Ignoruodamas Kauno miesto tarybos sprendimą ir pamindamas gyventojų teises, Kauno apskrities gydytojas siūlo Raudonojo Kryžiaus klinikinę ligoninę prijungti prie Klinikų.
Slauga, medicina, ligoninė
© Corbis/Scanpix
Kauno apskrities gydytojo Henriko Čeidos iniciatyva vėl mėginama prijungti Raudonojo Kryžiaus klinikinę ligoninę prie Kauno klinikų. Panašaus tikslo praėjusiais metais siekė ir pačios Klinikos, bet vienpusis bandymas tik papiktino visuomenę.

Įgyvendina strategiją

Kauno apskrities vyriausiasis gydytojas H.Čeida demonstruoja nihilistinį požiūrį į savivaldą. Užvakar vykusiame pasitarime su apskrities sveikatos įstaigų vadovais, H.Čeida į 2007-2008 metų Kauno apskrities gydymo įstaigų reorganizavimo ir restruktūrizavimo planą įtraukė ir Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės prijungimą prie Kauno klinikų.

Jis ignoravo dar šių metų vasarį Kauno miesto tarybos priimtą sprendimą, kuriuo politikai nepritarė minėtai integracijai. “Tai tik projektas, todėl galutinius pasiūlymus Kauno miesto savivaldybė, kaip ligoninės steigėja, gali pateikti”, - teisinosi H.Čeida.

Jis pripažino, kad savo iniciatyva į projektą įtraukė seniausios Kauno gydymo įstaigos prijungimą prie Kauno klinikų. “Vadovavausi 2005 metų lapkritį Vyriausybės strateginio planavimo komiteto išvadomis, todėl esu tik vykdytojas”, - sakė H.Čeida.

Į posėdį susirinkusiems medikams restruktūrizavimo planas buvo demonstruojamas per projektorių. Suinteresuotos šalys tik vakar projektą gavo elektroniniu paštu.

Pastabų lauks tik kelias dienas

Apskrities gydytojo H.Čeidos iniciatyva stebisi Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės vadovas Juozas Skirmantas Paukštys. “Gydymo įstaigos steigėja yra Kauno miesto savivaldybė, todėl tik nuo jos priklauso, koks bus ligoninės likimas”, - sakė J.S.Paukštys.

Pats H.Čeida taip pat pripažino, kad tik nuo Kauno miesto tarybos priklausys, ar ligoninė bus prijungta prie Kauno klinikų.

Pas Kauno apskrities gydytoją užvakar pasitarime dalyvavusi Savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Diana Kaunienė sakė, kad pastabų iš Savivaldybės apskrities darbo grupė lauks iki gruodžio 1 dienos. “Man būtų per drąsu prisiimti atsakomybę, - sakė D.Kaunienė. - Esu tik vykdantysis asmuo, o politiką mieste formuoja Taryba”.

Kauno miesto taryba, kurią sudaro 41 politikas, posėdžiaus rytoj.

Merą pribloškė žinia

Netikėta žinia pribloškė Kauno miesto merą Arvydą Garbaravičių. Apie numatomą integraciją jis sužinojo iš “Kauno dienos” žurnalisto. “Nepritariu tokiam ankstyvam žingsniui, nes žmonės net nežino, kas miestui bus pasiūlyta, jei atsisakysime Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės, - sakė A.Garbaravičius. - Apskritai nėra pasiūlyta net alternatyvų”.

Restruktūrizavimo plane kitoms gydymo įstaigoms yra pasiūlyti alternatyvūs sprendimai. Raudonojo Kryžiaus ligoninei numatytas tik vienas kelias - integracija į Kauno klinikas. Pasak A.Garbaravičiaus, 2006 metų vasario 23 dieną miesto Taryba aiškiai išdėstė savo nuomonę. Tada politikai nepritarė ligoninės prijungimui.

“Visuomenė nuo tokių “kalėdinių” dovanų bent jau šiemet bus apsaugota”, - pažadėjo A.Garbaravičius.

Vien Traumatologijos punkte skubi pagalba kasdien suteikiama maždaug 200 žmonių ir apie 73 tūkst. ligonių per metus.

Gydosi tūkstančiai žmonių

Raudonojo Kryžiaus klinikinėje ligoninėje atliekamos itin sudėtingos ortopedinės, traumatologinės operacijos (kelio, peties, alkūnės, čiurnos sąnarių), rekonstrukcinės artroskopinės operacijos (kelio sąnario raiščių, peties sąnario rekonstrukcijos, kremzlių persodinimo).

Vien per 2006 metų pirmąjį pusmetį atlikta apie 300 artroskopinių operacijų, apie 250 sąnarių endoprotezavimo operacijų. Čia atliekamos ir įvairios sąnarių pakeitimo operacijos, tarp jų - ir sudėtingos revizinės (kelio, klubo), vienpusio kelio sąnario endoprotezavimo operacijos. Pernai atlikta apie 500 sąnarių protezavimo operacijų, daugiau nei 500 artroskopijų. Stacionare gydyta 1500 pacientų, kurie į ligoninę pateko susilaužę kojų ir rankų kaulus. Per šių metų šešis mėnesius tokių ligonių buvo 855.

Politinės jėgos demonstruoja vienybę

Vakar ne tik Kauno liberalcentristai, bet ir konservatoriai bei socialdemokratai žadėjo pasmerkti apskrities gydytojo mėginimą ignoruoti Savivaldybės ir pacientų nuomonę. “Esu šokiruotas, - sakė Kauno konservatorių lyderis Andrius Kupčinskas. - Savo nuomonę mes pateiksime ketvirtadienį Taryboje”.

Dar griežtesnis buvo miesto socialdemokratų vadovas Gintautas Labanauskas. “Kodėl apskrities gydytojas palieka nuošalyje ligoninės steigėją - Kauno miesto savivaldybę? - klausė G.Labanauskas. - Nesu Kauno apskrities viršininko administracijos vadovas, bet pono H.Čeidos veiksmus turėtų įvertinti jo darbdaviai”.

Pasak G.Labanausko, tai ne pirmas kartas, kai itin jautrūs miestui klausimai yra svarstomi nežinant Savivaldybei.

Ministras palaiko savivaldą

Sveikatos apsaugos ministras Rimvydas Turčinskas vienareikšmiškai palaiko Kauno miesto politikus. “Net jei ankstesnės Vyriausybės strateginio planavimo komitetas rekomendavo integruoti Raudonojo Kryžiaus klinikinę ligoninę į Kauno klinikas, bet šiam siūlymui Kauno miesto taryba nepritarė, niekas neturi teisės šiuo klausimu daugiau diskutuoti, - sakė R.Turčinskas. - Visiems žinoma, kas atsitiko prie Kauno klinikų prijungus Kauno onkologijos ligoninę. Rezonansas buvo toks didelis, kad neigiami atsiliepimai visuomenėje nuskambėjo nuo pacientų iki Prezidento”.

Pasak R.Turčinsko, kiekviena ministerija privalo gerbti Savivaldybės, kaip gydymo įstaigos steigėjos, sprendimą. “Vietos politikai atstovauja rinkėjams ir negali būti jokių kalbų apie integraciją”, - sakė R.Turčinskas. Jis pažadėjo įspėti Kauno apskrities gydytoją, kad šis daugiau neeskaluotų Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės integracijos temos.

Primena seną braižą

Beatodairiški apskrities gydytojo H.Čeidos veiksmai labai primena Kauno klinikų 2005-2006 metais taikytą strategiją siekiant perimti Raudonojo Kryžiaus klinikinę ligoninę.

Tąsyk Kauno klinikų vadovai mėgino veikti tiesiogiai per Kauno miesto merą. Jie politikams buvo pateikę neva viešos diskusijos scenarijų, bet planas sužlugo. Viešas svarstymas vyko visiškai ne taip, kaip planavo medicinos strategai.

Kauno teritorinės ligonių kasos vadovas Virginijus Šiaudikis vakar “Kauno dienai” neįvardijo, ar Kauno klinikos vėl inicijavo diskusiją dėl Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės integracijos.

Kauno medicinos universiteto klinikų generalinis direktorius Juozas Pundzius į pateiktus “Kauno dienos” klausimus neatsakė, lyg integracija visiškai nebūtų susijusi su Kauno klinikomis.

Galutinis 2007-2008 metų sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizavimo planas Sveikatos apsaugos ministerijai bus pateiktas gruodžio 30 d.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (7)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę stebėti...

Lietuvos bankas persikels iš prabangaus pastato: specialistai įvardija vienintelį jo privalumą (2)

Lietuvos bankui paskelbus, kad išsikraustys iš pačiame miesto centre esančių pastatų į...

Dėl suvalgyto saldainio – konfliktas su prekybos centro apsaugos darbuotoju (220)

Prieš pirkdami maisto produktus turguje, nesibodite jų paragauti, o pardavėjai tai leidžia.

Nuo dukrytės gimimo iki bilieto į Europos čempionatą: geresnės vasaros naujokas negalėjo tikėtis

Pirmadienio vakarą komandos draugai Eimantą Bendžių sveikino su dukrytės gimimu, o jau po paros...

Į L. Somovo ir Jazzu koncertą Vilniuje tūkstančiai renkasi „apsiginklavę“ skėčiais ir apklotais (7)

Antradienio vakarą į Vilniaus Universiteto botanikos sodą renkasi minios Leono Somovo ir Justės...

J. Baronui pavyko pasprukti, nes nuo kojos buvo nuimta apykojė (98)

Po išpuolio sostinės Antakalnio mikrorajone esančioje picerijoje policijos ieškomas tris kartus...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką papildyta trenerio interviu (194)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti už centus (154)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

Paauglių liga laikyta aknė vis dažniau puola suaugusiuosius (2)

Su odos problemomis, tokiomis kaip aknė, vis dar susiję daugybė mitų, žmonės tiki senoviniais...

Nepamirštamas pasimatymas: vaikino išradingumas nustebino (9)

Ši istorija atsiųsta konkursui „Pasimatymas, kurio niekada nepamiršiu“ . Dėkojame Gabijai už...