ManoNamai.lt

Svarbiausias dienos naujienas 320 tūkst. Lietuvos gyventojų sužino DELFI  (44)
2014 m. liepos 22 d. 17:14
Pagrindiniam naujienų portalui DELFI birželis buvo sėkmingas – DELFI užtikrintai lyderiauja tarp naujienų portalų ir smarkiai lenkia artimiausius konkurentus.
PRIEŠ ir PO: apleista troba virto jaukia sodyba  (17)
2014 m. liepos 22 d. 11:51
Su pavydu žvelgiame į iščiustytas sodybas, tačiau kartais pakanka ir tik savo energijos bei indėlio, kad apleista troba virstų svetinga sodyba . Dalinamės skaitytojo patirtimi, kaip jam tai pavyko.
Vidutinė butų nuomos kaina Vilniuje jau peržengia 1200 Lt ribą
2014 m. liepos 22 d. 10:40
Dar nesulaukę paskutinio vasaros mėnesio, į sostinę atvykę studentai aktyviai pradeda ieškoti, kur įsikurti nuo mokslo metų pradžios. Pastebima, jog artėjant rudeniui nuomos kainos Vilniuje kyla. Jei balandžio mėnesį vidutinė buto nuomos kaina siekė 1140 litų, tai liepos pabaigoje ji viršijo 1200 litų ribą, rodo nekilnojamojo turto skelbimo portalo Domoplius.lt duomenys.
Specialistų patarimai, kaip atsikratyti įkyriai zvimbiančių ir įvairias ligas nešiojančių musių  (1)
2014 m. liepos 22 d. 08:00
Kai kambaryje įkyriai zvimbia musės , kokių priemonių dažniausiai imatės? Daugelis greičiausiai ranka jas nuveja į šalį, netekę kantrybės geriausiu atveju pritrenkia po ranka pasitaikiusiu laikraščiu. Tačiau kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa” įspėja, jog dažnai žmogus net nesuvokia, kad vidurių šiltine, dizenterija ar kt. liga užsikrėtė būtent dėl musių.
Ką sodinti sode, kad jame skraidytų drugeliai  (4)
2014 m. liepos 21 d. 00:00
Vienas iš gražiausių vaikystės prisiminimų – vasarojant kaime pas močiutę, bėgti laukais paskui spalvingus drugelius. Dabar miestiečiai drugelius gali pamatyti gana retai, paprastai tik, kai pavyksta ištrūkti už miesto.
Septynios auksinės taisyklės, kad veja būtų graži
2014 m. liepos 20 d. 00:00
Pateikiame septynias svarbiausias taisykles, kurių reikia laikytis jei norite, kad veja visą sezoną būtų tvarkinga ir graži.
Skaitytoją nudžiugino daugybę žiedų išskleidusi juka  (3)
2014 m. liepos 19 d. 00:00
Mūsų skaitytoja Rasa buvo maloniai nustebinta - šiemet jos pluoštinė juka pasipuošė didžiuliu žiedų skaičiumi.
Moterį nudžiugino milžinišką žiedų skaičių sukrovusi orchidėja  (6)
2014 m. liepos 17 d. 09:30
Skaitytojos Linos močiutė buvo maloniai nustebinta. Ant jos palangės auganti orchidėja pasidabino virš 70 žiedų.
Skaitytojo patirtis: kaip pasistatyti lauko židinį  (3)
2014 m. liepos 17 d. 08:34
Lauko židinys gali būti puiki vieta išsikepti maisto, be to, įrengtas tinkamoje vietoje, jis gali tapti šeimos ar draugų susibūrimo bei bendravimo vieta. Tinkamai į aplinką įkomponuotas lauko židinys puošia ir papildo kiemo ar sodybos vaizdą. Skamba maloniai? Šie lauko židinio privalumai patiko ir ManoNamai.lt skaitytojui Juozui, kuris sutiko papasakoti, kaip savo rankomis įsirengė lauko židinį.
Kaip išauginti citrinmedį iš sėklos
2014 m. liepos 17 d. 00:01
Išauginti citrinmedį iš sėklos stebėtinai paprasta – tereikia tik šiltos, saulėtos palangės. Gauti sėklų turbūt sunkiausia užduotis visame procese. Sėklų galima įsigyti internetu iš specialių tiekėjų arba, jei tereikia kelių, surinkite ir išsaugokite parduotuvėje pirktų citrinų sėklas.
Skaitytojo patirtis: sūpynės vaikams  (1)
2014 m. liepos 16 d. 09:00
Ką lauke veikti vaikui, kuris po lietingo birželio pagaliau išlindo iš namų ir pradėjo pratintis prie vasariškos liepos saulės? Vienas iš kone klasikinių atsakymų – suptis. Nėra ant ko? Ne problema. Nors puikiai žinome, kad prireikus, sūpynes gali atstoti ir prie virvės pririšta padanga , tačiau kodėl neįrengus patogių ir saugių sūpynių mažiausiems? Tuo labiau, kad tai nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti. ManoNamai.lt skaitytojas Olegas pasidalino savo paties sukonstruotomis sūpynių nuotraukomis bei papasakojo apie procesą. Galbūt šis pavyzdys įkvėps ir jus.
Vejos laistymo gudrybės per karščius
2014 m. liepos 16 d. 00:00
Kai karšta ir sausa, veją reikia laistyti reguliariai, kad žolei būtų užtikrintas būtinas drėgmės kiekis ir ji būtų aprūpinta vandenyje tirpstančiomis maistinėmis medžiagomis. Pateikiame patarimus, kaip teisingai laistyti veją per karščius.
Sodininkę nustebino neregėto dydžio gėlė FOTO  (5)
2014 m. liepos 15 d. 11:28
Skaitytoja Antanina negali atsidžiaugti – savo sode tokios lelijos ji dar nematė. Moteris suskaičiavo net 71 žiedą.
Įžymybės namas: 278 kv.m Justino Bieberio būstas  (5)
2014 m. liepos 13 d. 00:39
Dainininkas Justinas Bieberis nuomoja savo būstą Kalifornijoje (JAV) už 16 tūkst.dol. (40 tūkst.Lt). Išnuomoti šią gyvenamąją erdvę buvo nuspręsta dėl to, kad į policiją nuolat plaukė kaimynų skundai dėl nuolatinių vakarėlių, nesibaigiančio triukšmo ir vartojamų narkotikų. 278 kv.m ploto erdvėje telpa 3 miegamieji , 3,5 vonios kambario bei didžiulis stogas , kuriame yra didžiulė terasa  ir spa zona.
Kaip apsisaugoti nuo žaibo  (5)
2014 m. liepos 13 d. 00:02
Kaip ir kiekvieną pavasarį išgirdus pirmą žaibo trenksmą, pagalvojame, ar reikalingas žaibolaidis . Kurie turi įsirengę žaibolaidį pagalvoja, ar jis patikrintas, ar gerai veikia. Žaibolaidis turi atlaikyti ne vieną žaibo iškrovą. Daugelio klimatologų nuomone 2014 m. bus dar radikalesni, nes šylant klimatui, audros tik stiprės, toliau augs kritulių kiekis, kartu ilgės sausringi periodai, tai lemia ir žaibavimo intensyvumo augimą, nors šie reiškiniai nebūtinai tiesiogiai susiję su visuotiniu atšilimu.
Namas, primenantis ateivių būstą  (19)
2014 m. liepos 10 d. 13:49
Šis namas nepalieka abejingų. Iš išorės jis primena ateivių būstą , o viduje – loftą. Namas buvo įrengtas remiantis ekologiškomis idėjomis – 90 proc. sudaro mediena, stoglangiai orientuoti į saulę, o pastato konstrukcijos gali atlaikyti uraganus bei žemės drebėjimus.
7 netradiciniai kečupo panaudojimo būdai buityje  (5)
2014 m. liepos 10 d. 09:30
Kečupas populiarus visame pasaulyje, dažniausiai jis patiekiamas prie gruzdintų bulvių, o kai kurie amerikiečiai patiekia kelias bulves prie dubens kečupo. Užsisakius maisto į namus, dažnai lieka nepanaudotų kečupo pakelių, kuriuos įmetame į spintelę ar šaldytuvą – atsargai. Nereto iš mūsų šaldytuve yra užsilikusių pusiau išnaudotų kečupo butelių ar indelių. Kadangi maistą išmesti yra neprotinga, pateikiame kelias būdus, kaip galima kūrybingai panaudoti populiariojo pomidorų gaminio atsargas.
Naujo baro interjero detalė – „Harley Davidson“ motociklas VIDEO
2014 m. liepos 10 d. 08:30
Naujas Vilniaus senamiestyje įsikūręs baras traukią akį savo išskirtiniu interjeru . Dizainerė Marina Sokolova kurdama šio baro aplinką turėjo suderinti klasikinio ir angliško stiliaus alaus ir viskio baro interjerą, taip pat panaudoti stulbinantį „Harley Davidson“ motociklą.
Interjero horoskopas: dekoravimo ypatumai pagal zodiako ženklą  (3)
2014 m. liepos 10 d. 00:00
Jaučiai mėgsta atsiriboti, Avinai jaučia silpnybę avangardui, o Dvyniams patinka pokyčiai. Ar jūsų zodiako ženklas turi įtakos skoniui, stiliaus pojūčiui ir polinkiams interjero dekoravimo srityje?
Kiek Lietuvos gyventojų tenka 1 architektas?  (1)
2014 m. liepos 9 d. 06:30
Kaip matome iš diagramos, vienas iš 414 italų yra architektas , kas yra išties įspūdingas rodiklis. Lyginant su Kinija, joje rasime vos vieną architektą kas 40 000 žmonių.
Jaukus ir modernus mažo buto interjeras  (26)
2014 m. liepos 8 d. 13:25
Kuriant namų interjerą svarbų vaidmenį atlieka spalvos . Balta spalva arba parinkti šviesūs atspalviai visuomet būstui suteikia lengvumo. Tam, kad tokia erdvė netaptų pilku veidu svarbu parinkti įdomius akcentus. Tai gali būti ryškesnis kilimas , staliukas iš stiklo, o gal net ir lauko gėlių puokštė.
Alpinariumo įrengimas: vieta, akmenys, dirvožemis  (2)
2014 m. liepos 8 d. 07:00
Alpinariumas   – tai vieta, kurioje auginami kalnų augalai . Pagal klasikinį apibrėžimą ji būna įrengta ant akmenų. Nors kiekvienas iš jų pasižymi savitu stiliumi, kertiniai principai neleidžia atsitiktinės akmenų ir gėlių sankaupos vadinti alpinariumu. Tai kruopštus ir žinių reikalaujantis darbas. Šiame dviejų publikacijų cikle, tinklapiui ManoNamai.lt apie alpinariumo įrengimą pasakoja apželdinimo specialistės. Šioje publikacijoje aptariamas alpinariumo vietos parinkimas, akmenų kompozicijos sudarymas ir pasiruošimas augalų sodinimui.
Kaip planuoti mažo buto interjero dizainą
2014 m. liepos 8 d. 06:00
Kai kalbame apie interjero dizainą, mažai erdvės turinčiuose namuose svarbiausias yra planavimas, nes erdvės trūkumas gali riboti šeimininko ir dizainerio troškimus.
Kaip išlaikyti komfortišką mikroklimatą, kai už lango karšta?  (4)
2014 m. liepos 8 d. 00:00
Nesunku pastebėti, jog mus supanti gamta vis labiau linksta į kraštutinumus. Vieni labiausiai varginančių ir bėdų pridarančių gamtos reiškinių vasarą – staigios oro permainos: slėgio kritimas arba kilimas, liūtys, škvalai, viesulai ir, žinoma, karščio bangos. Jei staiga atšalus žiemą galime šilčiau apsirengti, užkamšyti kiaurus langus ir įsijungti bet kokį po ranka pasitaikiusį šildytuvą, vasarą atsivėsinti yra kur kas sunkiau – nuogesni nei nuogi būti negalime, o pasirūpinti oro kondicionavimo sistema iš anksto suskumba ne kiekvienas.
5 patarimai, kaip namie ir darbe išgyventi karštą vasaros dieną  (5)
2014 m. liepos 7 d. 17:01
Nors pirmąjį vasaros mėnesį saulė mūsų nelepino, dirbti buvo kur kas lengviau, mat paprastai karštas ir tvankus oras trukdo susikaupti, kelia diskomfortą. Japonijoje esančio Vasedos universiteto mokslininkai atliko daugybę tyrimų, bandydami išsiaiškinti žmogaus šilumos komforto ribas. Tyrimais įrodyta, jog nuo 25°C temperatūros, kiekvieno laipsnio kilimas į viršų lemia 2 procentais sumažėjusį darbo produktyvumą - jaučiamas nuovargis, sulėtėja reakcija. Siūlome, keletą patarimų, kurie padės išvengti į Lietuvą atkeliavusių vasaros karščių.
Netikėti kolos gėrimo panaudojimo būdai buityje
2014 m. liepos 7 d. 14:37
Tikriausiai daug kas girdėjote, jog dantis, įmestas į pilną vonią kolos gėrimo, tiesiog išnyksta. Tačiau pasirodo, jog šis gėrimas gali būti ir naudingas.
Vyriškas interjeras juodai baltame bute su ryškiais akcentais  (13)
2014 m. liepos 7 d. 09:08
Lenkų dizaino studijos „Kasia Orwat“ architektams ir interjero dizaineriams patinka iššūkiai. Vienas iš iššūkių buvo butas , kurio šeimininkas norėjo susikurti jį patį atspindinčią aplinką – šiurkštoką, vyrišką, bet tuo pačiu su elegancijos ir kūrybiškumo atspalviu, rašo Delfi.lv.
Specialistai pataria, kaip pasirinkti tinkamą šildymo sistemą nuosaviems namams
2014 m. liepos 7 d. 08:39
Neefektyvi šildymo sistema vargina ne tik senų daugiabučių, tačiau ir neseniai pastatytų individualių namų gyventojus. Šie skundžiasi dėl nešylančių ar nepakankamai įšylančių patalpų bei grindų, triukšmo šildymo sistemoje, didelių gyvenamosios erdvės apšildymo kaštų. Pasak šildymo ir vėsinimo sistemų gamintojų „TA Hydronics“, vis daugiau gyventojų nusivilia net naujai įrengta šildymo sistema, nes ši nepadeda sutaupyti, veikia nekokybiškai, nesuteikia komforto. Ekspertai pataria, kaip tinkamai pasirinkti šildymo sistemą individualiems namams, kad už šildymą netektų permokėti.
Ramybės paslaptis namuose pagal fengšui
2014 m. liepos 7 d. 08:00
Forma, spalva , išdėstymas ir, žinoma, šeimininkų svetingumas – niekas nesiginčys, kad tai aspektai, iš esmės nulemiantys bet kurio gyvenamojo būsto atmosferą. Tačiau vieną bendrą vardiklį galime rasti praktiškai kiekvienuose jaukiais pavadinamuose namuose. Tai lenktos formos.