Brangakmeniai

Garsiausia Lietuvos meilės istorija  (3)
2016 m. sausio 17 d. 00:00
Išskirtinė meilės istorija, slaptos vedybos, sostui nebūdinga kova dėl žmonos ir tragiška 29 metų Barboros mirtis tikrai verta V. Šekspyro plunksnos. Istorikai mano, kad garsioji meilės istorija prasidėjo 1543 m. Žygimantui apsilankius Gernainyse, kur jis užtruko net keletą savaičių.
Gamtos užkariautos teritorijos: pradingęs ežeras ir ežeru virtęs prekybos centras  (3)
2015 m. gruodžio 26 d. 14:51
Ne tik žmonės užkariauja gamtą, bet ir gamta kartais iš žmonių pavergia teritorijas. GRYNAS.lt sudarė įspūdingiausių vietų sąrašą, kur anksčiau karaliavo žmogus, o dabar - gamta.
Klausk teisininko: kodėl „butikai“ atsisako priimti netikusius drabužius?  (15)
2015 m. gruodžio 12 d. 15:00
Kai kuriuose Lietuvos „ butikuose “ paklausus, ar galima grąžinti įsigytą drabužį , atsakymas būna neigiamas. Drabužiai nėra pasiūti pagal individualius išmatavimus, yra iš anksto nurodyti dydžiai. Todėl noriu sužinoti, ar tokiu elgesiu nėra pažeidžiamos vartotojų teisės ?
Kolumbija rado nuskendusį lobių laivą  (4)
2015 m. gruodžio 7 d. 16:15
Netoli Kolumbijos miesto Kartachenos rastos daugiau nei prieš 300 metų nuskendusio lobių pilno ispanų laivo nuolaužos, paskelbė šalies prezidentas Juanas Manuelis Santosas. Manoma, kad „San Jose“ laivas plukdė vieną iš didžiausių kada nors nuskendusių lobių.
Į tauragiškį žmonės kreipiasi, kai nebėra vilties: man rašo dėl įvairių ligų  (22)
2015 m. gruodžio 4 d. 14:57
Tauragėje gyvenantis dviejų vaikų tėtis Saulius Bagdonas jau ne kartą atkreipė visuomenės dėmesį į labai rimtai sergančius vaikus įspūdingais žygiais. Jo įkurta organizacija „Aktyvi Tauragė“ subūrė daugiau nei 400 žmonių žygiui aplink Šilutę paremti vėžiu sergančio mažamečio Emilio šeimą, o dabar S. Bagdonas dėl sunkiai sergančios Airijoje gyvenančios mažosios Evos įveikė 130 km per įspūdingą laiką – vos 19 valandų.
Šio sezono megztinių tendencijos  (22)
2015 m. rugsėjo 23 d. 00:00
Atvėsusių orų neįsivaizduojame be jaukių ir minkštų megztinių. Ar žinai, kokie madingiausi bus šį rudenį ir žiemą?
Moterys, pakeitusios Lietuvos istoriją: įtarimai žmogžudystėmis, aršios kovos dėl valdžios ir meilužių pulkai  (11)
2015 m. rugsėjo 6 d. 12:58
Nors dažnai galime išgirsti apie stiprius vyrų charakterius bei įnirtingas kovas dėl valdžios, kurios palieka ryškų pėdsaką šalies istorijoje, tačiau tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje būta ir moterų, pasižymėjusių valdingu būdu bei gebėjusių ne tik užimti aukštus postus, bet ir išlikti visuomenės atmintyje. Vienos kaltinamos žmogžudystėmis bei pražūtingomis intrigomis, kitos – atvirkščiai, garsėjusios meilės istorijomis ir indėliu į šalies kultūrą, tačiau be jokios abejonės visos padariusios milžinišką įtaką šalies istorijoje.
Turistai plūsta į deimantų kasyklą, kurioje galima pasiimti tai, ką randi  (9)
2015 m. rugpjūčio 29 d. 11:04
JAV Arkanzaso valstijoje, Merfrisbore esančiame valstybiniame parke įkurta „Deimantų kraterio“ kasykla yra vienintelė pasaulyje kasykla, atvira visuomenei. Lankytojai gali sudalyvauti tikroje lobių paieškoje ir pasilikti tai, ką randa.
A. Užkalnis palaimino koldūnus prie bažnyčios  (327)
2015 m. rugpjūčio 2 d. 12:12
Žinote, kas gerai, kai turi automobilį? Gali nuvažiuoti, kur tik panorėjęs, ir išbandyti maistą ne tik Vilniuje .
„Nida jazz maratone 2015“ – trys uždegančios muzikos vakarai  (2)
2015 m. liepos 28 d. 20:32
Jau penkioliktas festivalis „ Nida jazz maratonas 2015“ džiazo ir improvizacijų mėgėjus šiemet ir vėl pasveikins nuo Urbo kalno. Festivalyje šiemet muzikuos beveik keturiasdešimt atlikėjų iš Lietuvos , Italijos, Armėnijos , Rumunijos, Graikijos, Kroatijos, Vokietijos , Liuksemburgo, Švedijos, JAV ir Argentinos – daugiau kaip dešimties pasaulio šalių. Tris vakarus – liepos 30 – rugpjūčio 1 dienomis – vyksiančius pagrindinius koncertus prie Nidos švyturio tęs naktiniai pasirodymai Nidos prieplaukoje įsikūrusioje vyninėje, po kurių lauks intriguojančios improvizacijų sesijos.
Kiek verti pasaulio įžymybių sužadėtuvių žiedai  (1)
2015 m. liepos 5 d. 10:40
Šįmet vieną svarbiausių „taip“ savo gyvenime ištarė ne viena įžymybė. Deimantai, brangakmeniai, auksas... Jų rankas puošiantys sužadėtuvių žiedai kainuoja šimtus tūkstančių eurų!
A.Vasiljevas: tai buvo laikas, kada vyrai leidosi graibstomi
2015 m. balandžio 23 d. 17:02
Šiandien į Chaimo Frenkelio vilą atvyko mados istorikas Aleksandras Vasiljevas, kuris pristatė kolekciją „Art deco mada (1918-1939)“. Anot jo, tai buvo laikmetis, kada moterys išlaisvėjo, siekė lygių teisių, net pradėjo žaisti futbolą ir tiesiog viliote viliojo vyrus, kurių gretos po karo buvo išretėjusios.
Ką turėtum žinoti apie savo auros spalvas  (6)
2015 m. balandžio 21 d. 00:00
Mūsų padangėje verda fyfų kovos, o Vakarų Europos elitas aptarinėja... auras. „Man labai patinka jos aura!“ — žavisi vienas. „Jo aura tokia blanki“, — apmaudauja kitas. Kas gi yra toji aura?
Gamtos turtas, už kurio saugojimą galite gauti pinigų  (1)
2015 m. kovo 28 d. 10:30
Pinigais galima įvertinti ne tik tokius gamtos išteklius, kaip auksas, brangakmeniai, nafta ar akmens anglis, bet ir gyvąją gamtą - augaliją, gyvūniją. Ir nors tokios sumos sąlyginės, ūkininkai, gyvenantys saugomose teritorijose, gali realiai prisidėti prie itin retų rūšių išsaugojimo ir už tai gauti kompensacijas. GRYNAS.lt domisi, kiek Lietuvoje yra tokių ūkininkų, kokios sumos jiems mokamos ir kokios konkrečios rūšys yra saugomos.
SUŽINOK: koks akmuo tau tinka pagal Zodiako ženklą  (17)
2015 m. kovo 21 d. 00:00
Senovės astrologai kreipdavosi į žvaigždes, ieškodami atsakymo į klausimą, dėl ko tam tikri akmenys pasižymi vienokiomis ar kitokiomis magiškomis savybėmis. Jie tikėjo, kad jūsų astrologinio ženklo įtaka sėkmei yra sustiprinama segint ar nešiojantis akmenį, kuris siejamas su žvaigždynu, po kurio ženklu gimėte.
Vilniaus mažojo teatro scenoje – jaudinanti legendinių aktorių ir žiūrovų akistata  (6)
2015 m. kovo 5 d. 17:37
Ketvirtadienio ir penktadienio vakarą Vilniaus mažojo teatro scenoje – 25 – ajam jubiliejui skirtas T. Bernhardo spektaklis „Minetis“, kurį režisuoja Rimas Tuminas .
Dizainerio filosofija: gamina tai, kas kitiems „neapsimoka“
2015 m. sausio 2 d. 09:40
„Mano tikslas – ne menas iš atliekų, o protingas panaudojimas žaliavos ir medžiagų, į kurias buvo investuota nemažai darbo ir lėšų, bet dėl gamybos specifikos kažkam atrodo, kad tai jau atliekos“, - sako dizaineris Žilvinas Stankevičius . Ir savo žodžius įrodo darbais – vyro rankose medienos atliekos iš stalių dirbtuvių virsta dailiomis kėdėmis, o štai ieškantiems iš tiesų originalios dovanos artimajam, dizaineris siūlo iš lazdyno šakos padarytą kaleidoskopą, kuriame lyg brangakmeniai spindi gintaro gabalėliai, surinkti iš juvelyrų dirbtuvių. GRYNAS.lt kalbina Ž. Stankevičių, teiraudamasis, kodėl kurti iš to, kas atlieka kitiems, jam yra įdomu ir vertinga.
Iš pirmo žvilgsnio „nekaltos“ lauktuvės, kurių į lagaminą geriau nesidėti
2014 m. gruodžio 29 d. 09:03
Už tai, kad norėjo savo kolekciją papildyti reta drugelio rūšimi, Madagaskare buvo įkalintas vienas Rusijos pilietis , rašo tripspirit.com. Jis buvo suimtas nacionaliniame parke, kai bandė sugauti drugelį, įrašytą į Raudonąją knygą.
SUŽINOK: kokia ateitis tavęs laukia 2015 metais ?
2014 m. gruodžio 13 d. 00:00
Apie ateitį ir tai, kas mūsų laukia po metų ar kelių, smalsauja bene kiekvienas žmogus. Štai kelios kolegės vis tariasi, kad eis pas būrėją. Jos nori sužinoti paprastus, bet labai svarbius dalykus: kada sukurs šeimas, susilauks vaikų, kur gyventi ar verta keisti darbą...
Papasakojo apie „aistros“ investicijų tendencijas
2014 m. gruodžio 4 d. 18:25
“Juškus Gallery” susitiko su savo senais ir naujais bičiuliais pasikalbėti apie meną kaip investiciją. Savo profesionaliomis įžvalgomis pasidalino MC Wealth Management vykdomasis partneris Marius Čiuželis , kuris kalbėjo apie “aistros” investicijas, kokios jų tendencijos, subtilybės ir vertė. Vakaro metu svečiai turėjo galimybę išvysti Agnės Kišonaitės, Indrės Ercmonaitės ir Monikos Furmanavičiūtės tapybos darbus, aptarti juos su pačiomis autorėmis.
Lietuvoje šią savaitę švenčia Žibintų šventę: kas tai? FOTO
2014 m. lapkričio 12 d. 10:08
Šią savaitę ne viename Lietuvos vaikų darželyje ar mokykloje vaikai švenčia Žibintų šventę. Kas tai per šventė, pasakoja darželio „Saulužės vaikai" vadovė Jolanta Augustinavičiūtė-Porochnia ir darželyje dirbanti vaikų psichologė Dovilė Jankauskienė.
Dantų puošyba: madinga ar žalinga?  (1)
2014 m. lapkričio 4 d. 00:00
Žibantis akmenukas ant danties – prieš kelerius metus buvęs mados topas . Tačiau ar taip yra dabar – abejotina. Moterys labiau vertina sveikus ir baltus dantis, o žibančių dantų papuošalų pageidauja reta.
Patarimai, kaip greitai išgliaudyti granatą
2014 m. spalio 24 d. 11:10
Granatai – rudens brangakmeniai, tačiau daugelis žmonių jais nesimėgauja, nes lobis slypi viduje, jį sunku atrasti.
25 geriausios Coco Chanel citatos  (31)
2014 m. rugsėjo 19 d. 08:15
Garsiajai madam Coco rugpjūtį sukaktų 131 metai. Ši moteris, jos požiūris į gyvenimą , moters grožį, meilę ir į vyrus tebėra aktualūs iki šiol.
Edinburgo gidas
2014 m. rugsėjo 19 d. 07:26
Edinburgas šaunus tuo, kad niekuomet nereikės ilgai ieškoti priežasties, kodėl verta jį aplankyti. Čia visuomet vyksta kažkas įdomaus ir naujo, kažkas, kas jums tikrai patiks ir negalėsit atitraukti akių. Žymusis „Hogmanay“ festivalis tikrai nėra vienintelė dėmesio verta šventė. Galva nesunkiai pradeda svaigti vien pažiūrėjus į nuostabią miesto architektūrą, - nuo aukštąją uolą apraizgiusios pilies iki pat senamiesčio, apipinto viduramžių legendomis.
Labiausiai šokiruojantis dailininkas, kurio mums pavydi pasaulis  (117)
2014 m. rugsėjo 12 d. 17:00
Bene garsiausias ir labiausiai šokiruojantis Lietuvos tapytojas. Taip galima pristatyti neseniai savo 56 gimtadienį atšventusį Šarūną Sauką.
Druska: kuo naudinga ar žalinga ir ar tikrai reikia jos atsisakyti  (14)
2014 m. rugsėjo 2 d. 06:30
Druska – kasdien vartojamas maisto pagardas. Pastaruoju metu dažnai perspėjama apie druskos žalą organizmui. Tai nejaugi reikia valgyti tik prėską maistą? Juk druska vartojama ne vieną tūkstantmetį – kodėl šitiek amžių nekenkdavo, ar anksčiau druska buvo kitokia? Tikrai taip!
Nematoma moters prabangos paslaptis
2014 m. rugpjūčio 29 d. 00:10
1975 metais garsi Meksikos aktorė Maria Felix įžengė pro prabangaus Paryžiaus butiko duris. Viešnia buvo ne viena: iš paskos, pririštas už pavadėlio, lėtai žingsniavo nedidelis krokodilas. Butiko darbuotojai maloniai sutiko gerbiamą damą ir nė žodeliu neprasitarė apie jos „naminį“ augintinį.
Spalvingoji Indija: mitologiją ir tikrovę supinančios legendos
2014 m. rugpjūčio 28 d. 15:03
Ko gero kiekviena Indijos vieta turi bent po vieną nuostabią legendą, kurioje sunkiai atskiriamos ribos tarp mitologijos ir tikrovės. Indiškos legendos ne tik gražios ir patraukiančios – jos pažymi pasaulio tvarką. Tokią, kur viskas įvyksta taip, kaip turi įvykti, kur nepažeidžiama pasaulio harmonija. Kur valdo kilmingi ir teisingi. Kur išlaikoma ir gerbiama religinė tradicija.