Gabumai

Filmukas, kuris privers į draugus pasižiūrėti iš naujo  (20)
2016 m. vasario 10 d. 12:08
Yra manančių, kad depresija - tai ne liga . Depresija, sako jie, tai liūdnos muzikos klausymas ir ilgesingas žiūrėjimas pro langą. Depresija, tai esą būsena, iš kurios panorėjus galima labai lengvai išbristi. Norėdama paneigti šį klaidingą požiūrį, aktorė ir režisierė Katarzyna Napiórkowska įkėlė pačios kurtą vaizdo įrašą, pavadinimu „ Gyvenimas su depresija “.
Kuršėnuose mergaitės lankys futbolo treniruotes
2016 m. vasario 10 d. 08:58
Futbolas – nuostabus žaidimas, neturintis turtinių, rasinių, religinių, lyties apribojimų. Jį žaidžia visame pasaulyje maži, jauni ir garbingo amžiaus sulaukę žmonės. Nepabandžius žaisti futbolą neįmanoma suprasti jo patrauklumo ir žavesio. Žaisti pačiam žymiai maloniau nei stebėti, kaip žaidžia kiti.
Lolitos horoskopas savaitei (vasario 8-14 d.): didelių pokyčių laikas  (8)
2016 m. vasario 7 d. 00:00
Švenčių savaitė. Vasario antroji savaitė prasidės Naujaisiais Ugninės Raudonosios beždžionės metais pagal kinų kalendorių. Tai didelių pokyčių laikas, kai įvertinę pasiekimus, ir išsikėlę tolesnius tikslus, pasidžiaukite su brangiais jums žmonėmis šventišku vakaru prie žvakių, su įdomiais žaidimais ir pramogomis.
Mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursas. Kodėl merginos rinksis ne bailį, o šauktinį?  (40)
2016 m. sausio 31 d. 21:00
Jau daugiau nei metus visi tik ir kalba apie privalomąją karo tarnybą. Vieni tampa savanoriais ir aplinkiniai tiesiog jais džiaugiasi, o kiti tarnauti nenori? O kodėl jie nenori? Kažko bijo, ar tiesiog baisu palikti šiltą namų lizdą?
Ką daryti, kad vaikai nenorėtų susprogdinti mokyklos?  (145)
2016 m. sausio 31 d. 15:30
Nesu pedagogė, bet jau daug metų duomiuosi pedagogikos alternatyvomis. Ieškau išeities, kaip mokyklą, kuri iš principo turėtų būti nuostabi vieta augti, tokia ir padaryti. Kodėl taip yra, kad didžioji dalis vaikų jos nuoširdžiai nemyli, iš pamokų bėga, o mokytis motyvacijos nėra.
Penkis būrelius lankančios Unės mama D. Dargienė: niekada neleisčiau vaikui kankintis  (79)
2016 m. sausio 22 d. 14:45
Būreliai suteikia galimybę vaikams ieškoti savęs, lavina komunikabilumą, kūrybiškumą, iniciatyvą. Kaip iš didžiulės būrelių pasiūlos išsirinkti tinkamiausią? Kokia veikla geriausiai tiks vaikui? Ar atsiskleis jo gabumai? Kaip finansuojami būreliai?
D. Dargienė apie 5 būrelius lankančią dukrą Unę: vaikas turi išbandyti save įvairiose srityse  (31)
2016 m. sausio 22 d. 14:03
Būreliai suteikia galimybę vaikams ieškoti savęs, lavina komunikabilumą, kūrybiškumą, iniciatyvą. Kaip iš didžiulės būrelių pasiūlos išsirinkti tinkamiausią? Kokia veikla geriausiai tiks vaikui? Ar atsiskleis jo gabumai? Kaip finansuojami būreliai?
Į kaimą atsikėlusi vilnietė dėl maisto galvos nebesuka  (90)
2016 m. sausio 19 d. 13:04
Gimiau ir užaugau Vilniuje, sukūriau šeimą, o paaugus vaikams, įsigijome sodybą. Iš pradžių tai buvo tik savaitgalių džiaugsmas, bet po kelerių metų nusprendėme parduoti butą daugiabutyje (suryjantį vieną algą) ir persikelti į sodybą. Vaikai jau tapo savarankiški, o mes – dar pakankamai sveiki ir darbingi – nusprendėme, kad geriau kasdien važiuosime į darbą iš sodybos (už tuos pinigus, kuriuos sukišdavome mokesčiams už butą), negu kasdien tupėsime narvelyje, miegamajam rajone ir per langą matysime tik cementą.
Savaitės horoskopas: ne viskas bus taip prastai, kaip atrodys iš pirmo žvilgsnio
2016 m. sausio 18 d. 00:00
Astrologinė prognozė savaitei – sausio 18-24 dienoms.
S. Šedbaras. A. Kriščiukaitis-Aišbė: gyvenimas tarp teisės ir literatūros  (31)
2015 m. gruodžio 25 d. 11:06
Paskutinį metų mėnesį dažnai padaroma tai, kam buvo ilgai ruoštasi.
Kaip kuo anksčiau atpažinti, kad vaikas yra itin gabus ir talentingas?  (19)
2015 m. gruodžio 17 d. 00:05
Kaip pastebėti, kad mažas vaikas yra apdovanotas ypatingais talentais ir kaip juos lavinti vaikų darželyje? Šiuos klausimus uždavėme ikimokyklinio ugdymo pedagogei.
Numerologija: kas užkoduota tavo gimimo datoje  (19)
2015 m. gruodžio 16 d. 10:10
Pažvelk į žemiau esančią lentelę, kuri sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoje dalyje išsirink savo gimimo dienos skaičių ir tuomet kitoje dalyje, toje pačioje eilutėje pamatysi taip vadinamąjį savo sielos skaičių. Paskaityk, kokias esmines savybes slepia tavo gimimo diena, o tuomet pažvelk, kokia yra bendrinė tavo sielos skaičiaus charakteristika.
Sostinėje nugriaudės Lietuvos ralio apdovanojimai
2015 m. lapkričio 25 d. 13:02
Lapkričio 28 d. Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) kartu su partneriais – Vilniaus miesto savivaldybe bei lažybų bendrove „Orakulas“ – surengs turbūt iškilmingiausią lietuviško ralio istorijoje čempionų ir prizininkų pagerbimo ceremoniją – Lietuvos Ralio Apdovanojimai „Orakulas-2015“.
7 priežastys, kodėl alkoholį galima laikyti pavojingiausiu iš visų svaigalų  (24)
2015 m. lapkričio 24 d. 10:13
Dažna visuomenė mėgsta svaigalus. Štai JAV beveik 87 procentai amerikiečių kuriuo nors metu savo gyvenime vartoja alkoholį, o 70 procentų nors kartą per metus pakelia taurę. Anglijoje apie 69 procentai vyrų išgeria bent kartą per savaitę. Nesunku suprasti, kodėl. Pora bokalų alaus priverčia atsipalaiduoti, darosi lengviau bendrauti, jaučiatės patrauklesni priešingai lyčiai. Tai kodėl nemėgti tos taurės?
Neįtikėtini lietuvių nuotykiai Jungtinėse Amerikos Valstijose  (102)
2015 m. lapkričio 13 d. 18:29
Kuris lietuvis liejo kraują už Jungtinių Amerikos Valstijų nepriklausomybę? Kokiam tikslui jis paliko gautus už kovas pinigus? Mitas, o gal tiesa, jog ankstesnis Niujorko pavadinimas buvo Aušra? Kaip Zenonas Lukošius vokiečių povandeninį laivą paėmė?
R. Balžekas: Ką veikiu? Auginu naują Berankį  (26)
2015 m. lapkričio 12 d. 12:37
Prieš dvejus metus po Australijos atvirų pirmenybių su Ričardu Berankiu išsiskyręs žinomiausias Lietuvos teniso treneris Remigijus Balžekas nusprendė pailsėti ir nuo teniso pusmečiui visiškai atsiribojo. Ilgainiui, nuovargį pakeitė noras išugdyti dar ne vieną TOP lygio tenisininką.
Futbolą žaidžiantis mokinys neslepia: treniruotės – nuo pirmadienio iki penktadienio  (4)
2015 m. rugsėjo 30 d. 15:29
Rugsėjo 24 d. vykusiose Kėdainių rajono moksleivių olimpinio festivalio kroso varžybose Juozo Paukštelio progimnazijai atstovavęs Dominykas Morkūnas užėmė II-ąją vietą.
Kokį likimą atneša gimimo dienos skaičius  (19)
2015 m. rugsėjo 26 d. 00:00
Gimimo dienos skaičius nusako žmogaus likimą .
Nuo spuogų kenčianti mergina daro tai, kas stulbina (FOTO)  (15)
2015 m. rugsėjo 20 d. 09:00
Kylie Jenner atrado merginą, kuri daro fantastiškus makiažus, nors pačios oda kenčia nuo aknės. Įkvėpimo vertas pavyzdys!
Kaip greitai galima išmokti užsienio kalbų?  (34)
2015 m. rugsėjo 4 d. 12:03
Kad kalbate ne savo gimtąja kalba, išduoda ne akcentas, tvirtina Vilniaus universiteto (VU) Skandinavistikos centro vedėja daktarė Rasa Baranauskienė. Jos tikinimu, jeigu vis dėlto norima jo atsikratyti, tereikia kelis mėnesius pagyventi aplinkoje, kurioje kalbama ta kalba.
Psichologė: vaikų gabumai ne visada yra labai smagus dalykas
2015 m. rugsėjo 2 d. 14:40
Tėvams, auginantiems gabius vaikus, reikia nepamiršti apie didesnį jų jautrumą, LRT RADIJUI sako Specialiosios pedagogikos centro psichologė dr. Aida Šimelionienė . „Tėvams ir mokytojams rekomenduojame sudaryti galimybę šiems vaikams pabendrauti su panašiais į save, [...] kad jie nesijaustų kitokie, kad jiems netektų slėpti gabumų.
Sutrikimas, kurį pastebi tik vaikui pradėjus lankyti mokyklą
2015 m. rugsėjo 2 d. 05:00
Berniukams šis mokymosi sutrikimas diagnozuojamas kelis kartus dažniau negu mergaitėms. Kartais jis pasireiškia lengvesne forma, kartais - sunkesne, kuomet prireikia daugiau pastangų padėti vaikui.
Kas pakišo koją R. Meilutytei pasaulio plaukimo čempionate?  (150)
2015 m. rugpjūčio 10 d. 18:53
Rūtai Meilutytei užėmus ketvirtą vietą 50 metrų plaukimo krūtine rungtyje pasaulio čempionate, sporto pedagogas profesorius Audronius Vilkas „Žinių radijui“ pirmadienį sakė, kad sunku išskirti vieną prastesnio R. Meilutytės rezultato priežastį, tačiau ją galimai slėgė dviguba našta.
Ar mąstymui reikia galvos smegenų?  (23)
2015 m. liepos 15 d. 12:18
Kas yra gyva, o kas yra negyva? Kokią gyvybę mes galime vadinti jaučiančia, o kokia mąstančia? Koks padaras yra protingas ir kuris yra sąmoningas? Ir, iš viso, kas gi ta sąmonė yra? Šie ir kiti klausimai domina tiek filosofus, tiek fantastus. Tokios temos yra įdomios ir biologams, ir chemikams, ir net matematikams. Pasmalsaukime, ką alternatyvaus mūsų protams yra sugalvojusi motina gamta?
Kofeinas, nikotinas ir elektroniniai „narkotikai“: kieno ateitis šviesiausia?  (7)
2015 m. liepos 14 d. 11:43
Neįsivaizduojate ryto be gaivinančios arbatos puodelio? Išbėgę iš namų sustojate nusipirkti puodelio stiprios kavos? O gal pirmas cigaretės dūmas tarsi nušviečia blankų rytinį pasaulį? Įpusėjus dienai pajuntate koncentracijos stygių? Pradeda streikuoti atmintis, o jūsų gabumai tarsi „išgaruoja“. Bet vos tik „susiverčiate“ dar vieną kofeino, nikotino „dozę“ – jūs vėl pilnas jėgų?
Dėl prasto lietuvių kalbos egzamino rezultato gali būti kalta sistema  (9)
2015 m. liepos 10 d. 10:18
Lietuvoje jau pasirodė valstybinio lietuvių kalbos egzamino rezultatai. Jį išlaikė 89.79 proc. visų kandidatų. Žinoma, dalis jų pasirodė prasčiau nei tikėjosi, galbūt net turės persvarstyti studijų planus. Tie, kurie egzamino neišlaikė, šiuo metu jaučiasi dar prasčiau. Norisi pasveikinti nugalėtojus ir paguosti tuos, kuriems ne taip gerai pasisekė. Turiu jums vieną žinią.
Mokytoja: svarbu laiku pastebėti vaikų talentus  (1)
2015 m. liepos 9 d. 10:17
Atšventęs šeštąjį gimtadienį Willie Mosconi's jau varžėsi su geriausiais šalies biliardo žaidėjais, o būdamas vos 11-os tapo JAV biliardo čempionu. Aelita Andre iš Australijos jau yra lyginama su Pablo Picasso, nors jai dar tik devyneri – pirmuosius meno kūrinius ji piešė tada, kai dar vaikščiojo keturiomis. O štai indas Akrit Jaswal penkerių skaitė Šekspyrą, o dar po dvejų metų atliko pirmąją savo operaciją. Tuo metu jo IQ siekė 146.
Pedagogė: kaip nepražiopsoti vaiko talentų
2015 m. liepos 9 d. 00:00
Pasak pedagogės Vaivos Čičelytės, priešmokyklinis vaiko amžius yra tas laikas, kai vaikui reikia suteikti daugiau laisvės. Laiku pastebėjus vaiko talentus ir juos vystant, galima pasiekti pačių nuostabiausių rezultatų.
A. Juknevičius Dakaro ralyje važiuos nauju automobiliu  (6)
2015 m. liepos 7 d. 11:10
Iki 2016 m. Dakaro ralio likus pusei metų „Žalvaris Dakar Team“ komanda tęsia jau ankstyvą pavasarį pradėtą pasiruošimą prestižinėms lenktynėms. Sportininkas šiuo metu ne tik tobulina vairavimo įgūdžius, bet ir dairosi naujo automobilio. Kitąmet Dakare lenktynininkas Antanas Juknevičius ir komandos šturmanas Edvardas Duoba ketina startuoti nauja, pajėgesne transporto priemone, kad pasiektų geresnių rezultatų.