„Ar saugu maudytis viešuose baseinuose?“ Pastaruoju metu toks klausimas ramybės neduoda daugeliui gyventojų. Skandalas Kauno „Impuls“ baseine, kai chloru apsinuodijo du vaikai ir vienas suaugusysis, sukėlė visuotinį nerimą. Panevėžio visuomenės sveikatos centro specialistai irgi sulaukė gyventojų klausimų, kaip jiems elgtis – eiti į baseinus ar juos iš tolo aplenkti.
© Corbis

Visuomenės sveikatos saugos ir kontrolės skyriaus vedėja Vida Vyčienė ramina, kad nė viename iš dešimt Panevėžio mieste ir rajone veikiančių baseinų nebuvo nustatyta tokių higienos ir saugos reikalavimų pažeidimų, kad lankytojų sveikatai kiltų rimtas pavojus.

Tačiau ideali tvarka toli gražu ne visur. Vienų baseinų vanduo nėra gerai valomas ir dezinfekuojamas – trūksta chloro, kitur neužtikrinta reikalinga patalpų dezinfekcija.

Panevėžio „Impuls“ baseinas, į kurį dėl incidento Kaune dabar krypsta nepatiklūs žvilgsniai, pernai tikrintas tris kartus. Vieną kartą – pagal planą, du kartus – gavus skundus.

Pastarąjį kartą medikai šį baseiną ir pirčių kompleksą tikrino gruodį, kai gavo vieno lankytojo skundą, kad apsilankęs baseine jis užsikrėtė rože.

Pasak V.Vyčienės, per visų tris tikrinimus atlikti įvairūs vandens ir aplinkos tyrimai buvo geri.
Labiausiai tikrintojus nustebino žinomam Panevėžio rajono verslininkui ir politikui Jonui Katinui priklausantis baseinas Vaivadų kaime. 

Atskirą pobūvių salę ir pirtį su baseinų nuomojantis J.Katinas neturėjo baseino higienos paso, kitaip sakant eksploatavo jį nelegaliai. Klientai neturėjo jokių garantijų, kad besimaudydami neužsikrės kokiomis nors ligomis.

Beje, J.Katinas, kurio baseiną Visuomenės sveikatos centro specialistai tikrino praėjusių metų rugsėjo pabaigoje, iki šiol dar neišsiėmė baseino higienos paso.

Tvarkingi tik iš pažiūros

Panevėžio visuomenės sveikatos centro specialistai reguliariai tikrina šiuos mieste ir rajone veikiančius baseinus: „Impuls“, Fizinės medicinos ir reabilitacijos centro, „Žemynos“ vidurinės mokyklos, „Fitness Gym“ „Babilone“, „Romantic“ viešbutyje, Panevėžio kultūros ir sporto centro A.Jakšto gatvėje, prekybos ir pramogų centro „Rožynas“ , Panevėžio r. Bigailių kaime „Šarvilio“ UAB „Pas Katiną“ Vaivaduose, Velžio komunalinio ūkio Smiglių kaime. Pastarasis baseinas šiemet dėl finansinių sunkumų uždarytas.

Vykdydami planinius tikrinimus, Visuomenės sveikatos centro specialistai apie savo vizitą privalo pranešti prieš dešimt dienų. Pakartotinius tikrinimus jie atlieka neperspėję.

Visuomenės sveikatos saugos ir kontrolės centro vedėja sakė, kad tikrinant baseinus atliekami detalūs vandens ir aplinkos: dušų, suoliukų, vonių, kitų paviršių tyrimai. Siekiama nustatyti, ar ant jų nesiveisia mikrobų, parazitų, galinčių pakenkti lankytojų sveikatai.

Pasak V.Vyčienės, nė viename iš tikrintų baseinų nenustatyta vandens užterštumo mikrobais ar parazitais.

Priekaištų dėl netinkamos vandens dezinfekcijos tikrintojai turėjo baseino Smilgiuose ir „Romantic“ viešbutyje šeimininkams. Šiuose baseinuose trūko chloro. Kai jo nepakanka, vandenyje susidaro sąlygos bakterijoms veistis. Tiesa, atlikus tyrimus, jų nerasta, tačiau toks pavojus egzistavo. Baseinų šeimininkams nurodyta tinkamai dezinfekuoti vandenį.

„Fytness Gym“ baseino vandenyje nustatyta per daug odą dirginančių medžiagų, baseino „Rožyno“ vanduo nebuvo gerai valomas.

Kūno kultūros ir sporto centro baseino, vadinamo miesto didžiuoju baseinu, bei „Žemynos“ vidurinės mokyklos baseino aplinka neatitiko švaros reikalavimų.

Baseinų, kuriuose buvo nustatyta vienokių ar kitokių pažeidimų, vadovams buvo skirtos piniginės baudos ir liepta tinkamai pasirūpinti žmonių saugumu.

Gyventojus ragina netylėti

V.Vyčienė sakė, kad iš esmės gyventojai neturėtų bijoti lankytis visuose minėtuose baseinuose, nes po kelių tikrinimų visi susitvarkė taip, kaip liepta. Šiuo atžvilgiu išimtis tik J.Katinas, dar neturintis baseino higienos paso.

Kita vertus, niekas negali garantuoti, kad baseine neatsiras kokių nors problemų.

Gydytoja ragino panevėžiečius, kilus įtarimų dėl galimo baseinų vandens ar aplinkos užterštumo, kreiptis į Panevėžio visuomenės sveikatos centrą.

„Mes reaguojame į kiekvieną skundą, jeigu jis nėra anoniminis“, – patikino specialistė.

'Sekundė“
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neseniai po rekonstrukcijos atidarytoje „Maximoje“ – sujudimas: evakuojami pirkėjai (89)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (22)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (956)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Šešis ne savo vaikus auginanti moteris: dabar apsisukti ir išeiti negaliu (5)

Pasibeldus į vieno iš „ SOS vaikų kaimo “ namelio duris, pirmasis mane lojimu pasitinka prie...

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (292)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Ar žinote, kuo gali baigtis per trumpos atostogos?

Sakoma, dar­­bas iš bež­džio­nės pa­da­rė žmo­gų. O ką dar­bas be po­il­sio...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (31)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Vėžio pacientams viena klaida mirties riziką padidina net 2,5 karto (18)

Vėžys – sunki liga, kuriai įveikti reikia daug jėgų ir stiprybės. Chemoterapija , kurią...

6 stiliaus patarimai moterims su didele krūtine (7)

Bičiulės su mažesne krūtine kas kartą varto akis, kai skundžiatės savo apvaliomis formomis? Jos...

Po „2 Barai“ išlikimo kovos projektą paliko net trys dalyviai, du sugrįžo svečio teisėmis (2)

Sekmadienio vakarą pajūryje vyko tiesioginis vasaros projekto „2 Barai“ ketvirtfinalis, po...