ManoNamai.lt

Butas, kurio prabanga užima kvapą, o kaina siekia 4,5 mln. Lt  (7)
2014 m. spalio 21 d. 12:19
Tai – vienas nuostabiausių Geteborgo butų, esančių viename iš didingiausių miesto namų, pastatytų 1876 m. Šis 312 kv.m ploto butas Švedijoje įrengtas tik iš prabangių medžiagų.
Kokie augalai tinkamiausi kapų apželdinimui
2014 m. spalio 21 d. 00:01
Į kapų tvarkymo darbus įeina ir kapų apželdinimo darbai. Kapų apželdinimui jums reikės: pasiruošti augalų sodinimo, dangos užpylimo planelį. Išsirinkti būsimą dangą, išsirinkti patikusius, pagal augimvietę ir priežiūrą tinkančius augalus.
5 fragmentai iš kelionių: pamatykime, atkartokime, improvizuokime
2014 m. spalio 21 d. 00:00
Kelionės išlaisvina vaizduotę iš rutinos narvo: tada visai kitaip pamatome mus supantį pasaulį. Ne kokia nors globalia prasme – tiesiog išryškėja detalės, kurios šiaip gal praslystų pro atbukusį žvilgsnį. Įsimename jas irgi daug lengviau – žinoma, padedant fotoaparatui. Kol įspūdžiai nenusėdo vien kompiuterio atmintyje, kelionių įspūdžius suklasifikavome, iškadravome. Gal kils noras juos kūrybiškai atkartoti?
5 lengviausiai namuose pritaikomos interjero idėjos iš dizaino parodos Frankfurte  (2)
2014 m. spalio 20 d. 12:51
Namai pabodo, bet nežinote, kaip į juos įnešti naujų spalvų ir sąskambių? Portalo ManoNamai.lt komanda lankėsi dizaino parodoje „ Tendence “, tad pateikiame kelias paprastai įgyvendinamas idėjas , kurios galbūt įkvėps permainoms.
Jaukus klasikinio stiliaus butas Užupyje  (10)
2014 m. spalio 20 d. 00:00
Pro šio Vilniaus Užupio rajone esančio buto langą atsiveria maloni akiai panorama. Šeimą džiugina ir seni obelų sodai, ir bažnyčios bokštai. Klasikinis interjeras , sukurtas architektės Dovilės Martinaitytės , pasižymi gera planine struktūra bei švelniais spalviniais tonais.
Konkursas: kaip aš sukūriau jaukesnius namus
2014 m. spalio 19 d. 23:59
Susimeistravote stalą iš palečių, darėte remontą ir atnaujinote visą butą ar vieną zoną, pasikabinote neįprastą paveikslą? Tuomet – šis konkursas būtent Jums!
Devyni valikliai, kuriuos galite pasigaminti patys  (1)
2014 m. spalio 19 d. 04:34
Visi ingredientai, kurių gali prireikti šiems valikliams pasigaminti, tikrai yra jūsų virtuvėje. Tai vien aplinkai draugiškos sudėtinės dalys, tokios kaip kepimo soda ar actas . Be to, jos dar ir nebrangios. Tad jeigu baigėsi jūsų pamėgtas valiklis, nepulkite stačia galva į parduotuvę. Verčiau pamėginkite pasigaminti valiklius patys.
Ir širma, ir lentyna, ir origamio idėja  (1)
2014 m. spalio 18 d. 09:04
Projektuoti tokias širmas architektę ir dizainerę Oną Januškevičiūtę įkvėpė origamis – japonų lankstiniai iš kartono. Nors pagrindinė šio interjero elemento paskirtis – pridengti, atskirti dalį erdvės, tačiau vien tuo menininkė neapsiribojo. Ji padidino širmos galimybes, t. y. joje įkomponavo lentynas ir akcentavo dekoratyviąją funkciją – pagyvinti interjerą, pabrėžti jo stilių.
3 „banginiai“, ant kurių laikosi fontanas sode
2014 m. spalio 18 d. 00:01
Ar kada pagalvojote, koks dvilypis fontano poveikis – skirtingas žmogui ir aplinkai? Klausydamiesi trykštančio vandens čiurlenimo ir žiūrėdami į begalinį jo sruvenimą mes atsipalaiduojame, nusiraminame, pamirštame įtampą. O į kraštovaizdį, atvirkščiai, fontanas įlieja gyvybės ir perteikia judėjimo esmę: ten, kur jis įkomponuotas, aplinka niekuomet neatrodo monotoniška ir statiška.
Kokio dydžio butai Lietuvoje populiariausi?
2014 m. spalio 18 d. 00:01
Butą ketinantys įsigyti lietuviai dažniausiai renkasi iš kelių variantų – vieną, du arba tris kambarius turinčių butų. Tačiau nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt ekspertų duomenimis, paklausiausias mūsų šalyje išlieka būstas , kurio plotas gali svyruoti nuo 45 iki 60 kvadratinių metrų. Dažniausiai tokį plotą užima dviejų kambarių butai , kurių vien sostinėje šiuo metu parduodama daugiau nei tūkstantis.
Namas, kuris paliks įspūdį net didžiausiam kritikui  (8)
2014 m. spalio 18 d. 00:01
George'as Clooney savo žmonos nenuskriaudė. Už 44 mln. Lt (16 mln.dol.) nupirko dvarą. Amal Alamuddin su aktoriumi tikrai atras vietos kūrenti šeimos židinį 836 kv.m name, kuris pastatyatas 1,6 ha sklype.
Skaitytojo patirtis: dekoracija namams iš vinių  (2)
2014 m. spalio 17 d. 14:37
Ilgi rudens vakarai yra idealus laikas namų dailinimui. Visgi, kai įprastiniai rankdarbiai atsibosta, pats metas išbandyti ką nors naujo. Užsienio tinklaraščiuose paplitęs būdas kurti užrašus ar paveiksliukus pasitelkiant tik vinis ir siūlus. Lietuvoje tai dar nėra taip populiaru. Tačiau veltui – tai paprastas būdas originaliai dekoruoti savo būstą.
Pastatų šiltinimo sistemos. Kas naujo?  (1)
2014 m. spalio 17 d. 00:01
Šilumos išlaikymas pastatų viduje Lietuvoje ir kitose neigiamas temperatūras patiriančiose šalyse visada buvo opi problema. Vienas iš būdų šilumai išsaugoti ir taupyti yra pastatų šiltinimas. Šiltiname išorines sienas, stogus, lubas, pamatus, grindis – viską, per kur gali išeiti šiais laikais taip brangi šiluma .
67 kv.m buto Vilniuje interjeras, sukurtas skubančiam gyventi žmogui  (18)
2014 m. spalio 16 d. 12:12
Industriniu vadinamame Vilniaus Naujamiesčio rajone įrengtame dviejų miegamųjų bute iš karto juntama miesto trauka – romantiškąjį Paryžių įsimylėjusi jauna vilniečių šeima į savo naujus namus norėjo įlieti šio miesto dvasios, o interjerą projektavusi dizainerė Eglė Prunskaitė stengėsi sukurti emocinę pusiausvyrą derindama industrinius, miesto simbolius ir natūralumu bei jaukumu dvelkiančius apdailos elementus.
Pasidaryk pats: apvali staltiesė
2014 m. spalio 16 d. 00:00
Apvalūs stalai man yra vieni gražiausių. Jie taip pat praktiški, nes mažose erdvėse užima mažiau vietos. Ir mano namuose yra apvalus stalas . Visi jį labai mėgstame. Prie apvalaus stalo kartu sėdėti jaukiau, nes esame tarsi arčiau vienas kito.
Skelbimas kaip komiksas – sveikintinas būdas išsiskirti ar nesusipratimas?  (1)
2014 m. spalio 16 d. 00:00
Vilnietis Domantas Širvinskas parduodamas butą Naujamiestyje nusprendė eiti kitu keliu. Vietoj nuobodaus įprastinio skelbimo, jis pagalbos kreipėsi į komiksų dailininkę Miglę Anušauskaitę. Ji smagiai ir savitai padailino buto nuotraukas.
200 kv.m namo Vilniuje su akvariumu interjeras  (18)
2014 m. spalio 15 d. 07:39
Šio namo interjerą kūrė interjero dizainerės  Simona Kazakauskaitė ir Giedrė Medinytė . Joms namo šeimininkai suformulavo tokią užduotį – sukurti jaukius, šiltus namus, nepavaldžius laikui bei mados tendencijoms. Šiam tikslui įgyvendinti pasitelktos natūralios, ilgaamžės medžiagos – akmuo, medžio masyvas, stiklas, metalas. Nevengta ir klasikai būdingų motyvų ir detalių. Namo stilistiką būtų sunku konkrečiai apibrėžti ir juo labiau patalpinti į rėmus. Čia yra visko – ir klasikos elementų, kurie suteikia monumentalumo, ir modernių detalių, medžiagų, kurie būtini šiuolaikiškam žmogui.
29 remonto savaitė bute Vilniuje – pokyčiai pagaliau įgauna spalvas
2014 m. spalio 15 d. 00:00
Kol viename buto kampe darbai sustoję, kituose  –  juda į priekį. Lauko durys pagaliau pakeitė savo veidą į žymiai linksmesnį. Jei pamenat, stakta buvo tamsiai žalia, o durys  –  tamsiai rudos ir, akivaizdu, tai būtų visiškai nederėję su šviesiu butu. Tamsi durų spalva liko tik išorėje.
5 dažniausios klaidos kuriant savo sklypo aplinką  (2)
2014 m. spalio 15 d. 00:00
Kurdami sklypo dizainą pagal kaimynų pavyzdžius ir pagal nuojautą, nežinodami pagrindinių kūrimo principų, padarome klaidų. Devynis kartus pamatuok, dešimtą kirpk, sakoma. Taip ir su sklypo kūrimu: reikia daug išsiaiškinti ir gerai apgalvoti prieš perkant, įrengiant ir sodinant. Modernių želdinimo kursų „ Geltonas karutis “ lektorės pateikia dažniausias sklypo kūrimo klaidas.
5 netikėtos vietos namuose, kuriose gali atsirasti pelėsių  (2)
2014 m. spalio 14 d. 11:24
Užkirskite kelią pelėsiams namuose. Žinoma, kad pelėsiai gali sugadinti daiktus, taip pat yra pavojingi sveikatai – gali perštėti akis, atsirasti kosulys, sloga ar kilti kitokių sveikatos sutrikimų.
Kokias ligas gali sukelti nenugrėbti lapai ir kaip juos kompostuoti
2014 m. spalio 14 d. 10:21
Išėję pasivaikščioti lapų nuklotais šaligatviais ir takais, galime padaryti išvadą – jei taip ir toliau, lapkritį nebebus kam kristi. Šis aktyvus procesas ypač aktualus sodininkams ir daržininkams, kuriems nukritę lapai yra ne tik pasigėrėjimo objektas, tačiau gali būti tiek trąša , tiek rizika, kurią reikia pašalinti. Kaip geriausia elgtis su nukritusiais lapais, konsultuoja Šiaulių Universiteto Technologijos ir gamtos mokslų fakulteto Aplinkotyros katedros docentė dr. Rita Mikaliūnaitė.
Kaip genėti medžius ir krūmus rudenį
2014 m. spalio 13 d. 15:08
Atėjus rudeniui ir pradėjus gelsti lapams dažnai susimąstome, ar galime dabar genėti sumedėjusius augalus. O kodėl gi ne? Ankstyvą pavasarį dažnai pražiopsome tą laiką, kai galima saugiai genėti, nes pradėjus tekėti sulai, to nereikėtų daryti. Taip pat pavasarį, kol dar neišsiskleidę lapai , nebūna aišku, ar šaka nudžiūvusi ar ne, ir ar ją reikia pjauti. Be to, būna pakankamai ir kitokių įvairių darbų: augalų sodinimas ir persodinimas, vejos atnaujinimas, tvarkymasis, sėja. Po to augalai žydi, tad gaila juos genėti.
50 kv.m eklektiškas būstas – ekonominiu režimu Juodkrantėje  (10)
2014 m. spalio 13 d. 07:38
Renovuotame kurortinio Juodkrantės miestelio daugiabutyje įrengtame šeimai poilsiauti skirtame bute architektė Romualda Dainelienė stengėsi sukurti jaukią, derančią prie romantiškos pajūrio aplinkos, funkcionalią gyvenamąją erdvę. Nors dirbti teko ekonominiu režimu, projekto autorė džiaugiasi, kad galutinis rezultatas – eklektiškas, elegantiškas, patogus, žaismingais akcentais paįvairintas šviesaus buto interjeras – toli gražu to neišduoda.
Ekspertės patarimai, kokius paskutinius darbus sode būtina atlikti
2014 m. spalio 13 d. 06:46
Užaugintą sode derlių jau nuskynėme, tad dabar reikia pasirūpinti sodo augalais, kad jie sėkmingai peržiemotų.
Devyni maisto produktai, kurie neįtikėtinai gerai valo
2014 m. spalio 12 d. 10:49
Į savo valymo arsenalą rekomenduojame priimti šiuos virtuvėje randamus produktus. Jie gali nuvalyti ir atgaivinti kone visus jūsų namus. Patarimas – visiškai rimtas.
11 įdomybių apie kėdes
2014 m. spalio 12 d. 07:39
Atrodytų, ką dar galima sugalvoti, keičiant kėdės išvaizdą? Tačiau šiuolaikiniai dizaineriai, remdamiesi klasikiniais pavyzdžiais ir praėjusių kartų patirtimi, kuria modelius, kurių įvaizdyje kažkas neapčiuopiamai pažįstama ir visiškai nauja. Kėdžių yra tokia įvairovė, kad rastumėte bet kuriam stiliui, išsirinktumėte tokias, kurios taptų nepastebimu funkcionaliu interjero papildymu arba būtų savarankiški dekoratyviniai interjero elementai.
Kaip prižiūrėti orchidėjas spalio mėnesį  (1)
2014 m. spalio 11 d. 09:05
Kaip ir mūsų įprasti vietiniai augalai , dauguma namuose auginamų orchidėjų turi išgyventi metų laikų kaitą. Natūraliose augimvietėse gegužraibiniai augalai susiduria su gana skirtingomis supančios aplinkos sąlygomis.
8 nenusibostantys ir labai skanūs receptai iš bulvių  (5)
2014 m. spalio 11 d. 07:00
Visas pasaulis gamina patiekalus iš bulvių. Kiekviena tauta turi bulvių patiekalų, kurie tokie gardūs, kad išplito toli už savo šalies sienų ir keliauja iš vienos pasaulio virtuvės į kitą, kaip kadaise pasaulį apkeliavo puikioji daržovė – bulvė .