muzikos terapija

Žiemos depresiją gali įveikti viena maloniausių terapijų  (2)
2016 m. vasario 7 d. 00:00
Šviesos terapija arba fototerapija, helioterapija – tai gydymas intensyviu šviesos srautu. Pasak Lietuvos psichiatrų asociacijos prezidento, Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojo psichiatro docento Alvydo Navicko, šis metodas gali labai pagerinti savijautą tamsiuoju metų laiku ir yra naudojama sezoniniam depresiniam sutrikimui gydyti.
Namų SPA: kaip pasirinkti masažinę vonią
2015 m. gruodžio 24 d. 00:03
Dar neseniai masažinės vonios asocijavosi su prabanga ir jas galėdavo sau leisti ne kiekvienas. Dabar jos tapo alternatyva pabodusiai įprastai voniai ar dušo kabinai, o jų galimybės leidžia susikurti namie SPA kampelį.
Dailės terapijos Lietuvoje pradininkė: terapijos poveikį rodo žmogaus pulsas  (5)
2015 m. rugpjūčio 20 d. 00:00
Pasaulyje dailės terapija taikoma dar nuo 1939 m., tačiau Lietuvoje tam neskiriama pinigų, sako viena iš dailės terapijos pradininkų Lietuvoje Marija Mendelė-Leliugienė. Jos teigimu, meno terapijos veiksmingumą parodo užsiėmimuose dalyvaujančio žmogaus pulsas.
Kelionių terapija – kas tai?
2015 m. rugpjūčio 2 d. 17:24
Pasak psichologų, egzistuoja kelionių terapija, kurios stebuklingą poveikį esate patyręs ne vienas.
Tada ir dabar. Sovietiniai košmarai: gimdančios moterys buvo tepamos jodu, klizmuojamos ir skutamos  (1171)
2015 m. liepos 8 d. 12:28
Ilgą laiką gimdymas buvo suvokiamas kaip moteriškas reikalas. Neretai tekdavo išgirsti nuostatą: vyras uždirba pinigus, o moterys gimdo vaikus. Nors toks požiūris šiandien jau gūdi praeitis, o riba tarp moteriškų bei vyriškų pareigų beveik išnykusi, vis dar dažnai diskutuojama, ar vyras turėtų dalyvauti gimdyme.
Klaipėda ruošiasi sezonui: ką žada naujo  (11)
2015 m. gegužės 28 d. 20:27
Pajūris intensyviai ruošiasi darbymečiui: intensyviausi mėnesiai paprastai yra liepa bei rugpjūtis, bet pirmojo turistų antplūdžio jau laukiama ir birželį.
Psichologės patarimai nėščiosioms: ko klausytis, kad kūdikis greičiau prabiltų  (4)
2015 m. gegužės 11 d. 11:32
Pirmaisiais nėštumo mėnesiais moteriai klausant Wolfgango Amadeus Mozarto muzikos, gerėja vaiko fiziologinis ir psichinis išsivystymas, o kai jis gimsta, pasižymi geresne koordinacija, greičiau pradeda kalbėti, o ir kalba raiškiau ir sklandžiau. Taip teigia psichologė Žydrūnė Jankauskienė. Anot jos, patinkančios muzikos besiklausydama gimdymo metu, moteris patiria mažiau baimės. Be to, muzika mažina stresą, tikina psichologė.
Psichologės patarimai nėščiosioms: ko klausytis, kad kūdikis greičiau prabiltų  (4)
2015 m. gegužės 11 d. 10:40
Pirmaisiais nėštumo mėnesiais moteriai klausant Wolfgango Amadeus Mozarto muzikos , gerėja vaiko fiziologinis ir psichinis išsivystymas , o kai jis gimsta, pasižymi geresne koordinacija , greičiau pradeda kalbėti, o ir kalba raiškiau ir sklandžiau. Taip teigia psichologė Žydrūnė Jankauskienė . Anot jos, patinkančios muzikos besiklausydama gimdymo metu, moteris patiria mažiau baimės. Be to, muzika mažina stresą , tikina psichologė.
Vaiko psichoemocinė sveikata: svarbu žinoti
2015 m. balandžio 17 d. 00:00
Kuomet žmogus jaučiasi mylintis ir mylimas, džiaugiasi gyvenimu, geba bendrauti, atpažinti, valdyti bei reikšti savo emocijas, tada jis pasižymi stipria psichoemocine sveikata. Kiekvienas psichoemociškai sveikas žmogus, tiek vaikas, tiek suaugęs, moka atskleisti bei atspindėti savo jausmus, savarankiškai priimti etiškus sprendimus bei už juos atsakyti, sąmoningai suvokia savo vertybinę sistemą ir pasaulėžiūrą, žino kur ir kaip gali save realizuoti.
Pavasarį energijos klaipėdiečiams suteiks nauji nemokami užsiėmimai
2015 m. kovo 3 d. 09:58
Pasibaigus žiemai – pats metas daugiau pajudėti ir pasitikti šiltąjį sezoną atsikračius nereikalingų kilogramų, pasisėmus pozityvios nuotaikos. Tam nebūtina paploninti piniginės.
Muzika, padedanti užmigti: 5 kūriniai  (8)
2015 m. sausio 17 d. 00:05
Auginančios mažus vaikus mamos žino, kad neretai prireikia daug pastangų, norint įsisiautėjusį vaiką paguldyti vakare miegoti. Kaip jį nuraminti ir padėti lengvai užmigti?
PMS – (ne)išvengiama moterų dalia  (11)
2014 m. rugsėjo 19 d. 06:30
Vieną ar kelis priešmenstruacinio sindromo simptomus patiria beveik 85 proc. moterų. O nuo 2 iki 10 proc. moterų šis laikotarpis toks sunkus, jog rimtai sutrikdo jų gyvenimus. Ar įmanoma PMS išgyventi lengviau?
Eugene Hütz - žmogus, kuris plaukia prieš srovę  (5)
2014 m. birželio 22 d. 00:01
„Muzikinis anarchijos teatras“, - tokiais žodžiais savo kūrybą apibūdina ekscentriškasis ukrainiečių kilmės muzikantas Eugene Hütz (41). „Gogol Bordello“ - tai jo įkurta grupė, kuri pasaulyje išpopuliarino čigoniško pankroko stilių bei neseniai surengė pasirodymą Vilniaus melomanams. Maniakiška energija trykštantis atlikėjas - neįprasta ir charizmatiška asmenybė.
Kodėl Ž. Friskės gydymas kainuoja šimtus tūkstančių?  (17)
2014 m. vasario 17 d. 14:04
Praėjo beveik trys savaitės, kai paaiškėjo, kad dainininkė Žana Friskė serga smegenų vėžiu. Per Pirmojo kanalo surengtą labdaros akciją, skirtą Ž. Friskės gydymui, buvo paaukota daugiau kaip 68 mln. rublių (4,7 mln. litų).
J. Norvaišienė: tai man padeda išvengti ligų  (27)
2013 m. gruodžio 17 d. 09:32
Gydytoja, sportinių šokių šokėja ir ilgametė trenerė Jūratė Norvaišienė (78) sako, jog Kalėdos jos namuose – didelė šventė, o žiemą puolantys peršalimai ir ligos jos negąsdina. Moteris ne tik nuo jaunystės puoselėja sveiką gyvenimo būdą, bet ir nevengia duoti patarimų kitiems.
Kaip pagerinti smegenų veikimą? Netikėti patarimai  (8)
2013 m. gruodžio 4 d. 07:06
Speciali muzika paremta mokomoji programa , metanti iššūkį ne tik kūnui, bet ir protui – veiksminga priemonė smegenų funkcijai ir nuotaikai pagerinti, skelbia mokslininkai iš Šveicarijos, informuoja „Reuters“.
Po Cezario pjūvio kūdikis gimė negyvai moteriai  (19)
2013 m. lapkričio 14 d. 12:08
31 metų Vengrijos gyventoja, būdama 15 savaičių nėščia , patyrė insultą.
Savaitgalio renginių gidas: mažiau – geriau?
2013 m. balandžio 12 d. 11:36
Kaip jau tapo tradicija, siūlome jums šio savaitgalio renginių gidą Vilniuje . Išlepinti festivalių ir renginių, šį savaitgalį pasitinkame ramiai ir subtiliai. Tiesa, užuot nėręsi iš kailio, kaip gi pamatyti kelis gerus filmus, premjerinį spektaklį ir dar išgirsti pasaulio garsenybę, šį kartą galėsime susikoncentruoti ir išsirinkti vieną esminį susidomėjimo objektą. Ir juo nuo pradžios iki galo pasimėgauti... Argi kartais mažiau nėra geriau?
Patarimai, norintiems sveikai gyventi visą savaitę  (5)
2013 m. balandžio 8 d. 17:26
Balandžio 7 d. pasaulyje buvo minima Sveikatos diena. Šia proga Lietuvos Mokinių Parlamento Sveikatos apsaugos komitetas sveikina Jus su pasauline Sveikatos diena ir linki Jums gražios ir sveikatingos savaitės, o kad ji būtų sveikesnė ir produktyvesnė turime Jums paprastų ir praktiškų patarim ų:
Besigydantiems Šiaulių ligoninėje – išskirtinis muzikinis projektas
2013 m. balandžio 5 d. 18:31
Šiaulių Respublikinės ligoninės pacientai išmėgino naują gydymo procedūrą – muzikos terapiją. Ligoniams ir personalui koncertą surengė trijų garsių virtuozų tarptautinis kamerinis ansamblis. Tokiu netradiciniu profesionalių muzikų pasirodymu pirmą kartą Lietuvoje pristatytas projektas „Muzika ligoninėje“, kuris Londone pradėtas vykdyti daugiau kaip prieš 60 metų.
S.Povilaitį jubiliejiniuose koncertuose lydės M.Jankavičius ir Karina Krysko-Skambinė  (9)
2013 m. vasario 19 d. 11:22
Kelių kartų niūniuojami nesenstantys kūriniai „Švieski man vėl“, „Laimės žiburys“, „Sudeginti tiltai“, „Pūkelis“ – tai tik maža dalis penkiasdešimtmetį scenoje šiemet švenčiančio Stasio Povilaičio hitų. Visus juos gerbėjai galės išgirsti jau netrukus, mat maestro ruošiasi į grandiozinį turą, kurio koncertai vyks didžiausiose Lietuvos arenose. Su dainininku didžiosiose Lietuvos arenose pasirodys ir Mantas Jankavičius bei Karina Krysko-Skambinė, o renginius ves Vytautas Rumšas jaunesnysis.
Kaip įveikti vėžį?  (18)
2013 m. vasario 14 d. 09:00
Vėžys - viena seniausių visuomenės problemų, iš pagrindinių gyventojų mirštamumo priežasčių sąrašo nesitraukianti iki šiol. Kasmet visame pasaulyje negailestingai nusinešanti apie 7 milijonus gyvybių, ši liga savo aukų nesirenka nei pagal amžių, nei pagal socialinį statusą, ar gyvenamąją vietą.
Garsai – ne tik sklinda, bet ir gydo?  (24)
2013 m. vasario 2 d. 22:31
Paukščių čiulbėjimas, automobilių gausmas, muzika, tyla...visa tai yra garsai. Kad ir kur bebūtume, mus nuolatos supa įvairybė pačių paprasčiausių ir netgi netikėčiausių garsų. Netgi sedėdami tyloje išgirstume kažką traškant, barškantar krebždint. Bet ar kada pagalvojate kokią galią turi garsai?
Gydymas garsu remiasi ir senomis tradicijomis, ir mokslu  (8)
2013 m. sausio 31 d. 14:01
„ Garsas nėra vien tai, ką apie jį gali pasakyti fizika. Garsas – tai subtilioji dvasinė energija. Nuo pačių seniausių laikų jis buvo suvokiamas su didžiule pagarba“, – tikina Raimondas Binkauskas, garso terapijos praktikas, Lietuvos muzikos terapijos asociacijos narys.
Kas probemų turinčiam vaikui gali padėti labiau nei tabletė?..  (4)
2013 m. sausio 22 d. 23:21
Ar gyvūnai gali padėti išvengti sveikatos bėdų, o akvarelės liejimo pamokos nuraminti vidinius skaudulius? Psichologinės terapijos pratybas tradicinės medicinos atstovai vertina gana skeptiškai, tačiau norėdami padėti sergančiam vaikui tėvai išbando viską.
Jubiliejų scenoje švęsiantis S.Povilaitis: esu ir būsiu, kol salėje manęs reikės bent vienam gerbėjui  (10)
2012 m. gruodžio 18 d. 10:06
Visiems puikiai žinomas šlagerių karalius Stasys Povilaitis 2013 m. scenoje skaičiuos jau penkiasdešimtus metus. Kelių kartų niūniuojami nesenstantys „Švieski man vėl”, „Dar širdyje nesutema”, „Sudeginti tiltai”, „Laimės vainikas” ir daugelis kitų jo šlagerių skambės šventiniuose koncertuose kovo mėnesį.
Muzikos terapija daro stebuklus  (6)
2012 m. spalio 31 d. 00:00
Kad muzika gali gydyti, žinoma nuo senų laikų. Tačiau muzikos pedagogas, jau ne pirmus metus, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro iniciatyva, vedantis muzikos terapijos užsiėmimus, pabrėžia, kad iš tikro gydo ne pati muzika. Ji tik priemonė - gydomės mes patys.
Skaitymas gerina ne tik intelektą, bet ir psichinius bei fizinius rodiklius  (13)
2012 m. rugpjūčio 29 d. 06:23
Oksfordo universiteto mokslininkai padarė išvadą, kad knygų skaitymas ne tik gerina intelektualinius gebėjimus, bet ir teigiamai veikia fizinę bei psichinę sveikatą, informuoja „Medicinos naujienos“.