kardeliai

Namuose laikomos gėlės, kurios nuodija jūsų katę
2015 m. gruodžio 7 d. 11:36
Įėjus į kai kuriuos namus galima be vargo atspėti, kad šeimininkai mėgsta ir laiko kates. Manot, tai išduoda plaukų sluoksnis, dengiantis visus baldus ir grindis ar specifinis kvapas? Ne, ne visada. Kartais tai galima atspėti iš to, kad kambariuose nesimato gėlių arba jos būna tik plastikinės.
Kalėdų dovana, kuri saugo lietuviškas orchidėjas
2015 m. gruodžio 1 d. 09:07
Nevyriausybinė organizacija Baltijos aplinkos forumas siūlo unikalią dovaną – Kūčių šienelį. Jį gauna visi, norimo dydžio auka prisidedantys prie biologine įvairove turtingos pievos išsaugojimo. Pundelis kvepiančios traškios žolės skirtas gerai žinomai Kūčių tradicijai puoselėti – šventinę naktį pagal ištrauktą šiaudą spėjama, kokie bus ateinantys metai, teigiama Baltijos aplinkos forumo pranešime spaudai.
Garliaviškių sukurta nakties gėlių imperija  (27)
2015 m. lapkričio 21 d. 17:10
Jei sniegenos – pavasario pranašės, astrai ir kardeliai liudija apie artėjančią rugsėjo 1-ąją, tai pražydusios chrizantemos gėlių kalba sako: „Čia pat Vėlinės “.
Netradicinėje vietoje ištekėjo S. Jasevičiūtė: žvaigždė pasirinko vyro pavardę  (434)
2015 m. spalio 17 d. 14:43
Šeštadienio popietę Vilniaus senamiestyje amžiną meilę prisiekė radijo laidų vedėja Skaiva Jasevičiūtė ir jos išrinktasis verslininkas Artūras Kraujalis. Ceremonija vyko netradicinėje vietoje – prabangiame restorane. Skaiva po santuokos pasirinko vyro pavardę.
Susipažinkite: įdomios ir retos rudens gėlės
2015 m. spalio 8 d. 00:02
Ruduo įsibėgėja, tad vis mažiau ir mažiau žiedų belieka gėlynuose. Tiesa, rudeniškas nuotaikas praskaidrina tie augalai , kurių lapai nusispalvina žaižaruojančiais raudonais ar geltonais atspalviais, bet tai būna trumpam. Vėliau ryškios spalvos nuslopsta, belieka pilkos ir rusvos. Bet iš tiesų mūsų gėlynuose galima auginti gausybę augalų, kurie gražūs ir rudenį. Ir nors daugelį rudenį žydinčių gėlių puikiai žinome, tokius kaip astrai, kardeliai , jurginai, saulainės, rudbekijos ar kitos, bet yra nemažai gėlių, kurios puošnios ne tik ryškiaspalviais žiedais, bet ir lapais, kero forma ar kitomis grožybėmis.
Kaip per žiemą laikyti jurginų ir kardelių gumbus
2015 m. spalio 7 d. 00:00
Spalio mėnesį jurginus ir kardelius būtina iškasti ir padėti iki kito sezono. Kaip tai teisingai padaryti ir kaip juos laikyti per žiemą?
Drambliniai česnakai: kada juos verta auginti ir kuomet ne  (20)
2015 m. rugsėjo 30 d. 11:08
Česnakus valgyti sveika, jie stiprina organizmą, padeda apsiginti nuo virusų, su jais maistas skanesnis, pikantiškesnis, tačiau ne visi mėgsta jo specifinį aštrų skonį ir kvapą. Tad švelnesnio skonio mėgėjai gali rinktis kitą augalą „dramblinį“ česnaką – poro ir česnako giminaitį, pasižymintį žymiai švelnesniu skoniu, tačiau išlaikantį gerąsias česnakų savybes. Dabar dar kol kas apie mažai girdėtus dramblinius česnakus sutiko patirtimi pasidalinti žinomas Lietuvoje gėlių selekcininkas Antanas Markevičius , juos auginantis savo darže.
Kada iškasti svogūnines gėles  (6)
2015 m. rugsėjo 24 d. 00:00
Prabangi gėlynų puošmena – jurginai, kardeliai , kanos – lauke žiemos neištvertų. Todėl augalai iškasami ir laikomi namie. Pabandykime išsiaiškinti, kada ir kaip geriausia tai padaryti...
Apsilankymas parodoje Panevėžyje: net 113 kardelių veislių!  (3)
2015 m. rugsėjo 1 d. 12:26
Didelio susidomėjimo sulaukianti kasmet vasaros pabaigoje Panevėžyje Gabrielės Petkevičaitės – Bitės bibliotekoje atrijaus terasoje (pusaukštyje) kardelių selekcininko panevėžiečio Alfonso Žobako rengiama kardelių ( Gladiolus ) paroda. Šiemet jau surengta septintoji respublikinė paroda, kur buvo galima buvo susipažinti su įvairių spalvų ir atspalvių eksponuojamomis 113 kardelių veislėmis bei 70 veislių jurginų ekspozicija. Tai tradicinis renginys, skirtas Baltijos keliui paminėti.
Pirkėjai apstulbę: kas nutiko gėlių kainoms?  (347)
2015 m. liepos 21 d. 08:10
Nors prie euro gyventojai jau pratinasi daugiau nei pusmetį, dalis vis dar atidžiai verčia kainas iš eurų į litus . Lito pamiršti negalintys DELFI skaitytojai skundžiasi: kodėl įvedus eurą taip pabrango skintos gėlės .
Atgaiva spalvų ir kvapų rojuje: pailsink savo kūną ir sielą
2015 m. liepos 9 d. 18:34
Kristupo vasaros festivalis jau penktus metus kviečia melomanus praleisti sekmadienio vakarus grožio ir ramybės saloje – tik keliolika minučių nuo miesto centro plytinčiame Vilniaus universiteto botanikos sode. Čia ant pievutės, tarp gėlynų, klausantis nuoširdžios ir aistringos muzikos pailsi ir kūnas, ir siela.
Sodo akcentas - rausvų ir raudonų spalvų gėlynas  (1)
2015 m. liepos 3 d. 10:31
Pagrindinę gėlyno dalį apsodinkime raudonžiedėmis daugiametėmis gėlėmis. Pirmiausia pražys ankstyvoji Darvino tulpė. Vėliau kitos: šerkšnotosios, papūginės. Netrukus po jų – raktažolės, našlaitės, eleboras.
Sužinokite, kokios gėlės gali atnešti meilę ir pastovumą
2015 m. birželio 22 d. 14:08
Ne tik gėlių spalva, bet ir jų rūšis gali būti simbolis. Rytuose egzistavusia „gėlių kalba” buvo galima pasakyti beveik viską: ne tik išreikšti jausmus asmeniui, bet ir paskirti susitikimo vietą, tikslų jo laiką. Jaunuoliai ir merginos, ištekėjusios damos ir garbingi kavalieriai leido laiką sudarydami ir skaitydami „gėlėtus laiškus”, skaičiavo žiedus ir žiedlapius, mėgindami įminti jų paslėptą prasmę. Šiandien gėlių kalba pamiršta, bet kai kurių jų simbolinę reikšmę prisiminkime.
Vasario mėnesio darbai sode  (2)
2015 m. vasario 13 d. 09:08
Planuojame žiemą – žydi vasarą: gėlynai pagal spalvas  (1)
2015 m. sausio 18 d. 00:00
Kiekvienas krūmelis ar gėlių kompozicija spindi sava spalva, išreiškiančia emociją ir nuotaiką. Tad gėlynų kūrimas prilygsta paveikslo tapymui, juk kraštovaizdžio kūrėjas – kone dailininkas.
Gėlininkų patarimai, kad skintos gėlės ilgiau žydėtų
2014 m. gruodžio 17 d. 07:03
Kiekvienas galės ilgai džiaugtis gražios puokštės žiedais, jei žinos keletą pagrindinių reikalavimų. Labai svarbu laiku nuskinti žiedus, pamerktas gėles saugoti nuo stipraus garavimo ir nuolat keisti vandenį. Išsirinkite vazą, priklausomai nuo puokštės ir gėlių dydžio, kad gėlių stiebai nebūtų prisispaudę vienas prie kito.
Kaip per žiemą teisingai išlaikyti iškastus gėlių svogūnėlius  (3)
2014 m. gruodžio 1 d. 07:28
Daugiamečių gėlių svogūnėliai jau turėtų būti iškasti, tačiau pasitikrinkite, ar teisingai juos laikote, kad kitąmet jie prisikeltų naujam gyvenimui.
5 rudeniški patarimai kardelių augintojams
2014 m. rugsėjo 26 d. 17:30
Kardelis – barokiškai puošni, bet ir gan lepi gėlė , lauke žiemos ji neištvertų. Tai augalas , kurį rudenį tenka iškasti ir laikyti namie tinkamomis sąlygomis.
Nesivaikant madų: nuoširdūs ir paprasti sprendimai 6 arų sklype netoli Vilniaus  (12)
2014 m. rugsėjo 22 d. 00:01
Nesumeluosiu sakydama, kad tenka matyti (gyvai ar nuotraukose) daug įvairių aplinkos projektų. Vieni stebina originaliais kraštovaizdžio dizaino sprendimais, kiti tiesiog stulbina retų ir išpuoselėtų gėlynų gausa, o treti... Treti tokie, kaip šis. Labai mielas ir jaukus, todėl net nesinori svarstyti, kaip ir kodėl šeimininkams pavyko pasiekti tokį įspūdį. Tiesiog gera ir ramu pasigrožėti.
Kardelių auginimas, iškasimas ir laikymas  (1)
2014 m. rugsėjo 18 d. 10:54
Kardelinių ( Iridaceae ) šeimos gėlė , kilusi iš Pietų Afrikos. Stie­bai daugiažiedžiai. Lapai linijiški, 30-100 cm aukščio. Žiedai stambūs, įvairių spalvų, sutelkti į vienašalį arba dvišalį žiedyną — varpą. Žydi nuo liepos mėnesio iki vėlyvo rudens.
R. Šimašius. Kur auga talentų karta?  (14)
2014 m. rugsėjo 1 d. 10:33
Kokią mokyklą atsimename iš savo rugsėjų? Man įstrigę kardeliai mylimiausiam mokytojui, liūdesys, kad baigėsi vasariškos katino dienos ir džiaugsmas susitikus su draugais.
Pasigėrėkite: tik ką pražydę kardeliai  (2)
2014 m. rugpjūčio 21 d. 12:00
Vilniaus Universiteto Botanikos sode šiomis dienomis galima pasigrožėti pražydusiais kardeliais . Jų įvairovė ir spalvos tikrai džiugina akį.
Место, где зацвели сотни охраняемых цветов
2014 m. liepos 3 d. 16:51
В ботаническом парке Бражуоле, который находится в региональном парке Нерис, зацвел шпажник черепитчатый. В этом месте цветут тысячи этих редких цветов. Это самое большое место произрастания шпажника в Литве. Эти красивые растения притягивают взор издалека. В ходе работ в парке несколько лет подряд этот луг во второй половине лета скашивают. Результат не заставил себя долго ждать – шпажнику здесь понравилось.
Vieta, kur pražydo tūkstančiai Raudonosios knygos gėlių  (14)
2014 m. birželio 22 d. 15:41
Neries regioniniame parke esančiame Bražuolės botaniniame draustinyje pražydo paprastieji kardeliai . Natūralioje Bražuolės upelio pakrantės pievoje žydinčių kardelių - tūkstančiai. Tai galimai pati didžiausia paprastųjų kardelių augavietė Lietuvoje. Šviesiai violetiniais žiedais pasipuošę šie puikūs augalai iš tolo traukia akį. Vykdant Bražuolės upelio slėnio gamtotvarkos planą, jau kelis metus ši pieva antroje vasaros pusėje buvo šienaujama. Ir rezultatas akivaizdus – paprastieji kardeliai tiesiosg klesti.
Originalios vilkdalgių, kardelių ir viendienių veislės ir auginimo subtilybės
2014 m. gegužės 2 d. 00:01
Siūlome susipažinti su šių gėlių naujienomis ir auginimo ypatumais.
Gėlių sodinimo ir persodinimo pradžiamokslis
2014 m. balandžio 28 d. 15:31
Tęsiame ciklą apie gėlių auginimą. Šįkart – trumpa sodinimo ir persodinimo apžvalga.
Astrologo patarimai kiekvienam Zodiako ženklui, kaip pasikrauti energijos  (2)
2014 m. balandžio 14 d. 00:15
Kiekvienas Zodiako ženklas turi savo stiprybės šaltinį, tik reikia žinoti, kur jo ieškoti.
Pradžiamokslis formuojantiems gėlynus: spalvų poveikis
2014 m. balandžio 12 d. 00:20
Spalvų parinkimas svarbus ne tik namuose, bet ir gėlyne. Plačiau apie tai šiame straipsnyje.