Olimpiada

Olimpinis čempionas M. Phelpsas po diskvalifikacijos vėl sugrįžo į baseiną  (3)
2015 m. balandžio 18 d. 12:48
18 kartų olimpinis čempionas Michaelas Phelpsas pirmą kartą po 6 mėnesių diskvalifikacijos dalyvavo plaukimo varžybose. Tačiau sugrįžimas nebuvo čempioniškas.
14-mečiams skirtas uždavinys mįslę užminė ir profesionalams: pasitikrink savo žinias  (570)
2015 m. balandžio 17 d. 14:36
Viešoje erdvėje pradėjo sklisti 14-15-os metų singapūriečiams skirtas logikos uždavinys . Nors iš pirmo žvilgsnio jis atrodo paprastas – tereikia išsiaiškinti, kada yra vieno iš jame įvardytų asmenų gimtadienis, – norint jį išspręsti galvą teko pasukti net matematikos srities profesionalams.
Olimpiniai kelialapiai į Rio de Žaneirą – dar keturiems lietuviams  (2)
2015 m. balandžio 15 d. 23:20
Tarptautinė lengvosios atletikos federacijų asociacija ( IAAF ) trečiadienį paskelbė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių normatyvus lengvaatlečiams. Prie dviejų buriuotojų ir plaukiko Dano Rapšio prisijungė ir olimpinę komandą papildė keturi sportinio ėjimo atstovai
Su tėvyne R. Berankį riša moraliniai, bet ne finansiniai saitai  (10)
2015 m. balandžio 15 d. 18:59
Per metus keliaudamas po turnyrus ir stovyklas Ričardas Berankis išleidžia apie 150 tūkst. eurų. Didžiąją dalį pinigų, būtinų sėkmingai karjerai, geriausias šalies tenisininkas turi susirinkti pats, kadangi valstybės ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ( LTOK ) parama padengia tik vieną dešimtąją kandidato į olimpinę rinktinę kaštų.
B. Nemcovas buvo pažadėjęs ištirti, kur ištirpo 50 milijardų dolerių Sočio olimpiadai  (28)
2015 m. balandžio 14 d. 13:02
Trečiadienį LNK eteryje – dokumentinio BBC filmo „Prabangūs Putino žaidimai“ (Putin‘s Game) premjera. 2015-ųjų Sočio olimpinės žiemos žaidynės buvo vienintelio Rusijos žmogaus - prezidento - kūdikis. Vladimirui Putinui patinka Sočis . Čia, prie Juodosios jūros, jis atostogauja ir linksmina pasaulio vadovus. Laimėti teisę rengti žaidynes Sočyje buvo ne šiaip pareiga, o asmeniškas reikalas, tvirtina filmo autorius Johnas Sweeney.
TV eteryje – dokumentinis filmas, kurį Rusiją norėjo nupirkti ir padėti į stalčių  (24)
2015 m. balandžio 13 d. 11:57
Trečiadienio vakarą LNK pristatys dokumentinio filmo „Prabangūs Putino žaidimai“ premjerą. Filmas buvo kuriamas dvejus metus, per kuriuos Rusija net tris kartus bandė nupirkti filmą, kad šis nebūtų viešinamas. Nenuostabu - Sočio Olimpinės žaidynės sumuša visus korupcijos ir didybės manijos rekordus. Europos dokumentinių filmų festivaliuose populiarumo sulaukęs ir į Lietuvą atkeliavęs filmas atskleidžia, kodėl 2014 metų Sočio žiemos olimpinės žaidynės , vykusios subtropikų kurorte beveik be sniego, tapo brangiausia kada nors vykusia olimpiada.
Tai, ką būtina žinoti: lengvesni keliai į aukštąsias mokyklas  (29)
2015 m. balandžio 11 d. 21:50
Artėjanti mokslo metų pabaiga verčia vis labiau sunerimti abiturientus ir jų tėvus. Neišvengiamai pradedama svarstyti apie tai, ką reikės veikti po mokyklos baigimo.
E. Petrauskas varžovą vėl nokautavo jau pirmajame raunde  (7)
2015 m. balandžio 11 d. 10:15
91-ą kartą vykstančiame Lietuvos bokso čempionate paaiškėjo finalų dalyviai. Šeštadienį Kėdainių arenoje vyks net 14-a finalinių kovų – 9-ios vyrų ir 5-ios moterų. Į finalus pateko visi favoritais laikyti boksininkai, tačiau iš jų varžovai žada atimti titulus.
Krepšinio senjorių olimpinių čempionių klubas „Kamanė“ švenčia savo 20 metų jubiliejų  (3)
2015 m. balandžio 10 d. 15:36
Moterų klubo „ Kamanė “ krepšininkės ketvirtadienio vakarą rinkosi Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete ( LTOK ), kur šventė savo klubo 20-ies metų jubiliejų. Per šį laikotarpį buvusios legendinės Vilniaus „Kibirkšties“ ir Lietuvos rinktinės atstovės keturis kartus tapo senjorių olimpinių žaidynių čempionėmis, keturis sykius buvo stipriausios pasaulio veteranių pirmenybėse ir tris kartus pasipuošė Europos čempionato aukso medaliais.
Lietuvos baidarių slalomo meistrai ruošiasi atrankos varžyboms į olimpiadą
2015 m. balandžio 7 d. 16:37
Trys geriausi Lietuvos upės baidarių slalomo meistrai ruošiasi atrankos varžyboms į olimpiadą Brazilijoje. Simantas Mažeikis iš Vilniaus sporto klubo „Regata“, Paulius Popiera iš Kauno sporto klubo „Regesa“ ir Vilius Rasimavičius iš Alytaus sporto klubo „Srautas“ Makedonijos kanjone Matka praėjusią savaitę treniravosi sraunios upės trasoje.
R. Meilutytė apie 100 m per 1:04 min.: dirbu ties tuo  (7)
2015 m. balandžio 1 d. 19:53
Rūta Meilutytė šį pavasarį peržengė simbolinę ribą – kovo 19 d. Lietuvos plaukimo princesei sukako 18 metų. Dar prieš trejus metus, 2012-ųjų pavasarį, tada kukli 15-metė buvo gerai žinoma tik plaukimo specialistams. Bet praėjus vos keliems mėnesiams jos talentas Londone pražydo olimpinio aukso spalva.
Jau parduodami bilietai į Rio de Žaneiro olimpiadą: brangiausi – į krepšinio turnyro finalą  (10)
2015 m. balandžio 1 d. 16:43
Brazilijoje pradėti platinti bilietai į 2016 metų Rio de Žaneiro vasaros olimpinių žaidynių varžybas. Bilietų kainos lyginant su 2012 metų Londono žaidynėmis – pastebimai mažesnės ir siekia 70 realų (22 JAV dolerių), o kartais – ir dar mažesnės.
VRM pritaria siūlymui skirti rentas keturiems irkluotojams  (5)
2015 m. kovo 30 d. 19:13
Vidaus reikalų ministerija (VRM) teigiamai vertina Seime svarstomą siūlymą išplėsti rentas gaunančių sportininkų sąrašą, į jį įtraukiant ir šalį garsinančius keturis irkluotojus.
7 kartus Lietuvos čempionas: iš streso esu ir apalpęs  (54)
2015 m. kovo 23 d. 10:01
„ Taip jaudinausi pirmą sykį atstovaudamas neseniai nepriklausomybę atgavusiai šaliai, kad mačo su Islandija metu apalpau bežaisdamas scenoje. Pašiurpę abiejų komandų žaidėjai sutiko mačą baigti lygiosiomis 2:2“, - mena tarptautinis didmeistis , Lietuvos šachmatų čempionas Šarūnas Šulskis . Mano naivus suvokimas, kad šachmatai – ramus, strateginis sportas – subliūkšta akimirksniu. Tačiau tokios stresinės situacijos kauniečio gyvenime – retos ir, kaip jis pats teigia, reikalingos: „Imi jausti savo širdies dūžius, kaip teka gyslomis kraujas. Galvoji: jei ne šios varžybos, kur kitur dar aš galėčiau save taip jausti?“.
Siūloma steigti nacionalinį sporto muziejų  (5)
2015 m. kovo 22 d. 12:50
Seimui atskaitinga Valstybinė kultūros paveldo komisija siūlo Vyriausybei įsteigti nacionalinį sporto muziejų ir įrengti Lietuvą garsinusių sportininkų alėją.
Savarankišką gyvenimą pradedanti R. Meilutytė ieško būsto su vaizdu į jūrą  (53)
2015 m. kovo 19 d. 06:19
15-metės mergaitės ašaros ant Londono olimpinės pakylos, suvirpinusios širdį visai Lietuvai – jau praeitis. Ketvirtadienį pilnametystės sulaukusi Rūta Meilutytė įsikūrė išsinuomotame bute, lanko vairavimo kursus. Plimute ( Anglija ) gyvenanti plaukikė neslepia: dabar ji kur kas labiau pasitiki savimi nei prieš trejus metus, kuomet tapo olimpine čempione.
Pasaulio futbolo čempionatas Rusijoje: FIFA renkasi ne moralę, o pinigus  (102)
2015 m. kovo 18 d. 15:01
Pasaulio futbolo bendruomenė, FIFA turėtų boikotuoti 2018-ais Rusijoje vyksiantį pasaulio futbolo čempionatą: Ukrainoje kariaujanti Rusija joje įvykusį čempionatą traktuotų kaip savo idėjinę pergalę, parodytų, kad nesutarimai su Vakarais dėl Ukrainos yra nereikšmingi. Taip LRT .lt sako filosofas Leonidas Donskis . Savo ruožtu sporto žurnalistas Modestas Krukauskas pažymi, kad boikotas greičiausiai neįvyks, o „FIFA yra didelė uždara akcinė bendrovė, kuri renkasi pinigus, ne moralines vertybes“.
Vilniaus maratono čempiono R. Kančio planuose – olimpiada  (8)
2015 m. kovo 17 d. 10:22
„Kauno maratono klubo“ sportininkas ir treneris, Vilniaus maratono čempionas Remigijus Kančys tiki, kad jam šiemet pavyks įgyvendinti olimpinį maratono normatyvą ir 2016 metais startuoti didžiausioje pasaulio sporto šventėje - Rio de Žaneire.
Per realybės šou susidūrus sraigtasparniams žuvo du olimpiniai čempionai  (71)
2015 m. kovo 10 d. 07:28
Pasaulį sukrėtė žinia apie Argentinoje įvykusią dviejų sraigtasparnių avariją, per kurią žuvo 10 žmonių. Ypatingai skaudi žinia Prancūzijai – žuvo du šios šalies olimpiniai čempionai – Alexis Vastine ir Camille Muffat.
Rusai paskelbė vyrų krepšio rinktinės kandidatų sąrašą  (19)
2015 m. kovo 6 d. 14:43
Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate žaidžiantys rusai Aleksejus Švedas, Sergejus Karasiovas ir Timofejus Mozgovas pateko į Rusijos nacionalinės krepšinio rinktinės išplėstinį sąrašą. Šie į sąrašą patekę krepšininkai ruošis 2015 metų Europos čempionatui Latvijoje, Kroatijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje.
LTOK paminėjo 100 dienų iki pirmų Europos žaidynių  (2)
2015 m. kovo 5 d. 10:00
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ( LTOK ) kartu su Lietuvos sportininkais, treneriais, sporto medikais ir veteranais paminėjp 100 dienų iki pirmų Europos žaidynių, kurios birželio 12-28 dienomis vyks Azerbaidžano sostinėje Baku . Pirmą kartą Europos sporto istorijoje 20-yje sporto šakų ir 31-oje disciplinoje varžysis daugiau nei 6 tūkst. sportininkų. Geriausiems bus išdalinti 253 medalių komplektai. 11-oje sporto šakų atletai kovos dėl kelialapių į Rio de Žaneiro olimpiadą.
Vasarą Lietuvoje laukiama Rytų Europos paplūdimio tinklinio elito
2015 m. kovo 3 d. 12:35
Šią vasarą Lietuvoje vyks du Rytų Europos paplūdimio tinklinio čempionato (EEVZA) etapai. Vilniuje, Credit24 arenoje, gegužės 15-16 d. varžysis pajėgiausios regiono paplūdimio tinklininkės, o liepos 4-5 d. vyks vyrų čempionato etapas „ Lithuania Open“.
Pagyveno kaip dauguma rusų: suprato, koks galingas ginklas V. Putino rankose  (345)
2015 m. kovo 2 d. 15:58
Amerikiečių dienraščiui „The New York Times“ straipsnį parašęs rašytojas Gary'is Shteyngartas sumanė atlikti eksperimentą ir šių metų pradžioje savaitei apsistojo Niujorko „ Four Seasons “ viešbutyje, kur visą savaitę – su pertraukomis miegui ir pasiplaukiojimui baseine – žiūrėjo tik Rusijos valdžios kontroliuojamą valstybinę televiziją. Ką gi jis atrado?
Ko siekė B. Nemcovo žudikai?  (669)
2015 m. vasario 28 d. 21:48
Vakarų prašymas Maskvai išsamiai ir skaidriai ištirti opozicijos lyderio Boriso Nemcovo nužudymą – tas pats, kas prašyti žudikų įkalinti save, tekste „ Rusija po Nemcovo“ rašo Europos politikos analizės centro Vašingtone ekspertas Januszas Bugajskis .
Greičiausias Lietuvos maratonininkas mintis apie olimpiadą veja šalin  (5)
2015 m. vasario 26 d. 15:13
Lietuva – maratonininkų kraštas. Atkūrus nepriklausomybę net devyni mūsų šalies maratonininkai dalyvavo olimpinėse žaidynėse. Nors pirmieji ledus pralaužė ir teisę startuoti olimpiadoje iškovojo trys vyrai – Povilas Fedorenka, Česlovas Kundrotas ir Dainius Virbickas – bemaž dešimtmetį stambiausiose tarptautinėse varžybose startuoja vien moterys.
G. Mažeikis. Pelai ir grūdai, arba antipropagandiniai klyksmai Lietuvoje  (163)
2015 m. vasario 26 d. 09:30
Šiandien Lietuvoje, kaip ir Latvijoje ar Ukrainoje, apie informacinį karą ir propagandą, jų tęsinį – hibridinius karus šneka ir jaudinasi kas netingi.
Badmintonininkas K. Navickas pradeda rengtis olimpiados atrankai  (4)
2015 m. vasario 25 d. 16:21
Pajėgiausias Lietuvos badmintonininkas kaunietis trenerio Juozo Špelverio auklėtinis Kęstutis Navickas po labai sunkių kelių savaičių treniruočių Kaune ir Anglijos nacionaliniame treniruočių centre Londone pradėjo žaisti turnyruose. Gegužės mėnesį prasidės atranka į Rio de Žaneiro olimpiadą, truksianti metus.
Pagrindinį Berlyno kino festivalio apdovanojimą pelnė Irano režisierius
2015 m. vasario 15 d. 13:18
Irano režisierius disidentas Jafaras Panahi šeštadienį pelnė 65-ojo Berlyno kino festivalio „Aukso lokį“ – už juostą „Taksi“ (Taxi), kuri yra jau trečias jo filmas nuo 2010-ųjų, kai jam buvo oficialiai uždrausta kurti kiną.
V. Adamkui – pasaulio lietuvių sporto ambasadoriaus vardas  (4)
2015 m. vasario 10 d. 14:35
Lietuvos olimpinė akademija ir Pasaulio lietuvių sporto asociacija prezidentui Valdui Adamkui antradienį iškilmingai suteikė Pasaulio lietuvių sporto ambasadoriaus vardą.