daigai

Iššifruoti Rusiją. „Banditų Peterburgas“  (312)
2015 m. spalio 9 d. 12:07
Niekur kitur pasaulyje kriminalinės tematikos dainos nėra atskiras muzikos žanras, tik Rusijoje . Niekas daugiau nesukūrė atskiros romantiškų dainų temos iš lagerių, kamerų, dygliuotų tvorų, daugel reikšmių turinčių tatuiruočių, beširdžių prokurorų, papirosų nuorūkų (paliktų geresnei dienai) ir romantiškai stebimų gervių, praskrendančių virš įkalinimo vietų.
Rytietiškos vištienos salotos su ananasais
2015 m. spalio 8 d. 00:00
Aliejus šiose salotose turi savotiško, riešutiško skonio ir kvapo, labai malonus ir puikiai tinka tokio tipo salotoms . O mung daigai yra kažkas labai skanaus ir visai nebrangūs – kainuoja tiek pat kiek indelis konservuotų pomidorų .
D. Pūras. Lietuvos sveikatos politika tiko A. M. Brazauskui ir nuo jo laikų nepasikeitė  (234)
2015 m. spalio 1 d. 10:33
Sveikatos apsaugos sistema Lietuvoje iki šiol yra apsaugota nuo esminių permainų galimybės. Mums visiems reikia labai rimtai susimąstyti, kodėl iki šiol turime tokią ydingą ir neskaidrią sistemą. Ne kartą viešoje erdvėje šie klausimai buvo keliami. Bet pasirodo, kad Vyriausybėje ir Sveikatos apsaugos ministerija laikomasi kitos nuomonės – kad neteisūs yra tie, kurie šias sistemos ydas viešina.
Daržovių TOP 5: iš kur gauti vitaminų visai žiemai?  (2)
2015 m. rugsėjo 30 d. 14:32
Vitaminų ir kitų antioksidantų bei maistinių skaidulų žmogui reikia kasdien, tačiau artėjant šaltajam metų laikui, daržovių ir vaisių pasirinkimas ypač sumažėja.
Daržovių TOP 5: sveikesnis pasirinkimas nei iš užsienio atkeliavę pomidorai Receptas su šakniavaisiais
2015 m. rugsėjo 30 d. 14:12
Vitaminų ir kitų antioksidantų bei maistinių skaidulų žmogui reikia kasdien, tačiau artėjant šaltajam metų laikui, daržovių ir vaisių pasirinkimas ypač sumažėja. Anot mitybos specialistų, akivaizdu, kad per vasarą naudingųjų medžiagų prikaupti visiems metams nepavyks, tad ant stalo kasdien ir šaltuoju metų sezonu turi rikiuotis bent kelių rūšių termiškai neapdorotos daržovės. Vienas pasirinkimų – Lietuvoje nuo senų laikų paplitusios šakninės daržovės, kurios yra kur kas sveikesnis pasirinkimas nei lapinės daržovės ar iš užsienio atkeliavę pomidorai.
Drambliniai česnakai: kada juos verta auginti ir kuomet ne  (18)
2015 m. rugsėjo 30 d. 11:08
Česnakus valgyti sveika, jie stiprina organizmą, padeda apsiginti nuo virusų, su jais maistas skanesnis, pikantiškesnis, tačiau ne visi mėgsta jo specifinį aštrų skonį ir kvapą. Tad švelnesnio skonio mėgėjai gali rinktis kitą augalą „dramblinį“ česnaką – poro ir česnako giminaitį, pasižymintį žymiai švelnesniu skoniu, tačiau išlaikantį gerąsias česnakų savybes. Dabar dar kol kas apie mažai girdėtus dramblinius česnakus sutiko patirtimi pasidalinti žinomas Lietuvoje gėlių selekcininkas Antanas Markevičius , juos auginantis savo darže.
Patarimai, kokias bulves rinktis cepelinams, o kokias – blynams  (38)
2015 m. rugsėjo 26 d. 10:47
Turguje nuo bulvių rūšių raibsta akys, o jų pavadinimai: „ Nida “, „Laura“ ar „ Beluga “ skamba gražiai, tačiau paprastam pirkėjui dažniausiai nieko nereiškia. Vieni bulves renkasi pagal dydį, kiti – pagal formą, treti – pagal luobelės spalvą. Kaip teisingai išsirinkti bulves?
10 organizmo detoksikacijos punktų pagal Gražiną Gum  (13)
2015 m. rugsėjo 22 d. 15:04
Alergijos, sąnarių skausmai, nuolatinis nuovargis - vadinamosios civilizacijos ligos. O kokia visa to priežastis? Per mažai judame, valgome per daug ir per sočiai, gausus gyvūninės kilmės baltymų maistas rūgština organizmą, dažnas nevengia alkoholio, be saiko geria kavą, rūko ir patiria daug streso.
Ar saugu valgyti itin didelius pomidorus?  (16)
2015 m. rugsėjo 14 d. 11:50
Itin dideli pomidorai turi didesnius kiekius vertingų medžiagų, kurių turi ir mažesni pomidorai , tačiau jie vis tiek gali būti neskanūs. Taip sako Sodininkystės ir daržininkystės instituto Daržininkystės technologijų skyriaus mokslų darbuotoja dr. Julė Jankauskienė .
Aguročiai ir patisonai: ko apie jų auginimą dar nežinojote
2015 m. rugpjūčio 26 d. 11:36
Aguročiai (Cucurbita pepo L. var. giraumontia D.) – viena iš paprastojo moliūgo atmainų, dažniausiai krūminės formos. Aguročiai kaip ir cukinijos , kilusios iš Italijos. Lietuvoje plačiai auginami nuo 1970 m.
Skanu ir sveika: treneriai dalinasi mėgstamiausių patiekalų receptais  (2)
2015 m. rugpjūčio 21 d. 11:52
Sveikai gyvenantys žmonės renkasi ne tik aktyvų gyvenimo būdą, bet ir visavertį maistą. Suderinti, kad patiekalas būtų ir sveikas, ir skanus, dažnai nėra lengva, ypač pradedantiesiems.
Didžioji paslaptis, ką daryti, jog sulauktumėte neregėto cukinijų derliaus (+ receptai)  (20)
2015 m. rugpjūčio 21 d. 00:02
Cukinijos (Cucurbita pepo, brevicaulis) – tai aguročių atmaina, kilusi iš Italijos su mažesniais, švelnesnės odelės ir minkštesniu vidumi vaisiais. Jos ištvermingesnės nepalankioms metereologinėms sąlygoms ir dera gausiau už aguročius. Jos itin mėgstamos Vakarų Europoje ir Amerikoje. Lietuvoje plačiau auginamos nuo 1985 metų.
Popartas atėjo visiems laikams  (2)
2015 m. rugpjūčio 16 d. 11:56
Estai, vertindami XX a. moderniojo meno slinktis, kaip visada elgiasi drąsiai, yra nusiteikę optimistiškai: Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, veikianti paroda „POPKunst For Ever!“ be jokių abejonių skelbia, kad popartas gyvuos amžinai, jo neištrins jokios šiuolaikinio meno mutacijos.
Kas nulemia cukinijų derlių ir ką daryti jį nurinkus  (19)
2015 m. rugpjūčio 7 d. 12:42
Cukinija – vienmetė šilumamėgė daržovė , priskiriama moliūginių šeimos vaisinių daržovių grupei. Tai žoliniai augalai, auginami sodinant daigais arba sėjant tiesiai į dirvą. Jos nekaloringos, gerina medžiagų apykaitą ir kaupia mažai nitratų. Nuo ko priklauso jos derlius ir kaip jas auginti, kad kitais metais sulaukti dar didesnio derliaus, pataria LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto mokslo darbuotoja Nijolė Maročkienė .
Kaip sukurti spalvingą, bet skoningą gėlyną
2015 m. rugpjūčio 4 d. 10:31
Bepigu kūrėjai gamtai, kuri turi savo supratimą apie spalvų harmoniją, ir mūsų sugalvoti dėsniai jai nė motais. O mes, sodindami gėlynus iš jos kūrinių (kurių atspalviams įvardinti kartais žodžių pritrūksta), turime gerokai pasukti galvas. Juk žmogaus sukurto gėlyno dekoratyvumą lemia gebėjimas tinkamai pasirinkti augalus, kad atsiskleistų visas spalvingas žiedų grožis.
Būdas sulieknėti: valgote ir neskaičiuojate kalorijų  (2)
2015 m. liepos 26 d. 18:34
Siekiant sulieknėti, jaustis energingiau, atgaivinti ir pažadinti kūną visai nebūtina skaičiuoti kalorijų! Kodėl ? Valgant gyvą/žalią maistą organizmas gauna viską, ko jam reikia. O svarbiausia, gyvybę - enzimus, sako sveikos mitybos ekspertė Gražina Gum . Ji, kviesdama į savo detoksikacijos atostogas, dalijasi patarimais ir receptais, kurie padės sulieknėti, neskaičiuojant kalorijų.
Daugiamečių augalų priežiūros gudrybės
2015 m. liepos 13 d. 22:21
Be daugiamečių augalų, jų įvairiaspalvių žiedų, formų ir kvapų neįmanoma sukurti gražaus sodo. Tinkamai parinkus gėles ir suderinus jas pagal aukštį, spalvą, lapų formą, galima sukurti įspūdingą gėlyną, papildyti medžių ir krūmų kompozicijas.
Anytos receptas: greitai rauginti agurkai  (13)
2015 m. liepos 13 d. 10:44
Jei atsibodo žali ir marinuoti agurkai, norite kažko labai gaivaus, maloniai sūraus ir traškaus... Siūlome jums greitai užraugiamų agurkų receptą. Jį šį savaitgali išbandžiau ir aš. Tiesą pasakius, agurkus raugiau pirmą kartą gyvenime! Receptą man atskleidė anyta – tikra virtuvės karalienė. Visi jos patiekalai labai gardūs ir pagaminti su meile, o receptai – patikrinti.
Nasturtų auginimo ir priežiūros atmintinė  (9)
2015 m. liepos 12 d. 00:12
Nasturtų ( Tropaeolum ), taip seniai prigijusių Lietuvoje ir kažkada augusių beveik visuose kaimo darželiuose, tėvynė – Pietų ir Centrinė Amerika. Jų yra apie 450 rūšių, tai vienmečiai arba daugiamečiai augalai .
Apsilankymas Šakiuose: kokie aplinkos sprendimai pavyko ir kokie ne  (1)
2015 m. liepos 9 d. 09:59
Jau pristatėme Dzūkijos sostinės Alytaus želdynus, pabuvojome Lietuvos vidurio mieste Kėdainiuose, o šįkart keliaujame į Suvalkijos miestą Šakius. Nors miestas ir nėra didelis (jame gyvena mažiau nei 6000 gyventojų), bet yra zanavykų sostinė, turi miesto parką ir jaukią centrinę aikštę. Tiesa, tądien kai lankėmės Šakiuose, centrinė aikštė buvo aptverta, nes vyko rekonstrukcijos darbai, bet būsimas bendras jos vaizdas jau matėsi. Aikštės centre įrenginėjamas įdomus ir šiuolaikiškas kariljonas (varpų komplektas), iš toliau atrodantis tarsi skulptūra. Juk kadaise Šakiuose gyveno svarbiausias „varpininkas“ Vincas Kudirka. Tad tikėtina, kad po rekonstrukcijos ši aikštė sužydės ir įvairiaspalviais žiedais, kurių gausu prie netoli esančio V. Kudirkos paminklo.
Kiek arbatpinigių reikėtų palikti skirtingose šalyse  (23)
2015 m. liepos 6 d. 00:00
Manai, taksi vairuotojai šiaip tampo tau lagaminus, padavėjai neverčia valandą laukti užsakymo, o kambarinė kruopščiai tvarko numerį? Visur tu mieliausia viešnia, nes iš tavęs tikimasi dosnių arbatpinigių. Vis dėlto esama išimčių, kai šie gali būti tabu.
Kopūstai vėlyvajam derliui – kaip sodinti
2015 m. birželio 29 d. 01:04
Įvairius kopūstus galima sodinti keletą kartų per sezoną. Liepos pradžioje dar galima sodinti daigais žiedinius ir ropinius kopūstus bei brokolius vėlyvam vasaros ir rudens derliui. Kiek vėliau patartina sodinti kininius bastučius. Vėlyvajam derliui gauti svarbu pasirinkti tinkamą kopūstų veislę ar hibridą. Kaip juos sodinti, skaitykite šiame straipsnyje.
Idėjinių vegetarų košmaras: augalai jaučia ir mąsto  (288)
2015 m. birželio 27 d. 13:25
Tikriausiai Jums teko susidurti su žmonėmis, kurie visiškai atsisakė mėsos ir minta vien tik augalinės kilmės maistu? Jei neteko, žinokite jų pavadinimą – vegetarai bei veganai. Šie kilnių širdžių žmonės atsisakė gyvulinės kilmės maisto vardan bekono, broilerio, jautuko bei žuvyčių ateities.
Lietuviams įprastas dalykas italams kelia didžiulę nuostabą  (5)
2015 m. birželio 26 d. 10:49
Pernai verslas prasidėjo ant palangės, o šiemet įmonė - viena iš nedaugelio, šiemet Lietuvai atstovaujančių pasaulinėje parodoje Milane „Expo 2015”. Kauniečiai Vincas ir Indrė Benevičiai pripažįsta, kad toks šuolis svaigina, tačiau jame slypi labai daug užsispyrimo ir kasdienio darbo. Jaunieji verslininkai pasaulio madų sostinėje pristato saulėgrąžų daigus, jų maistines savybes ir panaudojimo galimybes.
Ūkininkas turi atsakymą besipiktinantiems braškių kainomis  (90)
2015 m. birželio 20 d. 12:00
Raimondas Beske – gerai žinomas braškių augintojas Tauragės krašte. Komunikabilus ir nuoširdžiai bendraujantis vyras verslą pradėjo prieš aštuoniolika metų, kai jau buvo išbandęs begalę įvairiausių darbų. Iš Lietuvos uogininkų jį išskiria inovatyvumas ir gebėjimas realybe paversti drąsiausius sumanymus.
Kaip apsaugoti darželio gėles nuo kenkėjų?  (1)
2015 m. birželio 19 d. 00:00
Augaliukamas darželyje gali kenkti įvairūs kenkėjai . Vieni jų maitinasi šaknimis ar kitomis požeminėmis augalų dalimis ( grambuolių lervos, sprakšiai, kurkliai). Kiti – siurbia lapų ir antžeminių augalo dalių sultis ( amarai, tripsai, žolinės blakės). Treti apgraužia ar net visai nugraužia antžemines augalo dalis ( pjūklelių lervos, lapgraužiai ir jų lervos).
Dirvonuojančiam Lietuvos futbolui – daigai iš Anglijos  (26)
2015 m. birželio 17 d. 14:55
Dvylika metų Londone (Didžioji Britanija) gyvenantis verslininkas iš Lietuvos Romas Poluškinas ketina parvežti į gimtinę naują futbolininkų ugdymo koncepciją. Su buvusiu „Premier“ lygos klubo savininku bendradarbiaujančio kauniečio planuose – visą šalį aprėpsiantis mokyklų tinklas. „Aišku, jei tik to kam nors reikės. Gavau daug perspėjimų nesikišti“, – DELFI teigė futbolo vystytojas.
M. Zingeris. Kaunas – degalinė tarp Vilniaus ir Klaipėdos, ar mažasis Paryžius?  (224)
2015 m. birželio 16 d. 17:51
DELFI diskusija, Andriui Užkalniui pasivaikščiojus apmirusiomis Kauno gatvėmis , man priminė ir manuosius amžių sandūros metų įsivaizdavimus apie Kauną, kuris tuomet vis dar apsistumdydavo su Vilniumi, pasitelkdamas apipelijusius „amžinosios“ ir „laikinosios“ epitetus bei posakius: „ Kaunas -mūsų, Vilnius -rusų“ ir „Kas yra vilniečiai? Tai kaimiečiai arba kauniečiai!“.
R. Valatka: Putinas + Tuminas = amžina meilė kraujo praliejimui?  (1039)
2015 m. birželio 14 d. 18:02
Vokietijoje Bucheno mieste 34 metų dramblys iš Afrikos pabėgo iš aptvaro ir mirtinai užplumpino žmogų. Tą pat dieną 3 metų vyriokas iš Ohajo valstijos susirado mamos pistoletą ir nusišovė. Dedantis šioms baisybėms, Maskvos J. Vachtangovo teatro 63 metų režisierius iš Lietuvos R. Tuminas gastrolių metu Niujorke šovė sau į koją paskelbdamas, kad „Rusijai būtinas žiaurus režimas, nes reikia visus niekšus susodinti, jie patys turi išsišaudyti“. Tik tada, anot šio geopolitinio teatro genijaus, ir Rusijoj pradės dygti demokratijos daigai.