ManoNamai.lt

Grindų valymas - kas naudingiausia konkrečiam paviršiui
2014 m. rugsėjo 23 d. 00:00
Grindų dangų pasirinkimas šiais laikais yra platus ir įvairiapusis, todėl klasikinis būdas "perbrauksiu šluoste ir bus gerai" tinka ne visur ir ne visada. Kad grindų danga tarnautų kuo ilgiau, svarbiausia žinoti kaip ja rūpintis - daugiausia žalos jos ilgaamžiškumui gali atnešti netinkamas jos valymas.
Pietų Afrikos pasididžiavimas - ant jūsų palangės
2014 m. rugsėjo 23 d. 00:00
Storalapiai (Crassula), priklausantys Crassulaceae šeimai, yra viena iš 3 didžiausių sukulentų grupių. Jų yra virš 300 rūšių. Storalapiai žavi ne žiedų grožiu, kurie, nors ir kvapnūs, būna smulkūs, susitelkę į tankius žiedynus ir dekoratyvūs tik žydėjimo metu, bet savo stiebų ir lapų spalvomis bei formomis. Tai sausringų vietų augalai , kaupiantys vandens atsargas lapuose. Storalapiai auga pietų Afrikoje (net trys ketvirtadaliai), Madagaskare, Tasmanijoje, Australijoje ir Naujoje Zelandijoje. Jie auga dykumoje ar ant sausų akmenuotų šlaitų.
Būdas išvalyti kieto vandens paliktas dėmes kriauklėje
2014 m. rugsėjo 22 d. 18:20
Tikėtina, kad pagalvoję apie vandenį, negalvojate apie jį kaip apie bjaurią virtuvės problemą - juk vanduo yra naudingas , jis yra mūsų sąjungininkas „kovose“ su dėmėmis. Vis dėlto kietas vanduo sukelia problemas ne tik jūsų virtuvės prietaisams, tačiau kriauklėje gali palikti bjaurias ir sunkiai išvalomas dėmes.
Ar verta rinkti gėlių sėklas?
2014 m. rugsėjo 22 d. 14:43
Gėlės baigė žydėti, jų sėklos sunoko – taigi pats tinkamiausias metas jas rinkti. Juk malonu ir ekonomiškai naudinga patiems užsiauginti daigelių, o patikrintos veislės visada paprasčiau prižiūrimos.
Kuo turi pasižymėti modernios lentynos, sekcijos ir stelažai  (3)
2014 m. rugsėjo 22 d. 10:46
Vis dar madingas minimalizmas agituoja negailestingai mesti nereikalingus daiktus ir neskubėti įsigyti naujų. Tačiau ką daryti šiuolaikiniam didmiesčio žmogui, kuris skaito knygas ir žurnalus, domisi muzikos naujienomis, renka dėmesio vertus filmus ir daug keliauja. Kur visa tai laikyti? Laimei, dabar yra didelis pasirinkimas baldų tvarkai palaikyti – lentynos , sekcijos , stelažai.
Nesivaikant madų: nuoširdūs ir paprasti sprendimai 6 arų sklype netoli Vilniaus  (9)
2014 m. rugsėjo 22 d. 00:01
Nesumeluosiu sakydama, kad tenka matyti (gyvai ar nuotraukose) daug įvairių aplinkos projektų. Vieni stebina originaliais kraštovaizdžio dizaino sprendimais, kiti tiesiog stulbina retų ir išpuoselėtų gėlynų gausa, o treti... Treti tokie, kaip šis. Labai mielas ir jaukus, todėl net nesinori svarstyti, kaip ir kodėl šeimininkams pavyko pasiekti tokį įspūdį. Tiesiog gera ir ramu pasigrožėti.
Panaudok derlių: kugelis iš bulvių ir cukinijų  (2)
2014 m. rugsėjo 21 d. 10:57
Prisikaupė per daug cukinijų, o įprastinis kugelis pabodo? Pateikiame kugelio receptą , kuris ir sveikas, ir skanus.
Patarimai, kaip įrengti ir puoselėti alpinariumą
2014 m. rugsėjo 21 d. 09:00
Alpinariumas prabunda pavasarį, jis tarsi gyvas alsuoja gamtos ritmu. Išradingai įrengtas gėlynas padarys jūsų kiemą nepakartojamą, įvairiaspalviai jo žiedai džiugins nuo ankstyvo pavasario per visą vasarą. Rudenį alpinariumo spalvos slopsta – artėja metas kaupti jėgas naujam pakilimui.
Įžymybės namai: aktoriaus Roberto De Niro būstas  (4)
2014 m. rugsėjo 20 d. 00:01
Aktorius, režisierius ir prodiuseris Robertas De Niro neseniai persikėlė į brangius apartamentus Manhetene. Jo nuoma mėnesiui kainuoja 335 tūkst. Lt (125 tūkst.dol.). 557 kv.m apartamentuose yra 5 miegamieji , 7 vonios kambariai, biblioteka, svetainė .
Receptas: antros dienos mėsainiai  (1)
2014 m. rugsėjo 20 d. 00:00
Šis recep­tas labai papras­tas, bet nema­žiau gar­dus. Labai daž­nai troš­ki­nant mėsą visko suval­gyti tą pačią dieną nepa­vyksta, todėl kiek­vieną tokį kartą pri­si­min­kit, kad kitą dieną galima ne tik pasi­šil­dyti tą patį patie­kalą, bet, ilgai netrunk­kant, pasi­da­ryti visiš­kai kitokį patie­kalą, panau­do­jus tai, kas buvo daryta vakar.
12 nuodingiausių sodo augalų  (2)
2014 m. rugsėjo 19 d. 12:11
Sodas yra poilsio oazė, tačiau ir jame reikėtų išlikti budriems, ypač jei turite mažų vaikų ar augintinių. Kai kurie populiarūs augalai , kuriuos vertiname už dekoratyvinį grožį, gali tapti žudikais vos per akimirką, kai juos prarysime, ragaudami iš smalsumo, ar per klaidą. Pateikiame sąrašą, kurį perskaitę žinosite, nuo kokių gėlių, krūmų ar uogų saugoti mažus, smalsius protus, ir kokių krūmų bei gėlių nereikėtų sodinti, jei turite augintinių. Taip pat pateikiame apsinuodijimų simptomus, nes be prevencijos, skubus gydymas yra vienintelė apsauga nuo mirties.
Tai, ko dar nežinojote apie pupų auginimą ir nuėmimą
2014 m. rugsėjo 19 d. 07:25
„Daržo pupos – tai vienos maistingiausių daržovių, kurios savo kaloringumu mažai nusileidžia mėsai, o pupų baltymus žmogaus organizmas labai gerai įsisavina, – teigia prof. Antanas Svirskis. – Pupų sėklas galima valgyti žalias (kaip žirnius) arba virtas (žiemą). Ant jų šaknų gyvena atmosferos azotą kaupiančios bakterijos. Šaknims supuvus, azotas lieka dirvoje ir jį vartoja kiti augalai. Todėl šie augalai yra geras priešsėlis kitoms daržovėms bei bulvėms“.
Kaip televizorių pritvirtinti prie sienos?  (2)
2014 m. rugsėjo 19 d. 00:00
Nauji serialai, Čempionų lyga, muzikiniai klipai, kasdienės žinios, vaidybiniai ir dokumentiniai filmai ar juokingi interneto vaizdeliai – tai tik keli pasiūlymai, ką galite pažiūrėti, jei šaltoką rudens vakarą, atsidūrėte prieš savo televizoriaus ekraną. Su laiku keitėsi ne tik peržiūrimo turinio galimybės, tačiau ir paties prietaiso forma. Naujieji televizoriai – jau seniai nebe „dėžės“, greičiau „ paveikslai “, todėl neretam savininkui kyla mintis su prietaisu pasielgti lygiai taip pat, kaip elgtumėmės su mėgstamu paveikslu – pakabinti jį ant sienos. Jeigu toks sumanymas aktualus ir Jums, šiame straipsnyje galėsite sužinoti į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis laikiklius, kaip pakabinti televizorių bei kaip paslėpti kabančius laidus.
Pagardai iš stiklainių  (1)
2014 m. rugsėjo 19 d. 00:00
Šiems pagardams skanauti šaukšto neprireiks, pakaks šaukštelio: jie pikantiško skonio, aštroki. Ir labai pakeičia, papildo įprastus valgius. Jie – užkandžių stalo herojai.
Erdvės estetika 52 kv.m skandinaviško minimalizmo bute sostinėje  (12)
2014 m. rugsėjo 18 d. 13:13
Užupyje, visai šalia garsiojo Angelo, palėpiniame bute interjerą kūrusi jo savininkė ir projekto autorė Danutė Buckutė-Ambrazaitienė pasakojo negalėjusi atsispirti ypatingai šiame sename menininkų rajone sklandančiai atmosferai ir, atsižvelgdama į vietos ir erdvės išskirtinumą, palėpės interjerui dekoruoti pasirinko universalų, lengvą, šviesos bei laisvės pojūtį kuriantį skandinavišką stilių.
Kardelių auginimas, iškasimas ir laikymas
2014 m. rugsėjo 18 d. 10:54
Kardelinių ( Iridaceae ) šeimos gėlė , kilusi iš Pietų Afrikos. Stie­bai daugiažiedžiai. Lapai linijiški, 30-100 cm aukščio. Žiedai stambūs, įvairių spalvų, sutelkti į vienašalį arba dvišalį žiedyną — varpą. Žydi nuo liepos mėnesio iki vėlyvo rudens.
10 močiutės patarimų, kaip išblizginti namus
2014 m. rugsėjo 18 d. 00:02
Savo namus galite susitvarkyti naudodami pačių pasigamintas priemones ir valiklius. Tereikia pasikliauti ne kartą išbandytus būdus.
Spalvingas sodas, kuriame sumaniai sukurta tolimų šalių atmosfera  (8)
2014 m. rugsėjo 18 d. 00:02
Ar norėtumėte išgerti arbatos angliško stiliaus sode? Arbatą gali tekti atsinešti termose iš namų, užtat galėsite paganyti akis arba nusifotografuoti latviško sodo angliškame kampelyje. Ir ne tik angliškame sode. Kaip rašo Delfi.lv, Medelyno „Saulesķirši“ savininkė Velta Breidaka sodo lankytojus palydi ir parodo japonišką sodą, prancūzišką Luaros slėnį, Bavarijos Alpes Vokietijoje ir net Afriką!
Namas, kuriame įrengti net 7 miegamieji
2014 m. rugsėjo 18 d. 00:00
Dviejų aukštų name yra 7 miegamieji , 8 vonios kambariai , didžiulis vyno rūsys, biblioteka, pramogų kambarys. Namo kieme yra baseinas, spa ir erdvė meditacijai. Tokio būsto vertė 19 mln. Lt (7,2 mln.dol.). Jo plotas 901 kv.m.
Patarimai, kaip valyti pjaustymo lentą  (1)
2014 m. rugsėjo 17 d. 11:53
Plastikines ir medines pjaustymo lentas reikia reguliariai valyti ir dezinfekuoti. Skaitytojų dėmesiui – keli patarimai, kaip jas valyti.
Stiklinės orchidėjos, kurios gali tapti išskirtine namų puošmena  (2)
2014 m. rugsėjo 17 d. 00:01
27-erių metų menininkas kuria įvairiausius gaminius iš stiklo. Jasonas Gamrathas stebina masyviais stiklo dirbiniais. Savo objektu jis pasirinko orchidėjas, bet pamažu į jo akiratį patenka ir kitos gėlės .
25 remonto savaitė – pabaiga vis arčiau
2014 m. rugsėjo 17 d. 00:01
Jau kiek platesniais žingsniais artėjam prie finišo... Praėjusios savaitės pabaigoje turėjom progą pratipenti ką tik suklotu laminatu ir pasidžiaugti juo šviesiojo buto kontekste.
Šeimos poilsio namai ežero pakrantėje  (52)
2014 m. rugsėjo 16 d. 06:28
Didelį miško sklypą pusiasalyje ant ežero kranto architektės Astos Kazlauskienės šeima pavertė jaukia šeimos poilsio vieta: išvalius brūzgynus bei krūmokšnius buvo atvertas puikus vaizdas į nedidelį, bet gražų ežerą, kieme suformuotas prie natūralios miško aplinkos derantis kraštovaizdis su kalvoje paslėpta pirtele ir žemyn krintančiu kriokliu, o ant senų pamatų iškilo erdvus rąstinis namas, kurio interjerui dekoruoti šeimininkai rinkosi ne madingus daiktus, o ypatingus, išskirtinius, iš kelionių parsivežtus aksesuarus – jie sugulė į interjerą tarsi gyvi prisiminimai apie patirtus įspūdžius.
Ką rinktis, nutarus įstiklinti balkoną?  (1)
2014 m. rugsėjo 16 d. 05:41
Jei gyvenate daugiabutyje ir nesate įsistiklinę balkono, laikas, kai po jį galėsite vaikščioti be batų, artėja į pabaigą – sulig pirmaisiais krituliais iš jo reikės išnešti ar uždengti kai kuriuos jame vasarą laikytus daiktus, o nutarus pasigrožėti aplinkiniu vaizdu, užsidėti bent jau striukę. Stiklinti ar nestiklinti yra individualus kiekvieno namų ūkio pasirinkimas, tačiau jeigu nutarėte tai daryti, natūralu, kad iškyla keletas klausimų, į kuriuos norisi sulaukti atsakymų. Apie balkonų įstiklinimą tinklapiui ManoNamai.lt pasakoja ekspertai.
6 patarimai, kaip studentišką būstą paversti namais  (1)
2014 m. rugsėjo 16 d. 00:01
Prieš mokslo metų pradžią ieškoję, kur įsikurti, dabar studentai suka galvas, kas naujuosius namus be didelių išlaidų padarytų širdžiai mielesniais. Tokiais, į kuriuos norėtųsi sugrįžti, kuriuose būtų patogu mokytis ir ilsėtis. Pateikiame šešis patarimus, kurie padės prisijaukinti šaltas bendrabučio ar nuomojamo būsto erdves.
Būstas, kuriame langai siekia žemę
2014 m. rugsėjo 16 d. 00:00
Amerikiečių aktorė, daininkė ir modelis Kirsten Dunst parduoda būstą, kurį įsigijo 2007 metais. Jo kaina siekia 8,2 mln.Lt (3 mln.dol.). Du miegamieji , svetainė /biblioteka su didžiuliais langais kuria šiuolaikiško interjero įspūdį. Galima pajusti, kad aktorė turi išskirtinį skonį.
Konservavimo būdai, kurie naudojami nuo senovės
2014 m. rugsėjo 15 d. 16:26
Šiandien konservuoti galimą bet kokį maisto produktą. Būdą dažniausiai lemia norimas skonis ar išvaizda. Tačiau dažnai ruošdami atsargas žiemai net nesusimąstome, kad naudojame metodus, kurie šeimininkių virtuvėse „gimė“ dar gūdžiais viduramžiais.
Architekto nuomonė, kodėl Lietuvoje toks populiarus minimalizmas  (4)
2014 m. rugsėjo 15 d. 15:34
Funkcionalumu ir lakoniškumu garsėjantis minimalistinis interjeras , dažnai vadinamas skandinavišku, Lietuvoje pamėgtas seniai. Tačiau kuriant tokį interjerą būtina turėti subtilų estetikos pojūtį.