Gabumai

Sostinėje nugriaudės Lietuvos ralio apdovanojimai
2015 m. lapkričio 25 d. 13:02
Lapkričio 28 d. Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) kartu su partneriais – Vilniaus miesto savivaldybe bei lažybų bendrove „Orakulas“ – surengs turbūt iškilmingiausią lietuviško ralio istorijoje čempionų ir prizininkų pagerbimo ceremoniją – Lietuvos Ralio Apdovanojimai „Orakulas-2015“.
7 priežastys, kodėl alkoholį galima laikyti pavojingiausiu iš visų svaigalų  (24)
2015 m. lapkričio 24 d. 10:13
Dažna visuomenė mėgsta svaigalus. Štai JAV beveik 87 procentai amerikiečių kuriuo nors metu savo gyvenime vartoja alkoholį, o 70 procentų nors kartą per metus pakelia taurę. Anglijoje apie 69 procentai vyrų išgeria bent kartą per savaitę. Nesunku suprasti, kodėl. Pora bokalų alaus priverčia atsipalaiduoti, darosi lengviau bendrauti, jaučiatės patrauklesni priešingai lyčiai. Tai kodėl nemėgti tos taurės?
Neįtikėtini lietuvių nuotykiai Jungtinėse Amerikos Valstijose  (102)
2015 m. lapkričio 13 d. 18:29
Kuris lietuvis liejo kraują už Jungtinių Amerikos Valstijų nepriklausomybę? Kokiam tikslui jis paliko gautus už kovas pinigus? Mitas, o gal tiesa, jog ankstesnis Niujorko pavadinimas buvo Aušra? Kaip Zenonas Lukošius vokiečių povandeninį laivą paėmė?
R. Balžekas: Ką veikiu? Auginu naują Berankį  (26)
2015 m. lapkričio 12 d. 12:37
Prieš dvejus metus po Australijos atvirų pirmenybių su Ričardu Berankiu išsiskyręs žinomiausias Lietuvos teniso treneris Remigijus Balžekas nusprendė pailsėti ir nuo teniso pusmečiui visiškai atsiribojo. Ilgainiui, nuovargį pakeitė noras išugdyti dar ne vieną TOP lygio tenisininką.
Futbolą žaidžiantis mokinys neslepia: treniruotės – nuo pirmadienio iki penktadienio  (4)
2015 m. rugsėjo 30 d. 15:29
Rugsėjo 24 d. vykusiose Kėdainių rajono moksleivių olimpinio festivalio kroso varžybose Juozo Paukštelio progimnazijai atstovavęs Dominykas Morkūnas užėmė II-ąją vietą.
Kokį likimą atneša gimimo dienos skaičius  (19)
2015 m. rugsėjo 26 d. 00:00
Gimimo dienos skaičius nusako žmogaus likimą .
Nuo spuogų kenčianti mergina daro tai, kas stulbina (FOTO)  (15)
2015 m. rugsėjo 20 d. 09:00
Kylie Jenner atrado merginą, kuri daro fantastiškus makiažus, nors pačios oda kenčia nuo aknės. Įkvėpimo vertas pavyzdys!
Kaip greitai galima išmokti užsienio kalbų?  (34)
2015 m. rugsėjo 4 d. 12:03
Kad kalbate ne savo gimtąja kalba, išduoda ne akcentas, tvirtina Vilniaus universiteto (VU) Skandinavistikos centro vedėja daktarė Rasa Baranauskienė. Jos tikinimu, jeigu vis dėlto norima jo atsikratyti, tereikia kelis mėnesius pagyventi aplinkoje, kurioje kalbama ta kalba.
Psichologė: vaikų gabumai ne visada yra labai smagus dalykas
2015 m. rugsėjo 2 d. 14:40
Tėvams, auginantiems gabius vaikus, reikia nepamiršti apie didesnį jų jautrumą, LRT RADIJUI sako Specialiosios pedagogikos centro psichologė dr. Aida Šimelionienė . „Tėvams ir mokytojams rekomenduojame sudaryti galimybę šiems vaikams pabendrauti su panašiais į save, [...] kad jie nesijaustų kitokie, kad jiems netektų slėpti gabumų.
Sutrikimas, kurį pastebi tik vaikui pradėjus lankyti mokyklą
2015 m. rugsėjo 2 d. 05:00
Berniukams šis mokymosi sutrikimas diagnozuojamas kelis kartus dažniau negu mergaitėms. Kartais jis pasireiškia lengvesne forma, kartais - sunkesne, kuomet prireikia daugiau pastangų padėti vaikui.
Kas pakišo koją R. Meilutytei pasaulio plaukimo čempionate?  (150)
2015 m. rugpjūčio 10 d. 18:53
Rūtai Meilutytei užėmus ketvirtą vietą 50 metrų plaukimo krūtine rungtyje pasaulio čempionate, sporto pedagogas profesorius Audronius Vilkas „Žinių radijui“ pirmadienį sakė, kad sunku išskirti vieną prastesnio R. Meilutytės rezultato priežastį, tačiau ją galimai slėgė dviguba našta.
Ar mąstymui reikia galvos smegenų?  (23)
2015 m. liepos 15 d. 12:18
Kas yra gyva, o kas yra negyva? Kokią gyvybę mes galime vadinti jaučiančia, o kokia mąstančia? Koks padaras yra protingas ir kuris yra sąmoningas? Ir, iš viso, kas gi ta sąmonė yra? Šie ir kiti klausimai domina tiek filosofus, tiek fantastus. Tokios temos yra įdomios ir biologams, ir chemikams, ir net matematikams. Pasmalsaukime, ką alternatyvaus mūsų protams yra sugalvojusi motina gamta?
Kofeinas, nikotinas ir elektroniniai „narkotikai“: kieno ateitis šviesiausia?  (7)
2015 m. liepos 14 d. 11:43
Neįsivaizduojate ryto be gaivinančios arbatos puodelio? Išbėgę iš namų sustojate nusipirkti puodelio stiprios kavos? O gal pirmas cigaretės dūmas tarsi nušviečia blankų rytinį pasaulį? Įpusėjus dienai pajuntate koncentracijos stygių? Pradeda streikuoti atmintis, o jūsų gabumai tarsi „išgaruoja“. Bet vos tik „susiverčiate“ dar vieną kofeino, nikotino „dozę“ – jūs vėl pilnas jėgų?
Dėl prasto lietuvių kalbos egzamino rezultato gali būti kalta sistema  (9)
2015 m. liepos 10 d. 10:18
Lietuvoje jau pasirodė valstybinio lietuvių kalbos egzamino rezultatai. Jį išlaikė 89.79 proc. visų kandidatų. Žinoma, dalis jų pasirodė prasčiau nei tikėjosi, galbūt net turės persvarstyti studijų planus. Tie, kurie egzamino neišlaikė, šiuo metu jaučiasi dar prasčiau. Norisi pasveikinti nugalėtojus ir paguosti tuos, kuriems ne taip gerai pasisekė. Turiu jums vieną žinią.
Mokytoja: svarbu laiku pastebėti vaikų talentus  (1)
2015 m. liepos 9 d. 10:17
Atšventęs šeštąjį gimtadienį Willie Mosconi's jau varžėsi su geriausiais šalies biliardo žaidėjais, o būdamas vos 11-os tapo JAV biliardo čempionu. Aelita Andre iš Australijos jau yra lyginama su Pablo Picasso, nors jai dar tik devyneri – pirmuosius meno kūrinius ji piešė tada, kai dar vaikščiojo keturiomis. O štai indas Akrit Jaswal penkerių skaitė Šekspyrą, o dar po dvejų metų atliko pirmąją savo operaciją. Tuo metu jo IQ siekė 146.
Pedagogė: kaip nepražiopsoti vaiko talentų
2015 m. liepos 9 d. 00:00
Pasak pedagogės Vaivos Čičelytės, priešmokyklinis vaiko amžius yra tas laikas, kai vaikui reikia suteikti daugiau laisvės. Laiku pastebėjus vaiko talentus ir juos vystant, galima pasiekti pačių nuostabiausių rezultatų.
A. Juknevičius Dakaro ralyje važiuos nauju automobiliu  (6)
2015 m. liepos 7 d. 11:10
Iki 2016 m. Dakaro ralio likus pusei metų „Žalvaris Dakar Team“ komanda tęsia jau ankstyvą pavasarį pradėtą pasiruošimą prestižinėms lenktynėms. Sportininkas šiuo metu ne tik tobulina vairavimo įgūdžius, bet ir dairosi naujo automobilio. Kitąmet Dakare lenktynininkas Antanas Juknevičius ir komandos šturmanas Edvardas Duoba ketina startuoti nauja, pajėgesne transporto priemone, kad pasiektų geresnių rezultatų.
Paslaptis liko amžiams: kodėl jausmingai rašiusi apie meilę, visą gyvenimą buvo vieniša?  (5)
2015 m. liepos 6 d. 00:00
Ironiškas stilius, tikslūs, stiprūs personažai ir širdį virpinančios meilės istorijos – tai Jane Austen kūryba. XVIII a. gimusi paslaptinga romanistė į save dėmesį atkreipė tik praėjus keliems šimtams metų po mirties. Nepaisant to, dabar J. Austen laikoma viena geriausių anglų rašytojų. Koks iš tiesų buvo meilės kūrinius rašiusios asmenybės gyvenimas?
Pasveikime nuo „budulizmo“  (2)
2015 m. birželio 30 d. 10:14
Pastaruoju metu paplito mada dergti savo tautiečius . Ypatingai smagu dergti tuos, kurie elgiasi ar mąsto kitaip, kurių vertybės kitokios, ar kurie pasirinko kitokį gyvenimo būdą .
Legendinis violončelininkas A. Kniazevas vienoje scenoje koncertuos su pianistu K. Uinsku  (5)
2015 m. birželio 17 d. 17:06
Lapkričio 28, gruodžio 1 ir gruodžio 2 d. Naujoji muzikų karta pristato legendinį violončelininką, vadinamą vienu charizmatiškiausių šių laikų atlikėjų – Alexander Kniazev, kuris pirmą kartą vienoje scenoje pasirodys su pianistu – virtuozu Kasparu Uinsku.
HOROSKOPAS SAVAITGALIUI (06 12 - 06 14)
2015 m. birželio 12 d. 09:08
Ką žvaigždės atneš tau antrąjį vasaros savaitgalį? Sužinok!
I. Kančys: genialumą gali parodyti net psichikos sutrikimai  (14)
2015 m. birželio 7 d. 22:03
Yra mokslinė teorija, kad psichikos sutrikimai, pavyzdžiui, disleksija , autizmas , šizofrenija , galimai lemia genialumą , LRT Klasikai sako Ignas Kančys. „Nuo disleksijos kenčiantys žmonės nesugeba tinkamai perskaityti parašytų žodžių. Žinoma, kad disleksija kamavo Leonardo da Vinci , Pablo Picasso , Thomą Edisoną, Albertą Einsteiną, Michaelą Faraday, laidinio telefono išradėją Alexanderį Bellą, „ The Beatles “ lyderį Johną Lennoną . Psichologų teigimu, dauguma disleksijos kamuojamų žmonių mieliau problemas sprendžia galvodami ir veikdami, o ne kalbėdami. Būtent taip pasireiškia jų talentas, atsiskleidžia galimybės“, – pasakoja laidos „Mokslo sriuba“ vedėjas.
Įrašas dokumentuose nesukliudė: liūdnų akių mergaitė iš vaikų namų tapo dukra  (16)
2015 m. birželio 3 d. 14:41
Noriu papasakoti savo istoriją. Su vyru susituokiau prieš 23 metus. Savo vaikų laukėme labai ilgai, tam skyrėme didžiules pastangas, bet taip ir likome dviese. Mintis, kad galima paimti vaikutį iš globos namų, kirbėjo jau seniai. Tačiau tą reikalą vis atidėliojome, kažko bijojome...
Nemirtingumas fiziko akimis  (84)
2015 m. gegužės 31 d. 20:44
Jei esate fantastikos žinovas, greičiausiai žinote, ką reiškia „ technologinis singuliarumas “. Jeigu nesidomite fantastika, tačiau skaitote laikas nuo laiko naujienų portalų mokslo skiltis, turėjote girdėti apie „ Homo Sapiens 2.0 “ bei apie ateitį, kurią žmonijai žada tokie futurologai kaip Ray'us Kurzweilas . Anot šio futurologo, žmogus jau 2045 metais galės persikelti į elektroninę kompiuterinę erdvę, o 2100 metais visa žmonija gyvens naujuose ir nemirtinguose robotų kūnuose. Nekalbu apie tai, kad R. Kurzweilas teigia, kad naujų žmonių protiniai gabumai augs eksponentiškai ! Skamba tiesiog neįtikėtinai. Pabandykime pažvelgt į tai fiziko akimis…
Atsakymai į šauktiniams svarbiausius klausimus: kas dabar bus?  (913)
2015 m. gegužės 13 d. 15:07
Paskelbus šauktinių sąrašą būsimiems šauktiniams iškilo daugybė klausimų. DELFI nusprendė pateikti atsakymus į svarbiausius iš jų ir pasidalinti informacija, kuri šiuo metu ypač svarbi šauktiniams.
K. Westui suteiktas garbės daktaro laipsnis  (10)
2015 m. gegužės 12 d. 07:52
Visi žino Kanye Westo muzikos albumą „Graduation“ – būtent šis darbas padėjo jam išgarsėti, tačiau dabar K. Westui teko garbė sudalyvauti ceremonijoje, kurioje jam suteiktas garbės mokslų daktaro laipsnis.
Pasimatymas su diplomatu Jurgiu Savickiu  (2)
2015 m. gegužės 7 d. 17:21
Gegužės 4-ąją sukako 125 m. kai Žemaitijoje, Ariogalos valsčiaus Pagausančio dvarelyje, pasiturinčių ūkininkų šeimoje gimė Jurgis Savickis. Vienas talentingiausių XX a. pirmos pusės lietuvių prozininkų modernistų. Simbolistas. Ekspresionistas. Iškilus visuomenės veikėjas ir valstybininkas. Gabus diplomatas. Lietuvis ir europietis plačiąja prasme: sielos aristokratas, cicilikas ir poliglotas, kosmopolitas ir patriotas. Stilingas ir žiauriai ironiškas estetas, visą gyvenimą skaudžiai jautęs ribas kasdienybėje tarp sacrum ir profanum.
Maja Pliseckaja: anksti likusi be tėvų ir kentusi tetos neapykantą, balerina sąmoningai atsisakė motinystės  (86)
2015 m. gegužės 7 d. 00:00
Gegužės antrąją pasaulis atsisveikino su baleto legenda Maja Pliseckaja. Devintajai gyvenimo dešimčiai artėjant prie pabaigos, artistė mirė nuo sunkaus širdies smūgio.
D. Grybauskaitė: M. Pliseckaja niekada nepamiršo Lietuvos  (62)
2015 m. gegužės 3 d. 15:22
Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė užuojautą dėl balerinos Majos Pliseckajos mirties.