Lietuvos apeliacinis teismas antradienį pradėjo spręsti Marijampolės ligoninėje nudegintų dvynukų Zdanių ginčą su gydymo įstaiga, kuri nesutinka mokėti priteistos rekordinio dydžio - milijono litų - kompensacijos už pacientams padarytą neturtinę žalą. Išklausęs visų šalių argumentus, Apeliacinis teismas savo nutarties paskelbimą atidėjo iki lapkričio 30 dienos, kadangi byla sudėtinga ir nemažos apimties.
Dvyniai Laurynas ir Martynas Zdaniai
© ELTA
Apeliacinį skundą pateikusi ligoninė prašo panaikinti rugpjūčio 27 dieną paskelbtą Kauno apygardos teismo nutartį ir Zdanių šeimai priteisti 33 kartus mažesnę - 30 tūkst. Lt - kompensaciją.

2001 metų gruodžio 30-ąją, šildant inkubatoriuje prieš laiką gimusius kūdikius, šildyklės nudegino dvynukams Laurynui ir Martynui nugaras. Traumuotus naujagimius po to beveik du mėnesius gydė Kauno medicinos universiteto klinikų medikai. Pirmaisiais gyvenimo metais mažyliams buvo atlikta po tris odos persodinimo operacijas, o ateityje dar reikės korekcinių operacijų.

Dvynukų tėvai - Vilma ir Gintautas Zdaniai milijoninį ieškinį laiko visiškai pagrįstu. Jų reikalavimu Kauno apygardos teismo teisėjas Albinas Čeplinskas dvynukams yra priteisęs po 400 tūkstančių, o jų tėvams - po 100 tūkstančių litų kompensacijas. "Tos žalos, kurią jie patyrė, neatlyginsi nei vienu, nei trim, nei dešimčia milijonų litų", - teismui sakė Zdanių advokatas Andrius Riabčiukas. Remdamasis medicinos ekspertų išvadomis, advokatas pabrėžė, kad pirmąją gyvenimo dieną patirta trauma labai pakenkė dvynukų sveikatai ir tolesniam vystymuisi: sulaukę beveik trejų metų, berniukai beveik nekalba, negali normaliai judėti, turi pusiausvyros sutrikimų ir dėl likusių gilių randų yra netekę apie 30 proc. bendro darbingumo.

Anot advokato, su dvynukų šeima besibylinėjančios ligoninės aktyvumas liudija "piktybišką" šios įstaigos siekį išvengti atsakomybės.

Savo ruožtu ligoninės interesus ginantis advokatas Kęstutis Čilinskas teisme tvirtino, kad ligoninė "negauna milijoninių pelnų", pati turi 2,9 mln. litų įsiskolinimų ir nepajėgtų išmokėti tokio dydžio kompensacijos.

K. Čilinskas taip pat akcentavo, kad kompensuojant piliečių patirtą žalą svarbu subalansuoti visų nukentėjusiųjų interesus, o ne atlyginti kam nors vienam.

"Kaip tada turės jaustis žmonės, kurie dėl medikų kaltės yra palaidoję savo vaikus ir kuriems buvo priteistos daug mažesnės kompensacijos? Jie bus nuskriausti", - sakė K. Čilinskas. Advokatas priminė, kad pagal ligi šiol susiklosčiusią Lietuvos teismų praktiką iš gydymo įstaigų mirties atveju būdavo priteisiamos kur kas kuklesnės, maždaug 140 tūkst. litų, kompensacijos. "Jeigu tikrai bus pradėta gundytis tokiomis sumomis, tai žmonės leis sau ir ranką nupjauti, kad tik gautų milijoną", - kalbėjo K. Čilinskas. Advokatas ypač kritikavo skundžiamą Kauno apygardos teismo nutartį dėl to, kad gydytojos Loretos Laurinaitienės ir akušerės Rasos Dereškevičienės neatsargūs veiksmai joje kvalifikuoti kaip nežmoniškas elgesys.

Pasak K. Čilinsko, žala mažylių sveikatai buvo padaryta netyčiniais veiksmais, gelbstint jų gyvybes. Jo tvirtinimu, medikės stengėsi, bandė šildyti naujagimius beveik ekstremaliomis sąlygomis po patologinio gimdymo, nes mažyliai gimė neišnešioti, ne natūraliu būdu, bet atlikus operaciją. Marijampolės medikai iš karto siūlė juos vežti į Kauną, kur būtų užtikrinta geresnė priežiūra, bet šios kelionės buvę atsisakyta.

Apkaltinęs sunkiu kūno sužalojimu dėl neatsargumo, Marijampolės rajono apylinkės teismas 2002 metų gruodžio 10 dieną L. Laurinaitienei ir akušerei R. Dereškevičienei už šį nusikaltimą skyrė po vienerius metus laisvės atėmimo, tačiau nuo bausmės atlikimo abi medikės atleistos pritaikius amnestiją. Be to, nuteistosioms atimta teisė dvejus metus dirbti savo tiesioginį darbą.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (1)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: aukų skaičius dramatiškai išaugo nuolat pildoma (714)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (254)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti (29)

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (40)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

„Sūduva“ po pertraukos neatlaikė Bulgarijos čempionų spaudimo (169)

Bulgarijos čempionai parodė savo meistriškumą. Paskutinio UEFA Europos lygos atrankos varžybų...

Lietuvoje pristatyta įspūdinga aukštosios mados Indijos kolekcija (9)

Vilniuje ketvirtadienio vakarą įvyko neeilinis mados renginys. Indijos nepriklausomybės dienos...

Ekonomistai įvertino R. Karbauskio norą (195)

Ekonomistai Nerijus Mačiulis ir Gitanas Nausėda neigiamai vertina „valstiečių“ lyderio...

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi (7)

Kaskart aplankęs Kris Papiernik ir Kia Griffin, jų penkiametis sūnėnas Shon'as tenori daryti viena...

Kodėl princas Williamas negali skristi vienu lėktuvu su šeima (7)

Pasak karališkojo protokolo, karališkoji šeima neturėtų lėktuvu skraidyti kartu, tačiau...