Mažais atlyginimais nepatenkinti medikai teigia, kad nuo streiko jų neatgrasys ir pasiūlymai didinti darbo užmokestį 30 procentų.
Liutauras Labanauskas
© ELTA (T.Černiševo nuotr.)
Ketvirtadienį vykusio Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) ir Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos (LSADPS) atstovų susitikimo metu buvo apsvarstytas Sveikatos apsaugos ministerijos ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto siūlymas 30 proc. padidinti atlyginimus medikams, iš kurių 5 proc. siūloma skirti pačioms sveikatos priežiūros įstaigoms.

Tačiau medikai, nepaisant siūlymų padidinti jų atlyginimus 30 proc., o ne 24 proc., kaip Vyriausybė yra nusprendusi anksčiau, teigia ir toliau sieksiantys, kad šiais metas jų darbo užmokestis didėtų 50 proc.

"Pateiktas pasiūlymas yra tik naujas pasiūlymas, nors jis yra kur kas geresnis, tačiau šis pasiūlymas dar galutinai neišpildo visų mūsų keliamų reikalavimų. Mes, apsvarstydami pasiūlymą, įrašėme dar vieną punktą, kuriame sakome matantys dar vieną galimybę atlyginimus pakelti visais 50 proc. iki metų pabaigos", - BNS sakė LGS prezidentas Liutauras Labanauskas.

Jis taip pat paneigė kalbas, kad medikų streikas gali būti atidėtas ir tvirtina, jog galutinis sprendimas dėl organizuojamos akcijos bus paskelbtas gegužės 3 dieną, po tos dienos ryte planuojamo profsąjungų susitikimo.

"Galutinis sprendimas dėl streiko bus skelbiamas likus ne mažiau kaip 14 dienų iki akcijos pradžios, nepažeidžiant įstatymuose numatytos tvarkos", - sakė L.Labanauskas.

Medikai streiką ketina pradėti gegužės 17 dieną.

L.Labanausko teigimu, galutinis sprendimas dėl planuojamo medikų streiko priklausys nuo to, kaip Sveikatos apsaugos ministerija įvertins medikų organizacijų siūlymą darbo užmokestį likusiais 20 proc. padidinti dar iki šių metų spalio mėnesio.

"Streikas gali būti atidėtas tik tuo atveju, jei Vyriausybė įsipareigos dar kartą iki spalio mėnesio didinti atlyginimus medikams", - sakė LGS prezidentas.

Sveikatos apsaugos ministras Žilvinas Padaiga yra pripažinęs, jog Privalomojo sveikatos draudimo fonde šiuo metu yra 100 mln. litų nepanaudotų lėšų, bet jos laikomos nenumatytiems atvejams.

Iki šiol Sveikatos apsaugos ministerija medikų atlyginimams padidinti nuo gegužės mėnesio 24 proc. buvo numačiusi skirti 167 mln. litų.

Tuo tarpu medikai nori, kad šiais metais jų atlyginimai padidėtų 50 proc, 2006 metais - 30 proc., 2007 metais - 20 proc., 2008 metais - dar 20 procentų.

LGS prezidentas paklaustas, kiek medikų ketina streikuoti, sakė kol kas negalįs įvardinti konkretaus skaičiaus.

"Konkrečių skaičių neturime, tačiau kalba eina apie visus (medikus-BNS)", - tvirtino L.Labanauskas.

Beveik prieš mėnesį visose Lietuvos sveikatos apsaugos įstaigose vykęs medikų balsavimas dėl planuojamo medikų streiko parodė, kad jam pritaria virš 98 proc. balsavusiųjų.

Tuo tarpu L.Labanauskas tvirtina, kad šią savaitę bus perskaičiuoti balsavimo rezultatai Kauno medicinos universiteto klinikose. Anot jo, balsų santykis čia pasiskirstė neteisingai, nes balsavime dalyvavo ir atostogaujantys darbuotojai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (29)

Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata,...

Vilniaus oro uosto atidarymo laukė dėl įdomios priežasties – pomėgiu užkrėtė ir žmoną (8)

Petras Kaukėnas yra avionikos specialistas . 26 metų vaikinui tenka dažnai atsakinėti į...

Lietuje pabudusi „Karklė“ tęsia linksmybes vienam rytas baigėsi komisariate (20)

Šeštadienio rytą festivalininkai „ Karklėje “ prabudo nuo lietaus lašų barbenimo į...

Lekiate prie jūros? Nepamirškite, Jus stebi (72)

Atostogauti galima ir reikia, tik ne tuomet, kai vairuoji. Tokią žinią visą vasarą vairuotojams...

Elitinėje vietoje – gėdingas vaizdas (120)

Išklypusios plytelės ir išlūžę latakai, daug metų neveikiantis apgriuvę fontanas. Taip jau ne...

Lietuviai rado dar vieną apsipirkimo maršrutą (241)

Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje šiemet prekių ir paslaugų...

Karščiausioje Žemės vietoje gyvybė rasta rūgštyje (3)

Siurrealistinių spalvų peizaže dominuoja ryškiai žalia ir geltona, burbuliuoja karštas vanduo,...

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą istorija sujaudino tūkstančius (93)

Birželio 10 d. vilnietis Aurimas Vėbra patyrė labai sudėtingą traum ą – kaklo penkto...

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį susipažino su asistentu (20)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienio rytą surengė pirmą treniruotę, kurią,...