magnetinis rezonansas

Sudėtingas gydymo metodas, kurio rezultatai – stebuklingi  (16)
2015 m. kovo 18 d. 21:07
2014 m. pabaigoje JAV mokslininkai sugebėjo keliems kūdikiams, dėl genų defekto neturintiems imuninės sistemos, ją atkurti, pakeitę brokuotus genus veikiančiais. Šis naujas, bet sudėtingas gydymo metodas – genų terapija , kartais jau duoda tiesiog stebuklingų rezultatų.
Pargriuvote? Kuo gali baigtis uodegikaulio trauma  (23)
2015 m. vasario 4 d. 09:55
Prieš kelias savaites slydau ir parkritau. Dabar vis dar skauda uodegikaulį. Ar jis galėjo lūžti? Galbūt man reikalinga operacija, kad nustotų skaudėti? Į gydytoją nesikreipiau. Gintarė, 29 m.
Pavojingasis sepsis. Kaip jį atpažinti ir gydyti?
2015 m. sausio 25 d. 00:10
Sepsis – tai žaibiška infekcija . Net visiškai sveikus, bet netikėtai užsikrėtusius žmones per kelias valandas gali ištikti mirtis. Kasmet visame pasaulyje sepsis diagnozuojamas daugiau nei 20 milijonų žmonių, maždaug trečdalis jų miršta.
Žaibiškai kertanti ir vos per 2 val. gyvybę atimanti klastinga liga  (50)
2015 m. sausio 16 d. 06:35
Sepsis – tai žaibiška infekcija. Net visiškai sveikus, bet netikėtai užsikrėtusius žmones per kelias valandas gali ištikti mirtis.
Pykinimu pasireiškusi liga studentės gyvenimą pakeitė visiems laikams  (94)
2014 m. gruodžio 5 d. 05:30
Almai Jonušaitei iš Klaipėdos nepagydoma liga smogė baigiant bakalauro studijas.
Nepagydomą ligą nustatė ne iš karto: viskas prasidėjo kaip paprastas nuovargis  (124)
2014 m. rugsėjo 24 d. 15:04
Kai aštuoniolikos sulaukusiam ir ką tik brandos egzaminus išlaikiusiam Algirdui buvo diagnozuota nepagydoma autoimuninė liga – išsėtinė sklerozė , vaikino gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis.
Sveikatos problemos, kurias išsprendžia deginimasis saulėje  (11)
2014 m. liepos 21 d. 06:58
Vitaminas D – oras, vanduo ir druska, tai mums būtina medžiaga, sako gydytojas endokrinologas Gintautas Kazanavičius.
Gydytoja pataria, kaip saugoti ir stiprinti vaikų akis  (1)
2014 m. gegužės 21 d. 19:41
Regėjimas - vienas svarbiausių žmogaus jutimų, nes akių pagalba gauname net aštuoniasdešimt procentų visos mus pasiekiančios informacijos. Bėda, kad, tobulėjant šiuolaikinėms technologijoms, regėjimo sutrikimais skundžiasi vis daugiau žmonių. Tarp jų - vis daugiau jaunesnių pacientų: neretai pasitaiko ir ikimokyklinio amžiaus vaikų.
Galvos trauma: smegenų sukrėtimas gali grėsti gyvybei  (4)
2014 m. kovo 27 d. 00:01
„Nenorėjau gultis į ligoninę, tačiau medikai nusprendė, jog mane būtina stebėti. Jau po pusvalandžio netekau sąmonės“, - praėjus ne vieneriems metams po patirtos galvos traumos prisimena klaipėdietis Mantas. Tą kartą vaikinui pasisekė – jei ne skubiai atlikta operacija, jis galėjo ir neišgyventi.
Atvira mamos istorija: 16-metė prisipažino, kad ją traukia mergaitės  (302)
2014 m. kovo 20 d. 09:17
„Esu 2 mergaičių mama. Esu neapsakomam skausme šiuo momentu, kiekviena minutė sunki. Berods gyvenom nuostabiai iki minutės, kai 16 metų dukra pasakė, kad jos netraukia berniukai, ją traukia mergaitės“, - į DELFI redakciją kreipėsi sunerimusi, Airijoje gyvenanti lietuvė. Psichoterapeutas Olegas Lapinas ramina dėl auklėjimo išgyvenančią mamą, ir tvirtina, kad negalima „išauginti“ nei gėjaus, nei lesbietės.
Pacientei – gydytojų pašaipos  (169)
2014 m. kovo 6 d. 09:28
Nemokamos operacijos laukusi pacientė liko nusivylusi – DELFI skaitytoja Kristina pasakoja, kad diagnozę nustatinėjęs gydytojas rimtai į jos ligą nežiūrėjo, pasiūlė „susitvarkyti“ nervus, o pas operavusį ji chirurgą pasijautė pažeminta. „Tas pats garbus chirurgas pasiūlė ją (operaciją - DELFI) privačiai atlikti be eilės (už 800 litų)“, - piktinasi ji.
Padėkite, vėl skauda galvą  (45)
2014 m. vasario 18 d. 21:45
Galvos skausmas – dažniausias iš visų skausmų. Jis vargina įvairaus amžiaus žmones, atsiranda bet kuriuo paros metu, gali trukti nuo keliolikos minučių iki kelių dienų, o kartais jaučiamas kasdien daugelį metų. Galvos skausmai gali įspėti apie rimtas ligas, dėl kurių reikia skubiai kreiptis į gydytojus.
Naujas tyrimas leis pamatyti vieną labiausiai paplitusių vėžių, kuris iki šiol buvo nematomas  (35)
2014 m. vasario 13 d. 17:00
Statistika yra žiauri – šiuo vėžiu suserga vienas iš šešių vyrų. Kai liga diagnozuojama vėlyvoje stadijoje, gydymas yra radikalus, o baigtis neretai liūdna.
Sėklidžių dydis: kaip išrinkti savo vaikui tinkamą tėvą?  (156)
2013 m. rugsėjo 10 d. 16:57
Galbūt laikas pagaliau nustoti aptarinėti vyriško pasididžiavimo dydį ir aptarti taip mažai dėmesio sulaukiančias sėklides .
Kompiuteriai raides gali nuskaityti tiesiai iš žmonių smegenų  (14)
2013 m. rugpjūčio 20 d. 18:32
Pritaikius matematinį modelį kompiuteris, analizuojantis smegenų funkcinio magnetinio rezonanso (fMRI) vaizdus, tiriamų žmonių mintis sugeba rekonstruoti kaip niekada tiksliai – Radboud universiteto ( Olandija ) mokslininkai sugebėjo nustatyti, apie kokias raides galvoja tiriamieji savanoriai.
Kas gali sukelti kepenų vėžį ir kaip jo išvengti  (4)
2013 m. gegužės 28 d. 11:14
Lietuvoje kasmet nustatoma apie 200 naujų kepenų vėžio atvejų, tačiau net pusė jų – vėlyvų ir užleistų stadijų. Medikai pripažįsta, kad daliai šių pacientų gyvybę galėtų išsaugoti laiku nustatyta diagnozė.
M. Pocius: Madride aš patobulėjau, bet dabar esu pasiruošęs palikti „Real“  (69)
2013 m. balandžio 24 d. 13:20
Atšilę orai vilioja Martyną Pocių dažniau išlįsti į miestą, su kuriuo jau greitai reikės atsisveikinti. Lietuvos krepšininkas susitaikė su mintimi, kad netrukus jam teks vėl krautis lagaminus. Dėl traumų ir didelės konkurencijos per dvejus metus Madrido „Real“ (Ispanija) klube taip ir neįsitvirtinęs gynėjas vasarą tikisi susirasti komandą, kurioje nebebus statistas.
Žinias apie sudėtingas operacijas nuslėpusi krepšininkė iš Puerto Riko išvyko iš Lietuvos
2013 m. vasario 25 d. 16:07
Klaipėdos „Fortūnos“ klubas jaučiasi apgautas – Puerto Riko ir JAV pilietybę turinti Stephanie Rosado į Lietuvą atvyko nuslėpusi, kad yra patyrusi sudėtingas abiejų kelių operacijas. Lietuvos medikai jai nustatė ir kairio kelio artrozę. Taigi krepšininkės karjera Lietuvoje baigėsi beveik neprasidėjusi.
Rentgenas vaikui: daugiau žalos ar naudos?
2012 m. gruodžio 3 d. 00:00
Kai stipriai kosintį vaiką šeimos gydytojas siunčia atlikti plaučių tyrimo į rentgeno kabinetą, tėvams kyla klausimas: „Ar tai tikrai nežalinga"?
Vilniaus „Lietuvos rytas“ ilgam prarado puolėją V.Dilį  (15)
2012 m. lapkričio 26 d. 10:57
Vilniaus „Lietuvos rytas“ ilgai turės verstis be puolėjo Vilmanto Dilio, kuris dėl traumos negalės rungtyniauti net 3-4 mėnesius. V. Diliui dėl kelio skausmų buvo atliktas magnetinis rezonansas, po kurio paaiškėjo, kad 208 cm ūgio puolėjui atplyšusi kelio kremzlė. Medikai konstatavo, kad 25-erių krepšininkas rungtyniauti negalės apie 3-4 mėnesius, - skelbia lrytas.lt.
Ar tikrai nepavojingi vaikams rentgeno tyrimai?  (7)
2012 m. lapkričio 2 d. 10:00
Kai stipriai kosintį vaiką šeimos gydytojas siunčia atlikti plaučių tyrimo į rentgeno kabinetą, tėvams kyla klausimas: „Ar tai tikrai nežalinga“?
Televizija. Blogio šaknys nekaltoje dėžėje  (17)
2012 m. rugpjūčio 11 d. 18:54
Šį kartą noriu atkreipti dėmesį į televiziją. Nepaisant to, jog net mažų vaikų prilipimas prie televizoriaus ekrano atrodo ganėtinai normalus dalykas dabartinėje visuomenėje, apie televizijos žalą kalbama pakankamai retai arba taip tyliai, kad nelabai kas išgirsta ir, kas svarbiausia, įsisavina, jog besaikis vėpsojimas į tą dėžę turi daugybę neigiamų pusių.
Kompiuterinė tomografija didina vaikams leukemijos riziką  (6)
2012 m. birželio 11 d. 16:35
Po kelių galvos ar kaulų čiulpų kompiuterinės tomografijos tyrimų vaikams trigubai padidėja leukemijos ar smegenų vėžio rizika, lyginant su vaikais, kurie buvo mažiau tirti kompiuteriniu tomografu, informuoja newscientist.com.
W.Buffettas paaiškino, kaip jam diagnozuotas vėžys  (10)
2012 m. balandžio 18 d. 11:54
Milijardierius Warrenas Buffettas antradienį sakė, kad jam buvo diagnozuotas ankstyvos stadijos prostatos vėžys , tačiau jis bandė raminti savo kompanijos akcininkus ir teigė, kad liga "nė iš tolo nekelia pavojaus gyvybei".
Kepenys: kodėl jas reikia tikrinti ir negalima valyti  (3)
2012 m. balandžio 13 d. 00:00
„iStockphoto", asmeninio archyvo nuotrauka
Klaipėdos ligoninėje – modernus diagnostikos įrenginys  (22)
2012 m. vasario 11 d. 22:47
Klaipėdos universitetinė ligoninė – trečioji šalyje gydymo įstaiga, įsigijusi naują branduolinio magnetinio rezonanso aparatą.
Kauno klinikose galvos navikų operacijose naudojama naujausia neurochirurgijos aparatūra  (28)
2012 m. sausio 31 d. 11:12
Jau keletą savaičių Kauno klinikų neurochirurgai, atlikdami sudėtingiausias galvos smegenų navikų operacijas , naudoja patį moderniausią, vieną iš 7 tokių aparatų visame pasaulyje, leidžiantį pasiekti maksimalų tikslumą operacijos metu ir geriausias pasveikimo galimybes pacientui - intraoperacinį magentinį rezonansą, praneša Kauno klinikos.
Įkrauk elektromobilį nesustodamas  (21)
2011 m. gruodžio 5 d. 00:02
Elektromobiliai yra švarūs, draugiški aplinkai ir šaunūs – netgi jeigu jie ir negali varžytis su įprastais automobiliais nuvažiuojamu atstumu ar kaina. Tačiau net ir šie trūkumai galėtų išnykti, jei būtų įdiegta sistema, leidžianti automatiškai įkrauti elektromobilių baterijas jiems važiuojant keliu.
Mokslininkai: kaip pagerinti atmintį  (31)
2011 m. lapkričio 25 d. 14:01
Maisto produktai, kuriuose gausu vitamino B4, apsaugo smegenis nuo senėjimo, nustatė Bostono universiteto mokslininkai. Vitamino B4 turi kiaušiniai, vištiena, jūrinės žuvys ir ankštinės daržovės, skelbia „The Daily Mail“.