ManoNamai.lt

Prabangūs namai, kuriems sutvarkyti gali prireikti ir 10 dienų
2015 m. lapkričio 26 d. 09:00
Ne visi gali sau leisti gyventi didžiuliuose apartamentuose. Tačiau popmuzikos atlikėjai Selenai Gomez tai nėra problema.
DELFI TV – žiūrimiausia televizija internete  (17)
2015 m. lapkričio 25 d. 15:29
Atsinaujinusi DELFI TV spalį buvo žiūrimiausia televizija internete. Tai rodo naujausi interneto rinkos tyrimų bendrovės „Gemius Baltic" gemiusStream tyrimo duomenys.
Mobiliuosiuose, planšetėse ir kompiuteriuose daugiausia laiko skiriama DELFI naujienoms  (29)
2015 m. lapkričio 25 d. 14:27
Lietuvos interneto vartotojai, skaitydami naujienas internete, daugiausia laiko praleidžia pagrindiniame Lietuvoje naujienų portale DELFI. Iš viso naujienoms skaityti skiriamo laiko beveik pusė laiko praleidžiama skaitant DELFI naujienas.
Netikėta moters sėkmės istorija privers suklusti ir didžiausius skeptikus  (10)
2015 m. lapkričio 25 d. 08:07
Yra žmonių, kurie įsitikinę: sėkmė loterijose – ne jiems. Jie niekada neperka loterijos bilietų, vengia dalyvauti žaidimuose, jų nevilioja net galimybė išlošti vertingų prizų. Tačiau sėkmė užklumpa tada, kai visai to nesitikime.
Kalėdiniai papuošimai, kurie tinka ir namie, ir sodyboje  (5)
2015 m. lapkričio 25 d. 00:01
Sumanymas šventes sutikti arčiau gamtos – kaime, sodyboje ar sodo namelyje – ne visada lengvai įgyvendinamas: orai geriems norams gali ir nepaklūsti... Kad bjauri lijundra nenuplautų ir entuziazmo, iš anksto įsijautėme ir ėmėme ruoštis šventei. O smagiausias nusiteikimas koks? Žinoma, kurti kalėdines dekoracijas!
10 įdomių faktų apie alijošių ir jo savybes
2015 m. lapkričio 25 d. 00:01
Alijošių galima vadinti stebuklingu augalu, nes jo lapuose esanti gelinės konsistencijos medžiaga yra stebuklinga priemonė – jos gydomosios savybės žinomos nuo seno. Alijošių galima pamatyti praktiškai kiekvienuose namuose, beveik visų mūsų vaikystės prisiminimus puošia ant palangės stovintis vazonas su alijošiumi. Pateikiame kelis įdomius ir ko gero ne visiems žinomus faktus apie šį augalą.
Kaip prižiūrėti elegantiškąją kambarinę sanpauliją?  (4)
2015 m. lapkričio 24 d. 00:02
Sanpaulija (lot. Saintpaulia ) , liaudyje dar vadinama Afrikos žibuokle – kambarinis augalas , kuris namuose dažniausiai atsiranda būtent rudenį ir žiemą, kai norisi žiedų ir spalvų. Kad puošnioji gėlė ilgai džiugintų akį, pateikiame patarimus, kaip teisingai ją prižiūrėti.
44 kv.m. butas Vilniuje: vienas sprendimas pakeitė visus namus  (26)
2015 m. lapkričio 24 d. 00:02
Dizainerė Diana Kenstavičiūtė turėjo sukurti šiuolaikišką, šviesų ir jaunatvišką dviejų kambarių būstą. Sužinokime, ką ji pasitelkė, kad sukurtų tokius namus.
250 kv.m. modernūs šeimos namai Vilniaus priemiestyje  (94)
2015 m. lapkričio 23 d. 00:00
Naujai suprojektuotame ir įrengtame moderniame šeimos name, prieš keletą metų pastatytame Vilniaus priemiesčio gyvenamųjų namų rajone, architektų komanda „ Devyni architektai “ stengėsi išsaugoti erdvės, šviesos ir tvarkos pojūtį, sukurti funkcionalią ir patogią aplinką, atitinkančią šeimos gyvenimo būdą, o pagrindinius stilistinius akcentus sudėliojo netikėtais spalviniais elementais.
Kaip derinti dulkių siurblį prie namų
2015 m. lapkričio 23 d. 00:00
Dulkių siurblį kartais veltui nukišame į kambario ar spintos kampą. Juk jo vaidmuo namuose yra labai svarbus ir turime pripažinti – akivaizdus.
Pirktinė žydinti gėlė: kaip auginti?
2015 m. lapkričio 21 d. 00:01
Kuo mažiau žalumos aplinkui, tuo labiau akį traukia žydinčios gėlės parduotuvių vitrinose, juo labiau kad namuose ne visada pasiseka patiems užsiauginti ryškiaspalvių gražuolių. Įsigyti žiedais pasipuošusių augalų dabar nesudėtinga kiaurus metus, tačiau parsinešus namo po kelių dienų raktažolė, rododendras ar begonija gali nuvysti.
14 praktiškų ir netikėtų alaus panaudojimo būdų buityje  (20)
2015 m. lapkričio 20 d. 00:01
Nuo kovos su kenkėjais iki valymo – alaus likučiai gali jums pasitarnauti, rašo Networx.com. Dauguma mūsų paprastai negalvoja apie alų kaip apie aplinkai draugišką alternatyvą, kuri gali pagelbėti sode, pievelėje ar kovojant su kenkėjais. Vis dėlto, jeigu kartais lieka jūsų mėgstamo alaus (o jeigu jo negeriate, galite nusipirkti paties pigiausio), tuomet nustebsite, kiek yra daug jo panaudojimo buityje galimybių.
Jaunatviškas interjeras, kuriame atsibodę simboliai suskamba visiškai naujai  (4)
2015 m. lapkričio 20 d. 00:01
Studijos tipo bute Kopenhagoje galime pasijusti tarsi įkvėpimo Mekoje. Šiuolaikiški akcentai, britiško stiliaus atributai ir daugybė šviesos. Visi šie aspektai padeda sukurti būstą, į kurį norisi vis ir vis sugrįžti.
127 kv.m. buto Vilniuje erdvės transformacijos  (33)
2015 m. lapkričio 19 d. 00:00
Naujos statybos name Vilniuje įrengtas erdvus butas iš esmės suprojektuotas iš naujo: taip buvo siekiama surasti būdą, kaip didelio ploto erdvėje sukurti sklandų gyvenimą be „koridorių-akligatvių“, išsaugoti erdvės pojūtį ir šviesą bei atverti vaizdus į Vilniaus senamiestį vos įžengus į namus.
Aplinka Vilniuje: ne taip, kaip visų  (42)
2015 m. lapkričio 18 d. 00:00
„Nenorėjome savo kieme įprasto ir pas kaimynus matomo vaizdo – pakraščiais išdėstytų gėlynų, o viduryje tuščios vejos. Svajojome apie ką nors įdomesnio! Dar norėjome čia sutalpinti viską: ir vaismedžius, ir vaiskrūmius, ir gėlynus, ir daržą, ir vaikų žaidimų zoną“ , – sako vienoje Vilniaus sodų bendrijoje esančio sklypo šeimininkė. Pasižiūrėkime, kaip kraštovaizdžio architektei Godai Čibiraitei-Characiejienei pavyko įgyvendinti tokį išties maksimalistinį projektą, nes teisybės dėlei būtina pridurti, kad plotas priešais namą užima vos porą arų.
Ką būtina žinoti renkantis dulkių siurblį  (4)
2015 m. lapkričio 18 d. 00:00
Dulkių siurblį perkame ilgam laikotarpiui. Dėl to svarbu apsvarstyti ne tik kokio tipo grindys Jūsų namuose, tačiau ir, ar artimiausiu metu keisis gyvenimo būdas. Tokie faktoriai gali nulemti kardinaliai skirtingus dulkių siurblio pasirinkimo variantus.
Praktiškos idėjos mažai voniai  (1)
2015 m. lapkričio 18 d. 00:00
Vonios kambarys gali būti mažas, bet tai nereiškia, kad jis negali būti puošnus. Jūsų dėmesiui – įdomiausios idėjos, kaip įrengti mažą kambarį.
Kuo uždengti augalus žiemą?  (2)
2015 m. lapkričio 17 d. 00:02
Kuo labiau artėja žiema , tuo dažniau sodininkai ir daržininkai susimąsto, kaip apsaugoti augalus nuo šalčio. Dengti ar nedengti? Kada uždengti? Kuo? Klausimų daugybė, nėra prasmės bandyti iš karto į visus atsakyti. Šį kartą pakalbėkime apie tai, kuo uždengti – išmintinga apsirūpinti iš anksto.
Devyni orą valantys augalai, kurių beveik neįmanoma sunaikinti  (10)
2015 m. lapkričio 17 d. 00:02
Pateikiame devynis augalus, kurie tikrai palengvins Jūsų gyvenimą.
Taisyklės mažoms erdvėms, kurias vertėtų sulaužyti  (1)
2015 m. lapkričio 16 d. 00:01
Dažniausiai mažose erdvėse patariama visokiomis priemonėmis, nepaisant savo pomėgių, vizualiai plėsti erdvę. Иуе kartais visgi galima ir netgi patartina tų taisyklių nepaisyti.
4 kambarių butas Vilniuje: skoninga prabanga  (54)
2015 m. lapkričio 16 d. 00:01
Dizainerė Diana Kenstavičiūtė 75 kv.m. bute Vilniuje sukūrė šiuolaikišką, modernų stilių, kuriame vyrauja skoninga prabanga.
Nepakenčiantys sauso oro augalai: kaip jiems padėti
2015 m. lapkričio 15 d. 00:01
Kai oras sausas ir radiatorių iškaitintas, augalai išgarina daugiau vandens, bet tai jiems ne į sveikatą: gali raukšlėtis ir susisukti lapai , jų galiukai paruduoja ir nudžiūsta. Taip dažnai atsitinka svyruokliniams fikusams, inkstpaparčiams, viksvuolėms. Sausą orą lengviau ištveria tie augalai, kurių lapai vykstant evoliucijai tapo panašūs į odą arba juos padengė vaško sluoksnis.
Kodėl vieni kambariniai augalai žiemą miega, o kiti žydi?
2015 m. lapkričio 14 d. 00:00
Kodėl kai kurios kambarinės gėlės tamsiuoju metų laiku būtinai turi pailsėti, kad kitais metais sėkmingai augtų ir žydėtų, o kitos džiaugiasi kiekviena giedresne diena ir leidžia lapelius ar net skleidžia žiedus? Pasirodo, tai lemia toli gražu ne tinkama jų priežiūra, o visai kiti dalykai, kuriuos svarbu žinoti.
Kaip nuo stiklainio ar kito indo ar daikto nuvalyti etiketę ir jos paliktus klijus?  (90)
2015 m. lapkričio 13 d. 00:01
Gyvenantiems ekologiškai, kai stengiamasi kuo mažiau išmesti ir kuo mažiau vartoti, ir, jei tik įmanoma, rasti pritaikymą namuose jau turimiems daiktams, ko gero pažįstama situacija, kai norint stiklainį panaudoti kaip indą biriems produktams laikyti arba butelį kaip vazą gėlėms, visą vaizdą gadina likusi etiketė . Kartais vien vandens ir kempinės neužtenka – geriausiu atveju, ant indo lieka neestetiškai atrodančių dėmių nuo klijų.
69 kv.m. butas Vilniuje, atkuriantis septintojo dešimtmečio atmosferą  (11)
2015 m. lapkričio 13 d. 00:01
Trijų kambarių bute vyko gana ilgas ir kruopštus kūrybinis procesas. Rezultatas – vientisas ir glotnus stilius, subtiliai nurodantis į septyniasdešimtųjų dekorą.
Medžių balinimas: kada, kaip ir, apskritai, ar reikia?  (6)
2015 m. lapkričio 12 d. 00:01
Medžių balinimas jau seniai tapo pavasario talkos simboliu. Tradiciškai po visų tvarkymosi darbų išnešami kibirai su kalkėmis. Sniego baltumo medžių kamienai byloja, kad darbai baigti. Nenuostabu, kad daugelis medžių balinimą laiko išskirtinai dekoratyviniu darbu, nors iš tikrųjų tai itin svarbu medžio gyvenime.
Išsamiai apie tai, kaip įsirengti virtuvę mažoje patalpoje  (2)
2015 m. lapkričio 12 d. 00:01
Senų, sovietinių laikų statybos namų gyventojai yra priversti taikstytis su nepatogia ir maža virtuve. Žinoma, kai kurie šeimininkai nekreipia dėmesio į diskomfortą, bet jei miniatiūrinė patalpa tampa nuolatiniu nepasitenkinimo ir susierzinimo objektu, reikia skubiai kažką keisti. Juk virtuvė yra kulinarinių šedevrų kūrimo erdvė, o jei kuriame prislėgti, tai neabejotinai atsiliepia maisto skoniui ir kokybei.
Britiška estetika 44 kv. m. būste Vilniuje  (27)
2015 m. lapkričio 11 d. 00:01
Kadangi buto šeimininkas gyvena Londone, dalis daiktų ir motyvų į šiuos namus atkeliavo tiesiai iš Anglijos. Modernus britiškas stilius kuriamas derinant rudą, juodą ir baltą spalvas, metalo atspalvius bei solidžius pavienius elementus.
Kaip pasirūpinti sodo medeliais prieš žiemą
2015 m. lapkričio 11 d. 00:01
Sodo augalus pavasarį norime rasti sveikus, neapgraužtus, pasirengusius ir vėl auginti derlių. Tačiau tam reikia atsakingai pasiruošti jau rudenį. Gera žinia – tai padaryti nėra sudėtinga. Naudingais patarimais dalijasi Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės instituto mokslininkas dr. Juozas Lanauskas .