Didžioji kinų siena

Viskas, ką turėtumėte žinoti apie naujuosius septynis pasaulio stebuklus  (1)
2015 m. balandžio 21 d. 12:43
Turbūt visi esame girdėję apie Septynis pasaulio stebuklus, kuriuos sudaro Cheopso piramidė, Kabantieji Babilono sodai, Artemidės šventykla Efese, Dzeuso skulptūra Olimpijoje, Halikarnaso Mauzoliejus, Rodo kolosas ir Aleksandrijos žiburys. Tačiau ar visi esame girdėję apie Naujuosius septynis pasaulio stebuklus?
Nuogu užpakaliu – aplink pasaulį. Kam to reikia?  (47)
2015 m. kovo 26 d. 14:07
Vienas savo nuogo kūno demonstruoti nesdrovintis raudonplaukis stebina pasaulio internautus savo kelionių nuotraukomis. Maždaug 30-40 metų amžiaus nežinomos tapatybės vyras keliauja po įvairias pasaulio šalis. Nuvykęs į jas, vyras išsirenka vieną gražiausių ir labiausiai lankytinų vietų, nusimeta visus drabužius ir atsistoja ant rankų.
Tūkstantmečius menantis pasaulio stebuklas buvo pradėtas statyti tik iš žemės ir žolės  (6)
2015 m. vasario 27 d. 04:36
Didžioji Kinijos siena - vienas didžiausių statinių žmonijos istorijoje, iki šiol traukiantis turistus iš viso pasaulio. Prieš du tūkstančius metų iškilusi Didžioji Kinijos siena buvo statoma kaip priemonė apsaugoti derlingas žemes nuo užpuolikų bei sulaikyti iš imperijos norinčius išvykti piliečius.
Kaip išmelžti pinigų iš Kinijos, P. Korėjos ar Japonijos?  (6)
2014 m. spalio 14 d. 13:59
Įprasta, kad vakarų ekonominiai santykiai su Kinija apsiriboja prekių ir paslaugų pirkimu iš šios šalies – nėra daug šalių, kur būtų pigiau kažką įsigyti ar pasigaminti pagal užsakymą. Tačiau šalis su 1,36 milijardo gyventojų negali nebūti įdomi ir kaip rinka savo prekėms bei paslaugoms pardavinėti. Ir iš pirmo žvilgsnio turėtų atrodyti, kad technologijų pasaulyje be sienų negali būti nieko lengviau nei kinams pasiūlyti savo programėlių. Bet toks pirmas įspūdis nuo realybės skiriasi kaip diena nuo nakties.
Prieš nemariuosius virusus – nauji ginklai  (1)
2014 m. spalio 6 d. 12:16
Pasaulis, deja, nepasikeitė. Kaip matome, ir XXI amžiuje be paliovos kyla karai, formuojasi naujų konfliktų židiniai. Tačiau didžiosios grumtynės plika akimi mums nematomos. Ta fronto linija – mūsų kūnai.
Prieš nemariuosius virusus – nauji ginklai
2014 m. spalio 4 d. 19:35
Pasaulis, deja, nepasikeitė. Kaip matome, ir XXI amžiuje be paliovos kyla karai, formuojasi naujų konfliktų židiniai. Tačiau didžiosios grumtynės plika akimi mums nematomos. Ta fronto linija – mūsų kūnai.
Gyveno ten, kur bet kada gali apiplėšti, pagrobti ar išprievartauti  (109)
2014 m. rugpjūčio 10 d. 21:41
23-ejų Adomas Baltagalvis jau spėjo pamatyti tai, ko dažnas nepamato per visą gyvenimą. Jo biografijoje – studijos Jungtinėje Karalystėje , stažuotės Venesueloje, Šanchajuje, metai darbo Indijoje, kelionės į Malaiziją ir Tailandą.
Kinijos gidas
2014 m. liepos 15 d. 08:48
Savo aukšto oktaninio skaičiaus energija, „bus padaryta“ mąstymu, dideliu gyventojų skaičiumi ir iššūkį keliančiu kalbos barjeru pasižyminti Kinija gali būti varginantis kelionių tikslas pirmą kartą joje besilankančiajam svečiui. Dažniausi nusiskundimai, kuriuos tenka girdėti iš turistų, yra: „Čia tiek daug žmonių – visi braunasi ir stumdosi“, „Mes negalėjome susikalbėti“ ir „Mums reikėjo dar vienų atostogų po tos kelionės“. Geriausias patarimas, besitikint atsidurti panašioje į vieną iš minėtų situacijų - nesistengti perpildyti savo darbotvarkės. Kinija - didžiulė šalis ir protingi keliautojai sutrumpins savo būtinų pamatyti vietų sąrašą iki keleto kelionės tikslų. Protingai pasirinkus, Kinija yra tiek pat dvasią pakelianti, kiek ir intriguojanti šalis. Taip pat tai - pagrindinė stotelė bet kuriam, norinčiam daugiau sužinoti tą apie kryptį, kuria pasaulis juda XXI amžiuje.
Chopino muzikai – roko ir džiazo atspalviai  (5)
2014 m. gegužės 29 d. 11:24
Šių metų gegužės 31 dieną Vilniaus Rotušės aikštėje skambės vieno žymiausių lenkų kompozitorių Fryderyko Chopino muzika. Rinktiniai lenkų atlikėjai puikiai žinomų kompozicijų interpretacijoms suteiks visiškai naują skambesį, išgirsime ne tik klasikinio atlikimo, tačiau ir roko bei džiazo atspalvius.
Keisčiausios pasaulio poros, kurios nepalieka abejingų  (2)
2014 m. gegužės 2 d. 11:04
Atšilo oras – pakilo noras. Pavasariui įgaunant pagreitį, visi aplink skuba poruotis. Nors už lango ir taip jau karšta, tačiau šilumos niekada nebus per daug! 2010-aisiais tuometinis „ Panelės ” žurnalistas Arnoldas Lukošius rašė apie keisčiausias pasaulio poras !
Kinijos „ledo didmiestis“ sužiba visomis vaivorykštės spalvomis FOTO
2013 m. gruodžio 13 d. 13:50
Žemiau -30°C nukritusi temperatūra, atšiaurūs iš Sibiro pučiantys vėjai ir trumpos tamsios dienos - tikrai ne pačios tobuliausios oro sąlygos atostogoms. Bet tik ne Charbino mieste. Žiemą čia - pats turizmo sezono įkarštis.
Vakarų pasaulio saulėlydis atidedamas  (205)
2013 m. spalio 5 d. 00:00
Tarptautinis valiutos fondas prognozuoja, kad iki 2018 m. Kinijos Liaudies Respublika turėtų aplenkti JAV bei Europos Sąjungą (ES) ir tapti didžiausia pasaulio ekonomika. Tokia galingiausių pasaulio valstybių rokiruotė neišvengiamai kurstys kalbas apie pasaulį netrukus užvaldysiančią milijardinę kinų tautą bei artėjantį JAV ir viso Vakarų pasaulio saulėlydį. Tačiau tokios kalbos liks tik kalbomis, nes nei Kinija , nei jokia kita valstybė artimiausius dešimtmečius, labai tikėtina – ir šimtmečius, neturi jokių realių galimybių kaip lygi su lygiais konkuruoti su Vakarų pasauliu, o ką jau kalbėti apie jo nugalėjimą.
Skandalistas Justin Bieber šlapinosi į kibirą ir reikalavo būti nešiojamas ant rankų(FOTO)  (10)
2013 m. spalio 2 d. 15:25
Visi žino, kad pop karaliams dažnai leidžiama nepaisyti taisyklių. Justin Bieber savo elgesiu puikiai įrodo, kokio ryškumo žvaigždė jis yra.
12 keisčiausių vaizdų „Google Earth“  (55)
2013 m. rugsėjo 10 d. 09:48
Sala-vaiduoklė pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje; ežero saloje – ežeras su sala, kurioje tyvuliuoja ežeras; Žemės bučinys ir didžiausias žodis Žemėje. Visa tai – įdomiausi programos „ Google Earth “ lopinėliai. Kai kurie iš jų atrodo iš tiesų keistai. TOP 12 sudarė livescience.com.
Plūktos žemės namai – ekologiškų statybų banga, už kurią miškas padėkos  (25)
2013 m. liepos 20 d. 19:00
Ar dar pamenate smėlio pilis, kurias statydavote vaikystėje? Stipriai suplotas žemės kauburys ir daugybė aukštyn iškeltų bokštelių. Plūktos žemės namai – tai lyg smėlio pilys suaugusiems tik gerokai tvirtesnės, patvaresnės ir atitinkančios visus šiuolaikinio namo standartus.
Nacionalinėje dailės galerijoje - nemokamos filmų peržiūros  (4)
2013 m. sausio 17 d. 18:12
Nacionalinėje dailės galerijos auditorijoje ketvirtadienį prasidės filmų programa, plačiau atskleisianti šiuo metu NDG eksponuojamos tarptautinės parodos „Apie praeivius ir kaimynus“ kontekstą. Filmas bus rodomas ir vasario mėnesį.
Liūtys sugriovė dalį Didžiosios kinų sienos  (21)
2012 m. rugpjūčio 10 d. 16:23
Dėl smarkių liūčių Kinijos šiaurės rytuose sugriuvo dalis Didžiosios kinų sienos . Tai penktadienį pranešė naujienų agentūra „Xinhua“.
Po tikslių matavimų Didžioji kinų siena pailgėjo daugiau nei du kartus  (21)
2012 m. birželio 6 d. 15:59
Oficialiai patvirtinta, kad Didžioji kinų siena yra ilgesnė, nei anksčiau manyta, remdamasi valstybine Kinijos žiniasklaida skelbia BBC.
Nepamirštamos atostogos. Tolimoji Kinija  (9)
2011 m. liepos 15 d. 11:18
Kinija... Prieš kelerius metus šis žodis netgi patyrusiam keliautojui įprasmindavo sunkiai pasiekiamos ir vargiai realizuotinos svajonės simbolį. Trūko objektyvios, visa apimančios informacijos, todėl Lietuvos kelionių agentūros be skrupulų naudojosi situacija. Prikišamai stengtasi keliaujančių sąmonėje įtvirtinti mitą: girdi, „neorganizuotas“ keliautojas Kinijoje - absoliutus nonsensas, turizmo infrastruktūra embriono stadijoje, kinai nemoka kalbų ir panašiai, panašiai, panašiai...
Archeologai aptiko naujų Didžiosios kinų sienos griuvėsių  (16)
2011 m. gegužės 7 d. 13:10
Kinų archeologai kalnuotoje vietovėje šiaurės rytinėje šalies dalyje aptiko iki šiol nežinomų Didžiosios kinų sienos griuvėsių.
Ledinės žmogaus ir gamtos fantazijos  (1)
2011 m. sausio 23 d. 00:00
Netiesa, kad iš sniego galima nulipdyti tik gniūžtę ar sniego senį. Sumaniose rankose sniegas ir ledas gali virsti žavesio kupinais meno kūriniais.
Spalvinga ledo karalystė Kinijoje  (6)
2011 m. sausio 11 d. 00:00
Žemiau -30°C nukritusi temperatūra, atšiaurūs iš Sibiro pučiantys vėjai ir trumpos tamsios dienos - tikrai ne pačios tobuliausios oro sąlygos atostogoms. Bet tik ne Charbino mieste. Žiema čia - pats turizmo sezono įkarštis.
Tibetas – akmenėlis Kinijos bate  (8)
2010 m. liepos 1 d. 18:14
Dalai Lama turi dešimt savo atstovų visame pasaulyje. Trys įgaliotiniai atstovauja jam Europoje. Vienas jų yra Thubtenas Samdupas - Jo Šventenybės Dalai Lamos atstovas 11 šalių, tarp jų – ir Lietuvai. Šiuos įgaliojimus jis turi devynis mėnesius.
Tibetas – akmenėlis Kinijos bate  (21)
2010 m. birželio 25 d. 13:17
Dalai Lama turi dešimt savo atstovų visame pasaulyje. Trys įgaliotiniai atstovauja jam Europoje. Vienas jų yra Thubtenas Samdupas - Jo Šventenybės Dalai Lamos atstovas 11 šalių, tarp jų – ir Lietuvai. Šiuos įgaliojimus jis turi devynis mėnesius.
Šokolado muziejuje Kinijoje - šokoladinis automobilis ir Didžioji kinų siena
2010 m. sausio 25 d. 15:13
Kinijoje atvėrė duris pirmasis šalies šokolado muziejus, kuriame galima apžiūrėti apetitą keliančius eksponatus. Jiems sukurti prireikė apie 80 tūkst. tonų ištirpinto šokolado. Tarp eksponuojamų šokoladinių skulptūrų – ir realaus dydžio automobilis BMW. Šokolado kūrėjai pagamino dešimties metrų ilgio Kinų sienos kopiją bei valgomą kariauną, kurią sudaro apie 500 karių. Organizatoriai tikisi, kad teminiame parke noriai lankysis turistai, nes jis yra netoli olimpinio Paukščių lizdo stadiono.
Didžioji kinų siena ilgesnė nei buvo manoma
2009 m. balandžio 22 d. 14:09
Nuodugniai ištyrus Didžiąją kinų sieną paaiškėjo, jog ji ilgesnė nei buvo manoma. Atlikus dvejus metus trukusius matavimo darbus, kuriuos organizavo Kinijos vadovybė, paaiškėjo, kad Didžioji siena tęsiasi 5 tūkst. 488 mylias (apytikriai 8 tūkst. 832 km). Iki šiol buvo manoma, jog sienos ilgis yra apie 3 tūkst. 106 mylias (apie 5 tūkst. km).
Didžioji kinų siena ilgesnė nei buvo manoma  (9)
2009 m. balandžio 20 d. 16:42
Nuodugniai ištyrus Didžiąją kinų sieną paaiškėjo, jog ji ilgesnė nei buvo manoma. Atlikus dvejus metus trukusius matavimo darbus, kuriuos organizavo Kinijos vadovybė, paaiškėjo, kad Didžioji siena tęsiasi 5 tūkst. 488 mylias (apytikriai 8 tūkst. 832 km). Iki šiol buvo manoma, jog sienos ilgis yra apie 3 tūkst. 106 mylias (apie 5 tūkst. km).
Andrius Mamontovas - „Atsibusk“
2008 m. lapkričio 19 d. 16:32
Jau ketvirtadienį į mėnesį truksiančias gastroles už Atlanto iškeliaujantis Andrius Mamontovas savo klausytojams paliko smagią dovanėlę – dainos „Atsibusk“ remiksuotą versiją ir vos prieš porą dienų užgimusį jos klipą. Originali dainos versija atlikėjo gerbėjams puikiai pažįstama iš paskutiniojo albumo „Geltona. Žalia. Raudona“. „Labai džiaugiuosi, kad prieš išvažiuodamas dar spėjau palikti naują dainą. Norėjosi kitaip pažvelgti į albume „Geltona. Žalia. Raudona“ girdėtą kūrinį „Atsibusk“, todėl padariau jo remiksą, o drauge atradau ir puikiai prie dainos derančią videomedžiagą parsivežtą iš Kinijos. Didžioji kinų siena yra ant kalno. Ant jo užkilti galima funikulieriumi, o nusileisti - savotiška skardine „bobslėjaus“ trasa su mažyčiais vežimaičiais. Nusprendžiau nufilmuoti šį nusileidimą, o vėliau visai atsitiktinai atradau, kad šios vaizdo medžiagos ilgis idealiai sutampa su daina. Taip gavosi visai neblogas klipas. Internetiniam formatui šiais laikais tikrai užtenka tokio paprasto klipo“, - pasakojo Andrius. Paklaustas, ar derės atsitiktinis vaizdelis su daina, atlikėjas patikino, jog visai nesvarbu, kokiu būdu gimė klipas, svarbu, kad muzika ir garsas juda išvien: „ Dabartinėje muzikinio verslo situacijoje laimi paprasti sprendimai. Ne paslaptis, kad mūsų šalyje muzika didelių pinigų neatneša, todėl investuoti 100 tks. į muzikinį klipą būtų visiška nesąmonė. Tai yra pinigų išmetimas. Kartais paprastos atlikimo priemonės prideda savotiško šarmo”. DELFI.TV žiūrovams pristatome naujo A.Mamontovo klipo premjerą.