Iki 2014 m. rugpjūčio 20 dienos, Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, aukų skaičius Gvinėjoje, Liberijoje, Siera Leonėje ir Nigerijoje siekia 1427 atvejus.

Kaip skelbiama Kauno visuomenės sveikatos centro pranešime, pavojus, kad Ebolos virusas galėtų plisti Lietuvoje - labai mažas, tačiau apsisaugojimo priemones reikėtų žinoti, o ypač tiems, kurie planuoja kelionę į Vakarų Afrikos šalis arba yra iš jų grįžę.

„Kelionėje reikėtų vengti tiesioginio sąlyčio su ligonio ar mirusiojo krauju ar kūno skysčiais ir su objektais, kurie galėjo būti užkrėsti, taip pat - artimo kontakto su laukiniais gyvūnais. Patartume ten nevalgyti laukinių gyvūnų mėsos. Patariame neturėti nesaugių lytinių santykių. Grįžus iš rizikingo vakarų Afrikos regiono būtina stebėti savo sveikatą ir kreiptis į gydytoją, jeigu per artimiausias kelias savaites po sugrįžimo pradedama karščiuoti, jaučiamas nepaaiškinamas nuovargis, viduriuojama, jei juntami kiti sunkūs simptomai,“ - keliautojams pataria Kauno visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Kristina Rudžinskaitė.

Taip pat, jos teigimu, jei kelionės į Vakarų Afriką metu buvo tiesioginis sąlytį su bet kokiais mirusio ar gyvo užsikrėtusio asmens ar gyvūno kūno skysčiais, įskaitant nesaugius lytinius santykius su pasveikusiais ligoniais, reikėtų skubiai kreiptis į gydytoją ir nurodyti kelionės šalį. Būtina prieš atvykstant telefonu susisiekti su medicinos įstaiga, kad personalas užtikrintų tinkamą apsaugą. Kilus neaiškumams siūloma konsultuotis telefonu 33 16 77 arba elektroniniu paštu.

K. Rudžinskaitė primena, jog Ebola virusas žus, jeigu drabužiai, ant kurių pateko užkrėstų skysčių, bus išskalbti skalbyklėje. Šis virusas lengvai sunaikinamas muilu, balikliu, saulės šviesa arba išdžiovinant, tačiau jis labai trumpai dar išlieka ant saulės apšviestų ar išdžiūvusių paviršių.

Pasaulio sveikatos organizacija, atsižvelgusi į situaciją Vakarų Afrikos šalyse, paskelbė Ebola viruso epidemiją tarptautine ekstremalia visuomenės sveikatai situacija. PSO priemonių planas nukreiptas į kuo greitesnį viruso plitimo pažabojimą Afrikoje ir kuo efektyvesnę kitų šalių apsaugą nuo viruso įvežimo. Šio viruso patekimas į kitas šalis labiausiai galimas oro linijomis. Infekcijos perdavimo rizika Europoje nuo įvežtinio Ebola atvejo yra vertinama kaip labai maža, tačiau dėl ilgo ligos inkubacinio laikotarpio (2- 21 dienos) užsikrėtę asmenys gali atskristi ir į Europą. Bendras mirštamumas užsikrėtus - 54 procentai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)