ManoNamai.lt

Šviesus interjeras, kuris įkvėps kiekvieną
2014 m. spalio 26 d. 00:49
Kartais sukurti išskirtinius, solidžius ir skoningus namus tereikia šviesių atspalvių, natūralių medžiagų bei kelių apgalvotų akcentų. Šis būstas tai tik patvirtina.
Stalas „Tulip“: vakar – futuristinis, šiandien – universalus
2014 m. spalio 25 d. 00:02
Eero Saarinenas priklauso tiems menininkams, kurie sukūrė vos po keletą kultinių dalykėlių, bet labai įsimenamų... Stalas „Tulip“ laikomas vienu labiausiai atpažįstamų baldų dizaino pasaulyje. Nors nieko įmantraus tarsi ir nėra (o gal kaip tik dėlto...), Eero Saarineno idėja aiški ir pagrįsta: jis siekė išgyvendinti iš namų baldų kojų brūzgynus.
Knygų lentynos - interjero akcentai
2014 m. spalio 24 d. 15:00
Kiekvienuose namuose yra knygų, bet ne kiekvienuose - dailių lentynų joms laikyti. Paprastai knygų lentynomis nuklota kuri nors kambario siena - toks variantas patogus praktiškiems žmonėms, mėgstantiems vienodus daiktus laikyti vienoje vietoje. Tačiau ką daryti tiems, kurie nori, kad kiekvienas baldas kartu būtų ir interjero akcentas?
Konkurso Mano rudens derliaus gėrybės nugalėtojai
2014 m. spalio 24 d. 14:56
Dėkojame visiems, kurie pasidalijo savo derliaus gėrybėmis. Sveikiname du nugalėtojus. Jiems atitenka po matavimo indą-plaktuvą ir stiklinių rinkinį.
Idėjos, kaip dekoruoti ir iš ko pasisiūti pagalvėlių užvalkalus
2014 m. spalio 24 d. 09:00
Drabužiai keičia žmogų, o tekstilė – interjerą , tad jei norite pokyčių namuose, pradėkite nuo baldų apmušalų, užuolaidų ir, žinoma, pagalvėlių , kurios namams suteikia jaukumo.
8 metrų bokšto iš gėlių kūrėjas: žmona nebeleido daryti aukštesnio  (5)
2014 m. spalio 24 d. 00:00
Į pensiją išėjęs britas Edvardas Hajas priešais savo namus pastatė 8 metrų bokštą iš gėlių. 71 metų vyras praleido tris mėnesius dekoruojant tokį gėlyną , kuris yra sudarytas net iš 128 vazonų.
6 būdai, kaip į namus pritraukti pozityvią energiją
2014 m. spalio 24 d. 00:00
Jei jūsų namai užgriozdinti, baldai sustatyti nemokšiškai, fengšui teigia, jog gyvenime bus daug kliūčių ir mažai galimybių. Stagnacija gali apimti jūsų darbą, santykius, finansus ir sveikatos sritį. Keliais nedideliais pakitimais galite atgaivinti namų erdvę ir savo gyvenimą. Jūsų dėmesiui – šeši paprastai įgyvendinami patarimai.
Atėjus rudeniui stipriai išaugo DELFI dienos auditorija  (11)
2014 m. spalio 23 d. 15:27
Nors šilta vasara praėjo, gyventojai nesiruošia užmigti žiemos miegu ir vis aktyviau domisi Lietuvos bei pasaulio naujienomis ir aktualijomis. Portalas DELFI fiksuoja augantį kas dieną portale apsilankančių gyventojų skaičių.
Minimalistinė 160 kv.m mansarda, iš kurios matyti Gedimino pilis  (31)
2014 m. spalio 23 d. 08:42
Nestandartinės architektūros ir formos erdvės įkvepia mąstyti kitaip. Gavusi užsakymą projektuoti interjerą įspūdingoje, stoglangių šviesos apšviestoje erdvioje palėpėje, įrengtoje sename Vilniaus senamiesčio name, dizainerė Jovita Jankauskienė jai dekoruoti pritaikė savo darbo stiliui ne itin būdingą skandinavišką minimalizmą, paryškintą sodrių spalvų potėpiais.
Įžymybės namai: šviesus ir stilingas naujausias dainininkės J. Lopez būstas
2014 m. spalio 23 d. 08:10
Dainininkė ir aktorė Jennifer Lopez persikėlė į prabangų būstą, kurio vertė siekia 60,4 mln.Lt (22,3 mln.dol.). 581 kv.m apartamentuose sutelpa 4 miegamieji, 6 vonios kambariai, erdvi virtuvė bei svetainė ir didžiulis kiemas per kelis aukštus, kuriame sutelpa ir terasa, ir pievelė žaidimams.
8 idėjos, ką laikyti ant kavos staliuko
2014 m. spalio 23 d. 00:00
Kavos staliukas gali būti ne tik praktiškas, bet ir tapti ypatinga dekoro detale. Pateikiame kelias idėjas iš socialinio puslapio Instagram .
Utėlės namuose – kokių žingsnių imtis?
2014 m. spalio 22 d. 23:39
Nors pagerėjusios higienos sąlygos sumažino užsikrėtimo utėlėmis ( Phthiraptera ) riziką, užsikrėsti gali net ir tie, kurie gyvena itin švariai – šiems žmogaus krauju mintantiems vabzdžiams tai nėra itin svarbu. Nelaukti gyviai įvairiose jūsų kūno ar namų vietose ne tik nemalonūs, tačiau gali būti pavojingi. Kaip atpažinti, kad aplinkoje atsirado utėlių ir kaip su jomis kovoti pasakoja Vilniaus visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vyresnioji specialistė Kristina Radzevič.
Dešimt dalykų, kurių nevalome, nors turėtume  (6)
2014 m. spalio 22 d. 12:23
Pats metas nustoti ignoruoti šias vietas, kur knibždėde knibžda mikrobai .
Alpinariumo įrengimas – kaip parinkti tinkamiausius augalus
2014 m. spalio 22 d. 11:15
Kaip rudens nebūna be krintančių lapų, o pavasario be žiedų, taip ir alpinariumų nebūna be akmenų ir augalų. Nors tinkamai sudėti akmenys yra kone pusė alpinariumo, tačiau nereikia galvoti, kad tai yra tiesiog įprastas gėlynas tarp akmenų, todėl lengviausią darbą jau padarėte. Augalų alpinariumui parinkimas – tai kruopštus ir žinių reikalaujantis darbas. Apie alpinariumo augalų parinkimą tinklapiui Manonamai.lt pasakoja apželdinimo specialistės.
Ruošiame rožes žiemai
2014 m. spalio 22 d. 00:00
Dar spalio mėnesį rožynuose mus džiugina paskutinieji rožių žiedai. Tad rudens pabaigoje reikia pasirūpinti mūsų soduose, gėlynuose gėlių karalienėmis – rožėmis, kad kitais metais vėl gausiai žydėtų. Jau keletą metų iš eilės dėl neįprastai šiltų ir ilgų rudens laikotarpių, rožes žiemai ruošiame žymiai vėliau, nei įprastai, šalti pradeda tik lapkritį ar gruodį. Bet šiemet galima pradėti jau ir spalio pabaigoje.
Butas, kurio prabanga užima kvapą, o kaina siekia 4,5 mln. Lt  (9)
2014 m. spalio 21 d. 12:19
Tai – vienas nuostabiausių Geteborgo butų, esančių viename iš didingiausių miesto namų, pastatytų 1876 m. Šis 312 kv.m ploto butas Švedijoje įrengtas tik iš prabangių medžiagų.
Kokie augalai tinkamiausi kapų apželdinimui
2014 m. spalio 21 d. 00:01
Į kapų tvarkymo darbus įeina ir kapų apželdinimo darbai. Kapų apželdinimui jums reikės: pasiruošti augalų sodinimo, dangos užpylimo planelį. Išsirinkti būsimą dangą, išsirinkti patikusius, pagal augimvietę ir priežiūrą tinkančius augalus.
5 fragmentai iš kelionių: pamatykime, atkartokime, improvizuokime
2014 m. spalio 21 d. 00:00
Kelionės išlaisvina vaizduotę iš rutinos narvo: tada visai kitaip pamatome mus supantį pasaulį. Ne kokia nors globalia prasme – tiesiog išryškėja detalės, kurios šiaip gal praslystų pro atbukusį žvilgsnį. Įsimename jas irgi daug lengviau – žinoma, padedant fotoaparatui. Kol įspūdžiai nenusėdo vien kompiuterio atmintyje, kelionių įspūdžius suklasifikavome, iškadravome. Gal kils noras juos kūrybiškai atkartoti?
5 lengviausiai namuose pritaikomos interjero idėjos iš dizaino parodos Frankfurte  (2)
2014 m. spalio 20 d. 12:51
Namai pabodo, bet nežinote, kaip į juos įnešti naujų spalvų ir sąskambių? Portalo ManoNamai.lt komanda lankėsi dizaino parodoje „ Tendence “, tad pateikiame kelias paprastai įgyvendinamas idėjas , kurios galbūt įkvėps permainoms.
Jaukus klasikinio stiliaus butas Užupyje  (10)
2014 m. spalio 20 d. 00:00
Pro šio Vilniaus Užupio rajone esančio buto langą atsiveria maloni akiai panorama. Šeimą džiugina ir seni obelų sodai, ir bažnyčios bokštai. Klasikinis interjeras , sukurtas architektės Dovilės Martinaitytės , pasižymi gera planine struktūra bei švelniais spalviniais tonais.
Konkursas: kaip aš sukūriau jaukesnius namus
2014 m. spalio 19 d. 23:59
Susimeistravote stalą iš palečių, darėte remontą ir atnaujinote visą butą ar vieną zoną, pasikabinote neįprastą paveikslą? Tuomet – šis konkursas būtent Jums!
Devyni valikliai, kuriuos galite pasigaminti patys  (1)
2014 m. spalio 19 d. 04:34
Visi ingredientai, kurių gali prireikti šiems valikliams pasigaminti, tikrai yra jūsų virtuvėje. Tai vien aplinkai draugiškos sudėtinės dalys, tokios kaip kepimo soda ar actas . Be to, jos dar ir nebrangios. Tad jeigu baigėsi jūsų pamėgtas valiklis, nepulkite stačia galva į parduotuvę. Verčiau pamėginkite pasigaminti valiklius patys.
Ir širma, ir lentyna, ir origamio idėja  (1)
2014 m. spalio 18 d. 09:04
Projektuoti tokias širmas architektę ir dizainerę Oną Januškevičiūtę įkvėpė origamis – japonų lankstiniai iš kartono. Nors pagrindinė šio interjero elemento paskirtis – pridengti, atskirti dalį erdvės, tačiau vien tuo menininkė neapsiribojo. Ji padidino širmos galimybes, t. y. joje įkomponavo lentynas ir akcentavo dekoratyviąją funkciją – pagyvinti interjerą, pabrėžti jo stilių.
3 „banginiai“, ant kurių laikosi fontanas sode
2014 m. spalio 18 d. 00:01
Ar kada pagalvojote, koks dvilypis fontano poveikis – skirtingas žmogui ir aplinkai? Klausydamiesi trykštančio vandens čiurlenimo ir žiūrėdami į begalinį jo sruvenimą mes atsipalaiduojame, nusiraminame, pamirštame įtampą. O į kraštovaizdį, atvirkščiai, fontanas įlieja gyvybės ir perteikia judėjimo esmę: ten, kur jis įkomponuotas, aplinka niekuomet neatrodo monotoniška ir statiška.
Namas, kuris paliks įspūdį net didžiausiam kritikui  (8)
2014 m. spalio 18 d. 00:01
George'as Clooney savo žmonos nenuskriaudė. Už 44 mln. Lt (16 mln.dol.) nupirko dvarą. Amal Alamuddin su aktoriumi tikrai atras vietos kūrenti šeimos židinį 836 kv.m name, kuris pastatyatas 1,6 ha sklype.
Kokio dydžio butai Lietuvoje populiariausi?
2014 m. spalio 18 d. 00:01
Butą ketinantys įsigyti lietuviai dažniausiai renkasi iš kelių variantų – vieną, du arba tris kambarius turinčių butų. Tačiau nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt ekspertų duomenimis, paklausiausias mūsų šalyje išlieka būstas , kurio plotas gali svyruoti nuo 45 iki 60 kvadratinių metrų. Dažniausiai tokį plotą užima dviejų kambarių butai , kurių vien sostinėje šiuo metu parduodama daugiau nei tūkstantis.
Skaitytojo patirtis: dekoracija namams iš vinių  (2)
2014 m. spalio 17 d. 14:37
Ilgi rudens vakarai yra idealus laikas namų dailinimui. Visgi, kai įprastiniai rankdarbiai atsibosta, pats metas išbandyti ką nors naujo. Užsienio tinklaraščiuose paplitęs būdas kurti užrašus ar paveiksliukus pasitelkiant tik vinis ir siūlus. Lietuvoje tai dar nėra taip populiaru. Tačiau veltui – tai paprastas būdas originaliai dekoruoti savo būstą.
Pastatų šiltinimo sistemos. Kas naujo?  (1)
2014 m. spalio 17 d. 00:01
Šilumos išlaikymas pastatų viduje Lietuvoje ir kitose neigiamas temperatūras patiriančiose šalyse visada buvo opi problema. Vienas iš būdų šilumai išsaugoti ir taupyti yra pastatų šiltinimas. Šiltiname išorines sienas, stogus, lubas, pamatus, grindis – viską, per kur gali išeiti šiais laikais taip brangi šiluma .
67 kv.m buto Vilniuje interjeras, sukurtas skubančiam gyventi žmogui  (18)
2014 m. spalio 16 d. 12:12
Industriniu vadinamame Vilniaus Naujamiesčio rajone įrengtame dviejų miegamųjų bute iš karto juntama miesto trauka – romantiškąjį Paryžių įsimylėjusi jauna vilniečių šeima į savo naujus namus norėjo įlieti šio miesto dvasios, o interjerą projektavusi dizainerė Eglė Prunskaitė stengėsi sukurti emocinę pusiausvyrą derindama industrinius, miesto simbolius ir natūralumu bei jaukumu dvelkiančius apdailos elementus.