muzikos terapija

Pavasarį energijos klaipėdiečiams suteiks nauji nemokami užsiėmimai
2015 m. kovo 3 d. 09:58
Pasibaigus žiemai – pats metas daugiau pajudėti ir pasitikti šiltąjį sezoną atsikračius nereikalingų kilogramų, pasisėmus pozityvios nuotaikos. Tam nebūtina paploninti piniginės.
Muzika, padedanti užmigti: 5 kūriniai  (7)
2015 m. sausio 17 d. 00:05
Auginančios mažus vaikus mamos žino, kad neretai prireikia daug pastangų, norint įsisiautėjusį vaiką paguldyti vakare miegoti. Kaip jį nuraminti ir padėti lengvai užmigti?
PMS – (ne)išvengiama moterų dalia  (11)
2014 m. rugsėjo 19 d. 06:30
Vieną ar kelis priešmenstruacinio sindromo simptomus patiria beveik 85 proc. moterų. O nuo 2 iki 10 proc. moterų šis laikotarpis toks sunkus, jog rimtai sutrikdo jų gyvenimus. Ar įmanoma PMS išgyventi lengviau?
Eugene Hütz - žmogus, kuris plaukia prieš srovę  (5)
2014 m. birželio 22 d. 00:01
„Muzikinis anarchijos teatras“, - tokiais žodžiais savo kūrybą apibūdina ekscentriškasis ukrainiečių kilmės muzikantas Eugene Hütz (41). „Gogol Bordello“ - tai jo įkurta grupė, kuri pasaulyje išpopuliarino čigoniško pankroko stilių bei neseniai surengė pasirodymą Vilniaus melomanams. Maniakiška energija trykštantis atlikėjas - neįprasta ir charizmatiška asmenybė.
Kodėl Ž. Friskės gydymas kainuoja šimtus tūkstančių?  (17)
2014 m. vasario 17 d. 14:04
Praėjo beveik trys savaitės, kai paaiškėjo, kad dainininkė Žana Friskė serga smegenų vėžiu. Per Pirmojo kanalo surengtą labdaros akciją, skirtą Ž. Friskės gydymui, buvo paaukota daugiau kaip 68 mln. rublių (4,7 mln. litų).
J. Norvaišienė: tai man padeda išvengti ligų  (27)
2013 m. gruodžio 17 d. 09:32
Gydytoja, sportinių šokių šokėja ir ilgametė trenerė Jūratė Norvaišienė (78) sako, jog Kalėdos jos namuose – didelė šventė, o žiemą puolantys peršalimai ir ligos jos negąsdina. Moteris ne tik nuo jaunystės puoselėja sveiką gyvenimo būdą, bet ir nevengia duoti patarimų kitiems.
Kaip pagerinti smegenų veikimą? Netikėti patarimai  (8)
2013 m. gruodžio 4 d. 07:06
Speciali muzika paremta mokomoji programa , metanti iššūkį ne tik kūnui, bet ir protui – veiksminga priemonė smegenų funkcijai ir nuotaikai pagerinti, skelbia mokslininkai iš Šveicarijos, informuoja „Reuters“.
Po Cezario pjūvio kūdikis gimė negyvai moteriai  (19)
2013 m. lapkričio 14 d. 12:08
31 metų Vengrijos gyventoja, būdama 15 savaičių nėščia , patyrė insultą.
Savaitgalio renginių gidas: mažiau – geriau?
2013 m. balandžio 12 d. 11:36
Kaip jau tapo tradicija, siūlome jums šio savaitgalio renginių gidą Vilniuje . Išlepinti festivalių ir renginių, šį savaitgalį pasitinkame ramiai ir subtiliai. Tiesa, užuot nėręsi iš kailio, kaip gi pamatyti kelis gerus filmus, premjerinį spektaklį ir dar išgirsti pasaulio garsenybę, šį kartą galėsime susikoncentruoti ir išsirinkti vieną esminį susidomėjimo objektą. Ir juo nuo pradžios iki galo pasimėgauti... Argi kartais mažiau nėra geriau?
Patarimai, norintiems sveikai gyventi visą savaitę  (5)
2013 m. balandžio 8 d. 17:26
Balandžio 7 d. pasaulyje buvo minima Sveikatos diena. Šia proga Lietuvos Mokinių Parlamento Sveikatos apsaugos komitetas sveikina Jus su pasauline Sveikatos diena ir linki Jums gražios ir sveikatingos savaitės, o kad ji būtų sveikesnė ir produktyvesnė turime Jums paprastų ir praktiškų patarim ų:
Besigydantiems Šiaulių ligoninėje – išskirtinis muzikinis projektas
2013 m. balandžio 5 d. 18:31
Šiaulių Respublikinės ligoninės pacientai išmėgino naują gydymo procedūrą – muzikos terapiją. Ligoniams ir personalui koncertą surengė trijų garsių virtuozų tarptautinis kamerinis ansamblis. Tokiu netradiciniu profesionalių muzikų pasirodymu pirmą kartą Lietuvoje pristatytas projektas „Muzika ligoninėje“, kuris Londone pradėtas vykdyti daugiau kaip prieš 60 metų.
S.Povilaitį jubiliejiniuose koncertuose lydės M.Jankavičius ir Karina Krysko-Skambinė  (9)
2013 m. vasario 19 d. 11:22
Kelių kartų niūniuojami nesenstantys kūriniai „Švieski man vėl“, „Laimės žiburys“, „Sudeginti tiltai“, „Pūkelis“ – tai tik maža dalis penkiasdešimtmetį scenoje šiemet švenčiančio Stasio Povilaičio hitų. Visus juos gerbėjai galės išgirsti jau netrukus, mat maestro ruošiasi į grandiozinį turą, kurio koncertai vyks didžiausiose Lietuvos arenose. Su dainininku didžiosiose Lietuvos arenose pasirodys ir Mantas Jankavičius bei Karina Krysko-Skambinė, o renginius ves Vytautas Rumšas jaunesnysis.
Kaip įveikti vėžį?  (18)
2013 m. vasario 14 d. 09:00
Vėžys - viena seniausių visuomenės problemų, iš pagrindinių gyventojų mirštamumo priežasčių sąrašo nesitraukianti iki šiol. Kasmet visame pasaulyje negailestingai nusinešanti apie 7 milijonus gyvybių, ši liga savo aukų nesirenka nei pagal amžių, nei pagal socialinį statusą, ar gyvenamąją vietą.
Garsai – ne tik sklinda, bet ir gydo?  (24)
2013 m. vasario 2 d. 22:31
Paukščių čiulbėjimas, automobilių gausmas, muzika, tyla...visa tai yra garsai. Kad ir kur bebūtume, mus nuolatos supa įvairybė pačių paprasčiausių ir netgi netikėčiausių garsų. Netgi sedėdami tyloje išgirstume kažką traškant, barškantar krebždint. Bet ar kada pagalvojate kokią galią turi garsai?
Gydymas garsu remiasi ir senomis tradicijomis, ir mokslu  (8)
2013 m. sausio 31 d. 14:01
„ Garsas nėra vien tai, ką apie jį gali pasakyti fizika. Garsas – tai subtilioji dvasinė energija. Nuo pačių seniausių laikų jis buvo suvokiamas su didžiule pagarba“, – tikina Raimondas Binkauskas, garso terapijos praktikas, Lietuvos muzikos terapijos asociacijos narys.
Kas probemų turinčiam vaikui gali padėti labiau nei tabletė?..  (4)
2013 m. sausio 22 d. 23:21
Ar gyvūnai gali padėti išvengti sveikatos bėdų, o akvarelės liejimo pamokos nuraminti vidinius skaudulius? Psichologinės terapijos pratybas tradicinės medicinos atstovai vertina gana skeptiškai, tačiau norėdami padėti sergančiam vaikui tėvai išbando viską.
Jubiliejų scenoje švęsiantis S.Povilaitis: esu ir būsiu, kol salėje manęs reikės bent vienam gerbėjui  (10)
2012 m. gruodžio 18 d. 10:06
Visiems puikiai žinomas šlagerių karalius Stasys Povilaitis 2013 m. scenoje skaičiuos jau penkiasdešimtus metus. Kelių kartų niūniuojami nesenstantys „Švieski man vėl”, „Dar širdyje nesutema”, „Sudeginti tiltai”, „Laimės vainikas” ir daugelis kitų jo šlagerių skambės šventiniuose koncertuose kovo mėnesį.
Muzikos terapija daro stebuklus  (6)
2012 m. spalio 31 d. 00:00
Kad muzika gali gydyti, žinoma nuo senų laikų. Tačiau muzikos pedagogas, jau ne pirmus metus, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro iniciatyva, vedantis muzikos terapijos užsiėmimus, pabrėžia, kad iš tikro gydo ne pati muzika. Ji tik priemonė - gydomės mes patys.
Skaitymas gerina ne tik intelektą, bet ir psichinius bei fizinius rodiklius  (13)
2012 m. rugpjūčio 29 d. 06:23
Oksfordo universiteto mokslininkai padarė išvadą, kad knygų skaitymas ne tik gerina intelektualinius gebėjimus, bet ir teigiamai veikia fizinę bei psichinę sveikatą, informuoja „Medicinos naujienos“.
24 valandos širdies skausmui malšinti  (8)
2012 m. rugpjūčio 12 d. 08:00
Širdies žaizdas geriausiai gydo laikas. Kaip tyčia, jis labai lėtai slenka tuomet, kai norisi kuo greičiau atsigauti po skaudžių skyrybų. Laiko į priekį nepasuksi, tačiau kažkiek širdies skausmą apmalšinti gali ir vos per 24 valandas.
Kai oras tavo nuotaikos ponas
2012 m. liepos 19 d. 00:00
Kaip manai, ar savijauta išties priklauso nuo oro, ar sąvoka „meteojautrumas“ - tik vienas iš būdų pateisinti savo tinginystei ir blogai nuotaikai? Gali spėlioti į valias, o mes jau nebe manome – mes žinome!
Naujame vaikų darželyje ketinama ugdyti lyderius  (34)
2012 m. gegužės 29 d. 13:30
Vilniuje šiandien pristatytas naujas vaikų darželis „Rafaelis“, kurį atidaryti planuoja to paties pavadinimo asmenybės ugdymo instituto įkūrėja edukologė, dailės terapeutė Marija Mendelė - Leliugienė. Anot jos, privatus darželis taikys specialiai sukurtą ugdymo programą, kurioje derinamos metodikos padės greičiau ugdyti vaiko intelektą ir formuoti emociškai bei fiziškai tvirtą asmenybę.
J. Galiauskas: nebespėjam prie greitai kintančio gyvenimo tempo  (5)
2012 m. vasario 3 d. 12:38
Vis daugėja susirgimų, tokių, kurie prieš kelis dešimtmečius buvo reti, didėja psichinė įtampa, atsiranda psichikos sutrikimai. Vienas iš tokių sutrikimų – depresija. Tai susirgimas, kuriuo kasmet suserga milijonai žmonių pasaulyje. Atlikti tyrimai parodė, kad beveik kas penktas žmogus, besikreipiantis į šeimos gydytojus, turi depresijos požymių arba jau serga depresija.
Depresijos gniaužtuose skauda sielą  (78)
2011 m. spalio 1 d. 07:06
Per vienus metus sergančiųjų depresija mūsų šalyje padaugėjo apie 16 proc.
Sukurtas pirmas pasaulyje aparatas, gydantis nuo depresijos  (50)
2011 m. gegužės 31 d. 15:58
Kinijoje sukurtas unikalus gydomasis aparatas gydyti depresijai, informuoja meddaily.ru. kompanijos „Aobo Medicine Apparatus“ kūrėjai teigia, kad tai pirmas pasaulyje aparatas, skirtas gydyti psichikos sutrikimams.
Ar tikrai muzika gydo?  (5)
2011 m. vasario 10 d. 00:00
Muzikos klausymasis, arba muzikos terapija, gali skambėti kaip dar viena madinga trumpalaikė naujovė, tačiau iš tiesų jos ištakos siekia gilią senovę, sako “Sound Healers Association” (“Gydymo garsais asociacija”) įkūrėjas ir direktorius Jonathanas Goldmanas: “Egipte, Tibete, Indijoje, Atėnuose ir Romoje muzikos terapija buvo praktikuojama dešimtis tūkstančių metų”.
„Aš geriu protingai“  (157)
2010 m. kovo 30 d. 00:02
„...tai turėtum visiškai neimt nė lašo į burną“, – tokios frazės tikriausiai sudarytų esminį dialogą apie tai, gerti ar negerti, šiandien. Atrodo, kad esama tokių gyvenimo sričių, kuriose labai sunku nustatyti pasiektą arba nepasiektą pažangą. Viena iš tokių būtų alkoholio vartojimas. Tikriausiai nedaug kas ryžtųsi įvertinti, kokios yra naujausios šios vartojimo srities tendencijos Lietuvoje arba Europoje, arba pasaulyje.
K.Paulaitis: jaučiuosi niekam nereikalingas, svetimas  (24)
2009 m. spalio 21 d. 11:01
Kompozitorius, pianistas Kęstutis Paulaitis, kasdien per pietus skambinantis fortepijonu Kauno restorane „Miesto sodas“ ir kartą per savaitę koncertuojantis „Migdole“, dar žinomas sceniniu slapyvardžiu „Kess“, kurį jam „priklijavo“ žymus lenkų muzikas St. Stoika. K. Paulaitis – pedagogas, kompozitorius, pianistas improvizatorius, pjesių fortepijonui, muzikos dramos „Apokalipsė I“, „Apokalipsė II“, muzikos kino filmams, E. Mej epui „Kvailys“ autorius.