daigai

Išknebinėjo turguose pardavinėjamas salotas  (49)
2016 m. vasario 6 d. 16:38
Kaune veikia 14 įteisintų turgaviečių, kuriose prekiaujama salotomis. Žiemą ant prekystalių viešpatauja itališkos salotos, pakeitusios lietuviškas, lenkiškas ir olandiškas.
Ką galima užsiauginti ant palangės šaltuoju metų laiku
2016 m. vasario 6 d. 00:00
Organizmą pamaitinti žaliaisiais vitaminais galima ir žiemą. Pasak Vilniaus universiteto Botanikos sodo skyriaus vedėjo dr. Dariaus Ryliškio, daugelį augalų mūsų stalui galima nesunkiai užsiauginti namų sąlygomis. „Šaltuoju metu laiku tam puikiai tiks palangė ar kita gerai apšviesta vieta. Daliai augalų natūralios šviesos gali šiek kiek pristigti, todėl geresni rezultatai gaunami papildomai juos apšviečiant“, – pastebėjo specialistas. Aišku, kad ir kur augalai beaugtų, jiems būtinai reikia vandens, saulės šviesos, deguonies, anglies dvideginio ir mineralinių medžiagų. O kad augalo stiebas nenuvirstų, reikalingas tam tikras tūris substrato šaknims įsitvirtinti.
Pats metas išsirinkti paprikų veisles
2016 m. vasario 4 d. 09:38
Jau pats laikas išsirinkti paprikų veisles, kurias auginsime šiltnamyje, po priedangomis ar daržo lysvėje. Paprikos ilgos vegetacijos daržovės , tad vasario mėnesį jau turime jų pasisėti į daigyklas šildomame šiltnamyje ar ant šviesios palangės.
D. Jankauskas. Karas su nužmogėjimu nėra socialdemokratų Vyriausybės prioritetas?  (30)
2016 m. vasario 3 d. 15:41
Mažiau nei prieš mėnesį visa Lietuva buvo sukrėsta, baisėjosi ir aptarinėjo Kėdainių rajone įvykusią tragediją.
Kaip užsiauginti vitaminų ant palangės  (2)
2016 m. vasario 2 d. 06:30
Organizmą pamaitinti žaliaisiais vitaminais galima ir žiemą. Pasak Vilniaus universiteto Botanikos sodo skyriaus vedėjo dr. Dariaus Ryliškio, daugelį augalų mūsų stalui galima nesunkiai užsiauginti namų sąlygomis. „Šaltuoju metu laiku tam puikiai tiks palangė ar kita gerai apšviesta vieta.
5 produktai, kuriuos šiais metais privalu turėti virtuvėje  (5)
2016 m. sausio 29 d. 10:55
Bulves keis batatai, o avokadai transformuosis į desertus – tokias kulinarines naujoves kviečia išbandyti garsiausi virtuvės šefai ir kulinarinių tinklaraščių autoriai.
Prieskoniniai augalai, kuriuos žiemą galima auginti ant palangės
2016 m. sausio 27 d. 12:42
Žiemos metu natūralios organizmo stiprinimo priemonės – sužaliavusios ar šviežiai sudygusios prieskoninės daržovės bei aromatiniai augalai . Juose gausu chlorofilo, turinčio svarbios reikšmės organizmo atsparumui infekcijoms. Jie gerina medžiagų apykaitą, stiprina ir aktyvina virškinamojo trakto veiklą. Be to, jie paskanina, papuošia valgį. Apie prieskonių augalų auginimą žiemos metu ant palangės patirtimi dalinasi LAMMC SDI Daržo augalų selekcijos sektoriaus jaunesnioji mokslo darbuotoja, prieskoninių augalų kolekcijos kuratorė Nijolė Maročkienė .
Ypatinga kiaušinių mišrainė
2016 m. sausio 26 d. 12:49
D. Jankauskas. Stiprios bendruomenės ir pilietinė visuomenė – svarbios vertybės ar tik madingi žodžiai?  (25)
2016 m. sausio 16 d. 14:53
Vietos bendruomenė – tai vieni kitiems padedantys, bendrą savo gyvenamosios vietos gerovę kuriantys (arba galintys kurti) kaimynai. Rodos, kad jau daugelis supratome, jog stiprios bendruomenės yra neatskiriama demokratiškos Valstybės dalis, kaip ir visi piliečiai.
Klaipėdos rajone tėvas peršovė sūnų: pareigūnai namuose aptiko šį tą įdomaus  (13)
2016 m. sausio 4 d. 09:42
Šių metų sausio 4-osios naktį, apie 0.50 val., Klaipėdos r., namuose, neblaiviųjų konflikto metu 1957 m. gimęs tėvas (1,59 prom.) legaliai laikytu pistoletu sužalojo 1981 m. gimusį savo sūnų.
Į kaimą – paskui braškes  (10)
2015 m. gruodžio 17 d. 16:35
Ko žmogui gyvenime reikia, kad jis atrastų savo vietą? Vida ir Raimondas Beskės iš Tauragės rajono Milgaudžių kaimo savo pašaukimą atrado augindami braškes. Paskui jas šeima iš miesto persikėlė gyventi į kaimą. Šiemet jie tapo konkurso „Metų ūkis 2015“ Tauragės rajono nugalėtojais.
Aiškėja „Neptūno“ varžovai Europos taurės LAST-32 etape  (8)
2015 m. gruodžio 16 d. 11:55
Trečiadienio vakarą Klaipėdos „Neptūno“ (6/3) komanda žais paskutines Europos taurės reguliariojo sezono rungtynes išvykoje su Atėnų AEK komanda. Pralaimėjimo atveju Dainiaus Adomaičio auklėtiniai F grupėje liks antri, o pergalės – gali pakilti ir į pirmąją vietą.
Kaip sėti daržoves prieš žiemą  (7)
2015 m. gruodžio 10 d. 07:58
Kai kurias daržoves galite pasėti ir prieš žiemą. Tai gali pasirodyti kaip netikėtas sprendimas ar tiesiog sėklų švaistymas, tačiau iš jų iš tiesų gali išaugti tokios pačios daržovės kaip ir pavasarį.
Lolitos horoskopas savaitei (lapkričio 23-29 d.): palengvės ne visiems  (9)
2015 m. lapkričio 22 d. 00:05
Po sunkaus ir tamsaus laikotarpio paskutiniąją lapkričio savaitę Saulė iškeliaus iš Skorpiono ženklo ir ateis kiek lengvesnis laikotarpis, kai vėl atgims tikėjimas ir viltys, tačiau, dėl prasidėjusios Nusileidusio Mazgo kelionės Žuvų ženklu, gali išlikti nesaugumo, baimės ir nestabilumo jausmas.
Lietuva – visai kaip Europa, tik su Potiomkino kaimais  (114)
2015 m. lapkričio 15 d. 18:41
Per 10-metį ES gavome papildomus šešerius gyvenimo metus – tiek per tą laiką pailgėjo mūsų vidutinė gyvenimo trukmė. Nauji keliai, geresnė vandens kokybė, kokybiškesnės medicinos paslaugos – pokyčių daug ir už juos ačiū ES milijardams. Mažiausiai pasikeitė tai, ko taip paprastai nenusipirksi, – vertybės.
Nedideliame plote – pelningas verslas  (31)
2015 m. lapkričio 7 d. 00:02
Žemės sklypas, kuriame auga Rudvalių šeimos vaismedžių sodas ir šilauogės, tėra vos 24 arai, tačiau jis šeimai atneša nemažai pajamų. Julija Rudvalytė net ir studijas pasirinko siedama savo ateitį su šilauogių auginimu. Mergina įsitikinusi, kad tai perspektyvi šaka.
Kaip užsiauginti medžius ir krūmus iš sėklų  (17)
2015 m. lapkričio 5 d. 11:15
Labai smagus šiuo metu laikas lauke, kol dar nėra stiprių šalčių – kasdien šviečia saulė ir medžių gražumas tiesiog neišpasakytas. Daugelis medžių ir krūmų, prieš įmigdami žiemos miegu, tarsi pašėlę puošiasi visomis ugnies spalvomis – geltona, raudona ar oranžine. Šiuo rudens laiku, besidžiaugdami ir bevaikščiodami po kiemą ar parką, galime prisirinkti įvairių gamtos turtų – ne tik gražių lapų, bet ir sėklų.
9 geriausiai kepenis detoksikuojantys produktai  (9)
2015 m. spalio 29 d. 00:00
Kepenys – medžiagų apykaitai labai svarbus organas ir tikra mūsų organizmo laboratorija. Kepenyse glikogeno pavidalu kaupiasi energijos ištekliai, reikalingi raumenų darbui, palaikantys tinkamą gliukozės kiekį kraujyje, jie dalyvauja kraujyje išlaikant cholesterolio, fermentų, įvairių hormonų pusiausvyrą. Kepenys išskiria riebalų virškinimui reikalingą tulžį.
Vėžlių augintoja: jie labai mėgsta važinėtis autobusu  (9)
2015 m. spalio 26 d. 09:10
Vėžliai ­– ne tokie jau ir tylūs gyvūnai , be to, greitesni, nei lietuviams įprasta manyti, sako šių gyvūnų mylėtoja Birutė Valčiukaitė , kurią vilniečiai ar miesto svečiai galėjo sutikti prie Katedros ar Baltojo tilto – su pavadėliu vedžiojančią savo šarvuočius augintinius.
Gražinos Gum detoksikacijos programa ir žaliųjų kokteilių receptai  (8)
2015 m. spalio 15 d. 17:23
Dažnai skauda sąnarius, galvą, nuolat jaučiatės pavargę? Ko gero, kalta jūsų mityba ir gyvenimo būdas. Žaliosios mitybos propaguotoja Gražina Gum , ką tik išleidusi naują knygą „3 dienų kokteilių programa + maistingų kokteilių receptai“, ragina visus neatidėlioti ir pradėti stiprinti organizmą bei imunitetą gamtos dovanomis - žaliaisiais kokteiliais. Juk peršalimo ligos jau pradėjo pulti.
Nepraleiskite progos paskutinį kartą pamatyti žirafas nemokamai
2015 m. spalio 15 d. 12:52
Spalio 17 d., šeštadienį Lietuvos zoologijos sode vyks akcija „Gilė“. Jos metu bus galima pasirūpinti gyvūnais ir paskutinį kartą išvysti žirafas, zebrus ir kitus Afrikos gyvūnus nemokamai.
Iššifruoti Rusiją. „Banditų Peterburgas“  (473)
2015 m. spalio 9 d. 12:07
Niekur kitur pasaulyje kriminalinės tematikos dainos nėra atskiras muzikos žanras, tik Rusijoje . Niekas daugiau nesukūrė atskiros romantiškų dainų temos iš lagerių, kamerų, dygliuotų tvorų, daugel reikšmių turinčių tatuiruočių, beširdžių prokurorų, papirosų nuorūkų (paliktų geresnei dienai) ir romantiškai stebimų gervių, praskrendančių virš įkalinimo vietų.
Rytietiškos vištienos salotos su ananasais
2015 m. spalio 8 d. 00:00
Aliejus šiose salotose turi savotiško, riešutiško skonio ir kvapo, labai malonus ir puikiai tinka tokio tipo salotoms . O mung daigai yra kažkas labai skanaus ir visai nebrangūs – kainuoja tiek pat kiek indelis konservuotų pomidorų .
D. Pūras. Lietuvos sveikatos politika tiko A. M. Brazauskui ir nuo jo laikų nepasikeitė  (234)
2015 m. spalio 1 d. 10:33
Sveikatos apsaugos sistema Lietuvoje iki šiol yra apsaugota nuo esminių permainų galimybės. Mums visiems reikia labai rimtai susimąstyti, kodėl iki šiol turime tokią ydingą ir neskaidrią sistemą. Ne kartą viešoje erdvėje šie klausimai buvo keliami. Bet pasirodo, kad Vyriausybėje ir Sveikatos apsaugos ministerija laikomasi kitos nuomonės – kad neteisūs yra tie, kurie šias sistemos ydas viešina.
Daržovių TOP 5: iš kur gauti vitaminų visai žiemai?  (2)
2015 m. rugsėjo 30 d. 14:32
Vitaminų ir kitų antioksidantų bei maistinių skaidulų žmogui reikia kasdien, tačiau artėjant šaltajam metų laikui, daržovių ir vaisių pasirinkimas ypač sumažėja.
Daržovių TOP 5: sveikesnis pasirinkimas nei iš užsienio atkeliavę pomidorai Receptas su šakniavaisiais
2015 m. rugsėjo 30 d. 14:12
Vitaminų ir kitų antioksidantų bei maistinių skaidulų žmogui reikia kasdien, tačiau artėjant šaltajam metų laikui, daržovių ir vaisių pasirinkimas ypač sumažėja. Anot mitybos specialistų, akivaizdu, kad per vasarą naudingųjų medžiagų prikaupti visiems metams nepavyks, tad ant stalo kasdien ir šaltuoju metų sezonu turi rikiuotis bent kelių rūšių termiškai neapdorotos daržovės. Vienas pasirinkimų – Lietuvoje nuo senų laikų paplitusios šakninės daržovės, kurios yra kur kas sveikesnis pasirinkimas nei lapinės daržovės ar iš užsienio atkeliavę pomidorai.
Drambliniai česnakai: kada juos verta auginti ir kuomet ne  (20)
2015 m. rugsėjo 30 d. 11:08
Česnakus valgyti sveika, jie stiprina organizmą, padeda apsiginti nuo virusų, su jais maistas skanesnis, pikantiškesnis, tačiau ne visi mėgsta jo specifinį aštrų skonį ir kvapą. Tad švelnesnio skonio mėgėjai gali rinktis kitą augalą „dramblinį“ česnaką – poro ir česnako giminaitį, pasižymintį žymiai švelnesniu skoniu, tačiau išlaikantį gerąsias česnakų savybes. Dabar dar kol kas apie mažai girdėtus dramblinius česnakus sutiko patirtimi pasidalinti žinomas Lietuvoje gėlių selekcininkas Antanas Markevičius , juos auginantis savo darže.