kardeliai

Vasario mėnesio darbai sode  (2)
2015 m. vasario 13 d. 09:08
Planuojame žiemą – žydi vasarą: gėlynai pagal spalvas  (1)
2015 m. sausio 18 d. 00:00
Kiekvienas krūmelis ar gėlių kompozicija spindi sava spalva, išreiškiančia emociją ir nuotaiką. Tad gėlynų kūrimas prilygsta paveikslo tapymui, juk kraštovaizdžio kūrėjas – kone dailininkas.
Gėlininkų patarimai, kad skintos gėlės ilgiau žydėtų
2014 m. gruodžio 17 d. 07:03
Kiekvienas galės ilgai džiaugtis gražios puokštės žiedais, jei žinos keletą pagrindinių reikalavimų. Labai svarbu laiku nuskinti žiedus, pamerktas gėles saugoti nuo stipraus garavimo ir nuolat keisti vandenį. Išsirinkite vazą, priklausomai nuo puokštės ir gėlių dydžio, kad gėlių stiebai nebūtų prisispaudę vienas prie kito.
Kaip per žiemą teisingai išlaikyti iškastus gėlių svogūnėlius  (3)
2014 m. gruodžio 1 d. 07:28
Daugiamečių gėlių svogūnėliai jau turėtų būti iškasti, tačiau pasitikrinkite, ar teisingai juos laikote, kad kitąmet jie prisikeltų naujam gyvenimui.
5 rudeniški patarimai kardelių augintojams
2014 m. rugsėjo 26 d. 17:30
Kardelis – barokiškai puošni, bet ir gan lepi gėlė , lauke žiemos ji neištvertų. Tai augalas , kurį rudenį tenka iškasti ir laikyti namie tinkamomis sąlygomis.
Nesivaikant madų: nuoširdūs ir paprasti sprendimai 6 arų sklype netoli Vilniaus  (11)
2014 m. rugsėjo 22 d. 00:01
Nesumeluosiu sakydama, kad tenka matyti (gyvai ar nuotraukose) daug įvairių aplinkos projektų. Vieni stebina originaliais kraštovaizdžio dizaino sprendimais, kiti tiesiog stulbina retų ir išpuoselėtų gėlynų gausa, o treti... Treti tokie, kaip šis. Labai mielas ir jaukus, todėl net nesinori svarstyti, kaip ir kodėl šeimininkams pavyko pasiekti tokį įspūdį. Tiesiog gera ir ramu pasigrožėti.
Kardelių auginimas, iškasimas ir laikymas  (1)
2014 m. rugsėjo 18 d. 10:54
Kardelinių ( Iridaceae ) šeimos gėlė , kilusi iš Pietų Afrikos. Stie­bai daugiažiedžiai. Lapai linijiški, 30-100 cm aukščio. Žiedai stambūs, įvairių spalvų, sutelkti į vienašalį arba dvišalį žiedyną — varpą. Žydi nuo liepos mėnesio iki vėlyvo rudens.
R. Šimašius. Kur auga talentų karta?  (14)
2014 m. rugsėjo 1 d. 10:33
Kokią mokyklą atsimename iš savo rugsėjų? Man įstrigę kardeliai mylimiausiam mokytojui, liūdesys, kad baigėsi vasariškos katino dienos ir džiaugsmas susitikus su draugais.
Pasigėrėkite: tik ką pražydę kardeliai  (2)
2014 m. rugpjūčio 21 d. 12:00
Vilniaus Universiteto Botanikos sode šiomis dienomis galima pasigrožėti pražydusiais kardeliais . Jų įvairovė ir spalvos tikrai džiugina akį.
Место, где зацвели сотни охраняемых цветов
2014 m. liepos 3 d. 16:51
В ботаническом парке Бражуоле, который находится в региональном парке Нерис, зацвел шпажник черепитчатый. В этом месте цветут тысячи этих редких цветов. Это самое большое место произрастания шпажника в Литве. Эти красивые растения притягивают взор издалека. В ходе работ в парке несколько лет подряд этот луг во второй половине лета скашивают. Результат не заставил себя долго ждать – шпажнику здесь понравилось.
Vieta, kur pražydo tūkstančiai Raudonosios knygos gėlių  (14)
2014 m. birželio 22 d. 15:41
Neries regioniniame parke esančiame Bražuolės botaniniame draustinyje pražydo paprastieji kardeliai . Natūralioje Bražuolės upelio pakrantės pievoje žydinčių kardelių - tūkstančiai. Tai galimai pati didžiausia paprastųjų kardelių augavietė Lietuvoje. Šviesiai violetiniais žiedais pasipuošę šie puikūs augalai iš tolo traukia akį. Vykdant Bražuolės upelio slėnio gamtotvarkos planą, jau kelis metus ši pieva antroje vasaros pusėje buvo šienaujama. Ir rezultatas akivaizdus – paprastieji kardeliai tiesiosg klesti.
Originalios vilkdalgių, kardelių ir viendienių veislės ir auginimo subtilybės
2014 m. gegužės 2 d. 00:01
Siūlome susipažinti su šių gėlių naujienomis ir auginimo ypatumais.
Gėlių sodinimo ir persodinimo pradžiamokslis
2014 m. balandžio 28 d. 15:31
Tęsiame ciklą apie gėlių auginimą. Šįkart – trumpa sodinimo ir persodinimo apžvalga.
Astrologo patarimai kiekvienam Zodiako ženklui, kaip pasikrauti energijos  (2)
2014 m. balandžio 14 d. 00:15
Kiekvienas Zodiako ženklas turi savo stiprybės šaltinį, tik reikia žinoti, kur jo ieškoti.
Pradžiamokslis formuojantiems gėlynus: spalvų poveikis
2014 m. balandžio 12 d. 00:20
Spalvų parinkimas svarbus ne tik namuose, bet ir gėlyne. Plačiau apie tai šiame straipsnyje.
Pradžiamokslis formuojantiems gėlynus
2014 m. balandžio 2 d. 00:00
Tam, kad Jūsų sodas ar sodyba išsiskirtų iš šalia esančių tęsiame pažintį su gėlynais.
Kaip per žiemą laikyti iškastus jurginus ir kardelius  (4)
2013 m. spalio 10 d. 10:10
Spalio mėnesį jurginus ir kardelius būtina iškasti ir padėti iki kito sezono. Kaip tai teisingai padaryti ir kaip juos laikyti per žiemą?
Kardelių paruošimas žiemojimui  (3)
2013 m. rugsėjo 19 d. 14:34
Kardeliai Lietuvoje peržiemoti negali. Ką daryti tokiu atveju, pataria dr. Gitana Štukėnienė.
Žinomi žmonės - apie savo Rugsėjo 1-ąsias: kardeliai, puošnūs rūbai ir ilgai nematyti bendraklasiai  (2)
2013 m. rugsėjo 2 d. 10:09
Dabar žinomi žmonės – sportininkai, meno pasaulio atstovai ar televizijos žvaigždės - kadaise Rugsėjo 1-osios taip pat laukdavo su jauduliu. DELFI Piliečio reporterė Greta Kondrataitė naujų mokslo metų proga paprašė jų pasidalinti prisiminimais apie šią kiekvienam moksleiviui bei studentui ypatingą dieną.
Kokia gėlė yra Rugsėjo 1-osios simbolis? Apklausa  (47)
2013 m. rugsėjo 1 d. 00:00
Rožė? Kardelis? O gal puokštė lelijų? Kokia gėlė tinkamiausia Mokslo ir žinių dienos proga? Apie tai diskutuojame su tėvais ir pedagogais.
Panevėžyje – 250 rūšių kardelių paroda  (3)
2013 m. rugpjūčio 22 d. 20:14
Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje surengta tarptautinė kardelių paroda, kurioje gėlininkai eksponuoja daugiau nei pustrečio šimto kardelių veislių.
Gegužės mėnesio darbai sode ir darže  (2)
2013 m. gegužės 5 d. 12:45
Tai pats gražiausias metas sode. Abrikosai baigia žydėti, baltus nuometus užsideda vyšnios, rausvais žiedpumpuriais puošiasi obelys. Serbentų, vyšnių, obelų žiedus noriai lanko bitės, tingiai po juos, bet už tai iki vėlyvo vakaro skraido kamanės. Bitės nuo žiedo ant žiedo perneša žiedadulkes, o svetimo žiedo dulkelės yra kur kas gyvybingesnės, todėl ir vaisiai būna didesni, sodai geriau dera. Žydėjimo metu nepurkškime sodų jokiais pesticidais - ir kaimynui patarkime šito nedaryti.
Kaip sukurti neįprastą gėlyną  (2)
2013 m. gegužės 3 d. 15:49
Originalios sodo kraštovaizdžio dizaino idėjos supa mus visur, pradedant neįprastomis gėlių klombomis, vazonais bei sodo skulptūromis, ir baigiant pačių augalų, kuriuos galima įsigyti, įvairove.
Žvaigždės pataria, kaip pasikrauti energijos
2012 m. spalio 1 d. 00:00
Nuotrauka –„iStockphoto"
Mokyklos švenčia mokslo metų pradžią  (71)
2012 m. rugsėjo 3 d. 09:56
Kardeliai, astros, rožės ir kiti įvairiausi žiedai pirmadienį nešami į mokyklas - maždaug pusėje šalies mokyklų švenčiama mokslo metų pradžia. Šiandien mokslo metus pradeda tie, kuriems į mokyklą nereikėjo Rugsėjo 1-ąją, šeštadienį.
Gėlių pardavėjai dar laukia žmonių antplūdžio  (39)
2012 m. rugsėjo 2 d. 13:59
Sekmadienio popietę S. Konarskio gėlių turguje pirkėjų spūsčių dar nebuvo: pardavėjai tikina kol kas didelio klientų antplūdžio nesulaukę dėl to, jog dalis moksleivių Rugsėjo 1-ąją atšventė vakar, o švęsiantys rytoj, gėles suskubs pirkti vakare.
Meilė grožiui tapo verslu  (4)
2012 m. rugsėjo 1 d. 08:00
Baraginės kaimo pakraštyje (Marijampolės sav.), Beragio gatvelės gale, atsiduri tarsi žydinčioje pasakoje. Kiek akys užmato čia driekiasi margaspalviai gėlynai – gražiai tvarkoma sodyba. Visa tai – gėlininkės Zitos Siaurusevičienės susikurta ir įgyvendinta svajonė. Tėviškės žemę ji nusprendė paversti akims ir širdžiai mielu kampeliu, be to, sukūrė verslą, tapatų pagrindiniam jos pomėgiui.
Rugsėjo 1-osios gėlių kardelių madų specialistai – mokslininkai  (1)
2012 m. rugpjūčio 30 d. 12:15
Sweet Baby, LDK Vytenis, Akademikas, Mėlynbarzdis, Vinetu, Lionės Sesuo – ar žinote, kas tai? Ogi rudens šauklių – kardelių – veislių pavadinimai. Vilniaus universiteto Botanikos sodo Žolinių dekoratyvinių augalų kolekcijų vedėja dr. Gitana Štukėnienė vaikščiodama tarp didžiulius plotus užimančią kardelių kolekciją pasakoja tai apie vieną, tai apie kitą kardelių veislę, jų kilmę ir pavadinimus.