egzotiniai gyvūnai

Kviečia dalyvauti apklausoje apie egzotiškus gyvūnus  (4)
2015 m. spalio 15 d. 15:46
Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija, bendradarbiaudama su Aplinkos ministerija, renka informaciją apie tai, kokius egzotinius augintinius lietuviai laiko savo namuose. Kaip tik todėl surengta apklausa, kurioje kviečiami dalyvauti GRYNAS.lt skaitytojai.
Prašo dalyvauti apklausoje ir pasakyti, ar laikote egzotišką gyvūną  (9)
2015 m. spalio 6 d. 13:49
Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija, bendradarbiaudama su Aplinkos ministerija, pradėjo rinkti informaciją apie tai, kokius egzotinius augintinius lietuviai laiko savo namuose. Internetinė savanoriška gyventojų apklausa vykdoma siekiant sudaryti sąlygas geresnei egzotinių augintinių priežiūrai.
Stabdydamas vaikus nuo emigracijos – sukūrė svajonę  (66)
2015 m. rugsėjo 15 d. 11:45
Žalktynės kaime, esančiame Molėtų rajone, miesto triukšmą pakeičia gamtos garsai: kalakutas klega, negalėdamas su povu pasidalinti teritorija, krankia varna, tykanti mažo triušiuko. Pievoje ganosi danieliai, lankytojus smalsiai stebi lamos.
Muitinėje sulaikyti nelegalai stebino savo meilumu  (3)
2015 m. kovo 3 d. 10:28
Kovo 3-oji – pasaulinė Laukinės gamtos diena. Lietuvos muitinės ir kitų tarnybų pastangomis šią dieną gali švęsti ir 5 nauji Lietuvos zoologijos sodo gyventojai – vėžliukai.
Neigia teiginius, kad egzotiški gyvūnai yra pavojingi  (5)
2015 m. vasario 11 d. 10:26
Neseniai Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija išplatino pranešimą spaudai , kuriame ji išreiškia nerimą dėl egzotinių gyvūnų plitimo. Tačiau egzotinių gyvūnų augintojų ir puoselėtojų asociacija „Egaipa" laikosi visai kitos nuomonės, kuria norime pasidalinti.
Plinta didelį nerimą kelianti mada  (2)
2015 m. vasario 5 d. 12:46
Pastaraisiais metais Europos sąjungoje (ES) stebima nerimą kelianti egzotinių augintinių populiarėjimo tendencija: nuo seno prijaukinti gyvūnai augintiniai užleidžia pozicijas laukiniams, prisitaikiusiems gyventi kitose gamtinėse sąlygose. Maža to, ES tampa pirmaujančia pasaulyje tropinių žuvų, roplių, paukščių ir žinduolių importuotoja. Tai, anot specialistų, kelia didelę grėsmę vietinėms laikinių gyvūnų rūšims. Maža to, dėl to gali padaugėti invazinių rūšių, mažinančių vietinę biologinę įvairovę.
Kaip auginti drugelį, vorą paukštėdą ar ežį - išgirsite šį savaitgalį  (3)
2014 m. lapkričio 21 d. 18:07
Egzotinių gyvūnų mylėtojų augintiniai išties nedideli ir nors saugiai tūno už terariumo stiklo, dauguma su jais nesusidūrusių žmonių juos apibūdintų kaip pačias baisiausias pabaisas - tiesiog monstrus. Jei ir jūs drebate žiūrėdami šio straipsnelio nuotraukų galeriją, galbūt pats metas įveikti šią savo baimę ir apie egzotinius augintinius sužinoti daugiau? Egzotomanai kviečia visus lapkričio 22-ą dieną į BLC konferencijų centrą (Donelaičio g. 62, Kaunas), kur įvyks konferencija „Mažieji monstrai“.
10 nykstančių gamtos stebuklų, kuriuos dar galite spėti pamatyti
2014 m. liepos 2 d. 09:29
Ne kartą skelbtos niūrios prognozės - jei klimatas ir toliau keisis, Didysis barjerinis rifas sunyks iki 2030 metų, ledynai Alpių kalnuose pradings per kitus keturis dešimtmečius, Arkties ledo tirpsmas sunaikins poliarinius lokius.
Egzotinių gyvūnų augintojas: vorui reikia mažiau priežiūros, nei šuniui  (2)
2014 m. gegužės 26 d. 13:42
Daugelio mūsų gyvenimo tempas - itin greitas, nuolat visur skubame, o į patogius namus grįžtame tik nakčiai, tad dažnai tenka nuvyti į šalį mintis apie namuose kantriai laukiantį augintinį. Tradiciniai naminiai gyvūnai – katė ar šuo – reikalauja daug priežiūros, dėmesio, išlaidų ir net vietos. Tačiau vietoj tradicinio naminio augintinio galite rinktis egzotinį gyvūną, kuris ne tik privers aiktelėti svečius, bet ir suteiks gyvybės namams, o svarbiausia - nereikalaus nuolatinės priežiūros.
Egzotinių gyvūnų konferencijos atgarsiai: kaip namuose auginti drugelį?  (1)
2014 m. kovo 30 d. 21:21
Kada pagalvoji apie drugelius, pirmiausia prisimeni tą nepakartojamą jausmą, kuomet lengvai plasdėdami sparneliais pilve jie kelia jaudulį prieš pirmuosius pasimatymus. Arba kaip mėgaujantis šiltu vasaros oru gamtoje nekantriai laukiame akimirkos, kada prie odos švelniai prisilies mažos margaspalvio drugelio kojelės. Visas drugelio pasaulis atrodo laikinas ir trapus, bet tuo pačiu toks stebuklingas ir kupinas spalvų. Tuo galėjome savo akimis įsitikinti vakar Kaune vykusioje egzotinių gyvūnų konferencijoje.
Australijoje gyvenančiai lietuvei šventes tenka sutikti vasarą  (7)
2014 m. sausio 2 d. 12:41
Nežinau, kaip Jums, bet man visai smagu pasitikti Naujuosius metus šviečiant saulei ir be jokio sniego, bet susimąsčius, ar norėčiau jo nematyti visus metus – purtau galvą. Tokie mes žmonės jau esame.
Atradimas: koalos, trokšdamos poruotis, galingai riaumoja  (2)
2013 m. gruodžio 3 d. 12:56
Mokslininkus seniai stebino koalų skleidžiami garsai, neįprastai žemi tokiam nedideliam gyvūnui. Pasirodo, griausmingą riaumojimą šiam Australijos sterbliniam gyvūnui padeda išgauti tarp sausumos žinduolių unikalus organas – gomurinės balso stygos, praneša bbc.co.uk.
Bananai su nuodingų vorų kiaušinėliais privertė šeimą evakuotis  (6)
2013 m. lapkričio 6 d. 13:23
Vienai Londone gyvenančiai britų šeimai teko palikti namus po to, kai iš eilinio prekybos centro pirkinio – kekės bananų – ėmė ristis nuodingi vorai . Apie šiurpią istoriją praneša portalas abcnews.go.com
OKT/Vilniaus miesto teatro gastrolių dienoraštis: kontrastų šalis Armėnija  (2)
2013 m. spalio 15 d. 10:45
Dabar režisieriaus Oskaro Koršunovo bei jo teatro vardas žinomas ir Armėnijoje. Spektaklį „Miranda“ išvydo Jerevane vykstančio tarptautinio teatro festivalio „Highfest“ publika. Ryšys tarp teatro ir festivalio Jerevane užmegztas jau anksčiau, ir džiugu, jog šiemet pavyko atvykti į Armėniją, pažymint dar vieną šalį teatro užsienio gastrolių žemėlapyje, visai šalia jau keletą kartų aplankytos Gruzijos.
Kaip Brazilijoje Oncės ieškojau  (6)
2013 m. rugsėjo 30 d. 15:29
Šie metai paskelbti tarmių metais. Dažnas žemaitis, išgirdęs anekdotinius mano pasakojimus, kad džiunglėse gyvena labai gražios Oncelės, tikrai suklustų, o pažįstamas aukštaitis nuo Dusetų prisimintų kaimyną Antaną, visų vadinamą Unce, ir turbūt pagalvotų, iš kur jis ten, toj Brazilijoj, galėjo atsirasti!?
Poilsiautojai Palangoje: nieko ypatingo, bet atvažiuoti traukia  (177)
2013 m. rugpjūčio 18 d. 19:51
Palanga kasmet sutraukia gausų būrį poilsiautojų . Tačiau net jie patys, paklausti, kodėl atvyko būtent į Palangą, vienareikšmiškai atsakyti negalėjo. Vieni – tiesiog neįsivaizduoja atostogų, jeigu neaplanko šio kurortinio miesto, kiti – džiaugiasi, kad atostogauti čia galima pigiau nei užsienyje.
Keliautojo mėsainyje – gyvas vėžlys
2013 m. rugpjūčio 1 d. 15:20
Gyvūnų kontrabandininkai, norėdami įsinešti roplius į lėktuvą, kasdien tampa vis išradingesni. Dažniausiai gyvūnai slepiami apatiniuose drabužiuose ar supakuojami į lagaminus. Tačiau vienas kinas pasirinko žymiai kūrybiškesnį ir „greitesnį“ būdą prasinešti vėžlį į lėktuvą – užmaskavo jį kaip mėsainį, praneša tinklalapis Treehugger.com.
Vienuoliktokas laisvalaikį leidžia tarp nuodingų tarantulų, egzotiškų pelių ir tarakonų  (20)
2013 m. birželio 17 d. 16:11
Jonas Kiudulas – Kauno S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijos vienuoliktokas. Jo amžiaus draugai laisvalaikiu mieliau brazdina gitarą, šoka ant motociklo ar prasimano dar kokios nors veiklos. Jonas laisvą nuo mokslų laiką leidžia savo namų rūsyje tarp nuodingų tarantulų, egzotiškų vorų, garsiai čirpiančių svirplių, japoniškų pelyčių ir milžiniškų tarakonų.
Tailandiečio godumas: 14 albinosų liūtų, jaučiaragis ir surikatos gyveno sandėlyje  (2)
2013 m. birželio 11 d. 12:07
Bankoko gyventojo, gyvūnų parduotuvės savininko sandėlis gyvūnų rūšių skaičiumi nenusileido klestinčiam zoologijos sodui. Tačiau sąlygos, kuriomis gyveno retos rūšys, buvo pasibaisėtinos. Sandėlyje rasta surikatų, egzotiškų beždžionių, paukščių, liūtų ir kitų retų rūšių gyvūnų. Vyrukui gresia ketveri metai kalėjimo, praneša portalas theguardian.co.uk
Už 6000 eurų lietuviams siūloma įsigyti kengūrų  (51)
2013 m. gegužės 31 d. 22:27
Į DELFI.lt redakciją kreipėsi moteris, nustebusi dėl skelbimų svetainėje aptikto pasiūlymo. Ji svarstė, kokios yra prekybos egzotiniais gyvūnai s ribos.
Tradicinio ūkio patrauklumas – nestandartinis šeimininkavimas  (21)
2012 m. gruodžio 8 d. 00:00
Gyvenimas ir darbas kaime Mindaugui Lekešiui – tarsi savaime suprantamas dalykas, mat ir profesiją rinkosi zootechniko. Nemažai metų jis dirbo Šunskų sen. (Marijampolės sav.) Izabelės Laukaitytės kolūkyje zootechniku. O kai kolūkiai skaidėsi į žemės ūkio bendroves, nusprendė pradėti savarankiškai ūkininkauti.
Gyvūnų globa: nuskriaustųjų sėkmės istorijos  (13)
2012 m. spalio 29 d. 10:04
Žiūrint į benamio, sušąlusio, išalkusio, susivėlusio ir murzino šunelio akis, pradedi suprasti, jog gyvūnas, kaip ir žmogus, sugeba jausti. Kiekvieno beglobio gyvūno akyse galite išvysti skausmą ir liūdesį, tad padėkime jiems vėl pajausti pamirštą džiaugsmą!
Egzotiniams gyvūnams lietuviai negaili pinigų  (23)
2011 m. balandžio 10 d. 12:00
Grūto parką spaudžia sunkmetis  (253)
2011 m. sausio 11 d. 00:02
Praėjusiais metais gerokai sumažėjo sovietinių skulptūrų muziejaus lankytojų. Parko savininkas Viliumas Malinauskas dėl to kaltina mokesčius padidinusius „proto bokštus“, kurių įsivaizduojamas skulptūras regi šalia Stalino ir Lenino.