daigai

Vandalizmas kaime  (11)
2014 m. rugpjūčio 19 d. 11:35
Pirmadienį, apie 11 val., pastebėta, kad namų kieme, esančiame Utenos r., Sudeikių sen., siautėjo vandalai : nuo kalno nustumtas traktorius, į šulinį įmesta medinė kaladė, supjaustyta šiltnamio plėvelė, išvartyti daržovių daigai.
Kaip sveikas maistas tampa nuodu: produktų derinimo ypatumai  (134)
2014 m. rugpjūčio 17 d. 11:49
Specialistų teigimu, šiuolaikiniai žmonės visiškai nebemoka derinti maisto produktų, todėl, manydami, kad valgo labai sveikai, iš tiesų tik kenkia savo organizmui.
Rugpjūtis – rožių akiavimo metas
2014 m. rugpjūčio 14 d. 15:02
S. Paltanavičius: Žolinė ženklina tikrą vasaros brandą  (5)
2014 m. rugpjūčio 14 d. 12:07
Čia pat rugpjūčio vidurys ir svarbi brandžiosios vasaros šventė – Žolinė . Jos pavadinimą leidžiama kirčiuoti pasirinktinai, kaip kam mieliau skamba. O šventė yra nepaprasta – kažkada mūsų protėviai šią dieną aukodavo savo deivei gimdytojai Ladai. Tik po Žolinės buvo leidžiama valgyti šių metų derlių.
Aštri nugarinė su kalendromis
2014 m. rugpjūčio 11 d. 00:01
Einšteino teorijos sugrįžimas: Visatos lūkesčiai  (54)
2014 m. rugpjūčio 4 d. 17:43
Nuo pir­mų­jų juo­do­sios be­dug­nės at­vaiz­dų iki lai­ko, bu­vu­sio prieš Di­dį­jį Spro­gi­mą ty­ri­mo, da­bar yra nau­jas bendro­sios re­lia­ty­vu­mo teo­ri­jos auk­so am­žius, sa­ko kos­mo­lo­gas Pedro Ferreira
Ekologinis sąmoningumas: ko dar mums stinga?  (4)
2014 m. liepos 18 d. 18:29
Jau žinome, kad šiukšles reikia rūšiuoti, jau gana neblogai gaudomės, kaip tai turi būti daroma, jau patys inicijuojame atliekų vežėjo pakeitimą, jei pastebime, kad išrūšiuoti konteineriai supilami į tą pačią šiukšliavežę ar šiukšlės ilgai neišvežamos. Tačiau, teigia į aplinkosaugą besigilinantis sociologas, filosofas Vylius Leonavičius, vis dar esame pakeliui į brandžią ekologiškai sąmoningą visuomenę. Ko trūksta?
Kaip išauginti citrinmedį iš sėklos
2014 m. liepos 17 d. 00:01
Išauginti citrinmedį iš sėklos stebėtinai paprasta – tereikia tik šiltos, saulėtos palangės. Gauti sėklų turbūt sunkiausia užduotis visame procese. Sėklų galima įsigyti internetu iš specialių tiekėjų arba, jei tereikia kelių, surinkite ir išsaugokite parduotuvėje pirktų citrinų sėklas.
Agronomės patarimai, kaip sulaukti didelio brokolių derliaus
2014 m. liepos 15 d. 07:30
Brokoliai (Brassica olearacea L. Convar. botrytis var. italica Plenck.) yra vienamečiai augalai , priklausantys bastutinių (Brassicaceae) šeimai. Lapai panašūs į žiedinių kopūstų, bet labiau karpytais krašteliais, tamsiai žalios spalvos arba žalios su violetiniu atspalviu spalvos. Užauga 20-60 cm aukščio. Valgomoji brokolių dalis – žiedkočiai ir žiedpumpuriai. Jie sudaro nedidelę ryškiai žalią, violetinę, baltą ar gelsvos spalvos, 8-20 cm skersmens, galvutę, sveriančią iki 300-600 g. Neprasiskleidę žiedai vartojami maistui.
Sekmadienio Evangelija. Sėjėjas išsirengė sėti  (414)
2014 m. liepos 12 d. 19:00
Vieną dieną, išėjęs iš namų, Jėzus sėdėjo ant ežero kranto. Prie jo susirinko didžiulė minia; todėl jis įlipo į valtį ir atsisėdo, o visi žmonės stovėjo pakrantėje. Ir jis daug jiems kalbėjo palyginimais. Jis sakė:
Mokslininkai išsiaiškino, kuo skiriasi ekologiški produktai nuo įprastų  (5)
2014 m. liepos 11 d. 17:41
Mokslininkai pirmą kartą itin didelės apimties tyrimu įvertino, kuo skiriasi ekologiški ir įprasti vaisiai, daržovės bei grūdai. Įrodyta, jog ekologiški produktai turi daugiau antioksidantų, kurie siejami su geresne sveikata, bei mažiau nuodingų sunkiųjų metalų ir pesticidų likučių. Apie naujojo tyrimo rezultatus praneša portalas guardian.com
Dažniausios pomidorų ligos ir kenkėjai  (3)
2014 m. liepos 10 d. 09:10
Visi norime užauginti kuo didesnį pomidorų derlių, tačiau kartais tam kelią pastoja įvairios ligos ir kenkėjai.
Č. Iškauskas. Lietuviškoji sumažinta L.Brežnevo kopija  (323)
2014 m. birželio 29 d. 08:00
Minint Algirdo Mykolo Brazausko mirties ketvirtąsias metines, klausantis gausių pagiriamųjų žodžių velioniui, nejučia iškyla ir kitų sovietinės Lietuvos partinių lyderių statulos, vienaip ar kitaip praturtinusios respubliką ir valstybę sovietiniu mentalitetu arba dar tampriau ją pririšusios prie Maskvos.
Septyni lengvai auginami, atsparūs ir gražūs daugiamečiai augalai  (2)
2014 m. birželio 18 d. 12:13
Gėlynas yra svarbi kiekvieno sodo dalis. Tačiau dažniausiai tam pritrūksta laiko, noro ir valios. Tam patariame rinktis daugiamečius augalus, keletą iš jų pateikiame šiame straipsnyje.
Gydytoja žaliavalgių festivalyje: lietuviai yra savo mitybos aukos  (297)
2014 m. birželio 15 d. 17:24
Sekmadienį Vilniuje, Lukiškių aikštėje visą dieną šumuliuoja žalios mitybos, sveikos gyvensenos ir aplinkai palankaus gyvenimo būdo festivalis „Žalias FEST“. Nors lankytojų nėra daug, tačiau sėklų daiginimo subtylybėmis arba augalais, kuriais galima pakeisti pieną ir mėsą aktyviai domisi ne tik šeimos su mažais vaikais, tačiau ir Vilniaus senjorai. Vienas tokių, GRYNAS.lt pakalbintas ponas Stanislovas tikino, jog čia atėjo, nes „nori prasitęsti gyvenimą“ ir prašė, kad vietos, kur parduodamos ekologiškos sėklos, būtų skelbiamos viešai, per radiją.
Kolekcininkų patarimai, kaip auginti ir prižiūrėti bijūnus  (18)
2014 m. birželio 11 d. 00:10
Dabar pats bijūnų žydėjimas, džiuginantis įvairių spalvų, formų palete bei nuostabiais kvapais. Lionė ir Paulius Ciplijauskai, žinomi Lietuvoje gėlių selekcininkai, bijūnus augina jau 20 metų, turi sukaupę įspūdingą jų kolekciją, apie 90 veislių. Bijūnynas užima jau apie 15 arų plotą ir siūlo ManoNamai.lt skaitytojams išskirtinę galimybę susipažinti su bijūnų veislėmis ir jų auginimo paslaptimis.
Nuo ekologiško produkto - salmoneliozės protrūkis  (9)
2014 m. birželio 10 d. 17:00
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba „Infosan“ pranešimų sistema gavo informaciją, kad Jungtinėse Amerikos Valstijose ( JAV ) ir Kanadoje užregistruotas salmoneliozės protrūkis, susirgo 27 asmenys.
Sužinokite, ką dar galite pasėti pakartotinai  (3)
2014 m. birželio 5 d. 00:01
LAMMC SDI Daržo augalų selekcijos sektoriaus vedėja dr. Rasa Karklelienė ir jaunesnioji mokslo darbuotoja, prieskoninių augalų kolekcijos kuratorė Nijolė Maročkienė pataria, ką dar galite birželio mėnesį pasėti pakartotinai.
Ką būtina nuveikti sode, darže ir gėlyne birželio mėnesį
2014 m. birželio 4 d. 00:03
Pagaliau galime džiaugtis ir derliaus malonumais. Tačiau, neužmikime ant laurų – darbų sode, darže ir gėlyne nemažėja!
Vėlyva daržovių sėja: ką dar galite spėti pasėti  (6)
2014 m. gegužės 30 d. 00:00
Pasak LAMMC SDI Daržo augalų selekcijos sektoriaus vedėjos dr. Rasos Karklelienės ir jaunesniosios mokslo darbuotojos, prieskoninių augalų kolekcijos kuratorės Nijolės Maročkienės, norint visą vasarą mėgautis daržovių gausiu derliumi ir jų atsargų turėti per žiemą, dabar dar galime spėti savo daržuose pasėti daržovių sėklas ar pasodinti jų daigus.
Viskas, ką turite žinoti apie raganes
2014 m. gegužės 23 d. 00:00
Vėdryninių (Ranunculaceae) šeimos krūmai arba pus­krūmiai. Savaime auga vidutinio klimato juostoje, dau­giausia šiauriniame pusrutulyje. Šie augalai sutinkami miškuose, upių pakraščiuose, stepėse, kalnuose, šlaituo­se. Jų stiebas stačias arba laipioja apsisukančiais apie at­ramas lapkočiais.
Kas nutiko derliui, paspaudus šaltukui?  (13)
2014 m. gegužės 19 d. 19:47
Daržovių augintojai pripažįsta, kad dėl gegužę trumpam atklydusių šalčių teko kiek pakoreguoti lauko darbus, tačiau derliaus laukiama įprasto bei panašiomis kainomis, kaip ir praėjusiais metais. Anot specialistų, kai kurios daržovių rūšys net nebijo trumpų šalnų, tad jų augintojai neturi kuo skųstis.
Vyras paliko mane taip, kaip stoviu, su dviem mažamečiais vaikais  (28)
2014 m. gegužės 19 d. 00:00
„Ką jaučiu grįžusi į Vilnių? – pakartoja klausimą Valensijoje gyvenanti choreografė, dailininkė , renginių organizatorė ir režisierė Rima Paukštė (42 m.). – Norisi atsiklaupti ant kelių ir verkti.“
Puikūnai – gėlės, kurios geriausiai auga po medžiais arba pusiau pavėsingame balkone
2014 m. gegužės 18 d. 00:00
Lotyniškas puikūnų pavadinimas mimulus kilęs iš žodžių mime – artistas, pokštininkas, juokdarys, ir mimo – beždžionė. Puikūnų žiedo vainikėlio forma primena surauktą beždžionės snukutį, o žiedai ryškūs ir margi, lyg juokdario kaukė. Šeimoje yra apie 150 rūšių žolinių augalų arba puskrūmių. Daugiausiai tai daugiamečiai žoliniai augalai , Lietuvoje auginami kaip vienmečiai.
Koks mulčias yra pats geriausias?  (5)
2014 m. gegužės 14 d. 10:46
Geriausias mulčias tas, kurį naudoti paprasčiausia ir kuris turi daugiausiai energijos. Jau žinote apie maistinių elementų proporcijas augalų liekanoms, bet reikia žinoti ir dar vieną niuansą: kuo daugiau mulčiuje celiuliozės, tuo daugiau jis išskirs anglies dvideginio. Jaunoje žolėje paprastai būna daugiau azoto junginių ir mažiau celiuliozės, todėl mulčiuojant jauna žole galimas maisto medžiagų disbalansas. Nors augs labai gerai, augalai gali būti silpni, neatsparūs. Todėl jauną žalią žolę prieš naudojant geriau padžiovinti – maisto medžiagos susibalansuos.
Kaip sode užsiauginti papartį?  (1)
2014 m. gegužės 5 d. 15:50
Daugeliui žmonių papartis pirmiausiai yra susijęs su mistika. Tačiau patyrusiam sodininkui papartis – tai vertingas augalas , skirtas papuošti sodo sklypą. Kaip žinia, papartį, taip pat kaip ir rožes, galima auginti ne tik sode, bet ir savo namuose.
Gėlių priežiūra: laistymas, mulčiavimas ir tręšimas
2014 m. gegužės 4 d. 00:00
Tęsiame gėlių pradžiamokslio ciklą.
Gėlių sodinimo ir persodinimo pradžiamokslis
2014 m. balandžio 28 d. 15:31
Tęsiame ciklą apie gėlių auginimą. Šįkart – trumpa sodinimo ir persodinimo apžvalga.
Sėklų pirkėjai turi būti atidūs  (3)
2014 m. balandžio 28 d. 09:45
Prasidėjus sodinimo sezonui, žmonės perka daugiau sėklų ir neretai nusivilia sulaukę ne tokios spalvos gėlių ar kitokios išvaizdos daržovių, nei nurodyta ant pakuotės, praneša portalas lzinios.lt