Naujaisiais metais įsigaliojusios naujos Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo nuostatos privertė medikus pacientų parašų reikalauti kiekviename žingsnyje - nuo ligoninės durų atidarymo, iki jų uždarymo.
© Corbis
Teks miklinti ranką

Vos pravėrę ligoninės duris pacientai turės pasirašyti, jog sutinka čia gydytis. Vėliau jų laukia dar daugiau dokumentų, kuriuose savo parašu turės patvirtinti, kad sutinka su paskirtais tyrimais ir gydymo taktika, kad sutinka operuotis ir žino apie galimas bet kokios procedūros komplikacijas.

Paskutinį kartą savo parašą žmogus padėti turės jau palikdamas ligoninę. Taip pacientas patvirtins žinąs, kodėl jo gydymas ligoninėje baigtas ir ką daryti toliau.

Dokumentų - daugiau

Kai kuriose uostamiesčio gydymo įstaigose nauji dokumentai, ant kurių turės pasirašyti pacientas, dar tik rengiami, kitose - jau sėkmingai dalyvauja ligonio „gydymo“ procese.

Yra gydymo įstaigų, kuriose nieko keisti neketinama, nes ir iki šių metų pradžios pacientai prie svarbiausių savo ligos istorijos punktų buvo įpratinti pasirašyti.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyriausiasis gydytojas Jonas Sąlyga teigė, kad nori nenori, tačiau jau nuo kitos svaitės jų įstaigoje pacientams taip pat bus pateikiama žymiai daugiau dokumentų, ant kurių bus reikalaujama paciento parašo. Taip reikalauja naujosios įstatymo nuostatos.

Turės žinoti viską

Ligoninės vadovas mano, kad dėl to daugiau darbo turės priėmimo skyriaus darbuotojai, gydantys gydytojai ir slaugytojos.

Pagal naujus reikalavimus kiekvienas gydytojas ir slaugytoja turi prisistatyti pacientui, kas jie tokie, bei informuoti apie savo kvalifikaciją. Gydymo ir tyrimų planus medikai turės aptarti su pacientu. Jei šiam koks nors tyrimas bus nepriimtinas, gydytojas privalės pasiūlyti alternatyvų gydymo ar tyrimo planą. Pacientas gydymo istorijoje pasirašys, kad sutinka su siūlomais tyrimais ir gydymu.

Vėliau jam gali tekti pasirašyti dar ne vieną kartą, ypač jei tyrimai ar operacija bus sudėtingi ir gali kilti bent menkiausias pavojus gyvybei.

Išrašant pacientą iš ligoninės, jis turi pasirašyti, jog yra supažindintas su savo sveikatos būkle ir žino, kur ir kaip toliau gydysis ambulatoriškai.

Išeis tik pasirašę

J.Sąlyga sakė, kad užsienyje gydymo įstaigose taip pat iš pacientų reikalaujama labai daug parašų. Taip norima apsidrausti ir juridiškai įteisinti paciento sutikimą gydytis. Nepaisant to, J.Sąlyga mano, kad svarbiausia neperlenkti lazdos ir nepradėti pacientų parašų reikalauti tada, kai nebūtina.

Klaipėdos ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis teigė, kad pacientų teisių apsaugos ir privatumo apsaugojimo srityje įstaiga buvo jau daug nuveikusi. Šiemet didžiausia naujiena pacientams bus tai, jog turės pasirašyti palikdami ligoninę.

Iki šiol su išrašymo motyvais pacientai raštu supažindinami nebuvo.

Tačiau kaip ir visose ligoninėse čia pacientai turėdavo pasirašyti, jog žino apie galimas komplikacijas ir neprieštarauja, jei bus atliktas vienas ar kitas sudėtingas tyrimas, operacija.

Varginti nesiruošia

Jokiais papildomais dokumentais ir parašais savo pacientų varginti nesiruošia Apskrities ligoninės vadovai. Vyriausiasis gydytojas Romaldas Sakalauskas tvirtino, kad pacientai šioje įstaigoje pasirašo vos keletą kartų. Čia nebus reikalaujama paciento parašo net šiam paliekant ligoninę.

R.Sakalauskas mano, kad medikų klaidų negalima pridengti paciento parašu

Gali prisiteisti litų

Daugelis ligoninių vadovų teigia, kad naujovės turėtų pagerinti gydytojo darbą ir atsakomybę. Jie net neabejoja, kad padidėję formalumai bus naudingi tik pacientams. Tačiau kalbinti pacientai mano, kad medikai taip apsidraudžia ir savo atsakomybę nori suversti ant paciento pečių.

Kartu su parašų rinkimu nuo šių metų įsigaliojo Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo punktas, pagal kurį už padarytą žalą pacientas iš medikų gali prisiteisti iki 50 minimalių mėnesinių algų, o ypatingais atvejais ir daugiau.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (16)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (11)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (1)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (10)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (8)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (59)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...

Papasakojo, ką patyrė per išpuolius Ispanijoje: britų aktorė slėpėsi restorano šaldytuve (24)

Per Barseloną supurčiusį išpuolį aktorė Laila Rouass, besifilmuojanti „BBC One“ kanalu...

Po lengvo pasivaikščiojimo D. Adomaitis saviškiams turėjo pastabėlių specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (18)

Jokio ažiotažo Rygoje nesukėlusios ir uždarų durų vykusios Lietuvos ir Rumunijos rinktinių...

Pustuštėje „Karklėje“ – gausus „nelegalių radinių biuras“ (47)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Erdvėlaiviai „Voyager“ paruošti atvesti ateivių į Žemę (54)

Netrukus astronomijos mėgėjai turės progą švęsti – „ Voyager “ programai sukanka 40 metų....