Aušvicas

Premjerą pristatantis O. Koršunovas: mokykla dažnai tampa koncentracijos stovykla  (13)
2016 m. sausio 22 d. 12:49
„Tai gali tapti branduoline meilės bomba, galinčia sprogti taip, jog išlėks visi saugikliai bei nesuveiks joks gyvybės instinktas“, - tokiomis nuotaikomis pastarosiomis dienomis gyvena režisierius Oskaras Koršunovas , jau šį pirmadienį, sausio 25 d., kartu su aktoriumi Darium Meškausku bei savo mokiniais pristatysiantis premjerą pagal skandalingiausios britų dramaturgės Saros Kane pjesę „Apvalytieji“. Apie keletą metų trukusiose repeticijose atrastus jautriausius „Apvalytųjų“ momentus kalbamės su pačiu režisieriumi.
Siaubą menanti vieta per metus pritraukia beveik milijoną turistų  (4)
2016 m. sausio 18 d. 23:00
Pasaulyje yra tūkstančiai istorinių vietų pritraukiančių turistus. Daugelis jų mena didžias valstybių akimirkas, tačiau yra ir tokių, kuriose tvyro kančios , skausmo ir nevilties prisotinta atmosfera.
Koncentracijos stovykloje apsilankę turistai pasijuto pažeminti  (31)
2015 m. rugsėjo 4 d. 09:30
Lankytojų centras Aušvico koncentracijos stovykloje sulaukė turistų kritikos dėl vėsinančių dušų. Kai kuriems jie priminė tamsią koncentracijos stovyklos praeitį.
V. Putino baikeriai pamynė esminį etikos principą  (450)
2015 m. balandžio 23 d. 15:56
Lietuvos baikerių kongreso Kauno regionas paskelbė, kad Vladimiro Putino politiką palaikantis rusų baikerių klubas „Naktiniai vilkai“ MC ir jų lyderis Aleksandras Zaldostanovas , pravarde Chirurgas, nėra pageidaujami Lietuvoje, mat, pamynė esminį baikerių etikos principą - nesikišti į politiką.
Prabilo mirties stovykloje dirbęs vyras: kad vyksta negeri dalykai, supratau iškart  (121)
2015 m. balandžio 22 d. 13:30
Buvęs nacių SS sargybinis teisme detaliai papasakojo savo akimis matęs, kaip Aušvico mirties stovykloje vienas iš jo bendražygių mirtinai sumušė žydės kūdikį, ir prisipažino puikiai suprantantis, kad „morališkai prisidėjo“ prie Holokausto nusikaltimų, skelbia „The Independent“.
„Aušvico buhalteris“ prašo atleidimo  (35)
2015 m. balandžio 21 d. 16:50
Buvęs SS pajėgų pareigūnas Oskaras Groeningas, dar žinomas kaip „Aušvico buhalteris“, antradienį teisme pripažino savo „moralinę atsakomybę“ dėl masinių žudynių mirties stovykloje ir paprašė „atleidimo“.
Jis žudė žmones suleisdamas mirtiną injekciją tiesiai į širdį: šiurpūs pasakojimai apie bandymus su dvyniais  (124)
2015 m. balandžio 17 d. 11:54
Kai prieš 70 metų sovietų armija išlaisvino Aušvico mirties stovyklą, dauguma kalinių jau buvo nužudyti arba išvesti pasitraukiančių nacių.
D. Grybauskaitė: ciniškas abejingumas atveria kelią smurtui  (127)
2015 m. sausio 27 d. 18:04
Prezidentė Dalia Grybauskaitė , antradienį dalyvaujanti 70-ųjų Aušvico išlaisvinimo metinių minėjime, kartu su kitais Europos ir pasaulio šalių vadovais, tarptautinių organizacijų atstovais pagerbė šioje nacių koncentracijos stovykloje ir per holokaustą žuvusius žmones.
120s: Remembering Auschwitz and destroyed separatist aviation
2015 m. sausio 27 d. 17:16
120s: Remembering victims of Auschwitz, Separatist aviation destroyed, Number of NATO jet crash victims up, Australian flag made of sheep.
„120s“ žinios: Aušvico atmintis ir sunaikinta separatistų aviacija  (3)
2015 m. sausio 27 d. 17:00
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: praėjus 70 metų po Aušvico išvadavimo išgyvenusieji ir aukštus postus užimantys asmenys, tarp jų ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, rinkosi šioje Holokausto sinonimu tapusioje vietoje pagerbti aukų; Ukrainos pajėgos skelbia, kad sunaikino 6 karinius prorusiškų separatistų lėktuvus ir 4 sraigtasparnius „Mi-24“.
A. Bubnys: Aušvice kentė beveik du tūkstančiai Lietuvos moterų ir vaikų  (47)
2015 m. sausio 27 d. 14:06
Lietuvos holokausto istorijoje Aušvicas taip pat yra svarbi vieta, sako istorikas humanitarinių mokslų daktaras Arūnas Bubnys .
Neįtikėtina masines žudynes išgyvenusios moters istorija: argi nežinai, kas ką tik įvyko?  (82)
2015 m. sausio 27 d. 13:34
Iš visų išgyvenimo Aušvico koncentracijos stovykloje istorijų Genos Turgel istorija yra viena neįtikėčiausių.
Nuo Aušvico krematoriumo išgelbėjo dokumentuose įsivėlusi klaida  (18)
2015 m. sausio 27 d. 13:20
Dagmar Lieblova į Aušvico koncentracijos stovyklą iš Čekijos kartu su visa savo šeima atvyko 1943-iųjų gruodžio mėn. Visi jie turėjo čia mirti, tačiau merginai dėl biurokratinės klaidos pavyko išvykti iš Aušvico jau po kelių mėnesių ir tokiu būdu D. Lieblova išsigelbėjo. Šiuo metu 85-erių trijų vaikų motina ir šešių anūkų senelė pasakoja vis dar jaučianti pergalės skonį.
Pasakoja apie pragarą žemėje: kas rytą – atranka mirti  (91)
2015 m. sausio 27 d. 11:27
Vos daugiau nei per ketverius metus Aušvico koncentracijos stovykloje buvo nužudyta milijonas žydų ir šimtas tūkstančių kitų tautybių žmonių, sako holokausto tyrimų centro „Yad Vashem“ istorikas Davidas Silberklangas.
D. Grybauskaitė: ir šiandien Europoje yra norinčių tyliai susitaikyti su agresoriumi  (128)
2015 m. sausio 27 d. 10:36
Europa turi išmokti istorijos pamokas ir neleisti kilti naujiems agresoriams, kurių kai kas nenorėtų matyti, sako Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė minint Holokausto aukų atminimą.
Minėjimas Lenkijoje – be V. Putino  (31)
2015 m. sausio 27 d. 10:31
Praėjus 70-čiai metų po Aušvico išvadavimo išgyvenusieji ir aukštus postus užimantys asmenys antradienį susirinks šioje Holokausto sinonimu tapusioje vietoje pagerbti aukų ir skelbti pavojaus dėl naujos antisemitizmo bangos.
Mirties stovyklos žiaurumus išgyvenusieji grįžta į Aušvicą  (8)
2015 m. sausio 27 d. 09:50
Zdzislawa Wlodarczyk pirmą kartą atsidūrė Aušvice, būdama 11 metų. Ji čia buvo atgabenta traukiniu kartu su savo šeima gyvulių vagonu, kai 1944 metų rugpjūtį buvo numalšintas Varšuvos sukilimas.
D. Grybauskaitė vyksta į Aušvicą  (85)
2015 m. sausio 27 d. 06:48
Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį Lenkijoje, Aušvice, kartu su kitų šalių vadovais ir tarptautinių organizacijų atstovais dalyvaus Holokausto aukų atminimo dienos minėjime.
D. Grybauskaitė vyks į minėjimą, kur kvietimo nesulaukė V. Putinas  (424)
2015 m. sausio 26 d. 11:21
Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį vyks į Lenkiją, kur Aušvice kartu su kitų šalių vadovais ir tarptautinių organizacijų atstovais dalyvaus Holokausto aukų atminimo dienos minėjime.
Aušvico koncentracijos stovykla iš paukščio skrydžio  (109)
2015 m. sausio 25 d. 11:12
Aušvico – Birkenau muziejus prieš šios koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metines paskelbė iš oro filmuotą vaizdo medžiagą, kurioje matyti didžiulė Antrojo pasaulinio karo laikų nacių mirties lagerio teritorija.
Filmo „Šokis hip-hopo ritmu. Viskas arba nieko“ režisierė: geriausias mūsų specialusis efektas – choreografija  (5)
2014 m. rugpjūčio 8 d. 12:55
Ekranus jau pasiekė naujausia odė šokiui – filmas „ Šokis hip-hopo ritmu . Viskas arba nieko“ (angl. „Step Up: All In“), kuris sužavės ne tik šokėjų ryžtu, veržlumu ir pergalės troškimu, bet ir dar įspūdingesne, išskirtine choreografija. Ši – prie visų „Šokis hip-hopo ritmu“ frančizės filmų prisidėjusio choreografo Jamalio Simso nuopelnas.
Vokiečių mokytojas Aušvice bandė išvogti daiktus  (8)
2014 m. liepos 3 d. 13:15
Buvusioje nacių Aušvico mirties stovykloje Pietų Lenkijoje buvo sulaikytas vokiečių mokytojas, norėjęs išsinešti kai kuriuos kalinių daiktus, trečiadienį pranešė ten įsikūręs muziejus.
Karys, kuris pasišovė atskleisti koncentracijos stovyklos siaubą: viskas vyko pagal jo planą  (80)
2014 m. birželio 23 d. 09:19
1940 metų rugsėjo 19-ąją Vokietijos SS pareigūnai sučiupo lenkų karį Witoldą Pileckį ir nusiuntė jį į koncentracijos stovyklą Aušvice.
Šiurpūs muziejai, kuriuose įamžintas skausmas  (5)
2013 m. spalio 31 d. 18:10
Europa virsta atminties žeme, muziejuose talpinančia vis daugiau praeities, sako šiemet išleidusi knygą „Memorylands: heritage and identity in Europe today“ britų antropologė Šarona Macdonald. Nors vieni pastebi, kad plečiasi karų ir katastrofų eksponavimo bumas, kiti džiaugiasi po ilgų rekonstrukcijų atidaromais nacionaliniais muziejais.
JAV atiduoda Lenkijai baraką, kuriame gyveno Aušvico mirties stovyklos kaliniai  (13)
2013 m. rugsėjo 27 d. 16:43
Lenkija atgaus iš JAV baraką, kuriame gyveno Aušvico -Birkenau nacių įkurtos mirties stovyklos kaliniai. Remdamasi dienraščio „The Washington Post“ duomenimis apie tai pranešė svetainė TVN24.
Prancūzų politologas: lietuviams kartais sunku priimti, kad jie nebuvo tik aukos  (275)
2013 m. liepos 2 d. 17:28
Lietuvoje „Leninai“ ištremti į Grūto parką , o Prancūzijoje dar galima rasti jo vardu pavadintų gatvių. Baltijos šalis tyrinėjantis prancūzų politologas Philippe'as Perchocas sutinka, kad tai yra vienas pavyzdžių, kaip skirtingai senajame kontinente gali būti suprantama istorija, tačiau pažymi, kad nagrinėjant Europos atminties temą būtų pernelyg paprasta ir neteisinga viską dalyti tik į Rytų ir Vakarų Europą, nusikaltėlius ir aukas.
98 metai neapsaugojo nuo kaltinimų nacių karo nusikaltimais  (38)
2013 m. birželio 18 d. 18:06
Vengrija antradienį apkaltino karo nusikaltimais įtariamą svarbų nacių pagalbininką Laszlo Csatary (Laslą Čatarį), galimai prižiūrėjusį tūkstančių žydų deportaciją į Aušvico mirties stovyklą per Antrąjį pasaulinį karą, nurodė prokurorai.
Holokausto siaubas ir sovietų bombos negąsdina: vokiečių paauglė bijojo, kad į darbą teks eiti kaip baidyklei  (85)
2013 m. birželio 17 d. 15:36
Jos rajoną bombardavo sąjungininkai, už kampo žydai buvo siunčiami į koncentracijos stovyklą Aušvice , o Raudonoji armija pradėjo galutinį Berlyno puolimą. Tačiau vokiečių paauglės Brigitte Eicke tai nejaudino. Jai kur kas labiau rūpėjo kinas, šokiai pagal gramofono įrašus ir jos „siaubinga“ ilgalaikė šukuosena.
Vokietijoje suimtas buvęs Aušvico sargybinis, kilęs iš Lietuvos  (103)
2013 m. gegužės 6 d. 18:39
Vokietijos pareigūnai pirmadienį areštavo 93 metų vyriškį, kuris įtariamas buvęs nacių mirties stovyklos Aušvice sargybinis ir kuris kaltinamas prisidėjęs prie masinio kalinių žudymo.