medetkos

3 paprasti receptai, po kurių švytėsite lyg deivės  (13)
2015 m. kovo 28 d. 15:33
Loreta Sungailienė , laidos „Duokim garo!“ vedėja bei lietuvių liaudies tradicijų žinovė, pasidalijo grožio patarimais, kurie pravers kiekvienai. Šaltinio vanduo, kaitintas sviestas bei aliejai – viskas, ko reikia, kad švytėtumėte!
Auksinės taisyklės, kaip pašalinti nuovargį ir nuraminti nervus  (19)
2015 m. vasario 2 d. 06:10
Kai pernelyg jautriai reaguojame į problemas ir nemalonumus, galime pakenkti visam organizmui, todėl labai svarbu užsigrūdinti fiziškai ir psichologiškai, kad atlaikytume bet kokias gyvenimo audras.
Gydytoja atskleidžia visą tiesą apie vaistažolių arbatas  (1)
2014 m. gruodžio 10 d. 08:13
Prasidėjus peršalimo ligų sezonui, stengiamės gydytis kuo natūraliau. Pirmas vaistas sau ir ypač savo vaikams - arbatėlės. Kaip jas ruošti ir dozuoti, kad nepadarytume daugiau žalos.
Labai nemalonus, bet įveikiamas nagų grybelis: kaip išgydyti, o dar geriau - išvengti  (24)
2014 m. spalio 31 d. 15:18
Tyrimų duomenimis, nagų grybelis sudaro trečdalį visų grybelinių odos ir apie pusę nagų ligų. Tai kur kas daugiau nei besiskundžiančiųjų nuospaudomis ar plokščiapėdyste.
Gėlės, kurios padės nugalėti sodo kenkėjus  (4)
2014 m. rugpjūčio 18 d. 07:49
Tikriausiai esate girdėję apie augalus, kurie padeda sodininkams kovoti su sodo ir daržo kenkėjais bei ligomis. Tarp šių jūsų sodą saugančių augalų yra ir labai mielų gėlių.
Ką būtina nuveikti sode, darže ir gėlyne birželio mėnesį
2014 m. birželio 4 d. 00:03
Pagaliau galime džiaugtis ir derliaus malonumais. Tačiau, neužmikime ant laurų – darbų sode, darže ir gėlyne nemažėja!
Kaip natūraliomis priemonėmis išnaikinti amarus ir erkutes  (2)
2014 m. gegužės 29 d. 00:00
Soduose ir daržuose visi stengiasi apsieiti su kuo mažiau chemikalų. Tad turime paruošę keletą natūralių receptų, kaip kovoti su šiais parazitais.
Naudingi patarimai sodininkams  (8)
2014 m. gegužės 27 d. 11:48
Norite didesnio derliaus? Štai naudingi patarimai, padėsiantys nepatyrusiems sodininkams.
Liaudies medicina: kas teikia žvalumo ir energijos  (10)
2014 m. gegužės 8 d. 18:07
Ką daryti, norint būti sveikam ir žvaliam? Liaudies medicinos paveldo puoselėtoja Aušra Žvirblienė sako, kad tai labai paprasta – tereikia vakarienę pakeisti žaliuoju kokteiliu ir išlipti reikiama koja iš lovos.
Gėlių priežiūra: laistymas, mulčiavimas ir tręšimas
2014 m. gegužės 4 d. 00:00
Tęsiame gėlių pradžiamokslio ciklą.
Gėlės, tinkamos auginti balkonuose pagal pasaulio šalis
2014 m. balandžio 26 d. 00:01
Daugelis pastatų bei gyvenamųjų namų turi balkonus. Bene pats populiariausias būdas papuošti balkoną yra gėlės . Tačiau norint pagyvinti balkoną gėlėmis, reikia žinoti kokios gėlės yra tinkamiausios bei kaip jas sodinti. Visa tai ir aptarsime šiame straipsnyje.
Patarimai sodininkams ir daržininkams: kaip ką sėti ir auginti, kad derlius būtų didesnis  (21)
2014 m. balandžio 24 d. 00:01
Patyręs sodininkas žino, kokie augalai draugauja, o kokių vienas šalia kito šiukštu negalima sėti. Taip pat kuo, kaip ir kada laistyti. Dalijamės šiomis paslaptimis su savo skaitytojais.
Pradžiamokslis formuojantiems gėlynus: spalvų poveikis
2014 m. balandžio 12 d. 00:20
Spalvų parinkimas svarbus ne tik namuose, bet ir gėlyne. Plačiau apie tai šiame straipsnyje.
Netikėti gydytojo fitoterapeuto J. Ruolios patarimai  (9)
2014 m. balandžio 7 d. 00:00
Šiuolaikiniai tyrimai įrodo, kad augalų terapija ir kitos natūralios medicinos priemonės yra veiksmingos, bet toli gražu ne šiaudas skęstančiajam, – patikina Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Fitoterapijos laboratorijos vedėjas Juozas Ruolia .
Kaip prestižinės studijos neišgelbėjo nuo Carito valgyklos  (166)
2014 m. balandžio 3 d. 14:14
Puikiais pažymiais baigta prestižinė mokykla, medicinos studijos Vilniaus universitete ir galiausiai – eilė prie valytojos darbo, vaikams iš Betanijos valgyklos nešama labdaros sriuba.
Gėlynas, dėl kurio nereikės sukti galvos  (8)
2014 m. kovo 31 d. 11:51
Pasirinkus vienmečius ir dvimečius augalus, galima per itin trumpą laiką tuščiame žemės plote sukurti nepamirštamą gėlyną. Dauguma tokių augalų gausiai ir ilgai žydi, o gausus pasirinkimas leidžia išrinkti labiausiai patinkančias spalvas.
Emigrantės dienoraštis: kaip Londone atpažinti lietuviškus "runkelius"?  (108)
2014 m. kovo 20 d. 06:05
Aktyvi socialinių projektų ir renginių organizatorė Birutė Jakučionytė su keturiais vaikais po skyrybų persikėlė gyventi iš Lietuvos į Londoną. Kaip sekasi pritapti naujoje šalyje, Birutė pasakoja savo nepagražintuose dienoraščiuose portale TavoVaikas.lt.
Žolininkų patarimai: norite greitai atsigauti po žiemos – valgykite medžių pumpurus ir piktžoles  (106)
2014 m. kovo 15 d. 20:46
Žolininkai primena, kad bręstantys medžių pumpurai ir iš žemės prasikalusios pirmosios žolės – vertingiausi pavasario augalai, kadangi jie būna sukaupę pačias vertingiausias medžiagas.
Liaudiški anginos gydymo receptai  (6)
2014 m. vasario 20 d. 08:04
Angina – tai liga, kuri pasitaiko taip dažnai, kad ja susirgę pas gydytojus mes neskubame. Ir tikrai be reikalo, nes tokiu atveju gydymas vaistais tiesiog būtinas. Vis dėlto, susirgus angina šios ligos greičiau atsikratyti gali padėti ir liaudies medicinos metodai. Kokiais „bobučių receptais“ galima pasikliauti gydantis anginą, pasakoja passion.ru.
Tai, ko nežinojome apie kryžminę alergiją prof.R.Dubakienės komentaras  (3)
2014 m. vasario 5 d. 00:00
Daugmaž pusei alergiškų vaikų pasireiškia kryžminės žiedadulkių ir maisto produktų reakcijos - nustatė mokslininkai. Pasirodo, jei alergija paūmėja žydint beržui, reikėtų vengti ir obuolių, kriaušių, kivių, morkų, abrikosų, slyvų, vyšnių. Įsijautrinantiems per ambrozijų žydėjimą gali tekti atsisakyti bananų, agurkų, moliūgų, arbūzų, cukinijų, salotų.
Medetkos – ir uždegimams gydyti, ir kolorado vabalams naikinti  (3)
2014 m. sausio 23 d. 15:59
Medetkos žiedynų antpilas vartojamas sergant skrandžio ir žarnyno, kepenų ir tulžies pūslės ligomis,  esant širdies ritmo sutrikimams. Medetkų trauktinė taip pat padeda užsitęsus galvos skausmams, kamuojant nemigai, kai per greitai netenkama jėgų.
Ką svarbu žinoti apie vaistažoles: gamtos dovanos turi netikėtų šalutinių poveikių  (41)
2013 m. gruodžio 2 d. 06:00
Labai trūksta tyrimų apie daugelio vaistažolių šalutinį poveikį – būtina turėti tai omenyje skiriant vaistažolių preparatus, visų pirma, vaikams. spiegel.de apžvelgia, kokias populiarias vaistažoles, nepaisant to, galima vartoti, o su kuriomis patariama elgtis atsargiai.
Trumpų sijonų mėgėjų tyko nemaloni liga  (4)
2013 m. lapkričio 2 d. 00:10
Atšalus orams, ilgėja ne tik vakarai, bet ir moterų dėvimi drabužiai: dargana ir šaltis verčia rinktis ilgesnes palaidines, įsisukti į šiltus megztinius, vasarą karaliavusius trumpus sijonus keisti kelnėmis. Tačiau ne visos linkusios rengtis pagal sezoną, todėl trumpų sijonėlių mėgėjas dažniausiai ir užklumpa įkyri varginanti liga – šlapimo pūslės uždegimas .
Kokias ligas slepia trumpas sijonėlis?  (74)
2013 m. spalio 29 d. 00:00
Atšalus orams, ilgėja ne tik vakarai, bet ir moterų dėvimi drabužiai: dargana ir šaltis verčia rinktis ilgesnes palaidines, įsisukti į šiltus megztinius, vasarą karaliavusius trumpus sijonus keisti kelnėmis.
Kokias gėles galima valgyti?  (26)
2013 m. rugpjūčio 11 d. 11:14
Ar yra tekę regėti, kad šeimininkės patiekalo lėkštę puoštų gėlės – nasturtos ar medetkos – žiedu? Vegetarų draugijos pirmininkė Ksavera Vaištarienė sako, kad tai ne tik gražu, bet ir naudinga – lėkštės puošmeną tikrai galima suvalgyti. Ir minėtos gėlės – toli gražu ne vienintelės, kurias galima skanauti.
Žolininkės patarimai ir burtai, kaip atpratinti nuo alkoholio, svetimų moterų ir kt.  (39)
2013 m. liepos 30 d. 07:00
Vasarą lietuviai labai mėgsta gamtą, tik ne kiekvienas pagalvoja, kad joje galima ne tik šašlykus kepti, bet ir pasivaikščiojus po mišką ar pievą susirinkti vaistinėlę visiems metams. Kokios stebuklingos galios slypi žolynuose ir kituose gamtos kūriniuose, sutiko papasakoti žolininkė Dominika Balčiūnė.
Čiobrelis - vaistas, tinkamas kone viskam  (8)
2013 m. liepos 10 d. 12:04
Šviesiame pušyne saulutėje besišildantį tą mažą kvapnų puskrūmį smulkiais violetiniais žiedeliais turbūt atpažįsta kiekvienas. Tačiau, ko gero, ne visiems yra žinoma, kiek gi čiobrelių rūšių mūsų šalyje iš viso veši.
Grožiui ir skoniui: ledukai su uogom, žolelėm ir vaisiais
2013 m. liepos 9 d. 16:25
Vasarą ledukų krauname visur - į arbatą, kavą, sultis, limonadus ir kompotus. Todėl tai tikrai neatkiriamas vasaros atributas. Taigi, kodėl gi nepasigaminus gražių, skanių ir netgi naudingų ledukų?
Natūrali kosmetika. Pasigaminkite veido valymo priemonių  (1)
2013 m. liepos 5 d. 22:00
Vis garsiau kalbama apie grožio puoselėjimą natūraliais būdais. Pamėginkite ir jūs namuose pasigaminti odos priežiūros priemonių. Vaistinėje, natūralios kosmetikos parduotuvėje ar turguje rasite reikiamų žolelių bei aliejų.