Europos krepšinio čempionatas

Europos krepšinio čempionatas – krepšinio čempionatas, kuriame susikauna stipriausios Europos valstybių krepšinio rinktinės. Europos krepšinio čempionatas rengiamas nuo 1935–ųjų. Vyksta kas du metus, neporiniais metais. Pasaulio krepšinio čempionatas ir su juo susijusios naujienos yra čia.

Ž. Šilgalis. Parama sportui ir kultūrai? Verčiau investuokime!  (51)
2015 m. vasario 19 d. 14:30
Pasidžiaugti tarptautiniais laimėjimais, parodyti gerą valią ir užsidirbti politinių dividendų. Maždaug taip ilgą laiką Lietuvos politikai vertino sporto ir kultūros sritis, ne išimtis tam buvo ir sostinė.
Kuo gyvena krepšinio čempionatui gausiai statytos arenos?  (25)
2014 m. lapkričio 18 d. 14:02
Prieš trejus metus baigėsi vyrų krepšinio čempionatas Lietuvoje . Sirgaliai išvažiavo, o arenos, kurios buvo statomos tam, kad Lietuva galėtų surengti krepšinio šventę, liko. Dabar vienos džiaugiasi renginių ir koncertų gausa, kitos – buvo priverstos ieškoti, kokiais renginiais užpildyti didžiules erdves. Dar kitos jaučiasi pamirštos krepšinio.
R. Burokas. Ko reikia Lietuvos politikų rinktinei?  (15)
2014 m. rugsėjo 21 d. 18:26
Vos per žingsnį nuo apdovanojimų pakilos buvę Lietuvos krepšininkai įrodė, kad nors ir esame maža tauta, tačiau krepšinio kovose už mus galingesniais gali save laikyti tik retas.
Kodėl lietuvių krepšinio sirgaliai taip nemėgsta ispanų?  (162)
2014 m. rugsėjo 11 d. 17:51
Po netikėto Ispanijos rinktinės pralaimėjimo ketvirtfinalio rungtynėse – Lietuva triumfavo: sirgaliai trynė rankomis ir džiaugėsi ispanų nesėkme. Favoritais laikyti ir medalius jau matavęsi ispanai pasitraukia iš tolesnės kovos. Aistruolių savimeilę glosto ir skambi frazė: „ispanai važiuoja namo“, nors žinome, kad šiemet pasaulio krepšinio čempionatas ir taip vyksta Ispanijoje.
Europos krepšinio čempionatas 2015 metais vyks keturiose šalyse  (19)
2014 m. rugsėjo 8 d. 17:07
2015 metų Europos krepšinio čempionato finalo etapas vyks Prancūzijoje. „ FIBA -Europe“ savo paskyroje „ Twitter “ ir oficialioje svetainėje parašė, kad grupių varžybos vyks Kroatijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir Latvijoje, o finalo etapas - Lilyje ( Prancūzija ). Ankščiau 2015 metų Senojo žemyno pirmenybių šeimininke buvo išrinkta Ukraina .
Paaiškėjo visi 2015 metų Europos vyrų krepšinio čempionato dalyviai  (9)
2014 m. rugpjūčio 28 d. 01:05
Trečiadienį sužaista 2015 metų Europos krepšinio čempionato atrankos turnyro dvylika paskutinio turo rungtynių. Po jų paaiškėjo paskutinės devynios rinktinės, kurios dalyvaus artimiausiose Senojo žemyno pirmenybėse. Tai - Gruzija, Lenkija, Vokietija, Makedonija, Italija, Olandija, Islandija, Čekija ir Rusija.
Rugsėjo 8-ą dieną paaiškės, kur vyks 2015 metų Europos krepšinio čempionatas  (8)
2014 m. rugpjūčio 25 d. 17:09
Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) Europos padalinys (FIBA Europe) rugsėjo 8-ą dieną nuspręs, kur vyks 2015 metų Europos krepšinio čempionatas. Birželį FIBA Europe paskelbė, kad turnyro nerengs Ukraina, kur susiklostė sudėtinga politinė situacija, - informuoja Sportando.
P. Motiejūnas: Kaune yra būtina surengti Eurolygos finalo ketvertą  (19)
2014 m. rugpjūčio 25 d. 13:07
Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas , kalbėdamas su Eurolygos atstovais, pripažino, kad laikinojoje Lietuvos sostinėje norėtų surengti Eurolygos finalo ketvertą.
Aktorius M. Repšys atvirai apie: honorarus, teatrą ir televiziją  (15)
2014 m. liepos 22 d. 14:21
Aktorių Marių Repšį žino visi. Tie, kas nepažįsta jo kaip Lauryno ar Vandalo iš O. Koršunovo spektaklių, galimai matė jį skustagalvio su kirpčiukais bandito vaidmenyje E. Vėlyvio filme „Redirected/Už Lietuvą!“. Televizijos žiūrovai neabejotinai pastebėjo rėksnį kulinarą mineralinio vandens reklamoje, energingai kartojantį, kad viską reikia valgyti užgeriant juo.
„Hesburger“ pratęsė paramą Lietuvos krepšiniui  (2)
2014 m. liepos 1 d. 13:16
Didžiausias restoranų tinklas Baltijos šalyse „Hesburger“ antradienį pratęsė sutartį su Lietuvos krepšinio federacija ( LKF ) dėl paramos Lietuvos krepšiniui dar metams.
Paradoksas: iš Ukrainos atimtas Europos čempionatas gali vykti Rusijoje  (28)
2014 m. birželio 17 d. 16:59
Rugsėjo mėnesio pabaigoje FIBA nuspręs, kur vyks 2015 metų Europos krepšinio čempionatas . Realiausiomis turnyro organizatorių pareigas perimti yra laikomos Vokietija, Prancūzija, Graikija, Turkija ir Rusija.
Europos vyrų krepšinio čempionatas 2015 metais Ukrainoje nevyks  (14)
2014 m. birželio 13 d. 14:17
Penktadienį Miunchene ( Vokietija ) posėdžiavusi „ FIBA Europe “ taryba nusprendė, kad 2015 metų Europos vyrų krepšinio čempionatas Ukrainoje nevyks. Be to, paskelbta, kad bus pakeistas turnyro formatas. Nuo šiol 16 komandų iš karto po grupių etapo varžysis aštuntfinalyje, kaip ir pasaulio čempionate, - skelbia portalas BasketNews.lt.
Kaune – paroda įvykiui, išgarsinusiam Lietuvą visoje Europoje  (2)
2014 m. gegužės 21 d. 11:52
Kauno miesto savivaldybėje nuo šio trečiadienio eksponuojama sporto istoriko ir kolekcininko Vytauto Gudelio paroda „Tai įvyko prieš 75 metus...“, skirta 1939 m. Europos čempionate triumfavusiai Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei.
„FIBA Europe“ suteikė Ukrainai dar šiek tiek laiko  (6)
2014 m. gegužės 15 d. 22:40
Ketvirtadienį Miunchene posėdžiavę „ FIBA Europe “ vadovai jokių drastiškų sprendimų nepriėmė – 2015 metų Europos krepšinio čempionatas vis dar gali būti surengtas Ukrainoje.
DELFI TV žinios: krepšinio čempionatas Lietuvoje ir M. Jacksono sugrįžimas  (2)
2014 m. balandžio 1 d. 16:12
Trumpose DELFI TV žiniose žiūrėkite: ukrainiečiai rengs karines pratybas kartu su NATO ir nuginkluos grupuotes, NATO stipins savo rytinių sienų apsaugą, virš Baltijos šalių - kariniai orlaiviai, gegužę pasirodys naujas M. Jacksono albumas, Europos krepšinio čempionatas vėl vyks Lietuvoje?
„FIBA Europe“ suteikė Ukrainai laiko: sprendimas dėl 2015 m. Europos čempionato – gegužę  (7)
2014 m. kovo 22 d. 21:49
Savaitgalį Miunchene posėdžiaujantys „ FIBA Europe “ vadovai jokių drastiškų sprendimų nepriėmė – 2015 metų Europos krepšinio čempionatas vis dar gali būti surengtas Ukrainoje.
Originalūs sovietiniai motociklai – vėl geidžiami  (420)
2014 m. vasario 2 d. 14:50
Šalies, sukūrusios šiuos motociklus , pasaulio politiniame žemėlapyje nebėra. Kartu su ja nunyko ir simboliai, o primestos tiesos ir standartai pasitraukė. Daugelio niekas ir nepasigedo, tarsi nė nebūtų buvę, o likusieji į akis nekrinta, pernelyg nerūpi, bet labai ir netrukdo, todėl iečių dėl jų niekas seniai nebelaužo.
J. Ohmanas. Požiūris į Holokaustą trukdo Lietuvai vystytis  (542)
2014 m. sausio 29 d. 07:39
Tiesiai šviesiai apie žydus. Žydų nei myliu, nei nekenčiu, bet jaučiu jiems pagarbą. Ypač, kai kalbama apie šiandieninį Izraelį. Esu ne jaunas, tad atsimenu Jom Kipur karą 1973 m. Vėliau teko šiek tiek prisiliesti prie karo turinio ir suprasti kaip Izraelis po staigaus puolimo ir pradžioje patirtų nuostolių per pusę valandos iš visiškai sutriuškintų dalinių sugebėjo atstatyti ir suformuoti naujus kovinius vienetus, kurie atrėmė puolimą ir ėjo iki pergalės. Nuo to laiko negaliu žydų negerbti.
WRC etapas – svarbiausias metų sporto renginys Lietuvoje  (16)
2014 m. sausio 28 d. 09:09
Pasaulio ralio čempionatas (WRC) populiarumu nusileidžia tik „Formulės-1“ lenktynėms ir yra mylimas milijonų pasaulio automobilių sporto gerbėjų, o kuo šis renginys svarbus Lietuvai ir ko iš jo galime tikėtis?
Lietuva ir sportas – stipri ir brangi sąsaja  (4)
2014 m. sausio 20 d. 10:31
Nors lietuviai užsieniečių gana dažnai vertinami kaip gana konservatyvūs ir santūrūs žmonės, tačiau užtenka prisiminti vien jau 2013-ų Europos vyrų krepšinio čempionatą Slovėnijoje, kad suprastum kaip greitai tokį primetamą įvaizdį gali sugriauti sporto pergalė. Į šį panašių – daug aistruoliams reiškiančių, sukeliančių visuotinį euforijos poveikį, pavyzdžių būtų galima prigalvoti visą gausybę.
Dakaras – svajonė ne tik lenktynininkams  (2)
2014 m. sausio 2 d. 10:27
Prieš 19 metų Dakaro ralyje Lietuvai atstovavo vos vienas Romualdas Beresnevičius. Šiemet mūsų šalies lenktynininkui Benediktui Vanagui ir jo šturmanui Andrejui Rudnickiui Dakare padės dar devyni žmonės. Tarp jų yra ir trečią kartą į dykumos lenktynes vykstantis lietuviškai kalbantis argentinietis Carlos Brebbia.
Dakaras – svajonė ne tik lenktynininkams
2014 m. sausio 2 d. 10:19
Prieš 19 metų Dakaro ralyje Lietuvai atstovavo vos vienas Romualdas Beresnevičius. Šiemet mūsų šalies lenktynininkui Benediktui Vanagui ir jo šturmanui Andrejui Rudnickiui Dakare padės dar devyni žmonės. Tarp jų yra ir trečią kartą į dykumos lenktynes vykstantis lietuviškai kalbantis argentinietis Carlos Brebbia.
Europos krepšinio čempionatas bus trumpesnis  (14)
2013 m. lapkričio 17 d. 00:13
Organizacijos „ FIBA Europe“ vadovai šeštadienį paskelbė apie sprendimą sutrumpinti žemyno krepšinio čempionato trukmę. Nuspręsta nerengti antro rato varžybų ir iškart po pirmojo etapo pradėti atkrintamąsias varžybas. Šie pakeitimai įsigalios nuo 2017 metų Europos krepšinio čempionato.
Kita sidabrinio medalio pusė: kai laimėjimą temdo nekorektiški ir įžeidžiantys pasisakymai...  (10)
2013 m. spalio 3 d. 10:24
Lietuvai iškovojus sidabro medalį Europos čempionate, laimėjimo džiaugsmą temdė nekorektiški, įžeidžiantys ar netgi akivaizdžiai rasistiniai kai kurių internautų pasisakymai, tokie kaip (kalba netaisyta): „jei ne tos prancūzų bezdžionės“, „niekaip nesuprantu Prancūzijoje gyvenančių afrikiečių, kodėl jie visi nori būti prancūzais?“, „idomu ar butu jie pateke i finala is viso, jei tai butu komanda sudaryta is baltaodziu prancuzu..?“ ir panašūs.
Lietuva sugrįžusiems krepšininkams: jūs mums visada būsite čempionai!  (513)
2013 m. rugsėjo 23 d. 16:51
Pirmadienio popietę iš Slovėnijoje vykusio Europos krepšinio čempionat o į Vilnių sugrįžo Jono Kazlausk o kariauna - Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė . Mūsiškių pastangas tris savaites vykusiose Senojo žemyno pirmenybėse vainikavo pelnytai iškovoti sidabro medaliai. Mūsiškiai sekmadienio vėlų vakarą turnyro finale 66:80 pralaimėjo Prancūzijai ir pasipuošė sidabro medaliais.
Ispanai Europos čempionų titulą iškeitė į bronzos medalius  (234)
2013 m. rugsėjo 22 d. 17:54
Slovėnijoje vykstantis Europos krepšinio čempionatas pasiekė finišo tiesiąją. Sekmadienį Liublianos „Stožice“ arenoje pirmosios į kovą dėl bronzos medalių stojo Ispanijos ir Kroatijos rinktinės. Ispanai įrodė savo pranašumą rezultatu 92:66 (23:18, 24:18, 16:12, 22:13) ir užėmė galutinę trečią vietą.
R. Bogdanas. Slaptas nurodymas dėl Lietuvos Maskvoje  (271)
2013 m. rugsėjo 21 d. 09:50
Žurnalistiniais kanalais iš informuotų šaltinių Maskvoje pavyko gauti paaiškinimą, kaip ir kodėl buvo pradėta kampanija, paralyžiuojanti Lietuvos vežėjų darbą Rusijoje. Šaltinis atskleidė, jog buvo operatyvinis nurodymas iš vadovybės nuodugniai tikrinti lietuvių vežamus krovinius ir „ką nors surasti“.