Olimpiada

R. Kurtinaitis prisimena A. Sabonio pasirodymą „Žalgiryje“  (10)
2014 m. lapkričio 25 d. 12:22
Du legendiniai Lietuvos krepšininkai – Rimas Kurtinaitis ir Arvydas Sabonis – visada buvo greta vienas kito. Šešerius metus jie abu vilkėjo Kauno „Žalgirio“ marškinėlius ir ne kartą klupdė tuometinius didžiausią varžovę – Maskvos CSKA ekipą, kartu žaidė Madrido „Real“ ( Ispanija ) klube. Abu šie žaidėjai gynė Lietuvos garbę, kovodami rinktinėje ir iškovojo, bene, skambiausias šalies istorijoje pergales.
Lietuvos irklavimo rinktinės treneris: kitais metais visas dėmesys bus skirtas olimpiadai  (2)
2014 m. lapkričio 22 d. 18:49
Vyriausias Lietuvos irklavimo rinktinės treneris Mykolas Masilionis kalbėdamas apie kitąmet sportininkų laukiančius iššūkius pirmiausia išskyrė 2015 metų pasaulio čempionatą. Jame paaiškės, kiek sportininkų į 2016 metų Olimpines žaidynes Rio de Žaneire siųs Lietuvos irklavimo bendruomenė.
J. Kazlauskas: traumos užkirto kelią A. Saboniui būti geriausiu pasaulyje  (24)
2014 m. lapkričio 18 d. 13:17
Jei kas nors, krepšiniu besidominčiam lietuviui lieptų įvardinti geriausią krepšinio trenerį ir žaidėją, veikiausiai retas kuris neištartų Jono Kazlausko ir Arvydo Sabonio pavardžių. Dviejų legendų keliai susidūrė ne vieną kartą Lietuvos krepšinio rinktinėje, kuomet stratego nurodymus aikštelėje vykdė garsusis Lietuvos „centras“.
Bušido kovose apsilankęs aistruolis liko nepatenkintas  (137)
2014 m. lapkričio 17 d. 14:45
Skubu pasidalinti savo įspūdžiais iš „Siemens“ arenoje vykusio „King of Kings Bushido Heroes Series 2014“ ir tuo, kodėl nusprendžiau daugiau neiti į šį kasmetinį renginį. Tačiau pirmiausia turėčiau pasakyti, kad nesu tiesiog šio sporto mėgėjas, kad komentatoriai nesimėtytų frazėm „Ką Tu išmanai?“ ir pan.
Skandalas: Vanessa Mae sulaukė didelių nemalonumų  (13)
2014 m. lapkričio 11 d. 18:35
Smuikininkei Vanessai Mae buvo uždrausta ketverius metus dalyvauti slidinėjimo varžybose, kai paaiškėjo, kad buvo suklastoti rezultatai, leidę jai patekti į Sočio olimpines žiemos žaidynes.
Tarptautinėje matematikos olimpiadoje lietuviai liko ketvirti  (10)
2014 m. lapkričio 10 d. 09:42
Vilniuje vykusioje tarptautinėje Baltijos kelio matematikos olimpiadoje Lietuvos komanda iškovojo ketvirtą vietą.
Lietuvos tinklinio federacija pasiekė didžiausią pažangą pasaulyje per metus  (7)
2014 m. lapkričio 7 d. 18:59
Sardinijoje (Italija) vyko 34-as Tarptautinės tinklinio konfederacijos (FIVB) kongresas, kuriame dalyvavo nacionalinių federacijų vadovai iš 210 pasaulio šalių. Jo metu nacionalinių federacijų veikla buvo vertinama pagal suorganizuotų tarptautinių varžybų skaičių ir kokybę, sportininkų pasiektus rezultatus ir kitus kriterijus. Kongrese Lietuvai atstovavo (Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) prezidentas Marius Vasiliauskas .
O. Koršunovo teatro gastrolės: 33 dienos nuo Tel Avivo iki Pekino  (3)
2014 m. lapkričio 3 d. 14:39
33 dienos – tiek laiko režisierius Oskaras Koršunovas ir jo aktorių trupė praleis gastrolėse užsienyje, į kurias išvyksta jau rytoj. Vos kiek daugiau nei per mėnesį OKT/ Vilniaus miesto teatras aplankys festivalius Izraelyje, Kinijoje , Prancūzijoje , Rusijoje bei Ispanijoje. Toks gastrolių intensyvumas privertė teatrą kuriam laikui pristabdyti veiklą Lietuvoje .
2015 metų Europos krepšinio čempionato burtai – Disneilende  (2)
2014 m. spalio 29 d. 17:27
2015 metų Europos krepšinio čempionato burtai bus surengti gruodžio 8-ą dieną Paryžiuje esančiame Disneilende. Apie tai trečiadienį paskelbė „ FIBA - Europa “. Burtų ceremonija, kuri prasidės 17 val. Lietuvos laiku, 24 rinktines suskirstys į keturias grupes po 6 komandas.
Neapsisprendžia: sportininkams svarbiau olimpiniai medaliai ar pinigai?  (4)
2014 m. spalio 23 d. 12:20
Nuolat taisomas, pildomas ir braukomas sportininkų, galinčių pretenduoti į valstybės mokamas rentas, sąrašas vėl kelia diskusijas Seime. Šįkart į jį bandoma įtraukti penkis už borto likusius baidarių ir kanojų irklavimo čempionus. Bet specialistai nesutaria, ar toks žingsnis nepaskatins jaunesnius jų kolegas mestis į neolimpines rungtis, kuriose galimybės pasižymėti ir apsirūpinti senatvei didesnės.
O. Pistorius išgirdo nuosprendį dėl draugės nužudymo  (36)
2014 m. spalio 21 d. 09:12
Pietų Afrikos Respublikos ( PAR ) žvaigždė Oscaras Pistorius antradienį išgirdo nuosprendį dėl draugės Reevos Steenkamp nužudymo. Jam skirta 5 metų laisvės atėmimo bausmė.
O. Koršunovui – dar du tarptautiniai apdovanojimai  (2)
2014 m. spalio 15 d. 15:50
Režisierius Oskaras Koršunovas ir jo teatras tęsia sėkmingą žygį tarptautinėje erdvėje. Dar pavasarį „ Žuvėdra “ pelnė net penkis Torūnėje rengiamo festivalio „Kontakt“ prizus, o praeitą savaitę teatras triumfavo Sankt Peterburge vykstančiame tarptautiniame festivalyje „Baltic House“. Vilniečių pristatytiems spektakliams atiteko kritikų bei publikos simpatijos.
Įvertinti Lietuvos jaunuolių mokymai Rusijos karinėse stovyklose  (850)
2014 m. spalio 9 d. 13:53
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis skandalingais vadina paaiškėjusius faktus apie konkrečią sostinės mokyklą, kurios mokiniai metai po metų keliauja į Rusijoje organizuojamas sukarintas stovyklas „Sojuz“.
Baigė perspektyvias studijas, pradėjo dirbti mokytoju: kodėl?  (30)
2014 m. spalio 9 d. 10:04
Socialiniai mokslai išlieka populiariausi, nes egzistuoja stereotipai apie prestižines ir neprestižines specialybes. Tačiau skaičiai, kiek mokinių renkasi socialinius ar tiksliuosius mokslus, nėra svarbūs. Svarbu, kad žmonės galėtų dirbti gerai apmokamą ir mielą širdžiai darbą.
Kas žinoma apie paslaptingą Britanijos žvalgybos agentūros vadovą  (4)
2014 m. spalio 3 d. 21:33
Didžiosios Britanijos žvalgybos agentūra MI6 penktadienį paskelbė, kad naujuoju jos vadovu paskirtas Alexas Youngeris.
Prieš savus Ukrainoje kovojantis rusas: spjaunu aš į tą priesaiką  (533)
2014 m. rugsėjo 22 d. 15:57
Vasarą sieną su Ukraina perėjo vyresnysis Rusijos federalinės saugumo tarnybos pasienio tarnybos leitenantas Ilja Bogdanovas.
R. Burokas. Ko reikia Lietuvos politikų rinktinei?  (15)
2014 m. rugsėjo 21 d. 18:26
Vos per žingsnį nuo apdovanojimų pakilos buvę Lietuvos krepšininkai įrodė, kad nors ir esame maža tauta, tačiau krepšinio kovose už mus galingesniais gali save laikyti tik retas.
Lietuvių skriaudiko N. Batumo karjera prasidėjo nuo tragedijos – jo akyse aikštėje mirė tėvas  (54)
2014 m. rugsėjo 20 d. 08:51
„Norėčiau sutikti savo tėvą. Netekau jo, kai man buvo dveji metai. Buvau labai mažas. Jei tik turėčiau galimybę, norėčiau geriau jį pažinti“, – į klausimą, ką labiausiai norėtų pamatyti, nuoširdžiai atsako 25-erių metų Nicolas Batumas.
Lietuvos buriuotojai iškovojo du olimpinius kelialiapius į Rio de Žaneiro žaidynes  (9)
2014 m. rugsėjo 18 d. 15:01
Trečiadienį, rugsėjo 17 d., Ispanijoje, Santandero mieste vykstančiame 2014 metų pasaulio buriavimo čempionate, Kauno buriavimo mokyklos „Bangpūtys“ auklėtinė Viktorija Andrulytė „Laser Radial“ jachtų klasėje iškovojo pirmą olimpinį kelialiapį į 2016 metų Rio de Žaneiro žaidynes.
H. Kissingeris: Rusija žaidžia šachmatais, o mes pokerį  (164)
2014 m. rugsėjo 17 d. 19:28
Aukštas pareigas JAV respublikonų prezidentų administracijose ėjęs politikos analitikas, Nobelio premijos laureatas Henry Kissingeris Ukrainai numato tilto tarp Rytų ir Vakarų statusą.
Regbio akademija - naujas šios sporto šakos plėtros Lietuvoje etapas  (2)
2014 m. rugsėjo 17 d. 10:42
Nuo rugsėjo 1-os Šiaulių Vijolių vidurinė mokykla tapo sporto gimnazija, kuri ruoš talentingus, aukšto meistriškumo sportininkus. Čia svarbus vaidmuo bus skiriamas regbininkams, nes būtent čia įsikūrė Lietuvos regbio akademija.
J. Valančiūnas: aukosime viską, kad kitais metais parvežtume medalius  (89)
2014 m. rugsėjo 15 d. 21:13
Po triukšmingų ir vėlyvų sutiktuvių Lietuvos rinktinės krepšininkai pasidalijo mintimis apie pasibaigusį Pasaulio čempionatą ir ateities perspektyvas.
I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė: kuo daugiau pyksimės, tuo labiau kentės mūsų rezultatai  (4)
2014 m. rugsėjo 15 d. 15:59
Geriausios Lietuvos paplūdimio tinklininkės per rugpjūčio karščius liejo prakaitą Vilniuje – rengėsi rugsėjį Turkijoje vyksiančiam Europos jaunimo iki 22 m. čempionatui. Kitąmet tęsis ir atranka į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.
JAV spauda: tai buvo grėsmė dvišaliams santykiams ir filmas „Dingti per 60 sekundžių“  (252)
2014 m. rugsėjo 12 d. 09:10
„Dominavo“, „sumušė“, „sutriuškino“ – tokiais epitetais JAV spauda apibūdino savo šalies rinktinės pergalę 96:68 prieš Lietuvos komandą pasaulio krepšinio čempionat o pusfinalyje.
Kodėl lietuvių krepšinio sirgaliai taip nemėgsta ispanų?  (162)
2014 m. rugsėjo 11 d. 17:51
Po netikėto Ispanijos rinktinės pralaimėjimo ketvirtfinalio rungtynėse – Lietuva triumfavo: sirgaliai trynė rankomis ir džiaugėsi ispanų nesėkme. Favoritais laikyti ir medalius jau matavęsi ispanai pasitraukia iš tolesnės kovos. Aistruolių savimeilę glosto ir skambi frazė: „ispanai važiuoja namo“, nors žinome, kad šiemet pasaulio krepšinio čempionatas ir taip vyksta Ispanijoje.
LPF prezidentas: tikėjomės, kad iššaus G. Titenis arba D. Rapšys  (3)
2014 m. rugpjūčio 26 d. 14:29
Lietuvos plaukimo rinktinė iš Berlyne vykusio Europos čempionato grįžo su keturiais medaliais. Rūta Meilutytė buvo greičiausia plaukdama 50 m krūtine, o Giedrius Titenis šiuo plaukimo stiliumi iškovojo vieną sidabro ir du bronzos medalius.
Pusę pasaulio apskriejusi R. Meilutytė Berlyne grūmėsi ir su miegu  (13)
2014 m. rugpjūčio 26 d. 03:09
„Rekordo tikriausiai nebūčiau pasiekusi, bet galbūt galėjau nuplaukti šiek tiek geriau“, – debiutą Europos plaukimo čempionate įvertino Rūta Meilutytė. Naujoji Senojo žemyno 50 m plaukimo krūtine čempionė antradienio naktį grįžo į Lietuvą džiaugdamasi tuo, jog pagaliau galės išsimiegoti.
Unikalioje R. Meilutytės trofėjų kolekcijoje – ne tik plaukimo medaliai  (21)
2014 m. rugpjūčio 25 d. 20:14
Auksinį medalį iš Berlyne ( Vokietija ) pasibaigusio Europos čempionato į gimtinę pirmadienio (rugpjūčio 25 d.)naktį parvešianti Rūta Meilutytė yra vienintelė plaukikė pasaulio plaukimo istorijoje, iškovojusi visus įmanomus svarbiausius nacionalinius ir tarptautinius titulus visose amžiaus grupėse.
Matematiko dilema: darbas užsienyje ar tikras gyvenimas Lietuvoje?  (157)
2014 m. rugpjūčio 24 d. 09:22
Šis pokalbis bus apie aistrą. Ne kelionėms, filmams, knygoms, sportui ar drabužiams… Apie aistrą matematikai, kuri veda pažinimo, ieškojimo ir atradimų keliu. Kurioje esti ir superžvaigždžių bei apdovanojimų. Tokį kelią pasirinko Matematikos ir informatikos fakulteto vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Jonas Jankauskas , parvykęs atostogų iš Kanados, kurioje šiuo metu stažuojasi.