lopšinės

Ko geriau nesakyti naujagimio sulaukusiems tėvams  (35)
2014 m. balandžio 16 d. 07:55
Dažna naujagimio sulaukusi mama pastebi, kad žmonės kartais tiesiog nežino, ką jai pasakyti. Nesvarbu, gimė pirmagimis, antragimis ar jau trečias vaikas, komentarai kaskart vis tie patys. Ypač nemokšiški šiuo klausimu atžalų neturintys pašnekovai, nors jie dėl to nekalti – jiems tiesiog neteko per visa tai pereiti.
Ką daryti, jei vaikas nenori eiti miegoti?  (2)
2014 m. balandžio 14 d. 11:31
Neretai šeimos, auginančios mažus vaikus, susiduria su miego problema. Ne visi mažyliai noriai sutinka laiku eiti miegoti ir lengvai užmiega. Specialistai pataria, ką daryti, kad pasiruošimas miegoti netaptų kasdieninių barnių priežastimi.
Ką svarbu žinoti apie vaiko pietų miegą?
2014 m. balandžio 14 d. 00:05
Vaikai miego purtosi kaip kokio blogio, trina akytes, kad tik jos neužsimerktų. Kad ir kaip mūsų mažyliai šalintųsi pietų miego, jis būtinas ikimokyklinio amžiaus vaikams.
Kaip aš gimdžiau vandenyje Vilniaus gimdymo namuose skaitytojos istorija  (16)
2014 m. balandžio 10 d. 10:58
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Gitanai.
M. Šalčiūtės geriausieji: filmas apie gangsterius, ašaroti verčiančios dramos ir „Krikštatėvis“  (43)
2014 m. kovo 19 d. 12:32
Nors šokėja M. Šalčiūtė didelė animacinių filmų gerbėja, o „ Simpsonai “ prieš miegą jai atstoja lopšines, su naujienų portalo DELFI skaitytojais mergina pasidalino ir kur kas rimtesnių kino šedevrų sąrašu.
5 dienas gyvenusio mažylio kapą pavertė smėlio dėže  (10)
2014 m. kovo 14 d. 20:03
Tai, ką padarė viena šeima iš JAV, be galo jaudina ir virpina pačias slapčiausias žmogaus sielos kerteles. Jie savo gimusio ir netrukus mirusio mažylio kapo vietoje įrengė smėlio dėžę. Joje žaidžiantis šeimos pirmagimis tokiu būdu yra arti savo broliuko.
L. Rimkevičienė: šiuolaikiniams vaikams patinka ne tik kompiuteriai, bet ir sava istorija  (28)
2014 m. vasario 16 d. 12:11
Man atrodo, kad mums, lietuviams, kaip ir bet kokiai kitai tautai, šiuolaikiniame pasaulyje yra labai svarbu išlaikyti savo autentiškumą. Tai priartina mus prie senosios istorijos šaknų, kuria mūsų tapatybę ir identitetą. Tačiau tai turi vykti 21-ojo amžiaus dvasia, neatsiribojant nuo pasaulinės pažangos ir aktualijų. Tikrai nemanau, kad to siekdami turėtume pradėti gyventi iš  molio drėbtuose namuose ar grįžti į balanos gadynę bei iš užpečkio išsitraukti prosenelio klumpes.
Savaitgalis Lietuvoje: kur eiti, ką pamatyti?  (10)
2013 m. gruodžio 14 d. 08:39
Prieššventinis laikotarpis gausus neįtikėtinai daug įvairių renginių. Daugelis jų susiję su artėjančiomis Kalėdomis. Tinklalapis LRT.lt tradiciškai pateikia jums šio savaitgalio renginių programą. Kur keliausite Jūs?
Skandalas: „One Direction“ narys taps tėvu?!  (2)
2013 m. lapkričio 12 d. 12:40
Jau nuo pat „ One Direction “ susikūrimo grupės narys Liamas Payne'as(20) buvo tituluojamas „Daddy Direction“, (angl. „tėvelis“). Tačiau gali būti, kad šis titulas tuoj taps daugiau nei pravarde!
Patarimai, kaip tausoti vaiko balsą
2013 m. lapkričio 3 d. 00:00
Kaip vaiką išmokyti valdyti pirmąjį muzikos instrumentą - balsą? Ar teisingas yra posakis "Mano vaikas tai jau neturi balso"? Į šiuos ir kitus klausimus atsako patyrusi specialistė.
Norite protingo vaiko? Kalbėkite su juo nėštumo metu  (2)
2013 m. rugsėjo 23 d. 00:00
Nėštumo metu kalbėdami su negimusiu vaiku, nedarome to bergždžiai - mažyliai viską girdi, ir, negana to, gimę prisimena!
E. Bžeskas - apie buvusių bičiulių išdavystes  (35)
2013 m. rugsėjo 16 d. 12:30
Jam nebereikia vakarėlių, pramogų pasaulio šurmulio, žvaigždžių draugijos ir žiniasklaidos dėmesio. Vedęs vyras ir pavyzdingas tėvas – taip dabar atrodo muzikos prodiuseris Egmontas Bžeskas .
Egmontas Bžeskas su žmona ryžosi itin atviram interviu  (32)
2013 m. rugsėjo 16 d. 12:29
Jam nebereikia vakarėlių, pramogų pasaulio šurmulio, žvaigždžių draugijos ir žiniasklaidos dėmesio. Vedęs vyras ir pavyzdingas tėvas – taip dabar atrodo muzikos prodiuseris Egmontas Bžeskas. „Negaliu net įsivaizduoti, kad Redą ir mažąją Ameliją palikčiau be priežiūros ilgiau nei porai valandų. Kai reikia kur nors išvažiuoti iš namų, kaipmat apima ilgesys“, – atvirauja buvęs vakarėlių liūtas.
Kodėl Europoje gaidžiai skirtingai kakariekuoja?  (10)
2013 m. rugpjūčio 30 d. 21:00
Iš tiesų daug ko galima pasimokyti iš paprasčiausio naminio paukščio. Gaidys giedodamas skleidžia tą patį garsą visoje Europoje. Tačiau žmonės, gyvenantys skirtingose Europos šalyse, užrašo šį garsą skirtingai. www.europeisnotdead.com pateikė šį linksmą sąrašą su paaiškinimais, kokią svarbą šis gyvūnas turi kiekvienoje šalyje.
Mano planas iki 30-ies!  (22)
2013 m. rugpjūčio 19 d. 10:21
Ką turi padaryti, kad sulaukęs trisdešimties jaustumeisi teisingai pragyvenęs ankstesnius dešimtmečius? DELFI Pilietis paprašė skaitytojų išvardinti dešimt jiems svarbiausių tikslų, kuriuos reikėtų pasiekti iki šio jubiliejaus.
Kaip įdomiai praleisti laisvadienius
2013 m. rugpjūčio 15 d. 00:00
Savaitgalio bei Žolinės dienos renginiai - mūsų parengtoje šeimai draugiškų renginių suvestinėje.
Savo radiją turi ir mamos  (13)
2013 m. birželio 27 d. 07:00
Šiandien nieko nestebina radijo stotys, skirtos įvairius muzikos žanrus mėgstančiai auditorijai, tačiau, kad gyvuotų radijas, skirtas būtent mamoms, nėra dažnas reiškinys. Lietuvoje „Mamų radijas“ yra ir jau perkopė į antruosius savo gyvavimo metus.
O. Kolobovaitės ir I. Aksionovo mokytoja: atėję tėvai prašo vaiką padaryti žvaigžde  (55)
2013 m. birželio 16 d. 10:18
Dėl jos auklėtinių Visaginas iš atominio miesto tapo žinomas ir dėl muzikantų. Visa Lietuva linksniuoja iš Visagino kilusių Onos Kolobovaitės, Iljos Aksionovo ir kitų vardus. Jų dainavimo mokytoja, Visagino Česlovo Sasnausko menų mokykloje dirbanti 37 metų Vita Pimpienė DELFI atskleidė savo darbo užkulisius ir prisipažino, kad anksčiau išleidusi auklėtinius verkdavo.
Neįgalų vaiką pagimdžiusi moteris: aš jo nenorėjau paimti į rankas, net maitinti... Ar kas nors mane supras?  (127)
2013 m. birželio 10 d. 08:24
Šįkart - apie mamą, kai gimęs kūdikis nepateisina jos lūkesčių. Ką jaučia moteris, sulaukusi neįgalaus vaiko? Kaip gyvena? Ar visada mes apie tai pagalvojame?
Ateiti kūdikio lankyti tuščiomis - blogas ženklas  (1)
2013 m. balandžio 30 d. 16:18
Šiandien į palankynas einame nešini dovanėlėmis naujagimiui bei mamytei. O kaip būdavo anksčiau? Etnologės Gražinos Kadžytės komentaras.
Ką jaučia mama, kai gimsta neįgalus kūdikis  (191)
2013 m. balandžio 14 d. 12:00
Seniai kirbėjo mintis parašyti apie mamą, kai gimęs kūdikis nepateisina jos lūkesčių. Ką ji jaučia? O ką jaučia toji, kuri susilaukia neįgalaus vaiko ? Kaip gyvena? Ar visada mes apie tai pagalvojame?
M.Korenkaitė: noriu būti ir aktore, ir mylinčia moterimi, ir mama  (4)
2013 m. kovo 25 d. 23:00
Marija Korenkaitė (28 m.) iki šiol labiau žinoma kaip Keistuolių teatro ir „Atviro rato“ teatro aktorė. Tačiau, šiandien Lietuvos kino ekranuose - anglų režisieriaus Bobo Mullano filmas „Laiškai Sofijai“ , ir Mariją, ko gero, ims atpažinti ir gatvėje. Šiame filme ji sukūrė vieną pagrindinių vaidmenų – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio mylimosios Sofijos.
A.Rimiškis į sceną žada lipti su savo dukra  (63)
2013 m. kovo 6 d. 14:33
Andrius Rimiškis Moters dieną švęs Vilniuje esančio „Casino Tornado” baro scenoje. Tačiau atlikėjas neabejoja, kad laiko pasveikinti savo mylimiausias moteris tikrai ras.
I.Butkutė: aš atleidau savo šefą ir kitiems siūlau padaryti tą patį  (23)
2013 m. vasario 27 d. 23:00
Praėjusiais metais pasirodžiusi pirmoji 28-erių metų poetė s Ilzės Butkutės eilėraščių knyga „Karavanų lopšinės“ įvertinta Zigmo Gėlės premija kaip geriausias poetinis metų debiutas. Ilzė nebūtų Ilzė, jei nestebintų – netrukus ji parašė patarimų darbdavių skriaudžiamiems žmonėms rinkinį „Atleisk savo šefą“ .
Fotoalbumo „Azijos dvasia“ pristatymas: kiek kainuoja pandos ir kaip dresuojami kormoranai gaudyti žvejams žuvį  (2)
2013 m. vasario 23 d. 12:08
Kinija, Vietnamas , Kambodža , Laosas , Birma, Indija – tai tik keletas šalių, kurių gamtos peizažai, gyvūnija, kultūriniai paminklai, vietos gyventojų bendruomenės sugulė į didžiulę fotografijų knygą „Azijos dvasia“.
Ar esate pasiruošę tapti tėvais?  (185)
2013 m. vasario 19 d. 08:50
Jau ne kartą minėjau keistą faktą: mes mokomės atlikti bet kokį darbą, išskyrus - kaip būti tėvais.
Nekaltinkite mokyklos: vaiko rezultatus nulemia tėvų išsilavinimas, knygos, internetas ir atskiras kambarys  (418)
2013 m. vasario 7 d. 00:00
Jei namie turite daugiau kaip 100 knygų , esate įgijęs aukštąjį išsilavinimą , mėgstate skaityti, tai ir j ūsų vaikų mokymosi rezultatai bus geresni, rodo tarptautiniai tyrimai.
7 būdai kaip užmigdyti vaiką  (31)
2013 m. sausio 10 d. 16:30
Vakarais nuraminti mažus vaikus, paguldyti į lovą, priversti gulėti, o po to užmigdyti – nemenkas iššūkis daugeliui tėvų, susiduriančių su tuo kas vakarą. Ne tik vaikui laikas miegoti.
Laidoje „Atgal į vaikystės miestą“ dizainerė V.Jakučinskaitė ir dainininkė D.Dargienė su dukra taps fėjomis  (7)
2012 m. gruodžio 28 d. 10:35
Sausio 12-ąją per LNK startuosiančioje naujoje rytmetinėje laidoje „Atgal į vaikystės miestą“ filmuosis ne viena šalies įžymybė, kurią sužavėjo pasakiškos, stebuklingos ir kartu naudingos laidos visai šeimai idėja.