eismo įvykiai

Prie pėsčiųjų perėjų – daugiau policijos  (8)
2014 m. gruodžio 11 d. 09:48
Lietuvos keliuose laikotarpiu, kai eismo sąlygas sunkina ilgas tamsusis paros metas, blogas matomumas, taip pat krituliai, slidi danga, į eismo įvykius daugiausia patenka ir juose nukenčia pėstieji. Nerimą kelia tai, kad pastaruoju metu transporto priemonių susidūrimai su pėsčiaisiais įvyksta nereguliuojamose pėsčiųjų perėjose.
Lenktynininkas: žmonės vos pastovi kaip slidu, o sėdę į automobilį važiuoja kaip vasarą  (3)
2014 m. gruodžio 10 d. 11:10
Šventiniu laikotarpiu rūpesčių užspausti vairuotojai užmiršta, kad, atėjus žiemai, pasikeitė vairavimo sąlygos ir vairuoti dabar reikia visai kitaip, sako lenktynininkas Antanas Juknevičius .
Neblaivūs vairuotojai sukelia vis daugiau avarijų  (3)
2014 m. lapkričio 20 d. 11:05
Draudikai pastebi, kad vis daugiau eismo įvykių įvyksta dėl išgėrusių vairuotojų kaltės.
Medikų pagalba – baisesnė už pačią nelaimę?  (227)
2014 m. lapkričio 9 d. 18:42
Įvykus nelaimei kelyje, svarbiausia – laiku ir tinkamai suteikta pagalba. Kuo vėliau ji suteikiama, tuo pasekmės sunkesnės, o jos nesulaukus gali būti ir tragiškos. Tuo įsitikino avarijoje sužaloto Adomo Ulinsko artimieji.
Pagavo 9 vairuotojus, važinėjančius automobiliais be techninės apžiūros  (16)
2014 m. spalio 30 d. 12:02
Antradienį, Lietuvos kelių policijos tarnybos Specialios paskirties skyriaus pareigūnai reidą surengė Kauno ir Marijampolės apskrityse, kelyje „ Via Baltica “. Išaiškintas pusšimtis Kelių eismo taisyklių ( KET ) pažeidimų.
Pavyzdys, kada lenkti automobilius neapsimoka  (126)
2014 m. spalio 18 d. 14:42
Kiekvieną kartą keliaudami į užmiestį ar grįždami atgal į miestą savaitgaliais ir švenčių dienomis susiduriame su automobilių kolonomis keliuose. Kaip tuomet reikėtų elgtis kelyje? Ar naudinga laikytis kolonos disciplinos?
Vairuotojo nuotykiai: prisidirbo, pabėgo į užsienį, grįžo ir vėl prisidirbo  (22)
2014 m. spalio 16 d. 23:02
"Ir vėl policijos reidas", - pagalvojo vairuotojai, ketvirtadienio vakarą patekę į automobilių eilę prie Rimkų, Klaipėdos prieigose.
Policija paaiškino, kodėl nereikėtų piktintis dėl reiduose gaištamo laiko  (20)
2014 m. spalio 16 d. 09:46
Policijai keliuose organizuojant reidus neretai susidaro spūstys ir tai sukelia vairuotojų nepasitenkinimą dėl gaištamo laiko. Vis dėlto pareigūnai teigia, kad stengiasi išvengti didelių spūsčių bei sudaryti kuo mažiau nepatogumų tvarkingai vairuojantiems asmenims.
Klastinga liga, kuria Lietuvoje kasmet suserga iki 5 tūkst. žmonių  (2)
2014 m. spalio 15 d. 12:12
Nuo venų trombozės kas 37 sekundes Vakarų šalyse miršta žmogus. Tai – trečia labiausiai paplitusi širdies ir kraujagyslių liga pasaulyje ir dažniausia mirties priežastis, kurios galima išvengti, jei imamasi reikiamų prevencijos priemonių.
Kruvinasis susidūrimų su žvėrimis žemėlapis: kur yra „juodieji“ taškai?  (20)
2014 m. spalio 15 d. 09:45
Automobilio ir laukinio žvėries akistatos, kurios gali baigtis rimtais vairuotojo sužalojimais ar netgi mirtimi, nėra jau tokios ir retos. Todėl kiekvienas vairuotojas turėtų žinoti, kada ir kur važiuoti reikia ypač atsargiai.
Klaidos gatvėje, kurios gali kainuoti net gyvybę
2014 m. spalio 14 d. 00:00
Trumpėjančios spalio mėnesio dienos ir artėjantis tamsusis metų laikotarpis kelia vis daugiau susirūpinimo dėl pėsčiųjų saugumo. O iš mokyklos ar būrelio į namus keliaujantys vaikai tampa potencialiomis eismo įvykių aukomis. Nukentėjusiųjų statistika tai patvirtina: per tris 2014 m. ketvirčius keliuose nukentėjo 128 6-14 metų vaikai. Pagrindinės priežastys, kodėl vaikai patenka į eismo įvykius, yra šios: vaikai nesegi atšvaitų, nemoka kelių eismo taisyklių ir žengia į važiuojamąją kelio dalį būdami išsiblaškę.
Amerikiečiai skundžiasi dėl „Ford“ vairo sistemos veikimo
2014 m. spalio 7 d. 10:00
Jungtinių Valstijų saugumo reguliavimo pareigūnai pirmadienį pradėjo tyrimą dėl 938 tūkst. „ Ford Motor Co“ pagamintų sedanų techninių nesklandumų. Iš klientų gauti nusiskundimai, kad automobilių vairo sistemoje atsirado trikdžių, praneša „Reuters“.
„Michelin“ naujas padangas pritaikė europietiškai žiemai  (6)
2014 m. spalio 1 d. 11:08
„Michelin“ pristatė naujas žiemines padangos „Alpin 5“, pritaikytas Europos rinkai. Gamintojų teigimu, jos sukurtos atsižvelgiant į klimato pokyčius, kai dėl vis mažėjančių sniego kritulių padangos privalo užtikrinti saugumą važiuojant apsnigtomis, šlapiomis, sausomis ir apledėjusiomis dangomis.
Vairuotojai rudenį neįvertina dviejų pasikeitusių dalykų
2014 m. rugsėjo 29 d. 12:47
Lietus ir išbandymai transporto spūstyse – šias pagrindines priežastis įvardija draudikai kalbėdami apie padidėjusią avaringumo statistiką. Vien Europos bendrovės „ ERGO Insurance“ Lietuvoje duomenimis, per pirmas tris rugsėjo savaites buvo užregistruota apie tūkstantį eismo įvykių – tai 24 proc. daugiau nei per pirmas tris rugpjūčio savaites.
Miestelį sukrėtė dvyliktoko savižudybė  (174)
2014 m. rugsėjo 24 d. 10:52
„Negalėjome net pagalvoti, kad geras, draugiškas, linksmas, mandagus vaikinas priims sprendimą nusižudyti“, – taip ne vien Kupiškio gimnazijos bendruomenei, bet ir visam Alizavos miesteliui, kuriame gyveno moksleivis, skaudžią žinią DELFI komentavo Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos direktorius Virgilijus Žilinskas.
Siūlo uždrausti pėstiesiems perėjose naudotis telefonais  (108)
2014 m. rugsėjo 20 d. 12:01
Konservatorius Donatas Jankauskas siūlo uždrausti pėstiesiems naudotis mobiliaisiais telefonais pėsčiųjų perėjoje.
Kada neblaiviems vairuotojams bus įjungti stabdžiai?  (15)
2014 m. rugsėjo 12 d. 14:02
Nors mūsų šalyje avaringumas keliuose pastebimai sumažėjo, tačiau skaičiai vis tiek nedžiugina. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2013 m. užregistruoti 546 kelių eismo įvykiai dėl neblaivių asmenų kaltės. Tai reiškia, kad kas šeštą užregistruotą įvykį sukėlė neblaivus asmuo.
Vietos, kuriose didžiausia tikimybė atsitrenkti į laukinį žvėrį  (21)
2014 m. rugsėjo 11 d. 22:02
Automobilio ir laukinio žvėries susidūrimas nėra jau toks retas reiškinys. Kai kada tokia kaktomuša baigiasi vairuotojo mirtimi ar rimtais sužalojimais. Kaip tik todėl GRYNAS.lt aiškinasi, kuriose vietose įvyksta daugiausiai susidūrimų ir kur vairuotojai turėtų būti labai budrūs.
Vasaros avarijų statistika: ant jaunų vairuotojų krenta vis didesnis šešėlis  (12)
2014 m. rugsėjo 3 d. 09:42
Pasibaigusi vasara paliko ne tik malonius įspūdžius apie keliones ir saulėtą orą, bet ir nekokią eismo įvykių statistiką. Šių metų birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais užfiksuota maždaug 6,5 tūkst. eismo įvykių – maždaug tiek pat, kaip ir praėjusią vasarą, rodo Europos draudimo bendrovė „ ERGO Insurance“ Lietuvoje duomenys.
Atidaryta moderniausia pėsčiųjų perėja Lietuvoje  (39)
2014 m. rugpjūčio 29 d. 17:37
Penktadienį Vilniuje , Šeškinės mikrorajone, šalia Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos pradėjo veikti moderniausia pėsčiųjų perėja Lietuvoje . Joje pritaikytos Lietuvoje iki šiol nenaudotos saugumo technologijos, kurios įspės vairuotojus apie prie perėjos artėjančius pėsčiuosius bei dviratininkus.
Motorolerių vairuotojai – atsargesni nei motociklų
2014 m. rugpjūčio 27 d. 11:29
Daugiausia motorolerių jau kelerius metus iš eilės registruojama Vilniuje . Atitinkamai čia fiksuojama ir daugiausiai eismo įvykių.
Trumpėjant dienoms, dviratininkai ir pėstieji turi būti matomi  (1)
2014 m. rugpjūčio 21 d. 09:09
Vasarą sunkiai įsivaizduojame be pasivažinėjimų dviračiu, o ir artėjant rudeniui daugelis dar nesiruošia nulipti nuo mėgiamos transporto priemonės. Tačiau trumpėjančios dienos ir sudėtingėjančios eismo sąlygos tampa iššūkiu kelių eismo dalyviams. Penktus metus vyksiantis „Velomaratonas“ kartu su Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija, vykdydami „Mes už saugų kelią“ iniciatyvą, primena, kaip svarbu dviratininkams ir pėstiesiems būti matomiems kelyje.
„Volvo“ žada, kad naujasis XC90 bus saugiausias automobilis pasaulyje  (26)
2014 m. liepos 23 d. 10:32
Jau po kelių savaičių, paskutinį vasaros mėnesį – rugpjūtį, „Volvo“ oficialiai pristatys naujos kartos „XC90“. Gamintojai žada, kad šis modelis bus su tokia standartinę saugumo įrangą, kurios neturės ne vienas šiuo metu rinkoje esantis automobilis. Naujos technologijos priartins bendrovę prie jos tikslo – iki 2020 metų sukurti tokius automobilius, kuriuose nežūtų ir rimtai nesužalotų nė vienas žmogus.
Liepos 4-ąją amerikiečiams geriau nekelti kojos iš namų  (5)
2014 m. liepos 4 d. 17:15
Neklystanti statistika atskleidžia, kad Liepos 4-ąją – JAV nepriklausomybės dieną, šalies keliuose įvyksta daugiausiai metuose tragiškų eismo įvykių.
Situacijos, kada didžiausia tikimybė partrenkti dviratininką  (35)
2014 m. liepos 2 d. 16:54
Pastaruoju metu daugėja dviratininkų sužeistų eismo įvykio metu. Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius Lietuvos kelių policijos tarnyba jau užfiksavo 124 atvejus, kai nukentėjo dviratininkai. Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu sužeistųjų skaičius išaugo 61 procentu.
Kaip skiriasi estų, latvių ir lietuvių požiūris į avarijų priežastis  (6)
2014 m. birželio 17 d. 12:57
Lietuviai, latviai ir estai įsitikinę, kad dažniausia eismo įvykių priežastis yra vairavimo įgūdžių ir žinių stoka. Tai atskleidė Baltijos šalių gyventojų nuomonės tyrimas „ Goodyear “ padangų barometras 2014“, kurį inicijavo padangų kompanija „Goodyear“.
Svarbiausias faktorius, mažinantis automobilio draudimo kainą  (24)
2014 m. birželio 16 d. 10:35
Draudimo ekspertai, stebėdami privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės tendencijas, pastebi, kad mažiausiai įvykių sukelia 35-54 m. metų miestiečiai. Jie dažniausiai turi 6-7 metų drausmingo vairavimo stažą ir už privalomąjį draudimą moka iki 55 proc. mažiau.
Ką su lietuviais daro alkoholis  (25)
2014 m. birželio 10 d. 11:38
2013 m. vienas šalies gyventojas suvartojo vidutiniškai 12,9 litro šalies mažmeninės prekybos ir maitinimo įmonėse įsigyto absoliutaus (100 proc.) alkoholio, tai 0,1 litro mažiau nei 2012 m., o vienas 15 metų ir vyresnis gyventojas, kaip ir 2012 m., – 15,2 litro, remdamasis išankstiniais duomenimis, praneša Lietuvos statistikos departamentas .
Pasakos apie didžiausias Izraelio kelių problemas  (5)
2014 m. birželio 7 d. 00:05
Laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“ neseniai grįžo iš Izraelio, kuriame gyvena nemažai išeivių iš Lietuvos . Kaip vairuoja šios šalies žmonės, kaip jie elgiasi kelyje, kokius turi įpročius? Kuo mes skiriamės ir kuo esame panašūs? Ko tikėtis lietuviams, į Izraelį atvykusiems kaip turistams ir norintiems keliauti po šią šalį automobiliu?