daigai

Kraštovaizdžio specialistė pataria, kaip pasirinkti šiltnamį  (7)
2015 m. vasario 24 d. 08:40
Kokį šiltnamį statyti, kokio dydžio, kaip jį patogiai įsirengti, į ką verta investuoti, pataria modernių apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ lektorė Ingė Auželienė .
Gaivus interjeras: pavasariniai akcentai namuose
2015 m. vasario 24 d. 00:00
Nors už lango dar boluoja sniego lopiniai, artėja metas sėti augalus, kuriuos atšilus orams perkelsime į balkoną, terasą, šiltnamį ar daržą. Tačiau iki tol vazonėliai, dėžės ir loveliai su daržovių, prieskoninių augalų daigais gali atlikti natūralios interjero detalės vaidmenį. Dauguma prieskoninių augalų gerai auga virtuvėje visus metus.
Daržovių sėja ant palangių ir šiltnamiuose vasario mėnesį  (10)
2015 m. vasario 20 d. 08:18
Vasario mėnesį šildomuose šiltnamiuose arba ant šviesios palangės (ar kitoje šviesioje šiltoje patalpoje) auginami ilgos vegetacijos šiltnaminių daržovių – paprikų, pomidorų, baklažanų, agurkų, ankstyvų gūžinių ir žiedinių kopūstų, valgomųjų ir uoginių dumplūnių (vėsią vasarą lauke nespėja sunokinti vaisių) daigai .
Namų sąlygomis: kokias gėles jau galima sėti, kaip tai daryti teisingai  (2)
2015 m. vasario 16 d. 14:20
Prasidėjo paskutinis žiemos mėnuo, tad vis labiau jaučiame artėjant pavasarį ir vis labiau namie norisi turėti pavasariškų ženklų. O pavasarį labiausiai priartina gėlės ir žaluma. Prekybos centruose jau pilni stendai įvairiausių augalų sėklų pakelių ir rankos tiesiog pačios į jas tiesiasi.
Vasario mėnesio darbai sode  (2)
2015 m. vasario 13 d. 09:08
Vertingiausių žiemos daržovių penketukas  (1)
2015 m. vasario 9 d. 11:46
Mitybos specialistė pataria: vitaminų neprikaupsime visiems metams, vartokime daržoves kasdien.
Kaip užsiauginti melisų  (6)
2015 m. vasario 9 d. 00:00
Kada, kokias daržoves metas sėti: kodėl svarbu nepaskubėti  (11)
2015 m. vasario 5 d. 14:56
Socialiniai tinklai jau mirga nuotraukomis, kuriose patys nekantriausi dalinasi ne tik įsigytų sėklų pavadinimais, bet ir jau išdygusių daigelių nuotraukomis. Modernių apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ lektorė Ingė Auželienė pasakoja, kodėl svarbu neskubinti įvykių ir sėti tinkamu metu.
Ūkininkų pieno ir medaus mėgėjai turėtų žinoti vieną svarbų dalyką  (29)
2015 m. vasario 2 d. 20:02
Lietuvos gamtai tenka susidurti su įvairiomis grėsmėmis: brakonieriavimu, gaisrais, nelegaliais kirtimais. Tačiau egzistuoja ir dar vienas pavojus, apie kurį vis dažniau kalbama viešojoje erdvėje - invazinės rūšys. Apie tai prabilta ir Vilniuje vykusiame aplinkosaugos forume „Žmogaus ir aplinkos laisvių iniciatyvos 2015“. Šio forumo metu, apie invazinių augalų įtaką ir kova su tokiais „įsibrovėliais“ kalbėjo Lietuvos gamtos fondo vadovas Edmundas Greimas .
Kviečia į parodą, kurioje parodys, ko dar nematėt  (2)
2015 m. sausio 29 d. 16:22
Gegužės 14 – 16 dienomis miškų savininkus, medienos verslo atstovus ir visus besidominčius miškininkyste, parkų ir skverų kūrėjus kviečia žurnalo „Miškai“ organizuojama trečioji tarptautinė miškininkystės paroda „ Baltijos miškai “. Ji, kaip pabrėžė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, yra viena iš nedaugelio Europoje rengiamų parodų, kuriose pristatoma įvairiausia miško veikla – nuo miško sodinimo iki medienos perdirbimo. Šių metų paroda rengiama Dubravos eksperimentinėje mokomojoje urėdijoje, miškininkų sostinėje – Girionyse.
L. Dumbliauskaitė. Ant savo žlugusios Tėvynės kapo mes spjaudėmės ir šokom...  (248)
2015 m. sausio 25 d. 17:14
Neseniai dienos šviesą išvydo vertinga knyga „Lietuvos dainų švenčių tradicija, 1924–2014“, dedikuota Lietuvos dainų švenčių 90-mečio jubiliejui, ją išleido Lietuvos liaudies kultūros centras. Šis solidus leidinys, anot leidėjų, skiriamas „žmonėms, kurie sunkiais laikais sergėjo lietuvių kalbą, skleidė spausdintą žodį, budino sąmonę, kurie klojo ir tvirtino šios tradicijos pamatus“.
Buvęs jūrininkas K. Budrys: aš... senas krepšininkas  (1)
2015 m. sausio 14 d. 17:33
Šauni buvo ta Klaipėdos „Neptūno“, 2014 m. pasiekusio keturias debiutines pergales Eurolygoje, pirmtakė, 1962 m. Lietuvos čempionė Klaipėdos „Maisto“ komanda. Vienas iš jos narių – Modestas Paulauskas – tapo olimpiniu, pasaulio ir Europos čempionu. Du – Kazimieras Budrys ir M. Paulauskas – nešė Londono olimpinių žaidynių deglus. Du – K. Budrys ir Valentinas Greičiūnas – Klaipėdos miesto garbės piliečiai.
Vienas prieštaringiausiai vertinamų produktų: panacėja ar vėžio sukėlėjas?  (16)
2015 m. sausio 13 d. 10:47
Sojos – vienas prieštaringiausiai vertinamų produktų pasaulyje. Viena vertus, jos vertinamos dėl maistingumo, kita vertus, peikiamos kaip sveikatą žalojantis nuodas. Tad ką daryti – valgyti ar ne?
A. Kubilius. Viduriniosios klasės revoliucija – nauja konservatorių misija  (252)
2015 m. sausio 12 d. 08:11
2015-ieji yra įžymūs ne tik tuo, kad juos pradedame su eurais savo piniginėse. 2015 m. yra įžymūs ir tuo, kad minėsime Kovo 11 -osios 25-metį.
Saulėgrąžų daigeliuose rado verslo nišą  (17)
2014 m. gruodžio 28 d. 12:00
Maži saulėgrąžų daigeliai turi tiek jėgos, kad augdami nuverčia didelį svarmenį, o idėja juos auginti pakeičia gyvenimą. Taip nutiko Indrei Benevičienei iš Ringaudų ( Kauno r.) – dukrytę Sniegę auginanti jauna mama atrado ir nišą šeimos verslui.
N. Aukštaitytė-Puteikienė. Vilties daigai partijų kirmėlyne  (349)
2014 m. gruodžio 26 d. 10:58
Artėjantys savivaldos rinkimai gali tapti nauja Sąjūdžio banga Lietuvoje . Per visą Lietuvą susibūrė 58 visuomeniniai komitetai, kurie kels savo kandidatus į merus ir tarybas.
Mityba, kuri gydo: rekomendacijos šventėms  (44)
2014 m. gruodžio 23 d. 12:39
Trūksta idėjų, kaip paįvairinti Kūčių stalą sveikesniais patiekalais? Pasisemkite jų iš žaliavalgių, kurie rado kuo pakeisti ir tradicinę baltą mišrainę, ir silkę.
Tai, ko tikriausiai dar negirdėjote apie aguonas
2014 m. gruodžio 5 d. 14:02
Aguonų žiedų grožiui neatsispiria daugelis iš mūsų. Jų ryškiaspalviais, blizgančio šilko žiedais mes grožimės gėlynuose, laukuose ir pievose.
10 kilogramų atsikračiusi Živilė Vaškytė-Lubienė: nesu panaši į paliegėlę  (30)
2014 m. gruodžio 4 d. 18:24
Šį ketvirtadienio vakarą LNK pokalbių laidoje „Valanda su Rūta“ – išskirtinė diskusija apie teisingą mitybą. Ką valgyti, kad nesirgtumėme, ilgai gyventumėme ir kokius produktus išmesti iš savo šaldytuvo.
10 kilogramų atsikračiusi Ž. Vaškytė: nesu panaši į paliegėlę  (97)
2014 m. gruodžio 4 d. 16:59
LNK pokalbių laidoje – diskusija apie teisingą mitybą. Ką valgyti, kad nesirgtumėme, ilgai gyventume ir kokius produktus išmesti iš savo šaldytuvo.
Sprendimas, leisiantis sutaupyti 1000 eurų per metus  (35)
2014 m. gruodžio 3 d. 21:39
Nors didžioji dalis žmonių dabar gyvena miestuose, tačiau gamtos ir žalumos ilgesys niekur nedingsta. Genami jo daugiabučių gyventojai po darbų skuba į kolektyvinius sodus, sodybas ar persikrausto į priemiesčius . Tačiau žalius plotus galima susikurti ir mieste, o kai už lango žiema – ir savo namuose.
Mokytoja: vaikai nebežino, iš kur atsiranda kopūstas  (12)
2014 m. lapkričio 20 d. 11:08
Verkių mokykloje – daugiafunkciniame centre veši didžiulis sodas ir daržas . Juos prižiūri mokiniai. Ankstyvą pavasarį jie sėja daržovių sėklas šiltnamyje, vėliau sodinukus perkelia į daržą. Galiausiai nuimamas per vasarą užaugęs derlius. Šios mokyklos mokytoja doc. dr. Giedrė Kmitienė pripažino, kad daugeliui vaikų sunku įsivaizduoti, jog darže augančios daržovės yra valgomos.
Kaip laikyti daržoves, kad per žiemą išliktų kaip šviežios?  (2)
2014 m. lapkričio 8 d. 19:36
Salierai, pastarnokai, petražolės, gelteklės, griežčiai, ridikai ir ropės? Iš pirmo žvilgsnio tai gana skirtingos išvaizdos daržovės , tačiau tarp jų daug bendro. Visos jos yra šakniavaisiai , po skirtingų spalvų odele visos turi baltą ar kiek gelsvą minkštimą. Ir visos jos, be abejonės, yra savaip naudingos mūsų organizmui.
Salotos su rūkyta kalakutiena
2014 m. lapkričio 6 d. 15:48
8 produktai natūraliam organizmo valymui
2014 m. spalio 29 d. 11:30
Šie produktai kūną veikia tonizuojančiai, todėl automatiškai įsijungia organizmo valymo sistema, kuri pašalina šlakus ir toksinus. Jausiesi gyvybingesnė ir keliais kilogramais lengvesnė!
JAV mokslininkas: turime tūkstančius pavyzdžių, kaip mityba įveikia ketvirtos stadijos vėžį  (229)
2014 m. spalio 27 d. 17:22
JAV gyvo maisto programomis lėtines ligas gydančio Hipokrato instituto direktorius, knygų apie sveiką mitybą autorius dr. Brianas Clementas tikina, kad žmonės, kuriems medikai žadėjo vos porą mėnesių gyvenimo, pakeitę mitybą išsigydė net ketvirtos stadijos vėžį ir sėkmingai gyvena jau kelis dešimtmečius.
Verslininkai iš šalies, kur verslas uždraustas  (12)
2014 m. spalio 25 d. 11:15
Restorano savininko Chon Chol-woo pavardę žino kiekviena Pietų Korėjoje gyvenanti šeima.
Vaikiškose lenktynėse – profesionalumo daigai
2014 m. spalio 6 d. 10:56
Techninės sporto šakos yra žvėriškai brangios net tais atvejais, kai kalba sukasi apie „vaikiško“ dydžio techniką – kartingo lenktynes ar paprasčiausią slalomą. Šios problemos aktualios net aukštu pragyvenimo lygiu ir giliomis automobilių sporto tradicijomis garsėjančiose šalyse.
Beveik viskas, ką reikia žinoti apie moliūgų auginimą ir derliaus nuėmimą  (1)
2014 m. rugsėjo 24 d. 00:59
Moliūgai – tai puikus karotino, vitaminų šaltinis. Įvairovė jų didžiulė: žali, geltoni, oranžiniai, kreminiai, rudi, lygia odele, raukšlėta, įvairiausių formų – plokščiai apvalūs, briaunoti, mažutėliai, vidutiniai – sveriantys iki 3-8 kg svorio ir milžinai – 20 iki 500 kg. Valgomos visos dalys – minkštimas, sėklos, lapai, žiedai. Moliūgus galima valgyti šviežius, virti, kepti, skrudinti, troškinti, iš jų sėklų spaudžiamas aliejus.