušė, ne, tik forma – tokia burbuliukė, moteriškų apimčių. Bet jai tinka! Tokia romantiška dama atrodo, nepasakytum, kad mėgsta ir padūkti, pralėkti tarsi meteoras per namus...
Edinburgo gidas
2014 m. rugsėjo 19 d. 07:26
Edinburgas šaunus tuo, kad niekuomet nereikės ilgai ieškoti priežasties, kodėl verta jį aplankyti. Čia visuomet vyksta kažkas įdomaus ir naujo, kažkas, kas jums tikrai patiks ir negalėsit atitraukti akių. Žymusis „Hogmanay“ festivalis tikrai nėra vienintelė dėmesio verta šventė. Galva nesunkiai pradeda svaigti vien pažiūrėjus į nuostabią miesto architektūrą, - nuo aukštąją uolą apraizgiusios pilies iki pat senamiesčio, apipinto viduramžių legendomis.