Olimpiada

7 kartus Lietuvos čempionas: iš streso esu ir apalpęs  (54)
2015 m. kovo 23 d. 10:01
„ Taip jaudinausi pirmą sykį atstovaudamas neseniai nepriklausomybę atgavusiai šaliai, kad mačo su Islandija metu apalpau bežaisdamas scenoje. Pašiurpę abiejų komandų žaidėjai sutiko mačą baigti lygiosiomis 2:2“, - mena tarptautinis didmeistis , Lietuvos šachmatų čempionas Šarūnas Šulskis . Mano naivus suvokimas, kad šachmatai – ramus, strateginis sportas – subliūkšta akimirksniu. Tačiau tokios stresinės situacijos kauniečio gyvenime – retos ir, kaip jis pats teigia, reikalingos: „Imi jausti savo širdies dūžius, kaip teka gyslomis kraujas. Galvoji: jei ne šios varžybos, kur kitur dar aš galėčiau save taip jausti?“.
Siūloma steigti nacionalinį sporto muziejų  (5)
2015 m. kovo 22 d. 12:50
Seimui atskaitinga Valstybinė kultūros paveldo komisija siūlo Vyriausybei įsteigti nacionalinį sporto muziejų ir įrengti Lietuvą garsinusių sportininkų alėją.
Savarankišką gyvenimą pradedanti R. Meilutytė ieško būsto su vaizdu į jūrą  (53)
2015 m. kovo 19 d. 06:19
15-metės mergaitės ašaros ant Londono olimpinės pakylos, suvirpinusios širdį visai Lietuvai – jau praeitis. Ketvirtadienį pilnametystės sulaukusi Rūta Meilutytė įsikūrė išsinuomotame bute, lanko vairavimo kursus. Plimute ( Anglija ) gyvenanti plaukikė neslepia: dabar ji kur kas labiau pasitiki savimi nei prieš trejus metus, kuomet tapo olimpine čempione.
Pasaulio futbolo čempionatas Rusijoje: FIFA renkasi ne moralę, o pinigus  (102)
2015 m. kovo 18 d. 15:01
Pasaulio futbolo bendruomenė, FIFA turėtų boikotuoti 2018-ais Rusijoje vyksiantį pasaulio futbolo čempionatą: Ukrainoje kariaujanti Rusija joje įvykusį čempionatą traktuotų kaip savo idėjinę pergalę, parodytų, kad nesutarimai su Vakarais dėl Ukrainos yra nereikšmingi. Taip LRT .lt sako filosofas Leonidas Donskis . Savo ruožtu sporto žurnalistas Modestas Krukauskas pažymi, kad boikotas greičiausiai neįvyks, o „FIFA yra didelė uždara akcinė bendrovė, kuri renkasi pinigus, ne moralines vertybes“.
Vilniaus maratono čempiono R. Kančio planuose – olimpiada  (7)
2015 m. kovo 17 d. 10:22
„Kauno maratono klubo“ sportininkas ir treneris, Vilniaus maratono čempionas Remigijus Kančys tiki, kad jam šiemet pavyks įgyvendinti olimpinį maratono normatyvą ir 2016 metais startuoti didžiausioje pasaulio sporto šventėje - Rio de Žaneire.
Per realybės šou susidūrus sraigtasparniams žuvo du olimpiniai čempionai  (71)
2015 m. kovo 10 d. 07:28
Pasaulį sukrėtė žinia apie Argentinoje įvykusią dviejų sraigtasparnių avariją, per kurią žuvo 10 žmonių. Ypatingai skaudi žinia Prancūzijai – žuvo du šios šalies olimpiniai čempionai – Alexis Vastine ir Camille Muffat.
Rusai paskelbė vyrų krepšio rinktinės kandidatų sąrašą  (19)
2015 m. kovo 6 d. 14:43
Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate žaidžiantys rusai Aleksejus Švedas, Sergejus Karasiovas ir Timofejus Mozgovas pateko į Rusijos nacionalinės krepšinio rinktinės išplėstinį sąrašą. Šie į sąrašą patekę krepšininkai ruošis 2015 metų Europos čempionatui Latvijoje, Kroatijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje.
LTOK paminėjo 100 dienų iki pirmų Europos žaidynių  (2)
2015 m. kovo 5 d. 10:00
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ( LTOK ) kartu su Lietuvos sportininkais, treneriais, sporto medikais ir veteranais paminėjp 100 dienų iki pirmų Europos žaidynių, kurios birželio 12-28 dienomis vyks Azerbaidžano sostinėje Baku . Pirmą kartą Europos sporto istorijoje 20-yje sporto šakų ir 31-oje disciplinoje varžysis daugiau nei 6 tūkst. sportininkų. Geriausiems bus išdalinti 253 medalių komplektai. 11-oje sporto šakų atletai kovos dėl kelialapių į Rio de Žaneiro olimpiadą.
Vasarą Lietuvoje laukiama Rytų Europos paplūdimio tinklinio elito
2015 m. kovo 3 d. 12:35
Šią vasarą Lietuvoje vyks du Rytų Europos paplūdimio tinklinio čempionato (EEVZA) etapai. Vilniuje, Credit24 arenoje, gegužės 15-16 d. varžysis pajėgiausios regiono paplūdimio tinklininkės, o liepos 4-5 d. vyks vyrų čempionato etapas „ Lithuania Open“.
Pagyveno kaip dauguma rusų: suprato, koks galingas ginklas V. Putino rankose  (345)
2015 m. kovo 2 d. 15:58
Amerikiečių dienraščiui „The New York Times“ straipsnį parašęs rašytojas Gary'is Shteyngartas sumanė atlikti eksperimentą ir šių metų pradžioje savaitei apsistojo Niujorko „ Four Seasons “ viešbutyje, kur visą savaitę – su pertraukomis miegui ir pasiplaukiojimui baseine – žiūrėjo tik Rusijos valdžios kontroliuojamą valstybinę televiziją. Ką gi jis atrado?
Ko siekė B. Nemcovo žudikai?  (669)
2015 m. vasario 28 d. 21:48
Vakarų prašymas Maskvai išsamiai ir skaidriai ištirti opozicijos lyderio Boriso Nemcovo nužudymą – tas pats, kas prašyti žudikų įkalinti save, tekste „ Rusija po Nemcovo“ rašo Europos politikos analizės centro Vašingtone ekspertas Januszas Bugajskis .
Greičiausias Lietuvos maratonininkas mintis apie olimpiadą veja šalin  (5)
2015 m. vasario 26 d. 15:13
Lietuva – maratonininkų kraštas. Atkūrus nepriklausomybę net devyni mūsų šalies maratonininkai dalyvavo olimpinėse žaidynėse. Nors pirmieji ledus pralaužė ir teisę startuoti olimpiadoje iškovojo trys vyrai – Povilas Fedorenka, Česlovas Kundrotas ir Dainius Virbickas – bemaž dešimtmetį stambiausiose tarptautinėse varžybose startuoja vien moterys.
G. Mažeikis. Pelai ir grūdai, arba antipropagandiniai klyksmai Lietuvoje  (163)
2015 m. vasario 26 d. 09:30
Šiandien Lietuvoje, kaip ir Latvijoje ar Ukrainoje, apie informacinį karą ir propagandą, jų tęsinį – hibridinius karus šneka ir jaudinasi kas netingi.
Badmintonininkas K. Navickas pradeda rengtis olimpiados atrankai  (4)
2015 m. vasario 25 d. 16:21
Pajėgiausias Lietuvos badmintonininkas kaunietis trenerio Juozo Špelverio auklėtinis Kęstutis Navickas po labai sunkių kelių savaičių treniruočių Kaune ir Anglijos nacionaliniame treniruočių centre Londone pradėjo žaisti turnyruose. Gegužės mėnesį prasidės atranka į Rio de Žaneiro olimpiadą, truksianti metus.
Pagrindinį Berlyno kino festivalio apdovanojimą pelnė Irano režisierius
2015 m. vasario 15 d. 13:18
Irano režisierius disidentas Jafaras Panahi šeštadienį pelnė 65-ojo Berlyno kino festivalio „Aukso lokį“ – už juostą „Taksi“ (Taxi), kuri yra jau trečias jo filmas nuo 2010-ųjų, kai jam buvo oficialiai uždrausta kurti kiną.
V. Adamkui – pasaulio lietuvių sporto ambasadoriaus vardas  (4)
2015 m. vasario 10 d. 14:35
Lietuvos olimpinė akademija ir Pasaulio lietuvių sporto asociacija prezidentui Valdui Adamkui antradienį iškilmingai suteikė Pasaulio lietuvių sporto ambasadoriaus vardą.
Rusijoje – įmonių bankrotų banga  (29)
2015 m. vasario 6 d. 12:40
Pernai metais Rusijoje pradėta 30,8 proc. daugiau įmonių bankroto bylų. Ypač didelis augimas fiksuotas 2014 m. spalį ir gruodį. Tarp trijų stambiausių bankrotų – dvi įmonės, stačiusios Sočio olimpiados objektus, praneša įmonių kreditingumą vertinančios bendrovės „ Creditreform Lietuva “ specialistai, remdamiesi savo kolegų iš Rusijos duomenimis.
KGB šešėliai Vilniuje: agentų pakišimo metodas - podstava  (103)
2015 m. sausio 31 d. 06:45
Vilniaus knygų mugėje bus pristatyta istoriko ir politiko Arvydo Anušausko nauja knyga „ KGB . Visiškai slaptai“ . Supažindiname su keliomis knygos ištraukomis.
Maratonininkė R. Kergytė: su Ž. Balčiūnaite esame panašaus pajėgumo  (3)
2015 m. sausio 23 d. 14:59
Diana Lobačevskė triumfuoja Hamburgo maratone, Rasa Drazdauskaitė Europos čempionate pasiekia antrą geriausią lietuvių rezultatą ir finišuoja septinta, o aistruolių atmintyje tebešmėžuoja sėkmingi Živilės Balčiūnaitės pasirodymai Atėnų ir Pekino olimpinėse žaidynėse bei Europos čempionatuose. Gausi Lietuvos moterų maratono komanda pastaraisiais metais tapo viena svarbiausių rinktinės grandžių.
Gatvės krepšinis – svarbiau už „Tour de France“ lenktynes?  (74)
2015 m. sausio 22 d. 11:32
Ramūno Navardausko pavardė liepos 26 dieną šmėžavo visų didžiųjų Europos sporto dienraščių puslapiuose, tačiau tėvynėje išdalinus apdovanojimus geriausiems metų sportininkams, istorinis dviratininko pasiekimas liko šešėlyje. Metų pergalės autoriumi paskelbtas ne pirmasis lietuvis, triumfavęs „Tour de France“ etape, o jaunimo varžybas laimėjusi trijulių krepšinio rinktinė.
Po lapę – tiems, kas įgyvendino sumaniausią ekologinę idėją
2015 m. sausio 22 d. 11:09
Trečiadienį, jau antrus metus iš eilės, Vilniaus universiteto (VU) studentai apdovanojo sumaniausias Lietuvos ir tarptautines verslo kompanijas, nevyriausybines organizacijas bei viešojo sektoriaus įstaigas. Šiemet „PR LAPĖS 2014“ apdovanojimai įteikti už gamtą tausojančias iniciatyvas.
M. Chodorkovskis Vilniuje sulaukė itin nepatogių klausimų  (787)
2015 m. sausio 16 d. 12:04
Lietuvoje vykusiame intelektualų forume pasisakė ir buvęs verslo magnatas, Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui oponavęs Michailas Chodorkovskis .
D. Kasparaitis: atimti pilietybę iš Ž. Ilgausko – nesąmonė, jis – vis tiek lietuvis  (109)
2015 m. sausio 15 d. 11:58
Dvigubos pilietybės tema Lietuvoje pastaruoju metu – itin aktuali tema. Pirmadienį lietuviško paso neteko JAV pilietybę dar 2013 metais priėmęs Žydrūnas Ilgauskas . Net 14 metų Lietuvos vardą NBA lygoje garsinęs krepšininkas pagal šalies įstatymus neturėjo jokių galimybių išsaugoti abu.
„Be Cukraus“ su J. Šuklinu: tikriausiai esu vienintelis toks irkluotojas pasaulyje  (2)
2015 m. sausio 13 d. 18:50
Nuo pat jaunystės treneriai jam kartojo, kad geru irkluotoju jis netaps dėl šiam sportui netinkamo sudėjimo, tačiau nei tai, nei du kartus nepavykę bandymai patekti į Olimpiadą Jevgenijaus Šuklino ryžto nesumažino. Šiandien Olimpinis vicečempionas mano, kad tikriausiai yra vienintelis tokio sudėjimo irkluotojas pasaulyje.
Lietuvos buriuotojai pasistiebė visa galva aukščiau  (2)
2015 m. sausio 8 d. 10:55
2014 metai Lietuvos buriuotojų bendruomenėje liks atmintyje – buriuotojo Roko Milevičiaus patekimas į „ Volvo Ocean Race “ regatą, iškovoti du kelialapiai į 2016 metų olimpines žaidynes Rio de Žaneire, jubiliejinė Kuršių marių regata , pirmą kartą Lietuvoje organizuotos „Laser“ klasės Europos taurės varžybos.
A. Kupčinskas: kauniečiai pamatė šviesą tunelio gale  (65)
2015 m. sausio 7 d. 16:31
Kadenciją baigianti Kauno miesto valdžia apžvelgė praėjusių metų ir ketverių kadencijos metų darbus.
Beveik 20 metų senumo rekordą pagerinęs A. Petrovas žino, kuriuo keliu joti į Rio  (3)
2015 m. sausio 2 d. 19:10
Andrius Petrovas – 2014 m. geriausias ir daugiausiai tarptautinių apdovanojimų pelnęs mūsų šalies konkūrų raitelis. Vienas naujausių ir ryškiausių Andriaus laimėjimų – gruodžio 4 d. Poznanėje, Lenkijoje, vykusiose tarptautinėse konkūrų varžybose pagerintas Lietuvos šuolio į aukštį su žirgu rekordas.
Amerikiečių politologas apie Rusiją: tai sukels katastrofiškų padarinių  (152)
2015 m. sausio 2 d. 15:28
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tęsia tyliąją agresiją Ukrainoje. Atitinkamai tebegalioja ir Vakarų sankcijos Rusijai.
Politologas: R. Kadyrovui bus pavestas eksperimentas Luhanske ir Donecke  (130)
2014 m. gruodžio 31 d. 10:34
Politologas Stanislavas Belkovskis pasidalijo savo prognozėmis dėl politinės ateities, kuri ateinančiais metais laukia Čečėnijos vadovo Ramzano Kadyrovo .