lopšinės

Mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursas. Mokinių apklausa parodė, ar jiems dar reikia knygų
2016 m. vasario 1 d. 16:00
Ar susimąstome apie laiką, skiriamą knygai? Ar šiame išmaniųjų technologijų amžiuje knyga nublanksta prieš interneto galimybes? Ne! Knyga nepasiduoda! Ji, kovotoja, didina skaitytojų ratą!
Instrukcija Kalėdų Seneliui: kaip išrinkti dovaną vaikui?  (5)
2015 m. lapkričio 24 d. 10:42
Vaikai jau raito laiškus Kalėdų Seneliui, tačiau ir Kalėdų Senelis (tėvai, bet šito vaikams nesakykit) tikriausiai jau pradeda sukti galvą, kokia dovana galėtų pradžiuginti skirtingo amžiaus, pomėgių ir charakterių vaikus. Tėvams pradėjus dairytis dovanų, patarimų pažeria ir prekybininkai.
Gidas Kalėdų Seneliui: kaip išrinkti dovaną vaikui, kad ji džiugintų ilgai?
2015 m. lapkričio 14 d. 00:05
Vaikai jau raito laiškus Kalėdų Seneliui, tačiau ir Kalėdų Senelis (tėvai, bet šito vaikams nesakykit) tikriausiai jau pradeda sukti galvą, kokia dovana galėtų pradžiuginti skirtingo amžiaus, pomėgių ir charakterių vaikus.
Išrinkta šauniausia Lietuvos močiutė: vertino ne tik grožį  (6)
2015 m. spalio 12 d. 16:33
Spalio 10 d. Tauragės kultūros rūmuose, pirmą kartą šalyje surengti netradiciniai rinkimai „Šauniausia Lietuvos močiutė“. Konkursas nebūtų konkursas, jeigu jame nebūtų įvairių užduočių. Jų Tauragėje netrūko: močiutės sekė pasakas anūkams, dainavo lopšines, šoko valsą, deklamavo ir visaip kitaip rodė savo išmintį, eleganciją, sumanumą... Nenuskriausti liko ir anūkai – jie taip pat dalyvavo kūrybinėse užduotyse.
Netrukdykite, vaikas žaidžia!
2015 m. rugsėjo 25 d. 13:09
Žaidimas vaikams – tai ne tik malonus užsiėmimas - tai pasaulis, kuriame atgyja pasakose ir vaikiškose dainelėse sutikti personažai. Žaidimas mažiesiems suteikia pažinimo džiaugsmą, galimybę įtvirtinti įgytus įgūdžius bei pasinerti į kūrybą. Todėl suaugusieji neturėtų nustebti, jei mažylio fantazija bežaidžiant jam leidžia „pamatyti“ sniegą vasarą, o geltonos „LEGO“ kaladėlės virsta aukso lobiu.
33 nėštumo savaitę gimusios Rūtos Emilijos mama: ačiū medikams  (7)
2015 m. rugsėjo 17 d. 00:05
Rūta Emilija gimė 33 nėštumo savaitę ir svėrė 1220 gramų. „Atrodė, kad aš sustingau ir įkliuvau kažkur sapne. Operuojančios gydytojos man parodyta išsvajota dukra buvo mažutėlytė ir beveik permatoma“, – prisimena jos mama.
Kuris Zodiako ženklas yra tikras miegalius, o kuris užmiega tik per vargus?  (14)
2015 m. rugpjūčio 25 d. 00:05
Kokie vaikai sapnuoja ryškiausius sapnus? O kam sunkiausia užmigti vakare?
Daivos išpažintis: negalėjo pastoti, įsivaikino, o tada įvyko stebuklas  (23)
2015 m. liepos 10 d. 00:05
Daivai kelerius metus gydytojai aiškino, kad juodu su vyru natūraliai vaikų sulaukti negalės. Moteris, susitaikiusi su likimu, ryžosi ne brangioms dirbtinio apvaisinimo procedūroms, o įvaikinimui. Po kelerių metų gimė jųdviejų su vyru sūnus.
Ruošiame vaiką mokyklai: kas daug svarbiau už naują kuprinę
2015 m. liepos 4 d. 00:00
Nors už lango – dar pats vasaros įkarštis, o iki kuprinių užpildymo spalvotais sąsiuviniais dar toli, tačiau ugdymo specialistai jau dabar ragina tėvus pradėti ruošti savo atžalas rugsėjo 1-ajai – dienai, paženklintai kardelių aromatu, jaudulio ašaromis ir nenugalimu smalsumu prisiimti naujas atsakomybes.
Kaip savo dukterį auklėja Mantas Kalnietis?  (1)
2015 m. liepos 2 d. 00:00
Mingailės ir Manto Kalniečių šeimoje tautinės ir šeimos vertybės yra vienodai svarbios.
Kaip ugdyti vaiko tautinį tapatumą?  (5)
2015 m. liepos 1 d. 11:47
Tautinis tapatumas – svarbi asmenybės formavimosi dalis. Be ryšio su tauta ir savo valstybe suvokimo vaiko asmenybė iki galo nesusiformuos, teigia „Mažųjų ekspertų mokyklos“ psichiatrė doc. Sigita Lesinskienė.
Ruošiame vaiką mokyklai: kas daug svarbiau už naują kuprinę  (8)
2015 m. birželio 29 d. 10:38
Nors už lango – dar pats vasaros įkarštis, o iki kuprinių užpildymo spalvotais sąsiuviniais dar toli, tačiau ugdymo specialistai jau dabar ragina tėvus pradėti ruošti savo atžalas rugsėjo 1-ajai – dienai, paženklintai kardelių aromatu, jaudulio ašaromis ir nenugalimu smalsumu prisiimti naujas atsakomybes.
Lopšinių aparatas ramina ir maitina vaikus intensyvios terapijos skyriuje  (1)
2015 m. gegužės 24 d. 13:17
Tai sena gera lopšinė „The Muffin Man“ – „Spurgų pardavėjas“. Tačiau čia, intensyvios naujagimių terapijos skyriuje ją dainuoja ne tėvai, ir net ne seselė, o maitinimo aparatas. Ir jis kūdikius maitina ne spurgomis, o pienu.
Paskutinės A. Hitlerio valandos: Eva sakė norinti būti „gražus lavonas“  (136)
2015 m. gegužės 3 d. 18:15
Nauja, hipnotizuojanti knyga minutė po minutės atskleidžia, kokia buvo paskutinė Adolfo Hitlerio para jo bunkeryje Berlyne prieš 70 metų.
Bloga žinia tiems, kurie miega per mažai ar neramiai  (2)
2015 m. balandžio 26 d. 00:10
Tam, kad vaikas augtų sveikas ir laimingas, jam reikia pakankamai miego. Ir tai nėra tik gražūs žodžiai. Norvegijoje atlikta mokslinė studija dar kartą tai įrodo. Tyrimas parodė, kad kūdikiai, kurie naktį išmiega mažiau nei 10 valandų arba dažnai pabunda, sulaukę penkerių metų turi daugiau emocinių ir elgesio problemų.
Tėčiams: kaip sukurti artimą ryšį su vaiku
2015 m. balandžio 19 d. 00:10
Šiais laikais nieko nestebina parkuose vežimėlius stumiantys ar nešynėje kūdikius besinešantys tėčiai. Jeigu jūsų vaiko tėtis nedrįsta imtis tėvystės pareigų, siūlome keletą patarimų, kurie padeda vyrams užmegzti tvirtesnį ryšį su vaikais.
Košmaras emigracijoje JAV: žmona nenori atiduoti mamai sūnaus palaikų  (128)
2015 m. balandžio 11 d. 16:27
Rašau visiems lietuviams, kurie esate emigravę iš Lietuvos, ir tiems, kurie, turite giminių užsienyje arba manote apsigyventi svetur. Pasidalinsiu savo istorija, kuri vyksta šiuo metu su mano šeima.
Pavasarį energijos klaipėdiečiams suteiks nauji nemokami užsiėmimai
2015 m. kovo 3 d. 09:58
Pasibaigus žiemai – pats metas daugiau pajudėti ir pasitikti šiltąjį sezoną atsikračius nereikalingų kilogramų, pasisėmus pozityvios nuotaikos. Tam nebūtina paploninti piniginės.
Kokiais žaislais šiandien žaidžia vaikai  (13)
2015 m. vasario 7 d. 10:00
Lėlė Barbė jau nebėra labiausiai trokštamas mergaitiškas žaislas, o paprasta mašinėlė – berniukiškas, pastebi žaislų parduotuvių ir prekybos centrų atstovai. Šiandieną vaikams įdomesni išmanieji įrenginiai, radijo bangomis valdomos mašinėlės, o tradicines lėles keičia lėlės siaubūnės.
Joną Nainį užvaldė pasipiršimo Simonai prisiminimai  (6)
2015 m. vasario 2 d. 11:55
Su įvairia muzika susiję daugybė mūsų prisiminimų: vieni niekada nepamirš pirmojo vedybinio šokio dainos, kiti – vaikystėje girdėtos lopšinės, dar kitiems muzika gali priminti brangius žmones ar keliones. Vieni iš geidžiamiausių Lietuvos didžėjų – Radistai Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys – dainomis ir muzikos garsais, ko gero, galėtų nupasakoti pusę savo gyvenimo. Žavūs vyrai neseniai stojo Ingai Jankauskaitei į kompaniją LNK laidoje „Lietuvos supermiestas“, kurioje žada dalyvių ir žiūrovų nuotaiką palaikyti būtent su muzika. O kokius garsus jiems primena laidoje „Lietuvos supermiestas“ dėl garbingo titulo besivaržantys miestai?
Vaikas nekalba ir nesidomi žaislais: kada sunerimti?  (2)
2015 m. sausio 22 d. 00:05
Dvejų metų vaikas nekalba ir nelabai domisi žaislais. Ar tai normalu, ar jau reikia kreiptis pagalbos? Šį klausimą uždavėme psichologei Vilmai Petrikienei.
Sashos Song šeimoje – skaudi netektis  (52)
2015 m. sausio 20 d. 11:15
Naujienų portalo DELFI redakcią pasiekė dainininko Sashos Song laiškas, kuriame atlikėjas paskelbė apie skaudžią netektį. Anapilin iškeliavo jo senelė Nina Šavrova.
Muzika, padedanti užmigti: 5 kūriniai  (8)
2015 m. sausio 17 d. 00:05
Auginančios mažus vaikus mamos žino, kad neretai prireikia daug pastangų, norint įsisiautėjusį vaiką paguldyti vakare miegoti. Kaip jį nuraminti ir padėti lengvai užmigti?
Penkias kates prižiūrinti moteris: nejaugi esu pasmerkta?  (27)
2014 m. lapkričio 30 d. 19:57
Ar tai, kad darbo pabaigoje prieš užrakindama ,,Murrr...Cafe‘‘ kavinę atskirai atsisveikinu su kiekviena iš penkių čia gyvenančių kačių reiškia, kad esu pasmerkta? Kad niekada nesusirasiu vyro, lopšines dainuosiu tik savo pūkuotiems keturkojams, kuriuos jau ir dabar kartais pavadinu vaikais, ir mirsiu viena medinėje trobelėje vidury miško?
Kuo tėčio meilė vaikui skiriasi nuo mamos? Interviu su psichologe
2014 m. rugsėjo 21 d. 13:42
Visi esame girdėję daugybę mamai skirtų dainų. Tėvui - tik vieną kitą. Negi motinos meilė vaikui didesnė ir svarbesnė? Straipsnio konsultantė - psichologė biomedicinos mokslų daktarė doc.Viktorija Grigaliūnienė.
Keliauti su vaikais ar be jų: naudingi patarimai  (4)
2014 m. birželio 25 d. 09:53
Vasarai įsibėgėjant ir daugeliui tėvų besiruošiant kasmetinėms atostogoms, ne vienam kyla klausimų, kaip kelionės metu suderinti visų šeimos narių interesus. Reikia nuspręsti, ar atostogauti dviese, ar kartu su vaikais – o nutarus atostogauti visiems kartu, būtina pasirinkti ir vaikams, ir suaugusiems tinkamą šalį.
Lietuvė išsilaiko iš „atžaistų“ krepšinio kamuolių  (15)
2014 m. birželio 21 d. 15:00
Iš senų krepšinio kamuolių pagaminti dėklai – tai Kelne, Vokietijoje gyvenančios muzikantės Ritos Baltos kuriami suvenyrai, kuriuos dizainerė sukūrė nusivylusi tradicinių lietuviškų lauktuvių pasiūla. Šį pavasarį už savo kūrybą iš naudotų medžiagų menininkė buvo paskelbta Europos Sąjungos vykdomos ekologinės kampanijos „Generation Awake“ ambasadore ir oficialia rėmėja. „Ekologiški daiktai gali būti ir labai stilingi, madingi, šiuolaikiški“, - sako R. Balta.
Netikėta kūdikio reakcija į mamos dainavimą VIDEO
2014 m. birželio 12 d. 09:46
Dažna mama savo kūdikiui mėgsta dainuoti daineles ir lopšines . Dažniausiai vaikučių reakcija būna šypsena ar nusiraminimas. Net jei mamos balsas nėra pats gražiausias ar klausa pati geriausia. Tačiau ne mažylei Chloe.
Kaip keičiasi gyvenimas tapus tėčiu: 3 jaunų lietuvių patirtis  (7)
2014 m. birželio 1 d. 13:37
Kiekvieną pirmą birželio sekmadienį minime Tėvo dieną. Ji Lietuvoje valstybine švente tapo 2008 m. Dažnas kuris pamiršta, kad tokia šventė egzistuoja. Ji neprigijo taip stipriai, kaip Motinos diena, todėl nedaugelis šeimų ją laiko švente. Patys tėčiai šios dienos nesureikšmina, kadangi nenori atrodyti sentimentalūs ir jausmingi, tačiau giliai širdyje jie nori būti pasveikinti. Juk kiekvienam malonu sulaukti nuoširdaus ačiū, dėkingos šypsenos ir natūralaus, tačiau taip retai sulaukiamo apkabinimo. Taigi, ką reiškia būti tėvu ?