Vilniaus priklausomybės ligų centras (VPLC) skelbia streiką dėl apgailėtinos įstaigos finansinės padėties.
© Shutterstock nuotr.

„Vilniaus Priklausomybės ligų centras atsidūrė aklavietėje. Centro steigėjas, Vilniaus m. savivaldybė, skyrė finansavimą tik pirmajam šių metų ketvirčiui. Tolimesnė Centro veikla nebefinansuojama, darbo užmokestis nemokamas nuo gegužės mėnesio, už kurį darbuotojams tebuvo sumokėta tik 20 proc. sumos. Dėl susidariusių įsiskolinimų „Sodra“ liepos 1 d. areštavo visas VPLC sąskaitas“, - teigiama VPLC pranešime.

Medikai skundžiasi, esą Vilniaus valdžia jų problemas ignoruoja, o sprendimus - vilkina.

„Savivaldybės atstovų teigimu, yra numatyta perduoti Vilniaus priklausomybės ligų centrą Sveikatos apsaugos ministerijai, tačiau šių klausimų sprendimas akivaizdžiai vilkinamas. Perdavimo klausimas neįtraukiamas į savivaldybės tarybos posėdžių dienotvarkę, o meras A. Zuokas atsisako susitikti su VPLC Darbo tarybos bei Streiko komiteto atstovais. Dėl neišmokamų atlyginimų bei neaiškios VPLC finansavimo perspektyvos VPLC darbuotojai visuotiniame darbuotojų susirinkime nusprendė surengti įstaigos darbuotojų streiką“, - nurodoma pranešime.

Streiką VPLC pradės liepos 11 d. Jo metu ketinama nebeteikti aibės paslaugų, dėl to esą sutriks daugelio kitų įstaigų ir institucijų darbas.

„Streiko metu nebus konsultuojami ir gydomi besikreipiantys interesantai, nebus priimami pacientai stacionariniam gydymui, neišduodamos pažymos Vilniaus miesto gyventojams, neatliekamos medicininės ekspertizės neblaivumui bei apsvaigimui nustatyti, nebus vykdoma ir mobilios klinikos veikla, t.y. žalos mažinimo programa. Tai neišvengiamai trikdys kitų sveikatos priežiūros įstaigų, o taip pat viešosios tvarkos bei kelių policijos kasdieninį darbą. Nors ir žinodami problemos aktualumą , miesto valdžios atstovai nesiima jokių veiksmų. VPLC darbuotojai nesiruošia slėpti savo problemų nuo užsienio delegatų šiuo svarbiu Lietuvai metu – pirmininkaujant Europos Sąjungai“, - rašoma VPLC pranešime.

Streikas bus neterminuotas

Kaip DELFI sakė Vilniaus priklausomybės ligų centro gydytoja psichiatrė Gabija Strončikienė, įspėjamojo streiko metu didžioji dalis paslaugų nebus teikiamos, pavyzdžiui, nebus išduodamos pažymos dėl leidimo ginklui įsigyti. Tie žmonės, kurie gulės tuo metu stacionare, išrašyti nebus, tačiau nuo liepos 4 d. nauji pacientai nebus guldomi.

„Nuo liepos 11 d. truksiančio streiko trukmė kol kas neaptarta. Mes skelbiame neterminuotą streiką. Vienintelė paslauga, kuri, ko gera, išliks, - metadono programa, kadangi tai sritis, kurią būtų labai sudėtinga staigiai nutraukti. Kitų ligonių, kurie šiuo metu guli stacionare ir dar nebus išrašyti iki streiko, likimas kol kas nenuspręstas. Visai įmanoma, kad jie visgi bus išrašyti. Tai nuspręsime streiko pradžioje arba prieš jį. Juolab kad dar nežinome, kiek laiko jis truks – gal vieną dieną ar dvi, o gal ilgiau. Viskas priklausys nuo reakcijų – streikuosime, tol, kol matysime prasmę“, - teigė centro atstovė.

Vilniaus priklausomybės ligų centro darbuotojų atlyginimai nuo šių metų sausio 1 d. buvo trečdaliu sumažinti, o paskutinį kartą pinigai jiems pervesti už gegužės mėnesį ir tik 20 proc. visos atlyginimo sumos.

„Kadangi „Sodra“ mūsų sąskaitas areštavo, jokių realių galimybių mokėti atlyginimus nėra“, - tvirtino G. Strončikienė.

Pasak jos, sprendimas streikuoti buvo priimtas Visuotinio susirinkimo metu balsų dauguma. Tiesa, kiekvienam žmogui paliekama galimybė spręsti pačiam, ar jis streiko metu dirbs, tačiau, pašnekovės teigimu, darbas centre yra komandinis, todėl vienas žmogus dirbti, nutrūkus grandinei, nelabai gali.

G. Strončikienės tvirtinimu, administracija streikui neprieštarauja, direktorius pasirašė raštą, jog tvirtina Darbo tarybą kaip organą, kuris išrinko Streiko komitetą.

Vilniaus savivaldybė VPLC situaciją komentuoja lakoniškai. Miesto valdžia DELFI informavo, jog įstaigos perdavimo Sveikatos apsaugos ministerijai klausimą numatoma svarstyti jau artimiausiame sostinės tarybos posėdyje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (10)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: aukų skaičius dramatiškai išaugo nuolat pildoma (775)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (265)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti (29)

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (43)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

„Sūduva“ po pertraukos neatlaikė Bulgarijos čempionų spaudimo (174)

Bulgarijos čempionai parodė savo meistriškumą. Paskutinio UEFA Europos lygos atrankos varžybų...

Lietuvoje pristatyta įspūdinga aukštosios mados Indijos kolekcija (15)

Vilniuje ketvirtadienio vakarą įvyko neeilinis mados renginys. Indijos nepriklausomybės dienos...

Ekonomistai įvertino R. Karbauskio norą (223)

Ekonomistai Nerijus Mačiulis ir Gitanas Nausėda neigiamai vertina „valstiečių“ lyderio...

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi (11)

Kaskart aplankęs Kris Papiernik ir Kia Griffin, jų penkiametis sūnėnas Shon'as tenori daryti viena...

Kodėl princas Williamas negali skristi vienu lėktuvu su šeima (9)

Pasak karališkojo protokolo, karališkoji šeima neturėtų lėktuvu skraidyti kartu, tačiau...