ManoNamai.lt

Kaip tinkamai paruošti kompostą
2015 m. liepos 2 d. 00:00
Daugeliui atrodo, kad pagaminti kompostą paprasta – sudėjai į dėžę ar sukrovei į krūvą šakeles, lapus ir kitas organines atliekas, uždengei ir lauk. Paprasta, bet ne visai.
Balkonų karalienės petunijos – kaip jas auginti ir puoselėti
2015 m. liepos 1 d. 11:25
Petunijos – vienos iš populiariausių ir mėgstamiausių gėlių balkonams ir terasoms. Petunijos – notreliažiedžių ( Lamiidae ) poklasio bulvinių ( Solanaceae ) šeimos augalų gentis. Petunijos kilusios iš Amerikos. Jos pražysta tais metais, kai pasėjamos, tad įprastai jas augina kaip vienmečius augalus.
Viskas, ką turite žinoti apie bruknes, jei norite gausaus derliaus  (1)
2015 m. liepos 1 d. 00:01
Bruknės – tai mūsų mėgstamos miško uogos . Jas, kaip ir spanguoles, galima auginti ir savo sode, ir įveisti pramoninę plantaciją. Kaip auginti sode ir prižiūrėti bruknes, kokias geriausia rinktis jų veisles kalbiname Vilniaus universiteto Botanikos sodo vyresniąją botaninių kolekcijų kuratorę Auksę Meiduvienę.
7 arų aplinka Panevėžyje: vietoj naujų batų – gėlės sodui  (28)
2015 m. liepos 1 d. 00:01
Mūsų skaitytoja Vita iš Panevėžio jau 9 metus puoselėja savo namų aplinką. Jos nuomone, savo kiemą geriausia tvarkyti taip, kad pačiam šeimininkui būtų gražu.
220 kv.m. namas Vilniaus priemiestyje, kuriame svarbiausia – praktiški sprendimai  (34)
2015 m. birželio 30 d. 00:00
Architektas Petras Sakalauskas ir dizainerė Jurgita Mockaitytė gavo užduotį suprojektuoti individualaus namo interjerą jaunai šeimai. Namas įsigytas jau pastatytas, tad visų pirma teko šeimininkų poreikiams pritaikyti funkcinį išplanavimą. O toliau žingsnelis po žingsnelio buvo išauginta ir interjero stilistinė visuma.
Sodyba šalia Kauno – želdynų ir gamtos darna 3 ha sklype  (34)
2015 m. birželio 30 d. 00:00
Apželdinimo stiliai būna įvairūs. Šalia gyvenamųjų namų gali būti įrengtas ne tik etnografinis darželis, bet ir tvarkingas prancūziškasis ar romantiškai „netvarkingas“ angliškasis, Viduržemio jūros ar rytietiško stiliaus bei kitokio stiliaus želdynai . O jei atskiras namo zonas apželdintumėme ne vienu, o keliais skirtingais? Portalo ManoNamai.lt komanda lankėsi sodyboje Kauno pašonėje, kurioje suderinti keli apželdinimo stiliai.
Kopūstai vėlyvajam derliui – kaip sodinti
2015 m. birželio 29 d. 01:04
Įvairius kopūstus galima sodinti keletą kartų per sezoną. Liepos pradžioje dar galima sodinti daigais žiedinius ir ropinius kopūstus bei brokolius vėlyvam vasaros ir rudens derliui. Kiek vėliau patartina sodinti kininius bastučius. Vėlyvajam derliui gauti svarbu pasirinkti tinkamą kopūstų veislę ar hibridą. Kaip juos sodinti, skaitykite šiame straipsnyje.
176 kv.m. namas Kulautuvoje, kuriame vyrauja bliuzo dvasia ir pušyno kvapas  (70)
2015 m. birželio 29 d. 00:00
Nuostabiame pušyne žmogus nutarė pastatyti savo šeimai namą. Namą, kuriame nevaržomai galėtų sklisti bliuzo, kurį jie taip mėgsta, garsai. Juodą bliuzo namą šviesiu vidumi, kur vasarą, atvėrus didžiulius langus, melancholiška muzika pintųsi su paukščių čiulbėjimu, o šiltas vėjelis į kambarius atpūstų miško kvapą. Namą su didele medine terasa , kurioje prie taurės gero vyno būtų smagu vakaroti su draugais.
Gudrybės, dėl kurių gėlynas visuomet atrodys išpuoselėtas  (5)
2015 m. birželio 28 d. 00:45
Lauko vazonuose gerai auga gėlės , kurias sunku prižiūrėti lysvėje, nes žemė tai per sunki, tai per rūgšti. Čia žemę galima padaryti tokią, kokios reikia: durpės didina rūgštingumą, kreida ar medžio pelenai jį mažina.
Pasidaryk pats: idėjos, kaip romantiškai apšviesti sodą
2015 m. birželio 28 d. 00:00
Kad sutemoms užklojus žemę kieme būtų šviesu ir jauku, patiems galima pasidaryti žibintų. Pasikvietus į svečius draugų, idėjų, kaip apšviesti kiemą, kils tiek, kad visam vakarui užteks veiklos, o naktis pasirodys esanti tokia romantiška.
25 praktiški būdai, kaip panaudoti kolos gėrimą namuose  (21)
2015 m. birželio 27 d. 00:00
Jau yra įrodyta, kad šis gėrimas labai žalingas sveikatai – šis cheminių medžiagų kokteilis kenkia medžiagų apykaitai. Skrandžio sieneles žalojantis gėrimas kelia širdies priepuolio, astmos, daugelio kitų ligų riziką. Ypač jis žalingas vaikams. Tačiau yra įvairių kitų būdų, kaip kitaip panaudoti kolos gėrimą.
Laida „Statyk!“: šaudymas į blokelius – kurie atspariausi?
2015 m. birželio 26 d. 15:43
Šiame reportaže išvysite, kaip šaudoma į skirtingus blokelius. Kaip manote, kurie atspariausi? Plačiau – VIDEO reportaže.
43 kv.m. buto Vilniuje interjeras – kaip jaukiai įsikurti 3 asmenų šeimai  (36)
2015 m. birželio 26 d. 00:01
Šio 43 kv. metrų buto, kuriame virtuvė , gyvenamoji zona ir koridorius sudaro vieną erdvę. Užsakovas – gydytojo šeima iš Minsko. Bet dominuojančios šviesiai pilka ir balta spalvos pasirinktos ne dėl jo profesijos. Žinia, balta spalva vizualiai didina erdvę. Taip pat kaip ir veidrodžiai.
5 daugiausiai dėmesio birželio mėnesį sulaukę interjerai
2015 m. birželio 25 d. 15:55
Nors vasara įgauna pagreitį, tačiau interjero dizainerių darbai nesustoja. Dalinamės interjerais, kurie sulaukė daugiausiai Jūsų dėmesio ir komentarų šį mėnesį.
DELFI - skaitomiausias naujienų portalas mobiliuosiuose  (18)
2015 m. birželio 25 d. 13:51
Pagrindinis naujienų portalas DELFI yra lyderiu pagal pagrindinius skaitomumo parametrus tiek kompiuteriuose, tiek mobiliuosiuose įrenginiuose.
Palangių klasika: kaip auginti pelargonijas ir petunijas  (4)
2015 m. birželio 25 d. 13:19
Kai kurios gėlės žavi savo ištverme ir gausiais žiedais, net jei vasara ir labai netikusi. Todėl galima sakyti, kad tai nesenstanti palangių klasika.
Architektė pataria: ką daryti, jei bute labai maža virtuvė  (2)
2015 m. birželio 25 d. 10:51
Skaitytojo klausimas: „Laba diena, mano vardas Kristina, esame 4 asmenų šeimyna. Mūsų butas 3 kambarių su labai maža virtuve ir vienu pereinamu kambariu. Darysime remontą, planuojame sieną tarp virtuvės ir kambario griauti ir daryti viena bendrą erdvę, kad tilptume visi prie vieno stalo, iš pereinamo kambario mąstome daryti mūsų miegamajį perkeliant koridoriaus sieną arčiau į kambarį, o paskutinis kambarys būtų vaikų. Vaikai jau eina į mokyklą. Patarkite, kaip būtų galima optimaliai ir racionaliai rekonstruoti visą butą išnaudojant vietą patogiam gyvenimui.“
Nepamainomi makaronai – 8 receptai
2015 m. birželio 24 d. 00:01
Jeigu mėgstate makaronus, jums pasisekė: galite pagaminti ir labai paprastą, ir prabangų, ir desertinį patiekalą. Ir niekad nenusibostantį, nes makaronų yra daugybė rūšių, o priedų, derančių prie šio produkto, – taip pat begalė. Sunku įsivaizduoti, kas netinka su makaronais. Mėsa, žuvis, daržovės, vaisiai, jūrų gėrybės, žalumynai, įvairūs padažai, kiaušiniai, varškė, sūriai... Nebevardykime, o keliaukime į virtuvę!
Kaip kuo ilgiau išsaugoti šviežius krapus šaldytuve  (9)
2015 m. birželio 24 d. 00:01
Krapai – mėgstamas šeimininkių prieskonis . Be krapų dauguma patiekalų būtų visiškai kitokio skonio. Jų gydomosios ypatybės žinomos nuo senų laikų – krapuose esančios mineralinės medžiagos gerina virškinimą, valo kraują.
250 kv.m. namas Neries pakrantėje, kuriame dominuoja šviesa ir skoninga prabanga  (43)
2015 m. birželio 23 d. 08:16
Vilniaus pakraštyje, Neries pakrantėje jauna šeima įsigijo namą su dideliais langais ir nuostabiu vaizdu pro juos. Moderni pastato architektūra padiktavo atitinkamą interjero stilių, tačiau nenorėta visiškai atitolti nuo gamtos, kuri supa namą, tad dekoratorė Inga Gagilienė sukūrė interjerą, primenantį užmiesčio vilą.
Būdai, kaip valyti namus su mėta
2015 m. birželio 23 d. 00:01
Mėtos labiausiai auga vasarą, bet derlių galima nuimti iki pat žiemos šalnų. Pasirodo, kad jos ne tik skanios, naudingos sveikatai, tačiau jų pagalba galima atšviežinti ir namus.
Sužinokite, kokios gėlės gali atnešti meilę ir pastovumą
2015 m. birželio 22 d. 14:08
Ne tik gėlių spalva, bet ir jų rūšis gali būti simbolis. Rytuose egzistavusia „gėlių kalba” buvo galima pasakyti beveik viską: ne tik išreikšti jausmus asmeniui, bet ir paskirti susitikimo vietą, tikslų jo laiką. Jaunuoliai ir merginos, ištekėjusios damos ir garbingi kavalieriai leido laiką sudarydami ir skaitydami „gėlėtus laiškus”, skaičiavo žiedus ir žiedlapius, mėgindami įminti jų paslėptą prasmę. Šiandien gėlių kalba pamiršta, bet kai kurių jų simbolinę reikšmę prisiminkime.
Dizaino klasika: genialiai paprasta sudedamoji kėdė „Plia“
2015 m. birželio 22 d. 12:58
Kas gali būti paprasčiau ir įprasčiau, kaip maloniai šviečiant saulei išsinešti sudedamąją kėdę į balkoną ar pievutę priešais namą... Šiandien gražių ir ergonomiškų sudedamųjų kėdžių modelių – tik rinkis, bet buvo laikas, kai kažkas turėjo jas sukurti, tobulinti ir populiarinti. Viena garsiausių sudedamųjų kėdžių – dizaino bestseleriu laikoma „Plia“. Ji, beje, ne tik sulaukė pasaulinės šlovės, bet ir yra vienas tų kūrinių, kurie turėjo įtakos atsirasti terminui „italų dizainas “.
Kaip užsiauginti kamieninių agrastų sodyboje  (3)
2015 m. birželio 22 d. 00:47
Agrastai ( Ribes ) kartu su braškėmis, avietėmis ir serbentais jau seniai išplitę mūsų soduose. Tai medingi augalai , pražystantys anksčiau už serbentus, labai vertinami bitininkų. Kiekvieną vaiskrūmį, tame tarpe ir agrastus, be natūralios krūmo formos galima auginti ir kaip mažą medelį. Kamieniniai agrastai yra ypač dekoratyvūs ir duoda daug naujų apželdinimo galimybių.
Dekoruokime kitaip: niekada nesikartojantis Peislio raštas
2015 m. birželio 22 d. 00:00
Stilizuotą riestą lašą primenantis Peislio ornamento motyvas su niekuo nesupainiojamas. Neįtikėtinos pritaikymo galimybės pavertė jį vienu labiausiai atpažįstamų raštų – šis motyvas be galo dažnas, jo įvairios variacijos pakartojamos dekoruojant interjerą, aksesuarus, drabužius. Tokio išskirtinio populiarumo priežastis – itin sudėtingos detalės: jas žiūrinėti ir grožėtis galima labai ilgai...
Požymiai, kad jūsų namuose apsigyveno pelėsis  (5)
2015 m. birželio 21 d. 01:16
Aprašysime dažniausiai pasitaikančius ženklus, kurių reikėtų saugotis, nes jie parodo, kad jūsų namuose įsiveisė pelėsis .
Kaip pagaminti laikrodį iš knygos
2015 m. birželio 21 d. 00:00
Neslėpkime – laikrodį namuose puikiai atstoja telefonas, o knygas, na, jas pamažu pradeda atstoti kompiuteris ar skaityklės, kadangi populiarėja nuomonė, jog turinys daug svarbiau už „mistinį“ knygos jausmą. Tačiau tūkstančiai knygų, kurios dar prieš kelis dešimtmečius buvo vertingas lobis, šiandien dūla dėvėtų knygų parduotuvėse ar yra atiduodamos į makulatūrą. Kodėl iš tokios knygos nepasidarius laikrodžio? Argumentų prieš neradau, todėl jį ir pasidariau. Noriu pasidalinti pagrindiniais principais, jeigu ir jums kiltų panašus noras.
Pasidaryk pats: originalus vazonas, puoštas plytelių šukių mozaika  (1)
2015 m. birželio 20 d. 00:00
Jei parduotuvėje nerandate įperkamo ir jūsų skonį atitinkančio gėlių vazono, viena iš išeičių – pasigaminti jį patiems. Originaliai ir skoningai atrodo vazonas , apklijuotas plytelių šukėmis – jis atrodo tarsi puoštas mozaika. Tokį vazoną pasigaminti tikrai nėra sunku.