ManoNamai.lt

9 dalykai, ką galima nuveikti su ūkiniu muilu  (17)
2015 m. balandžio 28 d. 14:05
Nors daug kas kritiškai žvelgia į skalbiamąjį muilą , tačiau jis iki šiol naudojamas ne vieno namuose. Ir nepaisant savito kvapo, estetinio pateikimo šį muilą galima panaudoti įvairiems buitiems darbams.
Pavėsį mėgstančios balkonų gėlės  (3)
2015 m. balandžio 28 d. 00:00
Gamtoje viskas surikiuota protingai – jei yra paunksmė , yra ir joje puošniai vešintys augalai , kuriuos, beje, saulėkaita nuskurdintų.
49 kv.m. butas Vilniuje, į kurį norisi sugrįžti po sunkios darbo dienos  (52)
2015 m. balandžio 27 d. 05:52
Kaip turi atrodyti namai , į kuriuos norėtųsi sugrįžti po įtemptos darbo dienos, kuriuose vyrautų raminanti atmosfera, o jų stilius būtų nesenstantis? Tokių namų pageidavo moteris, įsigijusi naują nedidelį butą Vilniuje. Dizainerė Rasa Samulionienė patarė kurti modernios klasikos interjerą – tai šiltas ir jaukus stilius, mėgstantiems laiko patikrintą grožį.
Ką rinktis – plytas ar blokelius?  (7)
2015 m. balandžio 27 d. 00:00
Renkantis statybines medžiagas namo sienoms, būtina įvertinti daugybę kriterijų. Šį kartą bandysime panagrinėti keraminių plytų ir keraminių blokelių privalumus.
Viskas, ką reikia žinoti apie sakuras  (25)
2015 m. balandžio 26 d. 15:26
Kaip ir kiekvienais metais balandžio mėnesį, vyksta sakurų fiesta. Pati didžiausia ir gražiausia, ko gero, būna Vilniuje, japonų diplomato Č. Sugiharos sakurų parke. Daugelis vilniečių ir ne vilniečių, paprastai niekada net ir nesidomintys augalais, stengiasi nors trumpam atvykti pasigėrėti šiuo įstabiu reginiu. Šis sodas – didžiulė traukos vieta visiems žmonėms, ir ne tik tada, kai jame žydi sakuros . Argi tai nėra nuostabiausias pagerbimas žmogui, kuris išgelbėjo tūkstančius gyvybių karo metais? Ir nors vieni džiaugiasi ir mėgaujasi šiuo žydėjimu, o kiti purkštauja ir vadina tai sakurų isterija, bet pamačius baltų žiedų debesis, abejingiems likti sunku – taip kerinčiai gražu.
Pasiūlymas savaitgaliui: filmai apie mažų namų judėjimą  (1)
2015 m. balandžio 26 d. 13:21
Savaitgalį galite skirti laiko ir filmo peržiūroms. Tačiau mes siūlome filmus, kurie galbūt Jus įkvėps pakeisti požiūrį į gyvenamąjį būstą.
Apdovanoti geriausią „Išmanųjį miestą“ sukūrę studentai  (1)
2015 m. balandžio 25 d. 18:54
„LITEXPO“ parodų ir kongresų rūmuose vykstančios statybų parodos „RESTA“ metu išdalinti apdovanojimai Lietuvos studentams, kūrusiems ateities miestų vizijas.
Balkoninių gėlių kompozicijos kūrimas nuo A iki Z
2015 m. balandžio 25 d. 18:29
Žydintis balkonas – vienas iš pavasario pranašų. Tačiau, ką reikia žinoti, kad jis džiugintų akį?
Savaitgalio pietūs – nuo užkandžio iki deserto
2015 m. balandžio 25 d. 00:00
Mūsų siūlomas iškilmingesnių šeimyninių pietų valgiaraštis gali tikti ir eiliniam, ir išskirtiniam savaitgaliui. Išsinagrinėkite, bandykite, ragaukite.
„PH Artichoke“ šviestuvas-klasika: skulptūriškas siluetas, savitas apšvietimas
2015 m. balandžio 25 d. 00:00
„Kuriant jaukius namus svarbiausias yra apšvietimas “, – buvo įsitikinęs Poulas Henningsenas , ne tik išskirtinio dizaino šviestuvų, bet ir originalių apšvietimo teorijų kūrėjas, daug metų skyręs šviesos, šešėlių ir atspindžių sąsajoms tyrinėti. Menininko ieškojimai buvo tokie sėkmingi, kad ir šiandien jo garsusis šviestuvas „PH Artichoke“ , sukurtas 1958 metais, tobulai pritampa šiuolaikiškame interjere, o talentingi dizaineriai tebekuria stilizuotas jo variacijas.
Mažiausias loftas Rytų Europoje: 12 kv.m. būstas Vilniuje  (46)
2015 m. balandžio 24 d. 11:33
Ar įmanoma komfortiškai ir patogiai gyventi vos 12 kv. m. bute? „Radio Lofts“ pasiūlė visiškai naują gyvenamojo būsto koncepciją. Buvusios pirmosios Lietuvoje radioelektronikos gamyklos „Electric“, o vėliau ir legendinės elektrotechnikos gamyklos „Elfa“ teritorijoje Vilniaus Kauno gatvėje šiuo metu renovuojamas vienas gyvenamasis pastatas, kuriame per tris aukštus planuojama įrengti vieno kambario lofto tipo būstus. Kiekvieno iš jų bendras plotas svyruos nuo 10 iki beveik 40 kv.m.
18,5 kv.m. butas, kuriame gyvena keturiese  (14)
2015 m. balandžio 24 d. 00:00
Šiandien, kai į didmiesčius nepaliaujamai plūsta naujakuriai, kai vis labiau jaučiamas gyvenamojo ploto trūkumas ir jo kainų augimas, visame pasaulyje populiarėja miniatiūrinių butų reiškinys. Architektai entuziastingai spendžia uždavinius, kaip sutalpinti visas žmogaus gyvenimui reikalingas funkcijas kartais vos į kelis kvadratinius metrus. Tikrai neturiu omenyje Kinijos lūšnynų, o kalbu apie šiuolaikiškus, estetiškus, modernia įranga aprūpintus būstus, kuriuos yra pamėgę nemažai Paryžiaus, Tokijo ar Niujorko gyventojų.
Kaip nepasiklysti tarp šiuolaikiškų šviestuvų
2015 m. balandžio 23 d. 17:22
Šiuolaikinių šviestuvų kūrėjų bei gamintojų vaizduotė neturi ribų – šviestuvas tampa ir originaliu dizaino objektu, net ir šviesiuoju paros metu dalyvaujančiu interjero kompozicijoje ir traukiančiu dėmesį kaip išskirtinis akcentas. Tačiau ne visada paprasta tokį šviesos objektą pritaikyti interjere, kad būtų galima iki galo atskleisti jo dizaino koncepciją. Interjero dizainerė Ugnė Puronaitė dalijasi geromis idėjomis ir pataria, kaip nesuklysti.
Interjero dizainas: 10-ties metų raidos atspindžiai
2015 m. balandžio 23 d. 14:17
Kurdami savo namų erdvę, visais laikais žmonės ieškojo patraukliausių sprendimų. Palaipsniui keitėsi ne tik interjero dizaino elementų pasiūla, bet ir žmonių suvokimas apie jaukaus būsto kūrimą. Kokius dekoravimo sprendimus savo namams žmonės taikė prieš 10 metų ir kaip savo būsto harmoniją suvokia dabar? Ar žinote, kad iki krizinio periodo prabangiomis plytelėmis žmonės išklodavo net tik vonios kambarį ar virtuvę, bet ir garažą?
Specialiai iš Milano: dizainerė apie naujausias interjero tendencijas (90 FOTO)  (12)
2015 m. balandžio 23 d. 09:32
Dizainerė Irmina Savickienė apsilankė baldų ir interjero parodoje ISaloni, kuri yra viena įtakingiausių pasaulio baldų parodų. Šiais metais vyko jau 54-oji, kurią aplankė daugiau nei 300 tūkst. lankytojų, o parodos dalyvių skaičius siekė 2000.
Išsamūs patarimai, jei norite užsiauginti persikų ir nektarinų
2015 m. balandžio 22 d. 12:20
Lietuvoje pradėtos auginti persikų ir nektarinų veislės, kurios pakenčia didesnius temperatūros svyravimus žiemą. Pasodinti užuovėjoje, pietinėje sklypo pusėje, persikai džiugina gausiu derliumi. Tačiau po šaltesnių žiemų jie dažniau už kitus kaulavaisius suserga grybinėmis, bakterinėmis ir virusinėmis ligomis. Todėl reikia laiku šiuos kaulavaisius profilaktiškai purkšti fungicidais ir kitomis augalus stiprinančiomis priemonėmis.
DELFI pasiekė naujas aukštumas: tokio skaitomumo dar nebuvo  (160)
2015 m. balandžio 22 d. 11:58
Šių metų pavasaris DELFI prasidėjo nauju lankomumo šuoliu: kovą užfiksuotas iki šiol neregėtas lankomumas – pagrindinį naujienų portalą skaitė daugiau nei 1,25 mln. Lietuvos gyventojų.
Galerija: atidaryta paroda „Menas namams“
2015 m. balandžio 22 d. 11:30
Balandžio 21 d. vakarą duris atvėrė penktoji Lietuvos menininkų dailės paroda „ Menas namams “, kurioje bene tris savaites savo naujausius kūrinius eksponuos daugiau nei 90 pripažintų ir karjeras tik pradedančių menininkų. Parodos atidarymo proga surengtame vernisaže menininkus pagerbė daugiau nei 450 svečių – menininkų, verslininkų, aktorių, žymių visuomenės veikėjų, meno mecenatų ir mados pasaulio atstovų.
Gaivus 86 kv.m. buto Druskininkuose interjeras  (10)
2015 m. balandžio 22 d. 00:30
Šeimyninis autorių duetas – dizainerė Vita Puronienė ir architektė Ugnė Puronaitė – gavo užduotį sukurti atostogų namus Druskininkuose vienos įmonės darbuotojams.
Kaip pastatyti tvirtą, šiltą ir ilgaamžį namą?  (4)
2015 m. balandžio 22 d. 00:03
Šiuolaikinių pastatų statyboje, kai statybinių medžiagų pasirinkimas darosi vis platesnis, vis dažniau grįžtama prie laiko patikrintų sprendimų. Plytos – labai praktiška ir naudinga statybinė medžiaga , be kurios neapsieina nei vienos statybos . Jos ne tik atsparios gniuždymui (yra labai tvirtos), bet ir turi šilumą sulaikančių savybių. Ne veltui šios srities profesionalai teigia, kad keraminės plytos – analogų neturinti statybos klasika. Iš visų statybinių medžiagų už plytas senesnis tik medis ir akmuo. Aptarkime keletą priežasčių, kodėl naujakurys, planuojantis namo statybas, turėtų rinktis plytas.
13 atsakymų į klausimą: „Kodėl baras, o ne stalas?“  (5)
2015 m. balandžio 21 d. 13:08
Baras ir pietų stalas nebūtinai turi būti konkurentai, bet taip atsitinka. Ar stalo funkcijas perleidžiame barui, lemia ir tradicijos, ir pats šio baldo konstrukcijos pobūdis. Baro stalviršio plotas nedidelis, tad nebūtina tiek dėmesio skirti serviruotei, o atsipalaidavimo nuotaika jau užkoduota baro „genuose“. Turi jis ir daug kitų privalumų...
Patarimai: kaip auginti ir komponuoti gėles balkone  (1)
2015 m. balandžio 21 d. 12:05
Ne kiekvienas gali džiaugtis nuosavu žemės lopinėliu, kurį galima užsodinti įvairiaspalvėmis gėlėmis, tad žydintis balkonas ar terasa – puiki išeitis. Nors gėlių sodinimas atrodo nesudėtinga užduotis, yra keli patarimai, kurie pravers norintiems ne tik turėti gražiai ir kokybiškai įrengtą gėlių kompoziciją, bet tuo pačiu ir šiek tiek pataupyti.
Būdas, kuris padės kardinaliai pakeisti interjerą  (2)
2015 m. balandžio 21 d. 00:04
Namų interjeras pabodo, o gal kaip tik įrenginėjate naują būstą ir nesugalvojate, kaip į jį įnešti šiuolaikiškumo ir savitumo? Tam gali pasitarnauti paveikslai – tereikia žinoti, kaip juos priderinti prie interjero. Šiuo klausimu pataria kūrybos ir idėjų studijos Artroom.lt įkūrėja Ilona Pažarickytė.
13 idėjų, kaip pridengti vonią
2015 m. balandžio 20 d. 14:52
Kam reikia slėpti vietą po vonia ? Dabar yra daugybė gražių, estetiškai atrodančių vonių: elegantiškas siluetas traukia akį, vonios kojos tampa išskirtiniu puošybos elementu, o spalva dera prie plytelių ar kitų interjero apdailos medžiagų. Tokių dengti net ranka nekyla. Bet ne visi tokias turime, kita vertus, ne kiekviename vonios kambaryje ir vietos išskirtinei jos ekspozicijai užtektų... Ir neverta dėl to sukti galvos: yra daugybė įdomių būdų, kaip interjere įkomponuoti net ir pačias paprasčiausias ketaus, plieno ar akrilo vonias. Stilingai ir originaliai!
„Oras-vanduo“ šilumos siurbliai – perversmas šildymo technikos rinkoje  (2)
2015 m. balandžio 20 d. 09:34
Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, energijos išteklių kainos jau seniai praktiškai prilygsta pasaulinėms kainoms. Lygiai taip pat greitai išaugo ir išlaidos šildymui. Namo šildymo išlaidos Latvijoje sudaro ženklią vidutinės šeimos biudžeto dalį.
Goji uogos – kas gi tai?  (18)
2015 m. balandžio 20 d. 00:00
Daugelis iš mūsų yra bent kiek girdėję apie ne taip seniai prekyboje atsiradusias kažkokias stebuklingas uogas, vardu goji , kad tai supermaistas , sveikatos šaltinis ir t.t. Vieni jų gal jau ir ragavę, kiti gal ir ne, bet pabandyti verta. Tad kas gi tai per uogos ?
Geriausių architektų darbų retrospektyva: pasaulinėje parodoje varžėsi klaipėdiečių architektai
2015 m. balandžio 20 d. 00:00
Klaipėdiečiai architektai Vaida ir Ramūnas Atai, savo darbus pristatę tarptautiniam „Baltijos mūro ir stogo apdovanojimo konkursui 2011“, sulaukė pripažinimo.
Paruošiamieji šiltnamio tvarkymo darbai
2015 m. balandžio 19 d. 00:00
Jau greit sodinukai bus užtektinai paaugę, kad juos galima būtų sodinti šiltnamyje, tad laikas paruošti jį sezono atidarymui. Kokius paruošiamuosius darbus reikėtų atlikti, ir be ko neapsieisime šiltnamyje?
Kaip teisingai pasirinkti dulkių siurblį
2015 m. balandžio 19 d. 00:00
Pamažu traukiantis vėsiems orams, vis ilgėjant dienoms, bundant gamtai, visi suskumbame tvarkytis ir savo būstą. Dažnai būtent pavasarį atsiranda poreikis įsigyti naują dulkių siurblį, tačiau kaip išsirinkti geriausiai mūsų kiekvieno poreikius atitinkantį prietaisą? Kokiais kriterijais vadovautis renkantis? Į pagalbą skuba „Topo centro“ buitinės technikos ekspertai ir vardija kokie gi svarbiausi kriterijai.