Panevėžio ligoninės pacientai palatose priversti kęsti pro ventiliacijos angas besiveržiančių dūmų tvaiką. Nuo akis graužiančių dūmų ligoniai ir medicinos personalas ginasi skersvėjais. Nors pacientai tikina dėl aštraus kvapo kenčiantys jau nuo praėjusios savaitės, ligoninės vadovybė aiškina, kad tai tik didelis triukšmas dėl nieko.
Kardiologijos skyriuje antradienį duso ir ligoniai, ir personalas. Nors ir palatose, ir bendro naudojimo patalpose buvo atidaryti visi langai ir durys, tačiau dūmai graužė ir gerklę, ir akis. Tvaikas ypač jautėsi 540-ojoje palatoje – į ją užsukus aiškiai buvo matyti tvyrantys dūmai.

Pribloškė aplaidumas

Skyriuje gulintys pacientai žurnalistams vieni per kitus pasakojo, kad situacija tampa nebepakeliama – turintieji didelę temperatūrą priversti kęsti skersvėjus, ne vienam nuo tvaiko skauda galvą. Besigydančiųjų teigimu, tokia padėtis tęsėsi nebe pirmą dieną. „Nebeįmanoma kentėti – trečią dieną gerklę graužia, pro ventiliacijos angas besiveržiančių dūmų palatose – iki mėlynumo. Kaip tokiomis sąlygomis gydytis žmogui, atgulusiam dėl plaučių uždegimo? Klausėme slaugytojų, kas čia vyksta. Sakė, neva kažkas kažką remontuoja. Nejaugi ligoninėje taip remontas turi vykti? Kodėl pacientų niekas neevakuoja?“ – piktinosi Kardiologijos skyriaus ligoniai.

Anot jų, praėjusią savaitę vieną dieną buvo dar baisiau – žmonės jautėsi esantys ne ligoninėje, o rūkykloje, tačiau kas vyksta įstaigoje, jiems niekas nieko nepaaiškino. Skyriuje budėjusi slaugytoja Palmira pasakojo, kad antradienį į darbą atėjusi 15 valandą jau duso nuo dūmų.

„Paskambinau ir paklausiau, kas čia vyksta. Sako, elektrikai kažkur išėjo. Nieko nesupratau – kokį ryšį su dūmais turi elektrikai? Kodėl administracija nieko nepaaiškina? Kur tai matyta – ligoninės palatos pilnos dūmų! Reikėjo ventiliacijos angas uždaryti prieš ką nors remontuojant. Vis dėlto skyriuje 74 pacientai gydosi“, – aplaidumu stebėjosi slaugytoja.

Žmonės nebepakantūs

Kardiologijos skyriaus vedėja Irena Skripkauskienė komentuoti, kas vyksta jos vadovaujamame skyriuje, nenorėjo. „Man sloga, neužuodžiau“, – pasiteisino vedėja ir pasiūlė kreiptis į ligoninės administraciją.

I.Skripkauskienė stebėjosi, kodėl ligoniai, užuot apie incidentą pranešę personalui, kreipėsi į žiniasklaidą. „Žmonės labai pikti, nebepakantūs ir dėl menkniekių kviečiasi žurnalistus. Matyt, mumis ne taip pasitiki, nors gydytis į skyrių veržte veržiasi“, – svarstė I.Skripkauskienė.

Ji pati apie pasklidusį kvapą ir kai kuriose palatose pro ventiliacijos angas besiveržiančius dūmus sužinojo taip pat tik atvykus žurnalistams. „Visą dieną daug konsultavau, dirbau kituose skyriuose. Iš ryto, kai vizitavau ligonius, dūmų kvapo tikrai nebuvo“, – aiškino vedėja. Tik po žurnalistų vizito gydytoja kreipėsi į skyriaus vyriausiąją slaugytoją, kad būtų išsiaiškinta incidento priežastis.

Medikė tikino anksčiau nepastebėjusi, kad skyriuje tvyrotų nemalonus kvapas. Anot jos, toks atvejis, kai ligoniai buvo dusinami dūmais, buvo vienintelis.

Uždegė vatą

Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas ekonomikai Arvydas Švagždys apie 16.30 valandą tikino, kad dūmų kvapas palatose pasklido neva tik prieš pusvalandį. „Ligoninės santechnikams pjaunant rūsyje metalinį vamzdį žiežirbos pateko ant vatos ir ši pradėjo smilkti. Į ventiliacijos angą ir pakliuvo dūmai. Patys kaltininkai vatą išnešė į lauką ir dabar jau nieko nebėra. Iš nedidelio židinio tik daug triukšmo. Žinoma, čia yra ir santechnikų aplaidumo“, – didelės problemos neįžvelgė pavaduotojas.

Jis teigė pats ką tik perėjęs per ligoninės skyrius ir išsiaiškinęs, kad padėtis stabilizavosi ir dūmuose palatos neskendi. Tačiau žurnalistai prieš keletą minučių patys įsitikino, kad penktame aukšte esančio Kardiologijos skyriaus kai kurios palatos skendo dūmuose.

Pasak A.Švagždžio, panašus atvejis ligoninėje buvo prieš keletą metų, kai Ginekologijos skyriuje besigydančios moterys, slapstydamosios nuo medikų, nuorūkas sumetė į ventiliacijos angą – pradėjus smilkti vatai dūmai taip pat pasklido po ligoninę.

Incidento nesureikšmina

Pavaduotojas neigė, kad kai kurių skyrių palatose dūmai neišsisklaido jau kelios dienos. „Taip negali būti“, – tvirtino A.Švagždys. Pasiteiravus, kodėl pacientai turėtų meluoti, ligoninės administracijos vadovas „prisiminė“, kad praėjusią savaitę rūsyje buvo keičiami kanalizacijos vamzdžiai ir sieros kvapas per ventiliacijos angas galėjo pasklisti ir skyriuose.

Ligoninės direktorius Česlovas Gutauskas taip pat nesureikšmino situacijos. „Tai buvo vienkartinis momentas – ne tragedija“, – pabrėžė medicinos įstaigos vadovas. Direktorius nelaimės kaltininkus teisino, neva nebuvo įmanoma numatyti, kad dūmai pateks ten, kur gydomi ligoniai. „Būna, kad ventiliacijos sistemos nesandari. Kai remonto darbus reikia atlikti tokios didelės įstaigos rūsiuose, visko gali atsitikti. Žinoma, tai nemalonu, bet nemanau, kad turės įtakos ligonių sveikatai. Tai buvo atsitiktinumas ir nereikėtų jo sureikšminti“, – įsitikinęs savo kabinete aitraus kvapo nejutęs Č.Gutauskas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kita augančių algų pusė visai nedžiugina (8)

Lietuvos gyventojų emigracija – itin neigiamas reiškinys, turėjęs tik vieną teigiamą pusę –...

A. Tapinas apie mokytojų padėtį: jei taip, tai emigruočiau (86)

Vienas įtakingiausių Lietuvos žurnalistų Andrius Tapinas prisipažįsta, kad jei uždirbtų 400...

Pragaru virtusios Barselonos epicentre atsidūrusi gidė: nuo teroristų vos pasprukau jau antrą kartą (17)

Ketvirtadienio vakarą Barselonoje autobusiukui įvažiavus į minią pėsčiųjų prasidėjo virtinė...

Incidentas Suomijoje: policija pašovė vyrą, peiliu badžiusį žmones atnaujinta (77)

Suomijoje, Turku mieste policija į koją pašovė vyrą, peiliu sužeidusį kelis žmones, praneša...

Kiek studentai mokės už butus Vilniuje (72)

Rugpjūtis ir rugsėjis tradicinis būsto nuomos pikas miestuose, kuriuose yra aukštosios mokyklos....

Nacionalinėje žemės tarnyboje sujudimas: atlikta krata vadovo kabinete (61)

Kaip DELFI patvirtino Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) veiklą kuruojantis žemės ūkio...

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (174)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

Staigmena po maudynių – ausies uždegimas (1)

Grįžus po kelių dienų poilsio prie ežero sūnui pradėjo skaudėti ausį, iš jos šiek tiek...

Madridas į kovą su terorizmu pasitelks neįprastą priemonę (34)

Keliose Madrido pėsčiųjų gatvėse bus pastatyti didžiuliai gėlių vazonai, kurių paskirtis bus...

Prieglaudoje liūdintis šuo sujaudino internautus: radęs šeimą pasikeitė neatpažįstamai (5)

Prieglaudoje išvydusi vienišą liūdintį šunį, viena moteris nusprendė pasidalinti jo nuotrauka...