civilinė sauga

G. Mažeikis. Alternatyvioji karo tarnyba ir pabėgėlių iššūkis  (32)
2015 m. rugsėjo 10 d. 07:52
Kalbėsiu apie žmones, be ginklo ir prievartos priimančius iššūkius, susijusius su masiniais karo pabėgėliais, su miniomis, keliaujančiomis nuo stichinių nelaimių ir ekonominių katastrofų, nuo bado, skurdo ar ligų. Šie žmonės savanoriškai padedantys gelbėti kitų žmonių gyvenimus ar sveikatą nebūtinai save laiko sąžinės prieštarautojais karinei prievolei, bet piliečiais, kurie turi gilius įsitikinimus be ginklo užtikrinti žmonių gerovę ir saugumą.
Ką daryti kilus karui: patiems pasirūpinti teks bent 72 valandas  (838)
2015 m. birželio 19 d. 18:32
Kilus ekstremaliai situacijai, gyventojai turi pasirengti pirmąsias tris paras pasirūpinti savimi, kol jų saugumą galės visiškai užtikrinti valstybinės institucijos, sako specialistai.
D. Grybauskaitė apie švietimo ministro istoriją: šitas spektaklis buvo visiškai nereikalingas  (91)
2015 m. gegužės 28 d. 07:01
Ketvirtadienį Dalia Grybauskaitė kalbėdama „ LRT “ radijui ir vertindama naują Švietimo ir mokslo ministrę sakė, kad dalis atsakomybės už ką tik paskirtos ministrės darbą tenka premjerui, o pačios prezidentės pasirinkimas buvo ribotas. „ Geresnių (kandidatų - DELFI) nei partija, nei premjeras man nepateikė, “ - interviu sakė D. Grybauskaitė.
Kariniai manevrai pašiurpino lietuvius  (121)
2014 m. spalio 21 d. 06:49
Keliasdešimt karinių automobilių, riedėjusių Liepojos gatve, privertė sunerimti klaipėdiečius.
Peržiūri, kur slėptis civiliams agresijos atveju  (43)
2014 m. rugsėjo 11 d. 13:52
Už civilinę saugą atsakingoms institucijoms pavesta įvertinti, kokios būtų galimybės žmonėms rasti priedangą agresijos atveju.
Lietuvos ambasadorius Izraelyje: žmonės čia užgrūdinti  (35)
2014 m. liepos 12 d. 12:19
Amžinuoju laikomas Izraelio ir Palestinos konfliktas šiomis savaitėmis suaktyvėjo.
D. A. Barakauskas dėl savo komandos: darysime sprendimus  (14)
2014 m. birželio 11 d. 11:34
Po susitikimo su Prezidente Dalia Grybauskaite vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas nesileido į kalbas apie galimus pokyčius savo komandoje.
Ekspertai: ketvirtuose debatuose laimėjo aršiausiai prezidentę puolęs A. Paulauskas  (256)
2014 m. gegužės 9 d. 15:31
LRT kalbinti ekspertai sako, kad ketvirtieji debatai savo temos aktualumu buvo patys svarbiausi.
Ruošiami apribojimai gamtos mylėtojams  (130)
2014 m. gegužės 5 d. 19:25
Supleškėjus maždaug 130 ha Neringos miško , Aplinkos ministerija išsigando neapdairių poilsiautojų, todėl savivaldybių prašo esant tokiai situacijai apskritai uždrausti žmonėms eiti į mišką. Nors savaitgalį kai kuriuose rajonuose lijo, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos skelbiamas miškų gaisringumo rizikos žemėlapis vis dar raudonuoja. Tad savivaldybės savo ruožtu pritaria tokiam pasiūlymui - jų atstovai teigia, kad jei artimiausiu metu nelis, skelbs draudimą kelti koją į miškus.
Atmintina paskelbta ugniagesių globėjo šv. Florijono diena  (11)
2014 m. balandžio 15 d. 20:18
Atmintina paskelbta ugniagesių globėjo šv. Florijono diena.
Prašo paaiškinti, ką darbuotojams daryti kilus gaisrui  (7)
2013 m. gruodžio 9 d. 13:26
Lietuvos prekybos įmonių asociacija prisijungia prie Latvijos prekybininkų asociacijos iniciatyvos kviesti atsakingas šalių valstybines institucijas reglamentuoti aiškią tvarką, numatančią prekybos įmonių personalo veiksmus gaisro ir kitų ekstremalių situacijų atvejais. Tokios iniciatyvos Latvijos ir Lietuvos prekybininkų asociacijos ėmėsi po lapkričio 21-ąją įvykusios tragedijos Rygoje.
Vilniuje rengiamasi veiksmams po teroro akto ar katastrofos  (4)
2013 m. spalio 2 d. 10:02
Rugsėjo 30 d.–spalio 2 d. Vilniuje vyksta 31-asis Europos Sąjungos (ES), Europos ekonominės erdvės ir šalių kandidačių civilinės saugos tarnybų generalinių direktorių susitikimas. Į jį atvyko apie 80 dalyvių – Europos šalių civilinės saugos tarnybų vadovai ir Europos Komisijos (EK) atstovai.
BPC vadovas: jei tai išspręs visas problemas – esu pasiryžęs palikti tarnybą  (192)
2013 m. rugsėjo 25 d. 09:26
Pagalbos nesulaukusi nužudyta septyniolikmetė – pirmoji, kuri paskambinusi į Bendrąjį pagalbos centrą ( BPC ), negalėjo pasakyti savo buvimo vietos. Taip BPC vadovas Artūras Kedavičius aiškina, kodėl nespaudė ryšio operatorių visais atvejais teikti skambinančiojo vietos nustatymo paslaugą. Nors A. Kedavičius nemano, jog dirbo prastai, jis LRT televizijos laidai „Dėmesio centre“ teigė, kad yra pasiryžęs palikti tarnybą, jeigu tai išspręs visas problemas.
Lisabonos sutartis
2013 m. gegužės 15 d. 00:00
2007 m. liepos 23 d. Lisabonoje prasidėjo Tarpvyriausybinė konferencija (Europos Parlamentui atstovavo Elmar Brok, Enrique Barón Crespo ir Andrew Duff), kuriai pavesta parengti Europos reformų sutartį. 2007 m. spalio 18–19 d. Lisabonoje susirinkę valstybių ir vyriausybių vadovai patvirtino sutarties tekstą. Paskelbus ES pagrindinių teisių chartiją, 2007 m. gruodžio 13 d. Europos Parlamento, Komisijos ir Tarybos pirmininkai Parlamente pasirašė Lisabonos sutartį dalyvaujant EP Pirmininkui Hansui-Gertui Pötteringui.
Kokį NT Vilniaus centre galima įsigyti ir už 85 tūkst. Lt?  (9)
2013 m. sausio 10 d. 17:34
Senųjų slėptuvių, arba vadinamųjų bunkerių, pastaraisiais metais sostinės savivaldybei pasisekė parduoti daugiau nei anksčiau. Jų kaina gerokai sumažėjusi.
D.Grybauskaitė: vieninga NB8 šalių pozicija dėl finansinės drausmės padėjo lengviau įveikti sunkmetį  (2)
2012 m. rugsėjo 4 d. 11:36
Prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su aštuonių Šiaurės ir Baltijos, vadinamųjų NB8, šalių diplomatijos vadovais, pabrėžė, jog sėkmingo Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo rezultatai - tiesiamos energetinės jungtys su Švedija ir Suomija, funkcionuojanti regioninė energetikos rinka.
Vilnius pasaulio pabaigai nesiruošia  (9)
2012 m. balandžio 16 d. 15:32
Žmonijos istorija mena ne vieną daugiau ar mažiau kraupią pasaulio pabaigos pranašystę. Remiantis religija ir astronominiais įvykiais, paskutinioji teismo diena buvo išpranašauta šimtus ir net tūkstančius kartų, tačiau Žemė vis dar sukasi, o gyvenimas joje tęsiasi. Vis dėlto daugybė žmonių 2012 gruodžio 21-ąją sieja su pasaulinio masto katastrofa arba naujojo Šviesos amžiaus pradžia. Susirūpinusių šia mistikos ir paslapties gaubiama data vis daugėja, todėl Pirmasis Baltijos kanalas šį antradienį praskleis paslapties skraistę.
Išrinkti geriausi Lietuvos pasieniečiai  (26)
2011 m. birželio 22 d. 14:30
Geriausia pasienio sargyba tradicinėse pasieniečių meistriškumo varžybose šiemet tapo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) komanda. Nugalėtojais paskelbti ir profesionaliausių pasieniečių titulus iškovojo jos nariai Zoknių užkardos pasieniečiai Mindaugas Pocius ir Sergej Mirnyj bei Palangos užkardos pasienietis Algirdas Dankis.
URM: branduolinė nelaimė Japonijoje aktualizavo saugumą atominėje energetikoje  (3)
2011 m. balandžio 14 d. 20:08
Lietuvos diplomatai teigia esantys nustebę dėl Rusijos kolegų komentarų, kad Vilnius branduolinę nelaimę Japonijoje naudoja kaip pretekstą trukdyti atominės elektrinės Kaliningrade statybai.
Rusijai įteikta nota dėl atominės elektrinės Kaliningrade  (266)
2011 m. balandžio 8 d. 09:00
Lietuva trečiadienį įteikė Rusijai notą, kuria atsakė į Rusijos pateiktą Kaliningrado srityje planuojamos statyti Baltijos atominės elektrinės poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaitą ir išreiškė susirūpinimą dėl tarptautinių standartų nesilaikymo, skaidrumo ir bendradarbiavimo vystant tokio masto projektą stokos.
Mažesnio potvynio prognozė įtikima ne visiems  (6)
2011 m. sausio 21 d. 19:23
Hidrometeorologijos tarnybos atlikti tyrimai rodo, kad šiųmetis potvynis nebus tokio masto kaip pernykštis. Anot ekspertų, tam įtakos turi du veiksniai – tai, kad dalis sniego nutekėjo dabartinio atlydžio metu, ir plonas ledas upėse. Su tokia nuomone sutinka ne visi, kurie gyvena rizikos zonose. Šilutiškiai nuogąstauja, kad šiųmetis potvynis pranoks pernykštį. Iki tikro potvynio nebedaug trūksta Pagėgiuose.
Ką daryti atsitikus nelaimei, geriausiai žino vaikai?  (14)
2010 m. rugsėjo 26 d. 12:28
Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad civiline sauga mūsų šalyje rūpinamasi, paieškojus galima rasti apsčiai informacijos. Tačiau atsitikus nelaimei, vargu ar laikas naršyti internetą ar pulti nagrinėti evakuacijos planą su ženklais, kurių reikšmę dar reikia žinoti. Juk pagrindinis civilinės saugos uždavinys – kad kiekvienas iš anksto žinotų, kaip elgtis, jeigu…
Ekstremali situacija Lietuvoje: kur slėptis?  (41)
2010 m. rugsėjo 25 d. 11:30
Nors patarlė „Kol žaibas netrenks, valstietis nepersižegnos“ – rusiška, Rusijoje yra įkurta net Ekstremalių situacijų ministerija, kuri didžiulėje šalyje turi apsčiai darbo. Beje, ir mūsų valstybėje egzistuoja Civilinės saugos strategija, bet neseniai praūžusi vėtra visus užklupo netikėtai... Kas būtų ištikus dar didesnei nelaimei?
Europarlamentarai siekia lankstesnio ilgalaikio ES biudžeto
2010 m. rugsėjo 22 d. 15:46
Daugėjant ES politikos sričių, reikėtų leisti lanksčiau naudoti ilgalaikio Sąjungos biudžeto lėšas, trečiadienį pareiškė Europos Parlamentas. Ataskaitai šiuo klausimu pritarė 445 europarlamentarai, nepritarė 39, o susilaikė 18.
Apskričių viršininkų be duonos nepaliko  (55)
2010 m. birželio 30 d. 00:02
Jau nuo rytojaus panaikinus apskričių viršininkų administracijas, pareigų netekę viršininkai be duonos kąsnio neliks. Visiems dešimčiai apskričių vadovų pasiūlytos ministro pirmininko patarėjų pareigos regionų plėtros tarybose.
Pavojų židiniuose – saugos spragos  (3)
2007 m. lapkričio 8 d. 08:43
Pusė Klaipėdos apskrities pavojingų objektų nepasirengę kritiniu atveju suteikti žmonėms informaciją apie pavojų. Viename pavojingiausių – Būtingės terminale – nėra ir civilinės saugos specialisto.
Interneto svetainėje - apie civilinę saugą  (5)
2007 m. liepos 4 d. 10:34
Pradėjo veikti nauja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Ugniagesių gelbėtojų mokyklos mokomoji civilinės saugos interneto svetainė, skirta civilinės saugos mokytojams. Čia pateiktos metodinės rekomendacijos ir mokymo temos 1-10 klasėms, pranešė PAGD.
Pasvalio r. smegduobė atsivėrė šalia kelio  (6)
2006 m. gruodžio 6 d. 00:01
Šiaurės Lietuvoje, karstinių reiškinių zonoje, kaskart atsiveriančios smegduobės vis primena, kad šioje vietovėje žmonės gyvena tarsi virš parako statinės Nuo to laiko, kai įgriuva atsirado pasvaliečio gyvenamojo būsto kambaryje bei privertė namo gyventojus pasijusti nesaugius, nepraėjo nė metai. Ir štai gruodžio 2 dieną atsivėrusi nauja tuštuma prie kelio Biržai-Pasvalys ėmė grasinti eismo dalyviams.