ManoNamai.lt

Minimalistiški aksesuarai, kurie padės sukurti būstą su charakteriu ir individualiu prieskoniu
2014 m. lapkričio 24 d. 00:25
Iš tiesų šįkart susipažinsime ne su tais tikraisiais „individualistais“, anot žodynų, – „individualizmo šalininkais“, bet svečiuosimės kūrybingo šeimyninio dueto – Justės Kubilinskaitės ir Simono Tarvydo studijoje INDI, kurios pavadinimą jos sumanytojai ir įkūrėjai kildina iš žodžio „individualu“. Apie individualumą, išskirtinumą, originalumą kalba ir poros kuriami interjero objektai.
Naudingi patarimai ruošiantiems žuvį: pasirinkimas, apdorojimas ir gaminimas
2014 m. lapkričio 24 d. 00:00
Artėjant didžiosioms metų šventėms ypatingą dėmesį teikiame žuvies patiekalams. Tačiau, kad šiemet iš tikrųjų sužibėtumėte savo kulinariniais sugebėjimais, reikėtų žinoti keletą žuvies parinkimo, apdorojimo ir gaminimo gudrybių, su kuriomis susipažinsite šiame straipsnyje.
Įdomu – kaip paskleisti namuose kalėdinį kvapą
2014 m. lapkričio 23 d. 12:31
Kalėdos – visų laukiama šventė. Tačiau kartais ji ima asocijuotis su kiču ir komercija. Ką daryti, kad ši šventė šiemet suskambėtų kitaip? Pasitelkite natūralius kvapus!
Skandinaviškas interjeras: pasivaikščiojimas modulinių namų gyvenvietėje  (2)
2014 m. lapkričio 22 d. 10:26
Skandinaviško interjero gerbėjų netrūksta visame pasaulyje – „neiškankintas“ stilius, švarios, grynos linijos ir gamtos spalvos vilioja tuos, kurie nori gyventi paprastoje ir malonioje aplinkoje.
Ar kilus gaisrui spėtume saugiai palikti namus?  (2)
2014 m. lapkričio 21 d. 23:59
Greitai plintanti ugnis , kupinos patalpos troškių dūmų ir nukentėję žmonės – tai skaudžiausias galimo gaisro scenarijus. Nors priešgaisrinių ir dūmų šalinimo ortakių izoliacija yra labai svarbi pastatuose montuojamų priešgaisrinių sistemų dalis, toli gražu ne visur ji įrengta tinkamai, todėl kyla pavojus, kad susidūrę su ugnimi ne visuomet turėtume pakankamai laiko saugiai evakuacijai.
Baigėsi virš 30 savaičių trukęs buto Vilniuje remontas – pamatykite rezultatą  (36)
2014 m. lapkričio 20 d. 09:09
DĖMESIO! Tai jau paskutinis įrašas, skaičiuojantis pavasarį prasidėjusio ir galiausiai pasibaigusio remonto savaites. Taip, dar reikės keletą paveikslų pakabinti bei įsikelti su visais savo daiktais, bet akis džiuginantį rezultatą jau turime.
15 idėjų, kaip pagyvinti miegamąjį  (1)
2014 m. lapkričio 20 d. 00:01
Kartais žodžių būna per daug, tad pateikiame 15 nuotraukų, kurios gali paskatinti įnešti pokyčių į miegamojo interjerą. Spalvingi tapetai, kambarinė gėlė su originaliu vazonu, neįprastos formos lova – viskas Jūsų rankose.
Lietuvos būsto rinkoje – neigiamos tendencijos antrą mėnesį iš eilės
2014 m. lapkričio 20 d. 00:00
„ Ober-Haus “ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), šių metų spalio mėnesio reikšmė smuktelėjo 0,1%. Toks pat kainų sumažėjimas buvo stebimas ir rugsėjo mėnesį. Bendras butų kainų metinis augimas sumažėjo iki 4,2%.
Kada tinkamiausias laikas pirkti būstą?
2014 m. lapkričio 20 d. 00:00
Būstas , ko gero, yra didžiausias šeimos pirkinys. O būsto paskola – dažnai didžiausias šeimos finansinis įsipareigojimas. Nuosavas būstas padeda užtikrinti šeimos finansinį saugumą, tačiau, pasirinkus netinkamą laiką, būstą arba netinkamas būsto paskolos sąlygas, finansinis saugumas gali ir sumažėti. Taigi kada tinkamas laikas pirkti būstą už skolintas lėšas užuot nuomojus?
Puošiamės Kalėdoms: kaip pasidaryti eglutę iš senos knygos  (2)
2014 m. lapkričio 19 d. 12:56
Šiais metais labai traukia mažos eglės ir padarytos savomis rankomis. Jų padariau ne vieną. Visos skirtingos ir iš skirtingų medžiagų. Štai pirmoji – iš senos knygos.
55 kv.m interjeras Vilniuje, kuriame svarbiausia – minimalistiniai akcentai  (7)
2014 m. lapkričio 19 d. 00:00
Architektai iš studijos „m3architektai“ Vitalijus Avreicevič ir Janina Basova sukūrė 55,52 kv.m buto interjerą Vilniuje. Dviejų kambarių būste yra įrengtas miegamasis kambarys, svetainė sujungta su virtuve ir vonios kambarys.
5 patarimai, kaip žiemos metu apsaugoti savo sodybas ir sodo namelius nuo vagysčių
2014 m. lapkričio 19 d. 00:00
Pirmasis sniegas dar neiškrito, bet žmonės jau baigia nukasti daržo gėrybes ir apleidžia savo kaimo sodybas, vasarnamius bei sodo namelius žiemos sezonui. Sodybos – puiki erdvė poilsiui šiltuoju metų laiku, kuri kitiems tampa ir gyvenamuoju namu. Tačiau retas rimtai pasirūpina jų saugumu, o vertėtų.
Advento vainikai iš kankorėžių
2014 m. lapkričio 18 d. 06:35
Metas namams įpūsti kalėdinės dvasios ir sukurti ką nors jaukaus ir šilto. Pavyzdžiui, Advento vainiką, ant kurio galėtumėte kas vakarą deginti žvakutes. Šį kartą siūlome pasigaminti vainiką iš medžiagų, kurios nieko nekainuoja - kankorėžių ir kitų gamtos dovanų.
Gudrybė, kuri pavers jūsų vonią balta ir spindinčia  (4)
2014 m. lapkričio 18 d. 00:00
Ar įmanoma be cheminių valiklių švariai išvalyti ir išblizginti vonią ? Taip, labai paprastai!
6 koncepciniai prietaisai sveikiems ateities namams
2014 m. lapkričio 18 d. 00:00
Ateities buitiniai prietaisai galėtų daržovėms suteikti bulvinių traškučių skonį, naudoti rankšluosčiai taptų švariais vos per kelias sekundes, o madingus drabužius būtų galima sukurti tiesiog iš namuose perdirbtų plastikinių butelių – tokias ir panašias koncepcijas tarptautiniam buitinės technikos dizaino konkursui „ Electrolux Design Lab 2014 “ pasiūlė įvairių šalių studentai.
Malkos šiai žiemai: į ką atkreipti dėmesį  (5)
2014 m. lapkričio 17 d. 16:18
Pakankamai šilti spalis ir lapkritis dar paliko laiko net ir uždelsusiems pasirūpinti žieminėmis sausų malkų atsargomis. Į ką atkreipti dėmesį perkant malkas, pasiteiravome malkų pardavimu užsiimančių ekspertų.
Lietuvės menininkės namų interjeras, kurio pagrindinis akcentas – skiautiniai  (10)
2014 m. lapkričio 17 d. 11:30
Skiautinių technikos (kuriai teisėtai tiktų epitetas „senovinė“) imitacijos ir variacijos įkėlė koją į šiuolaikinį interjerą. Ar toks pat įdomus ir originalas – tekstilės kūrinys iš skiaučių? Kad patarimai, kaip moderniame interjere įkomponuoti skiautinius, neskambėtų vien kaip teoriniai pasvarstymai, apsilankėme dailėtyrininkės Aldonos Tamonytės namuose – ten yra kuo pasigrožėti.
Naminė priemonė, padėsianti greitai ir ilgam pašalinti nemalonius kvapus
2014 m. lapkričio 17 d. 11:00
Jei jūsų oro gaiviklis būtent šiandien išleido paskutinį kvapą, nebūtina lėkti į parduotuvę naujo flakono. Portalas Takprosto.cc pataria, kaip per kelias minutes iš paprasčiausių buityje naudojamų priemonių pasigaminti tikrą stebuklą.
Kaip įsirengti virtuvę arba „Bermudų trikampio“ teorija  (1)
2014 m. lapkričio 17 d. 09:07
Jei norite įsirengti jaukią ir funkcionalią virtuvę, visų pirma reikėtų susipažinti su „Bermudų trikampio“ teorija. Trys svarbiausios virtuvės zonos yra gaminimo zona ( viryklė ), produktų laikymo zona (šaldytuvas) ir plovimo zona (kriauklė). Sužinokite, kaip įsirengti šias zonas, kad darbas naujojoje virtuvėje būtų kuo lengvesnis ir malonesnis, ir išvengtumėte nemalonių netikėtumų.
Stebuklingas augalas alijošius – kaip jį prižiūrėti
2014 m. lapkričio 15 d. 23:02
Daugelis tikriausiai prisimena, kad vaikystėje beveik kiekvienuose namuose ant palangės žaliuodavo alijošius – lengvai prižiūrimas ir mažai dėmesio reikalaujantis augalas. O mūsų laikais kukliojo alijošiaus vietą namuose užėmė svetimšaliai gražuoliai augalai , kurių vešli žaluma ir ryškiaspalviai žiedai džiugina akį ir puošia interjerą. Tačiau nevertėtų pamiršti ir alijošiaus, nes jis gali būti naudingas ne tik interjere.
Ko neturėtų būti miegamajame  (6)
2014 m. lapkričio 15 d. 11:12
Šimtmečių patikrintas fengšui mokslas padeda žmonėms siekti harmonijos, išmokti užmegzti teigiamą ryšį su aplinka. Pritaikę šiuos harmoningos gyvensenos ir harmoningo būsto doktrinos principus įrengiant savo būstą, jame jausitės jaukiau ir patogiau. Womanway.com pateikė klausimus fengšui specialistams ir sužinojo, kad įrenginėjant miegamąjį, kai kurių daiktų apskritai reikėtų vengti. Galbūt vienas iš jų ardo jūsų miegamojo harmoniją irt trukdo jums naktį pailsėti?
4 receptai, kurie patiks visai šeimai
2014 m. lapkričio 15 d. 00:00
Riešutai tinka net tik desertams ir salotoms ruošti. Jie gali būti puikus pagardas prie sriubos, žuvų, mėsos. Išbandykite tą patį patiekalą su skirtingais riešutais ir išsirinksite savo mėgstamiausią variantą.
Namas, kuris puvo kartu su šeimininkais  (3)
2014 m. lapkričio 14 d. 00:02
Pensilvanijos miškuose yra siauras takelis, pasislėpęs rododendrų ir laurų tankmėje. Jis veda prie Edgaro ir Lillianos Kaufmannų kapo. Kasmet už aštuoniasdešimties metrų nuo jo praeina iki šimto keturiasdešimties tūkstančių turistų. Tačiau kapo lankymas neįtrauktas į oficialų ekskursijos „Namo virš krioklio“ (angl. „Fallingwater“) maršrutą. „ Namas virš krioklio“ – užmiesčio rezidencija, kurią Frankas Lloydas Wrightas pastatė Kaufmannų šeimai 1935 m.
Įžymybės namai: sužinokite, koks skandalingosios Paris Hilton namų interjeras  (4)
2014 m. lapkričio 14 d. 00:00
Nors visų galų meistrei Paris Hilton yra nesvetimas iššaukiantis skonis, tačiau jos namai pasižymi skoningais sprendimais. 13,6 mln. Lt (4,9 ml. dol.) vertės gyvenamojoje erdvėje sutelpa 2 miegamieji, 2 vonios kambariais bei didžiulė virtuvė . Tiesa, iš pradžių šis būstas buvo įvertintas 14,6 mln. Lt (5,25 mln. dol.). Nieko keisto, kai gali pasigirti 90 kv.m terasa, asmeniniu liftu, aukštomis lubomis, spa ir židiniu. Tačiau ne visiems tokia prabanga yra siekiamybė.
Žvejybos ir aktyvaus laisvalaikio žinios – jau DELFI  (12)
2014 m. lapkričio 13 d. 14:37
Neoficiali statistika – Lietuvoje gyvena 200 tūkst. žvejų mėgėjų, o dar tiek pat yra rankose laikę meškerę ir nors kartą gyvenime žvejoję. Dar antra tiek yra žmonių, mėgstančių leisti laisvalaikį gamtoje.
Nedidelio dviejų kambarių 50 kv.m buto Vilniuje sprendimai  (12)
2014 m. lapkričio 13 d. 09:30
Geras interjeras turi turėti kontekstą – įsilieti į supančią aplinką, atskleisti namo ar buto gyventojų charakterį, pabrėžti pastato architektūrines ar istorines savybes ir pan. Dizaineris Normundas Vilkas pasakojo, kad, projektuojant nedidelio dviejų kambarių buto interjerą dar tik dygstančiame Vilniaus daugiabučių rajone, stilistinę sprendimo idėją padiktavo keletas faktorių: tai ir spalvinga besiformuojančios miesto dalies architektūra , ir jaunų, aktyvių, miesto ritmu gyvenančių šeimininkų poreikiai bei gyvenimo būdas.
Kaip išnaikinti pelėsio kvapą spintoje
2014 m. lapkričio 13 d. 09:00
Paaiškinti žodžiais, kas yra „suplėkęs kvapas “ gali būti sudėtinga, tačiau daugeliui užtenka ir šio vieno būdvardžio, kad jį galėtų įsivaizduoti ar prisiminti. Ir ši mintis kelia ne itin malonias emocijas. Suplėkęs kvapas spintoje beveik visada yra pelėsio pasekmė ir jį valyti neretai prireikia etapais – pirma išvalote pelėsį, o po dar papildomai naikinate jo paliktą kvapą.
Galimybė išvysti, kaip atrodo naujieji filmo „Saulėlydis“ įžymybės namai
2014 m. lapkričio 12 d. 17:24
Robertas Pattinsonas nuo šiol gyvens Los Andžele. Holivudo kalvose esantis būstas atsieis 6 mln. Lt (2,2 mln.dol.). Name įrengti 2 miegamieji, 2 vonios kambariai. Net nekyla abejonių, jog 180 kv.m būste atsiras vietos ir naujajai aktoriaus draugei. Vienas iš išskirtinių šio namo bruožų – estetiškai nugludinta aplinka ir savitos formos baseinas.