Oranžerija

Tai jus nustebins: ko nežinojote apie šias sukneles  (2)
2015 m. vasario 1 d. 00:00
Įdomūs faktai apie mados namų „Chanel“ 2015 metų pavasario ir vasaros aukštosios mados kolekcijos sukneles.
Įspūdžiai iš orchidėjų parodos: anksčiau ši gėlė buvo tik aukštuomenės privilegija
2015 m. sausio 15 d. 00:00
Kadangi sakoma, kad pradėti ruoštis kitam kasmetiniam renginiui geriausia yra vos pasibaigus buvusiam, paruošas pradėjome, na, gal ne iškart pasibaigus „Augalų labirintams 2013“, bet tikrai anksti. Kone prieš pusę metų pradėjome kurti viziją, ar parodą rengsime, kada ją rengti ir kur.
Verkių dvaro kompleksas - vienas vertingiausių klasicistinių ansamblių Lietuvoje  (1)
2014 m. gruodžio 23 d. 08:17
Verkių dvaro sodyba įsikūrusi Vilniaus miesto pakraštyje, gražiame kraštovaizdyje. Vienas pakraštys atsiremia į Neries upę, kiti ribojasi su Jeruzale, Naujaisiais Verkiais ir Verkių mišku. Verkių dvaro ansamblį sudaro daugybė išlikusių pastatų ir mažosios architektūros detalių.
Pilis, kurioje iki šiol vaidenasi  (16)
2014 m. gruodžio 17 d. 11:09
Lietuvos dvarai ir pilys – reikšmingi mūsų istorijos liudininkai, per savo gyvavimo laikotarpį būdavę didžiųjų kunigaikščių ir didikų rezidencijomis, kultūros ir švietimo centrais, saugodavę ne tik turtingas bibliotekas, archyvus, meno dirbinių ir paveikslų kolekcijas, bet ir didikų, bajorų šeimų istorijas, jų gyvenimo būdą. Atsinaujinusios ir pagražėjusios pilys kviečia pažinti senąją ir dabartinę savo istoriją.
Į botanikos sodą lankytojai lindo per tvorą  (1)
2014 m. lapkričio 26 d. 14:17
Savaitgalį į pirmuoju sniegu pasipuošusį Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodą susirinko gausus būrys žmonių. Įėjimas į sodo erdvę buvo istoriškai ypatingas – pro skylę tvoroje.
Namas naujas, o paklodės šalo prie sienų  (23)
2014 m. lapkričio 11 d. 19:42
Marijampolėje, V. Kudirkos gatvėje, stovintis dvylikaaukštis, palyginus su dauguma šiuo metu Lietuvoje modernizuojamų ar jau modernizuotų namų, yra naujas – pastatytas tik 1993 metais. Tačiau pasak daugiabučio bendrijos pirmininko Gintauto Kavaliausko, politinių permainų ir neramumų metu pradėtam statyti namui buvo naudojamos nekokybiškos medžiagos ir palikta daug statybinio broko.
Restauruos Liubavo dvaro oficiną ir oranžeriją
2014 m. lapkričio 10 d. 12:55
Viešoji įstaiga „ Europos parkas “ kartu su partneriu Norvegijos kultūros paveldo institutu (NIKU) įgyvendina projektą „Liubavo dvaro sodybos oficinos ir oranžerijos restauravimas ir pritaikymas kultūros ir viešosioms reikmėms“, kuris yra bendrai finansuojamas Islandijos, Lichtenšteino ir Norvegijos pagal EEE finansinį mechanizmą ir Lietuvos Respublikos.
Šiuolaikiškas žvilgsnis į klasikinį dvarą
2014 m. spalio 25 d. 00:02
Pasaulinio garso šefo Gordono Ramsay’io restorano, įsikūrusio viešbutyje „The St. Regis Doha“ Katare, dizainu buvo siekiama sukurti elegantiško, klestinčio Anglijos dvaro, kuriam būdinga didžiulė vidaus ir lauko erdvių bei potyrių įvairovė, įspūdį.
Kretingos kapinėse rasti ilgai ieškoti didikų palaikai  (30)
2014 m. spalio 17 d. 21:21
Senosiose Kretingos kapinėse rasti keturi sarkofagai, manoma, su grafų Tiškevičių palaikais, pranešė LRT laida „Panorama“ .
Kaune prasidėjo įspūdinga drugelių paroda  (5)
2014 m. spalio 12 d. 10:24
Kaune esančio Vytauto Didžiojo universiteto ( VDU ) Botanikos sode prasidėjo įspūdinga drugelių paroda. Lankytojai turi unikalią progą pasivaikščioti specialioje patalpoje ir prisiliesti prie nematytų tropinių drugelių. Čia vis dar tęsiasi vasarą – patalpose vyrauja apie 26,5 laipsnių temperatūra, oro drėgmę palaiko specialūs prietaisai.
Namų ieško Fėja, panaši į kriaušę  (1)
2014 m. rugsėjo 25 d. 13:25
Ne spalva Fėja kaip kriaušė, ne, tik forma – tokia burbuliukė, moteriškų apimčių. Bet jai tinka! Tokia romantiška dama atrodo, nepasakytum, kad mėgsta ir padūkti, pralėkti tarsi meteoras per namus...
Edinburgo gidas
2014 m. rugsėjo 19 d. 07:26
Edinburgas šaunus tuo, kad niekuomet nereikės ilgai ieškoti priežasties, kodėl verta jį aplankyti. Čia visuomet vyksta kažkas įdomaus ir naujo, kažkas, kas jums tikrai patiks ir negalėsit atitraukti akių. Žymusis „Hogmanay“ festivalis tikrai nėra vienintelė dėmesio verta šventė. Galva nesunkiai pradeda svaigti vien pažiūrėjus į nuostabią miesto architektūrą, - nuo aukštąją uolą apraizgiusios pilies iki pat senamiesčio, apipinto viduramžių legendomis.
Lednice - netikėtai ištaigingas architektūros stebuklas Čekijoje
2014 m. rugsėjo 5 d. 13:20
Lednice (vok. Eisgrub) – Čekijos miestelis Pietų Moravijos krašte, Lednicos bendruomenės adminisracinis centras, prie Austrijos ir Slovakijos valstybinių sienų. Per miestą teka upė Dijė.
Trakų Vokės dvaras lankytojams duris atvers jau rugsėjį
2014 m. rugsėjo 2 d. 15:11
Ruduo Lietuvos dvaruose visada stebina naujais įvykiais, spalvomis, garsais ir renginiais. Šį rudenį, rugsėjo 5-ąją, Trakų Vokėje duris lankytojams plačiai atvers dar vienas Tiškevičių dvaras. Pastarasis daugiau kaip dešimt metų priklausė Lietuvos bajorų karališkajai sąjungai ir nebuvo atidarytas plačiajai visuomenei.
Šeimos sode - tik baltai ar pastelinėmis spalvomis žydintys augalai  (16)
2014 m. rugpjūčio 29 d. 00:00
Apie dizaino, meno studijas galvojusi ignalinietė Inga Šidlauskienė galiausiai pasirinko ekonomiką, tačiau moters gyvenimas kupinas kūrybos: savo idėjas ji įgyvendina gražindama namus ir aplinką .
Los Andželo gidas  (1)
2014 m. rugpjūčio 25 d. 09:01
Apie antrąjį Amerikos miestą dažnai galvojama kaip apie paprasčiausią kino pramonės miestą. Taip, vienas iš šešių jo gyventojų dirba kūrybinį darbą, tačiau daugelio darbas neturi nieko bendro su filmais ir TV, pavyzdžiui, mada, menai, architektūra, dizainas, muzika, literatūra ir teatras.
Akmenėje laukiama išsiritant didžiausio pasaulyje naktinio drugio  (3)
2014 m. rugpjūčio 7 d. 09:30
Akmenės krašto muziejuje naujiena – čia iš užsienio atsiųsto didžiausio pasaulyje naktinių drugių lot. Attacus atlas kokonų viena iš išsiritusių patelių antradienį padėjo kiaušinėlių.
Vienas turtingiausių šaltinių vaikų ugdymui yra arčiausiai mūsų  (3)
2014 m. birželio 30 d. 15:44
Norėdami prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio pasaulio, itin svarbus tampa vaikų kūrybiškumo ugdymas. Jo reikalaujama darbe, versle, moksle, todėl vis dažniau kalbama apie sąlygas vaikų kūrybiškumo ugdymui Lietuvoje.
„25 Hours Bikini“ viešbutis Berlyne: paskutinis hipsterių mados klyksmas  (2)
2014 m. gegužės 16 d. 09:03
Šis ekstravagantiško ir seksualaus pavadinimo viešbutis suteikia anksčiau ne tokiam madingam Vakarų Berlynui reikiamą laisvės ir stiliaus dozę. Nenuostabu, kad jau nuo pirmosios atidarymo dienos visi restoranai buvo užsakyti, o baras tiesiog sprogo nuo lankytojų.
Siūlo griauti vieno Vilniaus kvartalo daugiabučius  (183)
2014 m. balandžio 25 d. 15:31
Vytenio ir Naugarduko gatvėse esančius senus daugiabučius architektas Algirdas Kaušpėdas siūlo griauti ir jų vietoje statyti naujus energetiškai efektyvius būstus. Jo teigimu, šie namai yra per seni ir neatitinka kokybės standartų, kad juos dar būtų galima prikelti naujam gyvenimui. Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė oponavo, kad griauti namus visada yra lengviau nei renovuoti, tačiau sutiko, kad kai kuriais atvejais iš tiesų, jeigu gyventojai tam pritaria, daugiau naudos būtų namus nugriauti ir kurti kažką naujo nei bandyti atgaivinti „lavoną“.
Panemunės maršrutas: klasika kitu kampu  (3)
2014 m. balandžio 14 d. 08:49
Savaitgalį teko keliauti jau praktiškai klasika tapusiu Lietuvos maršrutu - Panemune nuo Kauno (klasika, nes turbūt vienas populiariausių ir patogiausių maršrutų Lietuvoje - beveik nesukant iš kelio kas 10-15 km nuo Kauno iki Jurbarko galima rasti vis po kokį įdomų objektą).
Naujojoje Zelandijoje viešinti karališkoji šeima apsistojo buvusioje psichiatrinėje ligoninėje  (9)
2014 m. balandžio 8 d. 10:36
Britų karališkosios šeimos būstas Naujojoje Zelandijoje – įdomūs faktai Būstas, kuriame laikinai, viešėdami Naujojoje Zelandijoje, apsistojo Jungtinės Karalystės princas Williamas su žmona Catherine ir mažuoju sūneliu George, gali pasigirti itin turtinga praeitimi, skelbia eprotoeu.mtiny.com.
Kaip augalai mus veikia patalpose  (4)
2014 m. kovo 22 d. 08:00
„Augalai ne tik sveikatina aplinkos orą. Jie teigiamai veikia žmonių psichoemocinę būseną. Šalia jų pailsime tiek fiziškai, tiek dvasiškai. Be to, jie gerina aplinkos kokybę, todėl patiriamas didesnis emocinis malonumas, didėja pasitikėjimas savo jėgomis", - teigia Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos fakulteto dėstytoja, vyresnioji botanikė Teresė Jokšienė.
„Nissan Cube“: judrusis šaldytuvas  (16)
2014 m. vasario 28 d. 11:05
Žvilgsnį paralyžiuojančias formas tradiciniai automobiliukai paprastai įgauna pasisvečiavę įvairaus plauko tiuningo meistrų dirbtuvėse. „ Nissan Cube “ neabejotinai yra tokios praktikos išimtis ir hipnotizuojančio dizaino pavyzdžiu tapo gimtajame fabrike Japonijoje . „Micros“ bazėje sukonstruotas mažasis vienatūris gatvėje sulaukia didžiulio dėmesio ir, jei tokia mašina kas nors atvažiuotų plėšti banko, kaukėtų blogiukų greičiausiai niekas nepastebėtų. Šio automobilio forma – suapvalintas kvadratas, todėl jokiu kitu vardu, išskyrus „Cube“, jis net teoriškai negalėjo būti pakrikštytas.
Į Raudondvario dvarą pažvelkime iš arčiau  (3)
2013 m. spalio 11 d. 12:46
Šįkart siūlome iš arčiau pažvelgti į vieną gražiausių Kauno apylinkių dvarų . Apie šį dvarą keliautojas F. Novakovskis 1857 metais pasakojo: „Kas tik važiuoja pro Kauną, nepamiršta užsukti į Raudondvarį, nes čia visiems svetingai atveriami vartai.“
Las Vegaso gidas  (4)
2013 m. spalio 10 d. 17:54
Ne visai padorus naktinis gyvenimas ir kerintys kazino kurortai pritraukia minias iš viso pasaulio, bet ne tik palošti ir paspoksoti. Šiandieniniame Las Vegase geriausi vyrėjai patiekia pasaulinių skonių patiekalus, o išskirtiniai viešbučiai, madingos parduotuvės, dailės galerijos ir prabangūs klubai traukia net lošėjus naujokus, kurie neskiria „full-house“ kombinacijos nuo „flush“.
Paskutinį rugsėjo savaitgalį Edukologijos universitetas virs augalų džiunglėmis  (7)
2013 m. rugsėjo 17 d. 14:15
Įsibėgėjęs ruduo kviečia kambarinių gėlių kolekcionierius į parodą „Augalų labirintai“. Tai bus penktasis jų susibūrimas, kuris tradiciškai vyksta Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto erdvėse.
Namuose galite užsiauginti tiek egzotiškų vaisių, kad neturėsite kur dėti  (7)
2013 m. rugsėjo 4 d. 14:34
Jei nenorite parduotuvėje už egzotiškus vaisius kas mėnesį išleisti nemenką sumą pinigų, galite juos užsiauginti savo namuose. Manote, kad Lietuvoje citrinos , mandarinai ar apelsinai neauga? Klystate. Jų galite priskinti tiek, kad neturėsite kur dėti.
Ryškėja naujasis Sereikiškių parko veidas: 4 fontanai, šimtai suoliukų ir daug daugiau  (338)
2013 m. rugpjūčio 12 d. 15:42
Sostinės Bernardinų sodas ( Sereikiškių parkas ) rugsėjį vilniečius pasitiks neatpažįstamai pasikeitęs.