ligos požymiai

Epilepsija serganti mergina: tikėjau, kad galėsiu gyventi normalų gyvenimą  (6)
2015 m. gegužės 29 d. 00:00
„Visada tikėjau, kad išauš diena, kai galėsiu gyventi įprastą gyvenimą, kurio taip stipriai netrikdytų epilepsijos priepuoliai“, - prisipažįsta 24-erių vilnietė Ieva. Ir ta diena išaušo, kuomet Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose jai buvo taikytas chirurginis epilepsijos gydymas.
Kaip saugotis nuo erkių tiems, kurie nenori ar negali skiepytis  (54)
2015 m. gegužės 20 d. 11:30
10 mėnesių dukrytę auginanti mama klausia, kaip apsaugoti mažylę nuo erkių pavojaus. Kaime esanti sodyba apsupta miško, žolė aplink namą nušienauta, tačiau baimė išlieka - o kas, jeigu kūdikis pasigaus erkę? Vėliau mama planuoja paskiepyti dukterį, tačiau kol kas ji tam tiesiog per maža.
Baisius skausmo priepuolius sukeliančią ligą gali suvaldyti sveikas gyvenimo būdas  (44)
2015 m. gegužės 4 d. 08:12
Migrena – liga klastūnė, kuriai būdingi nuolatos pasikartojantys galvos skausmų priepuoliai. Dažniausiai ja serga moterys, tačiau gydytojai iki šiol negali pateikti tikslių migrenos priežasčių. Tinkamiausia prevencinė priemonė – sveikas gyvenimo būdas.
Skiepyti ar neskiepyti vaikus?
2015 m. balandžio 23 d. 10:58
Balandžio 24-30 d. - minėsime Pasaulinę imunizacijos savaitę, kuria siekiama priminti apie specifinės profilaktikos (vakcinų naudojimą) svarbą, kuri pripažinta efektyviausia priemone kovai su infekcinių ligų sergamumu, mirtingumu bei rimtomis komplikacijomis.
Vyrų anatomijos ypatumai, kuriuos turėtum žinoti  (7)
2015 m. balandžio 23 d. 00:00
Regis, kas čia ypatinga – tie intymūs vyrų turtai? Pagaliukas ir du bumbuliukai – kokių netikėtumų dar galima tikėtis? Pasirodo, kuo įvairiausių.
Skausminga ir nemaloni liga, galinti baigtis inkstų uždegimu: nesinorės net sekso  (18)
2015 m. balandžio 7 d. 07:05
Pūslės uždegimas kur kas dažniau kamuoja moteris nei vyrus. Teigiama, kad juo per savo gyvenimą bent kartą suserga apie 50 % dailiosios lyties atstovių. Be to, ši liga visiškai nepaiso moters amžiaus. Norint ją įveikti, negalima užsiimti savigyda.
Požymiai, perspėjantys, kad augintinį užkrėtė erkė  (7)
2015 m. kovo 30 d. 15:05
Jau pabudo erkės ir aktyvios jos bus iki spalio mėnesio. Šios kraujasiurbės platina daugybę virusinių ir bakterinių ligų. Naminius gyvūnus jos gali apkrėsti net 15 rūšių ligomis – neretai sunkiomis ir net mirtinomis formomis. Itin pavojingos erkės pavasarį, nes peržiemojusios ir išlindusios iš dirvožemio, aktyviai ieško maisto – žmonių ar gyvūnų kraujo. Pavasarį jaunos erkės (vadinamosios nimfos) būna labai mažos, todėl jas sunku pastebėti.
Vienas pasivaikščiojimas su šuniu gali būti lemtingas  (3)
2015 m. kovo 24 d. 11:30
Esame ne kartą girdėję sakant, kad svarbiausia ne ūgis, o smūgis. Šis posakis ypač tinka mažyčiams padarėliams – erkėms - kurie visai nekaltai gali gerokai pakenkti tiek žmonėms, tiek ir gyvūnams. Erkių Lietuvoje statistiškai vis daugėja, o sniegui nutirpus anksčiau, jų iš lauko jau parsineša kiekvienas šuo ar katė. Kaip atpažinti erkių sukeliamas ligas ir nuo jų apsaugoti savo keturkojus – tokią dilemą šiandien sprendžia šeimininkai.
Ginekologinė liga, kuria dažniausiai suserga aktyvios moterys  (6)
2015 m. kovo 19 d. 11:23
Nėra blogiau nei tos ligos, kurias labai sunku diagnozuoti ir laiku joms užkirsti kelią. Endometriozės atsiradimo priežasčių daug, o simptomai ne visuomet aiškūs. Dalis moterų net neįtaria sergančios šia sudėtinga liga.
Meningokokinė infekcija: svarbu žinoti  (3)
2015 m. kovo 13 d. 00:00
Beveik kasmet Lietuvoje išgirstame apie meningokokinės infekcijos atvejus. Vilniaus visuomenės sveikatos centro duomenimis, šiemet Vilniuje jau užregistruoti 6 meningokokinės infekcijos atvejai.
Darželyje - salmoneliozės protrūkis  (2)
2015 m. vasario 20 d. 14:23
Trims Šiaulių lopšelio-darželio „Ežerėlis“ (Ežero g. 70) auklėtiniams nustačius salmoneliozę, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ( VMVT ) inspektoriai šioje ugdymo įstaigoje nedelsiant atliko patikrinimą.
Lytiniai santykiai nėštumo metu ir po gimdymo: saugiausios pozos  (64)
2015 m. sausio 25 d. 00:00
Apie pokyčius lytiniame poros gyvenime moters nėštumo metu ir po gimdymo nuolat diskutuoja ne tik būsimos mamos, bet ir gydytojai. Besilaukiančios moterys dažnai ieško atsakymų, ar seksas nėštumo metu yra saugus ir ar tai nepakenks būsimosios atžalos vystymuisi. O daugelis vyrų prisipažįsta, jog dėl besilaukiančios mylimosios hormonų pokyčių dažnai nedrįsta net užsiminti apie lytinius santykius. Tai vis dėlto, kaip derėtų elgtis? Ko nereikėtų keisti ir ko vengti?
Ką ir kaip valgyti, kad išvengtume depresijos?
2015 m. sausio 13 d. 00:00
XXI-ojo amžiaus liga - depresija - mūsų šalyje plinta kaip epidemija. Bendrovės „IMS Healt“ duomenimis, Lietuva pirmauja Europoje pagal antidepresantų vartojimą, o per pastaruosius 13 metų sergančiųjų skaičius išaugo beveik dvigubai.
Maistas nuo depresijos: ką ir kaip valgyti  (19)
2015 m. sausio 12 d. 00:00
XXI-ojo amžiaus liga depresija mūsų šalyje plinta kaip epidemija. Bendrovės „IMS Healt“ duomenimis, Lietuva pirmauja Europoje pagal antidepresantų vartojimą, o per pastaruosius 13 metų sergančiųjų skaičius išaugo beveik dvigubai. Apie depresiją ir jos gydymą rašėme ne kartą. Šįkart aptarsime maisto produktus ir mitybos įpročius, padėsiančius įveikti ar išvengti depresijos, slogios nuotaikos.
Kūdikiui Kaune diagnozuota meningokokinė infekcija  (21)
2014 m. gruodžio 19 d. 09:14
VšĮ Kauno klinikinė ligoninė penktadienį pranešė, kad 11 mėnesių kūdikiui buvo diagnozuota meningokokinė infekcija .
Ukmergėje – meningokokinės infekcijos atvejis  (8)
2014 m. gruodžio 18 d. 21:39
Vilniaus visuomenės sveikatos centro Ukmergės skyrius informuoja, kad gruodžio 17 dieną registruotas patvirtintas meningokokinės infekcijos atvejis Ukmergės "Šilo" pagrindinėje mokykloje.
Emigracijos dienoraštį rašanti 4 vaikų mama: esu pavargusi iki išsekimo  (83)
2014 m. gruodžio 2 d. 07:05
Aktyvi socialinių projektų ir renginių organizatorė Birutė Jakučionytė su keturiais vaikais po skyrybų persikėlė gyventi iš Lietuvos į Londoną. Kaip sekasi pritapti naujoje šalyje, Birutė pasakoja savo nepagražintuose dienoraščiuose portale TavoVaikas.lt.
Šąlančios rankos įspėja apie nemalonią ligą  (31)
2014 m. gruodžio 2 d. 06:25
Bene dažniausia galūnių šalimo priežastis – Reino sindromas . Tai – šalčio ar streso sukeliami plaštakų ar pėdų kraujotakos sutrikimai .
Ebolos virusas – XXI amžiaus maras?  (8)
2014 m. lapkričio 12 d. 00:01
Kasdien su nerimu tenka girdėti naujų pranešimų apie vis daugiau gyvybių nusinešantį klastingąjį Ebolos virusą. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įspėja, kad šis virusas sparčiai plinta, tad ligos atvejai gali būti neišvengiami ir Lietuvoje.
Ar žinojote? Šalutinis vaistų poveikis  (39)
2014 m. lapkričio 10 d. 06:30
Vaistų gamintojai kasmet susižeria protu nesuvokiamą pelną, nepaisant to, kad apie šalutinį vaistų poveikį kalbama vis daugiau, medikai prabyla nenutylėdami tiesos. Silpnos sveikatos žmonės nuolatos mina kelią iki artimiausios vaistinės ir perka įvairių medikamentų, kurie greičiausiai net nėra būtini. „O jeigu naktį pasidarys bloga? Gal prireiks?“ – mąsto jie.
Mirtina liga, kuri gali pasireikšti tik nuovargiu: 10 metų nebūna jokių simptomų  (85)
2014 m. lapkričio 9 d. 09:40
Hepatitas C – tai liga, apie kurią garsiai nekalbama, nes vis dar manoma, kad ja serga tik narkomanai ir palaido gyvenimo būdo mėgėjai.
Labai nemalonus, bet įveikiamas nagų grybelis: kaip išgydyti, o dar geriau - išvengti  (24)
2014 m. spalio 31 d. 15:18
Tyrimų duomenimis, nagų grybelis sudaro trečdalį visų grybelinių odos ir apie pusę nagų ligų. Tai kur kas daugiau nei besiskundžiančiųjų nuospaudomis ar plokščiapėdyste.
Liga, kurios verta išsigąsti: simptomai gali įspėti iš anksto  (16)
2014 m. spalio 29 d. 15:16
Insultas dažnai yra anksčiau užklupusių, galbūt nepakankamai gydytų, o kartais ir nediagnozuotų ligų pasekmė.
Tiesa ir mitai apie gerklės skausmą
2014 m. spalio 28 d. 00:03
Ką tėvai turi žinoti apie gerklės skausmą - vieną dažniausių vaikiškų nusiskundimų šaltuoju metų laiku? Pateikiame svarbiausią informaciją.
Uždraudė importuoti į Rusiją graikiškus raguočius  (8)
2014 m. spalio 17 d. 17:02
Rusijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba „ Rosselchoznadzor “ nuo spalio 18 d. įveda laikiną draudimą importuoti į Rusiją graikiškus smulkiuosius ir stambiuosius raguočius. Tokia informacija pateikiama tarnybos interneto svetainėje.
Nemokamos paskaitos ir užsiėmimai Vilniuje
2014 m. spalio 9 d. 00:00
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos įvairiais klausimais. Paskaitose dalyvauja ne tik mamytės, bet ir tėveliai. Visos paskaitos ir mankštos - nemokami.
Užkrečiama parazitinė odos liga: simptomai ir gydymas  (1)
2014 m. spalio 7 d. 11:41
Pasak dermatovenerologų, visi turėtų išsiugdyti įprotį – įėjai į namus – nusiplauk rankas. Tai viena pirmųjų apsaugos nuo niežų priemonių. Niežinėms erkėms reikalinga žmogaus kūno skleidžiama šiluma, oda, ant daiktų jos ilgai neišbūna.
Šlapimo pūslės ligos: požymiai panašūs, gydymas skirtingas  (12)
2014 m. spalio 5 d. 18:13
Yra įvairiausių šlapimo pūslės ligų: nuo paprasto šlapimo pūslės uždegimo iki grėsmingo šlapimo pūslės vėžio. Kartais šio organo ligos praeina negydomos, o kai kada reikia skubios chirurginės operacijos. Deja, ligų simptomai dažnai būna panašūs. Kaip atskirti, kada sergama paprastu pūslės uždegimu, kurį dažnas linkęs gydytis namų sąlygomis, o kada jau reikėtų kreiptis į gydytoją?
Virusas, kuris išgąsdino pasaulį: tai jau tik laiko klausimas  (228)
2014 m. spalio 3 d. 12:06
Specialistai sunerimę: Ebolos virusas Afrikoje vis dar nesustabdomai plinta. Jei situacija nesikeis, tik laiko klausimas, kada jis atkeliaus į Europą.