ManoNamai.lt

Tai, ko dar nežinojote apie kambarinių gėlių priežiūrą rudenį
2014 m. spalio 2 d. 12:18
Kambaryje augantys augalai kilę iš šiltųjų atogrąžų ar paatogražių klimato juostų, kur gamtinės sąlygos (kritulių kiekis, temperatūros svyravimai) skiriasi nuo mūsų klimato juostos. Vėlų rudenį ir žiemą pas mus saulė šviečia vos septynias valandas, šviesos intensyvumas būna kelis kartus mažesnis todėl dauguma augalų: fikusai, krotonai, sukulentai nustoja augti, o kiti numeta dalį lapų.
6 auksiniai patarimai, jei ieškote svajonių sklypo
2014 m. spalio 2 d. 11:58
Išsirinkti sklypą – vienas sudėtingiausių momentų, nulemsiančių namo statymo galimybes ir gyvenimo kokybę. Specialistų teigimu, tam, kad tinkamai išsirinktume ir netektų gailėtis, turėtume atsižvelgti į tam tikrus kriterijus: asmeninius poreikius, finansines galimybes, vertę ir likvidumą bei techninius aspektus.
Skaitytojams DELFI siūlo naujovę – geriausių komentarų rubriką  (104)
2014 m. spalio 2 d. 09:37
Pagrindinis naujienų portalas DELFI skaitytojams siūlo naujovę – geriausių komentarų rubriką tituliniame DELFI puslapyje.
270 kv.m. namas su kukliu fasadu ir rafinuotu interjeru  (1)
2014 m. spalio 2 d. 00:15
Šis 270 kvadratinių metrų ploto namas įsikūręs jau ne vieną šimtmetį skaičiuojančiame Skanoro mieste, pačiuose Švedijos pietuose netoli Baltijos jūros. Jis pats simbolizuoja geriausias skandinaviškas tradicijas - nors iš išorės jis beveik niekuo neišiskiria, viduje tiesiog tviska elegancija.
Buto draudimas – kas siūloma ir į ką atkreipti dėmesį?
2014 m. spalio 2 d. 00:14
Gyvenant nuosavame name jūsų greičiausiai neužlies kaimynai, kita vertus, gyvenant bute ant stogo turbūt neužvirs medis. Nors draudimo kompanijų pasiūlymuose jūsų gyvenamoji vieta dažniausiai apibūdinama bendru žodžiu „būsto draudimas “, tiek gyvenant bute, tiek individualiame name egzistuoja savitų niuansų. Apie draudimo rūšių skirtumus, butų rizikos tendencijas, kainas ir kompanijų pasiūlymus svetainei ManoNamai.lt sutiko papasakoti draudimo įmonių atstovai.
8 paprasti ir išradingi būdai, kaip praktiškai panaudoti vyno butelius  (2)
2014 m. spalio 1 d. 18:33
Esame tikri – garantuotai esate matę įdomių vyno butelių panaudojimo pavyzdžių. Vis dėlto dauguma tokių daiktų ir yra tik gražūs, skirti pasidėti pasikabinti ar pasistatyti, be to, gražiai nupjauti ir apšlifuoti butelį reikalauja įgūdžių ir laiko. Tai gali būti ir vėjo varpeliai iš nupjautų vyno butelių ar nemariosios žvakidės, kurias, leisime sau paironizuoti, naudojame kone kasdien. Tačiau ar tai reiškia, kad vyno butelis tinka tik grožiui? Anaiptol! Pateikiame jums 8 būdus, kaip praktiškai panaudoti vyno butelius.
Baldų tendencijos šiam rudeniui  (1)
2014 m. spalio 1 d. 14:27
Kaip skamba eilutė žymaus Lietuvos dainininko Stasio Povilaičio dainoje ,,Senais laikais“, pasaulis laukia, kur nuves mada. Jau beveik įpusėjo ruduo , o pasaulis diktuoja naujas baldų ir interjero tendencijas, kurios atkeliauja ir į baldais prekiaujančias parduotuves Lietuvoje.
9 patarimai, kaip prie aplinkos pritaikyti valgomojo stalą
2014 m. spalio 1 d. 07:10
Kadangi svetainė namuose yra didžiausia atvira patalpa, paprastai ją daliname į dvi zonas – poilsio ir valgomąją. Pastarojoje garbingiausią vietą užima stalas – nuostabus interjero elementas. Beveik visą aktyvųjį laiką namuose mes praleidžiame būtent prie stalo – valgome, bendraujame su svečiais, skaitome, žaidžiame stalo žaidimus. Meilę ir pagarbą šiam baldui išreiškiame noru jį puošti: drožiniais, inkrustacijomis, brangiais audiniais – staltiesėmis, gyvomis gėlėmis, indais.
Spalis: kaip pasirūpinti kambariniais augalais
2014 m. spalio 1 d. 00:24
Spalio pradžia yra pats metas įnešti į kambarį gėles, augusias balkone, terasoje. Augalus ir vazonus nuplaukite šiltu muiluotu vandeniu. Nuskabykite nuvytusius, pūvančius lapus ir žiedus, pastatykite arčiau lango, kur daugiau šviesos. Kai spalis - saulėtas ir šiltas, kai kurie kambariniai augalai pradeda sparčiau augti. Tai nėra labai gerai, nes jauni stiebai ir lapeliai dar pernelyg gležni ir nespėja sutvirtėti iki žiemos šalčių. Jauni lapai išgarina labai daug drėgmės, todėl vandens ima trūkti senesniems lapams, jie pradeda gelsti ir kristi. Taigi spalio pradžioje reikia po truputėlį vis mažiau augalus laistyti ir tręšti. Šaltuoju metu ypač atsargiai liekite fikusus ( Ficus ), alavijus ( Aloe ), kaktusus ( Cactaceae ). Vandenį linkę kaupti augalai nuo drėgmės pertekliaus ims pūti ir galiausiai žus.
Sakome "komoda", o mintyse - funkcionalumas ir elegancija
2014 m. rugsėjo 30 d. 18:30
Komoda – labai funkcionalus baldas. Užimdama sąlyginiai nedaug erdvės, ji talpina daugybę daiktų: nuo skalbinių ir drabužių iki smulkmenų, kurios dažnai naudojamos. Specialistai paskaičiavo, jog komodos naudingumo koeficientas beveik šimtaprocentinis. Ir visa tai – dėl ištraukiamų stalčių. Būtent jie leidžia išnaudoti visą erdvę, suteiktą šiam baldui. Ne veltui žodis commode prancūzų kalboje reiškia „patogus“.
Kambariniai augalai, atnešantys daugiausiai naudos
2014 m. rugsėjo 30 d. 15:55
Kambarinės gėlės ir augalai beveik visada auginami  tik dėl savo malonumo – mes jais gėrimės, be to, kamabrinių augalų auginimas yra puikus hobis. Tačiau augalai gali būti ir naudingi! Dar daugiau, kai kurie iš jų atneša daugiau naudos nei kiti.
9 virtuvės remonto patarimai, padėsiantys sutaupyti
2014 m. rugsėjo 30 d. 01:53
Patalpų remontas namuose būna ne tik įsimintinas, tačiau ir piniginę patuštinantis įvykis. To neišvengsi, tačiau galima viską suplanuoti taip, kad už numatytą sumą galima būtų atlikti daugiau darbų arba tiesiog padaryti viską, kas planuota ir likti su šiokia tokia sutaupyta suma.
Svajonių namas medžių, uolų ir vandens apsuptyje
2014 m. rugsėjo 30 d. 00:10
Išvaizdžioje vietoje šalia Stokholmo įsikūręs namas , dienos metu visąlaik yra apšviestas saulės. Į tai atsižvelgė ir namo architektas – į aplinkinę panoramą galima žvelgti iš daugelio kambarių, kurie visi turi plačius langus. Nors šis namas pastatytas neseniai, 2005-2006 metais, jis išlaikė Skandinavijos salų klasikinius architektūros akcentus.
Viena gudrybė bet kokią lovą paverčia patogia lyg sava  (4)
2014 m. rugsėjo 29 d. 15:28
Ar kada esate skaičiavę, kokioje gausybėje lovų miegojote per savo gyvenimą? Pradedant kūdikio, mažylio, paauglio, vėliau - studentiška bendrabutyje, pirmąja nuomojamame, o gal jau nuosavame būste. O jei įtrauktumėte lovą, kurią seneliai jums paklodavo per atostogas kaime, kuriose miegodavote svečiuodamiesi pas draugus, atostogaudami Lietuvoje ar keliaudami svetur. Rimčiau sunegalavus, sava kuriam laikui tampa ligoninės lova , o iškylaujant gamtoje lovą atstoja guolis palapinėje.
10 būdų, kaip panaudoti kiaušinių lukštus  (1)
2014 m. rugsėjo 29 d. 12:07
„Pramuši ledą, randi sidabrą, pramuši sidabrą randi auksą“ - šios neįmantrios mįslės atsakymas yra, žinoma, kiaušinis . Ką daryti su „sidabriniu“ baltymu ir "auksiniu" tryniu mes puikiai žinome. Tačiau ar žinojote, kad naudingas gali būti ir kiaušinio lukštas - tas pats, kurį dažniausiai išmetame? Pateikiame jums 10 būdų kaip juos panaudoti buityje.
Viskas, ką reikia žinoti apie chrizantemas
2014 m. rugsėjo 29 d. 02:14
Kai, pabūgę rudens vėsos ir šalto smulkučio lietaus, užsimerkia vasaros gėlės, žiedus ima skleisti chrizantemos . Panašios į ramunes, jos sugrąžina mus į vasarą. Didelės, purios ir baltos – primena debesis, o spygliškos, dažnai pačių netikėčiausių spalvų – egzotiškus Rytų kraštus ir savo tėvynę Kiniją, Japoniją. Jų balti, rožiniai, gelsvi, geltoni, kreminiai, alyviniai, bronziniai, raudoni žiedai spindi mūsų darželiuose, atgaivina balkonus bei pagyvina terasas, puošniai atrodo šalia spalvingu rudens rūbu pasidabinusių raugerškių, ožekšnių, klevų.
Virtuvės spintelių ir stalčių valymas: darykite tai su gera nuotaika
2014 m. rugsėjo 29 d. 00:00
Virtuvė paprastai turi bent kelias spinteles ir stalčius, kurie gana seniai nebuvo paliesti. Kodėl jų "nepalietus" dabar? Po valymo pastebėsite, kad virtuvė turi kur kas daugiau erdvės ir yra gerokai švaresnė. Taip pat, tikime, apims puikus jausmas, kad atlikote darbą, kurio daryti dažnai niekaip neprisiverčia didelė dalis žmonių.
Art Deco elementai - prabangiame bute Vilniuje  (7)
2014 m. rugsėjo 29 d. 00:00
Nors butus dabar madinga petvarkyti vadovaujantis minimalizmo principais, taip suteikiant jiems šiuolaikiškumo, kai kurie net ir šiandien pasuka priešinga linkme ir stengiasi išsaugoti praeities autentiką. Jie žino - klasika nesensta.
Parduotuvėje kaip namuose: jaukus rūbų salono interjeras  (1)
2014 m. rugsėjo 28 d. 16:09
Nors komercinėse patalpose galioja kiek kiti dėsniai nei namų erdvėje, atkartotas jaukumas skatina jaustis saugesniais, todėl ilgiau užsibūti bei galbūt šį bei tą nusipirkti. Namų jaukumo detalės veikia ir viename iš Vilniaus rūbų salonų. Svarbiausias šio salono interjero akcentas - yra šviestuvų gaubtais dekoruotos lubos, manekenai su augalų vazonais vietoj galvų ir lentyna-medžio šaka. Apie procesą, tikslus ir jų įgyvendnimą pasakoja interjero dizainerė Sniegina Pilypienė.
Geros manieros prie stalo - kaip neapsirikti  (5)
2014 m. rugsėjo 28 d. 00:00
Pamažu pratinamės prie egzotiškų patiekalų, kurie anksčiau mums buvo tiesiog neprieinami. Paragauti norisi daug ką, tačiau dažnai nedrąsu ne tik dėl nepatirto skonio, bet ir dėl nežinojimo, kaip tą „egzotiką” valgyti. Nors, prisipažinkime, kartais nesusipratimų gali kilti dėl daug paprastesnių patiekalų.
Daikto istorija: ką Europa ilgus metus kopijavo nuo Kinijos?
2014 m. rugsėjo 28 d. 00:00
Arbata kartu su arbatinuku į Europą pateko šešioliktajame amžiuje. Nedidelis puodelis, skirtas tik vienai arbatos porcijai, vadinosi „vossago“ (portugališkai –„didelė burna“). Daugelis mano, kad būtent „didelė burna“ tapo dabartinio arbatinuko prototipu.
Keraminės plautuvės - virtuvėms su charakteriu  (2)
2014 m. rugsėjo 27 d. 13:00
Nors pirmosios montuojamos keraminės plautuvės pasirodė šeštajame dešimtmetyje, o įleidžiamos – dar po kelių dešimtmečių, vis dar manoma, jog keramikos vieta vonios kambaryje, o ne virtuvėje. Tačiau keraminės plautuvės dažnai užmirštamos nepelnytai ir vertinamos pagal išankstines nuostatas.
Raskite vietą savo augalams: patarimai pagal fengšui
2014 m. rugsėjo 27 d. 00:00
Kinų kultūra į mūsų gyvenimą skverbiasi ne tik buitimi – gausybe vartojimo prekių ir kinišku maistu. Bendraudami su interjero dizaineriais sužinome, kad vis daugiau atsiranda naujakurių, norinčių savo būstą suprojektuoti ir apstatyti pagal fengšui. Šis kinų menas ir mokslas tiria ir kambarinių augalų išsidėstymą aplinkoje.
Panaudok derlių: 4 patiekalai pietums iš obuolių  (1)
2014 m. rugsėjo 27 d. 00:00
Obuolys ne vienam yra vienas mėgstamiausių vaisių - jis paprastas, bet  labai naudingas ir skanus. Tiesa, kiekvieną rudenį ateina laikotarpis, kai graužti obuolius kiek pabosta, tuomet pereinama prie jų kepimo orkaitėje, kol pabosta ir tai. Taip turite kelias dėžes obuolių, bet nežinote, ką su jais nuveikus. Pateikiame Jums keturis receptus, kaip obuoliais pagardinti šeimos pietus. Tikri obuolių mėgėjai gali pamėginti visus šiuos patiekalus pietumsparuošti iš karto!
5 rudeniški patarimai kardelių augintojams
2014 m. rugsėjo 26 d. 17:30
Kardelis – barokiškai puošni, bet ir gan lepi gėlė , lauke žiemos ji neištvertų. Tai augalas , kurį rudenį tenka iškasti ir laikyti namie tinkamomis sąlygomis.
Ką veikti su šiuo milžinu: pusšimtį kilogramų sveriančio moliūgo likimas dar neaiškus  (3)
2014 m. rugsėjo 26 d. 14:01
Visada smagu, kai iš nei gramo nesveriančios sėklos išauga didelė daržovė. O jei ta daržovė sveria virš 50 kilogramų, ji tampa ne tik šeimininkų džiaugsmu, tačiau ir objektu, kurį verta pamatyti. Būtent taip ir nutiko poniai Alei iš Ąžuolų Būdos, kurios darže užaugo 52 kg svorio moliūgas .
15 naudingų patarimų: kaip naikinti dėmes, kvapus ir defektus  (2)
2014 m. rugsėjo 26 d. 00:00
Kaip pašalinti prakaito ir lūpų dažų dėmes, pataisyti užsikirtusį užtrauktuką ir sutraukti iš audinio išsipešusį siūlą? Štai ir atsakymus į šiuos bei kitus buityje iškylančius klausimus.
5 daugiausiai dėmesio rugsėjo mėnesį sulaukę interjerai
2014 m. rugsėjo 26 d. 00:00
Žengdami koja kojon su pasikeitusiu metų laiku, rugsėjį pildėme savo interjerų aruodus. Pateikiame jums 5 interjerus, kuriais šį mėnesį domėjotės labiausiai.
Kaip prižiūrėti nužydėjusią hortenziją?
2014 m. rugsėjo 25 d. 17:01
Visą vasarą ir net rudens pradžioje hortenzija puošė gėlyną. Dabar žiedai ir lapai pradėjo džiūti – augalas neteko dekoratyvumo. Kaip ja pasirūpinti, kad, kai vėl ateis pavasaris, gausus žydėjimas džiugintų akį?