kaimynai

5 šunis auginanti šeima sulaukia ne tik palaikymo, bet ir kritikos  (4)
2016 m. vasario 9 d. 11:45
Šis straipsnis – kompanijos „Purina“ inicijuoto socialinio projekto „Gyvūnai – šeimos nariai“ dalis. Projekto tikslas – paskatinti žmones į gyvūnus pažvelgti šiek tiek kitomis akimis ir prisiminti, kad su augintiniais turėtume elgtis taip pat atsakingai, rūpestingai ir atidžiai kaip ir su šeimos nariais.
R. Petrauskienė. Kad Lietuva neišsivaikščiotų  (44)
2016 m. vasario 9 d. 07:54
Prisimenant Jono Avyžiaus Lietuvos pokario kaimo egzistencijos analizę per tautos išlikimo prizmę romane „Sodybų tuštėjimo metas“, nejučiomis mintimis sugrįžtu į nūdienos Lietuvos kaimą, jo žmonių gyvenimo vargus, godas, rūpesčius ir kasdienybę.
Moteris išgelbėjo 200 šuniukų, kurie galėjo būti suvalgyti  (48)
2016 m. vasario 8 d. 23:04
61-erių moteris iš Pietų Korėjos augina 200 šuniukų, kuriuos išgelbėjo nuo mirties, skelbia portalas boredpanda.com.
Kaip vieną kartą visam laikui išmokti anglų kalbą: lietuvės Daivos gyvenimas Londone (I)  (17)
2016 m. vasario 8 d. 16:09
DELFI publikuoja Anglijoje gyvenančios žurnalistės Daivos Budrienės tinklaraščio įrašą.
Suskaičiuota, kiek kartų ir kodėl sausį kreiptasi į aplinkosaugininkus  (1)
2016 m. vasario 8 d. 12:05
Vadinamoji aplinkosaugininkų dispečerinė, Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Informacijos priėmimo ir valdymo centras, sausio mėnesį gavo 985 gyventojų pranešimus apie aplinkosauginius pažeidimus. Daugiausia pranešimų, kaip ir ankstesniais mėnesiais, sulaukta iš didžiųjų Lietuvos miestų. Dažniausiai skambino vilniečiai – 247 kartus. Kauniečiai – 172, klaipėdiečiai – 137, šiauliečiai – 94 kartus.
E. Jankauskas: daugiau sentimentų turiu „Real Sociedad“, bet šįvakar palaikysiu Giedrių  (7)
2016 m. vasario 8 d. 09:12
Pirmadienio vakarą rungtynėmis tarp Barselonos „Espanyol“ ir San Sebastiano „Real Sociedad“ klubų baigsis 23-iasis Ispanijos „la liga“ turas. Šiose rungtynėse antrą krikštą vienoje stipriausių pasaulio lygų turėtų gauti ir lietuvis Giedrius Arlauskis . Galime prisiminti, kad debiutiniame mače jį negailestingai subombardavo Cristiano Ronaldo ir kompanija (6:0).
Užgavėnės Bulgarijoje: piktųjų dvasių išvarymas ir svarbus laikas atsiprašymams
2016 m. vasario 7 d. 23:45
Lietuviškų Užgavėnių atitikmuo Bulgarijoje yra septynias savaites prieš Velykas švenčiamas Sirni Zagovezni. Švelnaus klimato šalyje šią dieną žiema iš kiemo dažniausiai jau būna išėjusi pati.
Nuo Vievio iki Taškento: 13 šalių vairuotojo akimis (I dalis)  (50)
2016 m. vasario 6 d. 14:17
Šiemet į draugų ir pažįstamų klausimą – „kaip atostogavai?“ – mudu su Donaldu dažniausiai atsakome: „Buvau pašokęs iki Taškento.“ „Ką ten veikei? „Ai, pasikeičiau tepalą mašinai ir grįžau“. Aišku, tai bravūra. Viskas buvo kur kas sudėtingiau.
Ieškantiems buto nuomai: kaip neapsigauti skaitant skelbimą  (92)
2016 m. vasario 6 d. 00:02
„Senamiestis“ – tai Vilniaus rajonas , kuris prasideda maždaug prie oro uosto, o baigiasi prie pat Perkūnkiemio. Tokį apibūdinimą pateikia butų skelbimus nagrinėjusi vilnietė Akvilė Kavaliauskaitė .
Kaimą persekioja viena už kitą baisesnės tragedijos: prabilo žudynių liudytojai  (108)
2016 m. vasario 5 d. 10:43
Po mįslingo gaisro Šimonių girioje esančiame girinkijos pastate, kai tragiškai žuvo trys medkirčiai, vietos gyventojai prabilo apie jų kraštą persekiojančias nelaimes. Nors ir nesako, kad vietovė, kurioje nutiko viena už kitą baisesnė tragedija , yra užkeikta, tačiau užsimena, jog keisti dalykai daugeliui neduoda ramybės.
Skaitytojo patirtis: keičiame radiatorius daugiabutyje 2 dalis  (32)
2016 m. vasario 5 d. 01:17
Mūsų skaitytojos Kristinos istorija apie lango keitimą daugiabučiame name paskatino grandininę reakciją. Redakcija su malonumu pasinėrė į vilniečių Karolio ir Miglės radiatorių keitimo rūpesčius, tad tęsiame antrąją pasakojimo dalį.
Tėvus karšinsime patys ar išvešime į globos namus?  (59)
2016 m. vasario 5 d. 00:00
Lietuvių kultūrinėje sąmonėje įsišaknijęs gilus suvokimas, kad tėvus nukaršinti privalu vaikams, savo namuose. Specialistai kaip susitarę tvirtina – šis požiūris labai sveikintinas, ypač vis svetimėjančioje visuomenėje. Deja, dėl tvirtų tokių lietuviškų tradicijų šeimos nariai dažnai net nedrįsta nuvežti senolio į sveikatos priežiūros įstaigą, net esant būtinybei. O ką kaimynai pasakys? - kartais trukdo ir ši baimė.
Savo darbais švedus sužavėjęs emigrantas: pribloškė lietuvių požiūris  (153)
2016 m. vasario 4 d. 21:46
Niekada neišsižadėk svajonės ir daug dirbk – tokie yra pagrindiniai Švedijoje gyvenančių Vaido ir Dainos Taurinskų sėkmės recepto ingredientai.
Klausimas R. Doveikai – kur Holokausto metu buvo Dievas?  (919)
2016 m. vasario 4 d. 19:03
Rūta Vanagaitė knygoje „Mūsiškai“ kalbina kunigą Ričardą Doveiką. Pasak R. Doveikos, Holokausto aukos Dievą tikrai žinojo – Dievas buvo šalia jų, buvo tų žmonių orume ir kentėjo lygiai taip pat kaip ir jie.
Kelionė, kuri A. Užkalniui labiau rūpėjo negu seksas  (50)
2016 m. vasario 4 d. 09:51
DELFI publikuoja naujosios Andriaus Užkalnio knygos, „Užkalnio kelionės . Pavyduolių glamonės ir smalsiųjų gundymai“, ištraukas. Savo šeštojoje knygoje (ir jau antrojoje kelionių knygoje) autorius supina savo biografiją ir, regis, atsitiktinai prirankiotas pasaulio vietas iš dešimčių aplankytų pasaulio šalių.
Paini istorija: ką reiškia būti transeksuale moterimi vyrų kalėjime  (2)
2016 m. vasario 4 d. 02:54
Didžiojoje Britanijoje plačiai nuskambėjo kelios garsios istorijos, susijusios su transseksualėmis moterimis, patekusiomis į vyrams skirtas pataisos įstaigas. Jos ten atsidurdavo dėl įvairių priežasčių, bet kiekvieną kartą visuomenei kildavo klausimas, ar tai yra teisinga.
Būti emigrantu. Daugiavaikė mama laimę rado Norvegijoje: iš manęs pirmiausiai turėtų atimti vaikus  (274)
2016 m. vasario 3 d. 17:22
Marijampolės rajono mokyklos pedagogė Reda Karpavičienė iš Lietuvos išvyko prieš dešimt metų. Darbo pasiūlymą gavęs vyras su savimi į Norvegiją išsivežė žmoną ir šešis jųdviejų vaikus. Kaip sako Reda, Lietuvoje iš mokytojos atlyginimo ji nebūtų sugebėjusi užauginti vaikų ir išleisti jų į mokslus, be to, jautė nuolatinį žeminimą, jog jos šeima – daugiavaikė.
Budrūs kaimynai susekė močiutę apgavusį sukčių  (12)
2016 m. vasario 3 d. 16:24
„Lenkiu galvą prieš žmones, kurie, atidėję savo planus ir darbus, ėmė persekioti įtarimą sukėlusį vyrą, kuris apsilankė kaimynų namuose, kai ten buvo likusi tik 84-erių močiutė, o vaikai buvo darbuose. Jei ne jie, šis įžūlus sukčius galėjo pasprukti“,- džiaugėsi Šakių r. policijos viršininkas Mindaugas Akelaitis .
Mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursas. Mokinė sugalvojo gudrų būdą sutaupyti
2016 m. vasario 2 d. 16:00
Tikrai nesu pinigų maniakė, bet man patinka jau dabar turėti savo taupyklę, kurioje nebūtų užsiveisusios pelės. Na ir ką, vasarą man tai puikiai pavyko! Žiemą savo taupyklę taip pat papildžiau. Ir ne iš tėvų ar senelių kišenės. Norite sužinoti, kaip?
Balkono apšiltinimas: keturi svarbūs momentai  (2)
2016 m. vasario 2 d. 08:35
Ploto niekada nebus per daug, mąsto ne vienas, gyvenantis itin ankštame bute. Jų negąsdintų ir su padidėjusia kvadratūra šiek tiek išaugę mokesčiai, tačiau ką daryti, jei laisvės plėstis nėra tiek daug? Visgi vienas iš lengviausių būdų prisidurti tuos kelis kvadratinius metrus – išnaudoti balkono plotą.
Radioaktyvi kaimynystė: ko vertos Lietuvos pastangos prieš A. Lukašenkos planus  (338)
2016 m. vasario 2 d. 05:30
Vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus galimai ne pagal tarptautinius standartus statoma Astravo atominė elektrinė (AE) Černobylio katastrofos dar nepamiršusiems Lietuvos gyventojams turėtų kelti didelį nerimą.
Mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursas. Skaudi šeimos istorija: kaimynų skundas privertė tėvą slapstytis  (1)
2016 m. vasario 1 d. 14:00
Buvo labai šaltas ir liūdnas vakaras. Šalia krosnies susimąsčiusi sėdėjo močiutė. Ji pati skleidė tą šilumą, kuria norėjosi mėgautis, prisiglausti ir tiesiog būti kartu. O šaltais žiemos vakarais močiutė vis dažniau paslaptingai šypsodavosi ir pasakodavo apie savo nelengvą gyvenimą. Taigi skubu močiutei atnešti karštos arbatos su medumi ir prašau įgarsinti tai, apie ką galvoja. Vieną tokį vakarą ji ilgai tylėjo, akyse prisikaupė ašarų, ir praeities įvykiai atgijo jos žodžiuose:
Renovacijos šalutinis poveikis: sukiršinti kaimynai  (57)
2016 m. vasario 1 d. 12:05
Atgimimo gatvės 2, 4 ir 6 namai Raudondvaryje iš karto patraukia akį moderniais ventiliuojamaisiais fasadais. Renovuotuose butuose šilta, o gyventojai už šildymą gavo 3,5 –3,78 karto mažesnes sąskaitas nei anksčiau. Vis dėlto renovuotų namų gyventojai džiaugsmu netrykšta – procesas nebuvo sklandus ir sukiršino kaimynus.
Kodėl dar anksti kalbėti apie visišką maro išnaikinimą  (4)
2016 m. vasario 1 d. 11:47
Tai sudėtingas klausimas. Viduramžiais siautusių maro epidemijų paplitimas ir vystymasis susijęs su daugeliu faktorių – biologinių, geografinių ir socioekonominių. Todėl šią temą reikia nagrinėti kompleksiškai.
Pragarą ištvėrusi lietuvė tapo visų nusivylusių emigrantų gynėja  (58)
2016 m. sausio 31 d. 19:57
Ne vienas lietuvis graužiasi nagus, kad emigravo: kai kurie skaudžiai nukentėjo finansiškai, kiti buvo apgauti, išnaudoti ar net priversti vergauti. Tūkstančiai išvykėlių iš mūsų šalies pasirodė esantys per silpni užsienyje kovoti už save, ginti savo teises ar ieškoti teisybės teismuose.
Būsto nuoma: patarimai, kad abi pusės liktų patenkintos  (11)
2016 m. sausio 31 d. 18:00
Sugadinti baldai, neapmokėtos sąskaitos už komunalines paslaugas, nepatenkinti kaimynai - tokie rūpesčiai slegia su nesąžiningais nuomininkais susidūrusius būstų savininkus.
11 klaidų, kurias darome remontuodami namus  (18)
2016 m. sausio 30 d. 08:00
Leidinio „Gazeta.ru“ korespondentė, remdamasi savo patirtimi, pasiaiškino, kokių klaidų darome, bendraudami su meistrais ir ką daryti, kad tų klaidų išvengtume.
Po triukšmo dėl R. Vanagaitės knygos: aš žydas. Ne, aš žydras  (498)
2016 m. sausio 29 d. 10:14
Nusiraminkit. Aš nei žydas, nei žydras, nei musulmonas, nei čigonas. Aš grynų gryniausias lietuvis, kurio tėvai kilę iš kaimo. Esu kunigo pakrikštytas, mėgstantis riebiai pavalgyti, alaus išgerti ir tada riebiai (kaip nebūtų gaila, dažnai rusiškai) pasikeikti. Nesu nei žurnalistas, nei eseistas, nei viešųjų ryšių specialistas. Žodžiu, joks aš „–istas“. Esu tiesiog statistinis Lietuvos pilietis .
Amsterdame policija įsiveržė pas operos dainininką, palaikiusi jo dainavimą pagalbos šauksmu  (6)
2016 m. sausio 28 d. 15:33
Amsterdame policija įsiveržė pas operos dainininką, palaikiusi jo dainavimą pagalbos šauksmu, praneša leidinys „NL Times“. Artisto vardas neskelbiamas.