Nuo dietų mažėja smegenėlės ir didėja šizofrenijos tikimybė

 (21)
Stresas arba dieta gali sutrikdyti smegenėlių augimą dar vaisiui augant įsčiose, rašo „New Sientist“. Specialistai mano, kad šis veiksnys susijęs su šizofrenijos diagnozavimu ateityje. Iš tiesų psichikos sutrikimų turinčių žmonių smegenėlės dažnai būna anomališkai mažos.
Nuo dietų mažėja smegenėlės ir didėja šizofrenijos tikimybė
© Shutterstock nuotr.

Smegenėlės - galvos smegenų dalis, esanti pakaušinėje kaukolės dalyje. Tai yra vienas svarbiausių judesių koordinacijos centrų.

Siekdami aiškumo, britų mokslininkai nusprendė ištirti DNR, o tyrimui paėmė skrodimo metu išimtas smegenis.

Atlikus tyrimą pastebėtas pagrindinio geno, atsakingo už augimą, pakitęs DNR metilinimas. Nuo to priklausė smegenėlių svoris.

Metilinimas pakinta, reaguojant į stresą arba į racioną. Kadangi jau buvo nustatyta sąsaja tarp įsčiose patiriamo streso ir vėliau išsivystančios šizofrenijos, britų mokslininkai norėjo patikrinti, kaip įvairūs veiksniai susiję su psichikos sutrikimais.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Sveikatos naujienos

8 labai keistos istorijos, kaip žmonės sužinojo sergą vėžiu (4)

Vienam komikui smegenų vėžys buvo diagnozuotas tada, kai jis prarado gebėjimą pokštauti.

URM rekomendacijos nėščiosioms: teks pakoreguoti kelionių planus (3)

Užsienio reikalų ministerija (URM) rekomenduoja besilaukiančioms moterims atidėti keliones į šalis, kuriose paplitusi Zika virusinė infekcija.

7 netikėti žaliosios citrinos panaudojimo būdai (4)

Turbūt ir jūsų šaldytuve po smagaus vakarėlio namuose liko viena kita susitraukusi ir išdžiūvusi žalioji citrina, nebetinkama jau niekam, išskyrus šiukšlių kibirą. Vis dėlto aiškėja, kad šis citrusinis vaisius tinka toli gražu ne tik kokteiliams.

Sukėlė ažiotažą feisbuke: valandą pragulėjo prie stumdomų ligoninės durų (249)

Nuotrauka, kurioje užfiksuotas valandą skubios pagalbos laukęs pacientas, apskriejo socialinius tinklus, pakurstydama aršias diskusijas – kiek normalu laukti pagalbos priėmime.

Bandydami padėti epilepsijos ištiktam žmogui galime jam ir pakenkti (1)

Dažnai baiminamasi, kad epilepsija galima užsikrėsti, tačiau tai yra mitas, LRT RADIJUI sako Santariškių klinikų Epilepsijos centro vadovė Rūta Mameniškienė. „Priepuolio metu jokiu būdu pacientui negalima nieko kišti į burną.