mandagumas

A. Tapinas. Referendumo Lietuvoje metinės: žydomasonų ir reptilijanų pergalė  (491)
2015 m. liepos 7 d. 11:10
Kai įvairūs anoniminiai komentatoriai bet kuriame straipsnyje man vis primena, ką aš dariau praėjusią vasarą, o susirūpinę „analitikai“ paraštėse diagnozuoja naujus sindromus , galiu tik pasidžiaugti, jog nedidelis mano indėlis į valstybės pergalę vis dar prisimenamas geru žodžiu.
Vienišės dienoraštis: atvirumo valandėlė su silikono karaliene
2015 m. liepos 3 d. 14:39
Kornelija - COSMO žurnalo skaitytojoms jau puikiai pažįstama vienišė, kiekvieną mėnesį atvirai pasakojanti intymiausias savo gyvenimo detales. Naujausius Kornelijos meilės nuotykius skaityk žurnale, o dabar... Viskas nuo pradžių.
Kartais prancūzai yra per griežti tėvai
2015 m. liepos 3 d. 00:00
Knygą apie prancūzų vaikų auklėjimą parašiusi amerikietė žurnalistė ir rašytoja Pamela Druckerman (44 m.) sulaukė šlovės, kokios net nesitikėjo. Žurnalistė Vita susitiko su autore madingame Paryžiaus Marė kvartale – šio kavinėse Pamela mėgsta rašyti – ir pabandė išsiaiškinti, kokie gi yra to auklėjimo ypatumai.
R. Valatka. Jei tu lietuviškas chamas, atplauk balta Pieno įstatymo puta  (368)
2015 m. birželio 28 d. 18:05
JAV Aukščiausias Teismas visoje Amerikoje legalizavo vyro santuoką su vyru ir moters – su moterimi. Seimo dauguma 69-ąjį kartą pabijojo legalizuoti net w, x ir q raideles lenkų ir svetur nutekėjusių tautinių moterų pasuose. Užtat priėmė įstatymą, kuriuo pieno perdirbėjams uždrausta pirkti žaliavos užsienyje, jei tik Lietuvoje liko nesupirktas nors vienas tautinio pieno lašas.
Gruzinė Lietuvą įsimylėjo iš pirmo žvilgsnio  (14)
2015 m. birželio 13 d. 00:00
„Kad iš tiesų vykstu į Lietuvą, patikėjau tik tada, kai išlipau iš lėktuvo Vilniuje“, – šypsosi Nata Aspanidze. Septyniolik­metė gruzinė tapo šių metų pradžioje surengtos viktorinos apie mūsų šalį nugalėtoja ir pelnė pagrindinį prizą – kelionę į Lietuvą. Natą atlydėjo vyresnioji sesuo Anano. Jau po pirmosios viešnagės dienos emocingosios gruzinės kartojo: „Mylime Vilnių, mylime Lietuvą.“
Laikinojoje sostinėje apsilankiusią vilnietę nustebino kauniečių elgesys  (131)
2015 m. gegužės 29 d. 10:34
Niekam ne paslaptis, kad Vilniaus ir Kauno gyventojai nevengia pakritikuoti ar pasišaipyti iš vienas kito gimtojo miesto. Vis dėlto, taip yra ne visada – į DELFI kreipėsi skaitytoja, kuri, gyvendama Vilniuje, panoro padėkoti laikinosios sostinės gyventojams. Ją nustebino kauniečių mandagumas, kuriuo jie, pasak moters, lenkia vilniečius.
Dirbo prekybos centre – papasakojo, kada ten užverda pragaras  (192)
2015 m. gegužės 27 d. 14:04
Man irgi teko darbuotis kasininke viename didžiausių Lietuvos prekybos tinklų. Tai yra darbas, kurio nelinkėčiau niekam. Visų pirma, dauguma (tenka džiaugtis, kad ne kiekvienas) pirkėjų žiūri į tave kaip į visišką visuomenės dugną, su kuriuo gali elgtis iš esmės kaip nori.
Europos kartingo čempionatas: lietuvių nuotykiai Italijoje
2015 m. balandžio 28 d. 16:43
30 valandų kelionės komandos mikroautobusu, geriausi Europos kartingų meistrai, italų kalbos pamokos ir kasdienė kova dėl šimtųjų sekundės. Taip pirmą Europos kartingo čempionato etapą, balandžio 15-19 dienomis vykusį Italijos Sarno lenktynių trasoje prisimena vienas ryškiausių Lietuvos kartingo meistrų – kaunietis Paulius Paškevičius , atstovaujantis komandai „Paske Racing“.
Genai ar auklėjimas lemia, koks bus vaikas?  (24)
2015 m. balandžio 23 d. 00:00
Laukdami mažylio tėvai dažnai bando įsivaizduoti, koks jis bus: mielas, draugiškas, paklusnus, o gal agresyvus ir piktas? Kokia bus jo išvaizda? Įrodyta, kad žmogaus genai atsakingi už daugiau nei 50 % charakterio savybių. Likusią dalį lemia aplinka ir auklėjimas . Taigi į ką mažylis bus panašus išoriškai, priklauso nuo genų.
E. Malūkas. Vis tolyn į fantazijų pasaulį  (5)
2015 m. balandžio 22 d. 16:07
Tęsiame rašytojo Edmundo Malūko dienoraščio pasakojimus apie Mamą.
Kokia taktika įstrigus spūstyse labiausiai pasiteisina?  (1)
2015 m. balandžio 20 d. 12:08
Į spūstis tenka pakliūti bene kiekvienam vairuotojui, tačiau ne visus erzina pačios spūstys – dauguma į jas papuolančių būna nepatenkinti dėl to, kaip elgiasi kiti. Patys pralaukę ne vieną minutę, vairuotojai kitiems kelią užleistų tik tuomet, jei šie būtų mandagus, o ne įžūliai lįstų ir bandytų pravažiuoti, atskleidė transporto portalo Autogidas.lt atliktas tyrimas.
Vyrų tipas , kurie greitai gali išnykti  (5)
2015 m. balandžio 8 d. 00:00
Savaitgalį įšokau į vyninę, vyras padėjo man nusivilkti paltą, atitraukė kėdę nuo stalo – ir iškart pajutome keletą nepritariančių žvilgsnių. Anksčiau į džentelmeniškumo ženklus žmonės spoksojo pavydžiai, o dabar, kai feministų forumuose verda mūšiai už tai, kad moterims nereikia pasenusių globėjiškų gestų, atsiranda kitokių požiūrių. Gal reikia keisti etiketo knygas?
B. Ropė. Rusiškas eksporto testas Europos vienybei  (14)
2015 m. kovo 23 d. 11:00
Viena pamatinių Europos Sąjungos vertybių yra solidarumas. Turtingųjų ir ne tokių turtingų valstybių narių solidarumu yra pagrįsta Sanglaudos politika. Suvokimu, kad tik kartu galime rasti atsaką į kylančius globalius iššūkius - Bendroji užsienio ir saugumo politika.
Kaip bendrauti su japonais: lietuvės patirtis  (7)
2015 m. kovo 11 d. 13:43
Japonijos įmonės į verslo susitikimus su užsieniečiais siunčia darbuotojus, kurie yra gerai išmokyti ir laisvai šneka angliškai. Todėl klientai, pamatę taip laisvai bendraujančius atstovus, kurie puikiai reiškia mintis ir veda pokalbį, greitai pamiršta, kur yra, ir pasijunta kaip namie.
Emigrantas – apie šalį, kur minimalus atlyginimas 3,8 tūkst. eurų, bet atrodyti turtingam – nemadinga  (249)
2015 m. kovo 9 d. 17:31
Šveicarijoje kainos – žvėriškos, tačiau minimali alga – 3800 eurų, maistas – palyginti pigus, vieno kambario butą galima išsinuomoti už 1000 eurų, o mokesčiai už komunalines paslaugas tokie menki, kad į juos net nežiūrima kaip į apčiuopiamą išlaidų dalį.
Skaitytojas nufilmavo: BMW manevras dviem žmonėms galėjo kainuoti gyvybę  (207)
2015 m. kovo 7 d. 23:15
Šeštadienį Vilniuje DELFI skaitytojas nufilmavo vaizdą, kai taisyklėms akivaizdžiai nepaklūstantis BMW vairuotojas ar vairuotoja tik žmonių reakcijos dėka jų nesužalojo ar neužmušė.
Palygino vairuotojus: Vilniuje – greiti ir įsiutę, kitur – nemandagūs  (65)
2015 m. vasario 24 d. 09:46
Dėl eismo nelaimių valstybė kasmet patiria daugiau kaip 1 milijardą litų arba maždaug 360 milijonų eurų nuostolių. Daugiausia avarijų įvyksta miestuose. Apklausa parodė, kad miestuose vairuotojai pykčio patiria 10 kartų dažniau nei užmiestyje. Ar tikrai miestuose važinėja tik greiti ir įsiutę? Kuo skiriasi didmiesčių ir mažesnių miestų ir miestelių vairavimo kultūra?
Kaip išmokti valdyti pyktį  (28)
2015 m. sausio 18 d. 11:02
Tai, kaip valdome savo emocijas, žinoma, ir pyktį, labai stipriai susiję su kultūra, kurioje gyvename, pavyzdžiui, Argentinoje žmonės pyktį išreiškia labai garsiai, atvirai, sprogsta nuo emocijų gausos, o anglams būdingas įmantrus mandagumas, sako argentinietis psichoterapeutas Eduardas Keeganas.
Per kruviną incidentą ukrainietę išgelbėjo atsitiktinumas: jeigu būčiau atsisėdusi, būčiau mirusi  (143)
2015 m. sausio 15 d. 19:17
Olgą Kukuniuk išgelbėjo paprasčiausias mandagumas – jaunas vaikinas jai pasiūlė vietą autobuse, kuriuo ukrainiečių pensininkai važiavo ieškoti savo užtarnautų išmokų, bet moteris atsisakė ir liko stovėti.
Prancūzijoje apsigyvenusi Odeta - atvirai apie erzinančias vietinių savybes ir galimybes čia pritapti užsieniečiui  (9)
2015 m. sausio 15 d. 10:13
„Savęs emigrante net nelaikau. Aš sau esu europietė“, - taip teigia iš Alytaus kilusi Odeta Vilkišiūtė, jau daugiau, nei 2 metus gyvenanti Prancūzijos vakaruose esančiame Nanto mieste. Būtent čia 24 metų Odeta planuoja ir savo žurnalistinę karjerą. Puikiai prancūzų kalbą išmananti mergina, rinkdamasi tarp žurnalistikos ir informacijos mokslų Lietuvoje ir Prancūzijoje, apsisprendė tolimesnę ateitį kurti užsienyje.
Astrologė Lana: kokie bus 2015-ieji, Ožkos metai, kiekvienam Zodiako ženklui  (6)
2014 m. gruodžio 30 d. 00:00
Medinės žaliosios Ožkos karaliavimo metai turėtų būti džiaugsmingesni ir stabilesni nei praėjusieji – Arklio. 2015-ieji sėkmingi energingiems, komunikabiliems ir mokantiems bendradarbiauti žmonėms. Jūsų raktas į sėkmę bus mandagumas, draugiškumas, punktualumas ir darbštumas.
V. Putino karinė retorika: dešimt svarbiausių frazių  (355)
2014 m. gruodžio 6 d. 22:37
Nuo pat kovo mėnesį vykusios Krymo aneksijos Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas naudojo stiprią retoriką, kad įkvėptų nacionalistinius jausmus rusams ir kartu skatintų prorusiškus separatistus Rytų Ukrainoje .
Viena Japonijoje: ką patyriau kitoje pasaulio pusėje  (59)
2014 m. gruodžio 6 d. 09:50
Apie kelionę į Japoniją jau seniai mąsčiau, tačiau vis atbaidydavo kelionių agentūrų organizuojamų ekskursijų kainos. Šiais metais nusprendžiau susidėlioti kelionės maršrutą pati ir įsitikinau, kad turbūt asmeniškai organizuota kelionė yra netgi įdomesnė bei, žinoma, pigesnė. Dabar galiu pasidalinti savo įspūdžiais bei išmoktomis pamokomis keliaujant į tekančios saulės šalį.
Ištekėjo už prancūzo: ačiū dievui, nemokėjau kalbos  (185)
2014 m. gruodžio 5 d. 16:04
„Ačiū dievui, kad iš pradžių nemokėjau prancūzų kalbos. Savo tiesmukiškumu anuomet būčiau atbaidžiusi žmones.“ – linksmai sako Snieguolė Breunterch, dabar jau ketverius metus gyvenanti netoli Atlanto vandenyno, mažame Biscarrosse miestelyje pietvakarių Prancūzijoje.
A. Smetonos laikų patarimai merginoms: kas yra geriausia vyro pritraukimo meškerė  (281)
2014 m. lapkričio 16 d. 00:07
Mergina turi būti linksmutis ir geras sutvėrimėlis. Ji neprivalo su nepasitikėjimu žvelgti į pasaulį ir jame gyvenančius žmones.
Romos gidas
2014 m. lapkričio 8 d. 08:37
Italijos sostinė - jau 3000 metų gyvuojantis miestas, kuris visą savo istorinę naštą geba nešti su la dolce vita lengvumu širdyje. Be to, mieste kartu su kaimo vietovėse jaučiamu žmonių artumu sudera kultūriniai Europietiško didmiesčio ypatumai. Roma – tikras kultūrų plakinys: antikiniai griuvėsiai ir ankstyvosios krikščionybės šventovės stovi šalia (o gal glūdi po?) renesansiniais rūmais ir barokiniais fontanais.
Vyro atsakas turtuolių ieškančioms: nusileiskit ant žemės  (569)
2014 m. spalio 28 d. 15:55
Perskaičiau DELFI du straipsnius: apie apsaugininką vaikiną , ieškantį tokios pat „nieko negalinčios pasiūlyti merginos“, ir merginos atsaką . Nesusilaikiau, todėl rašau ir manau, kad viešas atsakymas tiek merginai, tiek vaikinui turėtų būti paviešintas.
Labiausiai erzinantys dalykai, kuriuos daro žmonės oro uostuose  (53)
2014 m. spalio 18 d. 08:00
Su baisingai erzinančiais keleivių lėktuvuose įpročiais, tokiais kaip nagų karpymas skrydžio metu ar agresyvus stumdymasis alkūne per atramą, turbūt esame susidūrę ne vienas, rašo vyresnioji prodiuserė Karla Cripps iš " CNN Travel ".
Didvyriškai tardymus atlaikiusi ukrainietė perduota Maskvai: įsivaizduoju, kas ten manęs laukia  (81)
2014 m. spalio 14 d. 11:15
Ukrainos lakūnė, kuri prieš dešimt dienų buvo atvežta iš Voronežo į Maskvą, kur Serbskio vardo teismo psichiatrijos institute jai bus atliekama psichiatrijos ekspertizė, papasakojo žurnalistei Zojai Svetovai apie savo gyvenimą tardymo izoliatoriuje. Apie tai rašo „Otkrytaja Rosija“.