ManoNamai.lt

Specialistai pataria, kaip paruošti sienas dažymui
2015 m. kovo 4 d. 00:01
Patyrę dažymo meistrai lyg susitarę teigia, kad dažydami sienas, jų paruošimui užtruksite tris ketvirtadalius viso darbo laiko. Tokia reikšmė pagrindui tenka neatsitiktinai – pataupius ar patingėjus, dažai gali tik paryškinti nelygumus, paviršius gali pradėti trupėti ar atšokti. Kokius žingsnius reikia atlikti ir kam skirti didžiausią dėmesį, ManoNamai.lt pasiteiravo ekspetų.
Pavasariškas MANO NAMAI numeris padės pasiruošti Velykoms
2015 m. kovo 4 d. 00:01
Pagaliau ir pirmas šių metų pavasarinis žurnalo MANO NAMAI numeris. Be įprastinių rubrikų, šį mėnesį rasite puslapių, skirtų vienai laukiamiausių ir gražiausių pavasario švenčių – Velykoms.
Kaip susikurti svogūnų daržą plastiko butelyje  (16)
2015 m. kovo 3 d. 00:00
Ankstyvą pavasarį ne vienas ant palangės norime užauginti žalumynų, ypač populiaru daiginti svogūnų laiškus. Tačiau iš vandenyje pamerktų svogūnų galvų išaugusius laiškus galima vartoti vos dvi savaites – vėliau jiems ima trūkti maisto medžiagų, o štai pasodinti į žemę išlieka jie žali daug ilgiau ir nuolat užauga naujų. Skaitytojas Petras iš Molėtų raj. dalijasi gera idėja, kaip vienu metu ant palangės užauginti daug svogūnų neužimant daug vietos.
Pirties statymas: vidaus įrengimas 3 dalis  (6)
2015 m. kovo 2 d. 10:40
Žengus du žingsnius, labai svarbu tinkamai žengti ir paskutinį – kitaip puikus pasiruošimas gali būti veltui. Rašėme apie tai, kaip ko reikia norint pastatyti pirties pastatą, kaip išsirinkti krosnelę, o šį kartą ManoNamai.lt kalbinti ekspertai pateikia pagrindinius patarimus, kaip įrengti pirtį.
Kambariniai augalai pajuto pavasarį – kaip jais pasirūpinti
2015 m. kovo 2 d. 00:00
Kambariniai augalai nežino, ką rodo termometras už lango – jie artėjantį pavasarį pajunta gaudami vis daugiau saulės šviesos. Todėl prasikala nauji lapeliai, tįsta stiebai, kraunami žiedai – gėlės primena mums, kad metas jomis pasirūpinti.
Kovas ir balandis – metas auginti gėlių daigelius
2015 m. kovo 1 d. 00:00
Kovą ir net balandį, kol šalnos karts nuo karto skaudžiai krimsteli gležnus augalus, lauke sėti gėlių dar neverta. Bet namuose daigai jau gali augti, nes saulės šviesos pakanka: kai čia jų užsiauginame, gėlynas žiedais pasipuošia anksčiau.
Savaitgalio interjeras: vyriškas butas su ryškiomis, estetiškomis detalėmis  (11)
2015 m. vasario 28 d. 19:18
Iš šio interjero galime daug pasimokyti. Tarpusavyje derantys vienspalviai ir spalvingi motyvai, atsveriantys vienas kitą, sukuria harmoningą būsto veidą.
Kaip tinkamai laikyti vonios rankšluosčius
2015 m. vasario 28 d. 10:30
Dažniausiai pakabiname vonios rankšluostį ir pamirštame. Po dušo neretai paskubomis nusišluostome ir bet kaip pakabiname rankšluostį ar dar blogiau – jį tiesiog numetame.
4 receptų idėjos, kaip iš šiandienos valgio paruošti maistą rytojui
2015 m. vasario 28 d. 10:16
Kiekvieną mielą dieną šeimai gaminti pietus ir vakarienę galime ne kiekvienas. O jeigu ir galime, ar visada užtenka fantazijos, kuo pamaloninsime namiškius rytoj? Pamėginkite iš vakarienei skirto patiekalo likučių kitą dieną paruošti visiškai naują, vakar dienos valgio neprimenantį patiekalą.
Ar įmanoma aktyviai sėdėti?
2015 m. vasario 28 d. 00:00
Aktyvaus sėdėjimo koncepcijos šalininkai teigia, kad žmonės sukurti judėti, todėl įprastas sėdėjimas turi tapti judėjimu. Kokia siūloma išeitis? Tai pagal kūno padėtį judantys ir prisitaikantys baldai . Jie padeda išvengti nugaros skausmų, aktyvina kūno kraujotaką, be to, susikoncentruoti į darbą, aktyviai sėdint, tampa daug lengviau.
Vaismedžiai, kuriuos geriausia auginti mažose sodybose ar soduose  (13)
2015 m. vasario 27 d. 17:13
Mažose sodybose ar sodeliuose daugybės sodo augalų nepakanka vietos pasisodinti, todėl sodininkai ieško naujų galimybių ir idėjų, svajoja apie vaismedžius, kurių vaisių skonis patiktų kiekvienam šeimos nariui, o tuo pačiu augalai būtų ir dekoratyvūs – puoštų sodybą, sodą ar nedidelį plotelį prie namo. Norima, kad gėrybių nebūtų per mažai ir niekada per daug. Skaudu yra kibirais išmetinėti obuolių, slyvų perteklių, juolab kai po poros savaičių vėl kyla noras paskanauti šiltojo sezono gėrybių.
5 baldų dažymo klaidos
2015 m. vasario 27 d. 15:44
Patarimų, kaip dažyti baldus , netrūksta. O skaitytojams pateikiami keli įspėjimai, kokių klaidų nedaryti dažant baldus.
Pasistatę molinius namus įvardija jų privalumus ir trūkumus  (39)
2015 m. vasario 27 d. 09:26
Namai pastatyti naudojant molį ir šiaudus iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti egzotika, tačiau Lietuvoje kyla vis daugiau tokių namų. Ekologiškus namus pasistatę žmonės džiūgauja maža statybos kaina ir gyvenimu natūralioje aplinkoje, tačiau ekspertai įžvelgia tokios statybos trūkumų.
Žiemą žydėjusios gėlės turi pailsėti
2015 m. vasario 27 d. 08:00
Ne visi augalai paklūsta gamtos ritmui ir žiedus krauna tada, kai saulė vis aukščiau kopia dangumi. Yra tokių, kurių spalvingi žiedai skaidrino trumpas žiemos dienas, tad dabar jie nusipelno poilsio.
Futbolo aistruoliams – tiesioginės A lygos transliacijos per DELFI TV  (14)
2015 m. vasario 26 d. 10:25
Pagrindinis naujienų portalas DELFI palaiko Lietuvos futbolą, todėl nuo šiol populiariausiai pasaulyje sporto šakai bus skiriama daugiau dėmesio. Šį sezoną specialioje DELFI TV platformoje futbolo sirgaliai turės galimybę stebėti net 180 tiesioginių „SMScredit.lt A lygos“ futbolo rungtynių!
Kaip neparduoti būsto: prasčiausių parduodamų būstų nuotraukų kolekcija
2015 m. vasario 26 d. 01:00
Šiose nuotraukose – būstai su keisčiausiais spalvų deriniais, neįprasčiausiai išdėstytais baldas ir netgi gyvūnais. Kyla klausimas, kaip savininkai juos parduos.
Kas geriau vidinėms sienoms: tinkavimas ar gipso kartono lakštai?  (37)
2015 m. vasario 26 d. 00:02
Daugybė žmonių statydami ar renovuodami savo namus dažnai daug nemąsto apie vieną labai svarbų aspektą – kaip dengti vidines sienas. Tūkstantmečius gyvavęs tinkavimas jau nebėra vienintelė alternatyva. Dabar vietoj ilgo laukimo, kol išdžius nutinkuotos sienos, galima rinktis greitesnį ir paprastesnį būdą – montuoti gipso kartono lakštus. Tačiau ar šis būdas geresnis? Ekspertų nuomone abu šie metodai turi tiek privalumų, tiek trūkumų.
Kas patogiau – vieno aukšto ar dviaukštis namas?  (96)
2015 m. vasario 25 d. 10:21
Statydami svajonių namus, jeigu galimybės leistų, dažnas iš mūsų įsirengtų bent jau pilį, kur atvykusiems svečiams būtų galima išskirti kelis kambarius, o saulėtais rytais mėgautis pusryčiais kur nors bokšto viršuje. Tačiau praktiškai tai įvertinę (dažniausiai lemia šildymo kaina bei faktas, kad tektų samdyti nemažai aptarnaujančio personalo), apsistojame ties 1-3 aukštų namais. Namo aukštingumo pasirinkimą lemia keli svarbūs veiksniai, tokie kaip turimo sklypo plotas ir name gyvenančių asmenų skaičius, tačiau jeigu galite laisvai rinktis, ar reikėtų mąstyti apie vienaaukščio namo statybas?
DELFI kilstelėjo lankomumo kartelę: sausį pasiektas visų laikų rekordas  (34)
2015 m. vasario 25 d. 09:52
Šiemet sausį DELFI pasiekė naują visų laikų lankomumo rekordą: pirmąjį metų mėnesį tinklalapį skaitė daugiau nei 1,22 mln. lankytojų.
Kaip genėti kambarinius augalus
2015 m. vasario 25 d. 04:48
Ne tik mums, žmonėms, dėl dailios išvaizdos tenka pavargti. Kad gėlė įgautų norimą formą, jos augimas turėtų būti valdomas. Tai darome genėdami augalus. Nuo jo didele dalimi priklausys jų dekoratyvumas – žiedų gausa ir lapijos tankumas.
Naujausios šio pavasario dizaino tendencijos
2015 m. vasario 25 d. 00:00
Vis labiau artėjant pavasariui daugelis iš mūsų ketina perdekoruoti ar bent įnešti šiltos ir linksmesnės nuotaikos į namus. Tai pereinamasis periodas tarp ilgų žiemos vakarų, kai tiek daug laiko jaukiai praleidžiame viduje ir tarp sezono, kada stengiamės kuo ilgiau užsibūti lauke. Lyg norėdami paspartinti ir prisivilioti spalvingą pavasarį, vis labiau dairomės į ryškesnes ir žaismingesnes spalvas, skirtingas, bei šviesesnes medžiagas mūsų namams. Norintiems keisti namų nuotaika stilingai rekomenduoju atkreipti dėmesį į keletą šį sezoną populiarių elementų.
Kraštovaizdžio specialistė pataria, kaip pasirinkti šiltnamį  (7)
2015 m. vasario 24 d. 08:40
Kokį šiltnamį statyti, kokio dydžio, kaip jį patogiai įsirengti, į ką verta investuoti, pataria modernių apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ lektorė Ingė Auželienė .
Ką daryti, jei jūsų turtą supa sausi ir supuvę medžiai  (1)
2015 m. vasario 24 d. 08:00
Seni, išdžiūvę ar iš vidaus supuvę medžiai kelia grėsmę ne tik žmogaus gyvybei bet ir turtui. Todėl patartina laiku juos genėti arba nupjauti, kad išvengtume didesnių nuostolių. Daugiausia nelaimių nutinka tada, kai žmonės per daug pasitikėdami savo jėgomis ir surasta įranga pradeda atlikti tokius darbus patys. Tokių medžių pjovimas sunkus ir daug atsakomybės reikalaujantis darbas. Todėl šiuos darbus palikite profesionalams arboristams.
Renkamės individualiai kurtus baldus – kaip nepadaryti klaidų VIDEO
2015 m. vasario 24 d. 07:50
Nestandartinis individualiai gaminamas baldas susideda iš kur kas daugiau paslaugų, nei galima tikėtis. Dažniausiai įsivaizduojamas ne pats baldas, o pakitusi erdvė , kurios dalimi šis baldas tampa: siena durelių, nuo vienos sienos iki kitos besitęsianti stalčių eilė, nišoje slankiojančios durys ar lentynų ir durelių visuma... Visa tai galite susikurti ir savo namuose, įvertindami nestandartinius, prie individualios erdvės pritaikytus, baldus. Ar žinote, kaip juos tinkamiausiai pasirinkti?
70 kv.m. butas Vilniuje: aštuntojo dešimtmečio stilius ir prikelti praėjusio amžiaus baldai  (105)
2015 m. vasario 23 d. 08:30
Kone prieš metus naujos statybos name, Vilniaus Naujamiesčio rajone, butą įsigijusi jauna šeima ir pati stebėjosi, kaip dizaino sprendimai, baldai ir net aksesuarai tarsi patys susirado namus: paveldėti ir antram gyvenimui prikelti praėjusio amžiaus pabaigos baldai, atsitiktinai rasti ar specialiai ieškoti to laikmečio dekoro elementai bei aksesuarai, pačių pasigaminti baldai ir net naujai pirkti daiktai gražiai sugulė į namų interjerą, dvelkiantį madingu aštuntojo dešimtmečio retro stiliumi...
Keletas paprastų gudrybių, kaip pražydinti svogūnines gėles
2015 m. vasario 23 d. 08:00
Dabar apsilankius parduotuvėse galima įsigyti svogūninių gėlių. Pateikiame keletą paprastų patarimų, kurie pravers, jei mėgstate padabinti namus narcizais ar kitomis svogūninėmis gėlėmis .
Kodėl rasoja langai ir kaip su tuo kovoti  (13)
2015 m. vasario 22 d. 09:52
Su langų rasojimu susiduria dažnas, vos pakeitęs senus medinius langus į plastikinius ir sulaukęs šildymo sezono. Ši problema ne tik mažina matomumą, dienos šviesos pralaidumo savybes, tačiau ir sukuria daug akivaizdesnes praktines problemas – vanduo , subėgęs ant palangės arba šlapios užuolaidos tikrai neprideda džiaugsmo dėl aukštesnės temperatūros patalpoje.