Martynas Švėgžda

M. Švėgžda von Bekkeris: esu laimingas, kad turiu sielos draugų  (48)
2015 m. rugpjūčio 19 d. 00:00
Kad ir kur gyventų ar keliautų smuiko virtuozas docentas Martynas Švėgžda von Bekkeris (48 m.), kelis kartus per metus jis grįžta namo. Vilniuje, iš protėvių paveldėtame bute, menininkas atgauna jėgas, pasisemia stiprybės, o Šimonių girioje esančioje šeimos sodyboje, kur neveikia internetas ir mobilusis ryšys, pasislepia nuo pasaulio ir ilsisi klausydamasis paukščių ulbėjimo ir savo sielos balso.
M. Tyla liko apstulbęs: buvome išvadinti pašlemėkais  (115)
2015 m. sausio 7 d. 11:32
Paskutinę 2014 metų dieną Palangos kurhauzas tapo mūšio lauku. Vyriškai tarpusavio snatykius čia aiškinosi Palangos kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius ir kultūros centro vadovas Žilvinas Kažys, praneša dienraštis „Klaipėda“. Įvykio liudininkais tapo ir tą dieną koncerta kurhauze rengęs D. Montvydas, prodiuseris M. Tyla ir smuikininkas Martynas Švėgžda von Bekkeris.
Išrinktas metų tolerancijos žmogus  (57)
2014 m. kovo 22 d. 16:26
Šeštadienį Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje auloje Sugiharos fondas – „Diplomatai už gyvybę“ paskelbė 2013 metų Tolerancijos žmogų.
Paskutinę metų dieną – ypatingas Asmik Grigorian naujametinis koncertas  (4)
2012 m. gruodžio 3 d. 09:59
Gruodžio 31 dieną į išskirtinį Naujametinį koncertą Vilniuje kviečia Lietuvos operos žvaigždė Asmik Grigorian . Ryškiausiuose operos pastatymuose Lietuvoje bei užsienyje nuolat dalyvaujanti garsioji dainininkė labai retai rengia savo solinius koncertus, kurie leidžia menininkei atsiskleisti visapusiškiau, o publikai – ilgiau pasigėrėti vokalinės muzikos šedevrais ir neeilinio balso žavesiu.
Žinomi menininkai sukilo prieš M.K.Čiurlionio menų mokyklos vadovus  (276)
2012 m. spalio 12 d. 19:56
Dalis Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos bendruomenės ir žinomų menininkų sukilo prieš šios mokyklos vadovus, kuriuos kaltina piktnaudžiavimu valdžia bei žudant šalies kultūrinį gyvenimą. 17 metų mokyklai vadovaujantis Romualdas Kondrotas priekaištus atmeta.
Startuoja 15-asis tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“
2012 m. liepos 11 d. 16:00
Jau liepos 13 – rugpjūčio 26 dienomis pajūrio gyventojus, poilsiautojus ir svečius į muzikos ir teatro šventę pakvies XV tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpūtis pajūryje“. Vienas didžiausių tradicinių uostamiesčio renginių šiais metais žiūrovams parengė intriguojančią programą, kurią vainikuos legendinio V. Ganelino miuziklo „Velnio nuotaka“ premjera.
Martynas Švėgžda von Bekkeris: linkiu, kad Gražvydo daina skambėtų šalyje, kurioje jis gimė  (2)
2012 m. vasario 16 d. 12:01
Devyniolikmetį Gražvydą Sidiniauską šį šeštadienį išgirs LTV žiūrovai. Jis dalyvaus nacionalinės atrankos į 2012 metų Euroviziją pusfinalyje. Šį atlikėją atrado smuikininkas Martynas Švėgžda vonBekkeris. Jis tapo Gražvydo muzikiniu, dvasiniu vedliu.
Martynas Švėgžda von Bekker klaipėdiečius kviečia į savo „Solo meditaciją“  (1)
2012 m. vasario 15 d. 13:43
Solinis rečitalis – ne tik ypatingas iššūkis atlikėjui, bet ir intymiausia koncerto forma. Juolab, kai renginys vyksta kamerinėje erdvėje. Smuikininkas Martynas Švėgžda von Bekker vasario 22 dieną Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė atliks programą „Solo meditacija“.
Tuščios kartoninės dėžės virto kalėdinėmis dovanomis vaikučiams  (1)
2011 m. gruodžio 30 d. 12:09
Gruodžio 28 d. pramogų centre "ForumPalace" vyko projekto "Stebuklinga Skrynelė" uždarymo šventė. Jos tikslas – tuščias kartonines dėžes paversti kalėdinėmis dovanomis likimo nuskriaustiems vaikams. Projekto organizatoriai ir partneriai “Švenčionių vaistažolių” fabrikas, Gražina Cikanauskienė, Tarptautinė Amerikos Mokyklai Vilniuje, Vladislav Ciceninkiv, Gražvydas Sidiniauskas, Šokių kolektyvas ,,Kalina“, Mokykla ,,Svaja“, Elizaveta Plyukhina džiaugiasi, šventės metu pripildytos dėžutės suteiks šilumos ir jaukumo Kauno, Šventosios ir Molėtų vaikų namus auklėtiniams.
Dailininko A.Švėgždos parodoje skambėjo sūnaus atliekama muzika
2011 m. gruodžio 28 d. 11:17
Šiaulių dailės galerijoje atidaryta Algimanto Švėgždos (1941–1996) tapybos paroda. Tai vienas iškiliausių XX a. Lietuvos menininkų, padovanojęs savo darbų įvairiems Lietuvos muziejams.
Festivalyje „Alternatyva“ klasikos gerbėjai mėgavosi išskirtine koncertų programa
2011 m. lapkričio 14 d. 15:38
Šių metų lapkričio 9, 10, 11 dienomis įvyko trys festivalio „Alternatyva 2011 – Šeima“ koncertai – Panevėžyje, Kaune bei Vilniuje. Šis festivalis išsiskyrė tuo, kad aprėpė ne tik muziką, bet ir dailę, fotografiją, kiną, animaciją, filosofiją, šokį ir kitas meno sritis.
„Alternatyva“ kviečia į baigiamąjį festivalio koncertą
2011 m. spalio 27 d. 19:16
Lapkričio 11 d. 17 val. bendraminčiai kviečiami į uždaromąjį festivalio "Alternatyva" koncertą Vilniuje, Lietuvos Mokslų Akademijos salėje. Šis, kaip ir visi "Alternatyvos" nekomerciniai renginiai, išsiskirs iš kitų savo tik kviestine publika, programos turiniu bei svarbia žinia.
„2 minučių šlovės“ talentas - genialus vaikinas, grojantis nematydamas klavišų  (2)
2011 m. rugsėjo 23 d. 09:59
Šį penktadienį 19.10 val. LNK eteryje startuoja naujasis projekto „2 minutės šlovės“ sezonas, kuriame scenoje pasirodysiančius talentus ruošia pripažinti muzikos grandai. Vienas jų – garsus Lietuvos ir pasaulio smuikininkas, muzikos pedagogas Martynas Švėgžda von Bekkeris.
Garsiai smuikininkei E.Strazdaitei–Bekerienei pagerbti skirtame koncerte – jos mokinės ir anūko pasirodymai
2011 m. liepos 15 d. 14:06
Liepos 17 dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje vyksiantis koncertas „Vilniaus smuiko legendos“ patrauks dėmesį visų, besidominčių talentingais lietuvių kilmės atlikėjais, garsinančiais Lietuvos vardą pasaulyje. Šis koncertas dedikuojamas žymiausios XX a. Lietuvos smuikininkės Elenos Strazdaitės - Bekerienės (1910-2004) gimimo šimtmečiui paminėti. Meistrišku griežimu pakerėjusi didžiąją dalį Europos, smuikininkė buvo kviečiama koncertuoti net į JAV, tačiau šiuos planus suardė įsibėgėjęs Antrasis pasaulinis karas.
M.Švėgžda von Bekkeris: „Neatrastų talentų festivalis“ - viena didžiausių tolerancijos apraiškų mūsuose  (14)
2011 m. birželio 2 d. 19:35
Birželio 1 dieną sporto, pramogų ir verslo centre „Forum Palace“ Vilniuje pirmą kartą įvyko „Neatrastų talentų festivalis“, kuriame kartu su kitų vaikų bei jaunimo sceniniais gabumais atsiskleidė ir specialių poreikių bei negalią turinčių vaikų talentai. Renginį organizavusių moterų klubo „Motory“ ir asociacijos „Mes greta“ narių teigimu pagrindinis šios iniciatyvos motyvas, buvo siekis integruoti specialių poreikių vaikus ir jaunuolius į visuomenę, parodyti jų ir visų vaikų išskirtinius gebėjimus, talentą ir kūrybą.
Jauniausiai „Neatrastų talentų festivalio“ dalyvei - 4 metukai
2011 m. gegužės 31 d. 17:50
Birželio 1 dieną, 18 val. sporto, pramogų ir verslo centre „Forum Palace“ Vilniuje pirmą kartą rengiamas „Neatrastų talentų festivalis“, kuriame kartu su kitų vaikų bei jaunimo sceniniais gabumais skleisis ir specialių poreikių bei negalią turinčių vaikų talentai, sakoma organizatorių pranešime spaudai.
2010 metų Tolerancijos žmogumi paskelbtas A.Navickas  (57)
2011 m. vasario 5 d. 19:51
2010 metų Tolerancijos žmogaus titulas skirtas portalo bernardinai.lt redaktoriui Andriui Navickui. Jis šeštadienį Kaune vykusioje iškilmingoje ceremonijoje tradiciškai buvo apdovanotas skulptoriaus Edmundo Frėjaus sukurtu atminimo medaliu ir diplomu, praneša naujienų portalas diena.lt.
Gyvenimas tarp paveikslų  (5)
2010 m. spalio 8 d. 00:00
„Išvykę visada skubame sugrįžti namo – būtų gerai, jei iš jų išeiti visai nereikėtų! Esame savotiški namisėdos, šeimos žmonės, itin vertinantys namų jaukumą ir šilumą. Meno žmonėms priskiriamą bohemišką gyvenimo būdą mes suprantame savaip: pasikviesti draugų, turiningai pabendrauti, skaniai pavalgyti... Mūsų namų durys visada atviros – dažnai net pusryčiaujame ne vieni, o paskutinis svečias į duris paskambina dvyliktą valandą nakties! Esame atviri ir vertiname nuoširdų bendravimą“, – sako žymus tapytojas Alfredas Šatas ir jo žmona, tekstilininkė Aldona
Šv.Velykų išvakarėse - šviesus Martyno Švėgždos von Bekker koncertas  (10)
2009 m. balandžio 9 d. 09:35
Naujai atsivėrusioje koncertų salėje Piano.lt balandžio 9 dieną, ketvirtadienį, solo grieš žymus smuikininkas Martynas Švėgžda von Bekker. Pirmą kartą naujoje salėje vyksiančiame smuikininko virtuozo pasirodyme skambės Johano Sebastiano Bacho „Čakona“, Heinricho Wilhelmo Ernsto „Variacijos Airių liaudies dainos tema „Paskutinė vasaros rožė“, Vytauto Barkausko „Partita smuikui solo“ ir kt. kūriniai.
Į naują koncertinę erdvę sostinėje pakvies džiazo trio  (5)
2009 m. kovo 18 d. 16:36
Vilniuje, naujai atsivėrusioje koncertų salėje „Piano.lt“ kovo 21 dieną trys žymūs džiazo muzikantai - Janas Maksimovičius, Dmitrijus Golovanovas ir Arkany'us Gotesmanas - susitiks muzikiniam pokalbiui. Šiame projekte, panaudojant naujos muzikinės erdvės ypatingai subtilią akustiką, muzikų asmeninius patyrimus, bus kuriamos naujos muzikinės improvizacijos. Visi projekto dalyviai susijungs į muzikinę visumą, kurioje nebeliks solistų ir lyderių.
J.Ivanauskaitę primins knyga, filmas, premija ir skulptūra  (68)
2008 m. lapkričio 14 d. 21:44
Penktadienį Vilniaus Rotušėje minint vienos iškiliausių lietuvių asmenybių - Jurgos Ivanauskaitės (1961–2007) – gimimo metines, rašytojos dvasia sklandė sveikintojų lūpose, jai skirtoje muzikoje, knygoje apie ją, dar tik kuriamame filme ir žmonių suneštuose angeliukuose. Net netikėtai užsidegę techninės aparatūros laidai, tik trumpam išbaidė susirinkusiuosius. „Iš tikrųjų, Jurga liepė atidaryti langus, nes kitaip ji būtų juos tiesiog išdaužusi“, - šypsojosi vakaro vedėja Edita Mildažytė.
Režisierius G.Varnas – peticijos prieš žalą gamtai iniciatorius  (30)
2008 m. liepos 2 d. 17:01
Teatro režisierius Gintaras Varnas trečiadienį išplatino laišką, siūlantį pasirašyti peticiją prieš miškų kirtimą vasarą. „Sveiki, gerbiamieji, jei Jūs už tai, kad išliktų mūsų miškai su visais juose dar gyvenančiais paukščiais, pasirašykite šią peticiją ir persiųskite visiems draugams, bendradarbiams, žodžiu, visam savo tinklui. Patikėkite, tuo tikrai padėsite vargšams žudomiems paukščiams ir kitiems miško gyvūnams ir augalams. O už tai Jums padės ANGELAI“, - rašoma G. Varno laiške.
LTV „Aistringuose šokiuose“ - J.Smorigino pamokos  (39)
2008 m. sausio 30 d. 20:21
Išmokiusi Lietuvą rumbą atskirti nuo sambos, o džaivą nuo fokstroto, Lietuvos televizija pasirengusi naujai misijai – supažindinti žiūrovus su moderniu šokiu. Tai padaryti pasirengę 12 Jurijaus Smorigino mokinių, jau šį penktadienį pasirodysiančių naujajame LTV projekte „Aistringi šokiai“, sakoma pranešime spaudai.
Į Aukštaitijos miestus įžengė „Tolerancija“  (1)
2007 m. spalio 24 d. 10:43
Spalio 18 dieną Panevėžyje grandioziniu atidarymo renginiu prasidėjo šeštasis alternatyvios klasikinės muzikos festivalis „Alternatyva 2006 – Tolerancija“. Šiemet festivalio renginiai – koncertai, filmų peržiūros, pokalbių vakarai, parodos – lankosi aštuoniuose Aukštaitijos miestuose: Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Anykščiuose, Utenoje, Ukmergėje, Kėdainiuose ir Zarasuose.
Filharmonijos sezonas: šopeniška įžanga į margaspalvį rudenį
2007 m. rugsėjo 18 d. 15:47
Per 60 muzikinių renginių klausytojams šį pusmetį siūlanti Lietuvos nacionalinė filharmonija (LNF) rugsėjo 29 d. 19 val. kviečia į koncertų sezono atidarymą. Juozo Domarko diriguojamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras sezoną pradės subtiliojo fortepijono poeto F. Chopino Antruoju koncertu. Šį aistringo polėkio kupiną kūrinį skambins čekų pianistas, Prahos ir Miuncheno muzikos akademijų auklėtinis Paulis Kasparas.
Ypač gabūs mokiniai turi savo akademiją  (36)
2007 m. sausio 12 d. 13:25
Į Nacionalinę moksleivių akademijos žiemos sesiją susirinko 101 gabus moksleivis iš visos šalies. Chemikai, muzikai, informatikai, fizikai ir kitiems mokslams pasišventę paaugliai dėl įtemptos dienotvarkės nesiskundė, atvirkščiai - diskusijos prasitęsdavo sugrįžus į nakvynės vietą.
Lietuvoje susirinkę pasaulio virtuozai gros gamtai  (5)
2006 m. spalio 30 d. 16:17
Festivalis "Alternatyva 2006 - Gamta" sieks per meną atkreipti dėmesį į niokojamą gamtą. Lapkričio 3-14 dienomis Klaipėdoje ir Vilniuje penktą kartą vyks muzikos festivalis "Alternatyva 2006 - Gamta". Į festivalį kviečiami muzikantai iš Lietuvos, Švedijos, Graikijos, Senegalo, Norvegijos, Kanados, Meksikos, Prancūzijos, JAV, Armėnijos. Festivalyje skambės džiazas, klasikinė muzika, folkloras.
Elitas pramogų ieško kaime  (40)
2006 m. kovo 31 d. 09:27
Vis labiau populiarėja privatūs vakarėliai, kuriuose klaipėdiečius linksmina garsiausiose pasaulio koncertų salėse groję ir dainavę atlikėjai.
Uostamiestyje vėl rengiamas „Klaipėdos muzikos pavasaris“  (1)
2006 m. kovo 20 d. 18:33
Trisdešimt pirmąjį kartą vyksiantis festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“ šalies melomanus sukvies į klasikinei muzikai skirtus renginius. Kaip pranešė Klaipėdos koncertų salė, nuo 1976 metų rengiamas festivalis šiemet pirmą kartą skiriamas tik stambios formos klasikinės muzikos projektams. Pasak organizatorių, 31-ojo „Klaipėdos muzikos pavasario“ programoje, vyksiančioje kovo 25 - balandžio 28 dienomis, numatoma iš viso pristatyti 11 renginių, tarp jų - 8 koncertus ir 3 vaizdo klubus.