Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas

Pasisakė apie smurto aukas : moterys tiki, kad smurtautojai JAS MYLI  (3)
2015 m. lapkričio 26 d. 13:59
Lapkričio 25-oji – tarptautinė kovos prieš moterų prievartą diena. Siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į šią skaudžią problemą ir paraginti žmones nelikti abejingiems aplinkinių moterų patiriamai prievartai Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jau antrus metus iš eilės organizuoja kampaniją „16 dienų be smurto“.
D. Tamošiūnaitė apie smurto aukas: vyras Lietuvoje įvardijama kaip labai didelė vertybė  (19)
2015 m. lapkričio 26 d. 00:00
Lapkričio 25-oji – tarptautinė kovos prieš moterų prievartą diena. Siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į šią skaudžią problemą ir paraginti žmones nelikti abejingiems aplinkinių moterų patiriamai prievartai Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jau antrus metus iš eilės organizuoja kampaniją „16 dienų be smurto“.
Iškreipta meilė pražudys Lietuvą – gręžiamasi į mokyklas  (165)
2015 m. lapkričio 25 d. 22:00
2012–2014 m. buvo užregistruota beveik 70 tūkst. pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje. Kasmet jų tik daugėja – nors šių metų rezultatų dar nėra, tačiau trijų ketvirčių duomenys rodo aiškias tendencijas – problema egzistuoja ir ji tik gilėja.
Specialistai apie smurto aukas: „Moterys tiki, kad smurtautojai jas myli ir todėl norės pasikeisti“  (10)
2015 m. lapkričio 25 d. 18:18
Lapkričio 25-oji – Tarptautinė kovos prieš moterų prievartą diena . Siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į šią skaudžią problemą ir paraginti žmones nelikti abejingiems aplinkinių moterų patiriamai prievarta i Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jau antrus metus iš eilės organizuoja kampaniją „ 16 dienų be smurto “.
M. Jackevičius. Važiavau į Norvegiją – atsidūriau Garliavoje  (614)
2015 m. birželio 26 d. 09:41
Kai sausakimšas, lietuvių emigrantų užpildytas „ Ryanair “ lėktuvas nusileido Oslo Rygės oro uoste, tikėjausi atskridęs į trolių šalį, kuri nuo seno mane žavi pagarba žmogaus teisėms ir parama Lietuvai. Pasirodo, išlipau Garliavoje, kur dar prieš keletą metų savo valią demonstravo įniršusi ir kitų girdėti nenorinti lengvatikių minia.
Draugavo dvejus metus, kol viskas nesibaigė tragedija: bijoti reikia per daug meilių ir lipšnių  (131)
2015 m. birželio 7 d. 17:51
Kristina (vardas ir detalės, galinčios padėti atpažinti heroję, pakeistos – aut. past.) su smurtu artimoje aplinkoje susidūrė dar vaikystėje. Jos tėvas smurtaudavo prieš mamą. Vėliau Kristina draugavo su keliais prieš ją smurtavusiais asmenimis. Dabar jai sekasi gerai visose srityse. „Norisi padėti moterims, patiriančioms smurtą, negaliu jų smerkti. Norėčiau prisidėti prie pagalbos joms“, – sakė Kristina.
Nuodėmių atpirkimui – šluota į rankas  (1)
2015 m. birželio 5 d. 13:04
Smurtas artimoje aplinkoje jau tapo Lietuvos kasdienybė. Policijos suvestinės mirga nuo pranešimų apie mušamas žmonas ar sugyventines. Prievartą patyrusiai moteriai neretai tenka gydytis ne tik fizines, bet ir sunkiai gyjančias dvasines žaizdas. O smurtautojas savo nuodėmes išperka tik viešaisiais darbais.
Kaip per pastarąjį dešimtmetį keitėsi vaiko teisių apsaugos situacija Lietuvoje?  (3)
2015 m. balandžio 30 d. 13:29
Visuomeninė organizacija „ Gelbėkit vaikus “ jau daugiau nei du dešimtmečius dirba tam, kad vaiko teisių apsaugos situacija nuolat gerėtų ne tik Lietuvoje , bet ir visame pasaulyje. Organizacijos generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė pasakoja, kokie teigiami pokyčiai ginant vaiko teises įvyko mūsų šalyje per pastarąjį dešimtmetį.
Nebaudžiamas mušė ir žemino: paniškai bijau, kad tėvas sužinos, kur gyvenu  (183)
2015 m. balandžio 13 d. 16:01
Viktorijos tėvas (vardas ir kitos aplinkybės, galinčios padėti atpažinti heroję, pakeistos – aut. past.) smurtaudavo prieš ją ir jos mamą. Viktorija pamena smurtą dar nuo tada, kai jai buvo dveji–treji metai. Nors dabar tai praeity, bet labiausiai šokiruoja, nekalbant jau apie smurto žiaurumą ir brutalumą, žmonių, žinojusių apie padėtį namuose, abejingumas ir cinizmas. „Norėjau kiek įmanoma greičiau suaugti, kad tik mamos nebemuštų. Jei būčiau galėjusi, būčiau suaugusi anksčiau“, – sakė Viktorija.
D. Leinartė. Moterys kaip karo ginklas: efektyvu ir pigu?  (73)
2015 m. vasario 25 d. 11:25
Šiuolaikiniai karai ir konfliktai akivaizdžiai pakeitė pobūdį. Vis dažniau į juos įtraukiami civiliai gyventojai, o moterys tampa specifiniu karo objektu ir vienu iš karo ginklų.
Ekspertė: dirbti su šeima reikia nuo nėštumo  (7)
2015 m. sausio 12 d. 16:09
Siekiant sumažinti smurtą artimoje aplinkoje ir visuomenėje, vaikus supratimo apie dviejų žmonių santykius reikia pradėti mokyti jau mokykloje. Tuo įsitikinusi Vilniaus miesto krizių centro direktorė Nijolė Dirsienė.
Už moterų teises kovojančios organizacijos: A. Pabedinskienė turi trauktis  (75)
2015 m. sausio 7 d. 14:10
Su smurtu prieš moteris kovojančios organizacijos reikalauja socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės atsistatydinimo.
Iš Airijos grįžti net neplanavo, bet gyvenimas sugriuvo per tris dienas  (303)
2014 m. gruodžio 31 d. 05:30
Vilniaus miesto krizių centre atsidūrusi Aistė (vardas pakeistas – DELFI) tris paskutines dienas Airijoje, kurioje su savo dukrytės tėvu iš viso pragyveno apie aštuonis mėnesius, prisimena kaip košmarą, nuo kurio dar iki šiol neatsigavusi.
Kova su smurtu artimoje aplinkoje kvepia absurdu  (24)
2014 m. gruodžio 15 d. 18:34
Praėjus trejiems metams po Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo priėmimo, statistika rodo, kad vienas iš dešimties užregistruotų nusikaltimų – smurtavimas artimoje aplinkoje .
60 proc. vaikinų su merginomis bendrauja tik dėl sekso  (439)
2014 m. lapkričio 25 d. 11:38
Ne koviniai filmai skatina smurtą prieš moterį ar merginą, o požiūris į ją, kaip į daiktą.
Prezidentės patarėja: politikų galvose yra stabdžių kovojant su smurtu prieš moteris  (7)
2014 m. lapkričio 25 d. 09:47
Antradienį minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną prezidentės vyriausioji patarėja vidaus politikos klausimais Virginija Būdienė konstatuoja, kad situacija šalyje sudėtinga, o veiksmų kovojant su šia problema nepakankamai imasi tiek politikai, tiek tėvai.
D. Leinartė. Iš lietuvių emigrantų ir toliau atiminės vaikus  (257)
2014 m. lapkričio 24 d. 17:09
Lietuvą pasiekia žinios, kad kai kurios į Šiaurės šalis emigravusios Lietuvos šeimos atkreipia vietinių socialinių darbuotojų dėmesį. Dar daugiau, yra atvejų kai Lietuvos emigrantų vaikai atskiriami nuo tėvų ir perduodami valstybės priežiūrai. Emigrantai , genami baimės prarasti vaiko globą, nutaria neleisti vaikų į vietines mokyklas ir naudojasi nuotoliniu mokymu.
Smurtas šeimoje: teisėjo tyrimas atskleidė šiurpą keliančią realybę  (80)
2014 m. liepos 11 d. 17:38
Smurtas artimoje aplinkoje pastaraisiais metais Lietuvoje yra ypač aktuali problema. Jai spręsti buvo priimtas Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, keičiamas Baudžiamasis kodeksas.
Pataisytas Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas  (43)
2014 m. balandžio 10 d. 12:18
Seimas priėmė Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo pataisas, kuriomis siekiama kovą su smurtu namuose padaryti veiksmingesnę ir geriau apsaugoti smurto aukų interesus.
R. Sadauskas-Kvietkevičius. Kas ir kodėl vėl kalba apie „supuvusius Vakarus”?  (290)
2014 m. sausio 30 d. 19:18
„Klimato kaita yra faktas,”– savo metinėje kalboje pasakė JAV prezidentas Barakas Obama tuo pat metu, kai amerikiečiai keiksnoja net ir pietinių valstijų gyvenimą gerokai apsunkinusius rekordinius šalčius. Mūsų krašte, nors ir pavėlavusi, žiema ne itin skiriasi nuo lietuviškų standartų.
E. Žiobienė: ką nutyli vaikų netekę emigrantai  (579)
2014 m. sausio 30 d. 05:30
Dėl atimtų vaikų ašaras liejantys ir užsienio valstybių tarnybas pliekiantys emigrantai nepasako visos tiesos – dažnai jie būna pamėgę alkoholį, linksmą gyvenimo būdą ir, palikę miegančius vaikus, naktį eina šėlti į klubą.
Įstatymui, ginančiam nuo smurto, dveji metai: kas pasikeitė?  (34)
2013 m. gruodžio 15 d. 11:26
Per dvejus metus, kai Lietuvoje galioja Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas , visuomenė tapo pilietiškesnė - apie smurtą šeimoje dažniau policijai praneša aukų artimieji, kaimynai. Tai interviu BNS teigė policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla .
G. Purvaneckienė. Smurto šeimose prevencija – nevienadienis rūpestis  (40)
2013 m. gruodžio 11 d. 07:41
Iki gruodžio 10-osios – Tarptautinės žmogaus teisių dienos –tęsiasi lapkričio 25-ąją prasidėję tarptautinės socialinės akcijos „16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris“ renginiai.
Sūnaus akivaizdoje vyras žmonai laikė įrėmęs pistoletą ir reikalavo persipjauti venas  (301)
2013 m. rugsėjo 25 d. 14:24
Specializuotos pagalbos centrų (SPC) darbuotojų pažymose – istorijos, labiau panašios į gerai sukurptą trilerį nei į Lietuvos vidutinės moters gyvenimą.
5 valandas vyro daužyta moteris: policijos maldavau atvykti, o jie paskambino vyrui  (896)
2013 m. rugsėjo 17 d. 10:05
Iš pirmo žvilgsnio Gabrielė (vardas pakeistas – DELFI) atrodo kaip bet kuri kita jauna mergina, kuriai gyvenimas tik prasideda.
Smurtinė keturių vaikų motinos mirtis neatvėrė nei valdžios akių, nei piniginės  (47)
2013 m. rugpjūčio 26 d. 10:52
Policija žino, kaip galėtų lengviau atpažinti ir operatyviau reaguoti į pavojingus smurto artimoje aplinkoje atvejus, tačiau pinigų tam neatranda ir po to, kai nesulaukusi policijos pagalbos sutuoktinio nužudyta keturių vaikų motina.
Smurtas šeimoje bus kontroliuojamas dar griežčiau  (40)
2013 m. rugpjūčio 21 d. 06:43
Jeigu Seimas pritars, ateityje apie smurto šeimoje atvejus specializuotus pagalbos centrus informuos pati policija, o ne nukentėję asmenys, kaip buvo iki šiol.
Žmoną mušęs E. Vareikis sulaukė jos atleidimo  (157)
2013 m. liepos 11 d. 12:12
Prokurorai svarstys galimybę namuose smurtavusio parlamentaro Egidijaus Vareikio bylą baigti susitaikymu.
Namuose smurtavusiam E. Vareikiui pateikti įtarimai  (31)
2013 m. liepos 11 d. 10:11
Namuose smurtavusiam Seimo nariui Egidijui Vareikiui pateikti įtarimai dėl fizinio skausmo sukėlimo.