Olimpiada

Mokytoją pritrenkė mokinio gabumai: klausė, gal kas atsitiko  (78)
2014 m. liepos 28 d. 21:02
Šiais metais baigęs Šiaulių „Romuvos“ gimnaziją šiaulietis Justinas Rumbutis jau dvejus metus kremta sunkiausius fizikos uždavinius ir laimi tarptautinėse fizikos olimpiadose.
Lietuvos čempionate V. Alekna turėjo pripažinti A. Gudžiaus pranašumą  (54)
2014 m. liepos 26 d. 17:55
Kaune šį savaitgalį vyksta Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Jame labiausiai laukta intriguojanti geriausių šalies disko metikų - legendinio Virgilijaus Aleknos ir jaunojo Andriaus Gudžiaus dvikova.
V. Adamkus – apie pirmas pasaulio lietuvių sporto žaidynes ir dabartį  (2)
2014 m. liepos 23 d. 12:11
Liepos pradžioje praūžė jau devyniasdešimtmetį skaičiuojanti Dainų šventė. Joje tradiciškai sulaukta ir po visą pasaulį pasklidusių tautiečių. Visgi pasaulio lietuvius suvienyti pajėgi ne tik kultūra, bet ir sportas. Būtent Pasaulio lietuvių sporto žaidynės dažnam diasporos atstovui yra ir puiki proga aplankyti gimtinę.
Pirmajam „Žalgirio“ brazilui Kauną primena nušalusi nosis ir savos kūrybos filmas  (19)
2014 m. liepos 20 d. 10:39
Jeigu viešėdami Rio de Žaneire užsimanysite cepelinų, pamėginkite susirasti Renatą Machado. Virti keistus tarkuotų bulvių kukulius brazilę išmokė fizinio pasirengimo specialistas Sigitas Kavaliauskas tuomet, kai jos vyras Marcelinho Machado svaidė tritaškius į Kauno „Žalgirio“ varžovų krepšį.
Chorai „Bel Canto“, „Jazz Island“ bei „Mini Jazz“ pateko į geriausių pasaulio chorų elitą  (14)
2014 m. liepos 19 d. 13:02
Latvijos sostinėje Rygoje pasibaigusioje Pasaulio chorų olimpiadoje 2014, Vilniaus mokytojų namų mišrusis choras „ Bel Canto “ buvo įvertintas 90.63 balo ir laimėjo aukso medalį.
TV ekranuose – pavojus Lietuvai  (225)
2014 m. liepos 16 d. 06:52
Pagrindiniai anglakalbiai televizijos kanalai beveik nebeskiria dėmesio Ukrainos įvykiams, nors jie yra gerokai kruvinesni nei tie, kuriuos matome kituose kraštuose, pastebi filosofas Gintautas Mažeikis .
V. Putinas apie pasaulio čempionatą Rusijoje: parodysime tikrąjį rusišką svetingumą  (62)
2014 m. liepos 14 d. 10:07
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį pažadėjo „neužmirštama futbolo šventę“, kai jo šalis organizuos 218 metų pasaulio futbolo čempionatą.
J. Beržanskis diskvalifikuotas iš Lietuvos čempionato, nes bėgo su Kenijos apranga  (4)
2014 m. liepos 9 d. 17:54
Europos komandiniame lengvosios atletikos čempionate Estijoje pergales iškovojo trys lietuviai – disko metikai Zinaida Sendriūtė ir Andrius Gudžius bei 3000 m kliūtinio bėgimo rungtyje dalyvavęs Justinas Beržanskis.
Žiemos olimpinės žaidynės bus patikėtos Oslui, Almatai arba Pekinui  (1)
2014 m. liepos 7 d. 16:20
Oslo, Almatos bei Pekino miestų kandidatūras pirmadienį Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) patvirtino oficialiais pretendentais surengti 2022 metų žiemos olimpines žaidynes.
Šuolininkė į tolį J. Petrokaitė pasiekė geriausią sezono rezultatą Lietuvoje  (2)
2014 m. liepos 4 d. 10:40
Ketvirtadienį Alytuje prasidėjo Lietuvos jaunimo lengvosios atletikos pirmenybės. Pirmą varžybų dieną rungėsi beveik visi sportininkai, kurie šalies garbę gins pasaulio jaunimo čempionate Judžine (JAV).
Rusijos olimpinė čempionė J. Isinbajeva pagimdė dukterį  (14)
2014 m. birželio 29 d. 14:49
Rusijos dukart olimpinė šuolių su kartimi čempionė Jelena Isinbajeva pagimdė savo pirmą vaiką, sekmadienį pranešė Rusijos sporto federacija. 32-ejų metų J. Isinbajeva pagimdė dukterį, abi jos „jaučiasi gerai“, sakoma federacijos interneto svetainėje paskelbtame pareiškime. 53 cm ūgio ir 3,820 kg svorio mažylė gimė birželio 28-ą dieną vėlai vakare. Vaiko vardą tėvai paskelbs po krikštynų.
Nankino jaunimo olimpiadoje Lietuvai atstovaus A. Lapatiukas ir S. Petrikaitė
2014 m. birželio 21 d. 13:53
Penktadienį Trakuose vykusioje kontrolinėje regatoje Andrius Lapatiukas ir Sonata Petrikaitė iškovojo teisę atstovauti Lietuvai Nankino vasaros jaunimo olimpinėse žaidynėse rugpjūčio 16-28 dienomis.
Brolių Bilių tikslas vienas – Rio de Ženeiro olimpiada  (5)
2014 m. birželio 19 d. 16:20
Broliai šaunuoliai, viskas normaliai. Šitie dainos žodžiai kažkada broliams Biliams buvo nesuprantami, tačiau dabar jie dirba išvien ir vienas kitą palaiko.
Meno saloje atsiskleidžia, kas save gali vadinti bebaimiais lenktynininkais  (13)
2014 m. birželio 18 d. 12:26
Benzino kvapas, sportinių motociklų variklių simfonija ir minios žiūrovų Meno saloje (angl. Isle of Man) vėl priminė, kad daugiau nei šimto metų istoriją turinčios TT lenktynės – ne šiaip sau pasivažinėjimas, o prestižiškiausias motociklų sporto renginys pasaulyje.
Lietuvos regbio-7 rinktinė sugrįžo į Europos elitą  (7)
2014 m. birželio 17 d. 11:15
Sekmadienį Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione susirinkę apie 3000 žmonių išvydo tikrą regbio-7 spektaklį, kuris baigėsi Lietuvos rinktinės triumfu. Visas šešias pergales iškovoję lietuviai pelnė ne tik taurę, bet ir kelialapį į elitinį „Grand Prix“ divizioną.
R. Sadauskas-Kvietkevičius. Kas svajoja apie minimalią algą?  (118)
2014 m. birželio 16 d. 10:11
Dar nespėję kaip reikiant išnagrinėti, kokį signalą rinkėjai jiems pasiuntė per Prezidento ir Europos Parlamento rinkimus, valdančiosios koalicijos politikai įsivėlė į diskusijas apie minimalios mėnesio algos (MMA) didinimą.
Lietuvos irklavimo pirmenybėse išdalinta septyniolika medalių komplektų
2014 m. birželio 9 d. 06:16
Savaitgalį dienomis Trakuose vyko atviras Lietuvos irklavimo čempionatas, kuriame geriausia ir talentingiausi šalies sportininkai varžėsi 17-oje rungčių. Daugiausiai aukso medalių iškovojo Trakų sportininkai, broliai Vytautas ir Andrius Lapatiukai, Kristina Lašaitė bei Kauno irklavimo klubo „Favoritas“ atstovė Rusnė Džiugytė. Be to, 16-metė irkluotoja prie savo savaitgalio medalių kolekcijos pridėjo ir sidabro apdovanojimą.
Iš Baku – trys lengvaatlečių kelialapiai į jaunimo olimpines žaidynes
2014 m. birželio 4 d. 15:29
Trys kelialapiai į Nanjingo ( Kinija ) jaunimo olimpines žaidynės – tokį laimikį iš Baku parsivežė Lietuvos lengvaatlečiai. Į Azerbaidžano sostinę vyko 20 sportininkų, iš kurių buvo tikimasi 5-6 kelialapių, tačiau sėkmė nusišypsojo tik kūjo metikui Tomui Vasiliauskui, rutulio stūmikui Karoliui Maisuradzei bei 800 m bėgikui Benediktui Mickui.
Atsistatydino Abchazijos lyderis  (8)
2014 m. birželio 2 d. 07:33
Gruzijos separatistinio Abchazijos regiono lyderis Aleksandras Ankvabas sekmadienį pareiškė atsistatydinantis, po kelias dienas trukusių politinių neramumų su Rusija besiribojančioje teritorijoje.
38-erių metų I. Jakubaitytei iki Europos čempionato normatyvo trūko kelių cm  (3)
2014 m. birželio 1 d. 19:13
Sekmadienį lietingame Kaune finišavo LLAF taurės varžybos. Antrą varžybų dieną Europos čempionato normatyvo nepavyko įvykdyti nė vienam sportininkui, o arčiausiai to buvo 38-erių ieties metikė Indrė Jakubaitytė .
Paaiškėjo Lietuvos šachmatų olimpinės rinktinės sudėtis
2014 m. gegužės 30 d. 11:47
Šią savaitę paaiškėjo Lietuvos šachmatų rinktinės, kurios šių metų rugpjūčio 1-14 dienomis atstovaus Lietuvai 41-oje šachmatų olimpiadoje, vyksiančioje Trumsėje ( Norvegija ), sudėtis. Tiek moterų, tiek vyrų rinktinėse – po penkis šachmatininkus (keturi pagrindiniai ir vienas atsarginis). Prieš kiekvieną partiją komandos vadovas priima sprendimą, kurie keturi žaidžia, o kuris ilsisi.
Lietuvos regbio-7 rinktinės laukia sunkus atrankos kelias į Rio de Žaneiro olimpiadą  (4)
2014 m. gegužės 28 d. 14:37
Paaiškėjo regbio-7 rinktinių patekimo į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes sistema. Tarptautinė regbio asociacija (IRB) patvirtino, kad šeimininkų brazilų vyrų ir moterų ekipos gaus vietas kaip žaidynių šeimininkai, o visoms kitoms rinktinėms teks kovoti keliuose atrankos turnyruose, kad patektų į Rio.
D. Kreivys. „Gazprom“ palūžo  (83)
2014 m. gegužės 27 d. 15:05
Vyriausybė ir Prezidentūra nusipelno gerų žodžių dėl dar vienos pergalės prieš „Gazprom“ .
17-metė A. Paražinskaitė svajoja apie dvikovą su M. Šarapova  (20)
2014 m. gegužės 22 d. 14:47
Į pasaulio tenisininkių elitą pamažu braunasi nauja Lietuvos sporto viltis Akvilė Paražinskaitė . Remigijaus ir Arūno Balžekų treniruojama 17-metė sportininkė šį sezoną žaidė pirmame suaugusiųjų teniso turnyro finale, tačiau pralaimėjo po trijų setų kovos.
G. Gečiauskienė. Aukso pigimui šiais metais prielaidų daugiau nei brangimui  (6)
2014 m. gegužės 22 d. 11:42
Šiais metais aukso kainoms daugiausiai įtakos turėjo pasaulio ekonomikos lūkesčių pokyčiai bei Rusijos – Ukrainos konflikto grėsmės. Nors auksas iš dalies patvirtino saugią užuovėją neramumų metu suteikiančios turto klasės vardą, kalbant apie tolesnius aukso vertės pokyčius šiais metais, priežasčių brangimui matome gerokai mažiau nei pigimui. „ Danske Bank “ prognozuoja, kad dėl stiprėsiančios globalios ekonomikos šių metų pabaigoje aukso Trojos uncijos kaina sieks apie 1240 JAV dolerių, o 2015 m. galima laukti tolesnio smukimo iki 1200 JAV dolerių.
Biochemikas G. Valinčius: po informacinės revoliucijos ateis medicinos revoliucija  (16)
2014 m. gegužės 22 d. 10:43
Nuolatinis mokslo komunikacijos konkurso „ Šlovės laboratorija “ komisijos narys, Vilniaus universiteto Biochemijos instituto Bioelektrochemijos ir biospektroskopijos skyriaus vedėjas dr. Gintaras Valinčius šį šeštadienį įvyksiančiame „Šlovės laboratorijos“ finaliniame konkurse tikisi išgirsti jaunųjų mokslininkų pasisakymų visuomenei aktualiomis temomis. Mokslininkas prisipažįsta, kad dirbdamas Jungtinių Valstijų mokslo centruose pirmą kartą susimąstė apie mokslo žmonių atsakomybę visuomenei, jų darbo prasmę. Mat šioje šalyje galimybė gauti finansavimą tyrimams priklauso nuo to, kiek aktualus visuomenei yra mokslinis darbas.
V. Putinui – pagyros iš jo meiluže vadinamos A. Kabajevos  (62)
2014 m. gegužės 21 d. 16:53
Buvusiai sportininkei, dabartinei Rusijos Valstybės Dūmos narei Alinai Kabajevai ne gėda dėl prezidento Vladimiro Putino.
Olimpinis buriavimas – tarp nuotekų, atliekų ir žmonių palaikų  (4)
2014 m. gegužės 20 d. 12:48
Vandens paviršiuje plūduriavo įvairios atliekos – nuo automobilių padangų iki čiužinių. Vanduo taip dvokė nuotekomis, kad buriuotojai bijojo kišti į jį kojas tam, kad galėtų atsispirti su valtimis nuo kranto. Jau aišku, kad iki 2016 m. Rio de Žaneire vyksiančių vasaros olimpinių žaidynių Brazilija nesugebės išvalyti nuotekomis ir šiukšlių krūvomis užterštos Guanabaros įlankos, kur turėtų vykti olimpinės buriavimo varžybos. Tai patvirtino Rio de Žaneiro valstijos pareigūnai oficialiame laiške, kurį paskelbė naujienų agentūra „Associated Press“.
Po pralaimėjimų atsitiesę jaunieji Lietuvos tinklininkai tęsia kovas dėl patekimo į olimpiadą
2014 m. gegužės 17 d. 10:58
Penktadienį antrosiose atrankos į 2014 metų jaunimo olimpiadą turnyro Antalijoje (Turkija) rungtynėse abi lietuvių poros pralaimėjo savo pogrupių lyderiams.