daigai

Tai, ko tikriausiai dar negirdėjote apie aguonas
2014 m. gruodžio 5 d. 14:02
Aguonų žiedų grožiui neatsispiria daugelis iš mūsų. Jų ryškiaspalviais, blizgančio šilko žiedais mes grožimės gėlynuose, laukuose ir pievose.
10 kilogramų atsikračiusi Živilė Vaškytė-Lubienė: nesu panaši į paliegėlę  (30)
2014 m. gruodžio 4 d. 18:24
Šį ketvirtadienio vakarą LNK pokalbių laidoje „Valanda su Rūta“ – išskirtinė diskusija apie teisingą mitybą. Ką valgyti, kad nesirgtumėme, ilgai gyventumėme ir kokius produktus išmesti iš savo šaldytuvo.
10 kilogramų atsikračiusi Ž. Vaškytė: nesu panaši į paliegėlę  (96)
2014 m. gruodžio 4 d. 16:59
LNK pokalbių laidoje – diskusija apie teisingą mitybą. Ką valgyti, kad nesirgtumėme, ilgai gyventume ir kokius produktus išmesti iš savo šaldytuvo.
Sprendimas, leisiantis sutaupyti 1000 eurų per metus  (34)
2014 m. gruodžio 3 d. 21:39
Nors didžioji dalis žmonių dabar gyvena miestuose, tačiau gamtos ir žalumos ilgesys niekur nedingsta. Genami jo daugiabučių gyventojai po darbų skuba į kolektyvinius sodus, sodybas ar persikrausto į priemiesčius . Tačiau žalius plotus galima susikurti ir mieste, o kai už lango žiema – ir savo namuose.
Mokytoja: vaikai nebežino, iš kur atsiranda kopūstas  (12)
2014 m. lapkričio 20 d. 11:08
Verkių mokykloje – daugiafunkciniame centre veši didžiulis sodas ir daržas . Juos prižiūri mokiniai. Ankstyvą pavasarį jie sėja daržovių sėklas šiltnamyje, vėliau sodinukus perkelia į daržą. Galiausiai nuimamas per vasarą užaugęs derlius. Šios mokyklos mokytoja doc. dr. Giedrė Kmitienė pripažino, kad daugeliui vaikų sunku įsivaizduoti, jog darže augančios daržovės yra valgomos.
Kaip laikyti daržoves, kad per žiemą išliktų kaip šviežios?  (2)
2014 m. lapkričio 8 d. 19:36
Salierai, pastarnokai, petražolės, gelteklės, griežčiai, ridikai ir ropės? Iš pirmo žvilgsnio tai gana skirtingos išvaizdos daržovės , tačiau tarp jų daug bendro. Visos jos yra šakniavaisiai , po skirtingų spalvų odele visos turi baltą ar kiek gelsvą minkštimą. Ir visos jos, be abejonės, yra savaip naudingos mūsų organizmui.
Salotos su rūkyta kalakutiena
2014 m. lapkričio 6 d. 15:48
8 produktai natūraliam organizmo valymui
2014 m. spalio 29 d. 11:30
Šie produktai kūną veikia tonizuojančiai, todėl automatiškai įsijungia organizmo valymo sistema, kuri pašalina šlakus ir toksinus. Jausiesi gyvybingesnė ir keliais kilogramais lengvesnė!
JAV mokslininkas: turime tūkstančius pavyzdžių, kaip mityba įveikia ketvirtos stadijos vėžį  (229)
2014 m. spalio 27 d. 17:22
JAV gyvo maisto programomis lėtines ligas gydančio Hipokrato instituto direktorius, knygų apie sveiką mitybą autorius dr. Brianas Clementas tikina, kad žmonės, kuriems medikai žadėjo vos porą mėnesių gyvenimo, pakeitę mitybą išsigydė net ketvirtos stadijos vėžį ir sėkmingai gyvena jau kelis dešimtmečius.
Verslininkai iš šalies, kur verslas uždraustas  (12)
2014 m. spalio 25 d. 11:15
Restorano savininko Chon Chol-woo pavardę žino kiekviena Pietų Korėjoje gyvenanti šeima.
Vaikiškose lenktynėse – profesionalumo daigai
2014 m. spalio 6 d. 10:56
Techninės sporto šakos yra žvėriškai brangios net tais atvejais, kai kalba sukasi apie „vaikiško“ dydžio techniką – kartingo lenktynes ar paprasčiausią slalomą. Šios problemos aktualios net aukštu pragyvenimo lygiu ir giliomis automobilių sporto tradicijomis garsėjančiose šalyse.
Beveik viskas, ką reikia žinoti apie moliūgų auginimą ir derliaus nuėmimą  (1)
2014 m. rugsėjo 24 d. 00:59
Moliūgai – tai puikus karotino, vitaminų šaltinis. Įvairovė jų didžiulė: žali, geltoni, oranžiniai, kreminiai, rudi, lygia odele, raukšlėta, įvairiausių formų – plokščiai apvalūs, briaunoti, mažutėliai, vidutiniai – sveriantys iki 3-8 kg svorio ir milžinai – 20 iki 500 kg. Valgomos visos dalys – minkštimas, sėklos, lapai, žiedai. Moliūgus galima valgyti šviežius, virti, kepti, skrudinti, troškinti, iš jų sėklų spaudžiamas aliejus.
Kardelių auginimas, iškasimas ir laikymas
2014 m. rugsėjo 18 d. 10:54
Kardelinių ( Iridaceae ) šeimos gėlė , kilusi iš Pietų Afrikos. Stie­bai daugiažiedžiai. Lapai linijiški, 30-100 cm aukščio. Žiedai stambūs, įvairių spalvų, sutelkti į vienašalį arba dvišalį žiedyną — varpą. Žydi nuo liepos mėnesio iki vėlyvo rudens.
Lietuvės įspūdžiai iš Šiaurės Korėjos: šunienos sriuba už 10 eurų ir korėjietiški plėšiniai  (35)
2014 m. rugsėjo 16 d. 20:47
Populiarus pokštas, kad suvalgius kebabą, galima surinkti šuniuką ar kačiuką, netenka reikšmės, paragavus korėjiečių nacionalinio patiekalo. Mėsa, naudojama kebabų gamybai, nė iš tolo neprilygsta šunienos skoniui.
Bulvių kasimo ir laikymo klaidos  (2)
2014 m. rugsėjo 11 d. 06:57
Ištisai bulvės pradedamos kasti tik visiškai subrendusios — rugsėjo mėnesį. Geriausia kasti sausu oru. Jei bulvės nukastos drėgnos ir žemėtos, susidaro palankios sąlygos ligų sukėlėjams – grybams ir bakterijoms – vystytis.
Ką sodinti ir sėti rudenį  (4)
2014 m. rugsėjo 5 d. 00:01
Vasaros pabaiga ir rudens pradžia – aktyviausias metas sodininkams ir daržininkams, nes reikia ne tik surinkti derlių, jį apdoroti, paruošti saugojimui ir pagaminti žiemos atsargų, bet ir atlikti visus rudeninius darbus darže bei sode – be kita ko, pasodinti medžius, krūmus, daržoves ir gėles.
Braškių sodinimo mada: augintojų patarimai ir patirtis klojant plėvelę  (20)
2014 m. rugsėjo 2 d. 08:01
Sodinti ar persodinti braške rekomenduojama iki rugsėjo vidurio. Sodininkus bei ūkininkus atsivijo užsienyje itin paplitęs braškių auginimo būdas - klojant ant žemės plėvelę. Tiesa, ūkininkų nuomonė skiriasi - akivaizdu, kad tam reikia daugiau investicijų, tačiau vieni skaičiuoja daugiau pliusų, kiti mano, kad geriau tarpueilius kloti šiaudais.
Drastišku badavimu išsigydė visas ligas ir dabar gydo kitus  (181)
2014 m. rugpjūčio 23 d. 00:02
Natūropatė iš Ukrainos Anna Jakuba per pastaruosius 20 metų išbandė beveik viską – vegetarizmą, monomitybą, žaliavalgystę, pačias įvairiausias organizmo valymo sistemas, kol atrado sausą badavimą.
Vandalizmas kaime  (12)
2014 m. rugpjūčio 19 d. 11:35
Pirmadienį, apie 11 val., pastebėta, kad namų kieme, esančiame Utenos r., Sudeikių sen., siautėjo vandalai : nuo kalno nustumtas traktorius, į šulinį įmesta medinė kaladė, supjaustyta šiltnamio plėvelė, išvartyti daržovių daigai.
Kaip sveikas maistas tampa nuodu: produktų derinimo ypatumai  (135)
2014 m. rugpjūčio 17 d. 11:49
Specialistų teigimu, šiuolaikiniai žmonės visiškai nebemoka derinti maisto produktų, todėl, manydami, kad valgo labai sveikai, iš tiesų tik kenkia savo organizmui.
Rugpjūtis – rožių akiavimo metas
2014 m. rugpjūčio 14 d. 15:02
S. Paltanavičius: Žolinė ženklina tikrą vasaros brandą  (5)
2014 m. rugpjūčio 14 d. 12:07
Čia pat rugpjūčio vidurys ir svarbi brandžiosios vasaros šventė – Žolinė . Jos pavadinimą leidžiama kirčiuoti pasirinktinai, kaip kam mieliau skamba. O šventė yra nepaprasta – kažkada mūsų protėviai šią dieną aukodavo savo deivei gimdytojai Ladai. Tik po Žolinės buvo leidžiama valgyti šių metų derlių.
Aštri nugarinė su kalendromis
2014 m. rugpjūčio 11 d. 00:01
Einšteino teorijos sugrįžimas: Visatos lūkesčiai  (54)
2014 m. rugpjūčio 4 d. 17:43
Nuo pir­mų­jų juo­do­sios be­dug­nės at­vaiz­dų iki lai­ko, bu­vu­sio prieš Di­dį­jį Spro­gi­mą ty­ri­mo, da­bar yra nau­jas bendro­sios re­lia­ty­vu­mo teo­ri­jos auk­so am­žius, sa­ko kos­mo­lo­gas Pedro Ferreira
Ekologinis sąmoningumas: ko dar mums stinga?  (4)
2014 m. liepos 18 d. 18:29
Jau žinome, kad šiukšles reikia rūšiuoti, jau gana neblogai gaudomės, kaip tai turi būti daroma, jau patys inicijuojame atliekų vežėjo pakeitimą, jei pastebime, kad išrūšiuoti konteineriai supilami į tą pačią šiukšliavežę ar šiukšlės ilgai neišvežamos. Tačiau, teigia į aplinkosaugą besigilinantis sociologas, filosofas Vylius Leonavičius, vis dar esame pakeliui į brandžią ekologiškai sąmoningą visuomenę. Ko trūksta?
Kaip išauginti citrinmedį iš sėklos
2014 m. liepos 17 d. 00:01
Išauginti citrinmedį iš sėklos stebėtinai paprasta – tereikia tik šiltos, saulėtos palangės. Gauti sėklų turbūt sunkiausia užduotis visame procese. Sėklų galima įsigyti internetu iš specialių tiekėjų arba, jei tereikia kelių, surinkite ir išsaugokite parduotuvėje pirktų citrinų sėklas.
Agronomės patarimai, kaip sulaukti didelio brokolių derliaus
2014 m. liepos 15 d. 07:30
Brokoliai (Brassica olearacea L. Convar. botrytis var. italica Plenck.) yra vienamečiai augalai , priklausantys bastutinių (Brassicaceae) šeimai. Lapai panašūs į žiedinių kopūstų, bet labiau karpytais krašteliais, tamsiai žalios spalvos arba žalios su violetiniu atspalviu spalvos. Užauga 20-60 cm aukščio. Valgomoji brokolių dalis – žiedkočiai ir žiedpumpuriai. Jie sudaro nedidelę ryškiai žalią, violetinę, baltą ar gelsvos spalvos, 8-20 cm skersmens, galvutę, sveriančią iki 300-600 g. Neprasiskleidę žiedai vartojami maistui.
Sekmadienio Evangelija. Sėjėjas išsirengė sėti  (414)
2014 m. liepos 12 d. 19:00
Vieną dieną, išėjęs iš namų, Jėzus sėdėjo ant ežero kranto. Prie jo susirinko didžiulė minia; todėl jis įlipo į valtį ir atsisėdo, o visi žmonės stovėjo pakrantėje. Ir jis daug jiems kalbėjo palyginimais. Jis sakė:
Mokslininkai išsiaiškino, kuo skiriasi ekologiški produktai nuo įprastų  (5)
2014 m. liepos 11 d. 17:41
Mokslininkai pirmą kartą itin didelės apimties tyrimu įvertino, kuo skiriasi ekologiški ir įprasti vaisiai, daržovės bei grūdai. Įrodyta, jog ekologiški produktai turi daugiau antioksidantų, kurie siejami su geresne sveikata, bei mažiau nuodingų sunkiųjų metalų ir pesticidų likučių. Apie naujojo tyrimo rezultatus praneša portalas guardian.com