Lazdynas

Kaip mažais žingsneliais ugdyti vaiko atsakomybę  (1)
2016 m. sausio 7 d. 11:51
Vaiko atsakomybės ugdymas – užduotis tėveliams, kurią spręsti reikėtų jau nuo mažų dienų. Psichologų teigimu, vaikui itin svarbu suvokti atsakomybę, nes tai reiškia savojo „aš“, savo jausmų suvokimą bei gebėjimą spręsti rūpesčius, kurių – mažesnių ar didesnių – turime visi. Be to, dar vaikystėje išmokęs būti atsakingu, žmogus teisingai suvoks atsakomybę – kaip laisvę veikti ir savarankiškai priimti sprendimus, o ne kaip nepageidaujamą naštą.
Kaip išmokyti vaikus atsakomybės: specialistų patarimai
2016 m. sausio 7 d. 00:00
Vaiko atsakomybės ugdymas - užduotis tėveliams, kurią spręsti reikėtų jau nuo mažų dienų. Psichologų teigimu, vaikui itin svarbu suvokti atsakomybę, nes tai reiškia savojo „aš", savo jausmų suvokimą bei gebėjimą spręsti rūpesčius, kurių - mažesnių ar didesnių - turime visi.
Sužinokite, kas Lietuvoje nokina skanius riešutus  (6)
2015 m. rugpjūčio 20 d. 00:01
Neseniai pristatėme TOP 20 retų ir įdomių sodo vaisių, kuriuos galime užsiauginti ir Lietuvoje, tad metas pristatyti ir tuos augalus, kurie pas mus nokina skanius riešutus, o jų yra tikrai ne vienas. Jei dar neturite nei vieno iš jų, bet norite užsiauginti ne tik skanų, bet ir sveiką derlių – pabandykite kurį nors iš jų įkurdinti ir savo sode.
Ką reikia žinoti ruošiantis sutvirtinti šlaitinį sklypą  (1)
2015 m. rugpjūčio 4 d. 00:00
Žemės plotai yra lygūs praktiškai tik vienoje vietoje – žemėlapiuose. Realybėje jie dažnai būna tai lygesni, tai kalvotesni, su iškilimais ir įdubimais. Įsikūrimas komplikuotesniame sklype dažniausiai atsieina daugiau pinigų, tačiau su šiuolaikinėmis technologijomis viskas yra įmanoma. Reikia tik žinių, medžiagų ir įgūdžių.
Keltų astrologija : kokio augalo bruožai slypi jūsų asmenybėje?  (1)
2015 m. birželio 9 d. 00:00
Keltų medžių astrologija remiasi senovine idėja, kad mūsų gimimo laikas lemia mūsų asmenybės ir elgesio formavimąsi.
B. Faganas (III): klimato kaita – ir kur kas svarbesnių permainų šauklys  (23)
2015 m. gegužės 16 d. 16:03
Prieš 15 000 m. didžiulis ledo skydas dengė visą Skandinaviją, Šiaurės Vokietiją ir dalį dabartinių Nyderlandų bei didelį kraštą Britanijos, kuri tuo metu dar nebuvo atsiskyrusi nuo žemyno.
Nemalonios pavasario staigmenos: kaip apsaugoti augalus nuo šalnų  (1)
2015 m. gegužės 8 d. 12:49
Visai netikėtai šiemet ir vėl apsilankėme brolių E. ir R. Vrublevskių medelyne. O apsilankę ir įdomybių pasidairėme. Šiltnamyje kaip tik žydėjo persikai, o kieme pirmuosius lapelius skleidė įspūdingas lazdynas. Du stabtelėjimai, verti dėmesio. Juolab kad sodininkas Romas Vrublevskis negailėjo patarimų ir patirtimi dalijosi kuo atviriausiai.
Kaip palengvinti šienligės simptomus? Gydytojos patarimai  (2)
2015 m. gegužės 3 d. 00:00
Šylantis oras ir bundanti gamta džiaugsmą teikia ne visiems. Alergiškiems žmonėms prasideda itin nemalonus šienligės sezonas. Viso to priežastis – plika akimi nepastebimos, vėjo pernešamos žydinčių augalų ląstelės – žiedadulkės. Jos gali nuskristi net iki 5 400 km. Į organizmą per akis, nosį ar gerklę patekusios žiedadulkės sukelia slogą, kosulį, čiaudulį, akių ašarojimą, perštėjimą ir paraudimą, galvos skausmus ar net dusulį. Sužinokite, kaip palengvinti alergijos sukeliamus simptomus.
Druidų horoskopas : paskaityk, ką jis prognozuoja tau  (12)
2015 m. balandžio 14 d. 17:35
Apie druidų horoskopą turbūt girdėjo net tie, kurie neturi nė menkiausios nuovokos, kas tie druidai buvo. Tik ar žinai, kad jis buvo sukurtas vos prieš šimtą metų?
Augalai raudonais lapais – alternatyva žiedams  (4)
2015 m. balandžio 10 d. 12:10
Tiems, kas nori kuo ilgiau išliekančio gražaus aplinkos vaizdo, bet kuo mažiau priežiūros, renkasi augalus spalvotais lapais. Ilgai išsilaikanti spalva yra puikus akcentas, jei pasodintas tinkamoje vietoje ir tinkamoje kitų augalų draugijoje.
Augalai, kurių paragavus nebereikės eiti į vaistinę  (16)
2015 m. kovo 19 d. 12:17
Atėjus pavasariui vis dažniau gamtoje pamatome iš žiemos miego bundančius augalus. Tačiau kai kuriais galima ne tik pasigrožėti, o ir pasiskinti tam tikrų jų dalių. GRYNAS.lt pateikia pavasarinių augalų, turinčių gydomųjų savybių sąrašą.
Gamtoje pasirodė ženklai, pranašaujantys, kokie bus metai
2015 m. kovo 12 d. 10:39
Planuodami savo metus, kartais stveriamės tikrai nieko nesakančius horoskopus ar burtus ir labai džiaugiamės, jeigu jų „pranašystės“ netyčia išsipildo. Kitaip tokių „prognozių“ pavadinti negalima... Gamtoje pagal kai kuriuos požymius galima spėti ne tik vienų metų, bet ir jų ciklo, kuris paprastai trunka 5 - 7 metus, charakterį.
Sprendimai, dėl kurių jūsų sklypas bus gražus ir žiemą
2014 m. gruodžio 11 d. 00:00
Žiemą sklypas dažnai atrodo tuščias, apmiręs ir nuobodus. Kaip sutvarkyti sklypą, kad jo grožiu ir žiemą būtų galima džiaugtis, pataria modernūs apželdinimo kursai „Geltonas karutis“.
Vieninteliai krūmai, kurie žydi rudenį ir žiemą  (1)
2014 m. lapkričio 11 d. 12:09
Ar žinote bent vieną Lietuvos augalą, kuris žiemą lauke žydėtų? Sunku patikėti, bet yra toks krūmas . Žinoma, jis nėra savaiminis mūsų krašto augalas (beje, kaip ir alyvos, jazminai ar bijūnai), bet gan dažnai auginamas dekoratyviuose želdynuose. Jo pavadinimas skamba egzotiškai – hamamelis . Tai graikiškų žodžių junginys, reiškiantis „tuo pačiu metu su vaisiumi“. Angliškas šio augalo pavadinimas yra Witch-Hazel , ir senovine anglų kalba reiškia „lankstusis lazdynas“, nes jo lapai iš tiesų panašūs į lazdyno, bet su lazdynu jis neturi daugiau nieko bendro.
Ką sodinti sode, kad jame skraidytų drugeliai  (4)
2014 m. liepos 21 d. 00:00
Vienas iš gražiausių vaikystės prisiminimų – vasarojant kaime pas močiutę, bėgti laukais paskui spalvingus drugelius. Dabar miestiečiai drugelius gali pamatyti gana retai, paprastai tik, kai pavyksta ištrūkti už miesto.
Kraštovaizdžio specialistų patarimai besirenkantiems gyvatvorę 1 dalis  (6)
2014 m. gegužės 27 d. 00:00
Kodėl vis daugiau žmonių medines, metalines, aukštas, plačias tvoras nusprendžia iškeisti į žalias gyvatvores? Manytume todėl, kad pastarosios yra estetiškesnės ir naudingesnės. Naudingos, nes priešingai nei paprastos tvoros, jos saugo nuo vėjo, gatvės triukšmo, sugeria dulkes, kenksmingas medžiagas. Taip pat jos susilieja su natūralia gamta, puošia aplinką ir gali atrodyti labai išskirtinai.
Nereiklūs, bet gražūs dekoratyviniai krūmai  (13)
2014 m. gegužės 7 d. 08:00
Žydi, gražūs lapai, struktūriški, atsparūs – kas? Dekoratyviniai krūmai . Be abejo, yra ir tokių, kurie lepūs, brangūs, nuolat puolami kenkėjų ir reikalaujantys daug priežiūros. Tačiau šiandien ne apie juos – modernių želdinimo kursų „Geltonas karutis“ lektorės Elė Urbonienė ir Sandra Kanapeckaitė išvardija keletą dekoratyvinių krūmų, kurie gražūs, nereiklūs ir tikrai verti rasti vietą mūsų sklypuose.
Ūkininkas nuėjo kitu keliu nei visi - ir nesigaili  (20)
2014 m. kovo 25 d. 20:42
Riešutmedžių auginimas – nauja sritis ne tik Dzūkijos regione, bet ir šalyje. Tad neatrodo keista, kad jų augintojas Rimas Norus vis atidėliojo pažadą įsileisti į savo ūkio valdas, kol bus galima pamatyti kažką įspūdingesnio, rasis ne tik teorinės, bet ir praktinės patirties. Penkių hektarų riešutyne, įsikūrusiame tarp Santaikos ir Krokialaukio, lankėmės pavasarinio genėjimo įkarštyje.
Augalai, kurie neša laimę, pinigus ir saugo namus  (8)
2014 m. kovo 14 d. 10:00
Ar Jūsų sklype auga sėkmę ir pinigus priviliojančių augalų? Visais laikais sodyboje augalai atliko ne tik dekoratyvinę funkciją, ar buvo maisto šaltinis – jie taip pat turėjo simbolinę prasmę. Modernių želdinimo kursų „Geltonas karutis“ lektorės Vaida Vaitkutė Eidimtienė ir Jūratė Žarnauskienė pasakoja, kokius sėkmę nešančius augalus galime pasisodinti savo sklype.
Evelina ir Adamas pagaliau apsisprendė dėl svarbių vestuvių akcentų  (106)
2013 m. rugpjūčio 1 d. 17:27
Į vestuvių planavimo rūpesčius pasinėrusi dainininkė Evelina Anusauskaitė Young ir jos mylimasis Adamas jau priėmė sprendimą dėl dviejų svarbių būsimos šventės akcentų – puokštės bei torto.
Jubiliejinė Čelsio gėlių paroda: atšauktas keraminių nykštukų draudimas specialiai ManoNamai.lt iš Čelsio
2013 m. gegužės 28 d. 10:42
Kaip ir kiekvienais metais, gegužės pabaigoje Londone vyko viena garsiausių pasaulyje Čelsio gėlių paroda (Chelsea Flower Show). Karališkosios sodininkystės draugijos (RHS) Čelsio karališkosios prieglaudos teritorijoje rengiama paroda kartais vadinama sodų olimpiada. Čia galima pamatyti visas sodininkystės naujienas, vyraujančias madas, sodų stilius, pasigrožėti garsiausių dizainerių sukurtais sodais, taip pat susipažinti su naujausiomis augalų rūšimis ir veislėmis.
Už šiųmetinį medų paklosime daugiau  (114)
2013 m. gegužės 25 d. 21:17
Bitininkai sako, kad pirmasis šių metų medus vėluos mažiausiai savaitę. Be to, šią vasarą jis esą būsiąs brangesnis nei pernai.
Alergijų sezonas prasideda: pavojingiausi - lazdyno, beržo ir alksnio žiedai  (6)
2013 m. balandžio 21 d. 15:00
Su medžių žydėjimu Lietuvoje prasidėjo naujas alergijų sezonas. Specialistų teigimu, nosį užgulančios, miegą trumpinančios ir darbingumą mažinančios alerginės slogos kamuoja vis daugiau žmonių, kurių imunitetas nusilpęs dėl streso bei kitų aplinkos dirgiklių.
Gamtoje - didžiųjų pokyčių metas  (5)
2013 m. kovo 12 d. 11:01
Kovas – žiemos ir pavasario grumtynių laikas. Kovo pradžioje žemę dažniausiai dar dengia stori sniegynai, pavasariškus atlydžius keičia pūgos, o naktimis subraška šalčiai, primindami speigmetį. Fenologinis pavasaris prasideda kartais ankščiau, kartais vėliau – kai iš po sniego pasirodo pirmieji atitirpusios žemės lopai, o astronominio pavasario pradžia – kovo 22–ąją, kada diena vėl tampa lygi nakčiai.
Druidų horoskopas  (58)
2013 m. kovo 11 d. 12:00
Druidų horoskopą dar vadina galų horoskopu. Druidams buvo labai svarbus miškas, kuriame jie gyveno, medžiai. Regis, todėl jie ir sieja žmogaus charakterio bruožus su medžiais. Jie tvirtina, kad kiekvienas žmogus, kaip ir medis , turi savų bruožų, privalumų ir trūkumų. Kiekvienam reikia tam tikrų gyvenimo sąlygų.
Debesų medžiai Žemėje
2012 m. lapkričio 12 d. 14:32
Figūrinis karpymas atsirado senovės Romoje. Jo esmė – suteikti medžiui, krūmui gražią formą. Ypač gražūs laisvai karpyti debesų medžiai. Jų formos apvalios, minkštos, o nevienodas paviršius išryškina lajos struktūrą. Tokie medžiai dažniausiai sodinami rytietiškuose soduose.
Mistiniai medžiai Lietuvoje  (4)
2012 m. birželio 17 d. 19:00
Sėkmingo sodo pagrindas – lapija  (8)
2012 m. birželio 14 d. 07:00
Kai galvojame apie sodą, paprastai įsivaizduojame gėles. Kalbame apie rožyną, jurginų eilę, laukinių gėlių pievą, žiedų skleidimąsi, malonų kvapą, kuris pripildo galvas nuostabių vasaros vizijų. Lapai? Atrodo, apie juos nekalba niekas. Ir visai be reikalo: juk lapija – sėkmingo sodo pagrindas.
Kokius medžius sodinti sodyboje?  (1)
2012 m. vasario 19 d. 15:00
Daugelis mėgsta gėrėtis medžiais, išsiskiriančiais savo grožiu ar ilgaamžiškumu, todėl šiandien ypatingai rūpinamasi naujų želdinių įveisimu ir jų išsaugojimu Lietuvos miestuose, gyvenvietėse, sodybose. Dabar, artėjant pavasariui, pats laikas pagalvoti: kuo gražinsime savo aplinką?  Tai, be abejo, lemia ir estetinė augalo pusė, ir jo panaudojimo ypatybės.