ManoNamai.lt

Vieno kambario butas, kuriame sutilpo visos zonos  (1)
2015 m. sausio 31 d. 00:00
Turint mažą butą svarbu apskaičiuoti, kiek kiekvienai zonai galėsite skirti. Kitas svarbus aspektas yra nuoširdžiai atsakyti į klausimą, kurios zonos svarbiausios. Jei nemėgstate gaminti ir nuolat vakarieniaujate kavinėse, valgomojo ir virtuvės zonoms prireiks mažiau erdvės ir tai padės jums teisingai paskirstyti zonas, kaip, pavyzdžiui, šiame bute.
Kuo rąstas gali tapti jūsų namuose
2015 m. sausio 30 d. 12:03
Baigiantis metams dizaino žiniasklaidos veteranas, italų „Domus“ išrinko geriausius 2014 metų studentų projektus. Tarp jų pateko ir portugalų Joao Timoteo ir Helenos Fernandes suoliukas „Mocho“. Tas suoliukas – tai dvi medinės atramos, ant kurių gali būti uždėtas paprasčiausias rąstas . Dar dizaineriai sugalvojo prie vienos atramos pritvirtinti pjūklelį, kad būtų patogu atsipjauti norimo ilgio rąstą. Patogu, tvaru, ekologiška ir taip toliau ir panašiai.
Pirties įrengimas – kaip pasirinkti geriausią krosnelę  (12)
2015 m. sausio 30 d. 08:47
Tas metas atėjo – galbūt šią žiemą teko pasisvečiuoti draugų pirtyje, galbūt pagaliau sugalvojote, kaip panaudoti laisvą vietą namo rūsyje ar ką galima statyti laisvame kiemo plote, o gal paprasčiausiai įsirengti nuosavą pirtį buvo vienas iš 2015-ųjų metų pažadų sau. Į ką atkreipti dėmesį statantis rąstinę ar karkasinę pirtelę jau rašėme, todėl šįsyk atkreipsime dėmesį į pagrindinio pirties atributo – krosnelės pasirinkimą. Renkatės krosnelės tipą, galingumą, vietą, dydi ar akmenis visuomet yra įvairių smulkių, tačiau reikšmingų gudrybių. ManoNamai.lt kalbinti pirčių ekspertai pasakoja apie pagrindinius principus renkantis pirties krosneles ir pateikia naudingų patarimų.
100 kv.m. loftas Vilniuje šiuolaikiškai porai  (37)
2015 m. sausio 29 d. 02:00
Interjero dizaino studijos „Dizu“ architektė Renata Mockutė kurdama interjerą visuomet pasitelkia fantaziją. Tai padeda „iškrėsti“ kitokius interjerus ir įamžinti mįsles, kurios būtų priimtinos užsakovams.
Fikusų auginimo gudrybės  (5)
2015 m. sausio 29 d. 00:00
Dizainerių sukurta virtuvė, kuri tiesiog išnyksta erdvėje  (4)
2015 m. sausio 28 d. 16:07
Nors daugelyje šiuolaikinių namų virtuvės sala įsilieja į gyvenamąsias erdves, olandų interjero studija „i29“ sukūrė virtuvę, kuri labiau primena baldą, o ne maisto ruošimo patalpą. Dizainerių siekis buvo sukurti virtuvės sistemą, kuri tiesiog išnyktų erdvėje.
5 daugiausiai dėmesio sausio mėnesį sulaukę interjerai  (1)
2015 m. sausio 28 d. 00:30
Metų pradžia buvo kupina įdomių interjero sprendimų. Siūlome susipažinti su sausio mėnesio TOP5.
Įžymybės namai: kaip gyvena išdykėlė Miley Cyrus  (4)
2015 m. sausio 28 d. 00:03
Įvairiais skandalais garsėjanti dainininkė Miley Cyrus vis dėlto turi ir neblogą skonį.
5 didžiausios klaidos, kurias darome valydami dulkes  (6)
2015 m. sausio 27 d. 10:33
Valyti dulkes, atrodytų, yra beviltiškas darbas, nes jos labai greit ir vėl nusėda ant visų paviršių. Pateikiame kelias gudrybes, kaip pasiekti, kad namai būtų švaresni, o dulkės taip greit nesikauptų.
Kaip susikurti svajonių virtuvę  (2)
2015 m. sausio 27 d. 08:29
Jau keliolika metų Norvegijos sostinėje Osle gyvenantys Dangis ir Jolanta nenustoja stebėtis pažįstamų norvegų namuose stovinčiais virtuvės baldais. Pasak jų, susidaro įspūdis, kad pas visus norvegus virtuvės baldai arba baltos spalvos, arba įsigyti iš vienos populiarios baldų parduotuvės.
Ką reikia žinoti apie NT mokestį: pasitikrinkite, ar esate šio mokesčio mokėtojas
2015 m. sausio 27 d. 00:00
Nekilnojamojo turto mokesčio mokėtojų gretos plečiasi, tad pats laikas pasitikrinti, ar tik nesate vienas iš šio mokesčio mokėtojų, ir veikti, jeigu nesutinkate su nustatyta jūsų nekilnojamojo turto mokestine verte.
Kaip su lipukais nuvalyti klaviatūrą ir dar 9 jų panaudojimo gudrybės
2015 m. sausio 27 d. 00:00
Mes naudojame šiuos spalvotus limpančius lapelius kam nors užrašyti: kam nors ką nors primename, užsirašome, ką patys turime padaryti. Tačiau jie gali būti naudojami ne tik tam. Štai keletas lipukų panaudojimo idėjų:
Kaip atitirpinti šaldiklį ir išvalyti šaldytuvą  (5)
2015 m. sausio 26 d. 00:10
Jei pasiilgote žiemos šaltuko, šį ilgesį galite bent kelioms sekundėms kompensuoti žvilgtelėję į savo šaldiklį. Puiku, jei viskas, ką ten rasite tebus keletas produktų bei šaltas apie -18 laipsnių temperatūros oras, tarsi primenantis, kad paspaudus šaltukui tampa nebe taip jauku. Tačiau jeigu šaldiklyje matote gerą sluoksnį šerkšno, geriausia jį iš ten pašalinti.
Dviejų dizainerių sprendimai 83 kv.m. kotedže Vilniuje  (28)
2015 m. sausio 26 d. 00:10
Sesių dizainerių duetui – Ingridai Leišytei-Naujalienei ir Editai Leišytei-Zdanavičienei iš „MONO studijos“ kuriant 3 kambarių kotedžo Vilniuje dizainą reikėjo priimti originalius sprendimus. Tačiau joms pavyko įgyvendinti išsikeltą užduotį – interjerui parinktos funkcionalios detalės tapo pagrindiniais šių namų akcentais.
Svajonių namai: kaip atrodo būstas įrengtas už 15 mln. eurų  (1)
2015 m. sausio 26 d. 00:00
Aktorius Benediktas Kumberbačas svarsto apie būsto įsigijimą Los Andžele už 15 mln. eurų (16,9 mln. dol.). 7 miegamieji , 9 vonios kambariai , asmeninė kino salė, garažas, kuriame telpa iki 5 automobilių, sporto salė ir biblioteka. Ko dar gali trūkti iki pilnos laimės?
Kaip namuose kabinti veidrodžius, kad išvytumėte neigiamą energiją  (3)
2015 m. sausio 25 d. 11:09
Veidrodžiai – efektyvi energijos transformavimo priemonė, naudojama daugybei interjero ir eksterjero problemų spręsti. Veidrodžiai ypač plačiai pritaikomi fengšui moksle. Juos daugelis netgi vadina fengšui aspirinu.
Gėlė, kuri savo žiedais džiugins visus metus  (2)
2015 m. sausio 25 d. 00:00
Begonijas pažįsta visi, mėgstami puošnūs jų žiedai, tad šios gėlės auginamos gėlynuose, vazonuose, balkonuose ir terasose, jos mus džiugina šiltuoju metų laiku. O šiltajam sezonui pasibaigus, spalvingais žiedais ir margais augalo lapais galima pasidžiaugti ir namuose.
Apšvietimo ypatumai, kurių neturėtume pamiršti savo namuose
2015 m. sausio 24 d. 10:07
Namų apšvietimo kokybė priklauso nuo daugybės aspektų – šviesos šaltinio tipo, šviestuvo ir jam parinktos vietos. Todėl svarbu tinkamai įvertinti kiekvieną jų, kad Jus tenkintų galutinis rezultatas.
Šviesus 350 kv.m. butas, kuris įtiks ir didžiausiam snobui  (19)
2015 m. sausio 23 d. 14:26
Buto Švedijoje plotas siekia 350 kv.m. Ir pirmiausia į akis krenta namas , kuriame jis įrengtas. Šviesus fasadas, didžiuliai langai, senamiesčio aura padeda sukurti ypatingą emociją. O geltona spalva, kuri yra dažnai sutinkama švedų architektūroje, savitai dera su balta spalva .
Specialistų atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus apie vandens grindinį šildymą
2015 m. sausio 23 d. 10:58
Viena iš smulkių detalių, kurią pastebėtumėte užsukę į dažną naujos statybos namą – čia nėra radiatorių. Šilumą namui teikia karštas vanduo , cirkuliuojantis po grindimis. Tai leidžia sutaupyti erdvės, nereikia jaudintis dėl to, jog koks nors objektas užstos jums šilumą, taip pat grindinis šildymas yra sąlyga įsirengiant plokštuminius pamatus. Kita vertus, įsirengus tokią sistemą, šlapiems drabužiams džiovinti greičiausiai teks pirkti pastatomą skalbinių džiovyklą. Kas aktualu įsirengiant tokį šildymo būdą, kiek kainuoja toks šildymas ir į kitus aktualius klausimus atsako ManoNamai.lt kalbinti ekspertai.
Natūralus orkaitės valymo būdas, kuris beveik nieko nekainuoja  (4)
2015 m. sausio 23 d. 09:07
Orkaitės valymas – daug laiko užimantis namų ruošos darbas. Tačiau galite išbandyti būdą, kuris palengvins šią naštą ir beveik nieko nekainuos.
Ką vertėtų žinoti apie rūsio naudojimą
2015 m. sausio 23 d. 08:31
Jei jūsų butui priklauso rūsys – sveikiname, jums pasisekė, nes turėsite kur laikyti įvairius produktus, tad virtuvė bus tvarkingesnė. Pateikiame patarimus, kaip kuo veiksmingiau panaudoti rūsį, kad tai palengvintų jums kasdienybę.
VIDEO: kaip nudažyti gėles maistiniais dažais
2015 m. sausio 22 d. 17:37
Jei esate pamišę dėl chemijos ir eksperimentų, siūlome pabandyti pakeisti gėlių spalvą maistiniais dažais. Pateikiame vaizdo eksperimentą, kuriame galite savo akimis pamatyti visą procesą ir stebėti, kaip gėlės žiedas keičia spalvą.
Veltui primirštas vienas gražiausių kambarinių augalų  (7)
2015 m. sausio 22 d. 08:42
Žiemą daugumos lauko augalų šakos be lapų ir nykokos. Net ir amžinai žaliuojantys spygliuočiai mažai džiugina – dauguma iš jų arba apsnigti, arba nuo šalčio susitraukę, arba patamsėję. Gerai, kad yra kambarinės gėlės , kurių spalvingi žiedai praskaidrina kambarius ir traukia akį. Viena iš tokių ryškiaspalvių gėlių – bugenvilija . Gal jų pavadinimas ir nedaug kam girdėtas, bet daugelis jas tikrai esame matę: gėlių parduotuvėse arba šiltesnių kraštų nei Lietuva kiemuose. Susipažinkime su šia ryškiažiede gražuole iš arčiau.
Specialistų nuomonė, ar verta sienas šiltinti iš vidaus  (14)
2015 m. sausio 22 d. 08:30
Šiltinti vidines sienas aktualiausia žmonėms, gyvenantiems senos statybos nerenovuotuose butuose. Kiekvieną žiemą per išorines sienas prarandama šiluma , dėl ko išsipučia sąskaitos už šildymą. Problemą išsprendžia namo renovacija , kurios metu papildomai apšiltinamas jo fasadas. Vis dėlto, šalyje renovacija vis dar nėra visuotinė, todėl dalis gyventojų netgi nežino, kada jų namas bus renovuojamas. Tuo tarpu, pinigai ir šiluma iškeliauja, todėl kai kurie tokioje situacijoje atsidūrę gyventojai ryžtasi šiltinti sieną iš vidaus.
Įžymybės namai: kaip gyvena visų mėgstama atlikėja Adele  (4)
2015 m. sausio 21 d. 15:56
Kaip rašo britų spauda, dainininkė Adele turėtų įsikurti naujuose namuose Malibu. Ją sudomino gan kuklus 350 kv.m. namas , kuris yra įkainotas 6,9 mln. eurų. Šioje viloje sutelpa 4 miegamieji , 4 vonios kambariai, pro kuriuos atsiveria neeilinė panorama. Ir, žinoma, kaip be spa, vyno rūsio ir didžiulio baseino?
Kriterijai, kurie neleis apsirikti renkantis savo sklypą  (2)
2015 m. sausio 21 d. 11:44
Tinkamas sklypo pasirinkimas – tai 30 % sėkmingo namų projekto. Sužinokite, kodėl.
7 netikėti būdai, kaip buityje panaudoti plastikinę plėvelę  (6)
2015 m. sausio 21 d. 07:35
Turite atliekamos plastikinės plėvelės? Pateikiame 7 būdus, kaip ją galima panaudoti buityje.