Arūnas Germanavičius

Žaisdamas žaidimus, lietuvis siekė rekordo ir nemiegojo 100 valandų  (38)
2016 m. vasario 7 d. 13:17
Atsirado dar vienas lietuvis, kuris populiariame žaidimų transliacijos puslapyje pavadinimu „Twitch“ užsibrėžė pasiekti rekordą.
M. Šalčiūtė turi konkurentą: išpopuliarėjo vos per 96 valandas  (99)
2016 m. sausio 19 d. 21:02
Nerijus Žimantas nemiegojo 96 valandas ir bendravo su tiesioginės transliacijos „twitch.tv“ sekėjais.
Siekdamas rekordo, lietuvis nemiega 80 valandų, žaidžia žaidimus  (165)
2016 m. sausio 19 d. 11:01
Populiariame žaidimus transliuojančiame tinklapyje pavadinimu „Twitch“ , vartotojas XpegASAS žaidžia kompiuterinius žaidimus ir stengiasi nemiegoti 96 valandas. Šiuo metu likusios kiek daugiau nei 10 valandų.
Liga, sužlugdanti tūkstančių gyvenimus: išeitis – DNR tyrimas  (92)
2015 m. rugsėjo 10 d. 20:51
Lietuva pasaulyje yra lyderė pagal savižudyb ių skaičių. Specialistai net neabejoja – viena svarbiausių šį šiurpų rodiklį lemiančių priežasčių – depresija , kuria, skaičiuojama, kasdien suserga po du lietuvius.
Kuo naudingi ir žalingi kompiuteriniai žaidimai?  (13)
2015 m. gegužės 21 d. 10:49
Naujausias kanadiečių tyrimas rodo, kad kompiuterinių žaidimų mėgėjai geriau koncentruoja dėmesį ir orientuojasi, tačiau vėliau tai gali nulemti sunkias, su smegenų nykimu susijusias ligas, pavyzdžiui, Alzheimerį. Taip teigia Vilniaus universiteto Visuomenės sveikatos instituto profesorius Arūnas Germanavičius .
Vasaros 5 gali tapti prestižiniais apartamentais  (140)
2014 m. sausio 29 d. 10:52
Vilniaus politikų planus sujungti prestižinėse vietose esančias ligonines Sveikatos apsaugos ministerija vertina kaip grėsmę pacientams ir vadina chaosu.
Valdžios sprendimai bloškia Lietuvą atgal: ir toliau būsime savižudžių tauta  (48)
2014 m. sausio 21 d. 11:37
Psichikos sveikatos ir žmogaus teisių ekspertai, įtraukti į Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytą darbo grupę, išplatino viešą pareiškimą, kuriuo nepritaria ministerijos parengtam Psichikos sveikatos strategijos įgyvendinimo ir savižudybių prevencijos veiksmų planui, kuriame įteisinta civilizuotose pasaulio šalyse jau išgyvendinta sistema, dar labiau gilinanti psichikos problemų turinčių žmonių neįgalumą.
Kuo gresia pervargimas  (23)
2013 m. balandžio 21 d. 18:12
Mažai kintantis darbo ritmas, fizinio aktyvumo trūkumas, stresas ir smurtas darbe lemia vis didėjančią pervargimo problemą Lietuvoje, tikina psichiatras doc. med. dr. Arūnas Germanavičius .
Psichikos negalią turinčiųjų kasdienybė: tiek lytinė prievarta, tiek draudimas pastoti  (205)
2012 m. spalio 10 d. 09:41
„Su vaikinu draugaujame jau dvejus metus, gyvename kartu. Labai norime susilaukti vaikų...“ - tvirtina Milda [vardas pakeistas – aut.past]. Trisdešimt ketverių moteris gyvena nedideliame kambarėlyje socialinės globos namuose žmonėms, turintiems psichikos negalią. Nors jos didžiausia svajonė – šeima, šiems norams išsipildyti nelemta. Ji, kaip ir kiti čia gyvenantys žmonės, prievarta girdoma kontraceptiniais vaistais. Vaistams pavedus, kai kur daromi priverstiniai abortai.
Apklausa: kas dešimtas pasisako už sergančiųjų šizofrenija izoliavimą  (35)
2012 m. gegužės 22 d. 10:13
Ką reikėtų daryti su žmonėmis, sergančiaisiais šizofrenija : izoliuoti ar integruoti? Kas dešimtas lietuvis yra įsitikinęs, kad juos reikia atskirti nuo visuomenės. Iniciatyva „Turiu ateitį“ atkreipia dėmesį, kad retai susimąstoma, jog šia liga serga žymi populiacijos dalis ir kalbama net apie 16 tūkst. Lietuvos gyventojų atskyrimą.
Psichiatras: labiausiai paplitęs mitas, kad šizofrenija neišgydoma  (101)
2012 m. gegužės 13 d. 13:12
Net trečdalis tyrimų bendrovės „Rait“ apklaustų šalies gyventojų atsisakytų bendrauti su šizofrenija sergančiais žmonėmis. Psichiatras Arūnas Germanavičius sako, kad žmonės dažniausiai pasikliauja mitais, kad tokie asmenys yra nenuspėjami ar agresyvūs. Tačiau, anot docento, sergantieji šia liga patys dažniausiai tampa smurto ar prievartos aukomis.
Psichikos ligonių teisės Lietuvoje pažeidžiamos kasdien  (55)
2005 m. gegužės 24 d. 17:05
Uždarose psichikos sveikatos priežiūros bei globos įstaigose nuolat pažeidinėjamos maždaug 6 tūkst. Lietuvos žmonių teisės. Jie net tik neturi teisės į tinkamą gydymą, privatumą, bet ir gali būti kankinami prievartine kontracepcija arba abortais, ligonių laisvė gali būti ribojama uždarant į stebėjimo kambarius ar net karcerius.