daigai

Kaip sukurti spalvingą, bet skoningą gėlyną
2015 m. rugpjūčio 4 d. 10:31
Bepigu kūrėjai gamtai, kuri turi savo supratimą apie spalvų harmoniją, ir mūsų sugalvoti dėsniai jai nė motais. O mes, sodindami gėlynus iš jos kūrinių (kurių atspalviams įvardinti kartais žodžių pritrūksta), turime gerokai pasukti galvas. Juk žmogaus sukurto gėlyno dekoratyvumą lemia gebėjimas tinkamai pasirinkti augalus, kad atsiskleistų visas spalvingas žiedų grožis.
Būdas sulieknėti: valgote ir neskaičiuojate kalorijų  (2)
2015 m. liepos 26 d. 18:34
Siekiant sulieknėti, jaustis energingiau, atgaivinti ir pažadinti kūną visai nebūtina skaičiuoti kalorijų! Kodėl ? Valgant gyvą/žalią maistą organizmas gauna viską, ko jam reikia. O svarbiausia, gyvybę - enzimus, sako sveikos mitybos ekspertė Gražina Gum . Ji, kviesdama į savo detoksikacijos atostogas, dalijasi patarimais ir receptais, kurie padės sulieknėti, neskaičiuojant kalorijų.
Daugiamečių augalų priežiūros gudrybės
2015 m. liepos 13 d. 22:21
Be daugiamečių augalų, jų įvairiaspalvių žiedų, formų ir kvapų neįmanoma sukurti gražaus sodo. Tinkamai parinkus gėles ir suderinus jas pagal aukštį, spalvą, lapų formą, galima sukurti įspūdingą gėlyną, papildyti medžių ir krūmų kompozicijas.
Anytos receptas: greitai rauginti agurkai  (13)
2015 m. liepos 13 d. 10:44
Jei atsibodo žali ir marinuoti agurkai, norite kažko labai gaivaus, maloniai sūraus ir traškaus... Siūlome jums greitai užraugiamų agurkų receptą. Jį šį savaitgali išbandžiau ir aš. Tiesą pasakius, agurkus raugiau pirmą kartą gyvenime! Receptą man atskleidė anyta – tikra virtuvės karalienė. Visi jos patiekalai labai gardūs ir pagaminti su meile, o receptai – patikrinti.
Nasturtų auginimo ir priežiūros atmintinė  (8)
2015 m. liepos 12 d. 00:12
Nasturtų ( Tropaeolum ), taip seniai prigijusių Lietuvoje ir kažkada augusių beveik visuose kaimo darželiuose, tėvynė – Pietų ir Centrinė Amerika. Jų yra apie 450 rūšių, tai vienmečiai arba daugiamečiai augalai .
Apsilankymas Šakiuose: kokie aplinkos sprendimai pavyko ir kokie ne  (1)
2015 m. liepos 9 d. 09:59
Jau pristatėme Dzūkijos sostinės Alytaus želdynus, pabuvojome Lietuvos vidurio mieste Kėdainiuose, o šįkart keliaujame į Suvalkijos miestą Šakius. Nors miestas ir nėra didelis (jame gyvena mažiau nei 6000 gyventojų), bet yra zanavykų sostinė, turi miesto parką ir jaukią centrinę aikštę. Tiesa, tądien kai lankėmės Šakiuose, centrinė aikštė buvo aptverta, nes vyko rekonstrukcijos darbai, bet būsimas bendras jos vaizdas jau matėsi. Aikštės centre įrenginėjamas įdomus ir šiuolaikiškas kariljonas (varpų komplektas), iš toliau atrodantis tarsi skulptūra. Juk kadaise Šakiuose gyveno svarbiausias „varpininkas“ Vincas Kudirka. Tad tikėtina, kad po rekonstrukcijos ši aikštė sužydės ir įvairiaspalviais žiedais, kurių gausu prie netoli esančio V. Kudirkos paminklo.
Kiek arbatpinigių reikėtų palikti skirtingose šalyse  (23)
2015 m. liepos 6 d. 00:00
Manai, taksi vairuotojai šiaip tampo tau lagaminus, padavėjai neverčia valandą laukti užsakymo, o kambarinė kruopščiai tvarko numerį? Visur tu mieliausia viešnia, nes iš tavęs tikimasi dosnių arbatpinigių. Vis dėlto esama išimčių, kai šie gali būti tabu.
Kopūstai vėlyvajam derliui – kaip sodinti
2015 m. birželio 29 d. 01:04
Įvairius kopūstus galima sodinti keletą kartų per sezoną. Liepos pradžioje dar galima sodinti daigais žiedinius ir ropinius kopūstus bei brokolius vėlyvam vasaros ir rudens derliui. Kiek vėliau patartina sodinti kininius bastučius. Vėlyvajam derliui gauti svarbu pasirinkti tinkamą kopūstų veislę ar hibridą. Kaip juos sodinti, skaitykite šiame straipsnyje.
Idėjinių vegetarų košmaras: augalai jaučia ir mąsto  (288)
2015 m. birželio 27 d. 13:25
Tikriausiai Jums teko susidurti su žmonėmis, kurie visiškai atsisakė mėsos ir minta vien tik augalinės kilmės maistu? Jei neteko, žinokite jų pavadinimą – vegetarai bei veganai. Šie kilnių širdžių žmonės atsisakė gyvulinės kilmės maisto vardan bekono, broilerio, jautuko bei žuvyčių ateities.
Lietuviams įprastas dalykas italams kelia didžiulę nuostabą  (5)
2015 m. birželio 26 d. 10:49
Pernai verslas prasidėjo ant palangės, o šiemet įmonė - viena iš nedaugelio, šiemet Lietuvai atstovaujančių pasaulinėje parodoje Milane „Expo 2015”. Kauniečiai Vincas ir Indrė Benevičiai pripažįsta, kad toks šuolis svaigina, tačiau jame slypi labai daug užsispyrimo ir kasdienio darbo. Jaunieji verslininkai pasaulio madų sostinėje pristato saulėgrąžų daigus, jų maistines savybes ir panaudojimo galimybes.
Ūkininkas turi atsakymą besipiktinantiems braškių kainomis  (90)
2015 m. birželio 20 d. 12:00
Raimondas Beske – gerai žinomas braškių augintojas Tauragės krašte. Komunikabilus ir nuoširdžiai bendraujantis vyras verslą pradėjo prieš aštuoniolika metų, kai jau buvo išbandęs begalę įvairiausių darbų. Iš Lietuvos uogininkų jį išskiria inovatyvumas ir gebėjimas realybe paversti drąsiausius sumanymus.
Kaip apsaugoti darželio gėles nuo kenkėjų?  (1)
2015 m. birželio 19 d. 00:00
Augaliukamas darželyje gali kenkti įvairūs kenkėjai . Vieni jų maitinasi šaknimis ar kitomis požeminėmis augalų dalimis ( grambuolių lervos, sprakšiai, kurkliai). Kiti – siurbia lapų ir antžeminių augalo dalių sultis ( amarai, tripsai, žolinės blakės). Treti apgraužia ar net visai nugraužia antžemines augalo dalis ( pjūklelių lervos, lapgraužiai ir jų lervos).
Dirvonuojančiam Lietuvos futbolui – daigai iš Anglijos  (26)
2015 m. birželio 17 d. 14:55
Dvylika metų Londone (Didžioji Britanija) gyvenantis verslininkas iš Lietuvos Romas Poluškinas ketina parvežti į gimtinę naują futbolininkų ugdymo koncepciją. Su buvusiu „Premier“ lygos klubo savininku bendradarbiaujančio kauniečio planuose – visą šalį aprėpsiantis mokyklų tinklas. „Aišku, jei tik to kam nors reikės. Gavau daug perspėjimų nesikišti“, – DELFI teigė futbolo vystytojas.
M. Zingeris. Kaunas – degalinė tarp Vilniaus ir Klaipėdos, ar mažasis Paryžius?  (223)
2015 m. birželio 16 d. 17:51
DELFI diskusija, Andriui Užkalniui pasivaikščiojus apmirusiomis Kauno gatvėmis , man priminė ir manuosius amžių sandūros metų įsivaizdavimus apie Kauną, kuris tuomet vis dar apsistumdydavo su Vilniumi, pasitelkdamas apipelijusius „amžinosios“ ir „laikinosios“ epitetus bei posakius: „ Kaunas -mūsų, Vilnius -rusų“ ir „Kas yra vilniečiai? Tai kaimiečiai arba kauniečiai!“.
R. Valatka: Putinas + Tuminas = amžina meilė kraujo praliejimui?  (1039)
2015 m. birželio 14 d. 18:02
Vokietijoje Bucheno mieste 34 metų dramblys iš Afrikos pabėgo iš aptvaro ir mirtinai užplumpino žmogų. Tą pat dieną 3 metų vyriokas iš Ohajo valstijos susirado mamos pistoletą ir nusišovė. Dedantis šioms baisybėms, Maskvos J. Vachtangovo teatro 63 metų režisierius iš Lietuvos R. Tuminas gastrolių metu Niujorke šovė sau į koją paskelbdamas, kad „Rusijai būtinas žiaurus režimas, nes reikia visus niekšus susodinti, jie patys turi išsišaudyti“. Tik tada, anot šio geopolitinio teatro genijaus, ir Rusijoj pradės dygti demokratijos daigai.
SVEIKA: baklažanų kotletai
2015 m. birželio 14 d. 00:00
Pamačiusi viešąjį tualetą pasibaisėjo: jis tragiškos būklės  (102)
2015 m. birželio 13 d. 15:38
Kauno Santakoje esantis garsusis tualetas pastatytas 2008 m. už daugiau nei puse milijono litų yra ryškiausias neįgaliųjų diskriminacijos pavyzdys Kaune. Šio tualeto pastatymo istorija, švaistant valstybės lėšas, nuvilnijo per Lietuvą ir papiktino visuomenę, maža to, jo būklė brutaliai diskriminuoja neįgaliuosius.
Kokios ligos tyko pomidorų ir kaip jų išvengti  (6)
2015 m. birželio 11 d. 16:23
Nei viena daržovė taip visapusiškai nenaudojama maistui, kaip pomidorai. Daugiausiai vartojami salotoms, valgių paskaninimui. Mūsų krašte tiesiai pasėti i daržą, vaisių nespėja sunokinti, jie sodinami i dėžutes ir vėliau daigais persodinami į lauką ar šiltnamį.
Ypatingiems medžiams gresia liga  (6)
2015 m. birželio 8 d. 18:07
Juodalksniai – paprasti, bet vertingi medžiai. Ne tik medienos, dažų pramonei, drožiniams, bet medicinai ir bitėms reikalingi medžiai yra pavojuje. Nauja, bet pavojinga liga – alksninė fitoftorozė - grasina juodalksnynams.
Specialistas pataria, ką daryti, jog sulauktumėte džiuginančio braškių derliaus  (3)
2015 m. birželio 5 d. 00:00
Dabar pats metas ne tik iki soties prisivalgyti braškių, bet ir pasirūpinti, kad kitais metais galėtumėte mėgautis ne pirktinėmis, bet savo užsiaugintomis uogomis. Kad ir koks nedidelis jūsų daržas , braškių lysvei vietos visada galima rasti.
Kaip pirkti ir tinkamai laikyti rožių sodinukus  (1)
2015 m. birželio 2 d. 09:00
Vis sunkiau susiorientuoti tarp daugybės rožių rūšių, o vėliau tinkamai jas išauginti. Retas sodininkas galėtų pasigirti, kad patį pirmą kartą jam pavyko užauginti gražų, vešlų rožių krūmą. Kartais praeina ne vieneri metai, kol užauginamas gražus rožynas .
Kaip dauginti hortenzijas
2015 m. gegužės 30 d. 10:24
Yra mažiausiai penki būdai, kaip dauginti hortenzijas: sėklomis, daiginimas auginiais, daiginimas atlankomis, ūgliais, krūmo dalijimas.
ENERGIJOS BOMBA: 3 sveikuoliški kokteiliai  (2)
2015 m. gegužės 29 d. 07:51
Šie sveikuoliški kokteiliai ne tik pilni naudingų medžiagų, bet ir padės susigrąžinti energiją. Jei turite galimybę, juos galite papildyti šviežiomis dilgėlėmis. Gerkite po vieną kokteilį kiekvieną rytą prieš tai išgėrus bent pusę stiklinės drungno vandens.
Prasideda salotų sezonas: kaip sulaukti gausaus derliaus  (13)
2015 m. gegužės 6 d. 01:00
Seniau mūsų salotinėse puikavosi tik žaliosios lapinės salotos , o dabar yra jau didžiulis pasirinkimas skirtingų tipų, spalvų, formų, skonių salotų. O dar jas paskaninus prieskoninėmis žalumyninėmis daržovėmis, galime sukurti maistingus salotų derinius. Beje, visi šie augalai yra ir dekoratyvūs – tad tai dar atgaiva ir akims sode, darže bei balkone.
Kaip gelbėjami augalai: per šalnas šiltnamiai primena pasakų namelius  (10)
2015 m. balandžio 30 d. 10:12
Pavasarinės šalnos – nemalonus dalykas sodininkams, bet joms spaudžiant galima išvysti ir netikėtų vaizdų. Šalnų naktį žvakėmis apšviesti šiltnamiai ir įspūdingai, ir netgi šiek tiek paslaptingai. Taip sodininkai bando apsaugoti šiltnamiuose susodintus ankstyvuosius augalus.
Kokias ir kaip agurkines daržoves auginti lysvėje ir šiltnamyje?
2015 m. balandžio 30 d. 00:00
Tam, kad būtų patogiau orientuotis, siūlome daržoves pagal biologines savybes sugrupuoti į grupes, kaip ir stengsimės darže auginti, nes jos reikalauja tų pačių auginimo sąlygų. Šį kartą apie agurkinių daržovių sėją, daigų auginimą ir jų veisles, kurios tinkamos auginti Lietuvoje.
Balkoninių gėlių kompozicijos kūrimas nuo A iki Z
2015 m. balandžio 27 d. 13:28
Penktadienio vakarą būrys sodinimą mėgstančių vilniečių laiką leido sodinimo dirbtuvėse „Papuoškime balkonus žiedais“. Jų metu moterys ne tik išmoko balkoninių gėlių sodinimo paslapčių, bet ir susikūrė po kompoziciją, kuria jau netrukus galės pasipuošti savo balkonus ar terasas.
Balkoninių gėlių kompozicijos kūrimas nuo A iki Z
2015 m. balandžio 25 d. 18:29
Žydintis balkonas – vienas iš pavasario pranašų. Tačiau, ką reikia žinoti, kad jis džiugintų akį?
Kada elektromobilis Lietuvoje taps visaverte transporto priemone?  (28)
2015 m. balandžio 20 d. 10:13
Balandžio pradžioje pasirodžiusi informacija apie gegužės 8-ąją rengiamas pirmąsias ne tik Lietuvoje , bet ir visose Baltijos šalyse standartinių elektromobilių lenktynes „Pasikrauk su Energijos tiekimu: Vilnius - Palanga “, sukėlė nemenką ažiotažą ne tik tarp šių varžytuvių dalyvių ar elektromobilius siūlančių gamintojų įgaliotųjų atstovų Lietuvoje, bet ir tarp plačiosios visuomenės.