lopšinės

Pavasarį energijos klaipėdiečiams suteiks nauji nemokami užsiėmimai
2015 m. kovo 3 d. 09:58
Pasibaigus žiemai – pats metas daugiau pajudėti ir pasitikti šiltąjį sezoną atsikračius nereikalingų kilogramų, pasisėmus pozityvios nuotaikos. Tam nebūtina paploninti piniginės.
Kokiais žaislais šiandien žaidžia vaikai  (13)
2015 m. vasario 7 d. 10:00
Lėlė Barbė jau nebėra labiausiai trokštamas mergaitiškas žaislas, o paprasta mašinėlė – berniukiškas, pastebi žaislų parduotuvių ir prekybos centrų atstovai. Šiandieną vaikams įdomesni išmanieji įrenginiai, radijo bangomis valdomos mašinėlės, o tradicines lėles keičia lėlės siaubūnės.
Joną Nainį užvaldė pasipiršimo Simonai prisiminimai  (6)
2015 m. vasario 2 d. 11:55
Su įvairia muzika susiję daugybė mūsų prisiminimų: vieni niekada nepamirš pirmojo vedybinio šokio dainos, kiti – vaikystėje girdėtos lopšinės, dar kitiems muzika gali priminti brangius žmones ar keliones. Vieni iš geidžiamiausių Lietuvos didžėjų – Radistai Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys – dainomis ir muzikos garsais, ko gero, galėtų nupasakoti pusę savo gyvenimo. Žavūs vyrai neseniai stojo Ingai Jankauskaitei į kompaniją LNK laidoje „Lietuvos supermiestas“, kurioje žada dalyvių ir žiūrovų nuotaiką palaikyti būtent su muzika. O kokius garsus jiems primena laidoje „Lietuvos supermiestas“ dėl garbingo titulo besivaržantys miestai?
Vaikas nekalba ir nesidomi žaislais: kada sunerimti?  (2)
2015 m. sausio 22 d. 00:05
Dvejų metų vaikas nekalba ir nelabai domisi žaislais. Ar tai normalu, ar jau reikia kreiptis pagalbos? Šį klausimą uždavėme psichologei Vilmai Petrikienei.
Sashos Song šeimoje – skaudi netektis  (50)
2015 m. sausio 20 d. 11:15
Naujienų portalo DELFI redakcią pasiekė dainininko Sashos Song laiškas, kuriame atlikėjas paskelbė apie skaudžią netektį. Anapilin iškeliavo jo senelė Nina Šavrova.
Muzika, padedanti užmigti: 5 kūriniai  (7)
2015 m. sausio 17 d. 00:05
Auginančios mažus vaikus mamos žino, kad neretai prireikia daug pastangų, norint įsisiautėjusį vaiką paguldyti vakare miegoti. Kaip jį nuraminti ir padėti lengvai užmigti?
Penkias kates prižiūrinti moteris: nejaugi esu pasmerkta?  (27)
2014 m. lapkričio 30 d. 19:57
Ar tai, kad darbo pabaigoje prieš užrakindama ,,Murrr...Cafe‘‘ kavinę atskirai atsisveikinu su kiekviena iš penkių čia gyvenančių kačių reiškia, kad esu pasmerkta? Kad niekada nesusirasiu vyro, lopšines dainuosiu tik savo pūkuotiems keturkojams, kuriuos jau ir dabar kartais pavadinu vaikais, ir mirsiu viena medinėje trobelėje vidury miško?
Kuo tėčio meilė vaikui skiriasi nuo mamos? Interviu su psichologe
2014 m. rugsėjo 21 d. 13:42
Visi esame girdėję daugybę mamai skirtų dainų. Tėvui - tik vieną kitą. Negi motinos meilė vaikui didesnė ir svarbesnė? Straipsnio konsultantė - psichologė biomedicinos mokslų daktarė doc.Viktorija Grigaliūnienė.
Keliauti su vaikais ar be jų: naudingi patarimai  (4)
2014 m. birželio 25 d. 09:53
Vasarai įsibėgėjant ir daugeliui tėvų besiruošiant kasmetinėms atostogoms, ne vienam kyla klausimų, kaip kelionės metu suderinti visų šeimos narių interesus. Reikia nuspręsti, ar atostogauti dviese, ar kartu su vaikais – o nutarus atostogauti visiems kartu, būtina pasirinkti ir vaikams, ir suaugusiems tinkamą šalį.
Lietuvė išsilaiko iš „atžaistų“ krepšinio kamuolių  (15)
2014 m. birželio 21 d. 15:00
Iš senų krepšinio kamuolių pagaminti dėklai – tai Kelne, Vokietijoje gyvenančios muzikantės Ritos Baltos kuriami suvenyrai, kuriuos dizainerė sukūrė nusivylusi tradicinių lietuviškų lauktuvių pasiūla. Šį pavasarį už savo kūrybą iš naudotų medžiagų menininkė buvo paskelbta Europos Sąjungos vykdomos ekologinės kampanijos „Generation Awake“ ambasadore ir oficialia rėmėja. „Ekologiški daiktai gali būti ir labai stilingi, madingi, šiuolaikiški“, - sako R. Balta.
Netikėta kūdikio reakcija į mamos dainavimą VIDEO
2014 m. birželio 12 d. 09:46
Dažna mama savo kūdikiui mėgsta dainuoti daineles ir lopšines . Dažniausiai vaikučių reakcija būna šypsena ar nusiraminimas. Net jei mamos balsas nėra pats gražiausias ar klausa pati geriausia. Tačiau ne mažylei Chloe.
Kaip keičiasi gyvenimas tapus tėčiu: 3 jaunų lietuvių patirtis  (7)
2014 m. birželio 1 d. 13:37
Kiekvieną pirmą birželio sekmadienį minime Tėvo dieną. Ji Lietuvoje valstybine švente tapo 2008 m. Dažnas kuris pamiršta, kad tokia šventė egzistuoja. Ji neprigijo taip stipriai, kaip Motinos diena, todėl nedaugelis šeimų ją laiko švente. Patys tėčiai šios dienos nesureikšmina, kadangi nenori atrodyti sentimentalūs ir jausmingi, tačiau giliai širdyje jie nori būti pasveikinti. Juk kiekvienam malonu sulaukti nuoširdaus ačiū, dėkingos šypsenos ir natūralaus, tačiau taip retai sulaukiamo apkabinimo. Taigi, ką reiškia būti tėvu ?
Kūdikis pilve muziką suvokia per mamos emocijas  (1)
2014 m. gegužės 26 d. 01:12
Dar negimę kūdikiai tikrai girdi muziką, tik jos suvokimą lemia mamos emocijos, sako akušeris ginekologas Gediminas Mečėjus .
Teisėjo padėjėja, dainuojanti roką  (4)
2014 m. balandžio 21 d. 12:00
Užvertusi kodeksų knygas, trumpam, iki rytdienos, į atminties lentyną padėjusi įstatymų formuluotes, teisėjo padėjėja Rasa skuba į repeticiją. Nedidelėje salėje kartu su bendraminčiais – grupės „Mon@“ nariais – ji pasineria į pulsuojančią poproko muziką.
Ko geriau nesakyti naujagimio sulaukusiems tėvams  (36)
2014 m. balandžio 16 d. 07:55
Dažna naujagimio sulaukusi mama pastebi, kad žmonės kartais tiesiog nežino, ką jai pasakyti. Nesvarbu, gimė pirmagimis, antragimis ar jau trečias vaikas, komentarai kaskart vis tie patys. Ypač nemokšiški šiuo klausimu atžalų neturintys pašnekovai, nors jie dėl to nekalti – jiems tiesiog neteko per visa tai pereiti.
Ką daryti, jei vaikas nenori eiti miegoti?  (2)
2014 m. balandžio 14 d. 11:31
Neretai šeimos, auginančios mažus vaikus, susiduria su miego problema. Ne visi mažyliai noriai sutinka laiku eiti miegoti ir lengvai užmiega. Specialistai pataria, ką daryti, kad pasiruošimas miegoti netaptų kasdieninių barnių priežastimi.
Ką svarbu žinoti apie vaiko pietų miegą?
2014 m. balandžio 14 d. 00:05
Vaikai miego purtosi kaip kokio blogio, trina akytes, kad tik jos neužsimerktų. Kad ir kaip mūsų mažyliai šalintųsi pietų miego, jis būtinas ikimokyklinio amžiaus vaikams.
Kaip aš gimdžiau vandenyje Vilniaus gimdymo namuose skaitytojos istorija  (17)
2014 m. balandžio 10 d. 10:58
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Gitanai.
M. Šalčiūtės geriausieji: filmas apie gangsterius, ašaroti verčiančios dramos ir „Krikštatėvis“  (43)
2014 m. kovo 19 d. 12:32
Nors šokėja M. Šalčiūtė didelė animacinių filmų gerbėja, o „ Simpsonai “ prieš miegą jai atstoja lopšines, su naujienų portalo DELFI skaitytojais mergina pasidalino ir kur kas rimtesnių kino šedevrų sąrašu.
5 dienas gyvenusio mažylio kapą pavertė smėlio dėže  (11)
2014 m. kovo 14 d. 20:03
Tai, ką padarė viena šeima iš JAV, be galo jaudina ir virpina pačias slapčiausias žmogaus sielos kerteles. Jie savo gimusio ir netrukus mirusio mažylio kapo vietoje įrengė smėlio dėžę. Joje žaidžiantis šeimos pirmagimis tokiu būdu yra arti savo broliuko.
L. Rimkevičienė: šiuolaikiniams vaikams patinka ne tik kompiuteriai, bet ir sava istorija  (28)
2014 m. vasario 16 d. 12:11
Man atrodo, kad mums, lietuviams, kaip ir bet kokiai kitai tautai, šiuolaikiniame pasaulyje yra labai svarbu išlaikyti savo autentiškumą. Tai priartina mus prie senosios istorijos šaknų, kuria mūsų tapatybę ir identitetą. Tačiau tai turi vykti 21-ojo amžiaus dvasia, neatsiribojant nuo pasaulinės pažangos ir aktualijų. Tikrai nemanau, kad to siekdami turėtume pradėti gyventi iš  molio drėbtuose namuose ar grįžti į balanos gadynę bei iš užpečkio išsitraukti prosenelio klumpes.
Savaitgalis Lietuvoje: kur eiti, ką pamatyti?  (10)
2013 m. gruodžio 14 d. 08:39
Prieššventinis laikotarpis gausus neįtikėtinai daug įvairių renginių. Daugelis jų susiję su artėjančiomis Kalėdomis. Tinklalapis LRT.lt tradiciškai pateikia jums šio savaitgalio renginių programą. Kur keliausite Jūs?
Skandalas: „One Direction“ narys taps tėvu?!  (2)
2013 m. lapkričio 12 d. 12:40
Jau nuo pat „ One Direction “ susikūrimo grupės narys Liamas Payne'as(20) buvo tituluojamas „Daddy Direction“, (angl. „tėvelis“). Tačiau gali būti, kad šis titulas tuoj taps daugiau nei pravarde!
Patarimai, kaip tausoti vaiko balsą
2013 m. lapkričio 3 d. 00:00
Kaip vaiką išmokyti valdyti pirmąjį muzikos instrumentą - balsą? Ar teisingas yra posakis "Mano vaikas tai jau neturi balso"? Į šiuos ir kitus klausimus atsako patyrusi specialistė.
Norite protingo vaiko? Kalbėkite su juo nėštumo metu  (2)
2013 m. rugsėjo 23 d. 00:00
Nėštumo metu kalbėdami su negimusiu vaiku, nedarome to bergždžiai - mažyliai viską girdi, ir, negana to, gimę prisimena!
E. Bžeskas - apie buvusių bičiulių išdavystes  (35)
2013 m. rugsėjo 16 d. 12:30
Jam nebereikia vakarėlių, pramogų pasaulio šurmulio, žvaigždžių draugijos ir žiniasklaidos dėmesio. Vedęs vyras ir pavyzdingas tėvas – taip dabar atrodo muzikos prodiuseris Egmontas Bžeskas .
Egmontas Bžeskas su žmona ryžosi itin atviram interviu  (32)
2013 m. rugsėjo 16 d. 12:29
Jam nebereikia vakarėlių, pramogų pasaulio šurmulio, žvaigždžių draugijos ir žiniasklaidos dėmesio. Vedęs vyras ir pavyzdingas tėvas – taip dabar atrodo muzikos prodiuseris Egmontas Bžeskas. „Negaliu net įsivaizduoti, kad Redą ir mažąją Ameliją palikčiau be priežiūros ilgiau nei porai valandų. Kai reikia kur nors išvažiuoti iš namų, kaipmat apima ilgesys“, – atvirauja buvęs vakarėlių liūtas.
Kodėl Europoje gaidžiai skirtingai kakariekuoja?  (10)
2013 m. rugpjūčio 30 d. 21:00
Iš tiesų daug ko galima pasimokyti iš paprasčiausio naminio paukščio. Gaidys giedodamas skleidžia tą patį garsą visoje Europoje. Tačiau žmonės, gyvenantys skirtingose Europos šalyse, užrašo šį garsą skirtingai. www.europeisnotdead.com pateikė šį linksmą sąrašą su paaiškinimais, kokią svarbą šis gyvūnas turi kiekvienoje šalyje.
Mano planas iki 30-ies!  (22)
2013 m. rugpjūčio 19 d. 10:21
Ką turi padaryti, kad sulaukęs trisdešimties jaustumeisi teisingai pragyvenęs ankstesnius dešimtmečius? DELFI Pilietis paprašė skaitytojų išvardinti dešimt jiems svarbiausių tikslų, kuriuos reikėtų pasiekti iki šio jubiliejaus.