Gabumai

Atsakymai į šauktiniams svarbiausius klausimus: kas dabar bus?  (912)
2015 m. gegužės 13 d. 15:07
Paskelbus šauktinių sąrašą būsimiems šauktiniams iškilo daugybė klausimų. DELFI nusprendė pateikti atsakymus į svarbiausius iš jų ir pasidalinti informacija, kuri šiuo metu ypač svarbi šauktiniams.
K. Westui suteiktas garbės daktaro laipsnis  (10)
2015 m. gegužės 12 d. 07:52
Visi žino Kanye Westo muzikos albumą „Graduation“ – būtent šis darbas padėjo jam išgarsėti, tačiau dabar K. Westui teko garbė sudalyvauti ceremonijoje, kurioje jam suteiktas garbės mokslų daktaro laipsnis.
Pasimatymas su diplomatu Jurgiu Savickiu  (2)
2015 m. gegužės 7 d. 17:21
Gegužės 4-ąją sukako 125 m. kai Žemaitijoje, Ariogalos valsčiaus Pagausančio dvarelyje, pasiturinčių ūkininkų šeimoje gimė Jurgis Savickis. Vienas talentingiausių XX a. pirmos pusės lietuvių prozininkų modernistų. Simbolistas. Ekspresionistas. Iškilus visuomenės veikėjas ir valstybininkas. Gabus diplomatas. Lietuvis ir europietis plačiąja prasme: sielos aristokratas, cicilikas ir poliglotas, kosmopolitas ir patriotas. Stilingas ir žiauriai ironiškas estetas, visą gyvenimą skaudžiai jautęs ribas kasdienybėje tarp sacrum ir profanum.
Maja Pliseckaja: anksti likusi be tėvų ir kentusi tetos neapykantą, balerina sąmoningai atsisakė motinystės  (86)
2015 m. gegužės 7 d. 00:00
Gegužės antrąją pasaulis atsisveikino su baleto legenda Maja Pliseckaja. Devintajai gyvenimo dešimčiai artėjant prie pabaigos, artistė mirė nuo sunkaus širdies smūgio.
D. Grybauskaitė: M. Pliseckaja niekada nepamiršo Lietuvos  (62)
2015 m. gegužės 3 d. 15:22
Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė užuojautą dėl balerinos Majos Pliseckajos mirties.
„Bohemiečių“ solistės triumfas pasauliniuose operos apdovanojimuose  (4)
2015 m. balandžio 27 d. 17:00
Sekmadienio vakarą „Savoy" teatre Londone vyko trečioji tarptautinių operos apdovanojimų ceremonija, kurioje nominaciją laimėjo ir lietuvių solistė Justina Gringytė. Operos Oskarais praminti įvertinimai kasmet pasiekia klasikinės muzikos pasaulio geriausius. Tai – vienintelis tokio pobūdžio renginys apimantis šio žanro profesionalų darbą visame pasaulyje, o taip pat ir visose operos srityse, - nuo solistų, iki dailininkų ir iš naujo atrastų kūrinių.
Teisininko komentaras. Didesnes gyvenimo užsienyje išlaidas turi prisiimti su vaiku išvykęs tėvas  (23)
2015 m. balandžio 25 d. 15:00
Lietuvos teismams vis daugiau tenka nagrinėti šeimos teisinių ginčų, kurie kyla dėl vaikų tarp tėvų, gyvenančių skirtingose valstybėse. Tai lemia Lietuvos žmonių migracija ir su tuo susijęs šeimos gyvenimas.
Šunų gabumai vis auga: ar tiesa, kad šiuolaikiniai šunys protingesni nei jų protėviai?  (10)
2015 m. balandžio 24 d. 17:28
Šiandien daug kalbama apie žmonijos progresą: augantį žmonių smegenų tūrį, kylantį įsisavinamos informacijos bei žinių kiekį ir pan. O kaip laikmetis keičia geriausią keturkojį žmogaus draugą – šunį? Ar šie gyvūnai tampa protingesni? Ar tai, kad šunys vis daugiau laiko praleidžia namuose su šeimininku, o ne prie būdos, kaip nors keičia jų gebėjimus?
Astrologė Lolita Žukienė. Kaip Mėnulis veikia mūsų jausmus: priklauso nuo to, kada gimėte  (30)
2015 m. balandžio 21 d. 00:00
Gimdami ateiname čia su savo gabumais, talentais, paskirtimi, tikslais ir likimu, kuriam įtaką daro unikalus planetų išsidėstymas mūsų gimimo akimirką.
Kaip per mėnesį pakeisti gyvenimą iš pagrindų: 4-ių pakopų planas  (31)
2015 m. balandžio 9 d. 06:20
Ar įmanoma pakeisti gyvenimą per mėnesį? Latvių tinklaraštyje Tava-pasaule.lv pateikiama keturių savaičių trukmės programa, padėsianti pakeisti mąstymą, išsilaisvinti nuo visko, kas trukdo ar yra nereikalinga, ir pajusti harmoniją. Sėkmės!
Akustinės gitaros dievas Tommy Emmanuel koncertuos Lietuvoje
2015 m. kovo 31 d. 00:00
Visame pasaulyje išgarsėjas, daug kieno vadinamas akustinės gitaros dievas Tommy Emmanuel jau balandžio mėn. 28 d. koncertuos Vilniuje.
Anksčiau – gėda, dabar – mada: pedagogų klaidos kainuoja tūkstančius  (271)
2015 m. kovo 22 d. 15:02
Iki mokslo metų pabaigos liekant vis mažiau laiko daugelis tėvų suskumba rūpintis savo atžalų mokymosi rezultatais. Specialistai neslepia – korepetitorių populiarumas auga kaip ant mielių.
„Land Rover“ atstovai paskelbė, už kiek Lietuvoje pardavinės naująjį „Discovery Sport“  (15)
2015 m. kovo 16 d. 11:20
Praėjusių metų pabaigoje debiutavęs naujos kartos modelis „Discovery Sport “ yra šiandienos „Land Rover“ automobilių kūrimo filosofijos mįslė ir tuo pačiu tos mįslės įminimo raktas. Formaliai jis pakeitė ne „Discovery“, o „Freelander“, tačiau yra laikomas mažesniuoju būsimojo naujos kartos „didžiojo“ „Discovery“ broliu.
Jane Avril: paleistuvės motinos smurtas, gyvenimas bordelyje ir kabareto karalienės šlovė  (6)
2015 m. vasario 26 d. 00:00
Jane Avril - nenuginčijamai garsiausia kabareto šokėja , žvelgianti į mus iš daugybės Henri de Toulouse-Lautrec’o plakatų. Kelią į šlovę užsitarnavusi didžiuliu užsidegimu ir aistra savo pasirinktam keliui, po šimto metų ji vis dar – gyva Paryžiaus legenda.
Visa tiesa apie berniukų ir mergaičių skirtumus
2015 m. vasario 10 d. 00:05
Kokie yra labiausiai paplitę stereotipai apie mergaičių ir berniukų skirtumus? Kurie jų pagrįsti faktais, o kurie tėra tik mitai?
Kaip atpažinti gabų vaiką ir nenumarinti jo talentų  (15)
2015 m. sausio 28 d. 00:05
Tėvai dažnai klausia, ar galima pastebėti vaiko gabumus dar ankstyvame amžiuje, kokie yra gabaus vaiko požymiai ir kaip juos atpažinti? Kviečiame išklausyti pokalbio apie gabius vaikus su patyrusia specialiste.
Nelaimingo trisdešimtmečio išpažintis: gailiuosi paauglystėje padaryto sprendimo  (216)
2015 m. sausio 27 d. 18:50
Į DELFI redakciją kreipėsi nelaimingu trisdešimtmečiu prisistatęs smulkus verslininkas Artūras Rimeikis. Jis atviravo besigailintis dėl paauglystėje padaryto sprendimo, kuris nulėmė dabartinį jo gyvenimą.
Neeiliniai vairuotojos „gabumai“: degalinėje suko ratus, kol suprato, kurioje pusėje degalų bakas  (83)
2015 m. sausio 2 d. 15:28
Kiekvienas vairuotojas yra atsidūręs situacijose, kurias norėtų ištrinti iš atminties, tačiau vienai moteriškei tą padaryti nebus lengva. Jos „pasivažinėjimą“ degalinėje pamatė tūkstančiai internautų ir galima spėti – labai skaniai juokėsi.
Horoskopas savaitei (15-21 d.)  (2)
2014 m. gruodžio 14 d. 00:01
Sužinokite, kas Jūsų laukia kitą savaitę.
Horoskopas gruodžio 10-17: metas priimti sprendimus
2014 m. gruodžio 10 d. 00:00
Visą savaitę teks spręsti gana sudėtingus uždavinius, tačiau beveik visada galimybės ir būdai, kaip juos spręsti, bus visai greta.
Politika Lietuvoje atbaido mane turėti vaikų  (52)
2014 m. lapkričio 24 d. 09:58
Seimas , mano nuomone, yra sumažintas valstybės modelis, tad natūralu, kad jame yra ūkininkų, aktorių, kadaise buvo ir pramogų verslo atstovų. Tai normalu ir tai veikia, juk visų interesai turi būti atstovaujami. Tačiau mane itin domina vienas medikas, kuris yra įsitaisęs Švietimo ministro kėdėje.
Horoskopas savaitei (lapkričio 17-23 d.)  (4)
2014 m. lapkričio 16 d. 00:00
Sužinokite, kokia savaitė jūsų laukia! Horoskopas 12-ai Zodiako ženklų:
Horoskopas lapkričio 13-20 d.: nors viename fronte mūsų laukia sėkmė
2014 m. lapkričio 13 d. 00:00
Laikotarpio pradžia lydės gana sudėtingos situacijos, kai visiems suplanuotiems darbams tiesiog ims trūkti laiko.
Kas lemia vaiko protą - genai ar auklėjimas  (1)
2014 m. lapkričio 11 d. 00:05
Į klausimą, ar protiniai gabumai paveldimi, ar įgyjami, sunku atsakyti. Kartu gyvenantys žmonės (tėvai, vaikai, broliai, seserys) turi panašių protinių gabumų, tad nelengva apibrėžti, ar svarbiausia - genai, ar aplinka.
Praeities šmėklos Paragių dvare  (7)
2014 m. lapkričio 9 d. 14:42
Iš sulenkėjusių lietuvių bajorų kilęs, XIX–XX a. sandūroje gyvenęs ir kūręs dailininkas Nikodemas Erazmas Ivanauskas šiandien mažai kam žinomas.
Naujas numeris: kas laukia lapkričio „Panelėje“?
2014 m. lapkričio 6 d. 17:23
Naujutėlaitis lapkričio numeris dedikuojamas Z kartai – genijams, jau paauglystėje pasiekusiems tai, ką pasiekti kitiems pareikalauja viso gyvenimo. Nuo nulio sukrauti turtai, neeiliniai talentai ir gabumai, didelės ambicijos ar būriai gerbėjų – kiekvienas lapkričio „ Panelės “ herojus gali pasigirti bent vienu iš šių dalykų!
Vaikai nori pirmauti ir visada laimėti: skatinti tai ar slopinti
2014 m. lapkričio 4 d. 10:33
Parašyti šia tema paskatino tėvų klausimai, išreiškiantys susirūpinimą ir nuogąstavimą, kad jų vaikas pernelyg nori visur būti pirmas: labai pyksta, verkia, rėkia, jeigu ne pirmas praėjo pro lifto duris, ne pirmas laimėjo, ne pirmas pavalgė ir pan., t. y. labai skaudžiai ir jautriai išgyvena pralaimėjimus. Kai kyla nuogąstavimų ir matome, kad kažkas yra neįprasta, nenormalu, galime svarstyti, kodėl, kada ir kaip sutriko natūrali pusiausvyra ir ieškoti tinkamų būdų ją atkurti. Tema diskusinė, nuomonių ir samprotavimų yra daug ir įvairių. Manau, kad labai svarbu visų pirma suaugusiesiems patiems sau atsakyti, kiek ir kokio rungtyniavimo su aplinkiniais gyvenime reikia ir yra priimtina.
Karjera ir asmeninis gyvenimas: kiek reikia paaukoti?  (1)
2014 m. spalio 22 d. 00:01
Taip jau atsitiko, kad karjeros, kaip, beje, ir pinigų samprata yra tai, kuo matuojama žmogaus sėkmė – jo profesionalumas, gabumai ir talentai. Manoma, kad karjera reikalauja milžiniškos įtampos: ant kortos statoma viskas – nervai, laikas, sveikata, draugystė, šeima. Vienu žodžiu, didžiulis darbas, nukreiptas į pasiekimus.
Obuolių duona  (3)
2014 m. rugsėjo 29 d. 00:15
Man nereikia jokios progos, kad iškepčiau pyragą . Nereikia net savaitgalio. Kepu, kai internete randu patinkantį receptą, arba ieškau idėjų knygose, žurnaluose, senuose užrašuose, jei užsimanau ko nors ypatingo.