magnetinis rezonansas

Prof. urologas B. Dainys: per savo karjerą esu matęs daug (interviu)  (19)
2016 m. sausio 18 d. 11:40
Profesorius, habilituotas medicinos mokslų daktaras, urologas -nefrologas Balys Dainys per savo gyvenimą yra matęs daug. Taip pat yra dirbęs kraujagyslių, širdies bei pilvo chirurgijos srityse.
Buvusio kariūno mamos skausmas: visiškai sveiką sūnų pavertė psichikos ligoniu?  (1082)
2016 m. sausio 16 d. 00:01
Geriausią Panevėžio gimnaziją baigęs ir puikiais pažymiais į Generolo Jono Žemaičio karo akademiją įstojęs Ignas Jonkus trečiaisiais mokymosi metais iš jos buvo išmestas.
D. Grybauskaitė: sprendžiant gydymo įstaigų problemas vien įstatymų nepakanka  (33)
2015 m. spalio 15 d. 09:27
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pripažįsta, kad jos Seimui Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisos, kurios turėtų sumažinti eiles gydymo įstaigose ir padidinti jų veiklos skaidrumą, visų problemų neišspręs – tam esą reikia ne vien tik įstatymų, bet ir politinio nuovokumo bei noro.
Galvos skausmu prasidedanti infekcija kerta žaibiškai: per parą baigiasi mirtimi  (55)
2015 m. rugsėjo 6 d. 16:41
Buvo sveikas, stiprus ir staiga mirė – negali patikėti nuo žaibininės meningokokinės infekcijos mirusiųjų artimieji. Mokslų daktarė Daiva Radzišauskienė interviu DELFI papasakojo apie meningitų sukėlėjus, jų veikimą ir smegenų pažeidimus.
Fizika po 100 metų: kaip keisis mokslas ir pasaulis?  (39)
2015 m. liepos 6 d. 08:11
Prieš šimtą metų Albertas Einsteinas buvo dar visai neseniai publikavęs savo naują revoliucinę teoriją apie gravitaciją, atomų branduoliai buvo kažkas labai paslaptingo, o kvantų „teorija“ buvo spėlionių kratinys. Mokslininkai dar neturėjo patikimų žinių nei apie superlaidumą, nei apie cheminio ryšio prigimtį, nei apie žvaigždžių energijos šaltinį.
Moters orgazmo paslaptys: kaip pajusti tikrą malonumą  (56)
2015 m. liepos 4 d. 00:00
Moterų seksualumo niuansai glumina mokslininkus – prisiminkime kad ir G tašką arba multiorgazmus (kartotinius orgazmus ). Linda Geddes BBC .com rašo, kad po radikalių eksperimentų pagaliau pavyko rasti kelis atsakymus.
Liga, nusinešusi Ž. Friskės gyvybę: kokių simptomų negalima nurašyti nuovargiui  (166)
2015 m. birželio 17 d. 15:15
Antradienį pasaulį apskriejo žinia, kad nuo smegenų vėžio mirė garsi rusų atlikėja Žana Friskė , kuriai liepos mėnesį turėjo sukakti 41 metai. Pasak medikų, tai viena piktybiškiausių vėžio formų, neretai pacientams skambanti kaip nuosprendis.
Šlapimo nelaikymas – tik gėlytės: medikas atskleidė, kaip iš tikro išsisukinėja šauktiniai  (1159)
2015 m. gegužės 15 d. 13:22
DELFI jau rašė, kad viešoje erdvėje naujai išrinkti šauktiniai jau dalijasi patarimais, kaip išsisukti nuo privalomosios karo tarnybos . Tačiau jų kėslams lemta sužlugti. Šauktinių sveikatą tikrinsiąs Karinės medicinos ekspertizės komisijos pirmininkas majoras Vilius Kočiubaitis DELFI patikino – suklastoti sveikatos problemų nepavyks.
Sudėtingas gydymo metodas, kurio rezultatai – stebuklingi  (16)
2015 m. kovo 18 d. 21:07
2014 m. pabaigoje JAV mokslininkai sugebėjo keliems kūdikiams, dėl genų defekto neturintiems imuninės sistemos, ją atkurti, pakeitę brokuotus genus veikiančiais. Šis naujas, bet sudėtingas gydymo metodas – genų terapija , kartais jau duoda tiesiog stebuklingų rezultatų.
Smegenų senėjimo paslaptys: kaip susigrąžinti 30 metų  (25)
2015 m. vasario 7 d. 18:03
Mokslininkai aiškinasi, kodėl kai kurių vyresnio amžiaus žmonių smegenys veikia tarp tarsi būtų net 30 metų jaunesnės nei jų bendraamžių, skelbia futurity.org.
Pargriuvote? Kuo gali baigtis uodegikaulio trauma  (23)
2015 m. vasario 4 d. 09:55
Prieš kelias savaites slydau ir parkritau. Dabar vis dar skauda uodegikaulį. Ar jis galėjo lūžti? Galbūt man reikalinga operacija, kad nustotų skaudėti? Į gydytoją nesikreipiau. Gintarė, 29 m.
Nustatė, kada sportas nėra sveikata  (28)
2015 m. vasario 3 d. 08:55
Dar vienas tyrimas patvirtino įtarimus, kad pasikartojantys smūgiai į galvą bokso ar rytų dvikovų metu gali pažeisti smegenis.
Pavojingasis sepsis. Kaip jį atpažinti ir gydyti?
2015 m. sausio 25 d. 00:10
Sepsis – tai žaibiška infekcija . Net visiškai sveikus, bet netikėtai užsikrėtusius žmones per kelias valandas gali ištikti mirtis. Kasmet visame pasaulyje sepsis diagnozuojamas daugiau nei 20 milijonų žmonių, maždaug trečdalis jų miršta.
Net gydytojai negalėjo paaiškinti, kas nutiko: liga nepagydoma  (42)
2015 m. sausio 23 d. 16:02
Jauna, graži, linksma ir vis pas gydytojus eina. Taip į Laimą Morkūnaitę, kuri susirgo studijuodama trečiame kurse, žiūrėjo specialistai, tik po 10 metų nustatę tikrąją ligą.
Žaibiškai kertanti ir vos per 2 val. gyvybę atimanti klastinga liga  (50)
2015 m. sausio 16 d. 06:35
Sepsis – tai žaibiška infekcija. Net visiškai sveikus, bet netikėtai užsikrėtusius žmones per kelias valandas gali ištikti mirtis.
Pykinimu pasireiškusi liga studentės gyvenimą pakeitė visiems laikams  (94)
2014 m. gruodžio 5 d. 05:30
Almai Jonušaitei iš Klaipėdos nepagydoma liga smogė baigiant bakalauro studijas.
Nepagydomą ligą nustatė ne iš karto: viskas prasidėjo kaip paprastas nuovargis  (124)
2014 m. rugsėjo 24 d. 15:04
Kai aštuoniolikos sulaukusiam ir ką tik brandos egzaminus išlaikiusiam Algirdui buvo diagnozuota nepagydoma autoimuninė liga – išsėtinė sklerozė , vaikino gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis.
Sveikatos problemos, kurias išsprendžia deginimasis saulėje  (11)
2014 m. liepos 21 d. 06:58
Vitaminas D – oras, vanduo ir druska, tai mums būtina medžiaga, sako gydytojas endokrinologas Gintautas Kazanavičius.
Gydytoja pataria, kaip saugoti ir stiprinti vaikų akis  (1)
2014 m. gegužės 21 d. 19:41
Regėjimas - vienas svarbiausių žmogaus jutimų, nes akių pagalba gauname net aštuoniasdešimt procentų visos mus pasiekiančios informacijos. Bėda, kad, tobulėjant šiuolaikinėms technologijoms, regėjimo sutrikimais skundžiasi vis daugiau žmonių. Tarp jų - vis daugiau jaunesnių pacientų: neretai pasitaiko ir ikimokyklinio amžiaus vaikų.
Galvos trauma: smegenų sukrėtimas gali grėsti gyvybei  (4)
2014 m. kovo 27 d. 00:01
„Nenorėjau gultis į ligoninę, tačiau medikai nusprendė, jog mane būtina stebėti. Jau po pusvalandžio netekau sąmonės“, - praėjus ne vieneriems metams po patirtos galvos traumos prisimena klaipėdietis Mantas. Tą kartą vaikinui pasisekė – jei ne skubiai atlikta operacija, jis galėjo ir neišgyventi.
Atvira mamos istorija: 16-metė prisipažino, kad ją traukia mergaitės  (302)
2014 m. kovo 20 d. 09:17
„Esu 2 mergaičių mama. Esu neapsakomam skausme šiuo momentu, kiekviena minutė sunki. Berods gyvenom nuostabiai iki minutės, kai 16 metų dukra pasakė, kad jos netraukia berniukai, ją traukia mergaitės“, - į DELFI redakciją kreipėsi sunerimusi, Airijoje gyvenanti lietuvė. Psichoterapeutas Olegas Lapinas ramina dėl auklėjimo išgyvenančią mamą, ir tvirtina, kad negalima „išauginti“ nei gėjaus, nei lesbietės.
Pacientei – gydytojų pašaipos  (169)
2014 m. kovo 6 d. 09:28
Nemokamos operacijos laukusi pacientė liko nusivylusi – DELFI skaitytoja Kristina pasakoja, kad diagnozę nustatinėjęs gydytojas rimtai į jos ligą nežiūrėjo, pasiūlė „susitvarkyti“ nervus, o pas operavusį ji chirurgą pasijautė pažeminta. „Tas pats garbus chirurgas pasiūlė ją (operaciją - DELFI) privačiai atlikti be eilės (už 800 litų)“, - piktinasi ji.
Padėkite, vėl skauda galvą  (45)
2014 m. vasario 18 d. 21:45
Galvos skausmas – dažniausias iš visų skausmų. Jis vargina įvairaus amžiaus žmones, atsiranda bet kuriuo paros metu, gali trukti nuo keliolikos minučių iki kelių dienų, o kartais jaučiamas kasdien daugelį metų. Galvos skausmai gali įspėti apie rimtas ligas, dėl kurių reikia skubiai kreiptis į gydytojus.
Naujas tyrimas leis pamatyti vieną labiausiai paplitusių vėžių, kuris iki šiol buvo nematomas  (35)
2014 m. vasario 13 d. 17:00
Statistika yra žiauri – šiuo vėžiu suserga vienas iš šešių vyrų. Kai liga diagnozuojama vėlyvoje stadijoje, gydymas yra radikalus, o baigtis neretai liūdna.
Sėklidžių dydis: kaip išrinkti savo vaikui tinkamą tėvą?  (156)
2013 m. rugsėjo 10 d. 16:57
Galbūt laikas pagaliau nustoti aptarinėti vyriško pasididžiavimo dydį ir aptarti taip mažai dėmesio sulaukiančias sėklides .
Kompiuteriai raides gali nuskaityti tiesiai iš žmonių smegenų  (14)
2013 m. rugpjūčio 20 d. 18:32
Pritaikius matematinį modelį kompiuteris, analizuojantis smegenų funkcinio magnetinio rezonanso (fMRI) vaizdus, tiriamų žmonių mintis sugeba rekonstruoti kaip niekada tiksliai – Radboud universiteto ( Olandija ) mokslininkai sugebėjo nustatyti, apie kokias raides galvoja tiriamieji savanoriai.
Kas gali sukelti kepenų vėžį ir kaip jo išvengti  (4)
2013 m. gegužės 28 d. 11:14
Lietuvoje kasmet nustatoma apie 200 naujų kepenų vėžio atvejų, tačiau net pusė jų – vėlyvų ir užleistų stadijų. Medikai pripažįsta, kad daliai šių pacientų gyvybę galėtų išsaugoti laiku nustatyta diagnozė.
M. Pocius: Madride aš patobulėjau, bet dabar esu pasiruošęs palikti „Real“  (69)
2013 m. balandžio 24 d. 13:20
Atšilę orai vilioja Martyną Pocių dažniau išlįsti į miestą, su kuriuo jau greitai reikės atsisveikinti. Lietuvos krepšininkas susitaikė su mintimi, kad netrukus jam teks vėl krautis lagaminus. Dėl traumų ir didelės konkurencijos per dvejus metus Madrido „Real“ (Ispanija) klube taip ir neįsitvirtinęs gynėjas vasarą tikisi susirasti komandą, kurioje nebebus statistas.
Žinias apie sudėtingas operacijas nuslėpusi krepšininkė iš Puerto Riko išvyko iš Lietuvos
2013 m. vasario 25 d. 16:07
Klaipėdos „Fortūnos“ klubas jaučiasi apgautas – Puerto Riko ir JAV pilietybę turinti Stephanie Rosado į Lietuvą atvyko nuslėpusi, kad yra patyrusi sudėtingas abiejų kelių operacijas. Lietuvos medikai jai nustatė ir kairio kelio artrozę. Taigi krepšininkės karjera Lietuvoje baigėsi beveik neprasidėjusi.