Arūnas Germanavičius

Vasaros 5 gali tapti prestižiniais apartamentais  (140)
2014 m. sausio 29 d. 10:52
Vilniaus politikų planus sujungti prestižinėse vietose esančias ligonines Sveikatos apsaugos ministerija vertina kaip grėsmę pacientams ir vadina chaosu.
Valdžios sprendimai bloškia Lietuvą atgal: ir toliau būsime savižudžių tauta  (49)
2014 m. sausio 21 d. 11:37
Psichikos sveikatos ir žmogaus teisių ekspertai, įtraukti į Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytą darbo grupę, išplatino viešą pareiškimą, kuriuo nepritaria ministerijos parengtam Psichikos sveikatos strategijos įgyvendinimo ir savižudybių prevencijos veiksmų planui, kuriame įteisinta civilizuotose pasaulio šalyse jau išgyvendinta sistema, dar labiau gilinanti psichikos problemų turinčių žmonių neįgalumą.
Kuo gresia pervargimas  (23)
2013 m. balandžio 21 d. 18:12
Mažai kintantis darbo ritmas, fizinio aktyvumo trūkumas, stresas ir smurtas darbe lemia vis didėjančią pervargimo problemą Lietuvoje, tikina psichiatras doc. med. dr. Arūnas Germanavičius .
Psichikos negalią turinčiųjų kasdienybė: tiek lytinė prievarta, tiek draudimas pastoti  (205)
2012 m. spalio 10 d. 09:41
„Su vaikinu draugaujame jau dvejus metus, gyvename kartu. Labai norime susilaukti vaikų...“ - tvirtina Milda [vardas pakeistas – aut.past]. Trisdešimt ketverių moteris gyvena nedideliame kambarėlyje socialinės globos namuose žmonėms, turintiems psichikos negalią. Nors jos didžiausia svajonė – šeima, šiems norams išsipildyti nelemta. Ji, kaip ir kiti čia gyvenantys žmonės, prievarta girdoma kontraceptiniais vaistais. Vaistams pavedus, kai kur daromi priverstiniai abortai.
Apklausa: kas dešimtas pasisako už sergančiųjų šizofrenija izoliavimą  (35)
2012 m. gegužės 22 d. 10:13
Ką reikėtų daryti su žmonėmis, sergančiaisiais šizofrenija : izoliuoti ar integruoti? Kas dešimtas lietuvis yra įsitikinęs, kad juos reikia atskirti nuo visuomenės. Iniciatyva „Turiu ateitį“ atkreipia dėmesį, kad retai susimąstoma, jog šia liga serga žymi populiacijos dalis ir kalbama net apie 16 tūkst. Lietuvos gyventojų atskyrimą.
Psichiatras: labiausiai paplitęs mitas, kad šizofrenija neišgydoma  (98)
2012 m. gegužės 13 d. 13:12
Net trečdalis tyrimų bendrovės „Rait“ apklaustų šalies gyventojų atsisakytų bendrauti su šizofrenija sergančiais žmonėmis. Psichiatras Arūnas Germanavičius sako, kad žmonės dažniausiai pasikliauja mitais, kad tokie asmenys yra nenuspėjami ar agresyvūs. Tačiau, anot docento, sergantieji šia liga patys dažniausiai tampa smurto ar prievartos aukomis.
Psichikos ligonių teisės Lietuvoje pažeidžiamos kasdien  (55)
2005 m. gegužės 24 d. 17:05
Uždarose psichikos sveikatos priežiūros bei globos įstaigose nuolat pažeidinėjamos maždaug 6 tūkst. Lietuvos žmonių teisės. Jie net tik neturi teisės į tinkamą gydymą, privatumą, bet ir gali būti kankinami prievartine kontracepcija arba abortais, ligonių laisvė gali būti ribojama uždarant į stebėjimo kambarius ar net karcerius.