Olimpiada

Inspektoriai, kuriuos išvydę brakonieriai praras žadą  (10)
2014 m. balandžio 10 d. 16:29
Balandžio 9 d. aplinkos ministras Valentinas Mazuronis įteikė aplinkosaugininkų pažymėjimus trims olimpiečiams. Sėkmingai neetatinio aplinkos apsaugos inspektoriaus egzaminus išlaikė ir įgaliojimus gavo biatlonininkas Tomas Kaukėnas , čiuožėja Agnė Sereikaitė ir penkiakovininkas Edvinas Krungolcas .
Rusija: žvalgybos informacija padėjo išvengti atakų per Sočio olimpiadą  (13)
2014 m. balandžio 9 d. 17:26
Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) vadovas pareiškė, kad šalies ir užsienio agentūrų surinkta žvalgybos informacija padėjo užkirsti kelią teroro atakoms per vasarį vykusias Sočio žiemos olimpines žaidynes.
Į sportą grįžtanti V. Žemaitytė nusitaikė į Rio de Žaneiro olimpiadą  (8)
2014 m. balandžio 9 d. 14:48
Beveik treji metai be daugiakovės varžybų. Viena geriausių šalies lengvaatlečių Viktorija Žemaitytė -Valiukevičienė po 2011-aisiais vykusios universiados, kurioje iškovojo sidabro medalį, jokiose tarptautinėse varžybose daugiau nebedalyvavo.
T. Kavaliauskas. Putinas buria stačiatikių slavų Eurazijos civilizaciją  (219)
2014 m. balandžio 8 d. 09:03
Ukrainos skaldymas primena geopolitinę tektoninių plokščių trintį, kurią skatina ne vien Putino įžūlumas. Už to įžūlumo slypi moralinė ir politinė rusiškosios Eurazijos filosofija. Prisiminkime simbolinę, tačiau geopolitiškai svarbią, Putino ir Janukovyčiaus maldą Kijeve ant Volodymyro kalvos per stačiatikių apeigas, kai buvo minimos 1025-osios Rusijos krikšto metinės.
Baltijos šalių kovos menų olimpiadoje Lietuvos ušu atstovai tapo prizininkais  (5)
2014 m. balandžio 7 d. 16:12
Rygoje Baltijos šalių kovos menų olimpiadoje dalyvavę Lietuvos tradicinio ušu asociacijos „Shaolin“ atstovai iškovojo net dešimt prizinių vietų. Baltijos šalių kovos menų olimpiada surengta pirmą kartą. Olimpiadoje dalyvavo daugiau nei 1200 įvairių kovos menų atstovų iš Latvijos, Lietuvos, Estijos, Baltarusijos, Azerbaidžano, Ukrainos, Italijos, Rusijos, Afganistano, Lenkijos, Bulgarijos ir Moldovos.
Kaip gyvena su Rusija dirbantys verslininkai?  (25)
2014 m. kovo 31 d. 08:14
Kas bus, jeigu bus? Atsakymo į klausimą, ar Rusijos rinka neatsuks mums nugaros, ieško ir ekonomistai, ir verslininkai, bet daugiausia diskutuoja politikai - ar teisingai, spręsti kiekvienam iš jūsų. Vieni sako, kad, užsivėrus keliams į Rusijos rinką, mūsų verslas patirs milžiniškų nuostolių, kiti tikina, jog uždarius duris lipsime pro langą.
Nenuspėjami lietuviški orai - gera proga aplankyti Lietuvą  (3)
2014 m. kovo 29 d. 09:00
Lietuva niekada negarsėjo kaip garsus turistinis kraštas. Galbūt nebent sovietiniais laikais. Maskvai „mažaisiais vakarais“ tapdavo Nidos kopos, Vilniaus senamiestis , primenantis siauras Italijos gatvelės, Palangos ir Šventosios kurortai, kuriuose CK direktoriai ir aukštus postus užimantys valdininkai statydavo milžiniškas vilas ir poilsio namus.
Išdalintas antras pasaulio dailiojo čiuožimo čempionato Japonijoje medalių komplektas  (1)
2014 m. kovo 28 d. 18:20
Planetos dailiojo čiuožimo pirmenybėse Japonijoje penktadienį išdalintas antras apdovanojimų komplektas. Aukso medalį po laisvos programos su 282,59 balo iškovojo Sočio ( Rusija ) žiemos olimpiados čempionas ir 2012 metų pasaulio čempionato bronzos medalininkas 19-metis japonas Yuzuru Hanyu .
I. Tobias ir D. Stagniūnas pasaulio čempionate Japonijoje tikisi pasirodyti geriau nei Sočyje  (12)
2014 m. kovo 27 d. 11:03
Mūsų šalies dailiojo čiuožimo lyderiai pradeda kovas pasaulio čempionate Japonijoje, o Lietuvoje jau ruošiama dirva naujų ledo šokių talentų paieškoms.
Lietuvos lengvosios atletikos rinktinė Europos čempionate stebins rekordine dalyvių gausa  (2)
2014 m. kovo 26 d. 16:08
Londono olimpinėse žaidynėse startavo rekordiškai didelis Lietuvos lengvaatlečių būrys – net 20. Tai suteikė vilties, jog šalyje atsiras sportininkų, galinčių pakeisti ilgamečius rinktinės lyderius Virgilijų Alekną bei Austrą Skujytę. Vis dėlto praėjęs vasaros sezonas bei šių metų startai uždarose patalpose mūsiškiams nesusiklostė itin sėkmingai.
Kodėl Rusija pati save stumia į finansinę duobę?  (241)
2014 m. kovo 20 d. 07:25
Krymo prijungimas prie Rusijos daug nekainuos, tačiau Vakarų akyse pasitikėjimą praradusiai šaliai teks spręsti kur kas rimtesnes problemas – kaip traukiantis kapitalui suvaldyti ekonomikos nuosmukį, mano DELFI kalbinti Lietuvos ekonomistai.
Mirė žirgų sporto puoselėtojas M. Preišegolavičius  (1)
2014 m. kovo 17 d. 14:17
Lietuvos sportas neteko iškilios asmenybės - šeštadienį mirė žirgų sporto puoselėtojas, teisėjas Mečislovas Preišegolavičius (1938.03.04 - 2014.03.15). Praėjusių metų kovo 4 d. M. Preišegolavičius šventė 75-metį. Ta proga laikraštyje „Sportas“ buvo išspausdintas straipsnis apie jo gyvenimą.
Skaudi išpažintis: nelaukiu vaiko, nes nežinau, kaip reiks išgyventi  (126)
2014 m. kovo 17 d. 11:15
"Nesugebu susitaikyti su mintimi, kad turėsiu dar vieną vaiką", - laiške mums rašo daugiavaikė mama. Perskaičius jos laišką akivaizdu, jog ji labai myli ir didžiuojasi savo vaikais. Tačiau kas nutiko, kad iki gimdymo likus savaitei ji jaučiasi sugniuždyta? Neskelbiame moters tapatybės, nors ir vardą, ir istorijos dokumentus redakcijoje turime.
Lietuvos dviračių treko rinktinėje – permainos  (6)
2014 m. kovo 13 d. 13:20
Lietuvos dviračių treko rinktinei nuo šiol vadovaus du treneriai, kurių pareigos bus lygiavertės. Panaikinus vyriausiojo komandos trenerio postą, atsakomybė buvo padalinta tarp Antano Jakimavičiaus ir Dmitrijaus Leopoldo. Pirmasis bus atsakingas už tempo rungčių atstovių ruošimą, antrasis toliau treniruos sprinto specialistes.
V. Ivanauskas. Putinas išplėš pripažinimą dėl Rusijos statuso  (154)
2014 m. kovo 6 d. 21:46
Archipelagas yra salynas, sudarytas iš nedidelių atskirų salų, kurias paprastai sieja bendra geologinė kilmė. Rytų Europos valstybių kontekste toks archipelagas yra įšaldytų konfliktų teritorijos, kurioms bendri trys dalykai: buvimas posovietinėje erdvėje, aštrėjantis konfliktinis santykis su valstybe, nuo kurios siekiama atsiskirti, ir aktyvi Rusijos politika šiame procese.
Rusijos širdyje esantis miestas smenga į žemę, skalaujamas chemikalų jūros  (82)
2014 m. kovo 6 d. 15:01
Rusijai be skrupulų prisijungus Krymą ir tiesiant rankas į Rytų Ukrainą, šios šalies regioninės politikos apžvalgininkė, britų ir lenkų žurnalistė Ola Cichowlas portale theecologist.org rašo, jog prezidentui Vladimirui Putinui reikėtų labiau susirūpinti problemomis, egzistuojančiomis pačioje šalies širdyje. Bereznikai Permės krašte, Rusijos cheminės pramonės centras, su nerimu laukia dar vienos ekologinės katastrofos.
Ukrainos krizė: kodėl ES laukė kraujo praliejimo?  (47)
2014 m. kovo 5 d. 17:22
Atrodo, kad ES ir jos lyderiai pamažu pradeda veikti Ukrainos ir Rusijos konflikto klausimu, bet daugelis Bendrijos veiksmus vaidina pavėluotais arba per minkštais, norint kažką pakeisti. Pirmadienį Užsienio reikalų Ministrų taryba Briuselyje sugebėjo pasiekti bendrą susitarimą, nors jų pozicija neprilygsta nei NATO, nei JAV nei atskirų Europos valstybių vadovų pareiškimams. Ar ES bendra politinė valia sumenko?
Ekonominė suirutė Rusijoje V. Putinui gali būti naudinga  (88)
2014 m. kovo 5 d. 06:57
Po to, kai pirmadienį, atsidarius rinkoms, Rusijos rublio kursas smuko į istorines žemumas, o Vakarai pagrasino įvesti sankcijas, pasigirdo vos ne piktdžiugiškų komentarų – esą pagaliau šalis bus nubausta už neadekvačią karinę intervenciją Kryme. Tačiau džiaugtis blogėjančia Rusijos ekonomikos padėtimi lietuviams nėra jokio pagrindo, ne tik dėl tamprių verslo ryšių, bet ir todėl, kad skurdi Rusija gali būti naudinga prezidento Vladimiro Putino režimui.
Karą su Ukraina V. Putinas suplanavo dar prieš olimpines žaidynes?  (96)
2014 m. kovo 4 d. 15:29
Specialistai įsitikinę: būtent Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas prisidėjo prie kraujo praliejimo Maidane, siekdamas nuo valdžios nušalinti Viktorą Janukovyčių, skelbia ru.tsn.ua.
G. Landsbergis. Dešimt žingsnių, kaip stabdyti Rusiją  (663)
2014 m. kovo 3 d. 16:05
Daugelis esame šokiruoti ir pasipiktinę tuo, kaip ciniškai ir brutaliai, iškart pasibaigus Olimpiadai , Putino režimas okupavo nepriklausomą Europos valstybę. Tačiau ką galime ir turime padaryti mes čia, Lietuvoje?
Paplūdimio tinklinio atranka į 2016-ų metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes – Lietuvoje  (4)
2014 m. kovo 3 d. 11:37
Pirmą kartą Lietuvos tinklinio istorijoje, mūsų šaliai suteikta teisė organizuoti paplūdimio tinklinio atrankinį turnyrą į 2016 metų Rio de Žaneiro vasaros olimpines žaidynes. Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) gautame rašte, CEV prezidentas Andre Meyeris dėkoja Lietuvos tinklinio federacijai ir jos prezidentui Mariui Vasiliauskui už nuveiktus didelius darbus populiarinant tinklinį Lietuvoje ir Europoje .
Likus porai dienų niekas nedrįsta prognozuoti pagrindinio „Oskarų“ laureato  (6)
2014 m. vasario 28 d. 19:11
Varžybos dėl „Oskarų“ šlovės pasiekė paskutinių dienų tiesiąją ir saspensas vis didėja, nes dėl Kino meno ir mokslo akademijos aukso, kuris bus išdalytas kovo 2 dieną, varžosi daugiausiai per kelis pastaruosius dešimtmečius rimtų pretendentų.
Nusivažiavo: medalius dviračių treke skynę lietuviai „atostogauja“ antrus metus  (19)
2014 m. vasario 27 d. 14:35
Vos per dvejus metus Lietuva virto užkampiu dviračių treko žemėlapyje. Regis, motinystės atostogų kartu su ryškiausia šios sporto šakos žvaigžde Simona Krupeckaite buvo išėjusi ir visa šalies rinktinė, kadangi antrą kartą iš eilės planetos čempionatas vyksta be lietuvių. Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) pripažįsta, jog atsiimti užleistas pozicijas bus sudėtinga.
Aistra žiemos sportui ir traumos: ar būtina dėti lygybės ženklą?
2014 m. vasario 27 d. 00:00
Vasarį vykusi žiemos olimpiada Sočyje ir mūsų 9 atletų dalyvavimas joje, be abejo, prisidėjo prie žiemos sporto populiarinimo Lietuvoje. Kita vertus, mėgėjiškas žiemos sportas jau seniai įgavo pagreitį. Vis daugiau mūsų tautiečių atostogas dalija į dvi dalis ir vieną jų skiria žiemos malonumams, pvz., kalnų slidinėjimui. Iš tiesų, kas gali būti įspūdingiau už kalnus... Jų grožis, didybė ir ...skriejantis slidininkas.
Plaukikė E. Gliožerytė: esu patriotė, bet Lietuvoje – sunku  (5)
2014 m. vasario 25 d. 15:53
Anglijos Plimuto koledže besimokanti perspektyvi Šiaulių plaukimo mokyklos „Delfinas“ plaukikė Eva Gliožerytė sunkiausiais momentais sulaukia olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės palaikymo ir svajoja apie Rio de Žaneiro olimpiadą. Buvimas toli nuo namų užgrūdino jaunąją sportininkę. Į Lietuvą retai grįžtanti plaukikė varžybose atstovauja gimtai šaliai ir pasiekia puikių rezultatų – Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybėse ji tapo geriausia plaukike.
Ar gali Rusija į Krymą įvesti kariuomenę?  (129)
2014 m. vasario 25 d. 14:06
„Šį tekstą rašau pirmadienio naktį, puikiai suprasdamas, kad jis ryte gali būti jau pasenęs. Ši naktis yra gandų naktis – tiek naujienų portaluose, tiek socialiniuose tinkluose ir netgi mano telefone; tokiomis akimirkomis visada atsiranda pažįstamų, kurie turi savų pažįstamų, pažįstami kurių, ką nors girdėjo“, – taip savo komentarą, kuriame bando atsakyti į antraštėje iškeltą klausimą, svetainėje slon.ru pradeda žinomas Rusijos politikos žurnalistas Olegas Kašinas.
Rusijoje sulaikyta daugiau kaip 400 protestuotojų  (23)
2014 m. vasario 25 d. 13:49
Rusijoje teisme antradienį turi pasirodyti daugiau kaip 400 rusų protestuotojų, kurie dieną prieš tai buvo sulaikyti mitinge Maskvos centre ir kurių areštas yra masiškiausias per beveik dvejus metus.
Lietuviai iš Sočio skrido kartu su olimpinį sidabrą iškovojusiais latviais  (19)
2014 m. vasario 25 d. 10:00
Lietuvos olimpinės delegacijos vadovai, kalnų slidininkai, medikai ir žurnalistai iš Sočio vėl skrido vienu lėktuvu su Latvijos olimpiečiais, tarp kurių buvo ir šeštadienį sidabrą iškovojusi bobslėjaus keturvietė komanda. Iš viso Latvija žaidynėse laimėjo 4 medalius – du sidabro ir 2 bronzos. Lietuviai ir Estijos atstovai Rusijoje vykusiose žaidynėse liko be apdovanojimų.
Gydytojai: po patirtos traumos Sočyje J. Pliuščenka galėjo likti neįgalus  (12)
2014 m. vasario 25 d. 08:44
Legendiniam Rusijos dailiojo čiuožimo šokėjui Jevgenijui Pliuščenkai (31 m.), kuris per apšilimą prieš pasirodymą Sočio olimpinėse žaidynėse patyrė traumą, sulūžo vienas varžtų, laikantis dirbtinį tarpslankstelinį diską. Kaip praneša lenta.ru, čiuožėjas prisipažino, kad ši žinia jį „tiesiog užmušė“, mat pasekmės galėjo būti itin skaudžios – gyvenimas invalido vežimėlyje.