Nuo dietų mažėja smegenėlės ir didėja šizofrenijos tikimybė

 (21)
Stresas arba dieta gali sutrikdyti smegenėlių augimą dar vaisiui augant įsčiose, rašo „New Sientist“. Specialistai mano, kad šis veiksnys susijęs su šizofrenijos diagnozavimu ateityje. Iš tiesų psichikos sutrikimų turinčių žmonių smegenėlės dažnai būna anomališkai mažos.
Nuo dietų mažėja smegenėlės ir didėja šizofrenijos tikimybė
© Shutterstock nuotr.

Smegenėlės - galvos smegenų dalis, esanti pakaušinėje kaukolės dalyje. Tai yra vienas svarbiausių judesių koordinacijos centrų.

Siekdami aiškumo, britų mokslininkai nusprendė ištirti DNR, o tyrimui paėmė skrodimo metu išimtas smegenis.

Atlikus tyrimą pastebėtas pagrindinio geno, atsakingo už augimą, pakitęs DNR metilinimas. Nuo to priklausė smegenėlių svoris.

Metilinimas pakinta, reaguojant į stresą arba į racioną. Kadangi jau buvo nustatyta sąsaja tarp įsčiose patiriamo streso ir vėliau išsivystančios šizofrenijos, britų mokslininkai norėjo patikrinti, kaip įvairūs veiksniai susiję su psichikos sutrikimais.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (21)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Sveikatos naujienos

Mirtinas augalas nusinešė dar vieną gyvybę: pavojingiausi, kai pasidengia rasa (78)

Netoli Žaliojo tilto Vilniuje krantinės šlaite jau daugelį metų auga gražuolės baltažiedės „gėlės“. Tai - Sosnovskio barščiai, kurių savivaldybė niekaip negali išnaikinti. Tuo tarpu, ši iš pirmo žvilgsnio „gražuolė“ gali pasėti mirtį ir per atstumą.

Pačiu pavojingiausiu metu paliko likimo valiai: apsiskaičiavome (15)

Į DELFI redakciją kreipėsi vilnietė Lina, pasipiktinusi, kad sostinės Centro poliklinikoje negalinti gauti antrojo skiepo nuo erkinio encefalito. Pasirodo, šioje įstaigoje vakcina tiesiog baigėsi.

Ruošiamės poilsiui gamtoje: kokį maistą rinktis? (5)

Vasara, tai metas, kai visi keliaujame, turistaujame, lankome gimines ar draugus. Kaip tinkamai elgtis su maistu, kurį ruošiame, kaip išvengti įvairių maisto infekcijų? - pataria Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai.

Policija įspėja auginančius raumenis (41)

Klaipėdos apskr. VPK Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai tęsia patikrinimus dėl neteisėtos prekybos vaistiniais preparatais. Stebėtina, kad nelegaliai prekybai vykdyti asmenys naudoja socialinius tinklus, ten prisistatydami mitybos specialistais ar asmeniniais treneriais, kurie gali padėti pasiekti įspūdingų rezultatų per trumpą laiką.

Viltis gyva: be veido gimusiam mažyliui suteiktas antras šansas (25)

Vienam vaikui iš Maroko, kuris dėl vystymosi sutrikimų gimė be akių ir viršutinio žandikaulio ir vietoje nosies turėdamas tik skylę, buvo atlikta 18 valandų trukusi rekonstrukcinė operacija.