ligos požymiai

Mirė legendinės grupės „Earth, Wind & Fire“ įkūrėjas M. White'as  (4)
2016 m. vasario 5 d. 05:46
Būdamas 74-erių mirė populiarios grupės „Earth, Wind & Fire“ įkūrėjas Maurice'as White'as. Dainininkas ir dainų autorius Anapilin iškeliavo ketvirtadienį po ilgos kovos su Parkonsono liga. Žvaigždė mirė savo namuose Los Andžele.
Tėvai kviečiami į nemokamas paskaitas Vilniuje ir Klaipėdoje
2016 m. sausio 30 d. 00:03
Pasimokyti būti geresniais tėvais ir pasisemti žinių apie kūdikius ir vaikus kviečia nemokamos paskaitos ir užsiėmimai Vilniuje bei Klaipėdoje.
64-erių skuodiškiui – neregėta medikų dovana  (28)
2016 m. sausio 28 d. 18:20
Lietuvoje tokio tikslumo operacijos dar nebuvo. Kauno klinikų Akių ligų klinikoje pirmąkart Lietuvoje atlikta unikali ir nerealaus vidinio ragen os sluoksnio – endotelio – transplantacija . Šiandien pacientas jaučiasi puikiai ir džiaugiasi geresniu regėjimu.
Rudeninė depresija – kaip su ja kovoti?  (5)
2015 m. gruodžio 1 d. 10:00
Atėjus tamsiajam metų laikui dažnai būname prislėgtos nuotaikos, patiriame didesnį nuovargį, mieguistumą ar kaip tik – sunkiau atsipalaiduoti, slegia įtampa ir dėl to sunku užmigti. Neskubėkime iš karto sau rašyti depresij os diagnozės.
Chameleonu vadinama liga gali pamėgdžioti bet kurią kitą  (4)
2015 m. lapkričio 23 d. 17:14
Sifilis – lytiškai plintanti liga , apie kurią ištisus dešimtmečius kalbėti buvo gėda. Tačiau tai – visiškai nepagrįsta, nes liga gydoma anonimiškai, o laiku ją pastebėjus, įmanoma visiškai pasveikti. Taip sako gydytojas dermatovenerologas Nauris Grušauskas .
Tauragėje – pavojingos infekcijos protrūkis  (14)
2015 m. lapkričio 17 d. 13:57
Tauragės mieste trichinelioze susirgo keturi asmenys. Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad infekcijos šaltinis galėjo būti šerniena. Visi asmenys, vartoję šernienos, nukreipti gydytojų konsultacijai. Informacija apie trichineliozės židinį perduota Tauragės valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, informuoja ULAC.
Tyrėsi dėl nevaisingumo, tačiau grėsmingą ligą rado kitur  (34)
2015 m. lapkričio 3 d. 21:00
Sėkmingą gyvenimą sukūrusiai Agnei iki visiškos laimės trūko tik vieno - moteris jau kurį laiką nesėkmingai stengėsi pastoti. Po vizito pas endokrinologą ji išgirdo diagnozę, tačiau nesusijusią su noru tapti mama. Agnei - skydliaukės vėžys.
Laidotuves mamai organizavęs sūnus sunkiausią akimirką pasijuto apgautas  (91)
2015 m. spalio 30 d. 15:01
Dar 2013 m. rugpjūčio mėnesį su mama, broliu ir sese lankėmės pas giminaičius Žemaitijoje ir leidome laiką pajūryje, tačiau buvo matyti, kad mama jaučiasi silpnai ir neturi jėgų.
Kaip atpažinti, kad katė jaučia stresą  (1)
2015 m. spalio 29 d. 11:26
Prakaituotos letenų pagalvėlės, viso kūno drebulys, virpančios ausys, įtempti raumenys rodo, kad katė jaučia stresą. Kas jį sukelia, kada reikia susirūpinti stresą jaučiančiu gyvūnu?
„Šeimų mokyklėlė“ kviečia į nemokamas paskaitas
2015 m. spalio 26 d. 13:22
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.
Mėnesį komoje praleidęs vilnietis atsimena viską: šviesos tunelio gale tikrai nebuvo  (168)
2015 m. spalio 24 d. 12:24
Sapnai visada kėlė susidomėjimą. Dažnas skeptikas pabudęs ir kamuojamas ryškių nakties prisiminimų neatsispiria pagundai pasidomėti, ką reiškia vienas ar kitas vaizdinys. Tačiau dar didesnė mistikos skraistė dengia komą – medicininę būseną, iš kurios dažniausiai pabundama po kelių dienų ar savaičių ir tik retais užsitęsiančią metus ar net dešimtmečius.
Raudonuoja žandukai ? Tai gali būti rimtos ligos pranašas  (4)
2015 m. spalio 24 d. 09:30
Mūsų močiutės žandus ryškindavo burokėlių sultimis, tačiau šiandien gerokai įraudęs veidas retai laikomas žavingu. Ne visi žino, kad negydomi išsiplėtę kapiliarai gali gerokai sudarkyti odą.
Nuolat raustantys žandai – rimtos ligos pranašas  (2)
2015 m. spalio 21 d. 15:14
Mūsų močiutės žandus ryškindavo burokėlių sultimis, tačiau šiandien gerokai įraudęs veidas retai laikomas žavingu. Ne visi žino, kad negydomi išsiplėtę kapiliarai gali gerokai sudarkyti odą.
Nuolat raustantys žandai – rimtos ligos pranašas
2015 m. spalio 21 d. 11:08
Mūsų močiutės žandus ryškindavo burokėlių sultimis, tačiau šiandien gerokai įraudęs veidas retai laikomas žavingu. Ne visi žino, kad negydomi išsiplėtę kapiliarai gali gerokai sudarkyti odą.
Nuolat raustantys žandai – rimtos ligos pranašas  (29)
2015 m. spalio 21 d. 10:42
Mūsų močiutės žandus ryškindavo burokėlių sultimis, tačiau šiandien gerokai įraudęs veidas retai laikomas žavingu. Ne visi žino, kad negydomi išsiplėtę kapiliarai gali gerokai sudarkyti odą.
Nuolat raustantys žandai – rimtos ligos pranašas  (2)
2015 m. spalio 21 d. 10:03
Mūsų močiutės žandus ryškindavo burokėlių sultimis, tačiau šiandien gerokai įraudęs veidas retai laikomas žavingu. Ne visi žino, kad negydomi išsiplėtę kapiliarai gali gerokai sudarkyti odą.
Traumuojanti liga, kurios nepaslėpsi: maniau, kad tai tik pleiskanos  (218)
2015 m. spalio 20 d. 13:43
„Su mama rugsėjo pradžioje nuvažiavome į pajūrį, paplūdimys kone tuščia. Mama sako, pasidegink, pasimaudyk, bus geriau. Gulint ant smėlio, pro šalį ėjusios pagyvenusios moterys kritiškai mane nužiūrėjo ir užsipuolė mano mamą – „kaip čia tokie žmonės gali būti, ką jūs darote“.
Liga, prasidedanti sąnarių skausmu, bet vėliau galinti pasodinti į neįgaliojo vežimėlį  (3)
2015 m. spalio 12 d. 14:57
Sąnarių skausmai daugeliui asocijuojasi su senatve ar oro pasikeitimais. Tačiau mažai kam žinoma, jog kai kurios sąnarių ligos gali pasireikšti ne tik vyresnio, tačiau ir jauno amžiaus žmonėms ar net vaikams. Sąnarių ligos gali pažeisti ir kitus gyvybiškai svarbius žmogaus vidaus organus ir net pasodinti sergantįjį į neįgaliojo vežimėlį.
Vilniuje kviečia į nemokamas paskaitas apie vaikų auginimą ir sveikatą
2015 m. spalio 8 d. 00:00
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius. Kviečiame besilaukiančias moteris į mankštas, kurios vyksta Vilniaus visuomenės sveikatos biure . Visos paskaitos ir užsiėmimai - nemokami.
Kreipėsi dėl danties, o mirtiną ligą aptiko kojoje  (28)
2015 m. rugsėjo 30 d. 20:42
37-erių Tomas Vilkickas niekada per daug nesirūpino sveikata. Ir šįkart, susižeidęs koją, į medikus kreipėsi tik po savaitės. Tačiau išgirsta diagnozė nustebino tiek jį, tiek medikus - stabligė. Pastaruosius penkerius metus Lietuvoje kasmet registruojama po du susirgimus šia liga.
Kauniečiui diagnozuota stabligė  (14)
2015 m. rugsėjo 24 d. 09:12
Kauniečiui buvo diagnozuota stabligė , pranešė Kauno visuomenės sveikatos centras.
Nuoga tiesa: nauja programėlė parodo visus jūsų lytinius partnerius  (20)
2015 m. rugsėjo 16 d. 11:39
Lytinio švietimo pamokose esame girdėję, kad lytinio akto metu mylimasi ne tik su tuo žmogumi, tačiau netiesiogiai ir su visais jo ankstesniais partneriais.
Žiedadulkių alergija gali užklupti ir rudenį
2015 m. rugsėjo 15 d. 00:00
Atvėso oras, varva nosis ir peršti akys? Tai gali būti ne peršalimo, bet šienligės simptomai. Kaip suvaldyti rudens žiedadulkių alergiją?
Nemokamos paskaitos Vilniuje esamiems ir būsimiems tėvams
2015 m. rugpjūčio 3 d. 00:00
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius. Visos paskaitos ir užsiėmimai - nemokami.
Didžiausios lietuvių klaidos atostogaujant  (3)
2015 m. liepos 29 d. 00:01
Anksčiau kasmet vykdavote poilsiauti į šiltus kraštus, bet šiemet nebegalite sau to leisti? Nenusiminkite. Smagiai paatostogauti įmanoma ir likus namuose. Viską lemia požiūris, žinojimas, ko nori ir tinkamas pasirengimas.
Ką būtina žinoti apie agurkų priežiūrą ir ligas
2015 m. liepos 27 d. 00:57
Kuo vertingi agurkai ir kaip juos reikia prižiūrėti vegetacijos metu sutiko patirtimi pasidalinti LAMMC SDI Augalų apsaugos laboratorijos vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Elena Surilienė – Radzevičė.
Atogrąžų kraštai: parazitų galima pasigauti, pastačius koją ant smėlio  (6)
2015 m. liepos 19 d. 16:03
Svečiuojantis šiltuosiuose kraštuose, įvairiais pavojingais parazitais galima užsikrėsti, vos pastačius basą koją ant smėlio, žolės, maudantis vandens telkiniuose ar paprasčiausiai įkandus uodui. Apie tai perspėja Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Parazitologinių tyrimų poskyrio vedėja Jolanta Žiliukienė . Ji rekomenduoja, prieš vykstant į kelionę, pasikonsultuoti su gydytoju infektologu.
Erkės pavojingos ir keturkojams: kaip juos apsaugoti?  (1)
2015 m. liepos 19 d. 00:00
Pastaraisiais metais labai išaugo augintinių sergamumas erkių platinamomis ligomis. Vasara – laikotarpis, kai daugiau laiko kartu su savo augintiniais praleidžiame gamtoje, tad gyvūno apsaugai nuo šių parazitų būtina skirti didžiausią dėmesį.
Atgijo senas baubas: 30-mečiui kuokštais iškrito plaukai, išbėrė, sutriko eisena  (31)
2015 m. liepos 10 d. 16:47
Pastaraisiais metais Lietuvoje sumažėjus statistiškai registruotų sunkias pasekmes galinčios nulemti lytiškai plintančios ligos - sifilio - atvejų, džiaugtis, kaip paaiškėjo, dar buvo ankstoka. Liga, deja, netapo praeitimi.