daigai

Beatos įdaryti kiaušiniai „Mimoza“
2014 m. balandžio 19 d. 00:01
Kiaušiniai „Mimoza“ - tai įdaryti kiaušiniai. Visi esame juos matę ir sutikę, gal net patys esate gaminę. Pamenu, mano vaikystės topas buvo šprotais įdaryti kiaušiniai. Variacijų galima surasti įvairiausių, o šis receptas yra tiesiog tobulas būdas paskutiniams margučiams parodyti tinkamą pagarbą, o jei dar konditeriniu švirkštu minkštą trynį į vidų išleisim, tai bus ir akiai, ir gomuriui malonu.
Šiaudų patale – ankstyvesnis derlius  (1)
2014 m. balandžio 17 d. 00:01
Visada norisi kuo ankstyvesnio derliaus. Pasirodo, dėl to verta „kreiptis“ į šiaudus.
Specialistų patarimai auginantiems gėles: kaip parinkti dirvožemį ir dauginti
2014 m. balandžio 15 d. 14:38
Tęsiame ciklą norintiems suformuoti savo kieme gražų gėlyną.
Daržininkų Rusijos priešiškumas nenuskriaudė  (6)
2014 m. balandžio 15 d. 00:02
Rusija , apribojusi ne tik bulvių, bet ir kitų daržovių importą iš Europos Sąjungos, sukėlė nemažai problemų Lietuvos daržininkams. Tačiau šie nepalūžo – rado rinkų kitur ir šiuo metu savo laukuose, nemažindami daržovėms skirto ploto, kloja pamatus naujajam derliui.
Kaip Anglija pakeitė mano gyvenimą: neatsargus leptelėjimas pakoregavo planus  (52)
2014 m. balandžio 12 d. 10:25
Per pirmuosius savo gyvenimo mėnesius Anglijoje prieš dešimt metų teko dirbti pačius įvairiausius darbus. Kaip rašiau ankstesnėse šio pasakojimo dalyse, ir statybose padirbau, ir reklamines skrajutes paplatinau, ir žurnalisto duonos paragavau.
Geriausi organizmo valymo būdai  (27)
2014 m. balandžio 12 d. 09:22
Turkų patarlė sako, kad valgantis viską, kas pakliūna, dantimis kasa sau duobę. Norint sveikai maitintis reikia įdėti nemažai pastangų.
Daigintinių salotos su mėlynųjų pelėsių sūriu
2014 m. balandžio 10 d. 16:48
Tinklaraštininkės Renatos Ničajienės, išleidusios knygą „Sezoninė virtuvė: 200 receptų pagal metų laikus“, receptas specialiai DELFI skaitytojams.
Patarimai, kur naudoti daigintas sėklas  (2)
2014 m. balandžio 10 d. 16:46
Pavasarį, kai gamtos ratas ima suktis iš naujo, vienas po kito į virtuvę atkeliauja švieži sezoniniai maisto produktai. Patys pirmieji jų – tai įvairių sėklų daigai , kuriuos galima užsiauginti čia pat, virtuvėje, ant palangės, ir kurie namie gaminamam maistui suteikia taip pasiilgto šviežumo, žalumo, gaivos, be to yra vitaminų šaltinis.
Pomidorų metas: daigų atranka, sodinimo laikas ir atramų parinkimas
2014 m. balandžio 10 d. 11:29
Kai sudaiginate pomidorų daigus – kitas svarbus žingsnis jų sodinimas ir atranka. Taip pat patariame žvelgti į ateitį ir apgalvoti stiebų atramas.
Kaip išlipti iš „pavasarinės duobės“: kodėl neverta vartoti vitaminų  (57)
2014 m. balandžio 5 d. 00:02
Žmonės neretai skundžiasi, kad pasitraukus žiemai ir šiltėjant orams, jie pradeda sirgti dažniau nei žiemą ir jaučiasi blogiau. Tai normali pavasarinė imuniteto duobė. Kaip iš jos išlipti, klausiame įvairių sričių specialistų.
Patarimai, kaip sudaiginti sėklas ir kur jas naudoti  (1)
2014 m. balandžio 5 d. 00:01
Ankstyvą pavasarį norėdamos vitaminingų daržovių, šeimininkės ieško svogūnų, kad galėtų užsiauginti jų laiškų, salotų, krapų, pipirnių ir kitų žalumyninių daržovių sėklų. Tačiau gana greitas ir nesudėtingas būdas mėgautis ankstyvomis ir vertingomis daržovėmis – mikrožalumynų auginimas.
Būtiniausi darbai sode, darže ir gėlyne balandžio mėnesį  (3)
2014 m. balandžio 3 d. 00:00
Balandis – intensyviausias metas sodininkams. Darbų tiek, kad jau nebespėji suktis. Kaip neapsirikti ir nepadaryti lemtingų klaidų – šiame straipsnyje.
Šiltnamio daržovių auginimas: agurkai  (2)
2014 m. balandžio 2 d. 00:00
Apie šiltnamio daržovių auginimą kalbiname LAMMC SDI mokslininkes – dr. Eleną Survilienę, Augalų apsaugos laboratorijos vyresniąją mokslo darbuotoją, dr. Julę Jankauskienę, Daržininkystės technologijų sektoriaus mokslo darbuotoją ir Nijolę Maročkienę, Daržo augalų selekcijos sektoriaus jaunesniąją mokslo darbuotoją.
Lieknėjančios poros pasiekimas – trečdalis ištirpusio centnerio  (57)
2014 m. kovo 29 d. 09:12
Praėjusiais metais vyras per pusmetį numetė 25 kg. Aš - palaikomoji komanda - 10 kg.
Kaip imunitetą stiprina paukščių saldainiai ?  (1)
2014 m. kovo 26 d. 00:05
Pavasarį, kai esame išsiilgę šviežių daržovių ir vaisių, mitybą galime praturtinti daigintomis sėklomis, kurios patiekalams suteikia puikaus skonio, be to, praturtina mūsų maistą vitaminais, mikroelementais bei kitomis organizmui būtinomis medžiagomis. Daigintose sėklose gausu vitamino E, C ir kitų antioksidantų, B grupės vitaminų, omega-3 riebalų rūgščių, todėl labai sveika, jei jų valgo visa šeima.
Patarimai norintiems užsiauginti pomidorų  (1)
2014 m. kovo 26 d. 00:00
Lietuvio šiltnamis neįsivaizduojamas be pomidorų. Šiame straipsnyje padėsime pasirinkti tinkamus pomidorų hibridus ir nepadaryti pagrindinių klaidų juos auginant.
Pomidorų sėklų sėja VIDEO  (2)
2014 m. kovo 20 d. 14:50
„Kai žmonės labai anksti pasėja pomidorus, jie tiesiog sugula ant palangės“, – pasakoja UAB agrofirmos „Sėklos“ produkto vadovė Gražina Anusevičienė. Kovo pradžia – tai optimaliausias laikas pomidorų sėjai. Kaip pasirinkti sėklas, ką daryti, jog jų daigumas būtų ilgesnis, o derlius – geresnis, žiūrėkite vizdo reportaže.
Pomidorų daigų persodinimas VIDEO  (1)
2014 m. kovo 17 d. 17:47
UAB agrofirmos „Sėklos“ produkto vadovė Gražina Anusevičienė pasakoja, kaip persodinti pomidorų daigus. Pomidorų daigai persodinami jau tada, kai išleidžia tikrąjį lapelį. Tam, kad sėkmingai persodintumėte daigus, reikalingi vazonėliai, patartina naudoti jau paruoštą substratą, kuris nukenksmintas nuo kenkėjų, taip išvengsite ligų. Kokiu kampu ir kokiame gylyje sodinti daigus, kad derlius būtų kuo geresnis bei dar daugiau subtilybių – video reportaže.
Pomidorų daigų persodinimas
2014 m. kovo 17 d. 17:29
UAB agrofirmos „Sėklos“ produkto vadovė Gražina Anusevičienė pasakoja, kaip persodinti pomidorų daigus. Pomidorų daigai persodinami jau tada, kai išleidžia tikrąjį lapelį. Tam, kad sėkmingai persodintumėte daigus, reikalingi vazonėliai, patartina naudoti jau paruoštą substratą, kuris nukenksmintas nuo kenkėjų, taip išvengsite ligų. Kokiu kampu ir kokiame gylyje sodinti daigus, kad derlius būtų kuo geresnis bei dar daugiau subtilybių – video reportaže.
Mano diena ant delno: žaliavalgė Gražina Gum  (128)
2014 m. kovo 14 d. 14:32
Septynerius metus žaliavalgystę propaguojanti žaliosios mitybos specialistė ir neapdoroto maisto baro „Raw42“ įkūrėja Gražina Gum spinduliuoja grožiu ir sveikata. Paklausta, kas priverčia ją visada jaustis energinga ir žvalia, moteris pabrėžia jos gyvenime revoliuciją padariusio žalio maisto ir skaidrių minčių galią.
Istorines asmenybes atgaivinanti K. Sabaliauskaitė fiktyvų personažą sutiko gyvenime  (10)
2014 m. kovo 11 d. 13:32
„Nesistengiu apkvailinti nei pati savęs, nei skaitytojų, nes neįmanoma teleportuotis į tuos laikus visiškai autentiškai“, – sako rašytoja Kristina Sabaliauskaitė , išleidusi trečiąją romano „Silva rerum“ dalį. Nors kūrėja personažus ir jų poelgius stengiasi vaizduoti tokius, kokie tuomet iš tiesų galėjo būti, ji pripažįsta, kad yra XXI a. žmogus ir apie ankstesnius laikus rašo iš dabarties pozicijos. 
Ar nusižengsite įstatymams, sode pasodinę šiek tiek kanapių?  (77)
2014 m. kovo 10 d. 07:03
Jei norėtumėte pasisėti pluoštinių kanapių , turėtumėte deklaruoti auginamų kanapių plotą, turėti sėklos sertifikatą ir, norintiems patikrinti, pateikti sėklų pakuotes. Taip teigia Žemės ūkio ministerijos Augalininkystės skyriaus specialistė Virginija Vingrienė . Anot jos, tokią tvarką Lietuvoje numato Pluoštinių kanapių įstatymas.
83 m. lietuvė iš JAV dirbo 18 valandų per dieną: kokia jos mitybos paslaptis  (100)
2014 m. kovo 9 d. 22:16
Nežinia, kiek metų būtų sulaukusi lietuvių kilmės amerikietė Ann Wigmore, jeigu jaunyste trykštančios garbaus amžiaus moters nebūtų pasiglemžęs gaisras.
ATSKIRK: jauninantys ir sendinantys maisto produktai  (1)
2014 m. kovo 8 d. 00:00
Pasak sveikatos ir mitybos ekspertų, yra įmanoma atrodyti jaunesne, jei valgote specifinius maisto produktus ir vengiate jums kenkiančių.
Agronomės patarimai norintiems auginti baklažanus
2014 m. kovo 7 d. 07:00
Ketinate šiemet auginti baklažanus? Šiai daržovei reikia ypač daug drėgmės – šaltas vandentiekio vanduo veikia kaip nuodas. Daugiau subtilybių apie baklažanų auginimą – šiame straipsnyje.
Duona su sojų daigais
2014 m. kovo 7 d. 00:01
Agronomės patarimai norintiems auginti paprikas  (9)
2014 m. kovo 6 d. 10:52
Saldžioji paprika būtina kiekvienos šeimininkės virtuvėje. Apie veislių pasirinkimą, sėją ir daiginimą – šiame straipsnyje.
Išsami informacija besiruošiantiems auginti daržovių daigus
2014 m. vasario 28 d. 00:11
Kodėl daržovės sodinamos daigais. Nemaža daržovių dalis į lauką ir beveik visos šilnamių daržovės yra sodinamos daigais. Taip sutrumpinama daugelio daržovių vegetacijos trukmė, gaunamas ankstyvesnis jų derlius, bendras derlius esti didesnis, o taip pat sutaupoma sėklų. Be to, ankstyvuoju daržovių auginimo laikotarpiu, daigai užima nedidelį plotą ir auginami šiltnamiuose ( po priedangomis ar pan.), kur sudaromas jiems augti palankus temperatūros, drėgmės bei šaknų mitybos režimas. Daigyne augančius jaunus augalus lengviau ir paprasčiau prižiūrėti. Jauniems augalams reikalingas maitnimosi plotas yra 50-200 kartų mažesnis negu suaugusiems augalams.
Kaip neapsirikti renkantis substratus  (1)
2014 m. vasario 26 d. 00:00
Substratu vadiname dirbtinai augalams paruoštą mišinį. Jis yra sudarytas iš penkių komponentų: vandens, mineralinių medžiagų, organinių medžiagų ir dirvožemio. Specialistai pataria, ką svarbu žinoti renkantis šį produktą.