medetkos

Ideali „L‘Occitane“ veido odos apsauga žiemą! KONKURSAS  (2)
2016 m. sausio 14 d. 00:00
Šaltuoju metų laiku jūsų odai reikia maitinimo, drėkinimo bei apsaugos, todėl „ L‘Occitane “ laboratorija sukūrė produktus, kurie puikiai rūpinasi jūsų veido oda žiemą! Šiuose produktuose gausu taukmedžių sviesto , kuris dar vadinamas “Moterų auksu”, ir yra idealus, natūralus grožio ingredientas.
Maisto tinklaraštininkė: kaip maitintis šiuo metu madinga  (14)
2015 m. lapkričio 25 d. 00:00
Tinklaraštininkė ir kulinarinių knygų autorė Renata Ničajienė pasakoja apie sezoninių produktų madą, tendenciją maitintis pagal metų laikus ir naujausius atradimus.
Apie ką praneša slenkantys plaukai?  (10)
2015 m. spalio 9 d. 00:00
Vėl kuokštais iš šukų traukiate iškritusius plaukus ? „Dėkokite“ rudeniui. Viena dažniausių paspartėjusio plaukų slinkimo priežasčių – sezoninės orų permainos.
Atskleidė, kodėl metė gido darbą ir apsigyveno kaime  (5)
2015 m. rugsėjo 30 d. 12:32
Gyvenimą didmiestyje ir gidų kasdienybę bei nesibaigiančias keliones po pasaulį Ievos ir Tomo Malukų šeima iškeitė į ramybę Rokiškio rajono kaimo aplinkoje.
Moterų sveikatai naudingas augalas tinka ne tik arbatai - pasigaminkite aliejų  (2)
2015 m. rugsėjo 18 d. 00:00
Medetkos – nuo seno visų pamėgtas, gerai žinomas, lengvai auginamas vaistinis augalas, ypač plačiai vartojamas moterų uždegimams malšinti. Žolininkė Adelė Karaliūnaitė pataria šį augalą vartoti ne tik kaip arbatas. Portalui VLMEDICINA.LT ji sakė, kad daugiau naudos bus pasidarius medetkų aliejų.
Išdarkytus partizanus ir Stalino laikus menanti žolininkė: negalima laikyti pykčio  (247)
2015 m. rugsėjo 12 d. 06:00
Kelios dienos iki Žolinių. Reiškia, vasara artėja į pabaigą. Važiuodamas į Gaiženėlius, stebiu išdegusius laukus ir tingiai ratus sukančius gandrus. Jų dar būriai nedidukai, bet jau akivaizdžiai ruošiasi palikti šią šiaurės žemę. Vadinasi, vasara baigiasi. Svirpiantys žiogai, per atvirą langą nustelbiantys variklio gausmą, šviežiai paraugtų agurkų kvapas ir naktimis dangus, nusėtas išryškėjusio Paukščių Tako žvaigždėmis…
Liaudiški būdai, kaip įveikti nagų grybelį  (18)
2015 m. rugsėjo 4 d. 10:44
Nagų grybelis (onichomikozė) gali jus užklupti visai netikėtai ir pridaryti labai daug nemalonumų.
Kaip sukurti spalvingą, bet skoningą gėlyną
2015 m. rugpjūčio 4 d. 10:31
Bepigu kūrėjai gamtai, kuri turi savo supratimą apie spalvų harmoniją, ir mūsų sugalvoti dėsniai jai nė motais. O mes, sodindami gėlynus iš jos kūrinių (kurių atspalviams įvardinti kartais žodžių pritrūksta), turime gerokai pasukti galvas. Juk žmogaus sukurto gėlyno dekoratyvumą lemia gebėjimas tinkamai pasirinkti augalus, kad atsiskleistų visas spalvingas žiedų grožis.
Mėnulio kalendorius rugpjūčiui: kada skinti pomidorus, raugti agurkus ir sodinti braškes  (10)
2015 m. rugpjūčio 1 d. 19:45
Svarbiausia rugpjūčio mėnesį – laiku nuimti derlių. Šiuo metu skinami obuoliai, kriaušės, pradedamos rinkti vynuogės. Pagal šių metų Mėnulio sodininkystės kalendorių palankiausios dienos darbui su augalais rugpjūtį bus 2, 3, 15-19, 21 d.
Organizmo valymas: pats metas pasinaudoti gamtos dovanomis  (26)
2015 m. liepos 26 d. 09:10
Vasara – geriausias metas toksinams iš organizmo šalinti. Pirmiausia reiktų pasirūpinti kepenimis , nes nuo šio organo būklės priklauso bendra savijauta. Holistinės medicinos daktaras Nishas Joshi siūlo pakeisti įprastą mitybą , nes tai leis kepenims „pailsėti“ ir atsistatyti.
S. Paltanavičius. Kaip į savo kiemą prisivilioti drugelius?  (3)
2015 m. liepos 22 d. 14:32
Atrodytų, kokių dar dovanų gali reikėti bitėms, kamanėms ir kitiems vasaros vabzdžiams. Ar jiems nepakanka vasaros, drėgmės ir šilto oro? Taip, šie aplinkos veiksniai yra labai svarbūs, tačiau jie vabzdžiams dar nesukuria jaukaus ir pilnaverčio pasaulio. Reikia ko nors skanaus...
Tinginio daržas: kaip įsirengti ir ką sodinti  (1)
2015 m. liepos 13 d. 22:42
Šiaip jau darže lyg ir nepailsėsi. Jo priežiūra reikalauja daug laiko ir jėgų – būtina beveik nuolat ravėti, laistyti, tręšti. Tačiau miestiečiams dėl įdomumo smagu prižiūrėti nedidelę lysvę su keliomis daržovėmis ar prieskoniniais augalais. Be to, nedidelis darželis gali papuošti aplinką, jei kūrybingai į jį pažiūrėsite. Juk daugelio prieskoninių ir lapinių daržovių formos ir spalvos labai gražios.
Vaistininkas pataria: kaip išsirinkti tinkamiausias grožio priemones  (2)
2015 m. birželio 30 d. 09:48
26 metų Agnė sako, kad grožio priemones dažniausiai perkanti vaistinėse. Tačiau net ir ten pasirinkimų gausa tiesiog akina. Mergina klausia - kaip nepasimesti tarp lentynų ir į ką atkreipti dėmesį, kad įsigyta prekė atneštų didžiausią naudą?
Kada iš tikrųjų reikia rinkti vaistažoles ir kokias  (2)
2015 m. birželio 29 d. 14:20
Nors iki šiol gaji nuomonė, kad daugelį vaistažolių reikia rinkti prieš Jonines, žolininkai pastebi, kad tai nėra visiškai teisinga. Mat apie Jonines prasideda pats augalų žydėjimas, tad daugybė žolelių tinkamos rinkti tik po vasaros saulėgrįžos.
Augalai, papuošiantys sodo takelius
2015 m. birželio 8 d. 12:04
Norėdami pagyvinti takelius ar vejos plotus galime apsodinti visą vasarą spalvingai, ryškiai žydinčiomis gėlėmis. Tam gali tikti vienmečiai, dvimečiai ar daugiamečiai augalai . Pasirinkti galima vienos rūšies, spalvos augalus, galima maišyti su kitais.
Ką sėti ir sodinti pagal Mėnulio kalendorių šių metų gegužę  (8)
2015 m. gegužės 1 d. 14:04
Gegužės mėnesį sodininkų ir daržininkų laukia įtemptas darbo kalendorius. Teks sėti daržoves: morkas, žirnelius, kukurūzus ir gėles, tręšti daugiamečius augalus, į žemę susodinti pomidorų ir paprikų daigus.
3 paprasti receptai, po kurių švytėsite lyg deivės  (14)
2015 m. kovo 28 d. 15:33
Loreta Sungailienė , laidos „Duokim garo!“ vedėja bei lietuvių liaudies tradicijų žinovė, pasidalijo grožio patarimais, kurie pravers kiekvienai. Šaltinio vanduo, kaitintas sviestas bei aliejai – viskas, ko reikia, kad švytėtumėte!
Auksinės taisyklės, kaip pašalinti nuovargį ir nuraminti nervus  (19)
2015 m. vasario 2 d. 06:10
Kai pernelyg jautriai reaguojame į problemas ir nemalonumus, galime pakenkti visam organizmui, todėl labai svarbu užsigrūdinti fiziškai ir psichologiškai, kad atlaikytume bet kokias gyvenimo audras.
Gydytoja atskleidžia visą tiesą apie vaistažolių arbatas  (2)
2014 m. gruodžio 10 d. 08:13
Prasidėjus peršalimo ligų sezonui, stengiamės gydytis kuo natūraliau. Pirmas vaistas sau ir ypač savo vaikams - arbatėlės. Kaip jas ruošti ir dozuoti, kad nepadarytume daugiau žalos.
Labai nemalonus, bet įveikiamas nagų grybelis: kaip išgydyti, o dar geriau - išvengti  (24)
2014 m. spalio 31 d. 15:18
Tyrimų duomenimis, nagų grybelis sudaro trečdalį visų grybelinių odos ir apie pusę nagų ligų. Tai kur kas daugiau nei besiskundžiančiųjų nuospaudomis ar plokščiapėdyste.
Gėlės, kurios padės nugalėti sodo kenkėjus  (5)
2014 m. rugpjūčio 18 d. 07:49
Tikriausiai esate girdėję apie augalus, kurie padeda sodininkams kovoti su sodo ir daržo kenkėjais bei ligomis. Tarp šių jūsų sodą saugančių augalų yra ir labai mielų gėlių.
Ką būtina nuveikti sode, darže ir gėlyne birželio mėnesį
2014 m. birželio 4 d. 00:03
Pagaliau galime džiaugtis ir derliaus malonumais. Tačiau, neužmikime ant laurų – darbų sode, darže ir gėlyne nemažėja!
Kaip natūraliomis priemonėmis išnaikinti amarus ir erkutes  (2)
2014 m. gegužės 29 d. 00:00
Soduose ir daržuose visi stengiasi apsieiti su kuo mažiau chemikalų. Tad turime paruošę keletą natūralių receptų, kaip kovoti su šiais parazitais.
Naudingi patarimai sodininkams  (9)
2014 m. gegužės 27 d. 11:48
Norite didesnio derliaus? Štai naudingi patarimai, padėsiantys nepatyrusiems sodininkams.
Liaudies medicina: kas teikia žvalumo ir energijos  (10)
2014 m. gegužės 8 d. 18:07
Ką daryti, norint būti sveikam ir žvaliam? Liaudies medicinos paveldo puoselėtoja Aušra Žvirblienė sako, kad tai labai paprasta – tereikia vakarienę pakeisti žaliuoju kokteiliu ir išlipti reikiama koja iš lovos.
Gėlių priežiūra: laistymas, mulčiavimas ir tręšimas
2014 m. gegužės 4 d. 00:00
Tęsiame gėlių pradžiamokslio ciklą.
Gėlės, tinkamos auginti balkonuose pagal pasaulio šalis
2014 m. balandžio 26 d. 00:01
Daugelis pastatų bei gyvenamųjų namų turi balkonus. Bene pats populiariausias būdas papuošti balkoną yra gėlės . Tačiau norint pagyvinti balkoną gėlėmis, reikia žinoti kokios gėlės yra tinkamiausios bei kaip jas sodinti. Visa tai ir aptarsime šiame straipsnyje.
Patarimai sodininkams ir daržininkams: kaip ką sėti ir auginti, kad derlius būtų didesnis  (21)
2014 m. balandžio 24 d. 00:01
Patyręs sodininkas žino, kokie augalai draugauja, o kokių vienas šalia kito šiukštu negalima sėti. Taip pat kuo, kaip ir kada laistyti. Dalijamės šiomis paslaptimis su savo skaitytojais.
Pradžiamokslis formuojantiems gėlynus: spalvų poveikis
2014 m. balandžio 12 d. 00:20
Spalvų parinkimas svarbus ne tik namuose, bet ir gėlyne. Plačiau apie tai šiame straipsnyje.