Gabumai

K. Klimka. Kodėl Lietuvos žmonės nesiveržia dirbti ES institucijose?  (39)
2014 m. rugsėjo 17 d. 10:41
Tikriausiai gavusi signalą iš Briuselio, valdžia susirūpino, kodėl tiek mažai Lietuvos piliečių dirba Europos Sąjungos institucijose. Praėjusį ketvirtadienį Vyriausybėje vykusiame Viešojo valdymo tobulinimo komisijos posėdyje buvo svarstomi pasiūlymai „dėl efektyvesnio Lietuvos piliečių įsidarbinimo Europos Sąjungos institucijose“. Nors žinutė atrodo paprastutė, ji gana mįslinga.
4 žmonių psichotipai, lemiantis jūsų profesiją  (17)
2014 m. rugpjūčio 30 d. 09:00
Jaustis laimingu yra kiekvieno žmogaus gyvenimo tikslas. Laimės suvokimas individualiu atveju skiriasi taip pat, kaip skiriasi tai, kokia kaina ir kokiais keliais to siekiama. Vieniems pakanka tiesiog plaukti pasroviui ir, regis, visada lydi sėkmė, o kiti visą gyvenimą energingai iriasi prieš srovę, kasdien kovoja už vietą po saule. Kurie teisūs?
Lietuvą šachmatų olimpiadoje garsinusi žaidėja - kovos su sukčiavimu specialistė
2014 m. rugpjūčio 19 d. 13:15
Lietuvos moterų šachmatų rinktinė neseniai pasibaigusioje olimpiadoje pranoko visus lūkesčius. Merginos laimėjo auksą B grupėje, o bendroje įskaitoje užėmė 18 vietą tarp 136 dalyvių. Komandoje labiausiai išsiskyrė tarptautinė meistrė Salomėja Zaksaitė, antroje lentoje iš 10 partijų surinkusi 8 taškus.
Būti ambasadoriaus žmona: keliauti paskui vyrą ir atsisakyti savo karjeros  (1)
2014 m. rugpjūčio 6 d. 00:00
Ponia Letizia Taliani de Marchio, nepaprastojo ir įgaliotojo Italijos ambasadoriaus Lietuvoje pono Stefano Taliani de Marchio žmona, stengiasi rasti laiko ir savo mėgstamam užsiėmimui – tapybai .
Keli patarimai siekiantiems sudaryti gerą įspūdį  (39)
2014 m. rugpjūčio 3 d. 20:03
Verslo įvaizdžio konsultantė, knygos „Dalykinės išvaizdos vadovas“ autorė Alvyda Jasilionytė dalija patarimus aprangos klausimais.
Mokytoją pritrenkė mokinio gabumai: klausė, gal kas atsitiko  (80)
2014 m. liepos 28 d. 21:02
Šiais metais baigęs Šiaulių „Romuvos“ gimnaziją šiaulietis Justinas Rumbutis jau dvejus metus kremta sunkiausius fizikos uždavinius ir laimi tarptautinėse fizikos olimpiadose.
Horoskopas savaitei (liepos 28 - rugpjūčio 3 d.)  (3)
2014 m. liepos 27 d. 00:01
Sužinokite, ką žada žvaigždės kitai savaitei! Vienos dienos Jums palankios, kitos, deja, - ne.
Laiškas prezidentei: štai ką aš siūlau  (637)
2014 m. liepos 15 d. 14:10
Jūsų Ekscelencija, sveikinu pradėjus antrąją kadenciją Lietuvos Respublikos prezidento poste ir linkėdamas geriausios kloties, norėčiau prisidėti prie Lietuvos gerovės kėlimo keliomis savo pastabomis. Atsiprašau, jei ne visos mano pastabos Jums patiks, bet kaip žmogus, gyventis „ant žemės“, kartais geriau pastebiu didžiausias Lietuvos problemas, todėl jaučiu pilietinę pareigą jomis pasidalinti su Jumis ir visa Lietuva .
Auksinės taisyklės tėvams: žodžiai, kurių vaikai nepamiršta visą gyvenimą  (33)
2014 m. liepos 15 d. 07:17
„Migle, tu tik pažiūrėk, kaip broliukas moka pasidėti batukus“, „Giedriau, kur tu buvai? Tavo sesė jau seniai susitvarkiusi kambarį“. Ar šiuose teiginiuose įžvelgiate ką nors bloga? Jei ne, siūlome papildyti savo tėvystės kraitį naujomis žiniomis.
Lyderystės ekspertas: kartais pasamdyta voverė geriau nei mokytas šuo  (4)
2014 m. liepos 10 d. 11:07
Lietuvių liaudies išmintis byloja: „Blogas tas kareivis, kuris nenori būti generolu“. Iš tiesų – pradėjus dirbti natūralu svajoti apie aukštas pareigas ir atlyginimą. Tačiau retas jaunas darbuotojas suvokia ir lyderiui tenkančią atsakomybę. „Šiuolaikinėse žinių organizacijose vadybinis gebėjimas gerai „sustyguoti“ procesą nebe toks svarbus. Į pirmą vietą iškyla gebėjimas spręsti nestandartines veiklos problemas, kurti profesionalų tinklus ir juose efektyviai veikti, gebėjimas daryti įtaką žmonių elgsenai“, – teigia Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius Robertas Jucevičius , lyderystės studijų programos kūrėjas.
Nuomonė. Beraščiai - nesijaudinkite!  (16)
2014 m. liepos 4 d. 15:36
Esu tikras beraštis, bet tai siekti gyvenimo tikslų man netrukdo. Ir visi tie, kurie neišlaikė egzaminų ar išlaikė juos labai blogai, neturėtų nusivilti.
5 slapti NEC reikalavimai, kankinantys mokinius  (26)
2014 m. liepos 3 d. 13:47
Valstybinis lietuvių kalbos egzaminas pasirodė esantis loterija, o kaip žinia net ir loterijos turi savitas taisykles. Slaptieji NEC reikalavimai, kaip išlaikyti lietuvių VBE :
Tai jus nustebins: kas iš tiesų vyksta vaiko smegenyse?  (1)
2014 m. liepos 1 d. 00:05
Šiuolaikiniai smegenų tyrimai pakeitė mūsų požiūrį į vaikus ir jų ugdymą. Šiandien mes žinome, kad patirtis keičia ir formuoja smegenų struktūras. Šiame straipsnyje neurobiologas Geraldas Hutheris iš Getingeno universiteto (Vokietija) kalba apie naujausius atradimus šioje srityje ir aiškina, kokią įtaką jie turės mūsų vaikų ugdymui. Ankstyvos patirtys gali palikti pėdsakus, kurie gali turėti naudos arba žalos visam likusiam jų gyvenimui.
Teigiami asmenybės bruožai pagal zodiako ženklą  (13)
2014 m. birželio 30 d. 13:04
Jei žinosite savo teigiamas savybes, galėsite likimą tampyti už virvelių ir pasiekti to, ko jūsų širdis geidžia.
Gimimo laikas atskleidžia, koks bus kūdikis  (21)
2014 m. birželio 29 d. 00:02
Nekantriai mažylio atėjimo į šį pasaulį laukiantys šeimos nariai spėlioja – koks jis bus? Domina ne tik išvaizda, bet ir būdo bruožai, pomėgiai, gabumai. Net ir gimus vaikeliui, tiesa paaiškėja ne iš karto, nes mažylio būdo bruožai atsiskleidžia jam augant.
Pasitikrink: tavo likimas pagal antakių formą  (7)
2014 m. birželio 18 d. 14:15
Žmogaus antakiai labai daug pasako apie jo charakterį, asmenybės bruožus , geranoriškumą ir net likimą. Kas laukia tavęs ir ko geriau pasisaugoti ?
V. Valiušis. Kaip kunigaikščio Bradausko statytiniai valdo Elektrėnus  (94)
2014 m. birželio 5 d. 10:49
Daug kas mano, kad savivaldybėms vadovauja merai. Tačiau tai tik iliuzija, kurią puikiai atskleidžia Elektrėnų atvejis.
Kodėl abiturientams užsiveria prestižinių užsienio universitetų durys?  (16)
2014 m. gegužės 29 d. 10:14
Neįtikėtiną pažangą per 24 nepriklausomybės metus pademonstravusi Lietuva po finansinės krizės demonstruoja bene didžiausią ekonomikos augimą ES , stabiliai kyla investicinės aplinkos reitinguose, o lietuvių talentas ir jaunų specialistų kompetencijos pozityviai vertinamos tarptautinių kompanijų. Jaunoji karta - pasaulio vaikai. Baigęs studijas Jungtinėje Karalystėje ir sugrįžęs į Lietuvą, negaliu nepastebėti, kad pastaruoju metu Lietuvos abiturientų galimybes studijuoti svetur kartais lemia ne moksleivio gabumai, o Nacionalinio egzaminų centro darbuotojų vaizduotė.
DVYNIAI ir jų santykiai su kitais Zodiako ženklais  (1)
2014 m. gegužės 25 d. 20:09
Astrologė Rita Vainauskienė pasakoja apie vaiką, kuris gimė po Dvynių ženklu. Kokie bruožai būdingi šiam vaikui, ir kaip jam sekasi sutarti su tėvais, kurių Zodiako ženklai kitokie, negu jo.
Meilės dalybos: kodėl nereikia vaikų lyginti tarpusavyje  (6)
2014 m. gegužės 22 d. 08:15
„Migle, tu tik pažiūrėk, kaip broliukas moka pasidėti batukus“, „Giedriau, kur tu buvai? Tavo sesė jau seniai susitvarkiusi kambarį“. Ar šiuose teiginiuose įžvelgiate ką nors bloga? Jei ne, siūlome papildyti savo tėvystės kraitį naujomis žiniomis.
JTO dirbanti lietuvė: dalis europiečių – bailūs, demokratijai pavojingi dviveidžiai  (99)
2014 m. gegužės 18 d. 22:34
Lietuviai turi gerą progą pasiruošti, kad pasitiktų naujos kartos Lietuvą. Viešajame transporte vis dažniau sutiksime ne tik kita kalba kalbančių žmonių, bet ir tokių, kurie atrodys kitaip nei europiečiai. Dalį europiečių gąsdinanti imigracija – tai, kas padės nepasenti Europai, o kartu su ja – ir visai Lietuvai. Bet tik tada, jei nustosime bijoti, įžvelgsime šio neišvengiamo proceso privalumus.
O.Lapinas. Kodėl geriau atsižadėti idealios santuokos mito  (140)
2014 m. gegužės 9 d. 08:56
Štai jūs pragyvenote santuokoje pakankamai metų. Kažkada svajojote, kad jūsų santuoka bus geresnė, nei jūsų tėvų. Tiesą sakant, ji išvis bus puiki!
Kodėl emigrantai žaidžia „Teleloto“, arba kur dingsta milijonai?  (68)
2014 m. gegužės 6 d. 11:14
Jau ketverius metus gyvenu Jungtinėje Karalystėje . Tėvynę kaip ir daugelis mūsų palikau dėl to, kad mūsų šalyje jauno žmogaus išsilavinimas ir gabumai yra mažai kam reikalingi. Baigusi ekonomikos magistro studijas Vilniaus Universitete supratau, kad diplomą galiu pasikabinti ant sienos. Dirbti administratore už minimumą – ne man. O į kitas pareigas be ryšių ir kyšių patekti neįmanoma.
Emigrantė: niekas nelaukė išskėstomis rankomis  (274)
2014 m. balandžio 29 d. 19:33
29-erių Vita Miliušienė su vyru Aurelijumi išvyko į D. Britaniją ieškoti laimės. Be draugų, pažįstamų ar artimųjų pagalbos. Pasitikėdami įdarbinimo agentūra. Greitai bus ketveri metai, kai du jauni žmonės šioje šalyje.
Kaip paskatinti mažuosius mokytis: 8 būdai  (2)
2014 m. balandžio 29 d. 00:01
Vaikystėje visiems rūpi žaisti su draugais, o ne mokytis ir turėti pareigų. Ne kiekvienas vaikas supranta, kad mokykloje įgytos žinios tampa pagrindu tolesniam gyvenimui. Ką daryti tėvams, kad įtikintų atžalas stropiai mokytis? Svarbiausia – tinkamai motyvuoti.
Kalbėdami apie žemesnius žmones mokslininkai - negailestingi  (23)
2014 m. balandžio 22 d. 00:00
Mokslininkai atskleidė keletą detalių apie ūgio įtaką žmogaus savijautai, psichologijai .
Kaip auklėti skirtingo temperamento vaikus?
2014 m. balandžio 21 d. 00:13
„Vaikas – tai žmogutis, turintis individualų genų derinį, savo charakterį , temperamentą ir savo mąstymą. Nors ir turi jūsų genų, jis niekada nebus toks, kaip jūs, ir nesielgs visiškai taip pat, kaip jūs. Tėvai tai turėtų įvertinti ir elgtis atitinkamai pagal vaiko būdą,“ – sako psichologė Jolanta Lazutkienė.
Kada vaikas subręsta mokyklai: 6 ar 7 metų?
2014 m. balandžio 18 d. 00:00
Pavasarį dauguma priešmokyklinukų tėvelių kelia klausimus ne tik apie mokyklos pasirinkimą, bet ir apie tai, ar vaikas jau yra pasirengęs iš darželio pereiti į mokyklą ir kokiais kriterijais remiantis galima nuspręsti, vaikui laikas keisti aplinką, ar dar ne. Į šiuos ir kitus tėveliams aktualius klausimus mums atsako Pradinės mokyklos "Pažinimo medis" mokytoja Aida Baliukevičienė.
Kreipimasis į televizijų vadovus: ponai, patys pasižiūrėkit savo rodomas laidas  (742)
2014 m. balandžio 16 d. 12:54
Ciniškas televizijos bosų atsakymas: nepatinka – nežiūrėk. Tokį atsakymą girdime iš mūsų televizijos kanalų vadovų, nes jiems tas pats, ką apie juos mano žiūrovas. Jų rankose spauda, televizija. Jie visagaliai. Žurnalistai „nepastebi“, kokia tragiška padėtis televizijų tinkleliuose (kaip pastebėsi, jeigu tarnauji tam pačiam ponui?). O ponai siautėja – reikia reitingų.