Mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ specialistė Liubov Stolė pranešime spaudai pataria, kaip, išleidžiant visai nedaug, pavasarį galima pasitikti sustiprėjusiu imunitetu ir atsparumu ligoms.

Nepamirškite sveikos mitybos, poilsio ir fizinio aktyvumo

Šie trys elementai galėtų būti įvardijami kaip sveikatos ir stipraus organizmo pagrindas. Pasak vaistininkės L. Stolės, sveika ir subalansuota mityba, tinkamas miego režimas bei organizmo stiprinimas mankšta ar tiesiog pasivaikščiojimais gryname ore gali užkirsti kelią dažnai nusilpusį organizmą puolančioms ligoms. Jos neaplenkia ir pavasarį, kai, rodos, oras jau šyla ir ligų sezonas pasitraukia.

„Tinkama ir subalansuota mityba – vienas svarbiausių aspektų, stiprinant imunitetą. Į savo mitybos racioną patariama įtraukti daugiau vaisių ir daržovių, reikėtų nepamiršti ir mėsos patiekalų bei kruopų. Subalansuota mityba papildys organizmą reikalingais vitaminais ir mineralais, kurie itin svarbūs atsparumui ligoms. Atsparus imunitetas leis ne tik gerai jaustis, bet ir padės išvengti ligų bei sutaupyti – nereikės pirkti vaistų netikėtai užklupusiam peršalimui gydyti“, – sako specialistė.

Pasak jos, ne mažiau svarbus ir tinkamas poilsio režimas. Miegas sureguliuoja organizmo vitaminų apykaitą, stiprina bendrą atsparumą ligoms. Tad nakties poilsiui reikėtų skirti pakankamai laiko. Nekomercinė organizacija „National Sleep Foundation“, atliekanti įvairius miego tyrimus, suaugusiam žmogui rekomenduoja miegoti 7-9 val. per parą, o paaugliams – 8-10 val. Jaunesniems vaikams miego reikėtų dar daugiau.

Be gero poilsio, stiprinant organizmą, svarbu užtikrinti ir pakankamą fizinį aktyvumą.

„Dabar orai gerėja, tad dera prisiminti ne tik mankštą, bet ir pasivaikščiojimą gryname ore. Keturiasdešimt minučių lauke ar parke padės pasijausti geriau ir tapti žvalesniais. Geras pasivaikščiojimas gali atstoti mankštą“, – sako L. Stolė.

Stebėkite savo organizmą

L. Stolė taip pat pataria stebėti savo organizmą, jo reakcijas į besikeičiantį orą, mitybą, patiriamą stresą ar po žiemos neretai jaučiamą išsekimą ir nuovargį. Susigaudyti organizmo reakcijose taip pat padės specialistas – gydytojas ar vaistininkas. Jie rekomenduos, kokią organizmo funkciją pacientui reikia stiprinti, kokiomis priemonėmis, ar kokius negalavimus pašalinti.

„Nuolat sekite, kaip veikia jūsų organizmas. Stebėkite, ar jums dažnai skauda galvą, galbūt greitai pavargstate, gal mėšlungis traukia koją ar akį, gal vargina kitos problemos. Stebėkite save, kalbėkite su specialistu, kuris padės nustatyti, ko jums reikia. Juk gali būti ir taip, kad jums net nereikia įvairių preparatų, nes pakankamai visų reikalingų medžiagų gaunate su maistu. Kai kuriems pacientams tiesiog pakanka gauti didesnę vitamino C dozę. Pažinokite savo organizmą ir tiksliai suprasite, ko jums reikia“, – pataria vaistininkė.

Įsiklausykite į vaistininko rekomendacijas

Vaistininkė Liubov Stolė primena, kad perkant bet kokius vaistinius preparatus ar maisto papildus, visada reikėtų pasikonsultuoti su vaistininku. Jis, atsižvelgdamas į kiekvieno paciento poreikius, įpročius ar negalavimus, padės išsirinkti tinkamiausią preparatą.

„Mes, vaistininkai, esame visada pasirengę pacientui padėti išsirinkti efektyviausią ir labiausiai jo poreikius atitinkantį preparatą. Kartais žmonės klaidingai mano, kad daugiau medikamentų padės greičiau sustiprinti organizmą ir apsisaugoti nuo ligų. Taip neretai jų rankose atsiduria net keli vienodo poveikio vaistiniai preparatai ar maisto papildai. Visada rekomenduojame pacientams geriau įsigyti vieną veiksmingą preparatą, kuris ir padės įveikti konkretų negalavimą ar sustiprinti organizmą. Taip ir sveikatos bus daugiau, ir pavyks sutaupyti“, – sako vaistininkė L. Stolė.

L. Stolė taip pat rekomenduoja neeksperimentuoti su sveikata, bandant kuo labiau sutaupyti. Pasak specialistės, siekiant kuo geresnių rezultatų, stiprinant imunitetą ar sveikstant po ligos, reikėtų laikytis visų vaistininko ar gydytojo rekomendacijų dėl preparato vartojimo. Nes ir vartojant vitaminus ar kitus maisto papildus, reikėtų atsižvelgti į rekomenduojama kursą.

„Kartais pacientai, norėdami sutaupyti, nesilaiko instrukcijos ir nesuvartoja viso nustatyto kurso, preparatą geria mažesnėmis dozėmis nei nurodyta. Daugelis galvoja, kad nebūtina suvartoti visų tablečių, o likusios pravers ateityje. Tačiau tokiu atveju žmogui ne tik kad nepagerėja, bet ateičiai paliktų vaistų galiojimas baigiasi ir jų vartoti nebegalima. Todėl savo pacientus stengiamės visada labai aiškiai informuoti apie vaisto, vitaminų ar maisto papildo vartojimą, jo trukmę ir dozę. Vaistininko rekomendacijų reikėtų laikytis. Tada ir organizmas bus stipresnis, ir negalavimai greičiau pasitrauks, ir piniginė liks pilnesnė“, – sako vaistininkė L. Stolė.

Ji dar kartą ragina į vaistinę užsukusius pacientus drąsiai konsultuotis asmeniškai, nebijoti klausti, taip pat įsiklausyti ir į specialisto patarimus. Vaistininkas ne tik padės išsirinkti kiekvienam individualiai tinkamiausią preparatą, bet ir pasiūlys jį už geriausią kainą.