mandagumas

B. Ropė. Rusiškas eksporto testas Europos vienybei  (14)
2015 m. kovo 23 d. 11:00
Viena pamatinių Europos Sąjungos vertybių yra solidarumas. Turtingųjų ir ne tokių turtingų valstybių narių solidarumu yra pagrįsta Sanglaudos politika. Suvokimu, kad tik kartu galime rasti atsaką į kylančius globalius iššūkius - Bendroji užsienio ir saugumo politika.
Kaip bendrauti su japonais: lietuvės patirtis  (7)
2015 m. kovo 11 d. 13:43
Japonijos įmonės į verslo susitikimus su užsieniečiais siunčia darbuotojus, kurie yra gerai išmokyti ir laisvai šneka angliškai. Todėl klientai, pamatę taip laisvai bendraujančius atstovus, kurie puikiai reiškia mintis ir veda pokalbį, greitai pamiršta, kur yra, ir pasijunta kaip namie.
Emigrantas – apie šalį, kur minimalus atlyginimas 3,8 tūkst. eurų, bet atrodyti turtingam – nemadinga  (249)
2015 m. kovo 9 d. 17:31
Šveicarijoje kainos – žvėriškos, tačiau minimali alga – 3800 eurų, maistas – palyginti pigus, vieno kambario butą galima išsinuomoti už 1000 eurų, o mokesčiai už komunalines paslaugas tokie menki, kad į juos net nežiūrima kaip į apčiuopiamą išlaidų dalį.
Skaitytojas nufilmavo: BMW manevras dviem žmonėms galėjo kainuoti gyvybę  (207)
2015 m. kovo 7 d. 23:15
Šeštadienį Vilniuje DELFI skaitytojas nufilmavo vaizdą, kai taisyklėms akivaizdžiai nepaklūstantis BMW vairuotojas ar vairuotoja tik žmonių reakcijos dėka jų nesužalojo ar neužmušė.
Palygino vairuotojus: Vilniuje – greiti ir įsiutę, kitur – nemandagūs  (65)
2015 m. vasario 24 d. 09:46
Dėl eismo nelaimių valstybė kasmet patiria daugiau kaip 1 milijardą litų arba maždaug 360 milijonų eurų nuostolių. Daugiausia avarijų įvyksta miestuose. Apklausa parodė, kad miestuose vairuotojai pykčio patiria 10 kartų dažniau nei užmiestyje. Ar tikrai miestuose važinėja tik greiti ir įsiutę? Kuo skiriasi didmiesčių ir mažesnių miestų ir miestelių vairavimo kultūra?
Kaip išmokti valdyti pyktį  (28)
2015 m. sausio 18 d. 11:02
Tai, kaip valdome savo emocijas, žinoma, ir pyktį, labai stipriai susiję su kultūra, kurioje gyvename, pavyzdžiui, Argentinoje žmonės pyktį išreiškia labai garsiai, atvirai, sprogsta nuo emocijų gausos, o anglams būdingas įmantrus mandagumas, sako argentinietis psichoterapeutas Eduardas Keeganas.
Per kruviną incidentą ukrainietę išgelbėjo atsitiktinumas: jeigu būčiau atsisėdusi, būčiau mirusi  (143)
2015 m. sausio 15 d. 19:17
Olgą Kukuniuk išgelbėjo paprasčiausias mandagumas – jaunas vaikinas jai pasiūlė vietą autobuse, kuriuo ukrainiečių pensininkai važiavo ieškoti savo užtarnautų išmokų, bet moteris atsisakė ir liko stovėti.
Prancūzijoje apsigyvenusi Odeta - atvirai apie erzinančias vietinių savybes ir galimybes čia pritapti užsieniečiui  (9)
2015 m. sausio 15 d. 10:13
„Savęs emigrante net nelaikau. Aš sau esu europietė“, - taip teigia iš Alytaus kilusi Odeta Vilkišiūtė, jau daugiau, nei 2 metus gyvenanti Prancūzijos vakaruose esančiame Nanto mieste. Būtent čia 24 metų Odeta planuoja ir savo žurnalistinę karjerą. Puikiai prancūzų kalbą išmananti mergina, rinkdamasi tarp žurnalistikos ir informacijos mokslų Lietuvoje ir Prancūzijoje, apsisprendė tolimesnę ateitį kurti užsienyje.
Astrologė Lana: kokie bus 2015-ieji, Ožkos metai, kiekvienam Zodiako ženklui  (6)
2014 m. gruodžio 30 d. 00:00
Medinės žaliosios Ožkos karaliavimo metai turėtų būti džiaugsmingesni ir stabilesni nei praėjusieji – Arklio. 2015-ieji sėkmingi energingiems, komunikabiliems ir mokantiems bendradarbiauti žmonėms. Jūsų raktas į sėkmę bus mandagumas, draugiškumas, punktualumas ir darbštumas.
V. Putino karinė retorika: dešimt svarbiausių frazių  (355)
2014 m. gruodžio 6 d. 22:37
Nuo pat kovo mėnesį vykusios Krymo aneksijos Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas naudojo stiprią retoriką, kad įkvėptų nacionalistinius jausmus rusams ir kartu skatintų prorusiškus separatistus Rytų Ukrainoje .
Viena Japonijoje: ką patyriau kitoje pasaulio pusėje  (59)
2014 m. gruodžio 6 d. 09:50
Apie kelionę į Japoniją jau seniai mąsčiau, tačiau vis atbaidydavo kelionių agentūrų organizuojamų ekskursijų kainos. Šiais metais nusprendžiau susidėlioti kelionės maršrutą pati ir įsitikinau, kad turbūt asmeniškai organizuota kelionė yra netgi įdomesnė bei, žinoma, pigesnė. Dabar galiu pasidalinti savo įspūdžiais bei išmoktomis pamokomis keliaujant į tekančios saulės šalį.
Ištekėjo už prancūzo: ačiū dievui, nemokėjau kalbos  (185)
2014 m. gruodžio 5 d. 16:04
„Ačiū dievui, kad iš pradžių nemokėjau prancūzų kalbos. Savo tiesmukiškumu anuomet būčiau atbaidžiusi žmones.“ – linksmai sako Snieguolė Breunterch, dabar jau ketverius metus gyvenanti netoli Atlanto vandenyno, mažame Biscarrosse miestelyje pietvakarių Prancūzijoje.
A. Smetonos laikų patarimai merginoms: kas yra geriausia vyro pritraukimo meškerė  (281)
2014 m. lapkričio 16 d. 00:07
Mergina turi būti linksmutis ir geras sutvėrimėlis. Ji neprivalo su nepasitikėjimu žvelgti į pasaulį ir jame gyvenančius žmones.
Romos gidas
2014 m. lapkričio 8 d. 08:37
Italijos sostinė - jau 3000 metų gyvuojantis miestas, kuris visą savo istorinę naštą geba nešti su la dolce vita lengvumu širdyje. Be to, mieste kartu su kaimo vietovėse jaučiamu žmonių artumu sudera kultūriniai Europietiško didmiesčio ypatumai. Roma – tikras kultūrų plakinys: antikiniai griuvėsiai ir ankstyvosios krikščionybės šventovės stovi šalia (o gal glūdi po?) renesansiniais rūmais ir barokiniais fontanais.
Vyro atsakas turtuolių ieškančioms: nusileiskit ant žemės  (569)
2014 m. spalio 28 d. 15:55
Perskaičiau DELFI du straipsnius: apie apsaugininką vaikiną , ieškantį tokios pat „nieko negalinčios pasiūlyti merginos“, ir merginos atsaką . Nesusilaikiau, todėl rašau ir manau, kad viešas atsakymas tiek merginai, tiek vaikinui turėtų būti paviešintas.
Labiausiai erzinantys dalykai, kuriuos daro žmonės oro uostuose  (53)
2014 m. spalio 18 d. 08:00
Su baisingai erzinančiais keleivių lėktuvuose įpročiais, tokiais kaip nagų karpymas skrydžio metu ar agresyvus stumdymasis alkūne per atramą, turbūt esame susidūrę ne vienas, rašo vyresnioji prodiuserė Karla Cripps iš " CNN Travel ".
Didvyriškai tardymus atlaikiusi ukrainietė perduota Maskvai: įsivaizduoju, kas ten manęs laukia  (81)
2014 m. spalio 14 d. 11:15
Ukrainos lakūnė, kuri prieš dešimt dienų buvo atvežta iš Voronežo į Maskvą, kur Serbskio vardo teismo psichiatrijos institute jai bus atliekama psichiatrijos ekspertizė, papasakojo žurnalistei Zojai Svetovai apie savo gyvenimą tardymo izoliatoriuje. Apie tai rašo „Otkrytaja Rosija“.
Astrologė Rima: tiems, kas jau pavargo nuo kategoriškumo ir priekabių
2014 m. rugsėjo 2 d. 00:00
Merkurijus Svarsyklėmis keliauja nuo rugsėjo 02 d. iki 27 d.
Artėjant rudens sezonui - „Velomaratono“ patarimai dviratininkams
2014 m. rugpjūčio 23 d. 12:31
Nors vasaros laisvalaikio malonumai netruks pasibaigti, dviračių entuziastai dar keletą mėnesių neskubės slėpti savo transporto priemonių. Keičiantis sezonui „ Velomaratonas “ primena, kad dviratį, kaip ir automobilį, taip pat būtina pasitikrinti ir atitinkamai juos paruošti vėlyviems rudens pasivažinėjimams.
Patarimai dviratininkams: ką daryti, kad dviratis tarnautų kuo ilgiau  (11)
2014 m. rugpjūčio 23 d. 12:02
Nors vasaros laisvalaikio malonumai netruks pasibaigti, dviračių entuziastai dar keletą mėnesių neskubės slėpti savo transporto priemonių.
Penktasis „Karklė Live Music Beach“ – su 15 tūkst. dalyvių bendruomene  (9)
2014 m. rugpjūčio 14 d. 13:30
Tai, dėl ko atkakliai dirbta visus metus, kartu su ryškiausių Lietuvos ir užsienio atlikėjų muzika Baltijos pakrantėje išsiverš jau rytoj, rugpjūčio 15 d. Visą Žolinių savaitgalį Pajūrio regioninis parkas bus kryptis Nr.1, nes čia jau penktą kartą oš festivalis „ Karklė Live Music Beach “ – dar galingesnis, dar spalvingesnis nei bet kada iki šiol!
Vyro išpažintis: esu alkoholikas, ar turėčiau mesti merginą, kad ji nekentėtų?  (150)
2014 m. rugpjūčio 10 d. 21:51
Perskaičiau jūsų straipsni delfi.lt ir supratau, kad žaidžiu taip vadinamą „alkoholiko žaidimą“. Labai liūdna pasidarė, kad kartu su savimi traukiu žemyn žmogų, kurį tikrai myliu. Pradėjau vartoti alkoholį nuo 14 metų, tikiu, kad esu priklausomas...
Keli patarimai siekiantiems sudaryti gerą įspūdį  (39)
2014 m. rugpjūčio 3 d. 20:03
Verslo įvaizdžio konsultantė, knygos „Dalykinės išvaizdos vadovas“ autorė Alvyda Jasilionytė dalija patarimus aprangos klausimais.
A. Bilotaitė. Valstybės tarnybai irgi reikia „slapto pirkėjo“?  (45)
2014 m. liepos 24 d. 10:10
Ir prezidentės, ir premjero lūpose pastaruoju metu vėl skambėjo žinia, kad korupcija yra viena didžiausių Lietuvos problemų, kaip žinia, labiausiai jaučiama gydymo įstaigose ir savivaldos institucijose. Daug mažiau aptariama, tačiau nuolatos sutinkama problema yra ir nepagarbus, neretai ir neetiškas biurokratų elgesys su besikreipiančiais piliečiais.
Vilnietės į vandenį brenda ir be liemenėlės  (239)
2014 m. liepos 14 d. 09:13
Karščiais besimėgaujantys vilniečiai noriai apgulė sostinėje esančius paplūdimius. Tačiau besimėgaujant vasaros džiaugsmais neretai pamirštamas elementarus mandagumas.
4 mobiliojo telefono etiketo klaidos, kurias darote kasdien  (22)
2014 m. liepos 12 d. 00:02
Kaimynas lėktuve kalbėjo mobiliuoju telefonu ir akivaizdžiai nervinosi. „Man nerūpi, ką jis galvoja, – griežtai pareiškė jis. – Pasakyk, kad pasiūlymo man reikia ryt ryte lygiai 9 valandą.“ Jo tirada truko 15 minučių, kol stiuardesė nepaprašė išjungti mobiliųjų prietaisų, ir netgi po to tris kartus paprašė jo išjungti mobilųjį telefoną. Norėčiau pasakyti, kad tai tebuvo nemalonus nutikimas, tačiau negaliu, rašo  www.entrepreneur.com autorė.
Vaikai viešumoje : blogos tėvų ir aplinkinių reakcijos  (24)
2014 m. liepos 2 d. 00:00
Vestuvių sveikintojų minioje išdygsta trimetė pyplė ir tyčia užmina ant žolės atsargiai padėtą puokštę. Sveikintojai sulaiko kvapą, tėvai apsimeta, kad nieko neįvyko. Kartais, stebint tokias situacijas, kyla klausimas – kur laikyti vaikus, kad jie nepiktintų visuomenės? Būna ir atvirkščiai – kyla klausimas, kodėl visuomenei taip trukdo mažas verkiantis vaikas lėktuve, nors po langais geriantiems ir dainuojantiems kaimynams ji tolerantiška?
Esi emigrantas? Odontologui moki daugiau  (89)
2014 m. birželio 30 d. 15:53
Paskutinį kartą į Lietuvą buvau grįžusi dar šį pavasarį. Iš anksto buvo sutartas vizitas pas odontologą ir tuo pačiu galvojau pasitikrinti sveikatą vietinėje poliklinikoje, pasidaryti keletą kraujo tyrimų ir, žinoma, aplankyti tėvus ir draugus.
Azerbaidžanietis: keista, kad čia neįprasta užleisti vietą jaunoms merginoms  (56)
2014 m. birželio 29 d. 09:00
Vieniems studijos Lietuvoje atrodo nepakankamai geros, o kitiems - kaip tik žadančios daug perspektyvų. Toghrul Sabzaliyev – iš Azerbaidžano kilęs vaikinas, dvejus metus studijuojantis vadybą KTU Ekonomikos ir verslo fakultete. Jis džiaugiasi savo pasirinkimu ir mato daug galimybių ateityje.