Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas

D. Leinartė. Moterys kaip karo ginklas: efektyvu ir pigu?  (73)
2015 m. vasario 25 d. 11:25
Šiuolaikiniai karai ir konfliktai akivaizdžiai pakeitė pobūdį. Vis dažniau į juos įtraukiami civiliai gyventojai, o moterys tampa specifiniu karo objektu ir vienu iš karo ginklų.
Ekspertė: dirbti su šeima reikia nuo nėštumo  (7)
2015 m. sausio 12 d. 16:09
Siekiant sumažinti smurtą artimoje aplinkoje ir visuomenėje, vaikus supratimo apie dviejų žmonių santykius reikia pradėti mokyti jau mokykloje. Tuo įsitikinusi Vilniaus miesto krizių centro direktorė Nijolė Dirsienė.
Už moterų teises kovojančios organizacijos: A. Pabedinskienė turi trauktis  (75)
2015 m. sausio 7 d. 14:10
Su smurtu prieš moteris kovojančios organizacijos reikalauja socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės atsistatydinimo.
Iš Airijos grįžti net neplanavo, bet gyvenimas sugriuvo per tris dienas  (303)
2014 m. gruodžio 31 d. 05:30
Vilniaus miesto krizių centre atsidūrusi Aistė (vardas pakeistas – DELFI) tris paskutines dienas Airijoje, kurioje su savo dukrytės tėvu iš viso pragyveno apie aštuonis mėnesius, prisimena kaip košmarą, nuo kurio dar iki šiol neatsigavusi.
Kova su smurtu artimoje aplinkoje kvepia absurdu  (24)
2014 m. gruodžio 15 d. 18:34
Praėjus trejiems metams po Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo priėmimo, statistika rodo, kad vienas iš dešimties užregistruotų nusikaltimų – smurtavimas artimoje aplinkoje .
60 proc. vaikinų su merginomis bendrauja tik dėl sekso  (439)
2014 m. lapkričio 25 d. 11:38
Ne koviniai filmai skatina smurtą prieš moterį ar merginą, o požiūris į ją, kaip į daiktą.
Prezidentės patarėja: politikų galvose yra stabdžių kovojant su smurtu prieš moteris  (7)
2014 m. lapkričio 25 d. 09:47
Antradienį minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną prezidentės vyriausioji patarėja vidaus politikos klausimais Virginija Būdienė konstatuoja, kad situacija šalyje sudėtinga, o veiksmų kovojant su šia problema nepakankamai imasi tiek politikai, tiek tėvai.
D. Leinartė. Iš lietuvių emigrantų ir toliau atiminės vaikus  (257)
2014 m. lapkričio 24 d. 17:09
Lietuvą pasiekia žinios, kad kai kurios į Šiaurės šalis emigravusios Lietuvos šeimos atkreipia vietinių socialinių darbuotojų dėmesį. Dar daugiau, yra atvejų kai Lietuvos emigrantų vaikai atskiriami nuo tėvų ir perduodami valstybės priežiūrai. Emigrantai , genami baimės prarasti vaiko globą, nutaria neleisti vaikų į vietines mokyklas ir naudojasi nuotoliniu mokymu.
Smurtas šeimoje: teisėjo tyrimas atskleidė šiurpą keliančią realybę  (80)
2014 m. liepos 11 d. 17:38
Smurtas artimoje aplinkoje pastaraisiais metais Lietuvoje yra ypač aktuali problema. Jai spręsti buvo priimtas Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, keičiamas Baudžiamasis kodeksas.
Pataisytas Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas  (43)
2014 m. balandžio 10 d. 12:18
Seimas priėmė Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo pataisas, kuriomis siekiama kovą su smurtu namuose padaryti veiksmingesnę ir geriau apsaugoti smurto aukų interesus.
R. Sadauskas-Kvietkevičius. Kas ir kodėl vėl kalba apie „supuvusius Vakarus”?  (290)
2014 m. sausio 30 d. 19:18
„Klimato kaita yra faktas,”– savo metinėje kalboje pasakė JAV prezidentas Barakas Obama tuo pat metu, kai amerikiečiai keiksnoja net ir pietinių valstijų gyvenimą gerokai apsunkinusius rekordinius šalčius. Mūsų krašte, nors ir pavėlavusi, žiema ne itin skiriasi nuo lietuviškų standartų.
E. Žiobienė: ką nutyli vaikų netekę emigrantai  (579)
2014 m. sausio 30 d. 05:30
Dėl atimtų vaikų ašaras liejantys ir užsienio valstybių tarnybas pliekiantys emigrantai nepasako visos tiesos – dažnai jie būna pamėgę alkoholį, linksmą gyvenimo būdą ir, palikę miegančius vaikus, naktį eina šėlti į klubą.
Įstatymui, ginančiam nuo smurto, dveji metai: kas pasikeitė?  (34)
2013 m. gruodžio 15 d. 11:26
Per dvejus metus, kai Lietuvoje galioja Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas , visuomenė tapo pilietiškesnė - apie smurtą šeimoje dažniau policijai praneša aukų artimieji, kaimynai. Tai interviu BNS teigė policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla .
G. Purvaneckienė. Smurto šeimose prevencija – nevienadienis rūpestis  (40)
2013 m. gruodžio 11 d. 07:41
Iki gruodžio 10-osios – Tarptautinės žmogaus teisių dienos –tęsiasi lapkričio 25-ąją prasidėję tarptautinės socialinės akcijos „16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris“ renginiai.
Sūnaus akivaizdoje vyras žmonai laikė įrėmęs pistoletą ir reikalavo persipjauti venas  (302)
2013 m. rugsėjo 25 d. 14:24
Specializuotos pagalbos centrų (SPC) darbuotojų pažymose – istorijos, labiau panašios į gerai sukurptą trilerį nei į Lietuvos vidutinės moters gyvenimą.
5 valandas vyro daužyta moteris: policijos maldavau atvykti, o jie paskambino vyrui  (896)
2013 m. rugsėjo 17 d. 10:05
Iš pirmo žvilgsnio Gabrielė (vardas pakeistas – DELFI) atrodo kaip bet kuri kita jauna mergina, kuriai gyvenimas tik prasideda.
Smurtinė keturių vaikų motinos mirtis neatvėrė nei valdžios akių, nei piniginės  (48)
2013 m. rugpjūčio 26 d. 10:52
Policija žino, kaip galėtų lengviau atpažinti ir operatyviau reaguoti į pavojingus smurto artimoje aplinkoje atvejus, tačiau pinigų tam neatranda ir po to, kai nesulaukusi policijos pagalbos sutuoktinio nužudyta keturių vaikų motina.
Smurtas šeimoje bus kontroliuojamas dar griežčiau  (40)
2013 m. rugpjūčio 21 d. 06:43
Jeigu Seimas pritars, ateityje apie smurto šeimoje atvejus specializuotus pagalbos centrus informuos pati policija, o ne nukentėję asmenys, kaip buvo iki šiol.
Žmoną mušęs E. Vareikis sulaukė jos atleidimo  (157)
2013 m. liepos 11 d. 12:12
Prokurorai svarstys galimybę namuose smurtavusio parlamentaro Egidijaus Vareikio bylą baigti susitaikymu.
Namuose smurtavusiam E. Vareikiui pateikti įtarimai  (31)
2013 m. liepos 11 d. 10:11
Namuose smurtavusiam Seimo nariui Egidijui Vareikiui pateikti įtarimai dėl fizinio skausmo sukėlimo.
Tyrimas: didžiausią smurtą patiria išsilavinusios moterys – jos daužomos, spardomos, smaugiamos  (500)
2013 m. liepos 9 d. 06:00
Pasak specialistų, Lietuvoje įsigaliojęs Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas atskleidė neregėtus moterų, patiriančių savo partnerio smurtą šeimoje, mastus. Tuo tarpu Higienos instituto mokslininkės nusprendė patyrinėti, kokiomis psichologinėmis ir socialinėmis savybėmis jos pasižymi, bei išskyrė keturis moterų, patiriančių artimųjų smurtą, tipus. Pasirodo, sunkiausiai žalojamos išsilavinusios moterys.
Seimas įteisino „galvų kapojimo" mechanizmą  (105)
2013 m. birželio 27 d. 13:37
Seimas ketvirtadienį priėmė Seimo statuto pataisas, kurios leis nepritarus įstaigos veiklos ataskaitai kelti jos vadovo atstatydinimo klausimą.
Seime – netikėta staigmena generaliniam prokurorui D. Valiui  (196)
2013 m. birželio 25 d. 16:38
Parlamentarai antradienį nepritarė Generalinės prokuratūros ataskaitai. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas turės tobulinti nutarimo projektą, kuriuo jis siūlė parlamentarams patvirtinti prokuratūros ataskaitą.
Smurtą 18 metų kentėjusios moters istorija: baimė, prarastas kūdikis ir viltis  (51)
2013 m. birželio 21 d. 11:55
„Smurtas šeimoje“ arba „šeiminis smurtas“ – sąvokos, kurių vartoti negalima, kadangi šeima yra savaiminis gėris. Tai viena iš priežasčių, kodėl „Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje“ įstatymą buvo bandoma priimti net šešerius metus. Pašnekovė Danutė (vardas pakeistas) smurtą kentėjo aštuoniolika metų. Ašaros, baimė ir klausimas „kodėl?“ – Danutės kasdienybė.
Dėl smurto šeimoje neliečiamybės netekęs E. Vareikis ragino vyrus mylėti savo žmonas, o žmonas - jų klausytis  (121)
2013 m. birželio 20 d. 10:26
Seimas ketvirtadienį ėmėsi spręsti, ar konservatorius Egidijus Vareikis praras teisinę neliečiamybę. Kaip ir buvo galima tikėtis, imunitetas iš politiko atimtas aiškia balsų dauguma. Tiesa, procedūrą sujaukė pats E. Vareikis. Politiko pasakyta kalba papiktino ne vieną Seimo narį, o pirmiausiai – parlamento moteris.
Prokurorė: E. Vareikis žmonai dukart sudavė per veidą, vienąkart spyrė  (185)
2013 m. birželio 18 d. 09:29
Seimo komisija dėl namuose smurtavusio konservatoriaus Egidijaus Vareikio neliečiamybės panaikinimo antradienį susirinkusi į pirmą posėdį tą pačią dieną planuoja ir priimti sprendimą.
Krizės matematika, arba kiek recesija kainavo moterims?  (26)
2013 m. balandžio 28 d. 09:58
Feministės, kalbėdamos apie ekonomikos nuosmukį, piktai grūmoja pirštu: moterys tesudaro 5 proc. finansinių sprendimų priėmėjų Europos Sąjungoje ( ES ), nė vienos valstybės narės centriniam bankui nevadovauja moteris, taigi silpnoji lytis esą kenčia dėl niekšų vyrų priimtų sprendimų. Tačiau šįkart pakalbėkime ne apie feministines idėjas, o apie faktus – kiek moterims ir vyrams kainavo pasaulinė recesija?
R.Šalaševičiūtė. Kol bus aukų – apie smurtą kalbėti nepaliausim!  (146)
2013 m. balandžio 5 d. 07:37
Pastaruoju metu visuomenės informavimo priemonėse nuskambėjo atvejai, kai dėl galimai policijos pareigūnų neveiklumo buvo nužudytos dvi moterys – vyras, kuriam už smurtą prieš žmoną teismo buvo uždrausta artintis prie jos bei vaikų nužudė savo keturių vaikų mama, o kitos moters sugyventinis nužudė dvi moteris: savo sugyventinę ir kaimynę.
Sugyventinio mušama panevėžietė laimėjo bylą prieš Lietuvą: valstybė jai nesuteikė adekvačios apsaugos  (105)
2013 m. kovo 26 d. 13:12
Sugyventinio smurtą patyrusi panevėžietė laimėjo bylą prieš Lietuvą Europos Žmogaus Teisių Teisme, kuris antradienį paskelbė, kad valstybė nesuteikė jai adekvačios apsaugos.