Fikusai

Kodėl vieniems pelargonijos kvepia, o kitiems – smirdi?  (16)
2015 m. lapkričio 8 d. 16:33
Kol žmogaus nervų sistema stabili, pelargonijų kvapas jam yra nemalonus, o, kai ji ima šlyti, šios gėlės pradeda kvepėti. Taip teigia Lietuvos edukologjjos universiteto Biologijos katedros vyresnioji botanikė Teresė Jokšienė . Pasak jos, dėl šios priežasties pelargonijos dažnai patinka vyresnio amžiaus žmonėms.
Lapiniai augalai, kuriems šiluma kaulų nelaužo
2015 m. lapkričio 1 d. 10:00
Liūdna žiūrėti į įkaitusių radiatorių aukas – augalus nulinkusiais, džiūstančiais lapais. Jie kankinasi ir skursta kaskart, kai ruduo įsibėgėja. Ne visi galime reguliuoti kambarių temperatūrą, tačiau, laimei, yra daug lapinių augalų: dracenos , filodendrai , nėrūnės ir kiti, kurių šiluma nevargina.
Ką apie jūsų asmenybę atskleidžia mėgstamiausi kambariniai augalai  (4)
2015 m. liepos 19 d. 02:07
Daug įdomaus galima sužinoti apie žmogų, vien pažvelgus į jo namuose augančius kambarinius augalus. Pasirodo, mes intuityviai pasirenkame tą augalą, kuris atitinka ne tik mūsų nuotaiką, bet ir asmenines savybes. Pateikiame sąrašą su apibūdinimais. Galbūt tarp išvardytų augalų rasite ir tą (tuos), kurie auga jūsų namuose ir atitinka jūsų asmenybę.
Sevilijos „skėtis“ - didžiausias medinis pastatas pasaulyje  (2)
2015 m. balandžio 23 d. 06:03
Medinis Metropol Parasol („skėtis“) stūkso La Encarnación aikštėje, senajame Sevilijos ( Ispanija ) kvartale. Šis statinys, suprojektuotas vokiečio architekto Jürgen Mayer-Hermann, primena surenkamų, net 26 metrus į aukštį besistiebiančių medžių giraitę.
Kaip genėti kambarinius augalus
2015 m. vasario 25 d. 04:48
Ne tik mums, žmonėms, dėl dailios išvaizdos tenka pavargti. Kad gėlė įgautų norimą formą, jos augimas turėtų būti valdomas. Tai darome genėdami augalus. Nuo jo didele dalimi priklausys jų dekoratyvumas – žiedų gausa ir lapijos tankumas.
Kaip iš sėklos užsiauginti avokadus, citrinmedžius ir kitus egzotinius augalus  (8)
2015 m. vasario 4 d. 09:40
Iš kelionės po šiltuosius kraštus galime parsivežti ne tik tokių suvenyrų, kurie skirti dulkėti lentynoje. Tai galėtų būti egzotiško vaisiaus kauliukas – jį pasodinus bus įdomu laukti, koks daigelis prasikals, kaip nauja gėlė atrodys.
10 kambarinių augalų, kurie visiškai pakeis Jūsų namus  (1)
2014 m. gruodžio 18 d. 00:00
Kambarinių augalų lapai traukia akį dėl įvairiausių priežasčių – keistos formos, ryškių spalvų. Bet tik nėrinius primenantys lapai, lyg garbanos išsidraikiusi laja suteikia interjerui išskirtinio švelnumo ir žaismingumo.
Sužinokite, ar kambariniai augalai gali pakenkti Jūsų sveikatai
2014 m. gruodžio 8 d. 01:35
Manote, kad kambariniai augalai tik puošia aplinką ir valo orą? Netiesa! Jie gali būti ir nuodingi. Šiuo klausimu konsultuoja Lietuvos edukologijos universiteto asistentė Teresė Jokšienė.
Ką būtina nuveikti sode, darže ir gėlyne gruodžio mėnesį
2014 m. lapkričio 28 d. 01:00
Sodas – tai vieta, kurioje darbo netrūksta visais metų laikais. Apžvelgiame, kaip galima prižiūrėti sodą, daržą, gėlyną ir kambarines gėles šaltuoju metų laiku.
Augalai, nešantys sėkmę namams  (28)
2014 m. lapkričio 2 d. 13:18
Ar tikrai kambariniai augalai gali pritraukti sėkmę ir pinigus? Atsakymas į šį klausimą slypi skirtingų tautų legendose ir mituose, fengšui filosofijoje ir gėlių simbolikoje. Daugelis augalų simbolizuoja sėkmę, bet jei žmogus nieko nedarydamas tik lauks, kada jam pradės sektis, fortūna gali ir neatsigręžti.
Sužinokite, kokios gėlės įkvepia keisti gyvenimą, o kurios – čiulpia energiją  (3)
2014 m. spalio 2 d. 14:29
Melancholikams ir flegmatikams reikėtų savo namuose turėti augalų, žydinčių ryškiais žiedais – raudonais, oranžiniais, geltonais. Cholerikams ir sangvinikams labiau tiks melsvų, violetinių, baltų atspalvių gėlės ir švelni žaluma.
Tai, ko dar nežinojote apie kambarinių gėlių priežiūrą rudenį  (1)
2014 m. spalio 2 d. 12:18
Kambaryje augantys augalai kilę iš šiltųjų atogrąžų ar paatogražių klimato juostų, kur gamtinės sąlygos (kritulių kiekis, temperatūros svyravimai) skiriasi nuo mūsų klimato juostos. Vėlų rudenį ir žiemą pas mus saulė šviečia vos septynias valandas, šviesos intensyvumas būna kelis kartus mažesnis todėl dauguma augalų: fikusai, krotonai, sukulentai nustoja augti, o kiti numeta dalį lapų.
Kambariniai augalai atostogauja sode: kokiems augalams reikalingas toks poilsis, o kokiems - ne?  (3)
2014 m. birželio 17 d. 00:01
Susirengę į sodą, nepamirškite ir kambarinių augalų. Dauguma jų taip pat mėgsta saulę, gryną orą ir atviras erdves.
Tinkamiausi kambariniai augalai pagal zodiako ženklą  (10)
2014 m. birželio 6 d. 00:02
Augalas ant jūsų palangės gali ne tik skleisti malonų kvapą ir suteikti gerų emocijų, bet ir tapti neigiamos energijos šaltiniu. Kaip išsirinkti tinkamus kambarinius augalus, kurie pakrautų pozityvia energija ir dovanotų gerą nuotaiką?
Kaip tinkamai parinktas augalas gali pakeisti interjerą
2014 m. balandžio 19 d. 00:01
Įspūdingo silueto, išraiškingų lapų išpuoselėtas augalas turėtų augti vienatvėje – taip jis geriausiai matomas ir įvertinamas.
Ekspertų patarimai, kaip prižiūrėti bundančius augalus žiemos sode
2014 m. vasario 24 d. 13:00
Nors kalendoriuje – vis dar vasario mėnuo, o dalis žmonių nepasitiki netikėtai atšilusiais orais, žiema tikrai baigėsi daugumai žiemos soduose ir namuose augančių augalų. Kaip pasirūpinti augalų augimu po ramybės periodo pataria ManoNamai.lt kalbinti ekspertai.
Naudingi kambariniai augalai: gydo, grynina orą ir yra mūsų talismanai  (22)
2014 m. vasario 17 d. 12:50
Apie mūsų žaliųjų maitintojų naudą žinome nemažai. Jie ir orą valo, ir prisotina jį deguonimi, ir nervinę įtampą nuima ir puošia aplinką... Praktiškai beveik kiekvienas jų turi stebuklingų galių. Tačiau esama labiau už kitus naudingų augalų, kuriuos galima pavadinti tikrais oro filtrais, žaliaisiais gydytojais ar laimės talismanais.
Naudingi faktai apie fikusą  (8)
2014 m. sausio 9 d. 17:41
Fikusas arba fikas ( Ficus ) yra šilkmedinių ( Moraceae ) šeimos augalas . Tropiniuose kraštuose auga apie 1000 šios genties rūšių. Tai iki 40 -60 m aukščio medžiai, krūmai ir lianos. Lapai odiški, blizgantys, maži ir dideli. Fikusai yra labai puošnūs, gerai auga kambariuose. Seniau buvo labai mėgstami ir dažnai auginami, vėliau pamiršti. Šiuo metu vėl madingi, išvesta gražių margalapių formų. Šie augalai nedideli, nelabai šakoti, konkuruoja su tokiais puošniais augalais kaip krotonmedis ir kiti.
10 idėjų, kaip namuose stilingai įkurdinti augalus  (2)
2013 m. spalio 1 d. 06:00
Nors šiandien mūsų namuose gali įsikurti patys keisčiausi augalai – ir bambukas, atkeliavęs iš Azijos, ir kamelija, kurios gimtinė yra Japonija, – bet kambarines gėles renkamės ne dėl išskirtinio jų egzotiškumo, o dėl to, kad švelnūs žiedai, neįprasta kamieno forma ar spalvingi lapai interjerui suteikia gyvumo ir jaukumo, dekoratyvumo ir individualumo. To siekdami kiekvienas tampame šiokiu tokiu fitodizaineriu, nes naudojame augalus namams puošti.
Kokių augalų negalima laikyti vaiko kambaryje
2013 m. rugpjūčio 21 d. 06:25
Vaiko kambaryje laikyti kambarinius augalus galima, tačiau reikia kruopščiai parinkti, kokius. Nes kai kurie gali būti pavojingi ir atnešti daugiau bėdos, negu naudos.
Metropol Parasol skėtis – didžiausias medinis statinys pasaulyje  (6)
2013 m. liepos 23 d. 07:00
Medinis Metropol Parasol („skėtis“) stūkso La Encarnación aikštėje, senajame Sevilijos ( Ispanija ) kvartale. Šis statinys, suprojektuotas vokiečio architekto Jürgen Mayer-Hermann, primena surenkamų, net 26 metrus į aukštį besistiebiančių medžių giraitę.
Kokios kambarinės gėlės gydo ir valo orą  (2)
2013 m. birželio 26 d. 06:46
Kambarinės gėlės ne tik puošia mūsų namų palanges ar lentynas. Kai kurios turi gydomųjų savybių, o kitos - tiesiog daro kambarių orą švaresnį.
Ko vaiką gali išmokyti kambariniai augalai?  (4)
2013 m. kovo 5 d. 18:00
Visapusiškai lavinamo vaiko kambaryje tradiciškai galima išvysti knygas, lavinamuosius žaislus, muzikos instrumentus. Tačiau jo kambaryje retai pamatysi vazoninių gėlių. Ar mes siekiame užauginti technokratą, kuris tenkinasi tik teorinėmis žiniomis apie gyvąją gamtą?
Džiunglės butelyje  (8)
2013 m. vasario 12 d. 16:12
Žiemos viduryje būtų taip gera persikelti į džiungles. Šilta, jokių skersvėjų, o augalai alsuoja gyvybe. Jau esame įpratę rinktis augalus paisydami namuose esančių sąlygų, todėl nesiskundžiame iš dykumų kilusių kaktusų ir sukulentų gausa.
Žiemai - miniatiūriniai kraštovaizdžiai vazonėlyje  (4)
2013 m. sausio 19 d. 10:00
Prisiekusius sodininkus žiemą retsykiais ištinka liūdesio priepuoliai. Jų „ganyklos“ po sniegu, dangus apniukęs, o kalendoriuje iki pavasario dar laukia neužbrauktos beveik 100 dienų. Savo dvasines kančias visi gydosi skirtingai.
Sostinės centre - atogrąžai  (7)
2012 m. gruodžio 12 d. 14:08
Augalai talismanai  (2)
2011 m. gruodžio 15 d. 09:30
Kambarinės gėlės ne tik suteikia jaukumo, šilumos, bet ir valo, subalansuoja namų energijas, apsaugo nuo nesėkmių. Gėlės padeda lavinti kūrybinius sugebėjimus, palankiai veikia širdį, kraujotaką, gerina savijautą.
Eltono Johno įgeidžiai koncerto organizatorių kišenes patuštins 15 tūkstančių litų  (14)
2011 m. spalio 25 d. 11:43
Lapkričio 4 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje koncertuosiančio sero Eltono Johno prašomų trijų kambarių įrengimas koncerto organizatoriams kainuos apie 15 tūkst. litų.