Kauno rajonai

Ž. Šilėnas. Savivaldybių indeksas: efektyvumas ar atsikalbinėjimas?  (4)
2015 m. gruodžio 8 d. 07:30
Geriausiai įvertintomis savivaldybėmis šiemet tapo Vilniaus miestas , Klaipėdos bei Kauno rajonai . Tą proga reikia priminti keletą svarbių faktų. Pirma, 2015 metais išleistas savivaldybių indeksas remiasi iš esmės 2014 metų duomenimis (lygiai to paties principo buvo laikomasi ir ankstesniuose tyrimuose). Tad realiai vertinama dar praeitos kadencijos savivaldybių tarybų ir merų veikla.
Šilutės rajone rado nematytą paukštį  (4)
2015 m. balandžio 27 d. 11:41
Šiuo metu Lietuvoje gyvena nuo 1900 iki 2900 mažųjų erelių rėksnių porų, tačiau jų populiacija per pastaruosius 20-30 metų yra sumažėjusi beveik penktadaliu. Dėl to kaltas ne kas kitas kaip gero žmogaus gyvenimas, todėl norint pasiekti balansą tarp žmogaus ūkinės veiklos ir šių paukščių gyvenimo gerovės būtinas kompromisas, sako biologas Rimgaudas Treinys .
Kauno taisyklės: vidutinėms merginoms perka dešrainius, o gražuolėms – kebabus(FOTO)  (26)
2014 m. spalio 17 d. 13:22
Kaunas – išskirtinis Lietuvos miestas, ne kartą įrodyta. O gražiausiu šio miesto devyniolikamečiu vadinamas Audrius Janonis , tai dar kartą patvirtino. Specialiai Panele.lt jis parengė 10 punktų apie savo miestą.
Išminuotojų „džiaugsmas“: kaip niekad darbingi metai  (5)
2014 m. birželio 8 d. 21:35
Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai nuo užsilikusių sprogmenų vaduoja labiausiai užterštas Lietuvos teritorijas. Šiemet planuojama išvalyti aštuonias. Prasidėję darbai jau pateikė staigmenų – vien Šakių rajone aptikta ir neutralizuota 70 sprogmenų.
Kaunas. Šilainiai. Istorija ir faktai  (67)
2011 m. gruodžio 19 d. 22:19
Tarp dviejų upių įsikūręs Kaunas savo plėtrą pritaikė prie gamtinio karkaso elementų. Urbanizuotos teritorijos buvo planuojamos derinantis prie upių slėnių, mažųjų upelių šlaitų ir žaliųjų plotų. Šie faktoriai lėmė iki šiol susiformavusią Kauno urbanistinę struktūrą.
Kaunas. Kalniečiai ir Eiguliai - nuo 1975-ųjų  (80)
2011 m. gruodžio 12 d. 08:33
Idėja statyti Kalniečių mikrorajoną tuomečiame Kauno m. Vykdomajame komitete patvirtinta dar 1968 m., tačiau statybos pradėtos apie 1975 metus.
Kaunas. Dainava - istorija ir faktai  (81)
2011 m. gruodžio 6 d. 13:11
Dainava – vienas didžiausių Kauno miesto rajonų, besidriekiantis šiaurės rytinėje miesto dalyje, vakaruose atsirėmęs į Savanorių prospektą, šiaurėje – į magistralę Vilnius-Klaipėda, rytuose apribotas Ateities plentu, o pietuose besitęsiantis iki VI forto prieigų.
Bedarbių pagalba škvalo padariniams tvarkyti - kitą savaitę  (32)
2010 m. rugpjūčio 14 d. 12:24
Labiausiai nuo gamtos stichijos nukentėję Varėnos, Alytaus ir Kauno rajonai kitą savaitę gali sulaukti iš darbo biržos atsiųstų žmonių pagalbos. Taip pat stichijos nusiaubtuose Trakų rajone ir Kauno mieste bedarbiai viešuosius darbus jau dirba.
L.Labanauskas: susirgusiems darbdaviai neturėtų leisti dirbti  (68)
2009 m. lapkričio 20 d. 15:04
Gydytojų sąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas sako, kad Lietuvoje plintant gripui žmonės, pasijutę blogai, turėtų likti namuose ir kreiptis į gydytojus, o darbdaviai „besąlygiškai neturėtų“ leisti sergantiesiems dirbti.
Prasideda sezoninė kova su kraujasiurbiais  (16)
2005 m. gegužės 31 d. 23:16
Lietuvoje prasideda sezoninė kova su kraujasiurbiais mašalais - trečiadienio rytą į Nemuną ties siena su Baltarusija bus išpilta daugiau nei keturios tonos biologinio preparato "Vecto Bac", naikinančio įkyrių muselių lervas. Kaip BNS sakė Alytaus regiono Aplinkos apsaugos departamento direktorius Česlovas Meržvinskas, preparatas į Nemuną bus pilamas ties Varviške, prie pat Lietuvos-Baltarusijos sienos.
Erkinio encefalito židiniai - Panevėžio, Šiaulių ir Kauno rajonai  (16)
2005 m. gegužės 25 d. 23:07
Didžiausia tikimybė užsikrėsti erkiniu encefalitu - Vidurio Lietuvoje, tačiau pasigauti erkių platinamą Laimo ligą galima bet kur. Taip Eltai teigė medicinos entomologė Milda Žygutienė. Pasak medikės, didžiausias sergamumas erkiniu encefalitu Kauno, Šiaulių ir Panevėžio krašte fiksuojamas nuo 1967-ųjų. Šie rajonai iki šiol vadinami raudonaisiais taškais.
Vasarą vagys neatostogauja  (4)
2004 m. rugpjūčio 9 d. 13:24
Kaune vidutiniškai kasdien apvagiami 2-3 butai. Prieš porą metų vagių siautėjimo mastai buvo dar didesni, tačiau už grotų pasodinus kelias nusikalstamas grupuotes butų vagysčių sumažėjo. Vis dėlto policijos pareigūnai įspėja kauniečius pasirūpinti savo turto saugumu, nes ilgapirščiai anksčiau ar vėliau pasinaudos galimybe išlaužti Jūsų buto duris.
Aplinkosaugininkai ragina mažiau naudotis automobiliais  (34)
2003 m. rugsėjo 12 d. 00:03
Lietuva aktyviai prisidės prie daugelyje Europos miestų rengiamos tarptautinės akcijos "Judrioji savaitė". Judriosios savaitės metu siūloma kuo mažiau naudotis automobiliais, daugiau vaikščioti pėsčiomis arba naudotis viešuoju transportu, aplinkos neteršiančiomis susisiekimo priemonėmis.
Kraujasiurbių mašalų Lietuvoje mažėja  (2)
2003 m. gegužės 31 d. 06:00
Įgyvendinant Pietų Lietuvos gyventojus kamuojančių mašalų populiacijos reguliavimo programą, šalyje šiais metais jau sumažėjo kraujasiurbių mašalų lervų.
Ministerija skelbia karą kraujasiurbiams mašalams  (11)
2003 m. gegužės 6 d. 16:05
Aplinkos ministerija siunčia gerą žinią Pietų Lietuvai - vietos gyventojus ir turistus kamuojančių kraujasiurbių mašalų lervos vėl bus naikinamos. Artėjant vasarai, Druskininkų ir Alytaus miestų bei rajonų, Lazdijų, Varėnos, Prienų ir Šalčininkų rajonų gyventojai pradeda nerimauti, ar pavyks išvengti kraujasiurbių mašalų antpuolio.
Lietuva pradės kovą su kraujasiurbiais mašalais
2001 m. gegužės 9 d. 06:46
Pietų Lietuvos aplinkosaugininkams kovojant su kraujasiurbiais mašalais, dalis biologinio preparato gali būti panaudota Nemuno aukštupyje Baltarusijoje, tačiau tam būtinas abiejų šalių aplinkos ministrų sprendimas.
Upinius mašalus naikinantis preparatas bus perkamas iš vienintelio šaltinio
2001 m. gegužės 2 d. 21:54
Siekiant tęsti upinių mašalų populiacijos programos vykdymą, Aplinkos ministerijai leista iš vienintelio šaltinio pirkti biologinį preparatą "Vecto Bac". Tokį sprendimą Vyriausybė priėmė trečiadienį vykusiame posėdyje.
Lietuva nepasirengusi kovoti su mašalais
2000 m. balandžio 5 d. 15:45
Pastaraisiais metais Dzūkijos siaubu virtusių mašalų naikinimas Nemune greičiausiai nebus pradėtas laiku, teigia Aplinkos apsaugos departamento Druskininkų miesto agentūros viršininkas Algirdas Petkevičius.