ManoNamai.lt

Metas atnaujinti prieskoninių žolių darželį
2015 m. spalio 3 d. 00:53
Ruduo – tinkamas metas pasisodinti dailių ir naudingų prieskoninių augalų. Tokių, kaip juozažolė ar šalavijas , kurių galbūt iki šiol net neauginote.
Pasidaryk pats: lentynėlės iš krepšelių
2015 m. spalio 3 d. 00:00
Spalio mėnesio žurnalo „ Mano namai “ tema – jaukumas, o jaukiai nuotaikai sukurti puikiai tinka įvairiausi smulkmenų krepšiai ir krepšeliai . Jų išsirinksite ir pervertę naujausio žurnalo numerio puslapius. Krepšelius ir dėžutes pritaikykite ir kitaip – padarykite iš jų dekoratyvias ir patogias smulkmenų lentynėles.
Įdomu: saldainiai, kurie auga ant medžio  (10)
2015 m. spalio 2 d. 13:10
Pastaruoju metu daug dėmesio skiriama augalams, kurie vertingi savo chemine sudėtimi bei gydomosiomis savybėmis. Lietuvos sodininkystėje itin reikšmingos 2 aktinidijų rūšys: margalapė ir smailialapė, pasižyminčios skaniais ir ypač vitamino C turinčiais vaisiais. Aktinijos tuo pačiu ir dekoratyvūs augalai . Nuskynus anksčiau derančių margalapių aktinidijų uogas, rugsėjo pabaigoje – spalio mėnesį mėgaujamės smailialapių aktinidijų nokstančiais saldžiarūgščiais vaisiais.
Nepretenzingas 54 kv.m. butas Vilniuje – tik tai, kas reikalinga  (36)
2015 m. spalio 1 d. 12:19
Lietuvoje pamažu plinta mada nuomotis būstą ne tik studentišku gyvenimo laikotarpiu. Tiesa, nuomojamas būstas nebūtinai turi dvelkti sovietmečiu ar būti seniai ragavęs remonto. Tai įrodo šis 54 kvadratinių metrų butas Šiaurės vakarinėje Vilniaus dalyje, Bajoruose, kurį dizainerė Simona Vildžiūnė kūrė dažnai besikeisiantiems buto nuomininkams.
Ką daryti, jei šaldytuve kaupiasi vanduo  (7)
2015 m. spalio 1 d. 00:00
Pamatę šaldytuve po vaisių ir daržovių stalčiais susikaupusį vandenį, ko gero pagalvojame, kad taip nutinka dėl per žemo temperatūros režimo arba susimąstome, kad galbūt tai ženklas, kad atėjo laikas atitirpinti šaldiklį ir išvalyti šaldytuvą.
5 daugiausiai dėmesio rugsėjo mėnesį sulaukę interjerai
2015 m. rugsėjo 30 d. 16:54
Rugsėjis yra vienas gražiausių mėnesių rudens sezono metu. Šį mėnesį publikuoti interjerai pasižymėjo ne tik šiuolaikiškais sprendimais, tačiau ir jaukumu.
Krūmai, kurie auga nederlingoje dirvoje
2015 m. rugsėjo 30 d. 14:20
Kadagys – vienas iš įdomiausių augalų, augančių mūsų miškuose ir kiemuose, turintis nemažai gerų savybių, tad metas jas visas prisiminti.
Drambliniai česnakai: kada juos verta auginti ir kuomet ne  (18)
2015 m. rugsėjo 30 d. 11:08
Česnakus valgyti sveika, jie stiprina organizmą, padeda apsiginti nuo virusų, su jais maistas skanesnis, pikantiškesnis, tačiau ne visi mėgsta jo specifinį aštrų skonį ir kvapą. Tad švelnesnio skonio mėgėjai gali rinktis kitą augalą „dramblinį“ česnaką – poro ir česnako giminaitį, pasižymintį žymiai švelnesniu skoniu, tačiau išlaikantį gerąsias česnakų savybes. Dabar dar kol kas apie mažai girdėtus dramblinius česnakus sutiko patirtimi pasidalinti žinomas Lietuvoje gėlių selekcininkas Antanas Markevičius , juos auginantis savo darže.
GALERIJA: augalų kilimai Šiauliuose  (3)
2015 m. rugsėjo 29 d. 10:33
Šiauliuose aikštė, esanti šalia Vasario 16-osios gatvės, per vieną dieną pasipuošė ir pražydo ryškiaspalviais augalų kilimais . Virš 500 šiauliečių pradinukų, moksleivių ir studentų kūrė kilimus ir mozaikas iš įvairiausių gamtinių medžiagų – ne tik iš gėlių žiedų, kaštonų, kankorėžių, gilių, medžių lapų, uogų, samanų, grūdų, daržovių ir vaisių, bet ir iš akmenėlių bei smėlio.
180 kv.m. namas Vilniaus priemiestyje, iš kurio atsiveria ežero panorama  (76)
2015 m. rugsėjo 28 d. 12:44
Nuosavų namų rajone Vilniaus priemiestyje, gražios gamtos apsuptyje įrengtame sklype suprojektuoto namo eksterjero ir interjero sprendimus lėmė vienas svarbus dalykas – šiaurinėje pusėje tyvuliuojantis miškais apaugęs ežeras. Dėl šios priežasties buvo projektuojami dideli namo langai, derinama terasos ir balkono vieta bei forma, pasirinktas šviesus interjero koloritas ir pritaikyti grafiški, lengvi dizaino elementai.
Svarbus dalykas, kurį būtina žinoti, jei norite auginti kedro riešutus Lietuvoje  (18)
2015 m. rugsėjo 28 d. 10:10
Prieš keletą savaičių rašėme apie augalus, kurie Lietuvoje sunokina skanius riešutus, tad metas prisiminti ir tuos medžius bei krūmus, ant kurių auga kedro riešutai . Smagu užsiauginti savo kedrinių riešutų derlių, bet norint įsigyti tam tinkamą augalą, reikia žinoti vieną svarbų dalyką, kad tikrieji kedrai valgomų riešutų nenokina, o tuos skaniuosius riešutėlius galime rasti tik kai kurių pušų kankorėžiuose. Bet apie viską iš eilės.
Kokios spalvos ir formos vyraus namų interjere šį rudenį?  (6)
2015 m. rugsėjo 26 d. 08:37
Ruduo – tai metas, kada iš klajonių gamtoje mes vėl sugrįžtame ten, kur geriausia. Prieš akis laukia ilgas šaltasis metų laikas, todėl labai svarbu susikurti tokius namus, kuriuose būtų gera, gražu ir jauku.
Ar pjauti nudžiūvusius lapus?
2015 m. rugsėjo 26 d. 00:03
Nupjauti augalų stiebus ir lapus rudenį ar juos palikti – klausimas ne iš paprastųjų. O jei nelengvas klausimas, tai ir paprasto atsakymo nėra… Yra argumentų už tai, kad augalai būtų palikti žiemoti kuo natūraliau – su visais stagarais. Yra ir tokių, kurie siūlo viską, kas nudžiūvo, pašalinti. Taigi galime rinktis, kaip gėlynai atrodys šaltuoju metų laiku.
Apsilankymas parodoje „Augalų labirintai“: nuo gražiausių orchidėjų iki originaliausių florariumų virš 100 FOTO  (8)
2015 m. rugsėjo 25 d. 16:52
Jau 6 kartą vykstančioje parodoje vieši įvairiausių augalų. Į šią parodą augalus pristato augalų kolekcionieriai. Tai žmonės, kuriems gėlių auginimas yra tapęs aistra. Todėl jų kolekcijose yra daug nematytų, išpuoselėtų, gražiai atrodančių augalų.
Geriausi būdai laikyti populiariausias daržoves per žiemą  (10)
2015 m. rugsėjo 25 d. 07:41
Šią vasarą savo sklype užsiauginote gerą daržovių derlių? Puiku, bet tai tik pusė darbo. Dabar svarbiausia kuo ilgiau išlaikyti jį per žiemą. Apie tai ir pakalbėsime.
DELFI TV – žiūrimiausia!  (25)
2015 m. rugsėjo 24 d. 09:17
DELFI TV – žiūrimiausia lietuviška TV internete: rugpjūčio mėnesį DELFI TV rinkosi daugiausia Lietuvos vartotojų, stebinčių naujienas ir transliacijas internetu .
Dulkių erkės: ar žinote su kuo dalinatės savo lova?  (5)
2015 m. rugsėjo 24 d. 00:00
Problema, su kuria šaltuoju sezono metu susiduria alergiški žmonės, – paūmėję simptomai: varginti sloga, kosulys, sunkus kvėpavimas. Gyvenimo kokybė ima prastėti, nes rudenį daugiau laiko praleidžiame namuose, rečiau praveriame langus, prasideda šildymas – susidaro palankios sąlygos daugintis dulkių erkėms, kurios, misdamos negyvomis odos ląstelėmis, sėkmingai plinta po visus namus.
Kada iškasti svogūnines gėles  (5)
2015 m. rugsėjo 24 d. 00:00
Prabangi gėlynų puošmena – jurginai, kardeliai , kanos – lauke žiemos neištvertų. Todėl augalai iškasami ir laikomi namie. Pabandykime išsiaiškinti, kada ir kaip geriausia tai padaryti...
Lankomiausių portalų 20-tuke – net 7 DELFI grupės portalai  (13)
2015 m. rugsėjo 23 d. 14:18
Lankomiausių portalų Lietuvoje dvidešimtuke – net septyni DELFI grupės portalai.
PRIEŠ ir PO: kaip senas rąstinis namas Kaune pavirto į jaukų būstą  (76)
2015 m. rugsėjo 23 d. 11:54
Senas, daugiau nei prieš aštuoniasdešimt metų Kaune pastatytas rąstinis namas po rekonstrukcijos tapo jaukia, stilinga ir funkcionalia gyvenamąja erdve, kurioje santūrią šiuolaikiškos klasikos estetiką paįvairina netikėti industrinio dizaino elementai. Išraiškingas ir apgalvotas architektės Arūnės Bitinaitienės suprojektuotas namo interjeras šių metų interjero konkurse pelnė „Tautos interjero“ apdovanojimą.
Mobilusis DELFI – lankomiausias  (19)
2015 m. rugsėjo 23 d. 11:17
Lyderiaujantis naujienų portalas DELFI yra didžiausias naujienų portalas, sulaukiantis daugiausia apsilankymų mobiliuosiuose telefonuose.
Kaip apsaugoti augalus nuo šaltojo sezono negandų
2015 m. rugsėjo 23 d. 09:14
Kaip gėlės apsaugomos nuo šalčio, vėjo ir kitų rudens bei žiemos negandų? Stebėkite gamtą ir ją pamėgdžiokite, juk gamta seniai sustygavo ir tobulai sutvarkė augalų išgyvenimo scenarijų.
Kokios gėlės nebijo rudens orų?
2015 m. rugsėjo 22 d. 13:06
Labiausiai užsigrūdinę augalai – dekoratyvusis kopūstas ir šilokas, bet yra ir daugiau rudens negandų nebijančių gėlių.
Kaip išsaugoti burokėlių derlių be nuostolių  (9)
2015 m. rugsėjo 22 d. 09:45
Užauginti gerą šakniavaisių derlių smagu, garbinga ir malonu. Bet saulė, oras ir vanduo, kurie padėjo mus pasiekti gerų rezultatų vasarą, žiemą gali pergalę paversti visišku pralaimėjimu. Todėl labai svarbu apsiginkluoti žiniomis, kurios padės be klaidų ir nuostolių išsaugoti visus darže išaugintus burokėlius.
Liaudiški patarimai, kaip gelbėtis nuo pelėsio  (30)
2015 m. rugsėjo 21 d. 11:29
Užsiveisus pelėsiui labai dažnai tiesiog nuleidžiame rankas – vis nepavyksta ir nepavyksta jo išnaikinti. Pasak mokslininkų, įvairūs pelėsiniai grybai ( mikromicetai) labai kenkia žmogaus sveikatai. Augdami jie išskiria nuodingas medžiagas – mikotoksinus. O jais prisotintu oru galima įkvėpti visą „puokštę“ ligų. Tad kaip įveikti kovą su pelėsiu?
Sodo darbų atmintinė: pravers visus metus
2015 m. rugsėjo 20 d. 09:00
Kiekvienas sodininkas turėtų žinoti, kaip tinkamai prižiūrėti sodą. Priklausomai nuo metų laiko, sode atliekami skirtingi darbai. Kad sodo priežiūra nebūtų tuščiai sugaištas laikas ir išeikvota energija, viską reikia daryti savu laiku. Nėra tikslių nurodymų, kuriais aklai vadovaudamiesi tinkamai prižiūrėtumėte sodą, nes kasmet oras būna kitoks. Visgi egzistuoja preliminarus kalendorius, kada ir ką dirbti sode.
21 gudrybė: namų tvarkymas nenaudojant chemikalų  (20)
2015 m. rugsėjo 18 d. 09:19
Kaip greitai ir lengvai susitvarkyti namus, skiriant tam minimaliai laiko ir jėgų? Ir dar taip, kad purvą galėtumėte pamiršti ilgam, nors valymui naudojate paprastas namines priemones? Jūsų gyvenimą palengvins keletas gudrybių ir jūs netruksite pajusti, kad tvarkytis namuose kur kas paprasčiau, rašo adme.ru.
10 augalų, kurie mažina įtampą ir valo namus  (12)
2015 m. rugsėjo 17 d. 11:33
Stresas veikia mus visus. Dėl to svarbu apgalvoti ne tik raminančias namų spalvas, bet ir tai, kokiais augalais save apsupsime.
Ruošiame veją rudens ir žiemos sezonams  (1)
2015 m. rugsėjo 16 d. 00:00
Be abejo, didžiausią dėmesį vejai skiriame pavasarį, ruošdamiesi jos sužaliavimui, tačiau taip pat reikia nepamiršti, jog yra svarbu ir „žiemos miegui“ veją paruošti tinkamai.