Aušvicas

Filmo „Šokis hip-hopo ritmu. Viskas arba nieko“ režisierė: geriausias mūsų specialusis efektas – choreografija  (5)
2014 m. rugpjūčio 8 d. 12:55
Ekranus jau pasiekė naujausia odė šokiui – filmas „ Šokis hip-hopo ritmu . Viskas arba nieko“ (angl. „Step Up: All In“), kuris sužavės ne tik šokėjų ryžtu, veržlumu ir pergalės troškimu, bet ir dar įspūdingesne, išskirtine choreografija. Ši – prie visų „Šokis hip-hopo ritmu“ frančizės filmų prisidėjusio choreografo Jamalio Simso nuopelnas.
Vokiečių mokytojas Aušvice bandė išvogti daiktus  (8)
2014 m. liepos 3 d. 13:15
Buvusioje nacių Aušvico mirties stovykloje Pietų Lenkijoje buvo sulaikytas vokiečių mokytojas, norėjęs išsinešti kai kuriuos kalinių daiktus, trečiadienį pranešė ten įsikūręs muziejus.
Karys, kuris pasišovė atskleisti koncentracijos stovyklos siaubą: viskas vyko pagal jo planą  (80)
2014 m. birželio 23 d. 09:19
1940 metų rugsėjo 19-ąją Vokietijos SS pareigūnai sučiupo lenkų karį Witoldą Pileckį ir nusiuntė jį į koncentracijos stovyklą Aušvice.
Šiurpūs muziejai, kuriuose įamžintas skausmas  (5)
2013 m. spalio 31 d. 18:10
Europa virsta atminties žeme, muziejuose talpinančia vis daugiau praeities, sako šiemet išleidusi knygą „Memorylands: heritage and identity in Europe today“ britų antropologė Šarona Macdonald. Nors vieni pastebi, kad plečiasi karų ir katastrofų eksponavimo bumas, kiti džiaugiasi po ilgų rekonstrukcijų atidaromais nacionaliniais muziejais.
JAV atiduoda Lenkijai baraką, kuriame gyveno Aušvico mirties stovyklos kaliniai  (13)
2013 m. rugsėjo 27 d. 16:43
Lenkija atgaus iš JAV baraką, kuriame gyveno Aušvico -Birkenau nacių įkurtos mirties stovyklos kaliniai. Remdamasi dienraščio „The Washington Post“ duomenimis apie tai pranešė svetainė TVN24.
Prancūzų politologas: lietuviams kartais sunku priimti, kad jie nebuvo tik aukos  (275)
2013 m. liepos 2 d. 17:28
Lietuvoje „Leninai“ ištremti į Grūto parką , o Prancūzijoje dar galima rasti jo vardu pavadintų gatvių. Baltijos šalis tyrinėjantis prancūzų politologas Philippe'as Perchocas sutinka, kad tai yra vienas pavyzdžių, kaip skirtingai senajame kontinente gali būti suprantama istorija, tačiau pažymi, kad nagrinėjant Europos atminties temą būtų pernelyg paprasta ir neteisinga viską dalyti tik į Rytų ir Vakarų Europą, nusikaltėlius ir aukas.
98 metai neapsaugojo nuo kaltinimų nacių karo nusikaltimais  (38)
2013 m. birželio 18 d. 18:06
Vengrija antradienį apkaltino karo nusikaltimais įtariamą svarbų nacių pagalbininką Laszlo Csatary (Laslą Čatarį), galimai prižiūrėjusį tūkstančių žydų deportaciją į Aušvico mirties stovyklą per Antrąjį pasaulinį karą, nurodė prokurorai.
Holokausto siaubas ir sovietų bombos negąsdina: vokiečių paauglė bijojo, kad į darbą teks eiti kaip baidyklei  (85)
2013 m. birželio 17 d. 15:36
Jos rajoną bombardavo sąjungininkai, už kampo žydai buvo siunčiami į koncentracijos stovyklą Aušvice , o Raudonoji armija pradėjo galutinį Berlyno puolimą. Tačiau vokiečių paauglės Brigitte Eicke tai nejaudino. Jai kur kas labiau rūpėjo kinas, šokiai pagal gramofono įrašus ir jos „siaubinga“ ilgalaikė šukuosena.
Vokietijoje suimtas buvęs Aušvico sargybinis, kilęs iš Lietuvos  (103)
2013 m. gegužės 6 d. 18:39
Vokietijos pareigūnai pirmadienį areštavo 93 metų vyriškį, kuris įtariamas buvęs nacių mirties stovyklos Aušvice sargybinis ir kuris kaltinamas prisidėjęs prie masinio kalinių žudymo.
Vokietijos žiniasklaida: prokurorai ketina pateikti kaltinimus lietuvių kilmės buvusiam Aušvico prižiūrėtojui  (132)
2013 m. balandžio 21 d. 19:02
Štutgarto prokuratūra rengiasi pateikti kaltinimus lietuvių kilmės buvusiam Aušvico koncentracijos stovyklos prižiūrėtojui Hansui Lipschis, paskelbė Vokietijos dienraščio „Die Welt“ sekmadienio leidimas „Welt am Sonntag“.
Naciai galėjo nužudyti arba įkalinti iki 20 mln. žmonių, rodo naujas, šokiruojantis tyrimas  (231)
2013 m. kovo 4 d. 14:11
Nacių vykdytas Holokaustas galėjo nusinešti iki 20 mln. žmonių gyvybių - kur kas daugiau negu rodė ankstesni skaičiavimai, atskleidė naujas tyrimas.
Holokaustą neigusiam vengrui teismas nurodė apsilankyti Aušvice arba muziejuje  (78)
2013 m. vasario 1 d. 18:52
Pirmajam vengrui, nuteistam pagal naująjį įstatymą dėl Holokausto neigimo, skiriama lygtinė pusantrų metų kalėjimo bausmė ir nurodyta apsilankyti Budapešto memorialiniame muziejuje, Aušvice arba centre "Yad Vashem", penktadienį paskelbė teismas.
Mirė seniausias buvęs Aušvico stovyklos belaisvis  (33)
2012 m. spalio 22 d. 20:58
Mirė seniausias žinomas buvęs Aušvico Birkenau nacių koncentracijos stovyklos belaisvis Antonis Dobrowolskis, kuriam buvo 108 metai, pirmadienį pranešė stovyklos teritorijoje veikiančio muziejaus istorikas Adamas Cyra. Pasak A.Cyros, A.Dobrowolskis mirė Lenkijos šiaurinėje dalyje esančiame Dembno mieste.
Lenkijos tyrėjai tikisi atpažinti Aušvico didvyrio palaikus  (14)
2012 m. rugpjūčio 30 d. 18:26
Sunku įsivaizduoti pavojingesnę užduotį, nei infiltracija į Aušvico mirties stovyklą, siekiant užfiksuoti nacių vykdomus žiaurumus, tačiau Witoldas Pileckis ten sugebėjo išgyventi trejus metus ir perduoti išoriniam pasauliui informacijos apie egzekucijas, kol galiausiai pabėgo per drąsią operaciją.
Vokietijoje bus teisiamas buvęs Aušvico prižiūrėtojas  (16)
2012 m. rugpjūčio 20 d. 13:00
Vokietijos prokuratūra pradėjo tyrimą galimo nacių nusikaltėlio, 87 metų buvusio Aušvico ( Osvencimo ) prižiūrėtojo byloje. Remdamasis Liudvigsburge įsikūrusios Centrinės nacių nusikaltimų tarnybos duomenimis, tai pranešė leidinys „Die Welt“.
Italas iš Aušvico koncentracijos stovyklos pasivogė spygliuotos vielos  (5)
2012 m. rugpjūčio 13 d. 10:17
Lenkijos Krokuvos oro uoste buvo sulaikytas 66 metų italas – iš buvusios Aušvico ( Osvencimo ) nacių koncentracijos stovyklos jis bandė pasisavinti 30 centimetrų ilgio spygliuotos vielos gabalėlį, skelbia naujienų agentūra AFP, remdamasi vietos policijos atstovu Mariuszu Ciarka.
Lenkijai neužtenka JAV apgailestavimo dėl B.Obamos pastabų apie mirties stovyklą  (42)
2012 m. gegužės 30 d. 15:45
Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas trečiadienį sakė, jog tikisi iš JAV daugiau nei "apgailestavimo" dėl prezidento Baracko Obamos klaidos pavadinant nacių Vokietijos mirties stovyklą lenkų stovykla.
Baltieji rūmai atsiprašė dėl „lenkų koncentracijos stovyklų“  (14)
2012 m. gegužės 30 d. 14:02
Baltieji rūmai atsiprašė už JAV prezidento Baracko Obamos pasisakymą apie nacių koncentracijos stovyklas Lenkijoje, kurias jis pavadino "lenkų mirties stovyklomis". Nacionalinės saugumo tarybos atstovas Tommy Vietoras kalbėjo apie "apsirikimą". "Mes apgailestaujame dėl šio klaidingo teiginio", - pabrėžė jis, praneša agentūra AFP.
Istorikas: jaunimui sunku suprasti sovietmetį be realybės šou  (240)
2012 m. gegužės 20 d. 11:28
„25 km nuo Vilniaus, 5 km po žeme – ir jūs SSRS“, – jau penktus metus lankytojai turi galimybę pabuvoti sovietiniame bunkeryje Nemenčinės miškuose, kur vyksta spektakliai „1984. Išgyvenimo drama“. Tai – vienas iš nedaugelio interaktyvių istorinių projektų.
Britų parlamentaras Vokietijos politiką palygino su nacių šūkiu ant koncentracijos stovyklos vartų  (40)
2012 m. vasario 17 d. 09:18
Jungtinės Karalystės Nepriklausomybės partijos narys palygino Vokietijos ekonominę politiką su šūkiu „Arbeit macht frei“, kuris buvo užrašytas ant nacių koncentracijos stovyklos Aušvice , informuoja BBC. Lordas Willoughby‘is pareiškė, kad Vokietijos pagalbos priemones Graikijai galima pavadinti „griežtos taupymo priemonės macht frei“, darydamas užuominą į vokiečių frazę „Arbeit macht frei“, kuri reiškia „darbas išlaisvina“.
V.Šiurkus. Holokausto atmintis ir jos neigimas  (160)
2010 m. gruodžio 19 d. 13:58
Šviesios atminties amerikiečių istorikas Howardas Zinnas knygoje „Istorijos politika“ ( The Politics of History , 1990) teisėtai sukritikavo neutralaus stebėtojo, arba istorijos „prašalaičio“, reiškinį pačios istorijos rašyme: „Nėra vieno teisingo kurios nors istorinės situacijos paveikslo, vieno objektyvaus aprašymo. Ironiška, jog ši neegzistuojančio objektyvumo paieška mus atvedė į retrogresyvų stebėtojo subjektyvumą. Visuomenė turi įvairuojančius ir konfliktuojančius interesus, o vadinamasis objektyvumas yra vieno šių interesų – būtent neutralumo – priedanga. Tačiau neutralumas tėra išmonė pasaulyje, kuris nėra neutralus. Yra aukos, yra budeliai, yra stebėtojai“ (p. 40).
E.Lucasas. Gėdingos istorijos našta  (187)
2010 m. lapkričio 30 d. 10:10
Pažvelkite į pasaulio žemėlapį ir pabandykite surasti nors vieną valstybę, neturėjusią liūdnos patirties, valstybę, kuri niekada nepatyrė invazijos, okupacijos ar kolonizacijos arba kuri niekuomet nebuvo pakenkusi kitų šalių gyventojams. Aptikti tokią būtų labai sunku.
Dėl filmo „Auschwitz“ Vokietijoje kilo skandalas  (30)
2010 m. lapkričio 12 d. 21:42
Vokiečių kino kritikai ragina žmones boikotuoti vokiečių režisieriaus Uwe Bollio filmą "Auschwitz" (Aušvicas), rašo penktadienį britų laikraštis "The Guardian".
A.Jokubaitis: geriausias šėtono įrankis sužlugdyti lietuvius – visiška laisvė  (144)
2010 m. vasario 20 d. 00:10
Johanno Wolfgango Goethe sukurtam Mefistofeliui šių dienų Lietuvoje nebūtų ką veikti – žmonės neatsilaikytų net prieš tokius niekus, kaip pinigai ar mašina, tvirtina politologas Alvydas Jokubaitis. Šėtonui jis patartų suteikti visišką laisvę, o ne įvesti blogiu laikomą diktatūrą. Parlamentaras Mantas Adomėnas antrina: iškovojus laisvę buvę draugai neretai tampa priešais, o užtikrinus žmogaus teises ieškoma naujų pažeidimų net ten, kas anksčiau laikyta norma. Tokiomis mintimis jie dalijosi Vilniaus knygų mugėje surengtoje diskusijoje „Politika ir velnias“.
Policija pademonstravo surastą Aušvico koncentracijos stovyklos ženklą
2009 m. gruodžio 22 d. 16:23
Lenkijos policija pademonstravo tris iš buvusios nacių koncentracijos stovyklos Aušvice pavogto ženklo „Arbeit macht frei“ („Darbas išlaisvina“) dalis. Ženklas buvo supjaustytas į tris dalis, jis yra apgadintas, o žodyje „frei“ trūksta raidės „i“. Pirmadienį policijos pareigūnai dėl metalinio ženklo vagystės sulaikė 5 asmenis, kurie, policijos teigimu, yra paprasti vagys, o ne neonacistai. Ženklas su cinišku užrašu, kurį nacių įsakymu pagamino Aušvico kaliniai, vėliau tapo vienu iš tamsiausių nacistinės propagandos pavyzdžių.
Rastas pavogtas ir į tris dalis supjaustytas Aušvico ženklas  (27)
2009 m. gruodžio 21 d. 09:17
Pirmadienį Lenkijos policija pranešė, kad rado liūdnai pagarsėjusį ženklą „Arbeit Macht Frei“, kuris buvo pavogtas penktadienį nuo buvusios Aušvico nacių koncentracijos stovyklos vartų, praneša „Telegraph“. Policijos atstovė Katarzyna Padlo pranešė, kad policija sulaikė penkis jaunuolius ir planuoja apklausti juos.
Žmogus, savo noru patekęs į Aušvicą  (37)
2009 m. lapkričio 30 d. 12:46
Kai milijonai būtų padarę bet ką, kad ištrūktų, vienas britų karys, kuriam dabar 91-eri, prasibrovė į Aušvicą, kad vėliau galėtų paskelbti apie matytus baisumus. Denis Avey`us apie savo istoriją, kuri anksčiau viešai neskelbta, kalbėjosi su BBC.
Britų vaikai mano, kad A.Hitleris buvo futbolo treneris  (62)
2009 m. lapkričio 6 d. 14:45
Atlikus tyrimą, paaiškėjo kad vienas iš 20 Didžiosios Britanijos moksleivių mano, kad Adolfas Hitleris buvo Vokietijos futbolo treneris, praneša ananova.com. Vienas iš šešių vaikų tiki, kad Aušvicas buvo teminis parkas.
L.Kaczynskis: ne Lenkija turi kartoti atgailos pamoką  (45)
2009 m. rugsėjo 1 d. 10:42
Lenkijos lyderiai antradienį auštant per ceremoniją Baltijos jūros Vesterplatės pusiasalyje paminėjo 70-ąsias Antrojo pasaulinio karo pradžios metines ir pagerbė tuos, kurie kovoje su nacių Vokietija paaukojo savo gyvybes.