Europos krepšinio čempionatas

Europos krepšinio čempionatas – krepšinio čempionatas, kuriame susikauna stipriausios Europos valstybių krepšinio rinktinės. Europos krepšinio čempionatas rengiamas nuo 1935–ųjų. Vyksta kas du metus, neporiniais metais.

DELFI TV žinios: krepšinio čempionatas Lietuvoje ir M. Jacksono sugrįžimas  (2)
2014 m. balandžio 1 d. 16:12
Trumpose DELFI TV žiniose žiūrėkite: ukrainiečiai rengs karines pratybas kartu su NATO ir nuginkluos grupuotes, NATO stipins savo rytinių sienų apsaugą, virš Baltijos šalių - kariniai orlaiviai, gegužę pasirodys naujas M. Jacksono albumas, Europos krepšinio čempionatas vėl vyks Lietuvoje?
„FIBA Europe“ suteikė Ukrainai laiko: sprendimas dėl 2015 m. Europos čempionato – gegužę  (7)
2014 m. kovo 22 d. 21:49
Savaitgalį Miunchene posėdžiaujantys „ FIBA Europe “ vadovai jokių drastiškų sprendimų nepriėmė – 2015 metų Europos krepšinio čempionatas vis dar gali būti surengtas Ukrainoje.
Originalūs sovietiniai motociklai – vėl geidžiami  (420)
2014 m. vasario 2 d. 14:50
Šalies, sukūrusios šiuos motociklus , pasaulio politiniame žemėlapyje nebėra. Kartu su ja nunyko ir simboliai, o primestos tiesos ir standartai pasitraukė. Daugelio niekas ir nepasigedo, tarsi nė nebūtų buvę, o likusieji į akis nekrinta, pernelyg nerūpi, bet labai ir netrukdo, todėl iečių dėl jų niekas seniai nebelaužo.
J. Ohmanas. Požiūris į Holokaustą trukdo Lietuvai vystytis  (541)
2014 m. sausio 29 d. 07:39
Tiesiai šviesiai apie žydus. Žydų nei myliu, nei nekenčiu, bet jaučiu jiems pagarbą. Ypač, kai kalbama apie šiandieninį Izraelį. Esu ne jaunas, tad atsimenu Jom Kipur karą 1973 m. Vėliau teko šiek tiek prisiliesti prie karo turinio ir suprasti kaip Izraelis po staigaus puolimo ir pradžioje patirtų nuostolių per pusę valandos iš visiškai sutriuškintų dalinių sugebėjo atstatyti ir suformuoti naujus kovinius vienetus, kurie atrėmė puolimą ir ėjo iki pergalės. Nuo to laiko negaliu žydų negerbti.
WRC etapas – svarbiausias metų sporto renginys Lietuvoje  (14)
2014 m. sausio 28 d. 09:09
Pasaulio ralio čempionatas (WRC) populiarumu nusileidžia tik „Formulės-1“ lenktynėms ir yra mylimas milijonų pasaulio automobilių sporto gerbėjų, o kuo šis renginys svarbus Lietuvai ir ko iš jo galime tikėtis?
Lietuva ir sportas – stipri ir brangi sąsaja  (4)
2014 m. sausio 20 d. 10:31
Nors lietuviai užsieniečių gana dažnai vertinami kaip gana konservatyvūs ir santūrūs žmonės, tačiau užtenka prisiminti vien jau 2013-ų Europos vyrų krepšinio čempionatą Slovėnijoje, kad suprastum kaip greitai tokį primetamą įvaizdį gali sugriauti sporto pergalė. Į šį panašių – daug aistruoliams reiškiančių, sukeliančių visuotinį euforijos poveikį, pavyzdžių būtų galima prigalvoti visą gausybę.
Dakaras – svajonė ne tik lenktynininkams  (2)
2014 m. sausio 2 d. 10:27
Prieš 19 metų Dakaro ralyje Lietuvai atstovavo vos vienas Romualdas Beresnevičius. Šiemet mūsų šalies lenktynininkui Benediktui Vanagui ir jo šturmanui Andrejui Rudnickiui Dakare padės dar devyni žmonės. Tarp jų yra ir trečią kartą į dykumos lenktynes vykstantis lietuviškai kalbantis argentinietis Carlos Brebbia.
Dakaras – svajonė ne tik lenktynininkams
2014 m. sausio 2 d. 10:19
Prieš 19 metų Dakaro ralyje Lietuvai atstovavo vos vienas Romualdas Beresnevičius. Šiemet mūsų šalies lenktynininkui Benediktui Vanagui ir jo šturmanui Andrejui Rudnickiui Dakare padės dar devyni žmonės. Tarp jų yra ir trečią kartą į dykumos lenktynes vykstantis lietuviškai kalbantis argentinietis Carlos Brebbia.
Europos krepšinio čempionatas bus trumpesnis  (14)
2013 m. lapkričio 17 d. 00:13
Organizacijos „ FIBA Europe“ vadovai šeštadienį paskelbė apie sprendimą sutrumpinti žemyno krepšinio čempionato trukmę. Nuspręsta nerengti antro rato varžybų ir iškart po pirmojo etapo pradėti atkrintamąsias varžybas. Šie pakeitimai įsigalios nuo 2017 metų Europos krepšinio čempionato.
Kita sidabrinio medalio pusė: kai laimėjimą temdo nekorektiški ir įžeidžiantys pasisakymai...  (10)
2013 m. spalio 3 d. 10:24
Lietuvai iškovojus sidabro medalį Europos čempionate, laimėjimo džiaugsmą temdė nekorektiški, įžeidžiantys ar netgi akivaizdžiai rasistiniai kai kurių internautų pasisakymai, tokie kaip (kalba netaisyta): „jei ne tos prancūzų bezdžionės“, „niekaip nesuprantu Prancūzijoje gyvenančių afrikiečių, kodėl jie visi nori būti prancūzais?“, „idomu ar butu jie pateke i finala is viso, jei tai butu komanda sudaryta is baltaodziu prancuzu..?“ ir panašūs.
Lietuva sugrįžusiems krepšininkams: jūs mums visada būsite čempionai!  (513)
2013 m. rugsėjo 23 d. 16:51
Pirmadienio popietę iš Slovėnijoje vykusio Europos krepšinio čempionat o į Vilnių sugrįžo Jono Kazlausk o kariauna - Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė . Mūsiškių pastangas tris savaites vykusiose Senojo žemyno pirmenybėse vainikavo pelnytai iškovoti sidabro medaliai. Mūsiškiai sekmadienio vėlų vakarą turnyro finale 66:80 pralaimėjo Prancūzijai ir pasipuošė sidabro medaliais.
Ispanai Europos čempionų titulą iškeitė į bronzos medalius  (234)
2013 m. rugsėjo 22 d. 17:54
Slovėnijoje vykstantis Europos krepšinio čempionatas pasiekė finišo tiesiąją. Sekmadienį Liublianos „Stožice“ arenoje pirmosios į kovą dėl bronzos medalių stojo Ispanijos ir Kroatijos rinktinės. Ispanai įrodė savo pranašumą rezultatu 92:66 (23:18, 24:18, 16:12, 22:13) ir užėmė galutinę trečią vietą.
R. Bogdanas. Slaptas nurodymas dėl Lietuvos Maskvoje  (271)
2013 m. rugsėjo 21 d. 09:50
Žurnalistiniais kanalais iš informuotų šaltinių Maskvoje pavyko gauti paaiškinimą, kaip ir kodėl buvo pradėta kampanija, paralyžiuojanti Lietuvos vežėjų darbą Rusijoje. Šaltinis atskleidė, jog buvo operatyvinis nurodymas iš vadovybės nuodugniai tikrinti lietuvių vežamus krovinius ir „ką nors surasti“.
Šiauliai toliau gimtadienį švenčia su dainomis, šokiais ir madomis  (2)
2013 m. rugsėjo 20 d. 07:07
Antradienį Šiaulių 777-ąjį gimtadienį šventė Šiaulių profesinio rengimo centras (ŠPRC) ir Šiaulių Sauliaus sondeckio menų gimnazija. Visą dieną ŠPRC studentai tapė paveikslą – dovaną Šiaulių miestui, o vakarą baigė puikūs abiejų ugdymo įstaigų pasirodymai Kultūros centre.
Ar krepšinio čempionatui išdygusios arenos merdi?  (41)
2013 m. rugsėjo 18 d. 20:48
Rudenį Lietuvos sporto ir pramogų arenose prasideda naujas sezonas. Skeptikų kalbos, kad prieš Europos krepšinio čempionatą pastačius arenų daugelis jų vėliau stovės tuščios, nepasitvirtina, tačiau Kauno ir Panevėžio arenų valdytojai pripažįsta – be savivaldybės mokamo koncesijos mokesčio verstis būtų nelengva.
R. Petrausko perliukai - apie R. Javtoko metimą į lentą, prakirstą J. Valančiūno kaktą ir „Narnijos kronikas“  (178)
2013 m. rugsėjo 16 d. 16:16
Slovėnijoje vykstantis 2013 metų Europos krepšinio čempionatas artėja prie savo kulminacijos. Taigi nenuostabu, kad vis emocingesni ir išraiškingesni tampa ne tik rinktinių treneriai, bet ir TV komentatoriai, dirbantys tiesioginiame eteryje.
Arenos projektą dovanoti panorusiems politikams gresia nemalonumai  (41)
2013 m. rugsėjo 14 d. 21:08
Šiaulių savivaldybė pateko į dviprasmišką padėtį – pavasarį miesto Tarybai nusprendus padovanoti Europos vyrų krepšinio čempionatui besiruošiantiems Ukrainos miestams arenos projektą, Vyriausybės atstovas Šiaulių apskrityje šį sprendimą apskundė teismui. Tačiau miesto politikai nesijaučia pažeidę įstatymus.
Vilnietis neišlaikė jaudulio - vyras mirė žiūrėdamas Lietuvos krepšininkų rungtynes  (113)
2013 m. rugsėjo 12 d. 16:35
Vėlų trečiadienio vakarą, baigiantis Lietuvos ir Prancūzijos krepšinio rinktinių varžyboms, Vilniuje, namuose per televiziją rungtynes stebėjęs 46 metų vyras, spėjama, taip jaudinosi, kad neatlaikė jo sveikata. Krepšinio aistruolis mirė.
P. Antičius baigė karjerą Makedonijos rinktinėje  (6)
2013 m. rugsėjo 12 d. 09:26
Pero Antičius daugiau Makedonijos rinktinės marškinėlių nevilkės. Vidurio puolėjas nusprendė baigti karjerą nacionalinėje komandoje ir koncentruotis ties žaidimu NBA .
Slovėnija: minutės pertraukėlė po krepšinio  (15)
2013 m. rugsėjo 12 d. 08:55
Slovėnija - nedidukė šalis, įsikūrusi rytinėse Alpėse, ne vieną amžių priklausė Romos imperijai, o vėliau - Austrijos Habsburgų imperijai. Tai jauniausia ES valstybė, joje šiemet vyksta Europos krepšinio čempionatas.
Lietuviai Europos čempionato rungtynes pasiryžę stebėti ir darbo metu  (37)
2013 m. rugsėjo 11 d. 08:25
Prasidėjus Europos krepšinio čempionato dvikovoms Slovėnijoje nerasite nė vieno darbo kolektyvo, kuris nediskutuotų apie krepšinį ar bent jau nedalintų virtualių patarimų krepšininkams, teisėjams ir treneriams.
Liublianos gatvėse – krepšinio dvasia ir sportiška mada  (2)
2013 m. rugsėjo 11 d. 06:00
Slovėnijos sostinėje vykstančio Europos krepšinio čempionato dvasia užbūrė ir vietinius. Liublianoje vyrauja sportinis stilius , o gyventojai skrieja gatvėmis pasibalnoję dviračius .
10 gražiausių krepšinio čempionato šokėjų kostiumų balsavimas  (10)
2013 m. rugsėjo 10 d. 17:36
Lietuva - krepšinio šalis, o gražioji krepšinio pusė - palaikančios šokėjos .
DELFI nušvies dar vieną Europos čempionatą – Lenkijoje vykstantį Europos ralio pirmenybių etapą  (2)
2013 m. rugsėjo 9 d. 18:26
Europos krepšinio čempionatas, rodos, okupavo visų lietuvių televizijos ekranus namuose, kavinėse ir net miestų aikštėse. Bet štai kaimyninėje Lenkijoje artėjančiu savaitgaliu džiaugiasi ne tik krepšinio fanai, bet ir ralio gerbėjai – kurortiniame Mikolaikų mieste rugsėjo 13 dieną startuoja jubiliejinis 70-as „Rally Poland“ ralis, šiais metais tapęs Europos ralio čempionato ir Lietuvos atviro ralio čempionato dalimi.
Orakulas G. Chižniakas: 2003-iais ukrainietis pirmas prognozavo auksą Lietuvai  (13)
2013 m. rugsėjo 9 d. 16:24
„Laba diena“ ir „Viso gero“, - taip lietuviškai pradėjo ir baigė pokalbį buvęs Ukrainos nacionalinės rinktinės ir Kauno „Žalgirio“ vidurio puolėjas Grigorijus Chižniakas. „Gryša“ vadinamą krepšininką su mūsų šalimi sieja glaudūs ryšiai. Vidurio puolėjas dvejus metus praleido „Žalgirio“ komandoje, tapo šalies čempionu bei visada žavėjosi Lietuvos rinktine.
Europos krepšinio čempionate: kur dingo Lietuvos vėliava?  (6)
2013 m. rugsėjo 9 d. 11:00
Europos krepšinio čempionate žaidžianti Lietuvos komanda – be savos vėliavos? Tos klausimas kilo DELFI skaitytojui Oskarui, nustebusiam, kad tarp viduryje arenos kabančių čempionato dalyvių vėliavų vakar vykusių rungtynių metu nepamatė lietuviškos trispalvės.
Suolelio aistros: kaip J. Kazlauskas protina žaidėjus ir tildo karštakošius  (250)
2013 m. rugsėjo 8 d. 12:15
Europos krepšinio čempionatas Slovėnijoje įsibėgėja. Lietuvos rinktinė per ketverias dienas jau sužaidė tris rungtynes - nusileido serbams, bet įveikė makedonus ir kaimynus latvius.
Savaitgalį prasideda krepšinio turnyras V. Garasto taurei laimėti  (13)
2013 m. rugsėjo 6 d. 12:55
Klaipėda vėl trumpam taps Lietuvos krepšinio sostine. Šeštadienį uostamiesčio „Švyturio“ arenoje prasideda antrus metus iš eilės rengiamas draugiškas tarptautinis vyrų krepšinio turnyras Vlado Garasto taurei laimėti.
Europos čempionate - Ispanijos rinktinės nesėkmė  (187)
2013 m. rugsėjo 5 d. 17:31
Ketvirtadienį Slovėnijoje tęsiasi 2013 metų Europos krepšinio čempionatas . Antrąją pirmenybių dieną antras pergales iškovojo Latvijos, Serbijos, Suomijos, Ukrainos, Italijos, Slovėnijos ir Graikijos rinktinės.