ManoNamai.lt

Kaip pasirinkti augalus gyvatvorei pagal aukštį
2015 m. gegužės 23 d. 00:00
Gyvatvorėms tinkamų augalų rūšių yra daugybė. Prieš renkantis reikėtų pasvarstyti, kokie labiau tiktų – vasaržaliai ar visžaliai, dideli ar maži, reti ar tankūs, žydintys, tiesiog lapuočiai ar turintys spyglius.
Apsiaustų medis: kabykla, kuri gali išlaikyti net 48 paltus
2015 m. gegužės 23 d. 00:00
Visi žinome, kad skandinavų dizainas yra humaniškas, besirūpinantis įvairiausiais mūsų poreikiais, tad kūrybiškai žvelgiantis net į ne pačius svarbiausius interjero elementus. Danų dizainerės Sidse Werner sukurta kabykla „Coat Tree“ tapo ne tik kultiniu dizaino objektu – tvirtinama, kad ji pajėgi didvyriškai išlaikyti net 48 sunkius paltus!
Konkursas "Inovatyvus vonios kambarys": balsuokite už geriausius  (1)
2015 m. gegužės 22 d. 07:07
Kas yra inovatyvi vonia ir kaip ją įsivaizduoja studentai interjero dizaineriai ir architektai? O kaip profesionalai? Į šiuos klausimus mėgino atsakyti konkursas "Inovatyvus vonios kambarys".
Idėjos, kaip įrengti namus Italijos provincijos stiliumi  (3)
2015 m. gegužės 22 d. 00:02
Italijos provincijos stilius tinka tiek oficialiai, tiek mažiau oficialiai aplinkai. Šiam stiliui 17-ame amžiuje padarė įtakos ispaniškas stilius, 18-ame amžiuje – prancūziškas stilius. Jį dažnai painioja su prancūzišku stiliumi, bet italų provinciško stiliaus baldai mažiau ornamentuoti. Itališkąjį stilių sunkoka apibrėžti, nes kiekvieno regiono stilių veikė įvairios tendencijos iš Europos. Iš esmės šio stiliaus baldai pritaikyti paprastesniam, lengvesniam gyvenimo būdui.
Gėlės balkone laistomos kitaip. Sužinokite, kaip  (2)
2015 m. gegužės 22 d. 00:02
Lauko vazonuose vešinčių augalų vandens poreikis labai skiriasi tiek nuo kambarinių, tiek nuo lysvėse augančių gėlių. Tinkamas laistymas svarbus, kad gėlės dekoratyviai atrodytų, gražiai žydėtų ir netgi būtų atsparios ligoms.
Viskas, ką būtina žinoti besirenkant gyvatvorę
2015 m. gegužės 21 d. 00:00
Žinovai sako, kad gera gyvatvorė saugo daug patikimiau nei įprasta tvora . Be to, ji atlieka ir daugiau funkcijų: įrėmina gėlių lysvę, baseino teritoriją, atskiria namą nuo ūkinių pastatų ar ženklina sodybos ribas, gali būti tiesiog sodą puošiantis elementas, poilsio vietų fonas.
Idėjos, kaip įsirengti terasą, balkoną ir kiemelį
2015 m. gegužės 20 d. 00:01
Vasarą išplėskite savo namų ribas – sukurkite jaukų ir stilingą kambarį... lauke. Plotelį po atviru dangumi, kad ir visai nedidelį.
Anksčiausiai pražystančios gėlės
2015 m. gegužės 19 d. 00:01
100 kv.m. butas, kuriame vyrauja prabangus minimalizmas  (34)
2015 m. gegužės 19 d. 00:01
Keturių asmenų šeimos butas Vilniuje nešokiruoja iššaukiančiais sprendimais, architektų Dmitrij Kudin ir Lauros Malcaitės kurto interjero įdomumas atsiskleidžia gerai apgalvotose detalėse. Butas buvo įrengtas rekonstravus mansardinį namo aukštą. Kadangi reikėjo kilstelti stogą, atsirado papildomos konstrukcijos, kurių buvo nuspręsta neslėpti. Taip prasiplėtė erdvė, o lubose kyšančios santvaros tapo dekoratyviu interjero elementu.
Efektyvus ir ekologiškas pastatų šiltinimas  (20)
2015 m. gegužės 18 d. 06:40
Pavasaris yra geras laikas ne tik pradėti statyti namą, tačiau ir susiskaičiuoti per žiemą išleistus pinigus šildymui. Pirmuoju atveju, reikia apsispręsti, kokiu būdu pasieksite reikalaujamas šilumines vertes, antruoju – ar tversite dar vieną šaltą ir brangią žiemą, ar visgi pagaliau apšiltinsite savo namą. Apšiltinimo medžiagų rinkoje šalia jau gana seniai žinomi ir naudojamų sprendimų - putų polistirolo ir mineralinės vatos, namų savininkai jau kuris laikas pastebi ir šiltinimui pasirenka ekovatą.
Valgomosios rūgštynės, špinatai ir špinatinės rūgštynės – kaip auginti
2015 m. gegužės 18 d. 00:00
Rūgštynės ir špinatinės rūgštynės yra lapinės daržovės , daug kuo jos panašios, bet turi ir skirtumų. Sužinokite, kokių.
6 drabužių lyginimo klaidos  (2)
2015 m. gegužės 17 d. 00:00
Išsamūs patarimai, kaip išsirinkti patalynės užvalkalus  (3)
2015 m. gegužės 17 d. 00:00
Kaip žinoma, trečdalį gyvenimo žmogus praleidžia lovoje, taigi patalynės užvalkalus reikia rinktis kruopščiai. Juk nuo miego kokybės priklauso nuotaika ir savijauta. Patalynės užvalkalai turi būti malonūs liesti, lengvai lygintis, greitai džiūti.
Kaip dezinfekuoti virtuvines kempines  (13)
2015 m. gegužės 16 d. 00:02
Kas nori plauti indus bakterijų pilna kempinėle? Dėl to šįkart patariame, kaip geriausia dezinfekuoti virtuvines kempines.
12 augalų, kuriems patinka pavėsis  (2)
2015 m. gegužės 16 d. 00:02
Pratiškai kiekviename sode yra plotelių, kur nuolat būna pavėsis. Šie 12 augalų mėgsta pavėsį, jiems nereikia saulės šviesos.
Jaukaus miegamojo paslaptis: 10 geriausių spalvinių derinių  (1)
2015 m. gegužės 15 d. 00:02
Spalvų paletė yra labai svarbi miegamajame, juk spalva veikia interjero atmosferą ir nuotaiką. Mes parinkome 10 geriausių palečių, kurios pavers miegamąjį kur kas jaukesniu. Dizainerių nuomone, tikrai jaukaus miegamojo paslaptis – sėkmingai parinkta spalvų gama. Juk būtent spalva sukuria interjero nuotaiką ir stilių. O tokiam svarbiam kambariui spalvos ir atspalviai turi būti parinkti ypatingai kruopščiai, kad interjero atmosfera būtų atpalaiduojanti ir patogi. Mes parinkome 10 geriausių spalvinių derinių miegamajam, kurie tikrai dovanos jums sveiką miegą.
Standartinis 10 arų sklypas: kaip sukurti estetiką  (38)
2015 m. gegužės 14 d. 00:02
Pradėjus apželdinti sklypą prie gyvenamojo namo svarbu ne tik pasirinkti patinkančius augalus ir juos pasodinus kruopščiai prižiūrėti – pirmiausia reikėtų suplanuoti erdvę ir suskirstyti ją zonomis. Taip bus lengviau sukurti estetišką, vientisą ir stilingą nuosavo namo aplinką.
Kaip pašalinti gelsvas baliklio paliktas dėmes  (2)
2015 m. gegužės 14 d. 00:02
Kaip žinia, gelsvas baliklio paliktas dėmes išnaikinti labai sunku, tačiau yra būdų, kaip atnaujinti drabužius ir kilimus per labai trumpą laiką. Gelsvas dėmes ant kilimų išvalyti nebus labai sunku, tačiau tos pačios dėmės kai kuriuose drabužių audiniuose gali pareikalauti daug daugiau pastangų.
50 kv.m. butas Vilniuje, kurio interjeras nustebins ne vieną  (91)
2015 m. gegužės 13 d. 00:00
Vilniaus Antakalnio mikrorajone esantį butą šeimininkų pora norėjo įsirengti originaliai ir jaukiai. Būsimieji gyventojai nebijojo ryškių spalvų ir netipinių sprendimų, tad dizainerė Ernesta Statkutė sukūrė šiuolaikišką jaunatvišką interjerą.
Dekoratyvinis vaismedžių formavimas: kriaušių palmetės
2015 m. gegužės 13 d. 00:00
Dekoratyvinis vaismedžių formavimas nėra naujiena, bet daugumai ko gero stinga gerų pavyzdžių ir trupučio žinių kaip tai padaryti. Tad patirtimi sutiko pasidalinti dr. Nobertas Uselis, LAMMC SDI, Sodininkystės technologijų skyriaus vyresnysis mokslo darbuotojas ir kriaušių sodo šeimininkas Rokas Amšiejus.
Išsamiai apie vejos auginimą ir įrengimą
2015 m. gegužės 12 d. 00:01
Erdvioje sodyboje žalia veja į vieną harmoningą visumą sujungia gėlynus, medžius, krūmus, kitus dekoratyvinius elementus ir visa tai patrauklu akiai bei sielai. Net ir nedideliame sodų bendrijos sklype dažnas miestietis aukoja braškių ar morkų lysvę tam, kad galėtų mėgautis vejos žaluma ar basas stovėdamas ant rasotos žolės pajustų nuostabią žemės jėgą. Veja gerina mikroklimatą, žolė valo ir gaivina aplinkos orą, sugeria triukšmą.
Mažas vonios kambarys: novatoriškos daiktų laikymo idėjos  (4)
2015 m. gegužės 12 d. 00:01
Vonios kambariai garsėja kaip ta namų vieta, kur nuolat trūksta vietos daiktams susidėti. Žinoma, kartais juos galima rekonstruoti, tačiau tai įmanoma tik turint nemenką pinigų sumą ir nebijant visų su tuo susijusių rūpesčių. Paprastai su ankštu vonios kambariu tenka susitaikyti, tačiau visuomet yra būdų, kaip jį paversti toleruotinu. Tereikia į situaciją pažvelgti novatoriškai ir rasti sprendimus, kurie leis išnaudoti kiekvieną centimetrą neužgriozdinant kambario.
Kaip teisingai parinkti spalvą miegamajam
2015 m. gegužės 11 d. 14:53
Visiems norisi, kad miegamajame viešpatautų jaukumas, komfortas – tai iš karto pataiso nuotaiką ryte. Sienų, baldų, aksesuarų spalva svarbi, juk nuo jos priklauso netgi kambaryje esančio žmogaus vidinė nuotaika.
Retai auginami serbentai: kaip sulaukti gausaus derliaus  (12)
2015 m. gegužės 11 d. 04:58
Sodyba ar sodas be juodųjų ir raudonųjų serbentų neįsivaizd u ojamas. Visur šie vaiskrūmiai auginami, nes veda vertingas sveikatai uogas. O pasisodinus ir auginant dar retai auginamus stambiauogius serbentus arba šiuos vaismedžius žaliomis uogomis, arba originalius jų hibridus, sodas taptų dar patrauklesnis ir spalvingesnis. Apie retai auginamus serbentus kalbiname brolių Edmundo ir Romo Vrublevskių medelyno savininką Romą Vrublevskį.
54 kv.m. butas patogiam dviejų žmonių gyvenimui Vilniaus senamiestyje  (26)
2015 m. gegužės 11 d. 00:00
Mėtomis ir gaivia žaluma dvelkiantis butas Vilniaus senamiestyje dar laukia savo šeimininkų, tačiau negyvenamos aplinkos šaltumo čia nesijaučia. Nors butas yra skirtas nuomai ir interjerą teko kurti įsivaizduojamiems gyventojams, „2XJ architektai“ komanda Jokūbas Jurgelis, Jurga Marcinauskaitė ir Jelena Liutvinienė interjere siekė sukurti pilnatvės ir užbaigtumo įspūdį.
Kuo grįsti takelius: skirtingų dangų pranašumai ir trūkumai  (3)
2015 m. gegužės 11 d. 00:00
Atėjus šiltajam sezonui, vis svarbesnis tampa trinkelių klausimas. Dažniausiai žmonės renkasi iš betoninių, natūralaus akmens, medinių ir klinkerio plytelių. Šiame straipsnyje bandysime atsakyti, kurios trinkelės gali būti geriausias pasirinkimas.
Pasidaryk pats: originali kepsninė – iš dujų baliono  (42)
2015 m. gegužės 8 d. 15:32
Lauko kepsnių sezonas įsibėgėja ir mūsų skaitytojas Gintautas iš Anykščių rajono dalijasi patirtimi, kaip iš panaudoto tuščio automobilinio dujų baliono pasigaminti originalią ir praktišką kepsninę savo sodybai.
Kuriame gėlyną – 3 ryškiaspalvių gėlių variantai
2015 m. gegužės 8 d. 00:00
Manote, nelabai originalu auginti bijūnus, nes tai senovinė kaimo darželių gėlė ? Ne visai taip – dabar galima pasisodinti netgi geltonžiedžių bijūnų – jie tai tikrai atrodo nekasdieniškai. Ir tokių įprastų gėlių, kaip flioksai ar viendienės, veislių dabar gausybė! Pasisodinti jų kerus visai nesudėtinga.
Beveik 50 kv.m. buto interjeras Vilniuje jaunai porai  (25)
2015 m. gegužės 7 d. 13:25
Naujos statybos daugiabutyje įrengtame nedideliame tipinio planavimo bute sukurtas interjeras atitinka humaniškos gyvenamosios erdvės principus: racionaliai suskirstytos funkcinės zonos, švelni monochromiška pastelinė spalvinė gama, natūralumo suteikianti medžio faktūros apdaila ir stilizuotas medžio motyvas kuria šiuolaikišką, stilingą, ramybe ir jaukumu dvelkiančią aplinką.