Gabumai

Kada vaikas subręsta mokyklai: 6 ar 7 metų?
2014 m. balandžio 18 d. 00:00
Pavasarį dauguma priešmokyklinukų tėvelių kelia klausimus ne tik apie mokyklos pasirinkimą, bet ir apie tai, ar vaikas jau yra pasirengęs iš darželio pereiti į mokyklą ir kokiais kriterijais remiantis galima nuspręsti, vaikui laikas keisti aplinką, ar dar ne. Į šiuos ir kitus tėveliams aktualius klausimus mums atsako Pradinės mokyklos "Pažinimo medis" mokytoja Aida Baliukevičienė.
Kreipimasis į televizijų vadovus: ponai, patys pasižiūrėkit savo rodomas laidas  (738)
2014 m. balandžio 16 d. 12:54
Ciniškas televizijos bosų atsakymas: nepatinka – nežiūrėk. Tokį atsakymą girdime iš mūsų televizijos kanalų vadovų, nes jiems tas pats, ką apie juos mano žiūrovas. Jų rankose spauda, televizija. Jie visagaliai. Žurnalistai „nepastebi“, kokia tragiška padėtis televizijų tinkleliuose (kaip pastebėsi, jeigu tarnauji tam pačiam ponui?). O ponai siautėja – reikia reitingų.
Vaiko gimimas – poros santykių išbandymas  (35)
2014 m. balandžio 14 d. 07:52
Vaikelio laukimo džiaugsmas sutuoktiniams dažnai nustelbia mintis apie tai, kokie pokyčiai laukia poros santykių. Tapimo tėvais periodas – vienas sunkesnių etapų šeimos gyvenime. Apie tai, kaip įveikti krizę, kaip išlaikyti meilės ir bendrumo jausmą - pokalbis su psichologe Gintare Jurkevičiene.
Į ką bus panašus vaikas: įdomūs faktai apie paveldimumą  (9)
2014 m. balandžio 7 d. 00:10
Akys kaip dėdės, sudėjimas - kaip tėčio. Ar mes tokius panašumus tik įsivaizduojame, o gal iš tiesų matyti, iš kokios vaikas „giminės"? Štai keletas įdomių faktų apie paveldimumą.
Jei uždirbi MMA, tai tik tiek esi vertas?  (131)
2014 m. balandžio 4 d. 06:50
Lietuvoje minimalų mėnesinį atlyginimą ( MMA ), Statistikos departamento duomenimis, praeitų metų spalį uždirbo kas penktas (20,7 proc.) gyventojas. Šią 1 tūkst. litų ribą nustato valdžia, nors ne vienas darbdavys pasakytų, jog kai kurie pavaldiniai neverti ir tiek, o didesnis MMA verstų dalį jų išvis atleisti. Tuo metu patys vadovai savo darbą vertina kur kas geriau – 7,4 karto geriau.
Astrologės L. Žukienės horoskopas: kas mūsų laukia balandį?  (28)
2014 m. kovo 30 d. 00:01
„Tai labai aktyvus ir energingas mėnuo. Norėsis viską spręsti greit ir ryžtingai. Sportuokite, keliaukite, ieškokite naujų galimybių“,- sako astrologė Lolita Žukienė .
Testas. Kokią energetiką lemia jūsų gimimo diena  (16)
2014 m. kovo 23 d. 00:00
Jūsų dėmesiui siūlome labai įdomią savęs pažinimo metodiką – „Gimimo dienos energetiką“. Šiame teste naudojamas jūsų gimimo dienos kalendorinis skaičius.
Hobis su darbu nesipyksta: pareigos - direktorė, bet laisvalaikiu - juvelyrė  (40)
2014 m. kovo 20 d. 14:46
Viktorijos Venclovaitės pareigos skamba labai rimtai - Turto valdymo departamento direktorė. Tačiau laisvalaikiu ji - juvelyrė. Ir viskas jos gyvenime yra savo vietose.
Reikalavimai norintiems susirasti darbą  (48)
2014 m. kovo 10 d. 08:03
Susirūpinti savo karjera verslininkai ragina dar mokykloje, o baigus universitetą patariama mokėti bent dvi užsienio kalbas, gebėti greitai mokytis ir pritapti. Karjeros specialistai sako, lietuviai jau supranta, kad mokytis reikia visą gyvenimą, juolab, kad daugumos ateities profesijų dar nežinome.
Astrologės L.Žukienės horoskopas: kas mūsų laukia kovą?  (7)
2014 m. vasario 27 d. 13:12
Pasidžiaukime pavasariu! Ankstyva ir veržli jo pradžia įkvėps mus geroms permainoms. Mėnulio Jaunaties pradžia skatins imtis naujų darbų, nors ir Tau Kvadrato konfigūracija išsidėstęs Marsas su Kylančiu Mazgu, Venera, Nusileidžiantis Mazgas bei Juodas Mėnulis dar kels įtampą ir šiek tiek varžys mūsų norą pasijusti lengvai ir laisvai. Tad permainų imkitės tinkamai joms pasiruošę, teigia astrologė Lolita Žukienė .
L.Sasnauskienė: žmonės ir šiandien autizmą suvokia kaip ligą, nors tai - raidos sutrikimas  (21)
2014 m. vasario 27 d. 11:16
Šie vaikai žaisti su žaislais taip, kaip jų bendraamžiai, dažnai jie mažai kalba, vengia akių kontakto, nereaguoja į savo vardą. Tačiau jie geba išspręsti sudėtingas matematikos lygtis, iš atminties braižyti žemėlapius, gvildenti kosmoso dėsnius, kurti fizikos teorijas. Tokiais elgesio bruožais ir išskirtiniais gabumais paprastai pasižymi vaikai, kuriems diagnozuotas autizmo spektro sutrikimas – Aspergerio sindromas.
Autizmas - ne liga: tiesa ir mitai  (13)
2014 m. vasario 27 d. 10:59
Šie vaikai nemoka žaisti su žaislais taip, kaip jų bendraamžiai, dažnai jie mažai kalba, vengia akių kontakto, nereaguoja į savo vardą. Tačiau jie geba išspręsti sudėtingas matematikos lygtis, iš atminties braižyti žemėlapius, gvildenti kosmoso dėsnius, kurti fizikos teorijas. Tokiais elgesio bruožais ir išskirtiniais gabumais paprastai pasižymi vaikai, kuriems diagnozuotas autizmo spektro sutrikimas - Aspergerio sindromas.
Į Vilnių emigravęs rusas: Lietuvai lengviau, kai išvažiuoja 800 litų verti darbuotojai  (736)
2014 m. vasario 26 d. 11:54
Esu rusas, man - 48-eri, gimiau Kaliningrade, į Lietuvą iš Maskvos atvykau 2004-aisiais. Persikėliau į Lietuvą dėl kelių priežasčių. Pagrindinė priežastis – su verslu susijusios problemos, o būtent – mano verslo „apsaugininkai“ milicininkai ir konkurentai – specialiųjų tarnybų veteranai, įsigalėję po Vladimiro Putino atėjimo į valdžią, pradėję aktyvų rinkos dalijimąsi.
7 tėvų klaidos, neleidžiančios vaikams tapti ateities lyderiais  (26)
2014 m. vasario 19 d. 08:00
Lyderystės ekspertas dr. Timas Elmoras suteikia daugiau informacijos apie tai, kaip būdami tėvais užkertame kelią mūsų vaikams tapti ateities lyderiais juos žalodami lepinant.
Vyną pilstantis gydytojas: mano gyvenime viskas kažkaip ne pagal planą  (11)
2014 m. vasario 12 d. 00:05
„Kodėl vynas ? Esu didelis tinginys, o ši sritis nereikalavo ypatingų pastangų,“ - į klausimą, kodėl atidarė vyninę, atsako Vaidotas Burbulis (48 m.).
Kur dingo tobulasis Channingo Tatumo kūnas?  (22)
2014 m. vasario 11 d. 10:47
Jei esi žiūrėjusi filmą „Magiškasis Maikas“ (angl. „Magic Make“) - Chaningo Tatumo tiesiog negali neprisiminti! Tiek jau to tie aktoriniai jo gabumai, bet tas fantastiškas kūnas... Neveltui iškart po filmo pasirodymo, Chaningas buvo išrinktas seksualiausiu metų vyruku.
Kokį dienos ritmą diktuoja tavo biologinis laikrodis  (1)
2014 m. sausio 29 d. 15:05
Dar iš vaikystės laikų dauguma prisimena suaugusiųjų pamokymus, esą pirmiausia reikia atlikti nemaloniausias ir sunkiausias užduotis. Tik kažkodėl darbuose tai nepasiteisina. Aštuntą ryto įjungti savo smegenis visu pajėgumu? Oi... Mums tai tikrai ne prie širdies.
Tadas Girininkas: tiesiog dirbu, o sėkmė nusišypso arba ne  (4)
2014 m. sausio 21 d. 00:01
Tadas Girininkas , rodos, dar visai neseniai tik didžiausiems operos aistruoliams žinomas dainininkas, šiandien yra „Operos Švyturio“ apdovanojimo laureatas kaip geriausias 2013 metų Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas.
Apie grėsmes lietuvių tautos tapatumui, neužmirštuoles ir iškrypusį požiūrį į Seimą  (38)
2014 m. sausio 20 d. 13:00
Nesu iš tų, kurie mėgsta polemizuoti su kvestionuotinos kokybės portalais, tačiau prieš pat Sausio 13 pasirodęs straipsnis mane privertė susimąstyti apie grėsmes ir pavojus, iškilusius mūsų tautiniam tapatumui.
R. Meilutytė: suprantu, kad jei noriu tapti geriausia, turiu atsisakyti savo socialinio gyvenimo  (7)
2014 m. sausio 16 d. 13:52
Ar tobula partnerystė egzistuoja? Romantiškuose santykiuose ar draugystėje – galbūt. Bet sporto terminais atsakymas būtų – suprantama, taip. Jeigu tuo abejojate, keliaukite į Plimuto koledžą, kur jūs pamatysite geriausią Anglijos plaukimo trenerį, gludinantį geriausių pasaulio plaukikų talentus.
Apie geriausią pasaulyje plaukikę R. Meilutytę – iš močiutės lūpų  (46)
2014 m. sausio 8 d. 17:17
Įspūdingos pergalės plaukimo takelyje ir nepriekaištinga sveikata – tarsi Siamo dvyniai, be kurių sunku įsivaizduoti aukščiausių sportinių laimėjimų ir pasaulinio pripažinimo skonį… Kokia Rūtos Meilutytės (16) sveikata dabar, o kokia ji buvo ankstyvojoje vaikystėje? Kaip baseino virtuozė sunegalavusi atgauna jėgas, kuo gydosi? Apie tai kalbėjomės su garsiosios lietuvaitės močiute kauniete Aldona Meilutiene.
Laimingos moters paslaptys: kaip pakelti savo vyrą nuo sofos  (96)
2014 m. sausio 8 d. 10:12
Padėti savo vyrui tapti turtingu arba tiesiog pasiturinčiu vyru nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, nors nėra ir taip paprasta. Vienintelis sunkumas yra tas, jog beveik neįmanoma nieko pasiekti jei naudosi metodus, nurodytus šiame straipsnyje, vieną kartą arba kartą per savaitę. Reikia, kad vertingi patarimai taptų įgūdžiais, įpročiais. Jeigu taip pavyktų padaryti - Jūsų vyras taps sėkmingu ir turtingu.
N. Vasiliauskaitė. O jei Utopija dar kartą  (142)
2013 m. gruodžio 30 d. 11:34
Humanizmas... „Aš humanistas“, – sako kas nors ir galvoja: „Esu geras, jautrus, švelnus, taikus, nesmurtingas, linkęs padėti, empatiškas, myliu žmoniją“. Arba dar galvoja ką nors à la J. P. Sartre: esu prieš materialistinį žmonių objektyvavimą (traktavimą tarsi daiktų), tikiu „žmogiško būvio universalumu“.
70-ųjų romantika: ar supras partija meilę moteriai?  (4)
2013 m. gruodžio 21 d. 11:00
„Mažeikiuose man dabar sunku: mane bando sutapatinti su knygų herojais, ieškoma knygos prototipų. Tikiu, kad po kiek laiko viskas nusistovės, knygos bus skaitomos tik kaip romanai“, – sako Mažeikių mero patarėjas Vygandas Ostrauskis , pristatydamas savo romaną apie meilę KGB karininkei.
Gipiūrinė suknelė išryškino Jurgitos Jurkutės-Širvaitės grožį  (41)
2013 m. gruodžio 6 d. 12:39
Pasibaigus šokių projektams, ne vienas televizijos žiūrovas liūdnai atsidūsta – ne dėl to, jog ilgėtųsi peripetijų ant parketo, o todėl, kad jų akių nebedžiugina Jurgita Jurkutė-Širvaitė ir jos nuostabiosios suknelės.
Prasti mokinių rezultatai: kalta mokymo sistema, pritaikyta vidutiniam lygiui?  (122)
2013 m. gruodžio 5 d. 16:29
Lietuvos penkiolikmečių rezultatai žinių srityje lyginant su kitomis šalimis nebūtų tokie prasti, jeigu vaikai nuo pradinių klasių būtų ugdomi atsižvelgiant į jų individualias galimybes ir lavinant gebėjimus, o ne tik diegiant žinias. Taip gruodžio 2 dieną paskelbtus tarptautinio penkiolikmečių tyrimo (Programme for International Student Assessment – PISA) rezultatus komentuoja mokyklos „Žiniukas“ direktorė Ingrida Ramanauskienė.
Ar knygos jums padės tapti verslininku?  (13)
2013 m. lapkričio 26 d. 09:35
Prieš krizę itin gausiai leistos įvairios verslumą skatinančios knygos dabar mažai populiarios. Anot ekspertų, tai lėmė žmonių baimė imtis nuosavos veiklos, kai per sunkmetį žlugo net ir didelės kompanijos. Verslininkai sako, kad knyga gali duoti impulsą bet įmonei sukurti kur kas svarbiau charakteris ir prigimtis.
Svaiginanti karjera: kur įsidarbinę padėjėju gausite 9 tūkst. litų į mėnesį?  (23)
2013 m. lapkričio 24 d. 20:13
ES institucijų siūlomas darbo vietas daugelis vertina dėl kelių priežasčių: tarptautinės bendruomenės ir galimybės užmegzti ryšius, kopimo karjeros laiptais bei užtikrintų socialinių garantijų. Nors geras atlyginimas paprastai neįvardijamas pirmuoju prioritetu renkantis darbą Briuselyje ar Liuksemburge, MyEP domėjosi, kokį atlyginimą gauna ES institucijų darbuotojai. Viešai skelbiama atlyginimų lentelė sukelia nemažai diskusijų ar institucijos neturėtų imtis taupymo planų.
Mano vaikas – autsaideris (1 dalis)  (7)
2013 m. lapkričio 23 d. 00:00
Gana dažnai girdime tėvų skausmingą nuogąstavimą, kad jų vaikas neturi draugų, kad jo nemėgsta klasiokai, kad jie jo nesupranta, nepriima bendraamžių grupė, jis yra keistas, sako, kad jų vaikas yra autsaideris.