eismo įvykiai

Atėjo pavojingiausias metų laikas dviratininkams  (28)
2015 m. kovo 16 d. 17:35
Atrodytų, jog atėjus pavasariui eismo įvykių gerokai sumažėja, o eismo sąlygos ir matomumas geresni. Vis dėlto anksti atšilus orams gatvėse pasirodžiusių pirmųjų dviratininkų tyko dideli pavojai. Šiai eismo dalyvių kategorijai pirmieji pavasario mėnesiai yra pats pavojingiausias laikotarpis.
Pro Kauno pareigūnus praskrido 156 km/val. greičiu  (15)
2015 m. kovo 16 d. 15:14
Praėjusią savaitę, kovo 9-15 dienomis, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai vykdė transporto priemonių nustatyto leistino važiavimo greičio kontrolę, kurios metu iš viso nustatyti 87 leistino važiavimo greičio viršijimo atvejai.
Kurioziniai vaizdeliai iš prekybos centrų aikštelių  (28)
2015 m. kovo 14 d. 10:33
Prekybos centrų aikštelės – tarsi mistinė vieta, kurioje net ir esant mažam greičiui neretai dūžta automobiliai, virsta apšvietimo stulpai, o vairuotojai pameta savo mašinas. Pažiūrėkime į kuriozinius vaizdelius, kuriuos užfiksuoja stebėjimo kameros ir patikrinkime, ar vairuotojai moka Kelių eismo taisykles ( KET ).
Vairuotojų nuotykiai prekybos centrų aikštelėse  (19)
2015 m. kovo 14 d. 10:33
Prekybos centrų aikštelės – tarsi mistinė vieta, kurioje net ir esant mažam greičiui neretai dūžta automobiliai, virsta apšvietimo stulpai, o vairuotojai pameta savo mašinas. Pažiūrėkime į kuriozinius vaizdelius, kuriuos užfiksuoja stebėjimo kameros ir patikrinkime, ar vairuotojai moka Kelių eismo taisykles (KET).
Papasakojo, kaip KET pažeidėjus pakeičia pokalbiai su psichologu  (6)
2015 m. kovo 9 d. 20:35
Į papildomus mokymus dažniausiai siunčiami chuliganiški, keliuose vairavę būdami neblaivūs vairuotojai, greičio mėgėjai. Vairavimo mokyklų atstovai pasakoja, kad į šiuos mokymus vairuotojai ateina burbėdami, jog tai – pinigų melžimas, bet išeina perauklėti.
Lietuvos kelių taisyklės: kuo didesnis, tuo įžūlesnis  (70)
2015 m. kovo 5 d. 11:23
Atšilus orams į gatves išrieda vis daugiau dviračių, motociklų ir motorolerių. Juos vairuojantys sako, kad pavasaris jiems yra pats pavojingiausia metas, nes po žiemos nuo dviračių eismo dalyvių atpratę vairuotojai jų nepastebi, o kartais ir piktybiškai ignoruoja. „Važiuojame taip, lyg būtume nematomi“, – vienbalsiai tvirtina dviratininkai ir motociklininkai .
Policijos pamoka vairuotojams: protokolas surašomas ir už 1 km/val. greičio viršijimą  (666)
2015 m. vasario 20 d. 10:11
Policija nebetoleruoja leistino greičio viršijimo net ir keliais kilometrais per valandą. Tuo per šventines dienas įsitikino ne vienas panevėžietis ir miesto svečias. Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjams netgi teko laukti eilėje, kol pareigūnai surašys įspėjimus dėl greičio viršijimo 3–7 kilometrais per valandą.
Policija šiais metais nustatė 38 „nulio promilių“ įstatymui nusižengusius vairuotojus  (23)
2015 m. vasario 17 d. 18:46
Nuo šių metų pradžios įsigaliojo Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisos, kuriomis atskirų kategorijų transporto priemonių vairuotojams numatyta administracinė atsakomybė už vairavimą esant lengvam girtumo laipsniui, kai nustatoma daugiau kaip nulis 0 promilių. Iki vasario 17 d. šalies policija nustatė 38 atvejus, kai vairuotojų girtumas viršijo 0 promilių ribą.
Faktai, kurie paskatins pėsčiuosius laikytis saugaus eismo taisyklių  (4)
2015 m. vasario 17 d. 15:35
Lietuva stebina likusią Europą dideliu eismo įvykių skaičiumi. Vien 2014 m. šalyje buvo užregistruoti net 3 325 eismo įvykiai, kurių metu žuvo 265 žmonės. Tenka paminėti ir tai, jog net 41 procentas žuvusiųjų buvo pėstieji. Taigi galima daryti išvadą, jog pėstiesiems trūksta saugumo įgūdžių bei atsakomybės už save ir kitus kelyje. Tai itin opi problema visai Lietuvai.
Savaitgalį įkliuvusių girtų vairuotojų skaičius kelia nerimą  (41)
2015 m. vasario 9 d. 08:48
Praėjusį savaitgalį Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės pareigūnai pasirinktose Vilniaus miesto vietose tikrino vairuotojų blaivumą, ar nevairuoja apsvaigę nuo narkotinių ir kitų psichiką veikiančių medžiagų.
Į avariją pateko vicemero vairuojamas automobilis  (8)
2015 m. sausio 28 d. 17:02
Panašu, kad Tauragės rajono vadovus ėmė persekioti nelaimės. Prieš pusę mėnesio į nemalonią situaciją pateko rajono meras Pranas Petrošius . Dabar tokia nesėkmė ištiko vicemerą Silverijų Statkų .
Eksperimentas: kas sustabdys prie vairo sėdantį girtuoklį?  (38)
2015 m. sausio 22 d. 13:09
Apklausos rodo, kad dauguma lietuvių imtųsi veiksmų, jei pamatytų nepažįstamąjį, galimai apsvaigusį nuo alkoholio ir ketinantį vairuoti. Tačiau socialinis eksperimentas parodė visiškai priešingus rezultatus.
Gedulą į šeimas atnešusių avarijų mažėja
2015 m. sausio 22 d. 10:01
Trečiadienį, sausio 21 d. pirminiais duomenimis šalies keliuose įvyko 9 eismo įvykiai, kurių metų buvo sužeista 11 žmonių. Tarp sužeistųjų – 4 vaikai. Šiemet šalies keliuose žuvo 14 žmonių – 7 automobilių vairuotojai, 6 pėstieji ir 1 automobilio keleivė. Per tokį patį laikotarpį pernai keliuose žuvo trečdaliu daugiau, 20 žmonių.
J. Kerry kortežas pateko į avariją  (5)
2015 m. sausio 12 d. 16:51
JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry ir jo darbuotojai pirmadienį pateko į nedidelį eismo įvykį per diplomatijos vadovo vizitą vakarų Indijoje, bet žmonės per tą incidentą nenukentėjo, pranešė viena pareigūnė.
Įvardijo, kurie automobiliai pernai dažniausiai pateko į avarijas  (81)
2015 m. sausio 12 d. 11:28
Policijos departamentas išplatino išsamią ataskaitą apie tai, kiek praėjusiais metais keliuose žuvo žmonių, kokie automobiliai dažniausiai pateko į eismo įvykius, kiek įkliuvo Kelių eismo taisyklių ( KET ) pažeidėjų ir kt.
Kruvinas savaitgalis: net kelių avarijų kaltininkai – girti  (6)
2015 m. sausio 12 d. 10:13
Praėjusį savaitgalį, šalies keliuose įvyko 18 eismo įvykių, 1 žmogus žuvo, 24 žmonės buvo sužeisti. Kelios avarijos įvyko dėl girtų vairuotojų kaltės.
„Chrysler Group“ atšaukia kone 300 tūkst. automobilių
2014 m. gruodžio 19 d. 18:45
JAV automobilių gamintoja FCA, anksčiau vadinta " Chrysler Group ", atšaukia beveik 288 tūkst. savo " Dodge Ram" lengvųjų krovininių automobilių, JAV saugumo priežiūros tarnybų pradėtų tyrimų dėl atsilaisvinusių sklendžių, galinčių atkabinti galinę automobilio ašį. Apie tai praneša "Reuters".
Prie pėsčiųjų perėjų – daugiau policijos  (8)
2014 m. gruodžio 11 d. 09:48
Lietuvos keliuose laikotarpiu, kai eismo sąlygas sunkina ilgas tamsusis paros metas, blogas matomumas, taip pat krituliai, slidi danga, į eismo įvykius daugiausia patenka ir juose nukenčia pėstieji. Nerimą kelia tai, kad pastaruoju metu transporto priemonių susidūrimai su pėsčiaisiais įvyksta nereguliuojamose pėsčiųjų perėjose.
Lenktynininkas: žmonės vos pastovi kaip slidu, o sėdę į automobilį važiuoja kaip vasarą  (3)
2014 m. gruodžio 10 d. 11:10
Šventiniu laikotarpiu rūpesčių užspausti vairuotojai užmiršta, kad, atėjus žiemai, pasikeitė vairavimo sąlygos ir vairuoti dabar reikia visai kitaip, sako lenktynininkas Antanas Juknevičius .
Neblaivūs vairuotojai sukelia vis daugiau avarijų  (3)
2014 m. lapkričio 20 d. 11:05
Draudikai pastebi, kad vis daugiau eismo įvykių įvyksta dėl išgėrusių vairuotojų kaltės.
Medikų pagalba – baisesnė už pačią nelaimę?  (228)
2014 m. lapkričio 9 d. 18:42
Įvykus nelaimei kelyje, svarbiausia – laiku ir tinkamai suteikta pagalba. Kuo vėliau ji suteikiama, tuo pasekmės sunkesnės, o jos nesulaukus gali būti ir tragiškos. Tuo įsitikino avarijoje sužaloto Adomo Ulinsko artimieji.
Pagavo 9 vairuotojus, važinėjančius automobiliais be techninės apžiūros  (16)
2014 m. spalio 30 d. 12:02
Antradienį, Lietuvos kelių policijos tarnybos Specialios paskirties skyriaus pareigūnai reidą surengė Kauno ir Marijampolės apskrityse, kelyje „ Via Baltica “. Išaiškintas pusšimtis Kelių eismo taisyklių ( KET ) pažeidimų.
Pavyzdys, kada lenkti automobilius neapsimoka  (126)
2014 m. spalio 18 d. 14:42
Kiekvieną kartą keliaudami į užmiestį ar grįždami atgal į miestą savaitgaliais ir švenčių dienomis susiduriame su automobilių kolonomis keliuose. Kaip tuomet reikėtų elgtis kelyje? Ar naudinga laikytis kolonos disciplinos?
Vairuotojo nuotykiai: prisidirbo, pabėgo į užsienį, grįžo ir vėl prisidirbo  (22)
2014 m. spalio 16 d. 23:02
"Ir vėl policijos reidas", - pagalvojo vairuotojai, ketvirtadienio vakarą patekę į automobilių eilę prie Rimkų, Klaipėdos prieigose.
Policija paaiškino, kodėl nereikėtų piktintis dėl reiduose gaištamo laiko  (20)
2014 m. spalio 16 d. 09:46
Policijai keliuose organizuojant reidus neretai susidaro spūstys ir tai sukelia vairuotojų nepasitenkinimą dėl gaištamo laiko. Vis dėlto pareigūnai teigia, kad stengiasi išvengti didelių spūsčių bei sudaryti kuo mažiau nepatogumų tvarkingai vairuojantiems asmenims.
Klastinga liga, kuria Lietuvoje kasmet suserga iki 5 tūkst. žmonių  (2)
2014 m. spalio 15 d. 12:12
Nuo venų trombozės kas 37 sekundes Vakarų šalyse miršta žmogus. Tai – trečia labiausiai paplitusi širdies ir kraujagyslių liga pasaulyje ir dažniausia mirties priežastis, kurios galima išvengti, jei imamasi reikiamų prevencijos priemonių.
Kruvinasis susidūrimų su žvėrimis žemėlapis: kur yra „juodieji“ taškai?  (20)
2014 m. spalio 15 d. 09:45
Automobilio ir laukinio žvėries akistatos, kurios gali baigtis rimtais vairuotojo sužalojimais ar netgi mirtimi, nėra jau tokios ir retos. Todėl kiekvienas vairuotojas turėtų žinoti, kada ir kur važiuoti reikia ypač atsargiai.
Klaidos gatvėje, kurios gali kainuoti net gyvybę
2014 m. spalio 14 d. 00:00
Trumpėjančios spalio mėnesio dienos ir artėjantis tamsusis metų laikotarpis kelia vis daugiau susirūpinimo dėl pėsčiųjų saugumo. O iš mokyklos ar būrelio į namus keliaujantys vaikai tampa potencialiomis eismo įvykių aukomis. Nukentėjusiųjų statistika tai patvirtina: per tris 2014 m. ketvirčius keliuose nukentėjo 128 6-14 metų vaikai. Pagrindinės priežastys, kodėl vaikai patenka į eismo įvykius, yra šios: vaikai nesegi atšvaitų, nemoka kelių eismo taisyklių ir žengia į važiuojamąją kelio dalį būdami išsiblaškę.
Amerikiečiai skundžiasi dėl „Ford“ vairo sistemos veikimo
2014 m. spalio 7 d. 10:00
Jungtinių Valstijų saugumo reguliavimo pareigūnai pirmadienį pradėjo tyrimą dėl 938 tūkst. „ Ford Motor Co“ pagamintų sedanų techninių nesklandumų. Iš klientų gauti nusiskundimai, kad automobilių vairo sistemoje atsirado trikdžių, praneša „Reuters“.