Tyrimas: išsėtinę sklerozę sukelia genų defektai

 (43)
Išsėtinės sklerozės priežastys glūdi imuninės sistemos veiklos sutrikimuose, teigia tyrėjai. Vieno didžiausių išsėtinės sklerozės tyrimo metu mokslininkai nustatė 29 naujus genus, susijusius su šia pavojinga liga, praneša independent.co.uk.
DNR grandinės

„Keli iš naujai aptiktų genų dalyvauja imuninės sistemos veikloje, keli – susiję su kitomis autoimuninėmis ligomis, kurių eiga yra panaši: imuninė sistema pradeda atakuoti visiškai sveikas organizmo ląsteles, o ne svetimkūnius“, – sako Oksfordo universiteto profesorius Peteris Donnelis.

Jo kolega iš Kembridžo universiteto Klasteris Kompstonas priminė, jog, nepaisant to, kad apie genetines išsėtinės sklerozės priežastis jau buvo žinoma, mokslininkai vis nesutarė, kas vaidina svarbiausią vaidmenį šios ligos vystymosi eigoje.

Šio tyrimo metu mokslininkai panaudojo naują metodą, vadinamą genomo skenavimu, kuris skirtas paciento DNR ieškoti anomalijų, galimai susijusių su konkrečia liga. Naudodami šį metodą, mokslininkai apdorojo beveik 10 000 išsėtine skleroze sergančių žmonių genomus bei daugiau nei 17 000 sveikų žmonių genomus.

Šiuo metu iš viso nustatyti 57 genai, kurių mutacijos gali sukelti išsėtinę sklerozę.

Mokslininkų teigimu, tiksli informacija apie išsėtinės sklerozės atsiradimą ir vystymąsi padės sukuri veiksmingesnių būdų kovoti su šia liga.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Sveikatos naujienos

Labai pelningas verslo planas, kurio dalis esate ir jūs: antkainiai siekia šimtus procentų (281)

Kiek jūsų vaistinėlėje šiuo metu yra maisto papildų bei vitaminų? Kai kurie parlamentarai skaičiuoja, kad apie 60 proc. vaistų „krepšelio“ sudaro išlaidos būtent šiems sveikatą pagerinti turintiems preparatams. Pinigine išraiška minimi net 300 mln. eurų kasmet.

Mitybos specialistė paaiškino, kaip daryti cukraus detoksikaciją 30 dienų rezultatai tikrai nustebins (54)

Jeigu domitės naujausiomis sveikatos ir geros savijautos užtikrinimo tendencijomis, tai veikiausiai esate girdėję apie detoksikacines dietas.

Agurkai tirpdo net akmenis: neįtikėtina šios paprastos daržovės galia (21)

Žmonės agurkus valgo jau beveik 60 amžių. Jie pagerina apetitą, riebalų, baltymų pasisavinimą ir palankiai veikia medžiagų apykaitą.

Ginekologė: kokia tikimybė, kad nepiktybinė mioma „peraugs“ į agresyvų gimdos vėžį (31)

Mioma – tai nepiktybinis gimdos auglys, kurio vien buvimas nėra indikacija operaciniam gydymui. Mioma yra viena dažniausių vaisingo amžiaus moterų patologijų, dėl kurių šios kreipiasi į ginekologus.

Lietuvos mokslininkų komanda turi planą, kaip įveikti vėžį (39)

Anksčiau dėl jose taikomų naujausių gydymo technologijų į Vakarų Europos šalis gydytis važiavę lietuviai pažangiausius preparatus jau ne tik gali gauti savo šalyje, bet ir prieinamesnėmis kainomis.