ligos požymiai

Žiedadulkių alergija gali užklupti ir rudenį
2015 m. rugsėjo 15 d. 00:00
Atvėso oras, varva nosis ir peršti akys? Tai gali būti ne peršalimo, bet šienligės simptomai. Kaip suvaldyti rudens žiedadulkių alergiją?
Nemokamos paskaitos Vilniuje esamiems ir būsimiems tėvams
2015 m. rugpjūčio 3 d. 00:00
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius. Visos paskaitos ir užsiėmimai - nemokami.
Didžiausios lietuvių klaidos atostogaujant  (3)
2015 m. liepos 29 d. 00:01
Anksčiau kasmet vykdavote poilsiauti į šiltus kraštus, bet šiemet nebegalite sau to leisti? Nenusiminkite. Smagiai paatostogauti įmanoma ir likus namuose. Viską lemia požiūris, žinojimas, ko nori ir tinkamas pasirengimas.
Ką būtina žinoti apie agurkų priežiūrą ir ligas
2015 m. liepos 27 d. 00:57
Kuo vertingi agurkai ir kaip juos reikia prižiūrėti vegetacijos metu sutiko patirtimi pasidalinti LAMMC SDI Augalų apsaugos laboratorijos vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Elena Surilienė – Radzevičė.
Erkės pavojingos ir keturkojams: kaip juos apsaugoti?  (1)
2015 m. liepos 19 d. 00:00
Pastaraisiais metais labai išaugo augintinių sergamumas erkių platinamomis ligomis. Vasara – laikotarpis, kai daugiau laiko kartu su savo augintiniais praleidžiame gamtoje, tad gyvūno apsaugai nuo šių parazitų būtina skirti didžiausią dėmesį.
Atgijo senas baubas: 30-mečiui kuokštais iškrito plaukai, išbėrė, sutriko eisena  (31)
2015 m. liepos 10 d. 16:47
Pastaraisiais metais Lietuvoje sumažėjus statistiškai registruotų sunkias pasekmes galinčios nulemti lytiškai plintančios ligos - sifilio - atvejų, džiaugtis, kaip paaiškėjo, dar buvo ankstoka. Liga, deja, netapo praeitimi.
Paraudusios akys gali byloti rimtą bėdą
2015 m. birželio 26 d. 09:20
Jei pastebėjote, kad vaiko akys paraudusios, pavandenijusios, teka išskyros, nevalia nekreipti dėmesio. Paraudusios akys - traumos ar ligos požymis, o galbūt į jas kas nors pateko.
Kraujo vėžiui nesvarbu, jog tau egzaminas: 17-etės Vaivos istorija  (27)
2015 m. birželio 15 d. 10:43
„Egzaminui ruoštis sunku, nes visos mintys sukoncentruotos tik į sunkios ligos gydymą“, - sako abiturientė Vaiva Kairaitytė (17 m.) iš Kauno. Kad serga sunkia onkologine liga, mergina sužinojusi po Velykų, o pačius pirmuosius ligos simptomus – pykinimą, silpnumą, dėmesio nekoncentravimą - pajuto dar metų pradžioje.
Kaip teisingai ištraukti erkę ir ko šiukštu negalima daryti  (101)
2015 m. birželio 14 d. 00:00
Anot specialistų, erkės Lietuvoje įprastai pradeda medžioti nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Vos tik atšyla oras, pabunda ir kraujo siurbikės. Kasmet šalyje nustatoma apie 500 susirgimų erkiniu encefalitu ir 2 500 Laimo ligos atvejų. Siurbikės nesnaudžia net esant vos 5 laipsniams šilumos. Erkės, platinančios infekcines ligas, pavojingos ir žmonėms, ir gyvūnams.
Kokios ligos tyko pomidorų ir kaip jų išvengti  (6)
2015 m. birželio 11 d. 16:23
Nei viena daržovė taip visapusiškai nenaudojama maistui, kaip pomidorai. Daugiausiai vartojami salotoms, valgių paskaninimui. Mūsų krašte tiesiai pasėti i daržą, vaisių nespėja sunokinti, jie sodinami i dėžutes ir vėliau daigais persodinami į lauką ar šiltnamį.
Epilepsija serganti mergina: tikėjau, kad galėsiu gyventi normalų gyvenimą  (7)
2015 m. gegužės 29 d. 00:00
„Visada tikėjau, kad išauš diena, kai galėsiu gyventi įprastą gyvenimą, kurio taip stipriai netrikdytų epilepsijos priepuoliai“, - prisipažįsta 24-erių vilnietė Ieva. Ir ta diena išaušo, kuomet Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose jai buvo taikytas chirurginis epilepsijos gydymas.
Kaip saugotis nuo erkių tiems, kurie nenori ar negali skiepytis  (55)
2015 m. gegužės 20 d. 11:30
10 mėnesių dukrytę auginanti mama klausia, kaip apsaugoti mažylę nuo erkių pavojaus. Kaime esanti sodyba apsupta miško, žolė aplink namą nušienauta, tačiau baimė išlieka - o kas, jeigu kūdikis pasigaus erkę? Vėliau mama planuoja paskiepyti dukterį, tačiau kol kas ji tam tiesiog per maža.
Baisius skausmo priepuolius sukeliančią ligą gali suvaldyti sveikas gyvenimo būdas  (44)
2015 m. gegužės 4 d. 08:12
Migrena – liga klastūnė, kuriai būdingi nuolatos pasikartojantys galvos skausmų priepuoliai. Dažniausiai ja serga moterys, tačiau gydytojai iki šiol negali pateikti tikslių migrenos priežasčių. Tinkamiausia prevencinė priemonė – sveikas gyvenimo būdas.
Skiepyti ar neskiepyti vaikus?
2015 m. balandžio 23 d. 10:58
Balandžio 24-30 d. - minėsime Pasaulinę imunizacijos savaitę, kuria siekiama priminti apie specifinės profilaktikos (vakcinų naudojimą) svarbą, kuri pripažinta efektyviausia priemone kovai su infekcinių ligų sergamumu, mirtingumu bei rimtomis komplikacijomis.
Vyrų anatomijos ypatumai, kuriuos turėtum žinoti  (7)
2015 m. balandžio 23 d. 00:00
Regis, kas čia ypatinga – tie intymūs vyrų turtai? Pagaliukas ir du bumbuliukai – kokių netikėtumų dar galima tikėtis? Pasirodo, kuo įvairiausių.
Skausminga ir nemaloni liga, galinti baigtis inkstų uždegimu: nesinorės net sekso  (18)
2015 m. balandžio 7 d. 07:05
Pūslės uždegimas kur kas dažniau kamuoja moteris nei vyrus. Teigiama, kad juo per savo gyvenimą bent kartą suserga apie 50 % dailiosios lyties atstovių. Be to, ši liga visiškai nepaiso moters amžiaus. Norint ją įveikti, negalima užsiimti savigyda.
Požymiai, perspėjantys, kad augintinį užkrėtė erkė  (7)
2015 m. kovo 30 d. 15:05
Jau pabudo erkės ir aktyvios jos bus iki spalio mėnesio. Šios kraujasiurbės platina daugybę virusinių ir bakterinių ligų. Naminius gyvūnus jos gali apkrėsti net 15 rūšių ligomis – neretai sunkiomis ir net mirtinomis formomis. Itin pavojingos erkės pavasarį, nes peržiemojusios ir išlindusios iš dirvožemio, aktyviai ieško maisto – žmonių ar gyvūnų kraujo. Pavasarį jaunos erkės (vadinamosios nimfos) būna labai mažos, todėl jas sunku pastebėti.
Vienas pasivaikščiojimas su šuniu gali būti lemtingas  (3)
2015 m. kovo 24 d. 11:30
Esame ne kartą girdėję sakant, kad svarbiausia ne ūgis, o smūgis. Šis posakis ypač tinka mažyčiams padarėliams – erkėms - kurie visai nekaltai gali gerokai pakenkti tiek žmonėms, tiek ir gyvūnams. Erkių Lietuvoje statistiškai vis daugėja, o sniegui nutirpus anksčiau, jų iš lauko jau parsineša kiekvienas šuo ar katė. Kaip atpažinti erkių sukeliamas ligas ir nuo jų apsaugoti savo keturkojus – tokią dilemą šiandien sprendžia šeimininkai.
Ginekologinė liga, kuria dažniausiai suserga aktyvios moterys  (6)
2015 m. kovo 19 d. 11:23
Nėra blogiau nei tos ligos, kurias labai sunku diagnozuoti ir laiku joms užkirsti kelią. Endometriozės atsiradimo priežasčių daug, o simptomai ne visuomet aiškūs. Dalis moterų net neįtaria sergančios šia sudėtinga liga.
Meningokokinė infekcija: svarbu žinoti  (3)
2015 m. kovo 13 d. 00:00
Beveik kasmet Lietuvoje išgirstame apie meningokokinės infekcijos atvejus. Vilniaus visuomenės sveikatos centro duomenimis, šiemet Vilniuje jau užregistruoti 6 meningokokinės infekcijos atvejai.
Darželyje - salmoneliozės protrūkis  (2)
2015 m. vasario 20 d. 14:23
Trims Šiaulių lopšelio-darželio „Ežerėlis“ (Ežero g. 70) auklėtiniams nustačius salmoneliozę, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ( VMVT ) inspektoriai šioje ugdymo įstaigoje nedelsiant atliko patikrinimą.
Lytiniai santykiai nėštumo metu ir po gimdymo: saugiausios pozos  (64)
2015 m. sausio 25 d. 00:00
Apie pokyčius lytiniame poros gyvenime moters nėštumo metu ir po gimdymo nuolat diskutuoja ne tik būsimos mamos, bet ir gydytojai. Besilaukiančios moterys dažnai ieško atsakymų, ar seksas nėštumo metu yra saugus ir ar tai nepakenks būsimosios atžalos vystymuisi. O daugelis vyrų prisipažįsta, jog dėl besilaukiančios mylimosios hormonų pokyčių dažnai nedrįsta net užsiminti apie lytinius santykius. Tai vis dėlto, kaip derėtų elgtis? Ko nereikėtų keisti ir ko vengti?
Ką ir kaip valgyti, kad išvengtume depresijos?
2015 m. sausio 13 d. 00:00
XXI-ojo amžiaus liga - depresija - mūsų šalyje plinta kaip epidemija. Bendrovės „IMS Healt“ duomenimis, Lietuva pirmauja Europoje pagal antidepresantų vartojimą, o per pastaruosius 13 metų sergančiųjų skaičius išaugo beveik dvigubai.
Maistas nuo depresijos: ką ir kaip valgyti  (19)
2015 m. sausio 12 d. 00:00
XXI-ojo amžiaus liga depresija mūsų šalyje plinta kaip epidemija. Bendrovės „IMS Healt“ duomenimis, Lietuva pirmauja Europoje pagal antidepresantų vartojimą, o per pastaruosius 13 metų sergančiųjų skaičius išaugo beveik dvigubai. Apie depresiją ir jos gydymą rašėme ne kartą. Šįkart aptarsime maisto produktus ir mitybos įpročius, padėsiančius įveikti ar išvengti depresijos, slogios nuotaikos.
Kūdikiui Kaune diagnozuota meningokokinė infekcija  (21)
2014 m. gruodžio 19 d. 09:14
VšĮ Kauno klinikinė ligoninė penktadienį pranešė, kad 11 mėnesių kūdikiui buvo diagnozuota meningokokinė infekcija .
Ukmergėje – meningokokinės infekcijos atvejis  (8)
2014 m. gruodžio 18 d. 21:39
Vilniaus visuomenės sveikatos centro Ukmergės skyrius informuoja, kad gruodžio 17 dieną registruotas patvirtintas meningokokinės infekcijos atvejis Ukmergės "Šilo" pagrindinėje mokykloje.
Emigracijos dienoraštį rašanti 4 vaikų mama: esu pavargusi iki išsekimo  (83)
2014 m. gruodžio 2 d. 07:05
Aktyvi socialinių projektų ir renginių organizatorė Birutė Jakučionytė su keturiais vaikais po skyrybų persikėlė gyventi iš Lietuvos į Londoną. Kaip sekasi pritapti naujoje šalyje, Birutė pasakoja savo nepagražintuose dienoraščiuose portale TavoVaikas.lt.
Šąlančios rankos įspėja apie nemalonią ligą  (31)
2014 m. gruodžio 2 d. 06:25
Bene dažniausia galūnių šalimo priežastis – Reino sindromas . Tai – šalčio ar streso sukeliami plaštakų ar pėdų kraujotakos sutrikimai .
Ebolos virusas – XXI amžiaus maras?  (8)
2014 m. lapkričio 12 d. 00:01
Kasdien su nerimu tenka girdėti naujų pranešimų apie vis daugiau gyvybių nusinešantį klastingąjį Ebolos virusą. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įspėja, kad šis virusas sparčiai plinta, tad ligos atvejai gali būti neišvengiami ir Lietuvoje.