Drąsos kelias

Politinė partija „Drąsos kelias“ įkurta 2012-ųjų pradžioje Lietuvoje siaučiant vadinamajam pedofilijos skandalui. Formaliai šiai politinei jėgai nuo pat pradžių vadovauja buvęs kunigas Jonas Varkala, tačiau ilgą laiką tikroji lyderystė buvo priskiriama buvusiai Kauno apygardos teismo teisėjai Neringai Venckienei, kuri buvo tapusi Seimo nare, bet prarado jį per apkaltą.

Politinės partijos užuomazgų būta ir prieš 2011 m. savivaldybių tarybų rinkimus – tuomet buvo įkurti du visuomeniniai judėjimai „Drąsiaus kelias“ ir „Tiesos kelias“, kurie rinkimuose nedalyvavo.

„Drąsos kelio“ partijos susikūrimui postūmį davė vadinamoji Kauno pedofilijos byla arba N. Venckienės brolio Drąsiaus Kedžio kova su buvusia sugyventine Laimute Stankūnaite dėl mažametės dukters globos. Istorija, kuri nusinešė bent penkių žmonių gyvybes, baigėsi mergaitės perdavimu mamai L. Stankūnaitei ir nukreipė teisėsaugos pareigūnų žvilgsnį į N. Venckienę, kuri įtariama kursčiusi neramumus.

Teisėsaugai susidomėjus jos vaidmeniu šioje istorijoje N. Venckienė išvyko iš Lietuvos, tad partijos „Drąsos kelias“ gyvybė išsikvėpė. 2015 m. savivaldos rinkimuose „Drąsos kelias“ savo kandidatus kelia 5 miestuose ar rajonuose: Alytaus mieste, Kauno rajone, Klaipėdos mieste, Prienų ir Utenos rajonuose.

Pagrindinė programinė „Drąsos kelio“ nuostata – teisėsaugos institucijų pertvarka.

Politinė olimpiada: kas laimės – aišku, o kas valdys – ne  (767)
2016 m. sausio 16 d. 13:55
Tuoj po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių – Lietuvos politinės olimpiados finalai. Jei nenutiks kokių force majeure , Seimo rinkimų pjedestalas nuspėjamas – socialdemokratai, konservatoriai ir liberalai. Sunkiau nuspėti, kurie iš jų turės realią valdžią, tai yra kas susieis į valdančiąją koaliciją.
Apklausa: kokių politinių jėgų sąjungą valdžioje nori matyti po rinkimų  (889)
2015 m. lapkričio 23 d. 05:30
Daugiausia Lietuvos gyventojų (34 proc.) po kitąmet vyksiančių Seimo rinkimų valdžioje norėtų matyti iš socialdemokratų ir liberalų sudarytą koaliciją, 16,9 proc. tenkintų dabartinė arba panaši į dabartinę valdančioji dauguma. Mažiausiai norinčių tokios koalicijos, kurioje būtų konservatoriai.
R. Bogdanas. Tsipras ant Graikijos išbando komjaunimo pamokas  (310)
2015 m. liepos 7 d. 16:05
Jei mes susėstume už stalo smuklėje, smagiai pavalgytume atsigertume, o paskui nuspręstume pabalsuoti, ar verta apmokėti sąskaitą, yra tik labai maža tikimybė, kad dauguma balsuotų už mokėjimą. Kaip iš šalies atrodytų toks stalas, mosuojantis balsavimo rezultatais ir reikalaujantis gerbti lankytojų nuomonę, netrypti jų pasirinkimo?
G. Mažeikis. Lietuva dūsta be stiprios opozicijos  (159)
2015 m. gegužės 5 d. 23:21
Kelia nerimą tai, kad Lietuvoje vis sunkiau pamatyti viešas, stiprias politinių opozicijų veiklas. Priblėso ir parlamentinės alternatyvos, ir anapus sisteminės organizacijos, ir viešųjų intelektualų balsas, ir žurnalistų gebėjimas išviešinti Kitokius .
Iškilmingai inauguruotas naujasis Vilniaus miesto meras – šventė prie Baltojo tilto  (286)
2015 m. balandžio 22 d. 18:32
Trečiadienio vakarą prie Baltojo tilto buvo iškilmingai inauguruotas naujasis Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius .
A. Nakas ir Š. Gustainis jau pasirinko Seimo komitetus  (37)
2015 m. balandžio 16 d. 17:33
Šią savaitę prisiekęs naujas Seimo narys Audrius Nakas dirbs Seimo Informacinės visuomenės plėtros komitete. Kovo pabaigoje Seimo narių gretas papildęs Šarūnas Gustainis tapo Seimo Ekonomikos komiteto nariu.
New Lithuanian MP Nakas sworn in
2015 m. balandžio 14 d. 12:55
On Tuesday, new member of the Lithuanian Seimas, parliament, Audrius Nakas was sworn in.
R. Sadauskas-Kvietkevičius. Sąjūdžio titanai išėjo – reikia naujų didvyrių  (220)
2015 m. balandžio 5 d. 06:00
Žinau, kad nebūsiu labai originalus, pastebėdamas, kad mūsų politikoje, kultūroje ir visame viešajame gyvenime lieka vis mažiau didžių asmenybių, nes tokį apgailestavimą aptikčiau atsivertęs bet kurį antikinį autorių, pradėdamas nuo Homero.
Žmogus, saugojęs V. Landsbergį  (457)
2015 m. balandžio 3 d. 09:40
Algirdas Patackas yra vadinamas disidentu, publicistu ir rašytoju, tačiau jo biografija daug spalvingesnė.
Rinkėjai „pravalė“ Klaipėdos miesto tarybą: mandatų neišsaugojo net 17 politikų  (35)
2015 m. kovo 2 d. 11:29
Naujos kadencijos Klaipėdos miesto taryboje, kurios nariai turėtų prisiekti balandžio viduryje vyksiančiame pirmajame posėdyje, priesaikos žodžius tars daugybė naujų politikų. Su valdžia, išankstiniai duomenimis, teks atsisveikinti daugiau nei pusei šios kadencijos miesto tarybos narių.
Standartinis kandidato portretas šiuose rinkimuose
2015 m. vasario 25 d. 10:28
Apibendrintas 2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvaujančio kandidato portretas: prieš pusmetį 46-ąjį gimtadienį atšventęs vyras, lietuvis, deklaravęs turto už maždaug 220 tūkst. litų (apie 63,7 tūkst. eurų).
R. Sadauskas-Kvietkevičius. Pacifizmas irgi gali žudyti  (52)
2015 m. vasario 22 d. 17:48
Islamo valstybės ( ISIS ) Libijos atšakos ekstremistai išplatino nuotraukas, kuriose užfiksuota, kaip jie viešai sudegino mušamuosius muzikos instrumentus, atimtus iš rytinėje šalies dalyje esančio Dernos uostamiesčio gyventojų. Kaip rašo „Daily Mail“, tai nėra pirmasis nutikimas kai ISIS naikina „nemusulmoniškus“ muzikos instrumentus – neseniai už kelių mylių nuo Sirijos Alepo miesto dėl tos pačios priežasties buvo surengta klavišinių instrumentų egzekucija.
Seimo nario rinkimai Žirmūnuose: kas bus favoritas  (32)
2015 m. vasario 20 d. 11:48
Per rinkimus Žirmūnų vienmandatėje apygardoje Vilniuje kovo 1-ąją į Seimą bandys patekti būrys žinomų politikų.
Kada rinkėjai yra apdovanojami, o kada - paperkami?  (9)
2015 m. vasario 15 d. 20:19
Kovo 1 dieną, sekmadienį, Lietuvos Respublikos piliečiai pirmajame rinkimų ture 60 savivaldybių rinks savivaldybių tarybų narius ir merus. Kaip ir prieš kiekvienus rinkimus aktuali tampa rinkėjų papirkimo problema.
Visi kandidatai aiškūs. Belieka pasirinkti  (24)
2015 m. sausio 30 d. 16:45
Vyriausioji rinkimų komisija ( VRK ) penktadienį paskelbė kandidatus į savivaldybių tarybas bei merus, taip pat - laisvą Seimo nario mandatą.
„Drąsos kelias“ susikibo su ministerija  (67)
2015 m. sausio 29 d. 18:10
Vilniaus apygardos administracinis teismas ( VAAT ) ketvirtadienį pradėjo nagrinėti partijos „Drąsos kelias“ ir Teisingumo ministerijos ginčą dėl atsisakymo leisti naudoti Gediminaičių stulpus partijos prekės ženkle.
Partijos išsidalijo rinkimų numerius  (52)
2015 m. sausio 26 d. 14:03
Pirmadienį Seime 23 partijos išsidalijo rinkimų numerius, kuriais jos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose. Dar keturi numeriai rezervuoti visuomeniniams rinkimų komitetams.
Mirė ilgametis „Respublikos“ žurnalistas  (43)
2015 m. sausio 16 d. 10:06
Ketvirtadienio vakarą, sausio 15 d., mirė ilgametis laikraščio „ Respublika “ žurnalistas Julius Girdvainis .
Politikų dovanėlės rinkėjams – nuo gėlių sėklų iki šieno  (70)
2015 m. sausio 3 d. 15:04
Savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvaujančios partijos bei kandidatai į merus rinkėjus masina dovanėlėmis - nuo tradiciškai dalijamų rašiklių, atšvaitų iki gėlių sėklų ir šieno.
Į kovą dėl Vilniaus didžiuliai pinigai plaukia iš įdomių kišenių  (114)
2014 m. gruodžio 30 d. 17:17
Iki savivaldos rinkimų – dar daugiau kaip du mėnesiai, bet politikai jau sukruto ginkluotis finansiniais resursais. Kai kurie negaili ir kelių dešimčių tūkstančių litų iš savo kišenės.
Kandidatas į Vilniaus merus lenkams dovanoja.... šieną  (49)
2014 m. gruodžio 24 d. 18:22
Artėjant savivaldos rinkimams, politikai kaip įmanydami sukasi su dovanomis rinkėjams. Kadangi įstatymai leidžia tik labai kuklias dovanas, suktis reikia išmoningai.
Partijos, daugiausiai skolingos bankams  (50)
2014 m. gruodžio 23 d. 11:58
Skolinimasis iš bankų būdingas ne tik verslui. Pastaraisiais metais, uždraudus įmonių finansinę paramą, aktyviai skolinasi ir politinės partijos.
Iš kur tekėjo R. Skaisgirio pinigų upės  (358)
2014 m. spalio 22 d. 14:19
„Tvarkos ir teisingumo“ partijos korupcijos skandale sulaikytas prodiuseris Rolandas Skaisgirys galėtų ilgai girtis pažintimis ir ryšiais su politikais. Nors skandalo centre atsidūręs pramogų verslo veikėjas viešai girtis nemėgo, apie jo veiklą nemažai pasako jo verslo projektai.
Ar Lietuvai vis dar reikalinga policija, arba mundurų skalbimo laikas  (14)
2014 m. spalio 14 d. 11:54
Simboliška, tačiau pasaulinės Psichikos sveikatos dienos išvakarėse TV3 ekrane diskutuota apie vienos mūsų visuomenės dalies – policijos pareigūnų - atsakomybę bei sunkias pareigas. Neneigsiu, tema skaudi – vos spėję primiršti ankstesnes girtų pareigūnų sukeltas tragedijas, dėl kurių jau atsistatydino berods net keletas generalinių komisarų, išgirstame apie naujas nelaimes.
Lietuvos partijos maino ateitį į rinkėjų balsus  (2)
2014 m. rugpjūčio 18 d. 10:21
Įsivaizduokime politinės ideologijos skalę nuo 1 iki 10 (1 – radikalūs kairieji, 10 – radikalūs dešinieji). Tarkime, kad kiekviena šios skalės padala simbolizuoja 10 proc. rinkėjų. Prieš rinkimus partijos nori užsiimti tokią ideologinę poziciją, kad savo surinktų balsų skaičių kiek įmanoma padidintų.
Kandidatams rinkimuose - finansiniai nuostoliai  (30)
2014 m. rugpjūčio 10 d. 17:15
Per 11 tūkst. litų rinkimų užstatus praras daugiau kaip pusė siekusių prezidento posto, 20 tūkst. litų viršijusių užstatų neteks ir kelios nesėkmingai dėl Europos Parlamento mandatų kovojusios partijos bei rinkimų komitetas.
Užsimojo prieš visą „Drąsos kelią"  (142)
2014 m. liepos 9 d. 15:47
Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija kreipėsi į Teisingumą ministeriją ir prašo patikrinti, ar partija „ Drąsos kelias “ nėra likviduotina.
J. Varkala. „Drąsos keliui“ belieka drąsiai prisiimti sunkumus  (284)
2014 m. liepos 2 d. 08:52
Pašalinus iš Seimo Neringą Venckienę žiniasklaidoje pasklido kalbos apie partijos Drąsos Kelias „laidotuves“.
G. Kirkilas. Ar partijos yra visuotinis blogis?  (146)
2014 m. birželio 27 d. 18:40
Lietuvoje kažkodėl madinga keikti partijas . Tiesiog gali neįsigilinęs jas sukritikuot, kuo nors apkaltint ir pataikysi į dešimtuką.