Olimpiada

V. Putinas pasakoja, kaip gelbėsis  (85)
2014 m. gruodžio 18 d. 11:23
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį tiesioginiame eteryje vykusioje konferencijoje teigė, kad problemos Rusijoje egzistuoja, bet jos išsprendžiamos.
JAV ketina pretenduoti surengti 2024 metų olimpines žaidynes
2014 m. gruodžio 17 d. 18:55
Jungtinės Amerikos Valstinės (JAV) sieks surengti 2024 metų vasaros olimpines žaidynes, praneša „Reuters“. JAV olimpinis komitetas (USOC) sausio mėnesį turėtų paskelbti, kuris miestas pretenduos surengti olimpines žaidynes JAV pirmą kartą nuo 1996 metų. Tarp kandidatų minimi Los Andželas, San Franciskas, Bostonas ir Vašingtonas.
Robinas Williamsas – absoliutus 2014 m. „Google“ paieškų lyderis
2014 m. gruodžio 16 d. 15:13
Robino Williamso mirtis paskatino žmones visame pasaulyje internete ieškoti informacijos apie garsiojo komiko gyvenimą ir šiais metais tai buvo stipriausia paieškų „Google“ tendencija, antradienį pranešė ši interneto gigantė.
Roma pretenduos surengti 2024 metų vasaros olimpines žaidynes  (1)
2014 m. gruodžio 15 d. 19:00
Roma pretenduos surengti 2024 metų vasaros olimpines žaidynes, pirmadienį apie šalies ketinimą oficialiai pareiškė Italijos premjeras Matteo Renzi . „Pernelyg dažnai atsisakome savo ketinimo dėl olimpiados. Žinoma, galima pralaimėti. Tačiau nepriimtina tokia pozicija, kuomet net nebandoma iškovoti teisę rengti žaidynes“, - Italijos olimpiniame komitete (CONI) šalies sostinėje tvirtino vyriausybės vadovas.
Mokyklų žaidynės pasaulyje: kokią patirtį perims Lietuva?  (1)
2014 m. gruodžio 12 d. 17:15
Visame pasaulyje kasmet vykstantys nacionaliniai vaikų sporto projektai, prasidedantys nuo mokyklų lygmens, tampa vis reikšmingesne neformaliojo ugdymo dalimi. Ne išimtis ir Lietuva – čia jau 10 metus vykstantis Lietuvos mokinių olimpinis festivalis įtraukia daugumą šalies ugdymo įstaigų ir vaikų. Nuo 2015 m. šis projektas atsinaujins, tapdamas Lietuvos mokyklų žaidynėmis ir kartu perimdamas geriausią patirtį iš tarptautinių tokio masto sporto projektų.
Yra dalykų, kurie lietuvius gąsdina labiau nei karas  (152)
2014 m. gruodžio 12 d. 16:08
Kas šiais metais buvo svarbaus Lietuvoje ? Kas sudrebino pasaulį? Kas nusipelnė metų žmogaus titulo? Kas neramina kitais metais?
S. Belkovskis: Rusijos elitas nusivylęs V. Putinu - jo sulaikyti praktiškai neįmanoma  (368)
2014 m. gruodžio 6 d. 17:58
Rusija nekonfrontuos su NATO Baltijos šalyse , bet po Ukrainos įvykių saugumo situacija pasikeitė kardinaliai, mano rusų politologas Stanislavas Belkovskis . Jo teigimu, „elitas kaip niekad nusivylęs V. Putinu“.
Rusijos teismas keturis asmenis pripažino kaltais dėl sprogdinimų Volgograde  (4)
2014 m. gruodžio 5 d. 17:14
Volgogrado teismas pripažino kaltais keturis vyrus dėl jų vaidmens prieš metus įvykdytuose dviejuose mirtininkų sprogdintojų išpuoliuose, kurie pareikalavo 34 žmonių gyvybių šiame pietiniame Rusijos mieste ir padidino nuogąstavimus dėl saugumo prieš 2014-ųjų Sočio žiemos olimpiadą, penktadienį paskelbė tyrėjai.
Prieš pasaulio čempionatą Lietuvos plaukikai apie rezultatus kalba atsargiai  (3)
2014 m. gruodžio 2 d. 19:03
Šeši Lietuvos plaukikai paskutinį kartą išbandė baseiną, kuriame trečiadienį (gruodžio 3 d.) prasidės pasaulio čempionatas. Trumpame (25 metrų) baseine prieš dvejus metus vykusiose pirmenybėse Rūta Meilutytė iškovojo tris medalius. Geriausia Lietuvos sportininkė čempionate Dohoje gins du čempionės titulus.
Kurortas Alpėse, kurį renkasi ne tik slidininkai  (17)
2014 m. lapkričio 30 d. 20:37
Vakare automobiliu išvykę iš didmiesčio Londono, ryte jau buvome visiškai kitokiame pasaulyje – kalnų miestelyje Šamoni . Šis, istorinis Prancūzijos kalnų kurortas ir pirmosios žiemos Olimpiados sostinė, yra ne tik vienas gražiausių kalnų kurortų, bet ir didžiausias, kokiame iki šiol buvome.
Sustiprėję Lietuvos biatlonininkai pradeda naują sezoną  (5)
2014 m. lapkričio 28 d. 12:16
Jau šį sekmadienį (lapkričio 30 d.) Ostersunde (Švedija) prasidės pirmas 2014-2015 metų sezono pasaulio biatlono taurės etapas. Per plauką olimpinio medalio neiškovojęs Tomas Kaukėnas su komandos draugais sieks įrodyti, jog ir žiemos sporte lietuviai gali pasiekti aukštų rezultatų.
Lietuva turi naują tarptautinę ledo šokių porą  (11)
2014 m. lapkričio 28 d. 07:18
Šiemet gegužę iširus Deivido Stagniūno ir prieš pat Sočio olimpiadą Lietuvos pilietybę gavusios Isabellos Tobias ledo šokių duetui šalies čiuožimo istorijoje verčiamas naujas lapas - kitą mėnesį tarptautinėje arenoje debiutuos nauja pora Saulius Ambrulevičius ir amerikietė Taylor Tran , - rašo dienraštis „ Lietuvos žinios “.
R. Meilutytė pasaulio čempionate sieks revanšo prieš jamaikietę  (9)
2014 m. lapkričio 27 d. 18:31
Pasaulio plaukimo žvaigždė 17-metė Rūta Meilutytė ruošiasi pasaulio plaukimo trumpajame baseine čempionatui, kuris vyks Katare kitą savaitę.
R. Kurtinaitis prisimena A. Sabonio pasirodymą „Žalgiryje“  (10)
2014 m. lapkričio 25 d. 12:22
Du legendiniai Lietuvos krepšininkai – Rimas Kurtinaitis ir Arvydas Sabonis – visada buvo greta vienas kito. Šešerius metus jie abu vilkėjo Kauno „Žalgirio“ marškinėlius ir ne kartą klupdė tuometinius didžiausią varžovę – Maskvos CSKA ekipą, kartu žaidė Madrido „Real“ ( Ispanija ) klube. Abu šie žaidėjai gynė Lietuvos garbę, kovodami rinktinėje ir iškovojo, bene, skambiausias šalies istorijoje pergales.
Lietuvos irklavimo rinktinės treneris: kitais metais visas dėmesys bus skirtas olimpiadai  (2)
2014 m. lapkričio 22 d. 18:49
Vyriausias Lietuvos irklavimo rinktinės treneris Mykolas Masilionis kalbėdamas apie kitąmet sportininkų laukiančius iššūkius pirmiausia išskyrė 2015 metų pasaulio čempionatą. Jame paaiškės, kiek sportininkų į 2016 metų Olimpines žaidynes Rio de Žaneire siųs Lietuvos irklavimo bendruomenė.
J. Kazlauskas: traumos užkirto kelią A. Saboniui būti geriausiu pasaulyje  (24)
2014 m. lapkričio 18 d. 13:17
Jei kas nors, krepšiniu besidominčiam lietuviui lieptų įvardinti geriausią krepšinio trenerį ir žaidėją, veikiausiai retas kuris neištartų Jono Kazlausko ir Arvydo Sabonio pavardžių. Dviejų legendų keliai susidūrė ne vieną kartą Lietuvos krepšinio rinktinėje, kuomet stratego nurodymus aikštelėje vykdė garsusis Lietuvos „centras“.
Bušido kovose apsilankęs aistruolis liko nepatenkintas  (137)
2014 m. lapkričio 17 d. 14:45
Skubu pasidalinti savo įspūdžiais iš „Siemens“ arenoje vykusio „King of Kings Bushido Heroes Series 2014“ ir tuo, kodėl nusprendžiau daugiau neiti į šį kasmetinį renginį. Tačiau pirmiausia turėčiau pasakyti, kad nesu tiesiog šio sporto mėgėjas, kad komentatoriai nesimėtytų frazėm „Ką Tu išmanai?“ ir pan.
Skandalas: Vanessa Mae sulaukė didelių nemalonumų  (13)
2014 m. lapkričio 11 d. 18:35
Smuikininkei Vanessai Mae buvo uždrausta ketverius metus dalyvauti slidinėjimo varžybose, kai paaiškėjo, kad buvo suklastoti rezultatai, leidę jai patekti į Sočio olimpines žiemos žaidynes.
Tarptautinėje matematikos olimpiadoje lietuviai liko ketvirti  (10)
2014 m. lapkričio 10 d. 09:42
Vilniuje vykusioje tarptautinėje Baltijos kelio matematikos olimpiadoje Lietuvos komanda iškovojo ketvirtą vietą.
Lietuvos tinklinio federacija pasiekė didžiausią pažangą pasaulyje per metus  (7)
2014 m. lapkričio 7 d. 18:59
Sardinijoje (Italija) vyko 34-as Tarptautinės tinklinio konfederacijos (FIVB) kongresas, kuriame dalyvavo nacionalinių federacijų vadovai iš 210 pasaulio šalių. Jo metu nacionalinių federacijų veikla buvo vertinama pagal suorganizuotų tarptautinių varžybų skaičių ir kokybę, sportininkų pasiektus rezultatus ir kitus kriterijus. Kongrese Lietuvai atstovavo (Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) prezidentas Marius Vasiliauskas .
O. Koršunovo teatro gastrolės: 33 dienos nuo Tel Avivo iki Pekino  (3)
2014 m. lapkričio 3 d. 14:39
33 dienos – tiek laiko režisierius Oskaras Koršunovas ir jo aktorių trupė praleis gastrolėse užsienyje, į kurias išvyksta jau rytoj. Vos kiek daugiau nei per mėnesį OKT/ Vilniaus miesto teatras aplankys festivalius Izraelyje, Kinijoje , Prancūzijoje , Rusijoje bei Ispanijoje. Toks gastrolių intensyvumas privertė teatrą kuriam laikui pristabdyti veiklą Lietuvoje .
2015 metų Europos krepšinio čempionato burtai – Disneilende  (2)
2014 m. spalio 29 d. 17:27
2015 metų Europos krepšinio čempionato burtai bus surengti gruodžio 8-ą dieną Paryžiuje esančiame Disneilende. Apie tai trečiadienį paskelbė „ FIBA - Europa “. Burtų ceremonija, kuri prasidės 17 val. Lietuvos laiku, 24 rinktines suskirstys į keturias grupes po 6 komandas.
Neapsisprendžia: sportininkams svarbiau olimpiniai medaliai ar pinigai?  (4)
2014 m. spalio 23 d. 12:20
Nuolat taisomas, pildomas ir braukomas sportininkų, galinčių pretenduoti į valstybės mokamas rentas, sąrašas vėl kelia diskusijas Seime. Šįkart į jį bandoma įtraukti penkis už borto likusius baidarių ir kanojų irklavimo čempionus. Bet specialistai nesutaria, ar toks žingsnis nepaskatins jaunesnius jų kolegas mestis į neolimpines rungtis, kuriose galimybės pasižymėti ir apsirūpinti senatvei didesnės.
O. Pistorius išgirdo nuosprendį dėl draugės nužudymo  (36)
2014 m. spalio 21 d. 09:12
Pietų Afrikos Respublikos ( PAR ) žvaigždė Oscaras Pistorius antradienį išgirdo nuosprendį dėl draugės Reevos Steenkamp nužudymo. Jam skirta 5 metų laisvės atėmimo bausmė.
O. Koršunovui – dar du tarptautiniai apdovanojimai  (2)
2014 m. spalio 15 d. 15:50
Režisierius Oskaras Koršunovas ir jo teatras tęsia sėkmingą žygį tarptautinėje erdvėje. Dar pavasarį „ Žuvėdra “ pelnė net penkis Torūnėje rengiamo festivalio „Kontakt“ prizus, o praeitą savaitę teatras triumfavo Sankt Peterburge vykstančiame tarptautiniame festivalyje „Baltic House“. Vilniečių pristatytiems spektakliams atiteko kritikų bei publikos simpatijos.
Įvertinti Lietuvos jaunuolių mokymai Rusijos karinėse stovyklose  (850)
2014 m. spalio 9 d. 13:53
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis skandalingais vadina paaiškėjusius faktus apie konkrečią sostinės mokyklą, kurios mokiniai metai po metų keliauja į Rusijoje organizuojamas sukarintas stovyklas „Sojuz“.
Baigė perspektyvias studijas, pradėjo dirbti mokytoju: kodėl?  (30)
2014 m. spalio 9 d. 10:04
Socialiniai mokslai išlieka populiariausi, nes egzistuoja stereotipai apie prestižines ir neprestižines specialybes. Tačiau skaičiai, kiek mokinių renkasi socialinius ar tiksliuosius mokslus, nėra svarbūs. Svarbu, kad žmonės galėtų dirbti gerai apmokamą ir mielą širdžiai darbą.
Kas žinoma apie paslaptingą Britanijos žvalgybos agentūros vadovą  (4)
2014 m. spalio 3 d. 21:33
Didžiosios Britanijos žvalgybos agentūra MI6 penktadienį paskelbė, kad naujuoju jos vadovu paskirtas Alexas Youngeris.
Prieš savus Ukrainoje kovojantis rusas: spjaunu aš į tą priesaiką  (533)
2014 m. rugsėjo 22 d. 15:57
Vasarą sieną su Ukraina perėjo vyresnysis Rusijos federalinės saugumo tarnybos pasienio tarnybos leitenantas Ilja Bogdanovas.