netaisyklinga laikysena

J. Leonavičiūtė atskleidė veiksmingiausią būdą, padedantį įveikti nugaros skausmus  (17)
2016 m. sausio 25 d. 11:16
Sėdimas darbas, nedidelis aktyvumas, netaisyklinga laikysena, sunkūs nešuliai, - visa tai neretam sukelia nemalonius pojūčius nugaros srityje, kurie ilgainiui gali išaugti į nepakeliamus skausmus. Norint to išvengti, reikia tvirtinti nugaros raumenis.
J. Leonavičiūtė atskleidė veiksmingiausią būdą , padedantį įveikti NUGAROS SKAUSMUS  (7)
2016 m. sausio 25 d. 11:16
Sėdimas darbas, nedidelis aktyvumas, netaisyklinga laikysena, sunkūs nešuliai, - visa tai neretam sukelia nemalonius pojūčius nugaros srityje, kurie ilgainiui gali išaugti į nepakeliamus skausmus. Norint to išvengti, reikia tvirtinti nugaros raumenis.
Vaikų trenerė papasakojo, kiek kartų per savaitę mažiesiems reikia mankštintis  (2)
2015 m. gruodžio 18 d. 18:15
Labai svarbu nuo mažens ugdyti vaiko norą būti sveikam ir stipriam, bet tai išugdoma ne per vieną dieną. Tam reikia valios, pastangų, tėvų ir pedagogų rūpesčio bei kruopštaus, sistemingo ir nuoseklaus darbo, sako sveikatingumo klubo „Impuls“ trenerė Rasa Donelienė .
Po operacijos kaunietė ūgtelėjo net 10 cm  (24)
2015 m. gruodžio 16 d. 21:25
„Kai pagaliau atsitiesiau po operacijos, net pačiai buvo keista – buvau žymiai aukštesnė. Jums 10 centimetrų gal ir nedaug, tačiau kai mano ūgis – 159 cm, skirtumas tikrai malonus“, - šiandien sako Agnė. 22-iejų merginai prieš keletą metų buvo atlikta stuburo tiesinimo operacija .
Vaikų laikysena: svarbiausi patarimai tėvams  (1)
2015 m. gruodžio 7 d. 00:00
Ar kada atkreipėte dėmesį į savo vaiko laikyseną? Ar jis eina tiesiai? Ar palinkęs į priekį?
Apie vitaminą D jūs žinote ne tai, kas svarbiausia  (28)
2015 m. lapkričio 19 d. 00:10
Jei jus kamuoja nuovargis, prasta nuotaika, jaučiate raumenų silpnumą, nors, atrodo, maitinatės visavertiškai, gali būti, kad jums trūksta vitaminų. Jų ne visada gauname pakankamai iš maisto, kurį perkame prekybos centruose.
8 galvos skausmo priežastys, kurių net neįtarėte  (6)
2015 m. lapkričio 6 d. 00:00
Ne visada galvos skausmą verta malšinti tabletėmis, kartais geriau pašalinti jo priežastį. O jos gali būti visai netikėtos - tarkim, seksas ar netinkami akiniai.
Sąnariai: kaip jais rūpintis, kad netektų ieškoti dirbtinių  (39)
2015 m. spalio 23 d. 11:26
Rudenį beveik kas trečias vizitas pas gydytoją būna dėl sąnarių ligų. Jomis sergantys žmonės juokauja: jų sąnariai – lyg sinoptikai, kurie skausmu, maudimu praneša apie artėjančias orų permainas.
M. Žulpa: sporto klubas – ne grožio salonas  (2)
2015 m. spalio 16 d. 11:34
Televizijos ekrane žvelgdami į sportininkus ar šokėjus pavydime jiems daug ko: atletiško kūno, stulbinančios išvaizdos, ištvermės. Atrodo, kad jeigu ne traumos, šie graikų dievus primenantys mirtingieji net neserga. Tačiau taip nėra. Norint tinkamai lavinti fizines savybes, reikia daug dirbti. Ir ne bet kaip. Tuo įsitikinęs profesionalus sporto treneris Mindaugas Žulpa .
Sportas ar menai: kaip nesuklysti renkant būrelį vaikui
2015 m. rugsėjo 16 d. 00:02
Šiandieniniai vaikai tikrai mažai laiko praleidžia lauke, daug laiko sėdi prie kompiuterio ar televizoriaus, o mažėjant fiziniam aktyvumui blogėja nuotaika, didėja nervinė įtampa, vaikai darosi apatiški, išglebę, fiziškai silpni, todėl papildoma aktyvi popamokinė veikla jiems tikrai nepakenks.
Prieš išleidžiant vaiką į mokyklą svarbu žinoti
2015 m. rugpjūčio 29 d. 00:02
Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pataria tėvams, kaip pasiruošti mokslo metams - kaip išsirinkti tinkamą kuprinę, kanceliarines prekes, pasirūpinti mokinuko darbo vieta bei jo dienotvarke, darbo ir poilsio režimu.
Sporto treneris pataria, kaip išlaikyti taisyklingą laikyseną  (2)
2015 m. rugpjūčio 19 d. 14:46
Lietuvių patarlė sako: darbas žmogų puošia. Bet ar visada? Panašu, kad daugelio mūsų sėdimas darbas vietoj to kad papuoštų ima ir apdovanoja netaisyklinga laikysena, nugaros skausmais, akių nuovargiu. Aštuonios valandos sėdėjimo darbe, dar valanda automobilyje ir galų gale sėdimas poilsis fotelyje prie knygos, televizoriaus ar išmanaus telefono ekrano – ir kodėl mes taip pavargstame nuo to sėdėjimo?
Gydytojas – apie dažniausią vaikų sveikatos bėdą: kaip išvengti lemtingų klaidų
2015 m. rugpjūčio 11 d. 10:45
Nepatogūs mokyklos suolai, pernelyg sunkios kuprinės, pasyviai leidžiamas laisvalaikis - ar reikia stebėtis, kad stuburo problemos kankina vis daugiau vaikų?
Aktyvi vasara: pratimai, kuriuos galima atlikti darbo vietoje
2015 m. rugpjūčio 10 d. 11:25
Sporto klubo "Goodlife" treneris Andriejus Kondratenko pademonstruos pratimus, kuriuos galima atlikti darbo vietoje.
Rimtas signalas tėvams: per kasmetinį patikrinimą diagnozavo sunkią ligą
2015 m. liepos 30 d. 11:09
Auklėdami vaikus tėvai dažnai kartoja, kaip svarbu išmokti sudėlioti prioritetus – svarbiausius dalykus atlikti pirmiausiai. Šios taisyklės neturėtų užmiršti norintys deramai paruošti savo atžalas naujiems mokslo metams. Pasirūpinti vaikų sveikatos profilaktika rekomenduojama iš anksto – vasarą. Tokiu būdu poliklinikose prie šeimos gydytojo kabineto rugsėjo mėnesį nesusidarys spūstys, o moksleiviai galės ramiai mėgautis likusiomis atostogų dienomis.
Kaip išsirinkti mokinio kuprinę, dėl kurios netektų gailėtis
2015 m. liepos 29 d. 00:05
Prieš mokslo metus tėvai ruošia mokyklinį kraitelį vaikui. Jeigu auginate būsimą pirmoką, jums gali kilti ne vienas klausimas apie tai, kaip išsirinkti kuprinę. Siūlome keletą patarimų, kurie padės nesuklysti.
Naujas požiūris: kreivas stuburas ir plokščiapėdystė – nieko tokio  (99)
2015 m. birželio 2 d. 22:30
Plokščiapėdystė ar netaisyklinga laikysena dažnu atveju ne sutrikimas, o fiziologinė norma. Tokios nuomonės laikosi Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės ortopedijos-traumatologijos centro direktorius Kęstutis Saniukas .
Svarbi gero miego sąlyga
2015 m. gegužės 15 d. 00:00
Yra žinoma, kad maždaug trečdalį savo gyvenimo žmogus praleidžia miegodamas. Vaikams miegas yra daug svarbesnis nei suaugusiesiems. Miegas yra esminis geros sveikatos komponentas: kūno vystymuisi ir atsigavimui, o taip pat protinei, psichinei, fizinei sveikatai ir gerovei. Miegas taip pat svarbus optimaliai pažintinei funkcijai: miegant gerėja atmintis, stiprėja imuninė sistema, gerėja kraujo apytaka.
Nugaros skausmas – svarbus simptomas: ką reikia keisti  (42)
2015 m. kovo 13 d. 21:00
DELFI kalbinta jauna moteris niekada nebūtų patikėjusi, kad elementarūs nugaros skausmai, kuriuos patiria daugybė žmonių, gali neatpažįstamai pakeisti gyvenimą. Specialistai įspėja: jei nieko nesiimsime, panašūs atvejai gali tapti kasdienybe.
Celiulitas. Kaip jo atsikratyti?  (3)
2015 m. vasario 23 d. 00:10
Nuo celiulito kenčia net 90 procentų pasaulio moterų. Kaip bebūtų apmaudu, celiulitas tai odos liga būdinga būtent moterims, nors retais atvejais gali pasireikšti ir vyrams (dažniausiai dėl hormonų pusiausvyros sutrikimų).
Akis „ėdantis“ darbas: kaip gelbėtis  (22)
2015 m. vasario 2 d. 05:30
Nors ir sunku atitraukti akis nuo kompiuterio , bet vertėtų, bent retkarčiais. Ir priminkite sau, kad reikia mirksėti. Be to, nepamirškite, kad reikia sėdėti taisyklingai – biuro kėdę reikėtų nusireguliuoti taip, kad pėdos būtų tiesios ant grindų, keliai sulenkti stačiu kampu, nugara tiesi.
Sportas, lavinantis mąstymą ir inteligentiškumą
2015 m. sausio 30 d. 00:00
Lietuvoje sparčiai populiarėjantis golfas nebėra tik suaugusiųjų pramoga – į aikštynus tėvai vis dažniau atveda ir vaikus, kur prižiūrimi trenerių jie pradeda gilintis į golfo paslaptis. Pasak aikštynų atstovų, vaikai mokydamiesi žaisti golfą ne tik smagiai praleidžia laiką, bet ir įgyja naudingų socialinių įgūdžių, išmoksta susikoncentruoti.
Netaisyklinga laikysena: kaip padėti vaikui
2015 m. sausio 28 d. 17:49
Nepatogūs suolai, sunkios kuprinės, nuolat į kompiuterių ekranus įbestas žvilgsnis ir nepakankamas judėjimas. Tokia Lietuvos moksleivių kasdienybė. Specialistų teigimu daugelis moksleivių ir jų tėvų per mažai dėmesio skiria aktyviai vaikų veiklai ir taisyklingai laikysenai.
Kokie sporto būreliai tinkamiausi vaikams pagal jų amžių
2015 m. sausio 21 d. 15:36
Iš sporto užsiėmimų nebus jokios naudos, jeigu vaikas juos lankys per prievartą, tik tėvų stumiamas ir nesistengs atlikdamas vieną ar kitą fizinę užduotį, pastebi specialistai. Svarbu, kad moksleiviai sportuotų tai, kas jiems iš tiesų patinka, tačiau renkantis sporto šaką būtina atkreipti dėmesį ir į vaiko organizmo išsivystymą, jo laikyseną. Netinkama sporto šaka gali lemti, kad sportiniai judesiai bus atliekami netinkamai ir ilgainiui tai gali sukelti sveikatos ir laikysenos sutrikimus.
Ko reikia, kad stuburas ir sąnariai būtų sveiki  (16)
2014 m. gruodžio 4 d. 00:01
Daugelį žmonių kamuoja įvairios stuburo ir sąnarių problemos. Asmenys mažai juda, daug laiko praleidžia prie kompiuterio ar automobilyje, todėl nusilpsta nugaros ir pilvo raumenys. Tuomet pradeda kamuoti juosmens, nugaros bei kaklo skausmai.
Kaip keičiasi mūsų gyvenimas ir kūnas kas 7 metus  (8)
2014 m. lapkričio 29 d. 00:00
Ne veltui skaičius 7 taip mistifikuojamas – pasirodo, kas 7-erius metus mes mirštame ir gimstame iš naujo – tiek kūniškai, tiek dvasiškai. Kiekvienu septynmečiu mums keliami tam tikri tikslai, galimi tam tikri pavojai. Jei teisingai juos suprasime, bus nebaisios nei ligos, nei dvasinės krizės, nei mirtis.
Kaip užauginti sveiką ir laimingą vaiką  (2)
2014 m. lapkričio 20 d. 00:00
2014 metai buvo paskelbti Vaikų sveikatos metais, todėl vykdant projektą “Sveikos šeimos ugdymas Naujosios Vilnios seniūnijoje – sveikas vaikas“ surengtoje konferencijoje buvo kalbama būtent apie vaikų sveikatinimą ir visos šeimos gerovę.
Lietuvos moksleivių kuprinės keičiasi  (14)
2014 m. spalio 13 d. 09:08
Klaipėdoje vėl buvo sveriamos moksleivių kuprinės siekiant išsiaiškinti, ar jos ne per sunkios.
Specialistai pasvėrė beveik 8 tūkst. uostamiesčio moksleivių kuprines
2014 m. spalio 10 d. 11:05
Uostamiestyje specialistai aiškinosi, ar moksleiviai nešioja ne per sunkias kuprines. Todėl surengta jau tradicine tapusi kuprinių svėrimo akcija. Per 10 dienų Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistai pasvėrė 7851 moksleivio, lankančio 1-6 klasę, kuprinę. Pernai buvo pasverta 668 kuprinėmis mažiau.