Vaistai nuo kosulio ir antihistamininiai preparatai – vaikų priešai

 (9)
Vaistai nuo kosulio ir peršalimo gali būti kenksmingi vaikams, todėl juos reikėtų duoti tik nuo šešerių metų, pataria australų medikai. Jei vaikas jaunesnis, nei 11 m., būtina pasikonsultuoti su gydytoju, rašo „The Brisbane Times“.
Gydytoja duoda vaikui vaistų
© Shutterstock nuotr.

Nors neigiamo minėtų vaistų poveikio iš pradžių nepasijaus, neaišku, kas gali nutikti ateityje. Be to, po eiliniu peršalimu gali slėptis sunki liga, pvz., astma, gripas ar plaučių uždegimas. Tada vaistas nė nepadės.

O kai tėvai patys skiria vaistų dozę, yra perdozavimo rizika su sunkiomis pasekmėmis, pvz., alergine reakcija, padažnėjusiu širdies ritmu ar netolygiu pulsu, dusimu, haliucinacijomis, spazmais, pykinimu, mieguistumu.

Gydytojai pataria būti atsargiems ne tik su vaistais nuo kosulio ar atsikosėjimą skatinančiais vaistais, bet ir su antihistamininiais preparatais. Be to, neįrodytas minėtų preparatų veiksmingumas.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (9)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Sveikatos naujienos

Apsisprendė dėl nemokamų skiepų (9)

Į rekomenduojamų valstybės finansuojamų skiepų sąrašą kitąmet mergaitėms planuojama įtraukti skiepus nuo žmogaus papilomos viruso, o jau šiemet ketinama pradėti papildomai skiepyti nuo kokliušo paauglius, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Besipriešinantys vaikų skiepams kelia pavojų visuomenei (151)

Visame pasaulyje pastebimos tendencijos, kai prieš vaikų skiepijimą nusiteikę asmenys vienijasi į grupes, kelia pavojų likusiems žmonėms ir ypač kūdikiams, kurių dar negalima skiepyti, sako Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertas.

Iš ligoninės išrašytas V. P. Andriukaitis: viskas prasidėjo nuo pilvo skausmų papildyta (210)

Iš Vilniaus universiteto Santariškių klinikų išrašytas Europos komisijos narys Vytenis Povilas Andriukaitis patikino, kad po beveik 7 valandas trukusios itin sudėtingos operacijos jaučiasi gerai, tačiau prie darbų ketina grįžti tik gegužės pirmąją.

Daržovių įdegis: kurie produktai odai suteikia sveiko švytėjimo (10)

Daugelis iš mūsų kiekvieną savaitę perkame tuos pačius produktus: nuo mėsos iki grybų, nuo morkų iki sūrio. Tačiau gera žinia ta, kad jums nereikia nuolat kramsnoti salotų, jei norite sveikai maitintis. Nauja BBC2 laida atskleidžia, kokią naudą sveikatai teikia kai kurie kasdien vartojami produktai, rašo dailymail.co.uk.

Specialistai: ilgiau palaikius vanduo tampa kenksmingas? (86)

Vanduo – gyvybės šaltinis. Tačiau ar visada? Kai kurie specialistai tikina, kad ne visas vanduo yra visada tinkamas vartoti, mat jame esą puikiai veši bakterijos. Šių žmonių kritikos strėlės sminga į didžiuosius 19 litrų vandens butelius, statomus ant šaldymo/valymo įrenginių. Jais dažniausiai naudojatės apsilankę biuruose, gydymo įstaigose ir panašiose viešose vietose.